Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-27, 11:36   #691
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ememems Pokaż wiadomość
Lorri jako tutejszy ekspert może mogłabyś się wypowiedzieć czy miało by sens do toniku z kwasem bha zrobionym według tego patentu klik dodać kwas migdałowy w stężeniu np 5%? czy ma to sens chemiczny i przede wszystkim kosmetyczny? btw nie wiem czemu ale mi się nie wytraca nic z toniku migdałowego ok 8-10% (na wodzie, trzymany w lodowce + troche mleczanu sodu i kilka ziarenek kwasu cytrynowego, dla minimalnego obniżenia ph, bo przez mleczan się podwyższyło) i aż sie zestresowałam ze coś robię źle
A robiłaś już ten tonik z kwasem salicylowym? (tutaj słówko o oryginalnym patencie). Nie wiem, czy się wszystko dobrze rozpuści po dodaniu kwasu migdałowego. Jakiś sens może to mieć, kwasy bywają łączone i w peelingach, i w kosmetykach. Reakcję cery trudno przewidzieć. Mój ostatni eksperyment z mieszaniem kwasów (migdałowy, glikolowy, cytrynowy, LHA) zakończył się po jednej nocy wysypem i guzkiem zapalnym (którego pozostałość nadal wyczuwam, choć minęły już chyba ze 2 miesiące ).

Korzystałaś z wagi przy robieniu toniku z kwasem migdałowym czy z miarek? Jeśli z miarek, to stężenie kwasu możesz mieć niższe, zwłaszcza jeśli przyjęłaś dla niego ciężar nasypowy 0,8 g/ml (bez "ubijania" wychodzi ok. 0,7 g/ml, czyli zdecydowanie bliżej ciężarów podanych w Naturalisie i ZSK). A może być też tak, że nie jesteś w stanie zobaczyć kryształków, musiałabyś mieć tonik w przezroczystej szklanej butelce.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 19:44   #692
ememems
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 108
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A robiłaś już ten tonik z kwasem salicylowym? (tutaj słówko o oryginalnym patencie). Nie wiem, czy się wszystko dobrze rozpuści po dodaniu kwasu migdałowego. Jakiś sens może to mieć, kwasy bywają łączone i w peelingach, i w kosmetykach. Reakcję cery trudno przewidzieć. Mój ostatni eksperyment z mieszaniem kwasów (migdałowy, glikolowy, cytrynowy, LHA) zakończył się po jednej nocy wysypem i guzkiem zapalnym (którego pozostałość nadal wyczuwam, choć minęły już chyba ze 2 miesiące ).

Korzystałaś z wagi przy robieniu toniku z kwasem migdałowym czy z miarek? Jeśli z miarek, to stężenie kwasu możesz mieć niższe, zwłaszcza jeśli przyjęłaś dla niego ciężar nasypowy 0,8 g/ml (bez "ubijania" wychodzi ok. 0,7 g/ml, czyli zdecydowanie bliżej ciężarów podanych w Naturalisie i ZSK). A może być też tak, że nie jesteś w stanie zobaczyć kryształków, musiałabyś mieć tonik w przezroczystej szklanej butelce.
Lorri dziękuję Ciężar nasypowy liczyłam według ZSK, bo stamtąd mam kwas (0,67 g/ml) i mierzyłam łyżeczkami więc wiadomo że nie dokładne to było, tonik miałam w buteleczce, ale z ciemnego szkła więc rzeczywiście jakby niewielkie kryształki się wytrąciły to pewnie nie zauważyłabym tego. Ten z mieszanymi kwasami, jeżeli znajdę czas zrobię w sobotę, to dam znać jak wyszło
ememems jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 17:16   #693
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ememems Pokaż wiadomość
Ten z mieszanymi kwasami, jeżeli znajdę czas zrobię w sobotę, to dam znać jak wyszło
daj znać. Uważaj przy obniżaniu pH, wystarczy jedna kropelka kwasu za dużo i kwas salicylowy może się zacząć wytrącać. Bezpieczniej chyba zejść do pH ok. 4.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 14:55   #694
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

jaki kwas będzie najskuteczniejszy na stare przebarwienia potrądzikowe?

najpierw chodziłam na silne zabiegi do dermatologa i była duża poprawa, po czasie była znacznie mniej spektakularna, a cena jednak wysoka. przez cały czas używam toniku kwasowego, robiłam tez peelingi kwasem salicylowym ale wydawał się za delikatny, działał tylko na powierzchni. tej jesieni/zimy chcę się ostatecznie rozprawić.

dodaję zdjęcie pokazujące, z czym chcę sobie poradzić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2011-10-29 15.05.23.jpg (73,9 KB, 127 załadowań)
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 15:36   #695
Nymphaea
Przyczajenie
 
Avatar Nymphaea
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Lorri, dziękuję za wyjaśninie.
Zrobiłam tonik. 100 ml hydrolatu różanego, 5 ml kwasu migdałowego. Tonik zakonserwowałam 5 kroplami Dehydroacetic Acid i dodatkowo wylądował w lodówce.
Po pierwszym użyciu stwierdzam, że działa łagodnie - po użyciu czułam na twarzy jedynie delikatne mrowienie, mimo, że skórę mam już lekko złuszczoną Isotrexem. Jednego jestem pewna - nastęnym razem nie użyję hydrolatu (niestety zmienił/stracił zapach).

Edytowane przez Nymphaea
Czas edycji: 2011-10-29 o 15:39
Nymphaea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 16:13   #696
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nymphaea Pokaż wiadomość
Zrobiłam tonik. 100 ml hydrolatu różanego, 5 ml kwasu migdałowego. Tonik zakonserwowałam 5 kroplami Dehydroacetic Acid i dodatkowo wylądował w lodówce.
Po pierwszym użyciu stwierdzam, że działa łagodnie - po użyciu czułam na twarzy jedynie delikatne mrowienie, mimo, że skórę mam już lekko złuszczoną Isotrexem. Jednego jestem pewna - nastęnym razem nie użyję hydrolatu (niestety zmienił/stracił zapach).
Czy to wszystkie składniki, czy coś jeszcze dodawałaś? Stężenie kwasu przy takich objętościach wynosi ok. 3,4%, ale powinnaś sprawdzić i uregulować pH. Zmiana zapachu może być efektem degradacji składników olejku eterycznego pod wpływem zbyt kwaśnego odczynu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 20:02   #697
ememems
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 108
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
daj znać. Uważaj przy obniżaniu pH, wystarczy jedna kropelka kwasu za dużo i kwas salicylowy może się zacząć wytrącać. Bezpieczniej chyba zejść do pH ok. 4.
Zrobiłam na początku dałam tylko wodorowęglan sodu z kwasem salicylowym. Jak to się rozpuściło to dodałam kwas migdałowy, chwilkę jeszcze pogrzałam i było ok póki roztwór nie wystygł, bo któryś kwas się wytrącił, jak zmierzyłam ph i wyszło ok 2-3 to przypuszczam że mógł być to kwas salicylowy. Podgrzałam jeszcze raz i po ponownym rozpuszczeniu dodałam 5% mleczanu sodu. Wystygło dodałam mocznik i nic się nie wytrąciło nawet po przebywaniu w lodówce ph już nie regulowałam bo wyszło ok 3,4 (pewnie przez ten kwas migdałowy). Na razie użyłam tylko raz i nic mnie nie podrażniło, tylko tak lekko chwilkę pomrowiło ale naprawdę delikatnie, coś więcej będę mogła napisać po przynajmniej tyg. stosowania
ememems jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-29, 20:48   #698
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nymphaea Pokaż wiadomość
Tonik zakonserwowałam 5 kroplami Dehydroacetic Acid i dodatkowo wylądował w lodówce.
Gdzie kupiłaś ten kwas?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 20:49   #699
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

proszę o poradę
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 21:00   #700
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Gdzie kupiłaś ten kwas?
Może chodzi o DHA BA (czyli Geogard 221) z ZSK.

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
jaki kwas będzie najskuteczniejszy na stare przebarwienia potrądzikowe?

najpierw chodziłam na silne zabiegi do dermatologa i była duża poprawa, po czasie była znacznie mniej spektakularna, a cena jednak wysoka. przez cały czas używam toniku kwasowego, robiłam tez peelingi kwasem salicylowym ale wydawał się za delikatny, działał tylko na powierzchni. tej jesieni/zimy chcę się ostatecznie rozprawić.
Wszystkie peelingi kwasami hydroksylowymi działają powierzchownie. Siła peelingu zależy od bardzo wielu czynników. To że z czasem efekty są mniej spektakularne, to norma w przypadku AHA. Trzeba robić przerwy. Jaki kwas/y masz aktualnie w toniku, w jakim stężeniu i jakie jest pH roztworu? Jakimi kwasami/preparatami robiłaś te pierwsze skuteczne peelingi?

Myślałam o podaniu tutaj receptury peelingu o działaniu depigmentacyjnym (uzależnionym oczywiście od częstotliwości zabiegów), ale że sama nie mogę być królikiem doświadczalnym, to mam pewne opory. Musiałyby się znaleźć jakieś doświadczone ochotniczki do wypróbowania. Peeling zawierałby kwasy: mlekowy, cytrynowy, salicylowy lub migdałowy i kojowy.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-29 o 21:21
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 21:06   #701
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Może chodzi o DHA BA (czyli Geogard 221) z ZSK.
Dzięki, jakoś mi umknął ten konserwant.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-30, 20:21   #702
magdus34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 48
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ostatnio ptrochęytałam o kwas glikolowy 30% z mazideł. Nałożyłam go sobie na plecy, bez rozcieńczania, delikatnie piekło przez minutę a pózniej nic, zostawiłam na całą noc,trochę sie bałam, ale gdyby mi wyżerało skórę to by bolało??
Rano zmyłam i trochę przygasły te moje wulkany, mam ochotę nałożyc jeszcze dzisiaj, ale nie wiem czego mam się spodziewaćbo to moje pierwsze doświadczenia z kw glikolowym.Skóra sie po nim łuszczy jak po migdale?????????????
magdus34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 20:27   #703
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magdus34 Pokaż wiadomość
Skóra sie po nim łuszczy jak po migdale?
Powtórzę: siła peelingu zależy od bardzo wielu czynników. Rodzaj kwasu jest tylko jednym z nich. Można osiągnąć podobne efekty różnymi kwasami.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 22:20   #704
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wszystkie peelingi kwasami hydroksylowymi działają powierzchownie. Siła peelingu zależy od bardzo wielu czynników. To że z czasem efekty są mniej spektakularne, to norma w przypadku AHA. Trzeba robić przerwy. Jaki kwas/y masz aktualnie w toniku, w jakim stężeniu i jakie jest pH roztworu? Jakimi kwasami/preparatami robiłaś te pierwsze skuteczne peelingi?

Myślałam o podaniu tutaj receptury peelingu o działaniu depigmentacyjnym (uzależnionym oczywiście od częstotliwości zabiegów), ale że sama nie mogę być królikiem doświadczalnym, to mam pewne opory. Musiałyby się znaleźć jakieś doświadczone ochotniczki do wypróbowania. Peeling zawierałby kwasy: mlekowy, cytrynowy, salicylowy lub migdałowy i kojowy.
używam toniku 10% BU. wczoraj zrobiłam mocny peeling salicylem, sypałam na oko dziś już nie widać nawet zaczerwienienia.
zabiegi u dermatologa miałam glikolowy i jeszcze jakiś, stężenia nie znam. skóra schodziła mi po nich płatami, efekty były super.
i wiem, że kwasy działają na powierzchni, źle się wyraziłam miałam na myśli to, że efekt był jak po peelingu mechanicznym "z tubki" - skóra miła w dotyku i nic poza tym. nie łuszczę się wcale.
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 06:51   #705
kej_si
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 102
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

WITAM MAM pytanie do zaprawionych i znających się na kwasach- co polecicie na skórę dojrzałą generalnie problemów typu wypryski ,trądzik brak. Ale dopadła ją siła grawitacji skóra zrobiła się obwisła, zmarszczki , brak jej blasku , jakaś taka matowa, szara kiedyś był położony kwas glikolowy 30% ale efekty marne. pozdrawiam cieplutko. kejsi

no muszę się przyznać , że ze mnie namiętna palaczka ,wiem zabić mnie to mało. Ale jesli ktoś może podpowiedzieć co zrobić ale jednak cera była bardziej no fajna ,to dziękuje

Edytowane przez kej_si
Czas edycji: 2011-10-31 o 18:22
kej_si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 20:04   #706
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kej_si Pokaż wiadomość
kiedyś był położony kwas glikolowy 30% ale efekty marne. pozdrawiam cieplutko
To że był kiedyś "położony" o niczym nie świadczy (patrz wyżej).

Ja poleciłabym właśnie glikolowy. Inne AHA również. Unikałabym salicylowego (ze względu na jego zdolność do zmniejszania grubości skóry właściwej).

Cytat:
Napisane przez kej_si Pokaż wiadomość
no muszę się przyznać , że ze mnie namiętna palaczka
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 05:34   #707
kej_si
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 102
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Bardzo dziękuje to mam pytanie o jakim stężeniu mogę zaaplikować sobię kwas glikolowy ,lub migdałowy . czytajac to forum nie znalazłam informacji chyba ,że przeoczyłam jak radzić sobie z skórą dojrzałą . FAKT zapomniałam napisać wcześniej ze skóra ma rozszerzone pory .... dziękuje
kej_si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 19:01   #708
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kej_si Pokaż wiadomość
WITAM MAM pytanie do zaprawionych i znających się na kwasach- co polecicie na skórę dojrzałą generalnie problemów typu wypryski ,trądzik brak. Ale dopadła ją siła grawitacji skóra zrobiła się obwisła, zmarszczki , brak jej blasku , jakaś taka matowa, szara kiedyś był położony kwas glikolowy 30% ale efekty marne. pozdrawiam cieplutko. kejsi

no muszę się przyznać , że ze mnie namiętna palaczka ,wiem zabić mnie to mało. Ale jesli ktoś może podpowiedzieć co zrobić ale jednak cera była bardziej no fajna ,to dziękuje
Ja też jestem kobietą dojrzałą dlatego z całego serca namawiam: rzuć palenie!!! Wysypiaj się i roztropnie walcz ze stresem - to podstawa - w następnej kolejności : umiejętna pielęgnacja (kwasy i retinoidy połączone z witaminą C i ochroną przeciwsłoneczną) zdziałają cuda
Tylko trzeba trochę samodyscypliny - kwas migdałowy w toniku na początek będzie dobrym wyborem dla Ciebie - jeśli nie czujesz się pewnie w mieszaniu na własną rękę kup gotowy zestaw (np. tonik migdałowy 10% w biochemiaurody)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 15:18   #709
kej_si
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 102
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

NO DZIĘKI za rady a, że tak spytam o te retinoidy to co konkretnie mimo dojrzałości w tym temacie jestem kiepska choć starałam sie czytać nt . WIĘC co polecisz zamotana kejsi
kej_si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 12:45   #710
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hmmm no ja poleciłabym jednak lekturę forum,jest obszerny wątek nt. kuracji kwasowo retinoidowej,doświadczeni a dziewczyn opisane i w ogóle... Nie podejmę się radzić Ci osobiście,bo temat jest - jakby to powiedzieć - śliski nieco Nie chciałabym brać ewentualnej odpowiedzialności za Twoje podrażnienia i tp
Nota bene jest to wątek tylko o kwasie migdałowym
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 20:42   #711
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Nota bene jest to wątek tylko o kwasie migdałowym
tytuł wątku "Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY"

proszę o pomoc, który peeling wybrać? migdał czy glikol?
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 11:56   #712
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny dzis na naturalisie wyczytalam ze kwas fitowy uzywany na naczynka w postaci peelingu moze je wchlonac a mam takie 4 skubance na nosie ktore mnie tak denerwuja ze ehh... ale wpisywalam w google i nic o peelingu tym kwasem nie ma moze robila ktoras z Was albo chociaz wie jak to zrobic?
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 12:05   #713
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
tytuł wątku "Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY"

proszę o pomoc, który peeling wybrać? migdał czy glikol?
Użyłam takiego skrótu na potrzeby wizazanki dopytującej o retinoidy

Jeśli chodzi o przebarwienia: moja dermatolog (a jest to osoba figurująca w rejestrze i ogólnie o bardzo dobrej opinii na mieście twierdzi,że migdał działa niemal wyłącznie na zanieczyszczenia skóry,lekko wygładza i nawilża.
Ja zaś osobiście na przebarwienia kupiłam kwas l-mlekowy,tylko jakoś nie mogę go wcisnąć do mej obfitej i urozmaiconej pielęgnacji ale w sumie nie wiem,czy to był dobry pomysł... Jak do tej pory najlepsze działanie rozjaśniające przebarwienia na twarzy miała u mnie wit. C
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 22:07   #714
kej_si
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 102
Witam, właśnie siedze z nałożonym kwasem glikolowym na twarzy i dekolcie. Zakupiłam na allegro ponoc stężenie 40%, przed smarowaniem , potraktowałam skórę alkoholem. no i tak
1. skóra szczypie
2. swędzi , chetnie bym podrapała ją szczotką
3. odczuwane jest lekkie ściągnięcie skóry
4. potrzymam ile wytrzymam moze tak z 20 min,potem ją zmyje
sodą.
Kurcze ale swędzi , siąde na dłoniach coby nie drapać.
MAM nadzieje ze troche mi się złuszczy , troche odmłodnieje, zmniejszy pory, spłyci zmarszczki i naciągnie skore.. chyba za dużo wymagam, za dwa tyg powtórka.
do następnego spisania kejsi


WITAM
Jeny obłaże jak wąż, ale to dobrze, najwięcej na dekolcie, skóra płatami zeszła jak po opalaniu , na twarzy sie łuszcze najwięcej na brodzie i nosie. CZYLI jest okej co prawda mam na skórze uczucie ściągnięcia ale sie ciągle nawilżam i natłuszczam..Ale czy jestem piekna wątpie sorki to żart.
pozdrawiam

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-08 o 20:31 Powód: Post pod postem
kej_si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 10:32   #715
betticonfetti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 20
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Od jakiegos czasu uzywam 50%procentowego migdala z Norela ph 1,5 (profesjonalna linia) Sugerowany czas pozostawienia na skorze to od 2 do 6 min, ja juz jestem na 15 min i dalej nic no moze lekkie luszczenie wyczuwalne tylko podczas dotyku. Cholera mnie bierze jak pomysle o cenie a efektow zero. Dodam ze nie jestem juz nastolatka(skora gruba jak u slonia i wielke pory) ogolny cel zastosowania raczej aby poprawic kondycje skory,lekko rozjasnic,zmniejszyc pory i delikatnie splycic zmarszczki. Zastanawiam sie nad "wlasna produkcja" z mazidel a moze tak jak u kej_si lepiej w przypadku dojrzalej cery sprawdzi sie glikol.Bardzo prosze o porade bo z tego co wyczytalam w dwoch watkach sa tu osoby majace bardzo duza wiedze na ten temat z gory dziekuje
betticonfetti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 16:04   #716
Em1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej,
niestety w niczym nie pomogę, a zadam kolejne pytanie. Otóż myślę nad zastosowaniem peelingu migdałowego na lekki trądzik. Boje się jednak o moje piegi - lubie je wolałabym zostawić je tam gdzie są Slyszałam jednak, że tego peelingu można wręcz używać w celu ich rozjaśnienia. Czy to prawda? Po zabiegach wyblakną mi piegi?
Proszę o odpowiedź, nie wiedziałam gdzie zapytać.
Em1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 05:49   #717
kej_si
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 102
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

WITAM CO do piegów zapewne troche wyblakna , ale zapewne zwłaszcza w lecie powrócą.
U mnie dekolt w koncu sie zagonił ,kurcze podrażniony był na maxa, ummm teraz skóra gładka , delikatna aż miło popatrzec , najwięcej jednak łuszczyłam z brody i nosa , oraz czoła policzki delikatnie , pewnie temu , że na nich troche tłuszczyku.
generalnie warto robić te peelingi w zaciszu domowym.
pozdrawiam
kej_si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 06:14   #718
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez betticonfetti Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad "wlasna produkcja" z mazidel a moze tak jak u kej_si lepiej w przypadku dojrzalej cery sprawdzi sie glikol.
Wydaje mi się,że jeśli kwas migdałowy nie działa na Ciebie - to warto spróbować innego,dla odmiany Na mnie np. kwasy BHA nie działają w ogóle,taka (czyli żadna) wrażliwość po prostu

A w spr. peelingu/toniku - po tych kilku razach u siebie zdecydowanie zauważyłam,że trzeba dobrze wyważyć najodpowiedniejsze dla siebie stężenie czasem wcale najwyższe nie jest najlepsze... U mnie zdecydowanie lepsze efekty są po niższym (25-30%) wprawdzie żadnego złuszczania nie ma,ale oczyszczenie poró wyrażne,nawilżenie i wygładzenie Jak podciągnę do 40% to mi spala naskórek tylko
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 16:03   #719
betticonfetti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 20
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziekuje mhm0808 ale caly czas sie zastanawiam czy nie sprobowac tego migdala z mazidel?bo z tego co tu wyczytalam to te gotowe produkty nie sa az tak mocne jak te samemu krecone,ale z drugiej strony mam migdala do profesjonalnego uzytku i 50% to chyba wysokie stezenie? ale co z tego jesli nie dziala problem w tym ze mam tylko dwa miesiace zeby sie pokwasic i musze wybrac kwas co by podzialal! bardzo prosze o jakies porady,przeczytalam juz dwie czesci o migdale,sni mi sie juz laboratorium chemiczne! czy moze mi ktos cos podpowie na temat glikola?please
kej_si z jakiej firmy kupowalas glikola?

Edytowane przez betticonfetti
Czas edycji: 2011-11-11 o 10:17
betticonfetti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 16:40   #720
kej_si
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 102
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

WITAM
KUPIŁAM NA ALLEGRO , , SZCZERZE TO NAWET NIE WIEM OD KOGO ALE RACZEJ TO BYŁA JAKAŚ HURTOWNICZKA , KWAS GLIKOLOWY 40 %.

Generalnie teraz jestem zadowolona z efektu, wczesniej komedia z tragizmem , na twarzy mało sie łuszczyłam troche widoczniej na brodzie i nosie , chodzi mi oto że niewidziałam łuszczacej sie, ale dekolt to juz makabra , czerwony, mocno spalony , skóra nabrzamiała , i dosłownie schodziła jak po poparzeniu, normalnie szok.Ale na dzien dzisiejszy wsio jest oki skóra napięta, miekka, zmarszczki wygładzone ,szyja też cudnie wygląda razem z dekoltem . jednym słowem tydzien z życiorysu był wycięty ale warto b było . niedługo powtórze zabieg. pozdrawiam
kej_si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:08.