Nauka języka angielskiego w domu... Czy to jest możliwe? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-18, 00:00   #31
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Nauka języka angielskiego w domu... Czy to jest możliwe?

żeby taka nauka nie była meczaca, warto się wziąć za coś co sprawia przyjemność. U mnie to wlasnie seriale, ksiązki, które już znałam. Można też czytac artykuły na jakies tematy, które nas interesują. Nawet jak wszystkiego nie zrozumiesz, to jednak i tak sporo zostaje w głowie…
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 20:01   #32
PestAbunai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: Nauka języka angielskiego w domu... Czy to jest możliwe?

Pewnie że się da, polecam to, o czym już wcześniej pisano- trzeba się porządnie osłuchać. Ale nie należy zasypywać gruszek w popiele, słówka inne niż potoczne nie wejdą do głowy tylko z filmików na youtubie
A jak już troszkę poziom się podniesie, to polecam jakieś opowiadania w języku angielskim, lub komiksy. Ble nie za trudne na początek
__________________
PestAbunai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 17:40   #33
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Nauka języka angielskiego w domu... Czy to jest możliwe?

Ja tez sie ucze w domu bo zamierzam niedlugo wyjechac..angielski mi zawsze wchodzil do glowy,w liceum uwielbialam sie uczyc i słówka,zwroty szybko wchodzily mi do glowy, ale wiadomo ta szkolna nauka a wyjechanie mowienie i rozumienie wszystkiego to inna sprawa
ja mam tak ze duzo rozumiem,czytajac na porzyklad jakis tekst, ale jakbym sama miala cos powiedziec to musialabym sie zastanowiac dlugo i wiecie gramatyka itd.no bo co tu duzo gadac trzeba sie osluchac,''ootrzaskac'' z językiem..
myslalam o szkole językowej ,jaki mniej wiecej jest koszt?
macie jakies materialy?strony do polecenia?
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 12:01   #34
Panizkaszub
Przyczajenie
 
Avatar Panizkaszub
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kaszuby
Wiadomości: 6
Dot.: Nauka języka angielskiego w domu... Czy to jest możliwe?

Cytat:
Napisane przez nikkyyy Pokaż wiadomość
Polecam fiszki - w formie papierowej albo apka na telefon, max 2-3 wyrazy dziennie, ale porządnie i po roku masz przynajmniej +700 słów

Co do oglądania filmów to zacznij się osłuchiwać, najpierw z polskimi napisami a po czasie spróbuj już oglądać z angielskimi napisami.

Ja jeszcze lubiłam słuchać różnych kanałów radiowych, polecam np. BBC London, w ciągu dnia puszczają może z 20 piosenek a reszta to audycje ze słuchaczami, wywiady itp.

Nad fiszkami warto się zastanowić bo o ile masz kogoś z kim ćwiczysz i rozwijasz te zapamiętane z fiszek słówka i zwroty to jest ok ale jeśli kujesz je na pamięć to po 2 tygodniach pamiętasz max 10% - co jest dość słabe...

Polecam naukę zwrotów i rozmowę - bo to jest przepis na szybkie efekty w angielskim. Na blogu [link ciach] macie dodatkowo opisane fajne sposoby nauki angielskiego w domu, jest naprawdę dużo darmowych materiałów z których warto korzystać i dzięki nim uczyć się skutecznie języka angielskiego

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-02-14 o 20:50 Powód: link
Panizkaszub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 09:20   #35
kapuczinka
Przyczajenie
 
Avatar kapuczinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 26
Dot.: Nauka języka angielskiego w domu... Czy to jest możliwe?

Cytat:
Napisane przez Panizkaszub Pokaż wiadomość
Nad fiszkami warto się zastanowić bo o ile masz kogoś z kim ćwiczysz i rozwijasz te zapamiętane z fiszek słówka i zwroty to jest ok ale jeśli kujesz je na pamięć to po 2 tygodniach pamiętasz max 10% - co jest dość słabe...
Ona pisała o 2, 3 słowach dziennie więc trudno tu mówić o jakimś wkuwaniu, to jest właśnie rozsądna ilość, żeby zapamiętać i później sobie regularnie utrwalać.
kapuczinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 11:59   #36
AleOla87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 3
Dot.: Nauka języka angielskiego w domu... Czy to jest możliwe?

Pewnie tylko trzeba dużo motywacji i chęci. Najbardziej nie lubiłam uczyć się słówek, ale mi pomogła nauka angielskiego Metoda Wałkowania.


Bardzo często zrażałam się do nauki języka, a nauka słówek to był dla mnie strasznie mozolna praca. Jeżeli ktoś uczy się w domu to warto sobie przybliżyć taką metodę.
AleOla87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-14, 09:52   #37
krokusik01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 14
Dot.: Nauka języka angielskiego w domu... Czy to jest możliwe?

Uczę się w domu, ale przeważnie z aplikacji mobilnych lub powtarzam materiał z kursu. Uważam, że jeśli ktoś chce dobrze nauczyć się angielskiego to lekcje indywidualne albo kurs są nieuniknione. Uczę się w Berlitz i to dzięki nim przełamałam barierę i chętnie mówię po angielsku.
krokusik01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-20, 14:44   #38
ania__mara5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 45
Dot.: Nauka języka angielskiego w domu... Czy to jest możliwe?

Czy możecie polecić jakieś fajne strony do nauki angielskiego?
ania__mara5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 08:43   #39
robertkarucki
Przyczajenie
 
Avatar robertkarucki
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 19
Dot.: Nauka języka angielskiego w domu... Czy to jest możliwe?

Z doświadczenia wiem, że słowek i gramatyki mozna sie spokojnie nauczyc samemu w domu. Jednak brak konwersacji z drugim czlowiekiem wyjdzie bardzo szybko kiedy bedzie trzeba w praktyce uzyc jezyka..
robertkarucki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-22 08:43:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.