reklamacja prześcieradła dla dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-07, 19:37   #1
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216

reklamacja prześcieradła dla dziecka


witam

Zakupiłam na allegro dwa prześcieradła do łóżeczka z gumką. Przesyłka była dośc słona bo kosztowała mnie 17 zł. Dziś otrzymałam paczkę, otwieram, patrzę, a tu materiał zupełnie inny niż w opisie, gumka tylko na rogach nie po całości, fatalna jakośc ( dosłownie pruło się w rekach, nie mówiąc już o tym że sztuczne i dziecko by sie odparzało). Jestem bardzo wkurzona bo wydałam prawie 50 zł. Sprzedajacy napisał mi, ze przy zwrocie towar musi byc zapakowany w oryginalne opakowanie, niestety jak wyjęłam towar to już ciężko było je schować i opakowanie się podarło. Zamierzam zwrócić paczkę pomimo kosztów bo i tak go nie użyję.
Mam w związku z tym pytanie czy sprzedający ma prawo nie przyjąć paczki z powodu podartego opakowania i po prostu zwinięcia towaru w torbę? Nie umiem złożyc tego przescieradła tak jak było fabrycznie.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 20:10   #2
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
witam

Zakupiłam na allegro dwa prześcieradła do łóżeczka z gumką. Przesyłka była dośc słona bo kosztowała mnie 17 zł. Dziś otrzymałam paczkę, otwieram, patrzę, a tu materiał zupełnie inny niż w opisie, gumka tylko na rogach nie po całości, fatalna jakośc ( dosłownie pruło się w rekach, nie mówiąc już o tym że sztuczne i dziecko by sie odparzało). Jestem bardzo wkurzona bo wydałam prawie 50 zł. Sprzedajacy napisał mi, ze przy zwrocie towar musi byc zapakowany w oryginalne opakowanie, niestety jak wyjęłam towar to już ciężko było je schować i opakowanie się podarło. Zamierzam zwrócić paczkę pomimo kosztów bo i tak go nie użyję.
Mam w związku z tym pytanie czy sprzedający ma prawo nie przyjąć paczki z powodu podartego opakowania i po prostu zwinięcia towaru w torbę? Nie umiem złożyc tego przescieradła tak jak było fabrycznie.
A gdybyś kupiła buty to nie mogłabyś ich odpakować i zmierzyć?
Zwracaj i napisz, że towar nie jest zgodny z opisem, w razie czego załóż spór allegro a panu negatywny komentarz.

Też się tak kiedyś nacięłam - "okazja": wyprzedaż, pościel bawełna 100% dziecięca, przesyłka 15zł, pościel 20 zł. Kupiłam. Koło bawełny to nawet nie leżało, szajs jakich mało, cienki sztuczny materiał, mocno się elektryzujący. Nie chciało mi się odsyłać, wystawiłam negatyw to mi pani sprzedająca dzwoniła, że ona mi da rabat 5% żebym wycofała negatyw bo jej się ta pościel dobrze sprzedawała... wyśmiałam ją i tyle. Niech ludzie wiedzą, że opis jest kłamstwem, a co.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 21:03   #3
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

wystawiłam negatywny komentarz, facet mnie oskarża o pomówienie i straszy prokuraturą.W opisie jest napisane że materiał to policotton czyli bawełna z domieszką satyny, ja uważam że to coś innego ale nie mam jak sprawdzić bo na opakowaniu nie ma składu!!wysyła mi maile strasząc że jeśli nie wycofam komentarza to złoży wniosek do prokuratury i że mam na to 5 dni.
Dodatkowo sam wystawił mi kłamliwy komentarz bo się przecież musi odegrac.

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2014-10-07 o 21:31
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 21:35   #4
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

Prokuraturą to on może sobie straszyć... prędzej Ty jego. Za wystawianie opisów niezgodnych do stany rzeczywistego przedmiotu, o zastraszanie i nękani
Złóż spór na Allegro.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 21:56   #5
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
wystawiłam negatywny komentarz, facet mnie oskarża o pomówienie i straszy prokuraturą.W opisie jest napisane że materiał to policotton czyli bawełna z domieszką satyny, ja uważam że to coś innego ale nie mam jak sprawdzić bo na opakowaniu nie ma składu!!wysyła mi maile strasząc że jeśli nie wycofam komentarza to złoży wniosek do prokuratury i że mam na to 5 dni.
Dodatkowo sam wystawił mi kłamliwy komentarz bo się przecież musi odegrac.
Pfff, oszust jakiś i tyle.
Załóż spór allegro a maile od niego zachowaj jako dowody, czasem o nie proszą.
Odeślij też towar w terminie 10 dni za potwierdzeniem odbioru, żądaj od niego zwrotu za towar i za przesyłkę w obie strony.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 22:04   #6
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

na czym polega ten spór? Nie znam dobrze portalu, w jakich przypadkach się go zakłada?
Na czym właściwie polega pomówienie?Czy on może nie podawać składu produktu na opakowaniu? Nie ma też metek
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 22:11   #7
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
na czym polega ten spór? Nie znam dobrze portalu, w jakich przypadkach się go zakłada?
Na czym właściwie polega pomówienie?Czy on może nie podawać składu produktu na opakowaniu? Nie ma też metek
Masz zakładkę na panelu użytkownika "spory transakcyjne" klikasz "załóż nowy spór" .
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-07, 22:15   #8
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
na czym polega ten spór? Nie znam dobrze portalu, w jakich przypadkach się go zakłada?
Na czym właściwie polega pomówienie?Czy on może nie podawać składu produktu na opakowaniu? Nie ma też metek
Wczoraj w tv mówili, że produkty sprowadzane z Chin bardzo często nie mają żadnych metek, informacji.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 06:09   #9
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

ja wiem ze jest taka zakładka, ale zanim to zrobię chciałabym wiedzieć w jakim celu.

juz się dokopałam do regulaminu i mam pytania:

czy mogę założyć spór nim wyślę paczkę i poprosić o zwrot kosztów również za przesyłkę zwrotną? Wiem, że tradycyjnie zwraca się pieniądze tylko za towar, ale opłacona przesyłka w jedną i druga stronę wyniesie prawie 35 zł, to dużo i chciałabym ją odzyskać poniewaz towar nie jest zgodny z opisem ( konkretniej nie jest napisane, ze gumka nie jest na całym prześcieradle, brak metek ze składem materiału, słaba jakość).

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2014-10-08 o 06:27
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 06:30   #10
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

Tez sie kiedys nacielam na posciel na allegro, od tej pory kupowalam tylko firmy ceba albo w auchan flanelowa, bo miekka i ciepla. Kupilam kiedys caly komplet, byla to twarda bawelna, taka szorstka. Najlepiej robic zwrot w ciagu 10 dni i dopiero po zwrocie pieniedzy pisac komentarz, inaczej trudno sie dogadac. Napisz mu, ze cofniesz komentarz, jezeli zwroci Ci pieniadze za posciel, te spory sa nic nie warte, ciagna sie. Wszystko zalezy od sklepu z tym opakowaniem, w pepco nie ma problemu, jak nie moglam zapakowac firanek i oddalam niezapakowane z porwanym troszke opakowaniem. Trudno to zapakowac z powrotem.gorzej, ze facet raczej odda za sama posciel i bedziesz jeszcze stratna na wysylce w obydwie strony.33 zl posciel minus wysylka z 10 zl, w ostatecznym rozrachunku zostanie Ci 23 zl z wydanych 50 zl.ja nie zwracalam, jak mi sie nie kalkulowalo. Szkoda, ze taka wtopa, a mial dobre komentarze? Zaskakujace, ze ludziom pasuje taka jakosc. Z moich sporow na allegro nic nie wynikalo, to taki mail, ktory idzie do sprzedawcy i on ma sie ustosunkowac, allegro w to nie wnikalo de facto.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 14:07   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
ja wiem ze jest taka zakładka, ale zanim to zrobię chciałabym wiedzieć w jakim celu.

juz się dokopałam do regulaminu i mam pytania:

czy mogę założyć spór nim wyślę paczkę i poprosić o zwrot kosztów również za przesyłkę zwrotną? Wiem, że tradycyjnie zwraca się pieniądze tylko za towar, ale opłacona przesyłka w jedną i druga stronę wyniesie prawie 35 zł, to dużo i chciałabym ją odzyskać poniewaz towar nie jest zgodny z opisem ( konkretniej nie jest napisane, ze gumka nie jest na całym prześcieradle, brak metek ze składem materiału, słaba jakość).
Kupiłas od firmy? Jeśli tak, to masz prawo zwrotu bez podania przyczyny-zdaje się.

Na zwrot kosztów bym nie liczyła
Opłaca ci się zwracać?

Najpierw trzeba była zadzwonić, napisać maila- potem załozyć spór i wystawić komentarz.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-08, 16:28   #12
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

od firmy. Kontaktowałam się mailowo z informacją że będę zwracać przesyłkę. Dostałam maila zwrotnego ze jestem z kosmosu skoro oczekuje krolewskiej jakosci za pare groszy.Ja jedynie oczekuję takiej jakosci jak w opisie.
Po tym mailu wystawiłam komentarz, sporu jeszcze nie zaczęłam bo nie wiem czy mam prawo żądać zwrotu kosztów przesyłek jeśli towar nie jest zgodny z opisem.
średnio mi się opłaca zwracac, jednak czuję się oszukana i w zasadzie nie chodzi o pieniądze tylko raczej o wyegzekwowanie uczciwości.

Komentarze miał dobre, dotyczyły jednak głównie pościeli

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2014-10-08 o 16:43
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 09:05   #13
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
ja wiem ze jest taka zakładka, ale zanim to zrobię chciałabym wiedzieć w jakim celu.

juz się dokopałam do regulaminu i mam pytania:

czy mogę założyć spór nim wyślę paczkę i poprosić o zwrot kosztów również za przesyłkę zwrotną? Wiem, że tradycyjnie zwraca się pieniądze tylko za towar, ale opłacona przesyłka w jedną i druga stronę wyniesie prawie 35 zł, to dużo i chciałabym ją odzyskać poniewaz towar nie jest zgodny z opisem ( konkretniej nie jest napisane, ze gumka nie jest na całym prześcieradle, brak metek ze składem materiału, słaba jakość).
Najpierw załóż spór a dopiero potem pisz co chcesz osiągnąć. Jeśli towar jest niezgodny z opisem to masz prawo do zwrotu kosztów przesyłki w obie strony.
Zwrot kosztów nie przysługuje jeśli korzystasz z prawa do zwrotu bez podania przyczyny (np w domu się rozmyślisz). Jeśli składasz reklamację to zwrot kosztów w obie strony też powinnaś dostać czyli te 35zł.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 14:03   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Najpierw załóż spór a dopiero potem pisz co chcesz osiągnąć. Jeśli towar jest niezgodny z opisem to masz prawo do zwrotu kosztów przesyłki w obie strony..
A gdzie jest taki zapis?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 14:26   #15
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A gdzie jest taki zapis?
Jak reklamowałam towar niezgodny z opisem (też z allegro), sprzedawca wysłał mi buty dla córki za duże (źle podana długość wkładki w opisie) zwrot dostałam razem z kosztami przesyłki.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 20:48   #16
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

gdzies mi mignął taki zapis na stronie UOKIK kiedy szukałam informacji . Niestety ten sprzedawca to cham ( sądząc po mailu który mi wysłał) i obawiam się, ze nie odda mi za przesyłkę. Wysłałam dziś paczkę za potwierdzeniem odbioru i poczekam na reakcję. Czy jeśli nie odda pieniędzy za przesyłki to mogę załoźyc spór?Ma to sens?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 10:38   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Jak reklamowałam towar niezgodny z opisem (też z allegro), sprzedawca wysłał mi buty dla córki za duże (źle podana długość wkładki w opisie) zwrot dostałam razem z kosztami przesyłki.
Pytałam o zapis w regulaminie ogólnym/allegro.

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
gdzies mi mignął taki zapis na stronie UOKIK kiedy szukałam informacji . Niestety ten sprzedawca to cham ( sądząc po mailu który mi wysłał) i obawiam się, ze nie odda mi za przesyłkę. Wysłałam dziś paczkę za potwierdzeniem odbioru i poczekam na reakcję. Czy jeśli nie odda pieniędzy za przesyłki to mogę załoźyc spór?Ma to sens?
Najpierw sprawdz czy ci sie ten zwrot należy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 10:59   #18
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Pytałam o zapis w regulaminie ogólnym/allegro.



Najpierw sprawdz czy ci sie ten zwrot należy.
Nie interesuje mnie regulamin tylko przepisy. Jeżeli reklamacja jest uznana to należy się zwrot razem z kosztami, które musiałam ponieść, żeby dostarczyć towar do sprzedawcy.
http://ezakupy.uokik.gov.pl/faq/kto-...zy-sprzedawca/
Cytat:
4. Kto ponosi koszty przesyłki reklamowanego towaru – klient czy sprzedawca?

Jeżeli reklamacja dotycząca niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową (na podstawie przepisów ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej) została uznana, na sprzedającym ciąży obowiązek zwrotu kosztów przesłania towaru. W wypadku, gdy reklamacja zostanie odrzucona – koszty wysyłki pokrywa kupujący.
Przykład klauzuli niedozwolonej


Numer wpisu: 3467
Data wyroku: 2011-12-13
"Wszelkie koszty związane z odesłaniem towaru w związku z reklamacją lub zwrotem obciążają Kupującego"
Numer wpisu: 5011
Data wyroku: 2013-03-21
"Suma zwrotu dotyczy wyłącznie ceny zakupionego towaru-wszelkie koszty przesyłek w tym wypadku, pokrywa Klient"
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 17:19   #19
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: reklamacja prześcieradła dla dziecka

http://allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php
tu możesz poczytać i się doinformować aby mieć argumenty do sprzedającego
__________________
23.06.2007r Dzień Ojca-Milena
28.02.2014r Imieniny taty-Artur
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-14 18:19:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.