ból kolana :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-11, 17:22   #1
osobka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Unhappy

ból kolana :(


Witam!
Proszę o pomoc. Po dwóch latach codziennych ćwiczeń musiałam przestać sie rozciągać z powodu bólu prawego kolana, okazało sie ze mam naciągnięte wiązadło: chodziłam przez dwa tygodnie na zabiegi i smarowałam bolące kolano maścią "Naklofen". Jednak do tej pory w ziemie jak chodzę baaardzo dużo to ból wraca, tylko w innym miejscu z tyłu nogi:/ Nie wiem co mam zrobić słyszałam, ze z kolanami nie ma żartów i jeśli sie już raz miało kontuzje to nie ma szans tego wyleczyć, czy to prawda? Od trzech lat nie ćwicze i przez to bardzo przytylam, ok. 25kg:/ może to zwiększona masa ciała powoduje ból kolana? ale z drugiej strony lewe kolano mnie nie boli wiec już nie wiem co mam zorbić. U lekarza na razie nie byłam. W przychodni w mojej okolicy jest tylko jeden ortopeda:/ jest sie do niego bardzo trudno dostać, bo jest u niego w kolejce mnóstwo ludzi z poważniejszymi chorobami itd. Dlatego byłoby mi trochę głupio iść do lekarza z pobolewającym kolanem, (ten ból nie jest tak bardzo dokuczliwy) tylko po prostu wiem ze coś jest nie tak i chce już teraz sie tym zająć i to wyleczyć żeby za jakiś czas lub po 20-30 latach na stole operacyjnym nie wyladowac:/ Teraz chce zacząć ćwiczyc żeby zrzucić zbędne kilogramy (i tez dlatego że bardzo ćwiczenie lubiłam) co mam zrobić? Może ktoś miał podobny problem? Czy będę mogła zacząć bezpiecznie ćwiczyć? Czy będę mogła wrócić do formy? Ból pojawia się wtedy kiedy naprawde duzo chodze. Aha i jeszcze wspomne ze prywatnie na wizyte u ortopedy mnie nie stac
osobka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 20:43   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: ból kolana :(

Powinnaś iść do lekarza (najpierw do internisty, niech da Ci skierowanie do chirurga lub lekarza medycyny sportowej, jeśli jest taki w Twojej miejscowości. Nie jesteśmy lekarkami i nie udzielamy porad lekarskich na forum, zresztą przez internet bez badania to i tak niemożliwe. Skoro od trzech lat boli Cię noga, to nie wiem, na co jeszcze czekasz przecież widać, że samo nie przejdzie...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 21:26   #3
osobka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: ból kolana :(

Hmmm.... Chyba sie jasno nie wyrazilam, albo mnie nie zrozumialaś Midi, otóż mieszkam na zadupiu, u mnie dostać sie do DOBREGO lekarza jest raczej mało możliwe(no chyba ze dpojde do lekarza i on poprostu zapisze mi tylko fastum masc przeciw bolowa, tzw blokade) i juz nawet nie ebde czula co sie tam dzieje. A na leczenie prywatnie jak juz wspomnialam mnie poprostu nie stać!! Gdybym miala szanse cos z tym zrobic juz dawno bym zrobila, a po drugie z tego co informuje napis przed dzialem "Zdrowie i medycyna" to na nasze watki maja udzielac odpiwedzi lekarze i farmaceuci ehhh... no coz pozdrawiam
osobka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 21:37   #4
agusia0811
Raczkowanie
 
Avatar agusia0811
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 187
Dot.: ból kolana :(

Osóbka to że pojdziesz do lekarza z bólem kolana od jakiegoś czasu to nic takiego. Jak to mówią lepiej dmuchać na zimne . Mnie bolalo kolano ale jakos nie az tak bardzo (chodzić mogłam hehe). No i sie okazało że jednak mam chore kolana bo teraz to juz są 2 . Lecze sie od jakis hmm 4-5 lat. I nie żałuje ze poszlam bo jest troche lepiej. Chociaz 1 lekarz zbagatelizowal problem i dostalam skierowanie na zabiegi które na jakis czas zaleczyły ból a to był błąd. Teraz panie z zabiegów mnie juz znają i sie smieja ze do 100 bede do nich chodzic hehe . Ale tak na powaznie gdyby wtedy lekarz zaczął porządne leczenie to bym teraz niemiała tak uszkodzonego kolana. Wiec niema na co czekać i idź ładnie sie zapisać do tego lekarza i czekaj na wizyte i nikt Ci nie powie ze marnujesz miejsce dla kogoś z czymś poważnym bo niewiesz co Ci jest. 3mam kciuki żeby bylo wszystko dobrze
agusia0811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 21:41   #5
osobka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: ból kolana :(

Dzieki agusia0811, wlansie u mnie tak bylo, dlatego chyba jestem teraz tak do lekarzy uprzedzona:/ poszlam zapisal mi przeciwbolowa masc naklofen i na zabiegi na jakis czas bol zniknal a po kilku miesiacach wszytsko wrocilo. Jednak amsz racje. wiem co zrobie pojade do lekarza do wiekszego mista o 50km oddalonego. Trudno. Musze to wyleczyc. Mnie tez nie boli tak abdrzo, moge chodzic itd. tylko poprostu tak jak napisalas wole dmuchac na zimne dziekuje ::
osobka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 21:59   #6
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: ból kolana :(

Wydaje mi się, że jeśli w Twojej miejscowości nie ma odpowiedniego specjalisty, to ubezpieczenie powinno pokrywać koszty leczenie w najbliższym mieście, gdzie taki lekarz jest. Jeśli pracujesz lub uczysz się, to tak to powinno działać. Nawet jeśli miałabyś poczekać jeszcze kilka miesięcy w kolejce, to i tak lepiej się zapisać niż nic nie robić.
Co do porad na forum, to żaden lekarz nie zgodzi się na udzielanie porad lekarskich na forum internetowym czy przez telefon - to sprzeczne z prawem i etyką lekarską (brak bezpośredniego kontaktu z pacjentem nie pozwala na postawienie diagnozy). Opieka moderatorska to co innego, ale nikt nie powie Ci na podstawie takiego opisu objawów, co się dzieje z Twoją nogą
Mam nadzieję, że wszystko z nią jednak w porządku i ból przejdzie.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 12:53   #7
kaliii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 12
Dot.: ból kolana :(

Apropo bólu kolana - niezbędny jest też ortopeda. Znajomy miał wadę postawy, przez co zdeformował sobie staw kolanowy.

Ja też przy przysiadach mam bóle kolana (czasami na szczęście) - ale przysiad robię z ciężarem 200 kg więc wcale się nie dziwie
Gdybym miał stały ból kolana, co każdy trening, na pewno szukałbym pomocy u specjalistów.
kaliii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-15, 17:59   #8
agusia0811
Raczkowanie
 
Avatar agusia0811
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 187
Dot.: ból kolana :(

ja słyszałam że z ortopedami to jest tak że musisz trafić na ich dobry dzien niestety :/ mi USG stawu pokazalo ze mam chondromalacje 2 stopnia na co ortopeda powiedzial ze wymyslam i nie można sie sugerowac wynikami. Położył rekę na stawie i powiedział że jestem zdrowa i wymyślam bo staw jest zimny. Żadnego wywiadu ani nic . A jeszcze czekałam bo pomyślalam że w szpitalu wojskowym są porządni lekarze. Ale życze Wam bardziej kompetentnych lekarzy.
agusia0811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 19:38   #9
osobka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: ból kolana :(

"a słyszałam że z ortopedami to jest tak że musisz trafić na ich dobry dzien niestety :/ mi USG stawu pokazalo ze mam chondromalacje 2 stopnia na co ortopeda powiedzial ze wymyslam i nie można sie sugerowac wynikami. Położył rekę na stawie i powiedział że jestem zdrowa i wymyślam bo staw jest zimny. Żadnego wywiadu ani nic . A jeszcze czekałam bo pomyślalam że w szpitalu wojskowym są porządni lekarze. Ale życze Wam bardziej kompetentnych lekarzy." <----------- no i wlasnie o to mi chodzi
No ale juz postanowilam, wybiore sie do lekarza, bede musial troche poczekac i dojechac autobusem 60km ale wiem ze warto popytam i poszukam najlepszego ortopedy:: a i jeszcze jedno pytanie, tak jak juz wczesnije pisalam, slyszalam ze jak juz raz jest z kolanem problem to juz sie nei da tego wyleczyc:/ to prawda? bo ja chce jeszcz wrocic do formy:: i zaczac cwiczyc, ale nie intenstywnie, tylko cwiczyc pilates i sie rozciagac no i plywac
osobka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:49   #10
walczyc_i_wygrywac
Przyczajenie
 
Avatar walczyc_i_wygrywac
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 12
Dot.: ból kolana :(

Cytat:
Napisane przez osobka1988 Pokaż wiadomość
wlasnie o to mi chodzi
No ale juz postanowilam, wybiore sie do lekarza, bede musial troche poczekac i dojechac autobusem 60km ale wiem ze warto popytam i poszukam najlepszego ortopedy:: a i jeszcze jedno pytanie, tak jak juz wczesnije pisalam, slyszalam ze jak juz raz jest z kolanem problem to juz sie nei da tego wyleczyc:/ to prawda? bo ja chce jeszcz wrocic do formy:: i zaczac cwiczyc, ale nie intenstywnie, tylko cwiczyc pilates i sie rozciagac no i plywac
nie można sobie szukać wymówek, tylko iść jak najszybciej do lekarza. I to nie prawda, że jak jest raz z problem z kolanem to już się nie da tego wyleczyć, mamy XXI pierwszy wiek, a Ty jesteś młodą osobą. I mam taką propozycję, jeśli lekarz przypisze Ci teraz maść i fizykoterapię, to powiedz mu, że jego obowiązkiem jest zrobić badanie dodatkowe, niekoniecznie RTG, bo chrząstki i więzadła są tzw. seroradionegatywne, czyli nie widać ich na RTG. Najlepszy jest rezonans w przypadku kolan, USG najlepsze jest do barku. Dlatego nie ma co cierpieć tylko iść do lekarza, bo kolana to nie przelewki.. w końcu w ich funkcji jest zapewnienie chodu...
Także 3mam kciuki i mam nadzieję, że trafisz na konkretnego lekarza
walczyc_i_wygrywac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:57   #11
Adeq
Zakorzenienie
 
Avatar Adeq
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 203
Dot.: ból kolana :(

leć do lekarza! Ja też miałam i niestety mam nadal problemy z kolanami...bolały mnie jakiś czas w końcu zdecydowałam się iść do lekarza...okazało się, że mam zapalenie ciała hoffa. Dostałam dwie serie po 5 zastrzyków...po pierwszej serii ból minął na jakiś czas a później wrócił. Dostałam drugą serię było tak samo...nie bolały mnie a teraz znowu czuję. Najgorsze jest to, że lekarz powiedział, że jeśli ta druga seria nie pomoże to czeka mnie operacja.
Także dobrze ci radzę, idź do lekarza, z kolanami nie ma żartów
__________________
Can I have it like that?
Adeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.