Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-03, 12:23   #2971
Josa100
Raczkowanie
 
Avatar Josa100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Talking Effaclar Duo + Uriage Hyseac AHA

Witam,
Używam kremu Uriage Hyseac AHA i jestem bardzo z niego zadowolona, ponieważ fajnie nawilża twarz (używam go 2 razy dziennie od 2 tygodni), nie ma żadnego podrażnienia czy przesuszenia. Skóra jest miękka w dotyku i matowa. Wydaje mi się jednak, że jest to słaby krem jeśli chodzi o kwasy dlatego zastanawiam się nad zakupem Effaclar Duo. Mam pytanie czy mogę używać jednocześnie tych 2 kremów ??
Effaclar Duo
Opis:jest kompletną pielęgnacją zawierającą 4 składniki aktywne, aby skutecznie działać na dwa główne objawy trądziku:
- zapalne zmiany trądzikowe (krosty i grudki): niacynamid i pirokton olaminy aby oczyścić skórę i chronić przed
powstawaniem nowych zmian trądzikowych,
- zaskórniki: połączenie LHA z kwasem linolowym aby odblokować pory i eliminować martwe komórki odpowiedzialne za ich zatykanie.
Skład:
Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance (01.10.2009.)
Uriage Hyseac AHA
Opis:
Krem z kwasami AHA przeznaczony do skóry tłustej, trądzikowej z niedoskonałościami, zaskórnikami, rozszerzonymi porami i nierównościami na powierzchni skóry. Innowacyjne połączenie kwasu glikolowego i argininy (tzw. kompleks amfoteryczny) zapewnia właściwy poziom pH preparatu przy jednoczesnym kontrolowanym i powolnym uwalnianiu w jednostce czasu kwasu glikolowego.
Formuła produktu zawiera 2% kwas jabłkowy oraz 7% ester kwasu jabłkowego, dając łagodne działanie złuszczające aktywnie redukując liczbę zaskórników.
Skład:
aqua, dac10-13 alkyl malate, cyclopentasiloxane, corn starch ikored, c14-22 alcohole, glycolic acid, cetearyl ethylhexanoate, glycerin, malic acid, cyclohexasiloxane, sodium hydroxide, c10-20 alkyl glucoside, arginine, glyceryl stearate, peg-100 stearate, dimethylodimethicone, isopalmiactylate/acrylocyclomethyl taurate copolymer, piroctone olamine, parfum, dimethicone, isohexadecane, xantam gum, phytosphingone, butylene glycol, polysorbate 80, lecithin, hydrolyzed wheat protein, sorbitan oleate, caprylyl glycol, phenoxyethanol, hexylene glycol, epilobum angetrulum, sodium met absulfate.
Josa100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 02:11   #2972
alisaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Question 46 na liczniku , poradzcie jakie kwasy ???

Witajcie ...mam 46 lat , full zmarszczek i chęć życia od nowa, więc może jakas przyjazna duszyczka ze stażem kosmetycznym pordzi mi jak przeprowadzić revolucję mojej cery.........?
alisaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 22:12   #2973
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: 46 na liczniku , poradzcie jakie kwasy ???

Cytat:
Napisane przez alisaaa Pokaż wiadomość
Witajcie ...mam 46 lat , full zmarszczek i chęć życia od nowa, więc może jakas przyjazna duszyczka ze stażem kosmetycznym pordzi mi jak przeprowadzić revolucję mojej cery.........?
Doradzałabym ci nie tyle kwasy, ile retinol.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 14:24   #2974
JeanPatchett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Cool Kwasy dla początkującego, zeby sobie nie zrobić krzywdy.

Witam!
Zaczne od scharakteryzowania mojej skory : lecze sie na tradzik od 5 lat, mam strasznie "przeorana" skore, multum malutkich blizn, pory jak u 50latki i strasznie tłusta skora.
Dermatolog przepisal mi mieszanke z detreomycyną i az dwoma gramami kwasu salicylowego w 100 ml spirolu. Skorka przestala sie "bać" tego cuda, mianowicie nie wystepuje juz zadne zaczerwienienie, złuszczenie, zero efektow. Prawdopodobnie dlatego ze wcale lekarza nie sluchalam i zostawialam mieszanke na cała noc, a nie zmywałam po 10 min jak derm mi zalecił.
Chcialabym zaczac uzywac samego kwasu salicylowego. Niestety nie mam zadnego doswiadczenia w biochemi kosmetycznej. Czy mogłabym uzywac oleju zimnotloczonego zamiast alkoholu lub wody destylowanej ?
Jak powinnam go uzywac ? A kwas TCA ?
Bede wdzieczna za wszystkie sugestie.
Z gory dziekuje za odpowiedzi i pomoc
JeanPatchett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 19:06   #2975
norana
Zadomowienie
 
Avatar norana
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: fajne miasto
Wiadomości: 1 338
Dot.: Kwasy dla początkującego, zeby sobie nie zrobić krzywdy.

musisz niestety sama trochę o tym poczytać:
kwas migdałowy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242
kwas salicylowy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=323502
TCA https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...&highlight=TCA
__________________
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20101016310113.html

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 09:55   #2976
Kagome_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 48
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

pytanko:
moge uzywac diacneal i differin razem? np jeden na dzien jeden na noc?
po differinie nie mam (nawet po pierwszym uzyciu) zadnych podraznien, nie piecze, zadnej suchej skory, zadnego zaczerwienienia - wrecz przeciwnie; rano skora jest po nim taka mieciutka i gladka jakbym krem nawilzajacy nalozyla.
po diacnealu nie piecze, troszke zarozowiona skora (znika po 2 min), szybko sie wchlania do matu.
moge ktorys z nich nakladac pod filtr?

dodam ze skore mam bardzo sklonna do zapychania jednak jak u nosorozca - nawet po 35% migdalka na wodzie i 2 warstwach 20% na alco skora nie byla nawet rozowa... (oczywiscie robionych w odst 2 tyg ) -___-
Kagome_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 13:18   #2977
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam, chciałabym zacząć kuracje retinoidami i mam do Was pytanko z czym lepiej zacząć, z Retinem a czy z Diacnealem. Mam troszke plamek po trądziku, ale najbardziej chce sie pozbyć albo choc troszke rozjasnić przebarwienia posłoneczne.
Obecnie stosuje acne derm, nie ma jakichś spektakularnych efektów, tyle tylko, że zmniejszyła sie ilość zaskórników i buzia jest taka gładziutka.
Poradźcie mi co lepsze retin czy diacneal??? Wiem, ze każda cera jest inna i trzeba próbować, ale który lepiej działa na przebarwienia??

Dodam, że od około 2 lat uzywam filtrów, najbardziej przypadł mi do gustu LRP Aqua Lait w sprayu.

pozdrawiam ciepło
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 14:38   #2978
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kochane, ja z prośbą o wsparcie duchowe albo rady w zwątpieniu kwasowym swoim i koleżanki. Nie wiem czy brak nam cierpliwości?

Ja (30 lat, skóra raczej sucha, w T mieszana, skłonnośc do naczynek):
-od poltora msc Flavo C na dzien
- od miesiąca na noc Tonik BHA 2% z BU co drugi dzień, ze względu na brak reakcji w ten wolny dzień czasami wklepuję na noc Effaclar K.
Ogółem stan skóry gorszy, tzn. czoło dwa razy więcej ,,kaszki", w okolicach ust, nosa pełno czarnych kropek. Nie łuszcze się (miałam może ze 3 dni suchej skórki) a w sumie niewiele nawilżam: po toniku czasem humektan albo olejek karotenowy Diadermy, w wolny od kwasu dzień krem przeciwzmarszczoky Yoskine.
Czy to pogorszenie skóry to przejściowe?

Koleżanka (53 lat, skóra raczej tłusta):
-od półtora msc -na dzień Active C
-od półtora msc - na noc co drugi dzień Tonik AHA/BHA 10% z BU.
Efekt -rownież więcej zaskorników.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 14:49   #2979
imiro
Raczkowanie
 
Avatar imiro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 145
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

witajcie kwasowo-retinoidowe maniaczki

moja obecna pielegnacja wyglada tak:
-skinoren na dzien,
-diacneal na noc,
-raz w tygodniu advanced 30AHA cream,
-pod oczy serum flavo C forte 15%.

advanced 30AHA zmywam po 2godzinach. raz w zyciu zostawilam go na noc i wole zapomniec o skutkach- bordowe piekące plamy. nawet po 2h twarz jest plamiasta iplonaca, ale na drugi dzien jasna igladka jak nigdy.
diacneal natomiast powoduje u mnie plamy i szczypanie zaraz po wysmrowaniu, po godzince twarz wyglada dobrez, a rano bardzo dobrze. jak skoncze diacneal bede uzywac retin A zel 0,1. juz go uzywalam i po nim nie dzialo mi sie nic, poza suchymi kacikami ust. widzialam jednak po nim troche mniejsze efekty niz po diacnealu. a powinno byc na odwrot. czy nie?
najbardziej widoczne dzialanie dla mojej skory ma skinoren,ktory widocznie wybiela.
wiele razy czytalam tutaj od Wasna forum,ze retinoidy dzialaja wlasnie tak powoli, niezauwazalnie. gdybym tego nie wiedziala od Was,to zaraz po 2dniach bym odlozyla np retinA czy diacneal, a tak to nadal trwam

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym zacząć kuracje retinoidami i mam do Was pytanko z czym lepiej zacząć, z Retinem a czy z Diacnealem. Mam troszke plamek po trądziku, ale najbardziej chce sie pozbyć albo choc troszke rozjasnić przebarwienia posłoneczne.
Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
Obecnie stosuje acne derm, nie ma jakichś spektakularnych efektów, tyle tylko, że zmniejszyła sie ilość zaskórników i buzia jest taka gładziutka.
Poradźcie mi co lepsze retin czy diacneal??? Wiem, ze każda cera jest inna i trzeba próbować, ale który lepiej działa na przebarwienia??

Dodam, że od około 2 lat uzywam filtrów, najbardziej przypadł mi do gustu LRP Aqua Lait w sprayu.

pozdrawiam ciepło
Katia,
poniewaz diacneal jest slabszy od retinu, to chyba od niego powinnas zaczac, ale...jak sama napisalas, kazda skora jest inna i tak wlasnie ejst z moja- na retinAzel nie reaguje zadnymi podraznieniami i innymi efaktami ubocznmi,a na diacneal owszem. mysle,ze moja skora lepiej znosi retinoidy,a gorzej kwasy(w diacnealu jest kwas glikolowy). retinA moglabym samrowac nawet 2 razy dziennie! po kremie advanced30AHA mialam okropne kukui musze mzywacgo pogodzinie lub dwoch,zeby na drugi dzien normalnie wygladac.
imiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 15:25   #2980
Katia0005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 51
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

IMIRO dziękuję za odpowiedź

Ja chyba zaczne od retinu raz w tygodniu(jest tańszy nić diacneal). W dni bez retinu na zmiane bede stosować acne derm i maść z wit A. Czy tak może być???

Muszę jeszcze kupić coś łagodnego do mycia twarzy bo chyba żel 3w1 Garniera (ten niebieski z glinką) będzie za ostry.

pzdr
Katia0005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 17:06   #2981
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Kochane, ja z prośbą o wsparcie duchowe albo rady w zwątpieniu kwasowym swoim i koleżanki. Nie wiem czy brak nam cierpliwości?

Ja (30 lat, skóra raczej sucha, w T mieszana, skłonnośc do naczynek):
-od poltora msc Flavo C na dzien
- od miesiąca na noc Tonik BHA 2% z BU co drugi dzień, ze względu na brak reakcji w ten wolny dzień czasami wklepuję na noc Effaclar K.
Ogółem stan skóry gorszy, tzn. czoło dwa razy więcej ,,kaszki", w okolicach ust, nosa pełno czarnych kropek. Nie łuszcze się (miałam może ze 3 dni suchej skórki) a w sumie niewiele nawilżam: po toniku czasem humektan albo olejek karotenowy Diadermy, w wolny od kwasu dzień krem przeciwzmarszczoky Yoskine.
Czy to pogorszenie skóry to przejściowe?

Koleżanka (53 lat, skóra raczej tłusta):
-od półtora msc -na dzień Active C
-od półtora msc - na noc co drugi dzień Tonik AHA/BHA 10% z BU.
Efekt -rownież więcej zaskorników.

Przeczekać. Na początku u mnie też po kwasach było pogorszenie. Nie wspomnę już o retinoidach. Wywala wszystko na wierzch i rozszerza pory.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 17:10   #2982
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

majreg - a ile to trwa? i dziękuję.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 17:19   #2983
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: 46 na liczniku , poradzcie jakie kwasy ???

Cytat:
Napisane przez alisaaa Pokaż wiadomość
Witajcie ...mam 46 lat , full zmarszczek i chęć życia od nowa, więc może jakas przyjazna duszyczka ze stażem kosmetycznym pordzi mi jak przeprowadzić revolucję mojej cery.........?
Poczytaj sobie wątki na te tematy. Trudno cos doradzić bo za dużo informacji trzeba przekazać.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=73290
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=287155https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=222738

Od siebie polecam retinoidy, wit.C i codzienną kurację żelem aloesowym Aloe Vera firmy Zuccari ( z apteki).
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 00:17   #2984
dziubdziub
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4
Diacneal&Diroseal ?

Witam dziewczyny

czy któraś z Was mogłaby mi odpowiedzieć na pytanie, czy można jednocześnie stosować Diacneal i Diroseal? Chciałabym rozpocząć kurację Diacnealem. Z tego co tu wyczytałam jest on niepolecany na naczynka. Mam popękane naczynka tylko i wyłącznie na nosie (nigdzie indziej nic) i wydaje mi się, że jest to efekt głupoty mojej młodości czyli obkolczykowania sobie nosa (z obu stron ) gdyż tylko przy tych nieszczęsnych dziurkach są popękane naczynka. Nie chciałabym ich jeszcze bardziej uwidocznić Diacnealem, więc czy mogłabym stosować tylko na nos Diroseal a na resztę Diacneal? Coś na ten nos stosować by wypadało bo jest trochę przebarwień i czasem coś wyskakuje.
dziubdziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 15:38   #2985
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A ja mam pytanie - może i głupie - jestem ciekawa, kiedy (retin-A) dojrzałyście pierwsze pozytywne zmiany Czego dotyczyły najpierw- trądzik, przebarwienia czy zmarszczki...proszę podzielcie się doświadczeniem w tej sprawie
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 10:48   #2986
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie - może i głupie - jestem ciekawa, kiedy (retin-A) dojrzałyście pierwsze pozytywne zmiany Czego dotyczyły najpierw- trądzik, przebarwienia czy zmarszczki...proszę podzielcie się doświadczeniem w tej sprawie
Ja retinuję sie od poczatku września co drugi dzień i oprócz łuszczenia(delikatnego)i popękanych naczynek efektów nie ma.Plamy i zmarchy mam nadal a tradziku nie miałam no ale co wymagać po dwóch miesiącachtzn chciałabym już być pięęękna i młoda(tego drugiego retin mi nie załatwi)ale wiem ze trzeba cierpliwości więc sie maziam dalej
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 10:54   #2987
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ja retinuję sie od poczatku września co drugi dzień i oprócz łuszczenia(delikatnego)i popękanych naczynek efektów nie ma.Plamy i zmarchy mam nadal a tradziku nie miałam no ale co wymagać po dwóch miesiącachtzn chciałabym już być pięęękna i młoda(tego drugiego retin mi nie załatwi)ale wiem ze trzeba cierpliwości więc sie maziam dalej
Podtrzymałaś mnie na duchu - >mnie się wydaje, że ze zmarchami- jest gorzej niż było.Też walczę od końca września.Przebarwienie jest jak było.Może jeszcze ktoś coś powie na ten temat...Myślałam,że jakieś efekty będą na już to jest po m-cu, ale niestety.
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 11:44   #2988
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Retinujcie się do końca grudnia i oceńcie efekty w lutym.
Na przebarwienia są lepsze sposoby niz retinoidy i na to bym nie liczyła.
SZATANKA a czym się smarujesz, że naczyńka Ci wyłażą?Może trzeba zmienić?

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-11-17 o 11:55
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 11:56   #2989
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ja używamLocacid - Tretinoinum.Naczynka to mi się zawsze plątały -ale mialam odmrożone różne elementy twarzy więc płakać nad tym nie będę.Chciałabym zmarch się pozbyć i przebarwień.Złuszczanie kawasami w gabinecie kosmetycznym zwęziło mi pory i odświezyło oblicze -2 lata temu- ale przebarwienia po lekach hormonalnych nie ruszyło....
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-17, 22:09   #2990
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Retinujcie się do końca grudnia i oceńcie efekty w lutym.
Na przebarwienia są lepsze sposoby niz retinoidy i na to bym nie liczyła.
SZATANKA a czym się smarujesz, że naczyńka Ci wyłażą?Może trzeba zmienić?
Retin A nie jest polecany przy cerze naczynkowej.Ja takowej nie mam ale po dość silnych domowych peelingach ziarnistych naczynka mi powyłaziły a teraz dają mi do zrozumienia ze nie lubią sie z Retinemwięc kupiłam Diroseal i tam gdzie mam te naczynka nim smaruję a resztę Retinem.
Ja już z plamami się pogodziłam bo nic na nie nie działapozatym pracuję z ludzmi i nie mogę sobie pozwolić na buraczenie i silne złuszczanie a inaczej plamy nie zejdą jak zdarcie naskórkaKupiłam platyne która podobno wybiela ale na wszystko trzeba czasu

Mary jeśli widzisz pogorszenie to znaczy ze retinki działająpodobno potem już moze być tylko lepiej

Majreg a znasz coś super na plamy?takie naprawdę działające?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 08:49   #2991
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

no pogorszenie widzę- nieciekawie wyglądam.Tak jakoś trzymałam się a teraz
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 10:39   #2992
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziewczyny jak myślicie czy moge nakładać na Lysanel lekki krem nawilżający ? po jakiejs godzinie naprzykład ?
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 13:05   #2993
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość
no pogorszenie widzę- nieciekawie wyglądam.Tak jakoś trzymałam się a teraz
Dziewczyny piszą ze to przejsciowe ale już sama nie wiem
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 11:51   #2994
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ja stosuję od 3 dni locacid... pierwszego dnia (w sumie poranka , bo stosuje się to na noc) nie zauważyłam nic szczególnego oprócz małego zasuszenia, drugiego zobaczyłam, że pryszcze bardzo sie wysuszyly (bardzo pozytywnie!) i pojawilo sie zaczerwienienie i małe łuszczenie (dobry znak), nastepnego poranka -czuję się jak wąż zmieniający skórę ;D

Cieszę się, że działa - te oznaki są oczywiste i trzeba się z nimi pogodzić... pierw musi byc pogorszenie, zeby nastąpiło polepszenie...

edit: to moj pierwszy post u was kobietki zawsze tylko biernie czytałam i "odpowiadałam w myślach"

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2009-11-21 o 11:59
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 12:46   #2995
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;15412983]ja stosuję od 3 dni locacid... pierwszego dnia (w sumie poranka , bo stosuje się to na noc) nie zauważyłam nic szczególnego oprócz małego zasuszenia, drugiego zobaczyłam, że pryszcze bardzo sie wysuszyly (bardzo pozytywnie!) i pojawilo sie zaczerwienienie i małe łuszczenie (dobry znak), nastepnego poranka -czuję się jak wąż zmieniający skórę ;D

Cieszę się, że działa - te oznaki są oczywiste i trzeba się z nimi pogodzić... pierw musi byc pogorszenie, zeby nastąpiło polepszenie...

edit: to moj pierwszy post u was kobietki zawsze tylko biernie czytałam i "odpowiadałam w myślach" [/QUOTE]
Rób przerwy. Największe łuszczenie widać po 4 dniach.Mozesz się podrażnić za mocno.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 12:49   #2996
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tylko że Pani dermatolog powiedziała mi, że mam stosować codziennie, więc co teraz? bo na ulotce jest napisane, że powinno się stosować codziennie, a jako podtrzymanie leczenie (lub w przypadku właśnie za mocnych podrazen) raz na kilka dni. niestety moja skora jest w bardzo, bardzo zlym stanie, dlatego bardzo mi zalezy zeby ją wyleczyć albo chociaż zaleczyć...

moim problemem jest bardzo duży trądzik (nawet podkładem ciezko go zakryc) , blizny po KAŻDYM, nawet najmniejszym pryszczusiu... czyli cała twarz w czerwonych kropach no i dziury...

a jeszcze takie pytanko (nie znalazłam w google) wszędzie mowa o nawilżaniu - Nivea Soft będzie dobry?

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2009-11-21 o 13:11
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 13:22   #2997
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;15414234]tylko że Pani dermatolog powiedziała mi, że mam stosować codziennie, więc co teraz? bo na ulotce jest napisane, że powinno się stosować codziennie, a jako podtrzymanie leczenie (lub w przypadku właśnie za mocnych podrazen) raz na kilka dni. niestety moja skora jest w bardzo, bardzo zlym stanie, dlatego bardzo mi zalezy zeby ją wyleczyć albo chociaż zaleczyć...

moim problemem jest bardzo duży trądzik (nawet podkładem ciezko go zakryc) , blizny po KAŻDYM, nawet najmniejszym pryszczusiu... czyli cała twarz w czerwonych kropach no i dziury...

a jeszcze takie pytanko (nie znalazłam w google) wszędzie mowa o nawilżaniu - Nivea Soft będzie dobry?[/QUOTE]

Może najpierw przetestuj czy Cię nie podrażnia. Ja nawet teraz jeśli położę locacid 3 dni po kolei mam strasznego buraka i spieczoną buzię. Możliwe,że masz bardziej tłustą cerę i Ci nie zaszkodzi, ale lepiej ostrożniej na początek. Na nawilżenie z gotowców polecam Hydrance Optimale Legere czy jakoś tak -La Roche Posay. Jest wątek o nawilżaniu przy retinoidach.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-11-21 o 13:41
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 13:26   #2998
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tylko że moje fundusze są bardzo ciasne )) mam 17 lat i funkcjonuję z "kieszonkowego"
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 13:37   #2999
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;15414873]tylko że moje fundusze są bardzo ciasne )) mam 17 lat i funkcjonuję z "kieszonkowego"[/QUOTE]

Tu coś na pewno znajdziesz dla siebie. Dziewczyny podają rózne propozycje w zalezności od tego czy je zapycha. Warto poczytać.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074
Chyba trzasnęłam się w nazwie kremu. To był zdaje się Hydraphase LPR.
Hydrance Optimale Legere jest Avenki.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-11-21 o 16:22
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 14:03   #3000
karolinkakarolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

jeśli mowa o kwasach... poszukuje bezpośredniego przedstawiciela firmy CLARENA???????? jakieś namiary ????? piszcie proszę !
karolinkakarolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.