Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-21, 08:00   #3991
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość

Od 3 dni boli mnie wieczorami głowa,ale tak dziwnie cała pulsuje ;/ miał ktoś coś takiego ;/? czy wmawiam sobie, że to może być od izo ?
Miłam tak przez pierwszy tydzień zażywania izo, wtedy też oprócz głowy pulsowała mi twarz, jakby miała eksplodować i no eksplodowała ;p niestety dopadł mnie wysyp, cała żuchwa, broda i policzki w białych potworkach, jednego dnia znikają drugiego z powrotem narastają o.O

Cytat:
Napisane przez mejzi05 Pokaż wiadomość
czy Wy też wstajecie rano całe zapuchnięte? Nie wiem, czy to wina leku, ale od jakiegoś czasu rano wyglądam koszmarnie (rano z reguły wygląda się strasznie :P no ale nie aż tak...).Miałyście podobnie?
Ja tak mam! Tata do mnie ostatnio rano - "ale ładnie Ci się zaokrągliły pulasy" (a w lusterku chomik ;p) - ojciec by chciał żebym przytyła


mangha -a w dni kiedy nie ma kompletnie słońca i leje deszcz też trzeba filtr nakładać?
jeszcze chciałam się zapytać odnośnie tego żelu aloesowego, na opakowaniu jest napisane żeby nie stosować na stany zapalne... jestem w trakcie wysypu więc sporo ich jest... to znaczy że aloes działa jakoś drażniąco na nie? myślałam że mi włąsnie pomoże w regeneracji tych miejsc...
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 12:21   #3992
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Dziękuję za poradę! Widzę, że to tani i dobry produkt! Ja w ogóle teraz na urodziny podostawałam tyle balsamideł, że mam niestety zapas na rok ;/ Ale mimo to chyba kupię ten, który polecasz. Jak za 7 zł, to kupię.
U mnie kremy z mocznikiem powodują pieczenie i gorsze swędzenie :P

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
A ja się pochwaliłam, że mi się wysyp skończył to mnie kilka bolących krost zaatakowało na brodzie i kilka mniejszych na policzku oraz 1 podskórna gula koło nosa robi się i boli. Zauważyłam, że odkąd biorę Aknenormin mam tendencję do powstawania siniaków ( przez pierwszy miesiąc nie zakapowałam, że to od tego ) wystarczy, że się mocniej dotknę w nogę to mam ślad już nie mówiąc o gąbce do mycia i masażeru na cellulit, mam kilkanaście placków na udzie wielkości kciuka.

Od 3 dni boli mnie wieczorami głowa,ale tak dziwnie cała pulsuje ;/ miał ktoś coś takiego ;/? czy wmawiam sobie, że to może być od izo ?
Ja tak miałam, prawdopodobnie podwyższone ciśnienie wewnątrzczaaszkowe. Nie ma pojęcia jak z tym walczyć, ja to jakoś przetrwałam.
Jeśli chodzi o ślady na skórze to też miałam podobnie, skóra jest cieńsza, wiotka, ukrwienie słabsze - przyzwyczaiłam się.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 12:40   #3993
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja takie zwiekszone cisnienie wewnatrzczaszkowe mam przy tetralysalu.na szczescie juz go koncze.podobno to jest dość niebezpieczne.ja to mam od kilku m-cy zazwyczaj wieczorempulsuje mi cała głowa.
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 13:32   #3994
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja byłam w środę u dermy z badaniami i przepisała mi Axotret bodajże 20mg z tego co pamiętam i mam przyjmować 1 x 2 tabletki , czyli po śniadaniu mam przyjąć dwie tabletki ? bo już się pogubiłam
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 13:55   #3995
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
Ja byłam w środę u dermy z badaniami i przepisała mi Axotret bodajże 20mg z tego co pamiętam i mam przyjmować 1 x 2 tabletki , czyli po śniadaniu mam przyjąć dwie tabletki ? bo już się pogubiłam
Czyli masz dawkę 40 mg na dobę. Możesz brać od razu 2 albo rozłożyć sobie... np. ja biorę podczas śniadania jedną a drugą w trakcie jedzenia kolacji (posiłki bogate w tłuszczyk) Zależy jak Ci pasuje. Jakoś twie w takim przekonaniu, że lepiej rozłożyc i wtedy lek utrzymuję się na stałym poziomie, ale wiesz ja mam tendencje do przesady i jak sobie coś ubzduram to już koniec

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość
O!wlasnie wysypka i mnie dosięgła. Na dloniach-tylko od tej kosteczki palca wskazujacego(chodzi mi o te kostki,na ktorych liczylo sie za dzieciaka ile ktory miesiac ma dni:P) do kostki kciuka.
Wczoraj zauważyłam na zajęciach dokładnie taką samą wysypkę "kciukową" ;p dzisiaj się rozrosła i oczywiście poleciałam po swój cudowny kremik do rąk i postawiłam sobie go przy sobie żeby aplikować co chwila... i tak patrze a tam w składzie witamina A! :P może od tego kremu ta wysypka, a może nie, ale krem odstawiam, namaszczam Cetaphilem MD.
__________________




Edytowane przez milon
Czas edycji: 2011-10-21 o 14:09
milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 14:58   #3996
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
U mnie kremy z mocznikiem powodują pieczenie i gorsze swędzenie :P
Ja byłam dzisiaj w Super Pharm i z ciekawości zerknęłam na tę emulsję do ciała Emolium. Kusiła mnie, bo była za 25 zł. Ale babka poleciła mi 400 ml balsam do ciała z Avene Cold Cream. Dziś ponoć był w dobrej cenie, bo za 70 zł. Nie kupiłam. Jak dla mnie za wysoka cena, niestety w tym miesiącu nie mam już kasy na tak drogie kremy ;/ Ale ta pani powiedziała mi jeszcze, że skóra swędzi nie od retinoidów, a dlatego, że jest bardzo wysuszona. Postanowiłam to sprawdzić! Dziś mam zamiar wysmarować się 3-4 razy dziennie balsamem z Neutrogeny do suchej skóry i zobaczę czy ta kobieta miała rację. W ciągu dnia nie swędzi mnie skóra. W nocy bardzo swędzą mnie tylko łydki.

W ogóle ta babka powiedziała, że ten krem z Avene jest typowo do skóry wysuszonej w wyniku leczenia retinoidami, czy antybiotykami. Skusiłabym się, ale właśnie na urodziny dostałam od znajomych dużo balsamów do ciała i chciałabym je najpierw skończyć, a potem zastanowię się może nad kupnem Avene, czy Emolium. No i oczywiście jeśli będzie na te produkty korzystna promocja.
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 16:26   #3997
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
A spytałaś czy jest za nawilżaniem cery? Dlaczego miałabyś nie móc pić soku z aloesu? Ja się jej pytałam o sok z marchwii (wit.A) i mówiła, że spokojnie mogę pić.

Pytałam i nawet się zdziwiła, że o to pytam, bo nawet w ulotce którą dawała jest napisane, żeby nawilżać. Powiedziałam, że chciałam się tylko upewnić
A Ty kiedy masz wizytę?

Co do soku z aloesu to nie byłam pewna, bo ten sok ma właściwości oczyszczające organizm. Więc tak jakoś pomyślałam, że może nie jest wskazany podczas kuracji
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-21, 16:34   #3998
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Ja byłam dzisiaj w Super Pharm i z ciekawości zerknęłam na tę emulsję do ciała Emolium. Kusiła mnie, bo była za 25 zł. Ale babka poleciła mi 400 ml balsam do ciała z Avene Cold Cream. Dziś ponoć był w dobrej cenie, bo za 70 zł. Nie kupiłam. Jak dla mnie za wysoka cena, niestety w tym miesiącu nie mam już kasy na tak drogie kremy ;/ Ale ta pani powiedziała mi jeszcze, że skóra swędzi nie od retinoidów, a dlatego, że jest bardzo wysuszona. Postanowiłam to sprawdzić! Dziś mam zamiar wysmarować się 3-4 razy dziennie balsamem z Neutrogeny do suchej skóry i zobaczę czy ta kobieta miała rację. W ciągu dnia nie swędzi mnie skóra. W nocy bardzo swędzą mnie tylko łydki.

W ogóle ta babka powiedziała, że ten krem z Avene jest typowo do skóry wysuszonej w wyniku leczenia retinoidami, czy antybiotykami. Skusiłabym się, ale właśnie na urodziny dostałam od znajomych dużo balsamów do ciała i chciałabym je najpierw skończyć, a potem zastanowię się może nad kupnem Avene, czy Emolium. No i oczywiście jeśli będzie na te produkty korzystna promocja.
Ja w sumie nie widzę sensu w kupowaniu tak drogich balsamów. Jedynie emulsja do kąpieli emolium jest warta pieniędzy. Rzeczywiście skóra jest wtedy bardzo wysuszona, ale nie wyobrażam sobie smarować się 3 razy dziennie W ogóle nie lubię smarować się balsamami, bo bez względu na to, jak dobrze się wchłaniają i tak zostawiają powłoczkę, której nie cierpię. Ciężki przypadek ze mnie :P
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 18:08   #3999
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Ja w sumie nie widzę sensu w kupowaniu tak drogich balsamów. Jedynie emulsja do kąpieli emolium jest warta pieniędzy. Rzeczywiście skóra jest wtedy bardzo wysuszona, ale nie wyobrażam sobie smarować się 3 razy dziennie W ogóle nie lubię smarować się balsamami, bo bez względu na to, jak dobrze się wchłaniają i tak zostawiają powłoczkę, której nie cierpię. Ciężki przypadek ze mnie :P
No teraz znalazłam ten balsam z avene za 65 zł na allegro już z przesyłką. Myślę, że tyle jestem w stanie jeszcze dać. Ale tak jak pisałam wcześniej, wstrzymam się, bo mam kupę balsamów, które chcę wykorzystać. No i mam kartę z Super Pharm i czekam na jakieś ciekawsze promocje
Powiem Ci, że balsam z neutrogeny:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...ecenzja=562661 nie zostawia takiej tłustej powłoczki. Ja go własnie dostałam od przyjaciółki, bo był w promocji 2 sztuki w cenie 1, więc mam dwa. Jest trochę mało wydajny, jak się smaruję 2 razy dziennie, ale tak delikatnie pachnie, jest gęsty i naprawdę nawilża skórę. Bo smarowałam nim nawet suche plamy na dłoniach i zeszły! Niby ma też redukować swędzenie skóry, jak się nim wysmaruję, to rzeczywiście mnie tak bardzo nie swędzi. Wydaje mi się, że może być trochę drogi, bo jeden kosztuje chyba ponad 15 zł. Ale mają często na nie promocje, więc wtedy trzeba by było na niego polować. Może kup sobie kiedyś na próbę jeden, serio fajnie się wchłania.
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 21:15   #4000
GRAZA74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mejzi05 Pokaż wiadomość
Hej, możecie mi coś polecić na zajady? Strasznie mi się robią podczas kuracji, a nigdy nie miałam z tym problemów. Teraz nie mogę się tego pozbyć. Strasznie boli, ciągnie i wygląda fatalnie. Czy Wy też macie taki problem z zajadami?
Na zajady dla mnie najlepszy jest Alantan Plus,nawet usta nim smaruję.Tani i dobry,natłuszcza te wredne zajady;-))))))
GRAZA74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 07:23   #4001
martewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mejzi05 Pokaż wiadomość
niestety pomadka nie pomaga nic a nic... mam jakiś specyfik od zajadów i też nie daje rady :/
Ja twarz myję mydłem z Clinique, nie jest to tania sprawa ale kostka starcza na pół roku. Wybierasz odpowiednio do typu cery i sprawdza się naprawdę dobrze
Hej,mi zasady pojawiły sie piątego dnia kuracji i byly straszne, nie mogłam nawet porządnie umyć zębów. stosowałam różne pomadki i nie pomogło, więc kupiłam zwykła biała wazeline ziaja na próbę. kosztowała 2.50 więc cena śmieszna.. smarowalam nią obficie usta przez jakiś tydzień na noc i zajady zeszły i nie mam już ich w ogóle. jakby co kończę 3 miesiąc kuracji. także warto spróbować.
martewka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-22, 14:50   #4002
di34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jestem po ponad miesiącu kuracji i wydaje mi się, że będzie już tylko lepiej. Wyskakuje mi jeszcze troche tego, ale jest coraz lepiej. Wczoraj byłam na oczyszczaniu z ampułkami nawilżającymi u kosmetyczki i dzisiaj mam tak gładką buzie że nie pamiętam kiedy ostatnio tak miałam.
Buzie smaruje lotionem z clinique, usta balsamem z bobbi brown i carmexem. Ostatnio robi się zimno i ręce coraz bardziej suche, ale trzeba to przetrwać
No i powiem Wam, że zmieniłam dermatologa, chodziłam do takiej kobiety która absolutnie zabraniała używać kremów itd. Strasznie się ze mnie sypało, długo wszystko się goiło.. Odkąd uzywam clinoque i jestem pod nadzorem mojej dermatolog/kosmetolog wszystko wygląda i goi się dużo dużo lepiej i szybciej.
Powiedzcie mi, czy wam też wypadają włosy ? Bo mi strasznie się plączą mimo tony odżywek i wypadają. Moja dermatolog mówi że po miesiącu raczej nie powinny jeszcze ale jak tak jest teraz to boje się co będzie później, możecie polecić coś dobrego na ten problem ?
di34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 16:10   #4003
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

di34 co do włosów to moje też się bardzo plączą i mysle,ze trzeba znalesc dobry szampon(np ulatwiajacy rozszesywanie)plus odzywke i jest lepiej. Moze nie idealnie,ale na pewno leeepiej
Sama uzywam szamponow z Elseve i takich samych odzywek lub szamponu z Palmolive(ulatwiajacego rozczesywanie)w takim pomaranczowym opakowaniu,jest brzoskwiniowy i do tego odzywki z Aqua Light niebieskiej. Bardzo sobie chwale te dwa zestawy.
Aha,u mnie idzie poczatek 3 miesiaca kuracji,a wlosy zaczely wypadac takze ok pierwszego i wypadaja do dzisiaj w takim samym stopniu:P (to mialo byc pocieszajace)
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..

Edytowane przez amedaheda
Czas edycji: 2011-10-22 o 16:13
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 17:12   #4004
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
Pytałam i nawet się zdziwiła, że o to pytam, bo nawet w ulotce którą dawała jest napisane, żeby nawilżać. Powiedziałam, że chciałam się tylko upewnić
A Ty kiedy masz wizytę?

Co do soku z aloesu to nie byłam pewna, bo ten sok ma właściwości oczyszczające organizm. Więc tak jakoś pomyślałam, że może nie jest wskazany podczas kuracji
W najbliższy wtorek Dzięki za odpowiedź
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 21:21   #4005
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez di34 Pokaż wiadomość
Jestem po ponad miesiącu kuracji i wydaje mi się, że będzie już tylko lepiej. Wyskakuje mi jeszcze troche tego, ale jest coraz lepiej. Wczoraj byłam na oczyszczaniu z ampułkami nawilżającymi u kosmetyczki i dzisiaj mam tak gładką buzie że nie pamiętam kiedy ostatnio tak miałam.
Buzie smaruje lotionem z clinique, usta balsamem z bobbi brown i carmexem. Ostatnio robi się zimno i ręce coraz bardziej suche, ale trzeba to przetrwać
No i powiem Wam, że zmieniłam dermatologa, chodziłam do takiej kobiety która absolutnie zabraniała używać kremów itd. Strasznie się ze mnie sypało, długo wszystko się goiło.. Odkąd uzywam clinoque i jestem pod nadzorem mojej dermatolog/kosmetolog wszystko wygląda i goi się dużo dużo lepiej i szybciej.
Powiedzcie mi, czy wam też wypadają włosy ? Bo mi strasznie się plączą mimo tony odżywek i wypadają. Moja dermatolog mówi że po miesiącu raczej nie powinny jeszcze ale jak tak jest teraz to boje się co będzie później, możecie polecić coś dobrego na ten problem ?
na takim normalnym oczyszczaniu ? bo mi derma mówiła, że podczas kuracji nie można chodzić do kosmetyczki na żadne zabiegi bo skóra jest bardziej narażona na blizny i przebarwienia
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 07:49   #4006
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny, jak dokładnie nazywa się ten żel do mycia twarzy babydreama o którym pisałyście? Byłam ostatnio w Rossmanie ale nie mogłam go "zidentyfikować". Mogłabym prosić o link do tego żelu w KWC? Będę wdzięczna!

PS. To mój post nr 666
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 09:36   #4007
spika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 218
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak dokładnie nazywa się ten żel do mycia twarzy babydreama o którym pisałyście? Byłam ostatnio w Rossmanie ale nie mogłam go "zidentyfikować". Mogłabym prosić o link do tego żelu w KWC? Będę wdzięczna!

PS. To mój post nr 666
Babydream uniwersalny żel do mycia, Kopf-bis-Fuß Waschgel
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...el.html&next=1
spika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 09:51   #4008
di34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

amadaheda dzięki, faktycznie podniosłaś mnie na duchu

Co do oczyszczania przy kuracji, też czytałam, że nie wolno. Ta dermatolog u której zaczynałam kuracje też tak mówiła. Ale poszłam do tej nowej ( jest dermatologiem i kosmetologiem, ma gabinet kosmetyki lekarskiej ) i powiedziała, że ona swoim pacjentom to poleca bo szybciej się wszystko oczyszcza i buzia szybciej jest gładka i ładna.
Może to kwestia kosmetyczek, które to robią. Ta która mi robiła, wyczyściła absolutnie wszystko. Byłam tam w piątek wieczorem a dzisiaj jest duużo lepiej niż przed zabiegiem.
Osobiście polecam, jeżeli nie macie dużych zmian, bo przy dużym ropnym trądziku mogą faktycznie zostać blizny, tak więc hejYou - co lekarz to opinia
di34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 12:20   #4009
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez spika Pokaż wiadomość
Babydream uniwersalny żel do mycia, Kopf-bis-Fuß Waschgel
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...el.html&next=1
Dzięki wielkie!
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-23, 18:14   #4010
SheWolfYuko
Raczkowanie
 
Avatar SheWolfYuko
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja po raz drugi w ciągu tygodnia wylądowałam u dermatolog.
Wcześniej poszłam do laryngolog by sprawdziła mi migdałki, według niej wszystko w porządku. Podreptałam do moje Pani doktor a ona na to że jej wyniki nie obchodzą bo ona jest pewna że to migdałki! Cóż.. stanęło na tym że najprawdopodobniej przedłuży mi terapie ( właśnie mija mi 8 miesiąc) i wysłała mnie do dentysty (oraz innej laryngolog ale nie dala mi skierowania a nie zamierzam płacić wiec nie pojde)

I sama juz nie wiem ile czasu maksymalnie mogę brac retonoidy. ( ile może trwać taka terapia. i do jakiej ilości mg na kg ciała mogę dojść?)
Mógłby mi ktoś obliczyć?

1 miesiąc brałam 20 mg, potem
7 miesięcy brałam 30 mg dziennie.
Waże 44 kg..

Z góry dziękuje.
__________________
Przyczajona mała brunetka..


Walka Trwa Axotret
SheWolfYuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 20:32   #4011
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez SheWolfYuko Pokaż wiadomość
A ja po raz drugi w ciągu tygodnia wylądowałam u dermatolog.
Wcześniej poszłam do laryngolog by sprawdziła mi migdałki, według niej wszystko w porządku. Podreptałam do moje Pani doktor a ona na to że jej wyniki nie obchodzą bo ona jest pewna że to migdałki! Cóż.. stanęło na tym że najprawdopodobniej przedłuży mi terapie ( właśnie mija mi 8 miesiąc) i wysłała mnie do dentysty (oraz innej laryngolog ale nie dala mi skierowania a nie zamierzam płacić wiec nie pojde)

I sama juz nie wiem ile czasu maksymalnie mogę brac retonoidy. ( ile może trwać taka terapia. i do jakiej ilości mg na kg ciała mogę dojść?)
Mógłby mi ktoś obliczyć?

1 miesiąc brałam 20 mg, potem
7 miesięcy brałam 30 mg dziennie.
Waże 44 kg..

Z góry dziękuje.
Według moich obliczeń wzięłaś już około 156,8 mg/kg, czyli tyle spokojnie powinno wystarczyć, żeby wyleczyć trądzik. Ja na przykład wzięłam 120mg/kg i trądziku już nie mam. Nie jestem pewna jaka jest dawka maksymalna i czy w ogóle jest, ale z pamiętam, że na jakiejś ulotce było napisane, że można przyjąć właśnie między 120 a 150mg/kg masy ciała podczas całej kuracji.

Dziewczyny, które już powoli kończą kurację : jesteście zadowolone? Bo ja chyba nie do końca. Nie mam pryszczy, ale moja skóra, o ile jeszcze w zeszłym tygodniu wyglądała znośnie, o tyle od kilku dni nie mogę na siebie patrzeć. Blizny się jakby pogłębiły, mam strasznie dużo takich małych dziureczek (rozszerzone pory? ) + kilka zaskórników. O wiele bardziej byłam zadowolona z efektów leczenia głupim epiduo. Nie bardzo wiem, co mam robić, bo ani nie pójdę na peeling, ani nie będę używać jeszcze kwasów, więc co? Mam czekać? Dermatolog kazała mi nawilżać, skoro nie chcę peelingu (tak, ona chce mi zrobić glikola, albo TCA...), a leczenia mi nie przedłuży, bo trądziku przecież już nie mam... Moja koleżanka po 6 miesiącach kuracji dawką 10mg dziennie(kuracja przewidziana na 12 miesięcy) wyglądała lepiej niż ja teraz. Nie o takie efekty mi chodziło kiedy decydowałam się na retinoidy.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 22:40   #4012
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny, a czy któraś z was miała stany depresyjne przy izotretinoinie? Od pól roku mam straszne problemy ze sobą, myślałam, że to wynik poważnych zmian życiowych ale teraz do mnie dotarło, że to może być wpływ izo...?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 06:31   #4013
martewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 25
Smile Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
Ja byłam w środę u dermy z badaniami i przepisała mi Axotret bodajże 20mg z tego co pamiętam i mam przyjmować 1 x 2 tabletki , czyli po śniadaniu mam przyjąć dwie tabletki ? bo już się pogubiłam
Ja też mam taką dawkę, i moja dermatolog powiedziapa, ze mam brać dwie tabletki rano w trakcie jedzenia żeby lek sie wchłonął. Powiedziala jeszcze, ze mocniejszy efekt jest, gdy bierze sie dwie tabletki rano, ale powiedziala rowniez ze jeżeli bardzo będą mi dokuczac skutki uboczne, to mogę rozdzielić ich przyjmowanie na rano i wieczór. U mnie ze skutkami nie jest źle, więc biorę rano. Dzisiaj mój 81 dzień kuracji jeden pryszcz na skroni, jeden malutenki na czole i jeden większy na policzku, i sporo przebarwien, ale podkład kryje w miarę dobrze więc jestem zadowolona.
martewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 09:04   #4014
GRAZA74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez di34 Pokaż wiadomość
Jestem po ponad miesiącu kuracji i wydaje mi się, że będzie już tylko lepiej. Wyskakuje mi jeszcze troche tego, ale jest coraz lepiej. Wczoraj byłam na oczyszczaniu z ampułkami nawilżającymi u kosmetyczki i dzisiaj mam tak gładką buzie że nie pamiętam kiedy ostatnio tak miałam.
Buzie smaruje lotionem z clinique, usta balsamem z bobbi brown i carmexem. Ostatnio robi się zimno i ręce coraz bardziej suche, ale trzeba to przetrwać
No i powiem Wam, że zmieniłam dermatologa, chodziłam do takiej kobiety która absolutnie zabraniała używać kremów itd. Strasznie się ze mnie sypało, długo wszystko się goiło.. Odkąd uzywam clinoque i jestem pod nadzorem mojej dermatolog/kosmetolog wszystko wygląda i goi się dużo dużo lepiej i szybciej.
Powiedzcie mi, czy wam też wypadają włosy ? Bo mi strasznie się plączą mimo tony odżywek i wypadają. Moja dermatolog mówi że po miesiącu raczej nie powinny jeszcze ale jak tak jest teraz to boje się co będzie później, możecie polecić coś dobrego na ten problem ?
Miałam to samo z włosami, kupiłam w aptece internetowej drożdże ze skrzypem i po problemie.Widziałam tez takie drożdże w połączeniu z pokrzywą ale już za poźno;-)może innym razem.Dermatolog powiedziała, ze ten proces wypadania włosów jest odwracalny, ale wyczytałam różne opinie na ten temat.
GRAZA74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 10:35   #4015
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy któraś z was miała stany depresyjne przy izotretinoinie? Od pól roku mam straszne problemy ze sobą, myślałam, że to wynik poważnych zmian życiowych ale teraz do mnie dotarło, że to może być wpływ izo...?
Ja miałam spadki nastroju i dokuczał mi brak pewności siebie czasami, opadanie z sił i niechęć do robienia czegokolwiek. Generalnie izo sprzyja stanom depresyjnym, ale też sprawia, że jeśli mamy jakieś problemy to wydają nam się nie do przejścia. Więc może to być wpływ izo, ale nie musi.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 11:58   #4016
di34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez GRAZA74 Pokaż wiadomość
Miałam to samo z włosami, kupiłam w aptece internetowej drożdże ze skrzypem i po problemie.Widziałam tez takie drożdże w połączeniu z pokrzywą ale już za poźno;-)może innym razem.Dermatolog powiedziała, ze ten proces wypadania włosów jest odwracalny, ale wyczytałam różne opinie na ten temat.
A można brać tego typu suplementy jak się jest na izo ?
di34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 12:30   #4017
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja dzisiaj dostałam receptę na Acnenormin. Mam nadzieję, że w końcu będę mogła cieszyć się gładką buzią

Czy są tu jakieś dziewczyny z Rzeszowa? Gdzie można najtaniej kupić Acnenormin? Bo to dość kosztowny lek.
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 14:09   #4018
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hey Dziewczyny! Ja od tygodnia jestem drugi raz na Izo. Czy jest tu ktoś kto powtarza kurację i może coś powiedzieć o efektach takiego powtórzenia? U mnie idzie źle, skóra coraz bardziej wrażliwa ( a biorę tylko kilka dni!), choć po pierwszej kuracji też całkowicie się zmieniła z tłustej na mega suchą i wrażliwą. Zwyczajnie mam wątpliwości czy ten lek zamiast pomagać nie szkodzi? Przyznam, że tęsknię za swoją odporną, niewrażliwą cerą jaką miałam zanim rozpoczęłam leczenie dermatologiczne. Potem to już tylko łuszczenie, swędzenie, pieczenie, a gule jak były tak są.
I czy stosujecie teraz filtry, w sezonie jesień/zima?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 15:05   #4019
niemadlamnienicku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 124
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mam pytanie do posiadaczek tłustych cer: mniej więcej po jakim czasie brania izotreniny twarz przestała się Wam przetłuszczać? Ja biorę izotek już 14 dni i na twarzy dalej smalec
niemadlamnienicku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 15:23   #4020
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Super, dzięki za profesjonalne rady Na olej kokosowy czaję się już od jakiegoś czasu No i muszę spróbować tego żelu aloesowego w takim razie. Echh Vitella kosztowała prawie 30 zł (za dość małą ilość) a nie zużyłam całej przed kuracją więc mialam nadzieję, że jeszcze się przyda. Co do filtrów, stosuję codziennie filtr 50 Lirene (tylko błagam, nie pisz o nim nic złego, nie chcę wiedzieć bo bardzo go lubię ). A co stosowałaś na dzień prócz kremu z filtrem? I dlaczego tak ostrożnie trzeba podchodzić do natłuszczania?
Nic takiego jak narazie mi się nie przydarzyło...
O Lirence nie będę pisać nic złego jak ci służy to super. Z natłuszczaniem to jest tak, że tłusta skóra nie bardzo to toleruje w nadmiernych ilościach. Ja czasem natłuszczam, ale robię to przez krótki czas i tylko w przypadkach bardzo mocnego przesuszenia, jak na przykład kwasem się załatwię Trzeba mieć trochę tu wyczucia, żeby sobie krzywdy nie zrobić i nie nabawić się stanów zapalnych.

Przy retinoidach jest tak, że jak skóra dobrze reaguje to można natłuszczać, choć niby dermatolodzy nie zalecają. No ale jak mówię, jak się nic nie dzieje, to w sumie czemu nie. Czasem to jedyne rozwiązanie na totalny susz na twarzy.

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Możesz tu wrzucić linki do najlepszych kremów z mocznikiem?! Ej, skoro Ci się skóra jeszcze łuszczy, to może retiny doprowadziły u Ciebie do atopowego zapalenia skóry? Bo przy tej chorobie skóra swędzi, jest czerwona i łuszczy się ;/ Brat znajomego to ma i już dość długo nie może zwalczyć ;/
Ja używam Cekoderm 15. Dla mnie jest najlepszy. Atopowe zapalenie to to nie jest, nie ma zaczerwienienia, jest swędzenie, ale jak smaruje i nawilżam to jest ok.

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
mangha -a w dni kiedy nie ma kompletnie słońca i leje deszcz też trzeba filtr nakładać?
jeszcze chciałam się zapytać odnośnie tego żelu aloesowego, na opakowaniu jest napisane żeby nie stosować na stany zapalne... jestem w trakcie wysypu więc sporo ich jest... to znaczy że aloes działa jakoś drażniąco na nie? myślałam że mi włąsnie pomoże w regeneracji tych miejsc...
Tak filtr zawsze obowiązkowy nawet jak nie ma słońca, no chyba że nie wychodzisz w ogóle z domu, bo masz wolny dzień i chcesz się polenić na przykład, to wtedy nie trzeba, nie dajmy się zwariować

Co do aloesu, to sam aloes właśnie goi stany zapalne. Ja w czasach największego wysypu smarowałam się czystym sokiem z aloesu. Trochę miałam po tym buraka, więc stosowałam na noc, burak do rana znikał, krostki się leczyły. Po żelach nigdy buraka nie było, ale one też mniej goją, za to lepiej nawilżają. Sok mnie trochę nawet wysuszał.

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Hey Dziewczyny! Ja od tygodnia jestem drugi raz na Izo. Czy jest tu ktoś kto powtarza kurację i może coś powiedzieć o efektach takiego powtórzenia? U mnie idzie źle, skóra coraz bardziej wrażliwa ( a biorę tylko kilka dni!), choć po pierwszej kuracji też całkowicie się zmieniła z tłustej na mega suchą i wrażliwą. Zwyczajnie mam wątpliwości czy ten lek zamiast pomagać nie szkodzi? Przyznam, że tęsknię za swoją odporną, niewrażliwą cerą jaką miałam zanim rozpoczęłam leczenie dermatologiczne. Potem to już tylko łuszczenie, swędzenie, pieczenie, a gule jak były tak są.
I czy stosujecie teraz filtry, w sezonie jesień/zima?
Ja powtarzałam raz roacutane, później po długiej przerwie izotek. Skóra też była wrażliwa, wraca do siebie, gul jak na razie brak. Już jestem prawie 2 lata po kuracji.

Cytat:
Napisane przez niemadlamnienicku Pokaż wiadomość
Mam pytanie do posiadaczek tłustych cer: mniej więcej po jakim czasie brania izotreniny twarz przestała się Wam przetłuszczać? Ja biorę izotek już 14 dni i na twarzy dalej smalec
Mi po jakimś półtora miesiącu
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.