Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-10, 11:05   #1291
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
A ten peeling to tez z e-naturalne? to jak przetestujesz to serum to napisz więcej bo to ciekawe
Tak, peeling tez jest z e-naturalne. Póki co wczoraj zdał egzamin na 6. Serum też mnie bardzo ciekawi i dzisiaj nałożę na twarz, akurat wczoraj miałam zorac, więc dziś ma na czym działać
Co do zaskórników - to chyba jednak nie da się ich pozbyć draz na zawsze, chyba, ze będziemy czyścic twarz do końca życia atredermem i kwasami dla przytrzymania efektu . Na pewno chodziło jej o to, że wypryski są od kolorowych ubrań? Może chodziło jej o to, żeby nosić białe podkoszulki, bo większość maści odbarwia ubrania

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Czytając sposoby walki z trądzikiem pozostało mi włączenie:
-alg mikronizowanych (laminaria), które inaktywują alfa-5-redukazę i hamują aktywność enzymów bakteryjnych niszczących ścianki mieszka włosowego
-wzbogacenie diety o tłuszcze NNKT (piję olej lniany, może dołączę jeszcze tran)
-więcej witamin z grupy B (tęsknię za drożdżami, ale boję się pić przy antybiotyku, więc nie)
-ekstrakt z lukrecji, który mnie kusi. Jakoś nie miałam do czynienia z ekstraktami, ale chyba zacznę je kolekcjonować i wzbogacać hydrolaty
-ekstrakt przeciwtrądzikowy z ZSK, który rowniez zawiera w/w lukrecję

Edytowane przez 201704240919
Czas edycji: 2013-05-10 o 10:44
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 16:40   #1292
miaursula
Raczkowanie
 
Avatar miaursula
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 351
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Eh... mam kolejny dylemat.
Miałam badane hormony i mam hiperandrogenizm. Ginekolog przepisał mi Madinette - tabletki antykoncepcyjne, które łagodzą jednocześnie objawy androgenizacji. Biorę już drugie opakowanie i twarz bardzo mi się poprawiła. Jest cudownie i aż chce mi się żyć. Problem jest inny: bóle głowy, często z nudnościami. Najgorzsze jest to, że już sama nie wiem, czy to po tych tabletkach, czy nie, bo częste bóle głowy miewałam od zawsze. Lekarka kazała póki co brać te tabletki, a jęsli rzeczywiście nie będę dawała rady - wtedy je odstawić.
Nie wiem już, co robić. Jedyna opcja po odstawieniu Madinette to chyba Izotek. Ale przy izotretynoinie też będę musiała brać antykoncepcję, tak więc koło się zamyka. Nie wiem, co robić...
miaursula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 16:54   #1293
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Z tymi kolorowymi ubraniami to pewnie chodzilo lekarce o bsrwniki do tkanin, moga powodowac uczulenie ale watpie by powodowaly tradzik... mi pomoglo pranie bez plynow do zmiekczania, chocoaz nigdy nie mialam wielkiego problemu z rejonami innymi niz twarz to od tej pory jakis pryszcz zdarza sie mi tam raz ns miesiac moze. Fajnie dzialaja kapiele w soli. Moje ulubione sa marki kneipp.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 17:15   #1294
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, ma

Cytat:
Napisane przez miaursula Pokaż wiadomość
Eh... mam kolejny dylemat.
Miałam badane hormony i mam hiperandrogenizm. Ginekolog przepisał mi Madinette - tabletki antykoncepcyjne, które łagodzą jednocześnie objawy androgenizacji. Biorę już drugie opakowanie i twarz bardzo mi się poprawiła. Jest cudownie i aż chce mi się żyć. Problem jest inny: bóle głowy, często z nudnościami. Najgorzsze jest to, że już sama nie wiem, czy to po tych tabletkach, czy nie, bo częste bóle głowy miewałam od zawsze. Lekarka kazała póki co brać te tabletki, a jęsli rzeczywiście nie będę dawała rady - wtedy je odstawić.
Nie wiem już, co robić. Jedyna opcja po odstawieniu Madinette to chyba Izotek. Ale przy izotretynoinie też będę musiała brać antykoncepcję, tak więc koło się zamyka. Nie wiem, co robić...
Myślę, ze powinnaś poddać się wszystkim możliwym opcjom wyleczenia trądziku. Wiem,ze to bardzo trudne, to odbija się na zdrowiu.. Ale trądzik odbija się bardziej na naszej psychice - boimy i wstydzimy się wyjść do ludzi, maskujemy się, mamy bardzo zaniżona samoocenę. Jestem zdania, ze walka z trądzikiem powinna być konsultowana z trzema lekarzami : ginekologiem, dermatologiem i psychologiem. Jestem pewna, że po wyleczeniu tego schorzenia skóry będziesz się czuć o wiele lepiej, z resztą widzę jak emocjonalnie do tego podchodzisz pisząc:
Cytat:
Jest cudownie i aż chce mi się żyć
Nie poddawaj się i życzę Ci wytrwałości!
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 17:42   #1295
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Dzięki.A miałaś jakiś wielki wysyp?To ja podaruję sobie go na lato-zostawię na jesień.
Trochę mi powyciągało na początku - wszystkie takie nierówności skóry, mocno zatkane pory wyszły na wierzch. Ale bez tragedii

Cytat:
Napisane przez miaursula Pokaż wiadomość
Eh... mam kolejny dylemat.
Miałam badane hormony i mam hiperandrogenizm. Ginekolog przepisał mi Madinette - tabletki antykoncepcyjne, które łagodzą jednocześnie objawy androgenizacji. Biorę już drugie opakowanie i twarz bardzo mi się poprawiła. Jest cudownie i aż chce mi się żyć. Problem jest inny: bóle głowy, często z nudnościami. Najgorzsze jest to, że już sama nie wiem, czy to po tych tabletkach, czy nie, bo częste bóle głowy miewałam od zawsze. Lekarka kazała póki co brać te tabletki, a jęsli rzeczywiście nie będę dawała rady - wtedy je odstawić.
Nie wiem już, co robić. Jedyna opcja po odstawieniu Madinette to chyba Izotek. Ale przy izotretynoinie też będę musiała brać antykoncepcję, tak więc koło się zamyka. Nie wiem, co robić...
Jeszcze wyjściem mogłaby być zmiana tabletek. Tych antyandrogennych jest trochę, może po innych nie będziesz miała takich skutków ubocznych.
Byłaś u neurologa z bólami głowy? Jak z nudnościami to może masz migreny? Jeżeli nie byłaś to warto iść, są różne środki na to.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 11:34   #1296
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny spieszę Wam z opisaniem pierwszych wrażeń po użyciu serum intensywnie nawilżającego z alg. Po pierwsze niestety śmierdzi jakaś stęchlizna, ale liczy się działanie. Wczoraj miałam suszę na buzi... nie wiem czy to możliwe, ale po wczorajszej nocnej aplikacji skorki są pięknie nawilżone i ślicznie schodzą z buzi. Zobaczymy jak będzie się sprawdzał na dłuższą metę.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 14:56   #1297
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Dziewczyny spieszę Wam z opisaniem pierwszych wrażeń po użyciu serum intensywnie nawilżającego z alg. Po pierwsze niestety śmierdzi jakaś stęchlizna, ale liczy się działanie. Wczoraj miałam suszę na buzi... nie wiem czy to możliwe, ale po wczorajszej nocnej aplikacji skorki są pięknie nawilżone i ślicznie schodzą z buzi. Zobaczymy jak będzie się sprawdzał na dłuższą metę.

Mi jeszcze nie chciało się go zrobić Ostatnio męczę tonik pha, naprawde super nawilża!

Melduję o efektach peelingu z owoców egzotycznych z e-naturalne.Bardzo dobrze oczyszcza i usuwa skórki, lepszy niż savon noir.Jedyny minus ,że jak to proszek, trzeba rozrabiać w wodzie , a mi się nigdy nie chce
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-11 o 19:29
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-11, 19:57   #1298
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Mi jeszcze nie chciało się go zrobić Ostatnio męczę tonik pha, naprawde super nawilża!

Melduję o efektach peelingu z owoców egzotycznych z e-naturalne.Bardzo dobrze oczyszcza i usuwa skórki, lepszy niż savon noir.Jedyny minus ,że jak to proszek, trzeba rozrabiać w wodzie , a mi się nigdy nie chce
Peeling jest super! usunął wszystkie skorki po zorackowej wylince, zero podrażnienia, cudo . Kurcze te serum delikatnie się lepi.. a ja tego nie lubię
Tonik PHA to super nawilżacz.. nie kuś mnie bo jestem an retinoidach
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 20:10   #1299
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Peeling jest super! usunął wszystkie skorki po zorackowej wylince, zero podrażnienia, cudo . Kurcze te serum delikatnie się lepi.. a ja tego nie lubię
Tonik PHA to super nawilżacz.. nie kuś mnie bo jestem an retinoidach
jak masz jakis olejek to nawet malutka ilość nałożona na taką lepką twarz powinna znieść tę nieznośną lepkość
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 21:36   #1300
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie do dziewczyn które stosują ślimaka - zauważyłyście jakiś wpływ na zaskórniki zamknięte (o ile takie macie ) ?
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 00:57   #1301
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rinneko Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn które stosują ślimaka - zauważyłyście jakiś wpływ na zaskórniki zamknięte (o ile takie macie ) ?
Mnie w tej kwestii nic nie pomógł. Pozostaje mi tylko dobrze oczyszczać twarz, robić peelingi i nie używać zapychaczy.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-12, 07:56   #1302
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
jak masz jakis olejek to nawet malutka ilość nałożona na taką lepką twarz powinna znieść tę nieznośną lepkość
Wiem, wiem Ale takiej tragedii aż nie ma, nie wiem czego to może być wina, następnym razem dodam zsk-owego hilauronu

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Mnie w tej kwestii nic nie pomógł. Pozostaje mi tylko dobrze oczyszczać twarz, robić peelingi i nie używać zapychaczy.
Mi nawet to nie pomaga na zaskórniki, bez kwasideł/retinoidów większego kalibru się nie obejdzie
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 08:59   #1303
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

a ja mam problem z plecami i dekoltem. skóra nie jest jednolita jak na brzuchu, a chropowata, z licznymi zakórnikami, krostkami i wygląda bardzo brzydko bo czasem pojawiają się też brzydkie ropne krostki. Mam na plecach dużo przebarwień

Od tygodnia około stosuję podczas wieczornej kąpieli mydło siarkowa moc i widzę już małą poprawę, bo skóra nie jest już tak szorstka i nie pojawiają się nowe wypryski!

Czy któraś z Was ma podobny problem i jak sobie z nim radzi? idzie lato i tyle ładnych bluzek w sklepach, a wstyd założyć
Jak u Was sie sprawdzało mydło siarkowa moc?
Jak sobie poradzić z tymi przebarwieniami na plecach?
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 10:03   #1304
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ouuGlamour Pokaż wiadomość
a ja mam problem z plecami i dekoltem. skóra nie jest jednolita jak na brzuchu, a chropowata, z licznymi zakórnikami, krostkami i wygląda bardzo brzydko bo czasem pojawiają się też brzydkie ropne krostki. Mam na plecach dużo przebarwień

Od tygodnia około stosuję podczas wieczornej kąpieli mydło siarkowa moc i widzę już małą poprawę, bo skóra nie jest już tak szorstka i nie pojawiają się nowe wypryski!

Czy któraś z Was ma podobny problem i jak sobie z nim radzi? idzie lato i tyle ładnych bluzek w sklepach, a wstyd założyć
Jak u Was sie sprawdzało mydło siarkowa moc?
Jak sobie poradzić z tymi przebarwieniami na plecach?
Uważaj żeby mydło po czasie nie przyczyniło się do większego wysypu...
Mnie na pryszcze na plecach pomogły peelingi z soli kamiennej. Dobry i naturalny środek.
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 10:26   #1305
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ouuGlamour Pokaż wiadomość
a ja mam problem z plecami i dekoltem. skóra nie jest jednolita jak na brzuchu, a chropowata, z licznymi zakórnikami, krostkami i wygląda bardzo brzydko bo czasem pojawiają się też brzydkie ropne krostki. Mam na plecach dużo przebarwień

Od tygodnia około stosuję podczas wieczornej kąpieli mydło siarkowa moc i widzę już małą poprawę, bo skóra nie jest już tak szorstka i nie pojawiają się nowe wypryski!

Czy któraś z Was ma podobny problem i jak sobie z nim radzi? idzie lato i tyle ładnych bluzek w sklepach, a wstyd założyć
Jak u Was sie sprawdzało mydło siarkowa moc?
Jak sobie poradzić z tymi przebarwieniami na plecach?
Mi pryszcze na plecach i dekolcie zginęły dzięki diecie i delikatnym oczyszczaniu (dużą zasługę miały drożdże) , teraz profilaktycznie raz na tydzień ostry peeling + tonik z kwasem. Nie ma ani śladu.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 10:36   #1306
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

JA w tamte wakacje myłam plecy dwa razy dziennie mydłem siarkowym, nawilżałam jak czułam , ze są za bardzo przesuszone. Odstawiłam mleko i to tez pomogło.W wakacje je ładnie opaliłam i miałam spokój przez kilka miesięcy. Teraz znów zaczynam. Najgorzej mam na dole pleców, góra już jest całkiem ładna. Teraz czasem przemywam peelingiem kwasowym np. salicylem na spirytusie.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 14:10   #1307
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny wiecie co trzymam diete od kilku dni. Nie jest latwo... odstswilam calkowicie cukier ( oprocz tego z owocow) oije tylko wode,na szczescie mam w kranie zdrowa wode, ewentualnie pije ziola. Zboza ograniczam do minimum tylko w jednym posilku i do tego nia lacze z miesem. Zjadam duzo owocow ale przydaliby sie wiecej warzyw. Czuje sie troche jak na detoksie. Jestem taka slaba jakby otruta... wysypalo mnie malenkimi pryszczykami. Szybko wysychaja. Ogolnie twarz sie nie tlusci ale wczoraj xjadlam kanapke z maslem i po paru chwilach bylam oblana tluszczem na twarxy! Chleb byl mieszany, coraz bardziej zastanawism sie czy nie mam jakiegos uczulenia wlasnie na zboza.
Mi tez sie wydaje, ze wierzbownica dziala ale bardzo bardzo powoli.
Powodzenia w dalszej diecie, trzymam kciuki
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 14:55   #1308
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Powodzenia w dalszej diecie, trzymam kciuki
Dziekuje, mam nadzieje,ze uda mi sie wytrwac w tym bo w koncu jest to droga przez cale zycie. Dzisiaj czuje sie juz lepiej. Nie mam ochoty na czekolade ani nic slodkiego. Wczoraj odkupilam blender (bo porzedni sie popsul :/) i od razu mam mase pomyslow na zdowe dania. Mysle jeszcze jak tu namowic meza na wyciskarke do sokow. Moja tesciowa ma taka z firmy madstone jednoslimakowa i jestem nia zachwycona
, latwosc obslugi, banalne czyszczenie.
Co do diety to troche sie obawiam jak przezyje wyjazd ktory sie szykuje za tydzien. Najwyzej zrobie post wodny a co do zmian na buzi chyba jeszcze za wczesnie by cokolwiek powiedziec. Twarz mi sie nie tlusci bez wzgledu na pogode. wszystko sie okaze przed @Wogole sie nie poce. Ale wlosy przetluszczaja sie tak samo szybko.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 15:39   #1309
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Myślę, ze powinnaś poddać się wszystkim możliwym opcjom wyleczenia trądziku. Wiem,ze to bardzo trudne, to odbija się na zdrowiu.. Ale trądzik odbija się bardziej na naszej psychice - boimy i wstydzimy się wyjść do ludzi, maskujemy się, mamy bardzo zaniżona samoocenę. Jestem zdania, ze walka z trądzikiem powinna być konsultowana z trzema lekarzami : ginekologiem, dermatologiem i psychologiem. Jestem pewna, że po wyleczeniu tego schorzenia skóry będziesz się czuć o wiele lepiej, z resztą widzę jak emocjonalnie do tego podchodzisz pisząc:

Nie poddawaj się i życzę Ci wytrwałości!
W pełni się zgadzam! Ja też zwlekałam, zwlekałam, bo tabletki anty zaszkodzą, bo coś innego jeszcze mi bardziej zaszkodzi, ale widzę co się ze mną dzieje i jak się zachowuję wśród ludzi. Tak dalej żyć nie można. Trzeba coś robić. Może i ktoś powie, że trądzik to żaden problem, ale w dzisiejszych czasach jest to niestety duży problem. Nawet przy rozmowie o pracę może nam to zniszczyć szansę pierwszego dobrego wrażenia. Także do walki!

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Dziewczyny spieszę Wam z opisaniem pierwszych wrażeń po użyciu serum intensywnie nawilżającego z alg. Po pierwsze niestety śmierdzi jakaś stęchlizna, ale liczy się działanie. Wczoraj miałam suszę na buzi... nie wiem czy to możliwe, ale po wczorajszej nocnej aplikacji skorki są pięknie nawilżone i ślicznie schodzą z buzi. Zobaczymy jak będzie się sprawdzał na dłuższą metę.
To dobra wiadomość.

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Peeling jest super! usunął wszystkie skorki po zorackowej wylince, zero podrażnienia, cudo . Kurcze te serum delikatnie się lepi.. a ja tego nie lubię
Tonik PHA to super nawilżacz.. nie kuś mnie bo jestem an retinoidach
Peeling zapiszę sobie na mojej liście w takim razie. A do serum może faktycznie przydałoby się dodać olejek.
A co to ten tonik?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-12, 16:02   #1310
Le_Souvenir
Kawoholiczka
 
Avatar Le_Souvenir
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 453
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cześć, można się dołączyć?

Mam na imię Oliwia, lat 16, z trądzikiem walczę od piątej klasy podstawówki. Moja cera kilka lat temu wyglądała naprawdę strasznie... Wszędzie wielkie wulkany pryszczy, czerwone i bolące. Na szczęście od roku leczę się u jednej dobrej dermatolog i po trądziku zostały mi tylko blizny. Teraz używam Acne Derm na przebarwienia, stosuję żel do twarzy, tonik i krem nawilżający. Mam problem ze świecącą cerą. Po godzinie od umycia cała się błyszczy, jakbym się spociła. Nienawidzę tego.

Poza tym moim problemem jest też trądzik na plecach - podobno mleko jako tonik jest na nie dobry. To prawda?
__________________

Le_Souvenir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 17:44   #1311
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Le_Souvenir Pokaż wiadomość
Cześć, można się dołączyć?

Mam na imię Oliwia, lat 16, z trądzikiem walczę od piątej klasy podstawówki. Moja cera kilka lat temu wyglądała naprawdę strasznie... Wszędzie wielkie wulkany pryszczy, czerwone i bolące. Na szczęście od roku leczę się u jednej dobrej dermatolog i po trądziku zostały mi tylko blizny. Teraz używam Acne Derm na przebarwienia, stosuję żel do twarzy, tonik i krem nawilżający. Mam problem ze świecącą cerą. Po godzinie od umycia cała się błyszczy, jakbym się spociła. Nienawidzę tego.

Poza tym moim problemem jest też trądzik na plecach - podobno mleko jako tonik jest na nie dobry. To prawda?
Trochę tak. Zawiera w końcu kwas mlekowy. Wiele dziewczyn sobie zachwala przecieranie twarzy czy dekoltu. Tylko trzeba uważać bo to strasznie może wysuszać.
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 18:21   #1312
Le_Souvenir
Kawoholiczka
 
Avatar Le_Souvenir
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 453
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bluesky49
Trochę tak. Zawiera w końcu kwas mlekowy. Wiele dziewczyn sobie zachwala przecieranie twarzy czy dekoltu. Tylko trzeba uważać bo to strasznie może wysuszać.
Jakby mnie wysuszyło to już trudno, mam skórę tłustą, więc nie sądzę, by zbytnio ucierpiała. Spróbuję przemywać plecy, może pomoże. W końcu chciałabym w lato wreszcie pokazać plecy!
__________________

Le_Souvenir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 18:30   #1313
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 719
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A ja Wam polecę żyworodkę (stosuję sok zakonserwowany spirytusem). Sprawdza się genialnie, a przy okazji sprawia, że wszystko się szybciej goi
__________________
aklina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 19:00   #1314
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ouuGlamour Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma podobny problem i jak sobie z nim radzi? idzie lato i tyle ładnych bluzek w sklepach, a wstyd założyć
Jak u Was sie sprawdzało mydło siarkowa moc?
Jak sobie poradzić z tymi przebarwieniami na plecach?
U mnie mydło siarkowe pomagało tylko na początku. Trochę lepszy efekt uzyskałam stosując mydełko z nanosrebrem.

Teraz plecy traktuję kwasami i Benzacne

W ogóle to myślałam, żeby sobie zaimprowizować jakąś papkę na pryszcze. Na bazie glinek, może dodałabym tlenku cynku, jakiś hydrolat, może olejek laurowy i wpakowałabym do opakowania po błyszczyku. Co o tym sądzicie? co jeszcze można by tam wpakować? będę robić zakupy na zsk i kolorówce i nie wiem, w co mogłabym się jeszcze zaopatrzyć
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 19:04   #1315
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Le_Souvenir Pokaż wiadomość
Jakby mnie wysuszyło to już trudno, mam skórę tłustą, więc nie sądzę, by zbytnio ucierpiała. Spróbuję przemywać plecy, może pomoże. W końcu chciałabym w lato wreszcie pokazać plecy!
Właśnie, że bardzo ucierpi! To grzech numer 1 przy pielęgnacji skóry trądzikowej - wysuszanie. Wchodzisz w błędne koło - im bardziej wysuszasz, tym skóra bardziej się tłuści
Dziewczyny a pro po serum intensywnie nawilżającego z e-naturalne, spróbowałam dziś tak jak mówi producent pod algi.. Jestem zaszokowana (oczywiście pozytywnie) efektem! Nigdy nic nie kładłam pod algi, ale to był najwyraźniej mój wielki błąd.. Skóra jest pięknie nawilżona, gładziutka i mięciutka.. jak skóra maluszka

Edytowane przez 201704240919
Czas edycji: 2013-05-12 o 19:07
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 19:40   #1316
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Le_Souvenir Pokaż wiadomość
Jakby mnie wysuszyło to już trudno, mam skórę tłustą, więc nie sądzę, by zbytnio ucierpiała. Spróbuję przemywać plecy, może pomoże. W końcu chciałabym w lato wreszcie pokazać plecy!
Po pierwsze wysuszona skóra wygląda brzydko
Po drugie jeżeli za bardzo wysuszysz to może pojawić się wysyp. Gruczoły łojowe zaczną produkować jeszcze więcej łoju.
Najważniejsze to wypośrodkować pielęgnację żeby nadmiernie nie wysuszała i nawilżała buzię.

Dlatego nie rozumiem tych wszystkich linii do cer trądzikowych! Stosowane wszystkie w jednym czasie powodują totalne wysuszenie skóry. Masakra.
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 19:43   #1317
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Właśnie, że bardzo ucierpi! To grzech numer 1 przy pielęgnacji skóry trądzikowej - wysuszanie. Wchodzisz w błędne koło - im bardziej wysuszasz, tym skóra bardziej się tłuści
Dziewczyny a pro po serum intensywnie nawilżającego z e-naturalne, spróbowałam dziś tak jak mówi producent pod algi.. Jestem zaszokowana (oczywiście pozytywnie) efektem! Nigdy nic nie kładłam pod algi, ale to był najwyraźniej mój wielki błąd.. Skóra jest pięknie nawilżona, gładziutka i mięciutka.. jak skóra maluszka
Dokładnie
Mmm, zachęcasz tymi zakupami na e-naturalnie

A ja wpadłam się pochwalić, że ostatnio wychodziłam na spotkanie z przyjaciółkami i... zapomniałam się pomalować korektorem NIGDY mi się to nie zdarzyło, więc to chyba znak, że z moją cerą całkiem nieźle
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 06:55   #1318
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Peeling jest super! usunął wszystkie skorki po zorackowej wylince, zero podrażnienia, cudo . Kurcze te serum delikatnie się lepi.. a ja tego nie lubię
Tonik PHA to super nawilżacz.. nie kuś mnie bo jestem an retinoidach
czy tobie to serum też wyszło takie lejące? bo ja nie wiem jak go nakładać?przecieka mi przez palce.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 08:46   #1319
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Dziekuje, mam nadzieje,ze uda mi sie wytrwac w tym bo w koncu jest to droga przez cale zycie. Dzisiaj czuje sie juz lepiej. Nie mam ochoty na czekolade ani nic slodkiego. Wczoraj odkupilam blender (bo porzedni sie popsul :/) i od razu mam mase pomyslow na zdowe dania. Mysle jeszcze jak tu namowic meza na wyciskarke do sokow. Moja tesciowa ma taka z firmy madstone jednoslimakowa i jestem nia zachwycona
, latwosc obslugi, banalne czyszczenie.
Co do diety to troche sie obawiam jak przezyje wyjazd ktory sie szykuje za tydzien. Najwyzej zrobie post wodny a co do zmian na buzi chyba jeszcze za wczesnie by cokolwiek powiedziec. Twarz mi sie nie tlusci bez wzgledu na pogode. wszystko sie okaze przed @Wogole sie nie poce. Ale wlosy przetluszczaja sie tak samo szybko.
Ja też mam wielką ochotę kupić taką wyciskarkę, właśnie przed chwilą przeglądałam różne modele na stronie eujuicers Kurczę, niestety nie są tanie... Chyba zacznę zbierać kasę do skarbonki Marzą mi się takie świeżo wyciśnięte soki.
Ja czekam na wyniki badań w kierunku celiakli, w tym tygodniu powinny już być. Jestem bardzo ciekawa, czy coś mi wyjdzie. W każdym razie odkąd trzymam dietę jest super
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 09:09   #1320
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja póki co jestem zadowolona ze stanu swojej skóry (tfu tfu, żeby nie zapeszyć). Krostki wyskakują sporadycznie, zostały przebarwienia, które już blakną. Niestety nie mogę poradzić sobie z wągrami i grudkami podskórnymi. Macie na to jakieś sposoby?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.