Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-09, 20:27   #3331
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
20 kropel olejku eterycznego = 1 ml
1 łyżka olejku eterycznego = 15 ml
1 łyżeczka olejku eterycznego = 5 ml

roztwór 1% = 1 kropla na łyżeczkę oleju bazowego = 3 krople na łyżkę oleju bazowego
roztwór 2% = 2 krople na łyżeczkę ...
roztwór 3% = 3 krople na łyżeczkę ...

i jeszcze tutaj - dotyczy olejków eterycznych EcoSPA

Bardzo dziękuję! Wreszcie zakumałam, o co chodzi
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 22:37   #3332
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzień dobry wieczór wszystkim Olejomaniaczkom znanym i nowym
I am back
Wypoczęta (aczkolwiek już znowu nieco sfrustrowana pierwszym kontaktem ze stolicą ), nachodzona i napompowana czystym bieszczadzkim powietrzem Oraz naolejowana oczywiście. Uprzejmie donoszę, że moja dzienna mieszanka na bazie oleju różanego sprawdziła się doskonale. Jest duże prawdopodobieństwo, że jutro ukręcę jeden ze swoich ostatnich kremów na structure , a po jego wykorzystaniu przerzucę się na oleje także na dzień. Przypominam - moja cera jest tłusta!!!
Aha, w nocy przed wyjazdem ukręciłam jeszcze ekspresowo mieszankę masła karite i oleju różanego (Oleofarmu) na stopy (w proporcjach "na łoko") i po raz pierwszy po kilkudniowym intensywnym chodzeniu po górach nie mam tarkowatych pięt

Aleście naprodukowały... Widzę, że Ilona wspaniale mnie zastępowała - dzięki ogromne I widzę nowości hydrolatowe w Mazidłach Natomiast skwalanu w EcoSpa nadal nie ma
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 23:00   #3333
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witaj Niezamienna!
Fajnie, że wyjazd Ci się udał i fajnie, że miał również hmmm olejomaniacze skutki!

Mam ostatnio spory zasuw, w domu właściwie tylko nocuję - ale to do jutra, w piątek jadę (w góry jak zwykle, morze zostawiam na październik). Z ostatnich działań na froncie olejowym donoszę, że wykańczam bardzo szybko porzeczkę (bo zaraz się przeterminuje) i bardzo sobie to chwalę. Zmieszałam z ryżem, brzozą (macerat), różą (ciupinka), arganem i granatem. Arganu wlało mi się sporo i zapach był taki sobie... Zabiłam go (na śmierć!) mieszanką bazylii, lawendy i rozmarynu (dodalam też parę kropelek olejowego ekstraktu z rozmarynu). Jak zwykle do mieszanki poszla porcyjka q10 (no i muszę go znowu kupić) i... alantoiny. Wiem, że to niekanoniczne, wiem, że rozpuszcza się w wodzie a nie oleju (o czym mogę się co wieczór dobitnie przekonać obserwując osad na dnie buteleczki - ale po wstrząśnięciu robi się zawiesina, która mnie zadowala). Nie wiem, czy to działa, ale i nie szkodzi. A pomysł wziął się stąd, że też termin przydatności do spożycia krótki

Po powrocie zakupy - i w mazidłach i ecospa i BU i ZSK! Wężu kieszeniowy, drżyj!

PS Ilona, bardzo ładny awatar!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 08:02   #3334
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
...
Natomiast skwalanu w EcoSpa nadal nie ma

Jeśli bardzo potrzebujesz to ja mam - oszczędnie idzie mi używanie, więc jakieś 15 ml mogę odstąpić.


Mnie od Bieszczad dzieli jeszcze jakiś miesiąc :c))))

Znowu nowość na BU:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-monoi.html
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 09:10   #3335
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Schatezchen, jak dobrze Cię wreszcie zobaczyć Jedź i wypoczywaj, i niech oleje będą z Tobą

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Jeśli bardzo potrzebujesz to ja mam - oszczędnie idzie mi używanie, więc jakieś 15 ml mogę odstąpić.


Aso, dzięki wielkie za propozycję - pomyślę, bo oczywiście tak bardzo to nie potrzebuję, ale miło byłoby mieć . Jednak Bieszczady działają na mnie antykonsumpcyjnie i na razie mam zamiar to wykorzystywać - trochę mnie powalił widok zawartości lodówki po powrocie, jakoś odwykłam...

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
I to jaka... fajnie byłoby używać tego oleju jako perfum w kremie, jeśli faktycznie tak pięknie pachnie...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 09:56   #3336
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
...



I to jaka... fajnie byłoby używać tego oleju jako perfum w kremie, jeśli faktycznie tak pięknie pachnie...

O tym samym pomyślałam, po przeczytaniu opisu.
Za jakieś 2 tyg. szykuje mi się zamówienie na BU i chyba się na niego skuszę.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 11:27   #3337
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

W zasadzie to wątek bez Ciebie, Niezmienna też poszedł na urlop
Schaetzchen, bywają takie chwile, że nawet uważam, że znośnie wyglądam

W kwestii tematu - dalej idę po najmniejszej linii oporu, czyli rano i wieczór sera expres z HA, olej jaki mi akurat wpadnie w rękę, a ma co wpadać, ponadto mix kwasu migdałowego, laktobionowego i glukonolaktonu jako tonik i muszę przyznać, że buzia się rozjaśnia... czyli na pewno zamówię w ZySK-u pełnowymiarowe opakowania kwasów PHA i jeszcze hydrolat melisowy [podczytałam skład wody rozjaśniającej Sanoflore]
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 12:02   #3338
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Opis MONOI brzmi rzeczywiście zachęcająco, tylko bałabym się, że ze względu na olej kokosowy może mnie pozapychać
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 12:24   #3339
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilono, co to za kokieteria - pięknaś i już, możesz służyć jako żywa reklama olejomaniactwa i kwasów PHA
A w jakich proporcjach dajesz te kwasy do toniku?
Ten skład wody Sanoflore jest podejrzanie niepełny - niby jak rozprowadzają się olejki eteryczne w hydrolatach, co? I cena - o matko! Faktycznie lepiej umieszać cóś swojego.

Confused, ja też bym tego monoi na twarz nie kładła - raczej w okolice tętnicy szyjnej, coby ładnie pachnieć. I na końcówki włosów oczywiście
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 12:51   #3340
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

A ja właśnie mam problem z olejkami na buzię Ten na naczynka wzbogaciłam absolutem różanym, więc zapach jest przyjemny, ale ten na zaskórniki... wytrzymać tego nie mogę ;( Wkropiłam tam lawendę, to teraz z kolei mdli mnie od niej :|, więc bardzo przydałoby mi sie takie pachnące cudo, które zabiłoby zapach mojej mieszanki
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 13:15   #3341
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Opis MONOI brzmi rzeczywiście zachęcająco, tylko bałabym się, że ze względu na olej kokosowy może mnie pozapychać
Swego czasu używałam oliwki Yves Rocher z Monoi - KLIK ! i faktycznie trzeba z nią uważać. Smarowałam najpierw ciało (mieszałam z balsamami do ciała) i nawilżała nawilżała, do czasu ... zapchania na dekolcie (a tendencji nie mam, pierwszy i ostatni raz w życiu mnie coś zapchało na dekolcie). Nie odważyłabym się więc nałożyć jej na twarz. Potem zużyłam ją już tylko na włosach w czasie wakacji w Hiszpanii - idealnie chroniła przed słońcem i wodą - wszak olej kokosowy najlepszy do tego. Pachniała pięknie
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 14:38   #3342
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

witajcie dziewczyny

Dawno mnie nie było, urządzaliśmy się w Naszym Domku

Niezamienna, zazdroszczę straszliwie tych Bieszczad... Chociaż w tym roku nie powinnam narzekać, byliśmy w Alpach... A w Bieszczady chcemy wyskoczyć na weekend jakoś w paździochu, albo ze trzy dni może się uda.

Z Olejomaniaczych wieści, ukręciłam sobie kremik do stóp z różnymi masłami, olejem kokosowym, mocznikiem i kw mlekowym, zoabczymy co z tego wyniknie
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 19:19   #3343
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused, lawendę wspaniale "podkręca" rumianek. Możesz też spróbować z cytruskami.

Szugarbejb
, dam sobie obciąć centymetr włosów, że oliwka YR nie jest naturalna - nawet na KWC napisane jest, że zawiera tylko 50% monoi. Co stanowi pozostałe 50%, wolę nie myśleć...

Polu, a zazdrość,, zazdrość, jest czego Pogoda była po prostu letnia
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 19:23   #3344
2669e8355eb3c825d646af3006bad4f030519c0e_5f0ce7723456d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 153
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

A ja jestem zadurzona w moich dwóch olejkach i maceracie z alg. Mam olej z komosy i olej z bawełny. Tylko muszę sobie coś kupić do demakijażu oczu (jest tłusty i mnie oczy po nim bolą - kurde a myślałam że będę miała wszystko naturalne (+ kosmetyki naturalne - tam gdzie nie będę mogła tworzyć) ).
Dla zaciekawionych - to ja werka jak by co.
2669e8355eb3c825d646af3006bad4f030519c0e_5f0ce7723456d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 20:10   #3345
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna - rumianku brak, a cytrynka z lawendą to moje marzenie, tylko, że... no właśnie, ten olejek na zaskórniki stosuje na dzień, bo na noc obowiązkowo używam serum Lemon, a z tego co słyszałam to cytrusy na dzień odpadają ;(

KociSpiew
- do demakijażu oczu proponuje olej z pestek winogron, ewentualnie wzbogacony do 10% innym olejem - mnie nie szczypie w oczu, a mam je wybitnie wrażliwe


A teraz musze ponarzekać na absolut różany z EcoSpa - żałuję wydanych pieniędzy Musiałabym chyba pół buteleczki wkropić do serum, żeby uzyskać wyraźny zapach róży ;( Nastepnym razem zamówię poprostu dla Mamy serum 3xROSE z BU i wzbogace je olejami z granatu i malin, a sama skradne kilka kropli dla ładnego zapachu, bo (co jest dla mnie lekką paranoją) 30ml serum z BU pachnie intensywniej niż ten absolut :|
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 20:21   #3346
2669e8355eb3c825d646af3006bad4f030519c0e_5f0ce7723456d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 153
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Olej z pestek winogron - zobaczę - niedługo idzie zamówienie na mazidłach.
2669e8355eb3c825d646af3006bad4f030519c0e_5f0ce7723456d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 22:24   #3347
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Na Mazidłach nie ma oleju z pestek z winogron Ja używam zwykłego z marketu I sprawdza sie świetnie. Jeśli chcesz mieć pewność, że olej jest tłoczony na zimno, to zdaje się, że Oleofarm ma taki w swojej ofercie.

EDIT:
ech, no i zapomniałam się pochwalić, że dziś zrobiłam mój pierwszy krem Na structure Konsystencja jest fajna, kolor ciemnobrązowy :P, tylko ten zapach tez nie do wytrzymania :| Cantella tak smierdoli, że nie wiem czym zabić ten msrodek
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 07:41   #3348
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused, racja, cytrynka na dzień nie bardzo...
Co do absolutu, nie miałam go, miałam (i jeszcze mieć będę) ten drugi ecospowy olejek - ten był z kolei baaaaardzo wydajny, bo pachniał intensywnie.
Gratulacje z okazji kremu
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 10:34   #3349
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość

Szugarbejb
, dam sobie obciąć centymetr włosów, że oliwka YR nie jest naturalna - nawet na KWC napisane jest, że zawiera tylko 50% monoi. Co stanowi pozostałe 50%, wolę nie myśleć...
Ale wiesz, że chyba akurat ta oliwka nie jest taka straszna: Cocos Nucifera - Gardenia tahitensis - Paraffinium liquidium - Parfum - Tocopheryl acétate - Butylparaben. Na włosach sprawdziła się naprawdę świetnie A że kokos mnie nigdy nie zapychał, to obwiniam gardenię ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-12, 10:57   #3350
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Złożyłam zamówienie i nie umie się doczekać paczki. Kupiłam składniki potrzebne do jakiegoś serun na tłustą cerę, dokladnie już nie pamiętam, ale wiem, że byl tam aloes, olej z czarnej porzeczki, jakieś algi i jeden humektant. Do tego hydrolat oczarowy.
Ile średnio czekałyście na dotarcie zamówienia?
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 11:18   #3351
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Behemoth666 Pokaż wiadomość
Złożyłam zamówienie i nie umie się doczekać paczki. Kupiłam składniki potrzebne do jakiegoś serun na tłustą cerę, dokladnie już nie pamiętam, ale wiem, że byl tam aloes, olej z czarnej porzeczki, jakieś algi i jeden humektant. Do tego hydrolat oczarowy.
Ile średnio czekałyście na dotarcie zamówienia?

Z listy zakupów podejrzewam, że chodzi Ci o zamówienie na Mazidłach?
Jeśli tak, to ja już czekam od 3 września
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 11:32   #3352
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Tak, tak - na Mazidłach. Zapomniałam dodać.
Ja złożyłam zamówienie wczoraj i widzę, ze chyba sobie troszkę poczekam. Mam nadzieję, że będzie warto.
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 11:48   #3353
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A teraz musze ponarzekać na absolut różany z EcoSpa - żałuję wydanych pieniędzy Musiałabym chyba pół buteleczki wkropić do serum, żeby uzyskać wyraźny zapach róży ;( Nastepnym razem zamówię poprostu dla Mamy serum 3xROSE z BU i wzbogace je olejami z granatu i malin, a sama skradne kilka kropli dla ładnego zapachu, bo (co jest dla mnie lekką paranoją) 30ml serum z BU pachnie intensywniej niż ten absolut :|
hm, dziwne, mój pachnie bardzo intensywnie

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
EDIT:
ech, no i zapomniałam się pochwalić, że dziś zrobiłam mój pierwszy krem Na structure Konsystencja jest fajna, kolor ciemnobrązowy :P, tylko ten zapach tez nie do wytrzymania :| Cantella tak smierdoli, że nie wiem czym zabić ten smrodek
gratulacje
a centella śmierdzi tak, że więcej jej nie tknę, niech sobie ma cudowne działanie, trudno... kolor też "cudny"

oddam resztę w dobre ręce - któraś chętna???

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że chyba akurat ta oliwka nie jest taka straszna: Cocos Nucifera - Gardenia tahitensis - Paraffinium liquidium - Parfum - Tocopheryl acétate - Butylparaben. Na włosach sprawdziła się naprawdę świetnie A że kokos mnie nigdy nie zapychał, to obwiniam gardenię ...
a nie paraffinum liquidum

Niezmienna, Ty podlizuchu
poprostu zazwyczaj wychodzę na zdjęciach nad wyraz poważnie albo jestem smutna, przygaszona i przemęczona - wynik obecnej sytuacji - nadal organizm dochodzi do siebie po drugiej ciąży i kilkunastomiesięcznym karmieniu

kwasów PHA dodałam do toniku migdaowego 5% z BU [jakoś nie mogłam go samego zużyć] po 5% każdego - inspiracją było przeczytanie składów kremów Neostraty
i chyba naprawdę te kwasy działają tak jak je zachwalają, bo nie czerwienię się tak często i twarz jest rozjaśniona, rozświetlona, nawilżona nawet po samym toniku

wogóle odkąd darowalam sobie kosmetyki sklepowe widzę poprawę, głównie jeśli chodzi o naczynka i mam wrażenie że wreszcie osiągnęłam prawidłowy poziom nawilżenia - dotąd moja buzia potrafiła wchłonać dosłownie wszystko i w każdej ilości, teraz coraz bardziej zwiększam ilość kwasu HA w stosunku do oleju
zmarszczki oczywiście posiadam bo to nie uniknione [głównie w miejscu tak uwielbianych przez babcie i ciocię "dołeczków"] ale tak prawde mówiąc specjalnie się nimi nie przejmuję...

a co do tej wody bez emulgatorów, to wyczytałam, coś takiego:
"Woda witalizująca:
dodać olejek eteryczny do wody i przechowywać z dala od światła przez kilkanaście dni, codziennie potrząsać; olejek nie rozpuści się ale każda cząsteczka wody wejdzie z nim w kontakt i nasycii się jego zapachem"
przemawia to do mnie spróbuję tak przygotować wodę lawendową do spryskiwania pościeli bo hydrolat się skończył a z zamówieniem muszę troche poczekać [rozsądek]
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 11:52   #3354
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
a nie paraffinum liquidum
Parafina mnie nie zapycha, na szczęście

Matko, Dziewczyny, już mnie oczy bolą od czytania, ciekawe czy przejdę dzisiaj przez ten wątek, a muszę, bo zrobiłam ostatnio duże zakupy Mazidłowo - Thanatosowe i olejkowe i chcę się dowiedzieć więcej ... Musicie tyle postów produkować, hę ????
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 12:49   #3355
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Szugarbejb, a może parafina w duecie z kokosem? Czasem coś, co nie zapycha solo, w połączeniu z innym zapychadłem działa wprost zabójczo
A produkujemy tyle, bo i temat ciekawy, i towarzystwo przednie, więc miło się rozmawia . Nie narzekać tylko się dołączać

Ilono, co za niecne posądzenie Przecież prawdę mówię najszczerszą
Co do olejków eterycznych w wodzie, to też robię/robiłam takie domowe toniki, ale wydaje mi się, że w toniku ze sklepu nie powinno być takich nierozpuszczonych kawałków, to nie samoróbka...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 13:00   #3356
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Przeczytałam wyrywkowo pare postów, bo na 112 stron nie bede miec czasu ale nie widzialam jakiegos przepisu na domową wodę do spryskiwania twarzy. Podawalyscie jakies przepisy z geranium itp. itd. Ale to raczej w domu normalnie sie nie znajduje, przynajmniej u mnie Znacie jakies tajniki na jakies mgielki do twarzy? Np jakas woda mineralna + przegotowane platki rozy (?).


Tutaj napisalam posta http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=278784 ale faktycznie odeslano mnie tu
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 13:05   #3357
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Szugarbejb, a może parafina w duecie z kokosem? Czasem coś, co nie zapycha solo, w połączeniu z innym zapychadłem działa wprost zabójczo
A produkujemy tyle, bo i temat ciekawy, i towarzystwo przednie, więc miło się rozmawia . Nie narzekać tylko się dołączać
Możliwe, że jest tak jak piszesz, ale ja bym na wszelki wypadek uważała z tym Monoi. Miejmy nadzieję, że ktoś sie podzieli wrażeniami po zakupie

Dziękuję za zaproszenie Ten wątek to już moja ostatnia nadzieja, moja Mama wrażliwa jest praktycznie na wszystkie dostępne kremy półtłuste/tłuste (ma suchą cerę), łzawi, dostaje alergii itp. Nie mogę dojść od 2 miesięcy do tego co ją tak podrażnia, więc myślę sporządzać jej proste specyfiki na bazie olejków/hydrolatów i zobaczyć jak działają.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 14:29   #3358
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Przeczytałam wyrywkowo pare postów, bo na 112 stron nie bede miec czasu ale nie widzialam jakiegos przepisu na domową wodę do spryskiwania twarzy. Podawalyscie jakies przepisy z geranium itp. itd. Ale to raczej w domu normalnie sie nie znajduje, przynajmniej u mnie Znacie jakies tajniki na jakies mgielki do twarzy? Np jakas woda mineralna + przegotowane platki rozy (?).


Tutaj napisalam posta http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=278784 ale faktycznie odeslano mnie tu

Gotowanie płatków rózy nie jest najlepszym pomysłem gdyż:

1. Zdobycie płatków szlachetnej odmiany rózy, np. rosa damascena nei jest łatwe;
2. Metoda gotowanie optrzymasz zupę albo kompot, a nie hydrolat.
3. Wygotujesz wszelkie cenne subtancje, a chodzi nam o cos zupełnie odwrotnego.

Hydrolatu otzymuje się w zupełnie innych warunkach:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Poza tym, hydrolaty sa tańsze niż toniki, więc po co babrać się w gotowanie?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 15:20   #3359
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Chyba nie rozumiecie o co mi chodzi dokladnie :P Czytalam kiedys ze przemywanie twarzy woda mineralna jest bardzo dobre. Wiec pomyslalam czy SPRYSKIWANIE np. woda mineralna tez jest dobre? A moze mozna do tego dodac np. napar z rumianku? czy cos? (bp np. czytalam ze przemywanie twarzy rumiankiem tez jest dobre i faktycznie po wyprobowaniu jestem zadwolona). Lubie w domu eksperymentowac, ale zupelnie nie wiem co sie nadaje do spryskiwania lica. Czy np woda gazowana czy nie..

LV, ten link nie działa coś.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 15:24   #3360
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Wiec pomyslalam czy SPRYSKIWANIE np. woda mineralna tez jest dobre? A moze mozna do tego dodac np. napar z rumianku? czy cos?
Można używać mineralnej, spryskiwać itp. Bardzo wiele osób tak robi, szczególnie wrażliwych na naszą twardą kranówę albo z alergiami. Natomiast samodzielne dodanie do tego np. naparu z rumianku i spryskanie da radę, ale trzeba codziennie zaparzać nowy napar - bo przetrzymywanie go pozbawia go właściwości to raz, a dwa, ze szybko się psuje. Czasochłonne i problematyczne - szybciej, łatwiej i taniej będzie zaopatrzyć się w jakiś hydrolat - wybór jest ogromny.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.