Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-20, 16:01   #241
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?





Tu sa moje zdjecia Tapciu mam nadzieje ze pomogą
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011

Edytowane przez Ani@1987
Czas edycji: 2007-08-20 o 16:24
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 16:29   #242
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

berethalia - dziwne zdjecie z takiego nic nie odczytam ale jezeli chodzi o typ to zima.

krowa_bez_mleka - z cała pewnoscia typ chłodny. Nie napisałas czy Twoja skóra jest jasna czy ciemna. Moze jestes zimą południową...

Ani@1987 - a co Ty tam powyzej nabaźgrałaś? yhym fotki Z całą pewnościa typ ciepły - wiosna - a kolor ściany (piekna zielen) bardziej do Ciebie pasuje niz ta szara bluzeczka, którą masz na sobie
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 16:36   #243
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

bardzo dziekuje takie akurat bylo
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 16:39   #244
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez berethalia Pokaż wiadomość
bardzo dziekuje takie akurat bylo
lepsze nawet takie niz zadne
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 16:47   #245
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
lepsze nawet takie niz zadne
wyobrazam sobie ktos pisze o kolorach braz ale tak naprawde nie wiesz jaki ma odcien dlatego cos wogole wstawilam
dzieki ze weryfikacje bo bylam w rozterce czy jestem ta zima czy nie
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 18:00   #246
tenten
Raczkowanie
 
Avatar tenten
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

czesc, czy moglby ktos pomoc mi okreslic moj typ? nie moge sie zupenie zdecydowac, polowa moich cech zdaje sie byc ciepla, polowa zimna i w koncu nie wiem, jakim typem jestem. szczegolnie teraz po urlopie, gdy doszla opalenizna
sprobuje odniesc sie do pytan i odpowiedziec na nie mozliwie szczegolowo, chociaz jak zauwazyla berethalia, czasem trudno dokladnie opisac kolory
(np co to jest popielaty? szary blond, czy co?)
OPALANIE
opalam sie szybko na brazowo zloty kolor, ale nigdy na bardzo ciemno. na calym ciele od razu na brazowo tylko dekolt opala mi sie najpierw na ceglasto czerwony i na drugi dzien brazowieje
OCZY
biale, kontrastowe bialka. Teczowki: ciemnoszara obwodka, dookola zrenicy bursztynowo zloto brazowe, na brzegach szarozielone, poprzecinane kreseczkami biegnacymi gwiazdziscie od zrenicy do brzegow, czasem ciemniejsze brazowe punkciki
oprawa oczu zdecydowanie ciemna, brwi nawet ciemniejsze niz wlosy, czarne geste dlugie rzesy
PIEGI
duzo, zlociste, przez caly rok, na nosie i policzkach
CERA
latem zlocistobbrazowa, zima dosc blada (twarz, bo np przedramiona mam zawsze zlotobrazowe, nie schodzi mi opalenizna), nie mam przebarwien. nie rumienie sie, jesli juz to na rozowo
WLOSY
jako dziecko bylam blondynka, teraz mam brazowe (ale raczej nie szarobrazowe tylko cieple brazowe), latem mi jasnieja, dostaja zlotych refleksow
USTA
rozowe
KOLORY KTORE LUBIE
ostatnio przerzucilam sie na brazy i dobrze sie w nich czuje (szczegolnie w ciemnych - gorzka czekolada), ale lubie tez bardzo czysta biel. nie lubie bezow za bardzo - w zimie wygladam w nich bardzo blado, chociaz teraz jak jestem opalona to nawet niezle. lubie zgnila zielen. lubie brudny roz i jasny roz, lubie niebieski, lubie tez czarny, szczegolnie z opalenizna. nie lubie strasznie ceglastego, orchy, pomaranczowego, ale moze to moje uprzedzenia. lubie czerwony natomiast. granat tez moze byc, ale nie przepadam. nie lubie fioletu, chyba ze ciepla ciemna sliwka.
makijaz robie w kolorach fioletowym, sliwkwym cieplym, brazowym, zlotym, zgnilozielonym. nie probowalam nigdy niebieskiego
nie lubie srebrnej bizuterii, musze miec zloto.
z tych opisow ktore czytalam wydaje mi sie ze jestem latem. ale jednoczesnie bardzo dobrze czuje sie w cieplych kolorach i jak zmienilam "styl" na zdecydowanie cieply to wszyscy powtarzali ze bardzo korzystnie. sama tez sie dobrze czuje w tych kolorach
bede wdzieczna za jakies sugestie, tez co do makijazu
ufff, ale sie napisalam...
tenten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 19:05   #247
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

O jezu kolczasty! Z pewnoscia typ ciepły i co do tego nie mam żadnych wątpliwosci. Najlepiej by było gdybys wysłała mi zdjecie na PW albo wrzuciła tutaj badz na meila. Podejrzewam jednak ze jestes wiosną...Ale dla 100% pewnosci potrzebne jest zdjecie. Na twarzy mozesz miec make up byle by były widoczne włosy, skóra, oczy, usta (_bez szminki/błyszczyka) i dekolt.
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-20, 19:28   #248
tenten
Raczkowanie
 
Avatar tenten
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

dz tapcia, zaraz postaram sie o jakies zdjecie. eh wiosna, wiosna, tak podejrzewalam, ale nie pasowalo mi wiosenne zamilowanie do bezow
tenten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 19:38   #249
krowa_bez_mleka
Zakorzenienie
 
Avatar krowa_bez_mleka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 085
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
krowa_bez_mleka - z cała pewnoscia typ chłodny. Nie napisałas czy Twoja skóra jest jasna czy ciemna. Moze jestes zimą południową...
Może nie jest śniada, ale na pewno nie jasna. Więc ciemna
Dziękuje bardzo za ocenę, ładna nazwa-zima południowa


EDIT: POczytałam trochę o tej zimie południowej i rzeczywiscie zgadza sie, to ja Szkoda tylko, że nie wskazane są dla mnie ciepłe barwy, bo to te własnie lubię...A te które są mi zalecane nie podobają mi raczej

W każdym razie dziękuje
__________________
gdy chcę się napić to piję
a kiedy senna to leżę
świętem radości jest życie
kiedy chcę grzeszyć to grzeszę
krowa_bez_mleka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 20:22   #250
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez tenten Pokaż wiadomość
dz tapcia, zaraz postaram sie o jakies zdjecie. eh wiosna, wiosna, tak podejrzewalam, ale nie pasowalo mi wiosenne zamilowanie do bezow
Wygladasz mi na jesień
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 20:26   #251
tenten
Raczkowanie
 
Avatar tenten
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

o tapcia, to powiem ze ulga, bo te wiosenne kolory jakos do mnie nie przemawiaja... serio, naprawde lubie ciemny braz

dzieki wielkie za zdiagnozowanie
tenten jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-21, 08:41   #252
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
Ani@1987 - a co Ty tam powyzej nabaźgrałaś? yhym fotki Z całą pewnościa typ ciepły - wiosna - a kolor ściany (piekna zielen) bardziej do Ciebie pasuje niz ta szara bluzeczka, którą masz na sobie
Dziekuje Tapciu poczytałam już o tej wiośnie...i myslę za to jest to tylko oprócz tego pomaranczu...a juz na pewno w makijażustraszn ie wyglądam w takich rudych, ciepłych kolorkach na oczkach...a pasuja mi ciemne brązy i ciemne fiolety...Ale jesli chodzi o tą zieleń (uwielbiam dzięki niej mój mały pokoik) to masz racje-mam jeden taki sweterek i bardzo dobrze sie w nim czuje nie byłam pewna i myliłam sie co do mojego typu, ale teraz dzieki Tobie mam juz pewność Dziekuje!!!
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 09:31   #253
krowa_bez_mleka
Zakorzenienie
 
Avatar krowa_bez_mleka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 085
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Ja też niby zima jestem, ale uwielbiam kolory i dodatki dla jesieni

Ale nie ma co wariować, nie będę przecież chodzić w nielubianych przeze mnie flotach i rezygnować z tego co mi sie podoba i dobrze sie w tym czuje, tylko żeby wyglądać zgodnie z moim typem kolorystycznym
Dobrze jednak go znać
__________________
gdy chcę się napić to piję
a kiedy senna to leżę
świętem radości jest życie
kiedy chcę grzeszyć to grzeszę
krowa_bez_mleka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 12:27   #254
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez krowa_bez_mleka Pokaż wiadomość
Ja też niby zima jestem, ale uwielbiam kolory i dodatki dla jesieni

Ale nie ma co wariować, nie będę przecież chodzić w nielubianych przeze mnie flotach i rezygnować z tego co mi sie podoba i dobrze sie w tym czuje, tylko żeby wyglądać zgodnie z moim typem kolorystycznym
Dobrze jednak go znać
wiesz co ja mam podobnie zima ze mnie ale mam taki komplet brazowy i chce w nim chodzic no ale w takim razie juz dodatkiu typu kolczyki i branzoletka biore jak dla zimy
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 15:57   #255
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez berethalia Pokaż wiadomość
wiesz co ja mam podobnie zima ze mnie ale mam taki komplet brazowy i chce w nim chodzic no ale w takim razie juz dodatkiu typu kolczyki i branzoletka biore jak dla zimy
Dziewczyny nie musicie trzymac sie tak sztywno regułek które sa wypisane pod każdym typem. Jaki kolor cieni, szminki, ubrań etc. Nie musicie chodzic z paletami barw po galeriach.

Kazdy kolor ma wiele odcieni. Wiec jezeli wydaje Wam sie ze brąz jest przeznaczony tylko i wyłacznie dla ciepłych typów to sie mylicie. Brąz moze być w ciepłym odcieniu bądz zimnym/chłodnym. Ciepły brąz jest z dodatkiem pomaranczy/czerwieni a zimny jest bardziej rozbielony bądz z domieszka szarego.

Np. mi nie wszystkie kolory lata przypadły do gustu i nie mam najmniejszego zamiaru nosic tych kolorów a w mojej komodzie jest mnóstwo czarnych gorsetów, topów, bluzeczek jak i biały kostium i co? Myślicie że to wszystko wyrzuciałm tylko dlatego ze lato nie moze nosic czerni (jedynie asfaltową) i bieli (złamana biel, szarość, krem). A ja lubie kontrasty (czern i biel). Wszycy mi mówią ze ładnie wyglądam i nie tylko najblizsze grono
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 09:35   #256
kamsi
Raczkowanie
 
Avatar kamsi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: My little pink chateau.
Wiadomości: 129
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

A czy i ja mogłabym prosić?
1. Jak się opalasz - najpierw długo, długo nic a później jak już złapie to na złotawo
2. Kolor oczu - niebieskie, ale intensywne, w środku troszke zielonych plamek. Obramówka ciemna, a białko - czysto białe
3. Piegi - brak
4. Cera - jasny, rumienie się na czerwono
5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond
6. Kolor ust - jasny różowy, lekko podchądzą pod pastelowy [przynajmniej ja to tak widzę]
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - Lubię: brąz, niebieski, pomarańczowy, żółty, czarny, zielony.Nie czuję się dobrze w:czerwonym, fioletowym, różowym, białym.

Z góry dziękuje za pomoc
__________________

[COLOR="Red"]Celiaczka.

kamsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 10:14   #257
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

kamsi - cera jasna ale jaki jest jej odcień? Jakies refleksy we włosach? Oprawa oczu (rzesy i brwi)? Wszystko wskazuje na to ze jestes ciepłym typem.
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 10:53   #258
kamsi
Raczkowanie
 
Avatar kamsi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: My little pink chateau.
Wiadomości: 129
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Dziękuję Tapcia za odpowiedź.
Odcień jasny chłodny, może lekki róż albo nawet powiedziałabym troche porcelanowy kolor przybiera. Długie czarne rzęsy i czarne dosyć gęste brwi. Włosy trochę wpadające w blond czasem wydają się lekko rude a i też są przebłyski brązu. Załączę zdjęcie dla pewności.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (107,0 KB, 62 załadowań)
__________________

[COLOR="Red"]Celiaczka.

kamsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 11:58   #259
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

wiosnka

A tak w ogóle to myslałam że te okulary są dorysowane
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-22, 12:08   #260
kamsi
Raczkowanie
 
Avatar kamsi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: My little pink chateau.
Wiadomości: 129
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Dzięki A okularki teraz jak sie przyjżałam rzeczywiście wyglądają jak dorysowane:p
__________________

[COLOR="Red"]Celiaczka.

kamsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 12:21   #261
Ewka86
Raczkowanie
 
Avatar Ewka86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 213
GG do Ewka86
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Dziewczynki mi tez pomozcie okreslic jaki mam typ.
Opalanko: raczje ciezko i na czerwono, a pozniej opalenizna na złotawo-brązowy odcien.
Oczy: niebieskie ale niekotorzy mowia niebiesko-szare. Jasne brwi i rzesy. (Ale robie sobie henne na brwi zeby twarz byla bardziej wyrazista)
Piegi: Jak sie opalam mam mnostwo raczej złotawe.
Cera: Z tym mam klopot chyba jasny. Rumienie sie na czerwono
kolor włosow: hmm w dziecinstwie mialam rude ale teraz mi troszke sciemnialy. Na dole glowy mam blond (taki troche mysi) a na gorze gdzie grzywka rudawe bleee ... :P
Usta: raczej rozowe
kolory: uwielbiam kolor niebieski, czarny biały. dobrze wygladam w rozowym ale za bardzo nie przepadam za nim.
Moze t owazne ale robie sobie pasemka blond bo nie przepadam za moim naturlanym kolorem wloskow . pozdrawiam
__________________
Nie ma weny, nie ma signaturki.
Ewka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 13:14   #262
Kubiaczek
Raczkowanie
 
Avatar Kubiaczek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 49
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

byłabym skłonna powiedzieć, że jesień, ale..
Ewka86 napisz jak się czujesz w innych kolorach, np. czerwonym, zielonym, czy wolisz bardziej zdecydowane czy pastelowe?
Z tego co napisałaś jesteś typem ciepłym
__________________
Nie musisz wszystkiego rozumieć,
wystarczy, że wszystko,
co Bóg daje, kochasz.
Kubiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 15:42   #263
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Red face Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Zacznę od tego że mam specyficzną skóre. Do połowy - góra do pasa -opalam się raczej powoli. W dół bardzo ładnie i na brązowo. Ale opiszę co mam na twarzy.
Na słońcu w ogóle trudno, najpierw robię się zaróżowiona. Ale w solarium ok. Muszę jednak chodzic dwa razy więcej razy niż przeciętny osobnik, żeby cokolwiek było widać. Kolor wtedy jest złocisto brązowawy. Raz na wakacjach udało mi sie opalic na brąz, ale nad polskim morzem to odpada, prędzej się poparzę. Jak byłam młodsza i nie chodziłam na solarium to wyglądałam jak "młynarz", skóra blada, raczej różowawa (leciutko, ale nigdy szara czy zółtawa, raczej biaława), ale bez skłonności do czerwienienia/rumienienia się.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Mam brązowe oczy. Tęczówka przy źrenicy jest koloru ciemnego miodu, potem przechodzi w jakby khaki a obwódka tęczówki jest ciemniejsza, stalowo -szara. To wszystko widać w ostrym świetle. W normalnym są raczej brązowe, chłodne. Bez jaśniejszych plamek. Rzęsy i brwi szarobrązowe, nie za jasne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów jest z milion na całej skórze gdzie dochodzi słońce. Koloru jasnobrązowego. Nie są to typowe piegi rudzielca, z daleka ich nie widać. Raczej jasno-szarawo-brązowawe niż złoto-rude. Cały rok, w zimie trochę mniej widoczne.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Naturalnie (jeśli nie jest opalona, co sie rzadko się zdarza więc nie pamiętam dobrze) cera blada, różowawa.. Zawsze coś stosuję, samoopalacz itp. Rzadko się rumienię, chyba że bięgnę na 1000m. Wtedy jest rózowo-czerwona, piegi widac jeszcze mocniej, a pod nimi blednę.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Średni brąz, teraz nijaki. Też już nie wiem dokładnie jaki, bo od lat farbuję. Jak byłam młodsza to raczej ciemny blond ze złoto-kasztanowym refleksem. Jak byłam dzieckiem to zloty blond (nie platynowy jak większość dzieci). Farbowałam się na ciemną czekoladę i ciemny brąz i było mi ładnie. Ładnie mi w platynowym, jasnym beżowo-perłowym blondzie (nie w popielatym) , okropnie w złoto-żółtym. Raz zrobiłam czerwone i okropność. To samo z rudymi (takimi jak naturalnie rudzi ludzie) - fuj.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Mam dość jasne usta, jasno-różowe. Dodam, że nie mogę nosić rzadnych ceglastych pomadek, ani wściekle różowych, z odieniami ciepłymi też nie specjalnie. Wybieram zawsze złamany róż ze złotawymi drobinkami.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Okropnie wyglądam w: zielonym (chyba w rzadnym nie jest mi ładnie, najgorzej w zgniło-zielonym), szarym z odcieniem zielonkawym, ostrym niebieskim, brudnym różu, strażackim czerwonym, fiolety albo cokolwiek z ich domieszką - coś strasznego, cytrunowo-żólty, buraczkowym. Brzydko wyglądam w ciepłym, rudym brązie, ciepłym beżu.
Dobrze czuję się w : ciemnym, chłodnym granacie, stalowo-szarym (prawie czarnym), jasnozłotym (prawie platyna, nie żółto złoty), jasnym beżu ale chłodnym, kakaowym, ciemnej czekoladzie, ecru (jak śmietanka, bez żółtego), lnianym. Jak sie opalę to ładnie mi też w białym czystym (ale nie z niebieskim odcieniem), jasnym khaki (ale nie za bardzo zielonym), turkusowym (ale bardziej w niebieski), różu a la Barbie, w chłodnym czerwonym (jakby ciemna krew).

Jestem chyba mieszana, ale z tych włosów wypadałoby że jesień, z tym że nieładnie mi w jesiennych kolorach. Pomóżcie !!!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 16:55   #264
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

CocoPoznan - masz jakies zdjecie? Typ chłodny - moze mieszanka lato-zima...sama nie wiem
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 19:48   #265
feelextreme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Hej dziewczyny, nie jestem pewien co do mojego typu urody. Mam dylemat: jesień czy zima południowa?

To odpowiedzi na wasze pytania:
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się bardzo szybko, na brąz, ale taki.. hmm... brudny, przykurzony.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy brązowe, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, kolor czysty.
Oprawa oczu? Brwi i rzęsy mam ciemne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie mam piegów

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Hmmm... odcień... nie mam pojęcia, powiedzieć jedynie mogę, że moja skóra jest ciemna. Rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Włosy ciemnobrązowe. Chyba popielate.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Usta jasnoróżowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Jakoś nigdy nie czułem się dobrze w kolorowych ubraniach (intensywny pomarańczowy, niebieski,etc). Lubię ubierać się na biało, ten kolor świetnie podkreśla moją ciemną karnację.

8. Skóra:
a. jasna/śniada?
b. transparentna? (widoczne żyłki)
c. odcień:
-chłodny: różowy, oliwkowy, błękitny...
-ciepły: brzoskwiniowy, złoty, żółty, beżowy...
a) śniada
b) żyły widać jedynie na rękach, ponieważ mi tam wystają.
c) odcień... szczerze mówiąc, to nie mam zielonego pojęcia

9. Opalenizna:
a. opalasz się szybko czy wolno?
b. kolor opalenizny: brak, brzoskwiniowa, złota, złoto-brazowa, brązowa,
chłodna: oliwkowa, szaro-beżowa, przykurzona...
a) szybko
b) przykurzona brązowa

10. Piegi:

a. widoczne/mało widoczne...?
b. kolor: złote, złoto-brązowe, rudawe, brązowo-szare...?
c. posłoneczne, masz je od zawsze?
Nie mam

11. Kolor białka oka (białe, w odcieniu żółtym/niebieskim/szarym)
Nie jestem pewien, mam strasznie dużo żyłek na oczach. Ale wydaje mi się że to czysta biel. A może trochę szara, albo niebieska.

12. Refleksy we włosach:
- ciepłe: złote, miedziane, kasztanowe...
- chłodne: mysie, granatowe...
Popielate, srebrne ?

13. W jakich kolorach czujesz sie dobrze a które źle podkreślaja Twoja urode:
wymień kolory (brąz, czerń, biel, róz, czerwień) i odcień:
barwy: jasne/pastelowe/pudrowe
ciepłe odcienie: z palety pomaranczy, żółci
ostre, żywe, intensywne barwy

Patrz punkt 7.

Dzięki i pozdrawiam!
feelextreme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 20:26   #266
Ewka86
Raczkowanie
 
Avatar Ewka86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 213
GG do Ewka86
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Kubiaczek w czerwonym czuje sie źle bo ten kolor mi sie źle kojarzy dlatego nie mam w mojej garderobie nic czerwonego. za kolorem zielonym tez nie przepadam. Mi sie wydaje ze bardziej w pastelowych kolorach dobrze sie czuje. W mojej garderobie wystepuja kolry niebieski bialy i czarny najlepiej nosic to w czym czlowiek sie dobrze czuje. Pozdrawiam i dzieki za okreslenie mojego typu
__________________
Nie ma weny, nie ma signaturki.
Ewka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 20:27   #267
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

http://www.makijaz.net/tt.html
Tutaj jest test do określania swojego typu kolorystycznego

Mi się zgodziło po wykonaniu tego testu z tym co mi powiedziała jakiś czas później makijażystka przy robieniu makijażu z jakiejś tam okazji

Jestem Zima typ południowy
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 21:08   #268
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

feelextreme - zima południowa
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 07:28   #269
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Oto moje zdjęcia z różnych okresów. Miałam włosy raz ciemny brąz, raz jaśniejszy balayage. Różne ubrania.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (41,5 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (109,5 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (87,5 KB, 38 załadowań)
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 09:55   #270
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

HAHAHAH Ile masz wcieleń! Mozesz sobie wybrać kim chcesz być:
1. zdjęcie - jesień
2. zd. - zima (królewna snieżka)
3. zd. - wiosna/jesień
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.