Mój kuferek. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Sephora

Notka

Konkurs Sephora Napisz w swoim wątku, jakie kosmetyki są niezbędne w Twojej kosmetyczce i wygraj wspaniałe nagrody marki Sephora!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-04-02, 14:51   #1
aniess2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2

Mój kuferek.


Mój kuferek już dawno zamienił rozmiary na duży kufer, aby pomieścić wszystkie kosmetyki.
I oczywiście wszystkie te kosmetyki są mi niezbędne aby móc wyczarować każdy makijaż.




Demakijaż i pielęgnacja
Moja przygoda z makijażem zaczęła się ok 10 lat temu , więc tym bardziej z demakijażem. Przez bardzo długo poszukiwałam odpowiednich produktów- przechodząc przez wszystkie możliwe wersje: żeli, pianek, olejków, toników...
Odkąd odkryłam płyn micelarny (uwielbiam ten z Biodermy) do demakijażu używam tylko jego. Jest to jedyny produkt po którym moje wrażliwa skóra i oczy nie czują żadnego dyskomfortu. 1-2 razy w tygodniu wykonuję peeling- ze względu na skórę wrażliwą - enzymatycznego a po nim zawsze nakładam i zostawiam na noc maskę nawilżającą.
Kremy zawsze posiadam dwa różne na dzień i na noc. Ten na dzień nawilżający z filtrem i na noc gesty, odżywczy. Wypróbowałam już wiele marek i chyba najbardziej odpowiadają mi te z firm aptecznych.





Makijaż
Skóra
Po nałożeniu kremu nawilżającego czas nabazę, mamy teraz na rynku wiele baz do różnych zadań warto więc korzystać z ich dobrodziejstwa, bardzo lubię bazę wygładzającą z Sephory i bazę silnie matującą, którą stosuje się tylko punktowo np na nosie czy czole firmy Smashbox.
W razie problemów z cera świetnie sprawdza się zestaw 4 tonerów z Sephory. Zielony na zaczerwienienia a ten o żółtawym odcieniu w wewnętrznym kąciku oka przy mocnych zasinieniach, nie nakładamy go pod okiem ponieważ ma za ciężką konsystencję.
Po nieprzespanej nocy polecam do zastosowania pod oczy korektor Benefit - Ooh La Lift, ponieważ nie ma działania mocno kryjącego tylko silnie napina i rozjaśnia skórę pod oczami, nakładam na niego jeszcze korektor, najlepszy dla mnie efekt dają te z marki YSL oraz Rouge Bunny Rouge.
Ze względu na częste problemy z cerą mój podkład musi być silnie kryjący albo Estee Lauder- Double Wear albo Dior-Forever. Od niedawna Estee Lauder ma nową kolorówkę więc już nawet osoby o bardzo jasnej cerze mogą dobrać odpowiedni kolor.
Podkład dla bardziej kryjącego efektu nakładam pędzlem, miejsca do których trudno dotrzeć pędzelkiem i granice podkładu rozcieram palcami.
Makijaż wykańczam pudrem sypkim z Estee Lauder i nakładam go puszkiem, natomiast do poprawek w ciągu dni używam pudru prasowanego obecnie delikatnie rozświetlającego.
Uwielbiam również zestaw Smashbox z zestawem pudrów, brązujący pomaga mi podkreślić kości policzkowe, optycznie zmniejszyć nos i wysmuklić czoło, rozświetlający nakładam na szczyty kości policzkowych. Niestety w tym zestawie brakuje różu a dla efektu świeżej cery jest on niezbędny, ostatnio testuję róż marki Elf w pięknym kolorze jasnego chłodnego różu.
Na koniec dużym pędzlem omiatam twarz aby połączyć ze sobą te kolorki.




Oczy
Makijaż oka zaczynam od nałożenia bazy- Benefit, Art Deco albo przy mocnym makijażu kamuflaża w kolorze ecru marki Kryolan, który mocno podbija kolor cieni.
Na co dzień preferuję makijaż w naturalnych kolorach, chłodne beże i brązy, którymi można modelować oko- moja ulubiona paletka to zestaw z Loreal, do tego lekka kreska czarną kredką, wytuszowane rzęsy i gotowe.
Jeśli tylko pozwala mi na to czas i okazja próbuję makijaże kolorowe, moim ulubionym kosmetykiem są cienie Inglot, paletki Sephora i Smashbox. Myślę że w obecnej chwili mój kufer zawiera ponad 100 kolorów cieni- jeszcze kilku nie przetestowałam ale wszystko przede mną
Makijaże multikolor z kolorów kontrastowych, monochromatyczne smokey... jest w czy wybierać.
Odkąd pojawiły się tusze ze szczoteczkami gumowymi to one są moim faworytem bez względu na markę, natomiast te z tradycyjnymi szczoteczkami najlepsze są z Maybelline. Zalotkę stosuję przed malowaniem rzęs.
Na wieczór sprawdzają się sztuczne rzęsy połączone z kreską wykonaną linerem, cienie sypkie, a dla rozświetlenia oka błyszczące pyłki (firmy Inglot, Film i Vipera).
Ramą dla oka są brwi, więc przy każdym makijażu podkreślam je delikatnie cieniem rysując małe kreseczki i wyczesuję je.




Usta
Najlepiej się prezentują gdy są zadbane, więc szczoteczką do zębów co kilka dni złuszczam naskórek i często stosuję Carmex- niestety ma jedną wadę- uzależnia cały czas chce się mieć później takie delikatne i gładkie usta.
Na co dzień konturówką w bardzo naturalnym kolorze obrysowuję usta i nakładam na nie błyszczyk - Glam Shine Loreal- mają ooogromny wybór kolorów i tylko te błyszczyki mają tak dużo drobinek co optycznie powiększa usta.
A gdy muszę szybko makijaż dzienny zmienić w wieczorowy maluję usta na mój ulubiony fuksjowy kolor, konturuję i całe usta wypełniam fuksjową kredką- firmy "bez nazwy" za ok 3 zł a sprawdza sie jakby kosztowała 130 zł i na konturówkę nakładam pomadkę w takim tez kolorze firmy Chanel, Rouge Bunny Rouge, Max Factor-Lipfinity



W jakie kosmetyki warto zainwestować?
Moim zdaniem warto zainwestować w kilka kosmetyków które są podstawą makijażu, których nie zmieniamy co sezon by były zgodne z trendami:
podkład- aby dobrze wyglądał przez cały dzień
korektor pod oczy - aby zatuszował wspomnienia z poprzedniej nocy
tusz- podkręca, wydłuża, pogrubia, nie kruszy się czyli daje efekt meega rzęs
pomadka- byśmy nie musiały co chwilę zerkać w lusterko czy jeszcze jej nie zjadłyśmy



Pędzle
Warto również zainwestować w pędzle, te dobrej jakości odpowiednio pielęgnowane będą służyć latami.
Podstawowy zestaw to :
-duży pędzel do pudru
-okrągły płasko ścięty pędzel do bronzera
-pędzel skośnie ścięty do różu
-pędzel z włosia syntetycznego do podkładu
-pędzle do makijażu oka- płaskie, okrągłe, mniejsze do nakładania cieni , większe do cieniowania
-pędzel do kresek- cieniutki
-pędzel do ust- z syntetycznego włosia
-mały pędzelek do korektora
Dodatkowo dobra pęseta i zalotka.




Edytowane przez aniess2
Czas edycji: 2012-04-02 o 15:02
aniess2 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Sephora


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.