Hydrochinon - działanie toksyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-15, 20:43   #1
Frecia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 52

Hydrochinon - działanie toksyczne


"Arbutyna jest związkiem chemicznym w postaci beta lub alfa glikozydu hydrochinonu, którego produktem rozkładu jest hydrochinon i stąd nazywana jest naturalnym hydrochinonem. Jest też dla hydrochinonu alternatywą z uwagi na ograniczenia wprowadzone w jego stosowaniu w krajach Unii Europejskiej z powodu jego toksycznego działania."

Jakie toksyczne działanie? Używam żelu Neostraty z hydrochinonem w składzie.
Frecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 17:37   #2
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: toksyczne działanie - hydrochinon

Tez używam tego żelu ale można go dostać tylko na allegro bo nasze apteki nie mogą go sprzedawać.
Podobno długotrwałe używanie hydrochinonu może powodować raka skóry.
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 22:14   #3
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: toksyczne działanie - hydrochinon

Hydrochinon jest toksyczny - arbutyna nie o ile jest stosowana w środowisku kwaśnym. W zbyt wysokim pH rozkłada się do hydrochinonu. Tym niemniej właśnie ta właściwość jest wykorzystywana przy leczeniu infekcji dróg moczowych arbutyną

Hmm...nie wiem jak wygląda skład tego żelu, ale myślę, że bezpieczniej jednak używać kosmetyku, który ma w składzie arbutynę - też wybiela.
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 18:12   #4
Ania8000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 42
Dot.: toksyczne działanie - hydrochinon

Dodam dla zainteresowanych, to co już gdzieś pisałam. Mianowicie to, że hydrochinon jest zabroniony w produkcji kosmetyków w UE. Stosują go tylko w USA, ale tam jest liberalniejsze prawo odnośnie kosmetyków i żywności. Korci mnie zakup tego kremu, ale się obawiam, bo hydrochinon niszczy melanocyty i potem skóra po jego stosowaniu, nie ma naturalnej ochrony przed słońcem, którą stanowią melanocyty.
Ania8000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 11:44   #5
agniesia1973
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Hydrochinon

Witam!
Chcę kupić 3 raz krem Neostrady z hydrochinonem (plamy ładnie zeszły z wyjątkiem paskudy na czole) i spotkała mnie niespodziana. W paru sklepach internetowych jest niedostępny, nawet na stronie głównego importera znalazłam informacje, że jest wycofany. Wiem, że można kupić ten krem na Allegro ale zastanawiam się, czy jest bezpieczny. Ostatnio oglądałam program na BBC HD na temat niebezpiecznych kosmetyków, wśród których były wymienione kosmetyki właśnie z hydrochinonem. Trochę mnie poraziło. Czy to kolejny wymysł UE?

Wysłałam pytanie do jednego ze sklepów internetowych , czy krem jest bezpieczny ale niestety nie dostałam odpowiedzi.

Może ktoś się orientuje jak to jest faktycznie z tym hydrochinonem???
Jestem niepocieszona, ponieważ z kremu Neostrady jestem bardzo zadowolona buuu
agniesia1973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 17:25   #6
Frau_Kuneguda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: toksyczne działanie - hydrochinon

Cytat:
Napisane przez Ania8000 Pokaż wiadomość
Dodam dla zainteresowanych, to co już gdzieś pisałam. Mianowicie to, że hydrochinon jest zabroniony w produkcji kosmetyków w UE. Stosują go tylko w USA, ale tam jest liberalniejsze prawo odnośnie kosmetyków i żywności. Korci mnie zakup tego kremu, ale się obawiam, bo hydrochinon niszczy melanocyty i potem skóra po jego stosowaniu, nie ma naturalnej ochrony przed słońcem, którą stanowią melanocyty.
Kochana, dlatego preparaty z hydrochinonem polecane są do wybielania pupki i różyczki. Ja stosowałam go na ciemne ślady po krostkach na wewnętrznej stronie uda, pomógł, preparat kupiłam w Bangkoku -wyprodukowany przez Nivea W kraju go nie widziałam, ale potem kupowałam podobny preparat w aptece ajurwedyjskiej, z arbutaminą i nie zauważyłam jakiejkolwiek poprawy po stosowaniu przez miesiąc. Efektem było znaczne zaczerwienienie skóry... Chyba podstawą działania każdego kremiku to baza...
Frau_Kuneguda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 00:03   #7
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: toksyczne działanie - hydrochinon

Cytat:
Napisane przez Frau_Kuneguda Pokaż wiadomość
Kochana, dlatego preparaty z hydrochinonem polecane są do wybielania pupki i różyczki. Ja stosowałam go na ciemne ślady po krostkach na wewnętrznej stronie uda, pomógł, preparat kupiłam w Bangkoku -wyprodukowany przez Nivea W kraju go nie widziałam, ale potem kupowałam podobny preparat w aptece ajurwedyjskiej, z arbutaminą i nie zauważyłam jakiejkolwiek poprawy po stosowaniu przez miesiąc. Efektem było znaczne zaczerwienienie skóry... Chyba podstawą działania każdego kremiku to baza...
Dziewczyny, chciałam zakupic ten kremik dla kobiety w wieku po 60, z przebarwieniamii po słoncu i po hormonach, na skórę twarzy.
Krem ma doskonała skutecznosc. Chciałam sie poradzić jak długo jest bezpieczne stosowanie go? Czy nalezy robić przerwy?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-27, 09:14   #8
birjuzowyj
Raczkowanie
 
Avatar birjuzowyj
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 58
Dot.: toksyczne działanie - hydrochinon

Hydrochinon nie robi krzywdy w stężeniu do 2%. Arbutyna jest całkowicie bezpieczna i nieco mniej skuteczna od hydrochinonu, ale moim skromnym zdaniem te braki w skuteczności można nadrobić wyższym stężeniem i łączeniem z innymi substancjami Szukajcie czegoś z arbutyną do 5%. Poza tym arbutyna to taki hydrochinon z doczepioną glukozą, w pH powyżej 7 ta glukoza się odczepia i powstaje potworek hydrochinon, który może zrobić naprawdę krzywdę. Oglądałam parę lat temu film dokumentalny o kobietach m.in. z Indii i Afryki, które żeby mieć jaśniejszą skórę (lub w ogóle wyglądać jak opalona biała dziewczyna ) używały kosmetyków z hydrochinonem w stężeniach hm... szaleńczych, że tak powiem W części przypadków kończyło się to tragicznie, skóra wyglądała jak zwęglona, schodziła płatami (ale nie u wszystkich) NATOMIAST w nadmiarze szkodzi wszystko, nawet woda, osobiście nie bałabym się używać hydrochinonu w niskim stężeniu, np 1 %.
birjuzowyj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 01:43   #9
legowicz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Hydrochinon - działanie toksyczne

Jak nic trzeba sprawdzać, gdzie krem, który chcę kupić był dopuszczony do sprzedaży i jakie stężenie hydrochinonu jest tam dopuszczone.
legowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 19:32   #10
aniakostyra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 8
Dot.: Hydrochinon - działanie toksyczne

Ja używam lakier hybrydowy semilac i z tego co widze w składzie też ma hydrochinon. Dlatego w semilac tyle uczulen i zdjec w sieci z uczuleniami od semilac hmmm... może warto go zmienić zanim mnie uczuli ? jak sądzicie ?
aniakostyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-05 20:32:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:10.