Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-03-27, 20:13   #871
oliwiav
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 67
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Elizabeth314 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny.
Gratulacje sailor, ¿yczê wszystkiego dobrego I trzymam kciuki

U mnie na razie leci wiêcej ni¿ lecia³o, mo¿e to te¿ stress. Od jakiego¶ tygodnia biorê czerwon± koniczynê 1 tab. 430 mg puritansa. Mo¿e siê kto¶ orientuje ile tego powinno siê braæ. Na opakowaniu pisze 6-8 szt, na necie przeczyta³am z innej firmy 1 szt.

Chcia³am sobie zacz±æ smarowaæ skalpa komplekesem do cery t³ustej, d³ugo siê przymierza³am ale dosz³am do wniosku ¿e nadesz³a jego pora. Moje pytanie brzmi. Czy jak na stronie naturalisa pisze stê¿enie 10-30 % tzn, ¿e tyle mogê do tego dodaæ wody, chcê jeszcze daæ adeozynê I niacynamid, czy muszê to po zmieszaniu trzymaæ w lodówce czy niekoniecznie. Na adeozynie pisze trzymaæ w temp. 4 stopni.(mam nadziejê ¿e doipero po otwarciu, bo le¿a³o przez d³u¿szy czas w szafie) I jak czêsto to wcieraæ obecnie wcieram co drugi dzieñ pantostin.

Pozdrawiam serdecznie I liczê na wasz± pomoc.
Ja te¿ stosuje ten kompleks z naturalissu, tylko ¿e ja robie w³asn± wcierkê. Jako bazê stosuje tonik babuszki agaffi pzreciw wypadaniu w³osów, w nim rozpuszcam adenozyne, niacydamid, kompleks do skóry t³ustej, kilka kropel konserwantu i kwas hialurynowy. Ja wszytsko zpreliczam ze stê¿en wiec jesli przygotowuje 50 ml wcierki, to w nieej zawartosc komplesu nie pzrekracza u mnie 30 % tak jak pisze na stronie producenta, wiec to bedzie maxymalnie 15 ml tego komplesu.
Na pewneo plus tej wcierki ze w³osy siê tak nie pzrt³uszczaj± moge je ¶mia³o myæ co 3 dni. Wcierk± trzymam w lodówce, i te 50 ml Wydastaram siê zu¿yc w pzreci±gu 2 tygodni.

Pantsostin te¿ stosowa³±m chyba ze 3 butelki, ale u mnie sie nie sparwdza, mia³am wrazenie ze w³osy nawetbardziej lecia³y.
oliwiav jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-27, 20:35   #872
Elizabeth314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dolny ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 68
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziêki Gosiu. Tak pamiêta³am ¿e la³a¶ go prosto na skalpa. Ale go jest tak malutko 50ml. Mo¿e zacznê laæ na przód. Dziewczyny wcze¶niej pisa³y I mam zanotowane przepisy, pyta±³am bo chcia³am wykorzystaæ to co jeszcze mia³am zakupione. Ale w takim razie spróbuje laæ sam. Napisz tylko proszê, jak czêsto stosowa³a¶ I kiedy zauwa¿y³a¶ efekty.

Próbuje odrobiæ zaleg³o¶ci na forum, I tak czytam zaleg³e posty I notuje to I owo, mo¿e siê co¶ przydaæ na czarn± godzinê.

przeczyta³am w³a¶nie za³±czny przez Ciebie Gosiu link o od¿ywianiu. Ja stosowa³am d³u¿szy czas dietê o niskich wêglj, ale od jakiego¶ czasu mia³am do¶æ. Ale po tych artzku³ach sailor I twoich linkach chyba trzeba bêdzie jednak wróciæ na ³ono diety, przynajmnie trzymaæ siê mocno w ryzach 3 miesi±ce I zobaczyæ efekty.
Co do koniczyny, nikt nie bierze w tym momencie ¿eby siê podzieliæ dawkami I spostrze¿eniami?

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Dziêki za info Oliwia. bardzo mi pomog³a¶. A ile dawa³a¶ tej adeozyny? mam taka miarkê 0,15, to na te 50 ml wcierki ile by by³o potrzebne?
I jak czêsto wciera³a¶, ten kompleks jest troche t³ustawy. Ja chcia³am dodaæ troche wody do tego kompleksu, nie wiem czy przegotowanej czy z kranu niacynamid I adeozynê. Patrzy³am na przepisy ale u mnie s³abo z tymi przelicznikami, co¶ pokombinuje.

U mnie pantostin na pocz³tku super siê sprawdzi³, szczególnie jak la³am go na scalp codziennie, tak jak na butli. po 2 tyg. wypadanie si£ zmniejszy³o z ponad setki do 15 w³osów. Ale pó¼niej derma powiedzia³a ¿eby smarowaæ profilaktycznie 2 x w ty I tak zrobi³am I niestety troche wypadanie siê wzmog³o, teraz w³±czy³am jeszcze tê koniczynê bo dzia³a esrogennie, zobaczymy. ( jak niektóre z was pamiêtaj± mam podwy¿szone prawie wszystkie androgeny)Planuje jeszcze zrobiæ naturaln± nalewkê z nagietka na problem hormonalne I uregulowanie pracy jajników. Jak to nie pomo¿e to idê w synt. tabsy. Rozwa¿am jeszcze badanie jêzyka czyli dieta chiñska. We wro jest babka która pomog³a wielu ludziom diet± I doborem supli w zale¿no¶ci od schorzeñ, Ale nie wszystko naraz, tym bardziej ¿e trzeba zrobiæ badania na krzyw± cuk-insul, tarczycê a to wszystko tyle kosztuje, ¿e siê za³amaæ mo¿na

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

__________________
Zewnêtrznie: Pantostin, szampon Pharmaceris H - Keratineum, mgie³ka na porost z pijawkami

Wewnêtrznie: revalid, vit C 1100, zielona herbata, dro¿d¿e do picia, olej z dyni oraz kokosowy.
Elizabeth314 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-28, 09:02   #873
Ewikk96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Witam
Czytam Was codziennie, ale tak jako¶ nie mam z czym siê odzywaæ, bo od 2 miesiêcy codziennie po myciu ok. 100 w³osów, no i potem tez lec±, co przy mojej objêto¶ci to masakra (28 lat wypadania zrobi³o swoje ) nawet skuteczny do tej pory Jantar nic nie daje....fryzjerka w lutym stwierdzi³a ¿e w³osy sie poprawi³y i zrobi³a mi fryzurkê z przodu do ¿uchwy, a teraz wisi tu smêtnie kilka k³aków i idê to ¶ci±æ na krótko.... niby pojawiaja siê malutkie igie³ki, albo tak mi siê zdaje, ale jak ja mam ¿yæ z takimi szczoteczkami które i tak nie zagêszczaj± ³ysiny, a jak ju¿ podrosn± i co¶ tam daj± to zaraz wypadn±..... no ale ja nie o tym .....odwa¿y³am sie przemówiæ bo


SAILORKU GRATUUUULACJE
Naprawdê bardzo siê cieszê
Ewikk96 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-28, 09:15   #874
Elizabeth314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dolny ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 68
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Tu zapodajê przepis Maszkowej na maskê aspirynow±, któr± mi kiedy¶ dziewczyny z forum zapoda³y. Na szczê¶cie zapisuje sobie co ciekawsze rzeczy I mogê siê teraz podzieliæ z innymi. Mam nadziejê Agliooli ¿e siê przyda.
Maseczka aspirynowa jak na twarz czyli 2,3, lub 4 tabletki musuj±cej aspiryny bez dodatków (sa wersje z cytryn± i pseudoefedryn± te¿ wiêc uwaga) zalewasz ciep³ym mlekiem niewiele, i nak³adasz na skalp, mo¿na dodac szczyptê cynamonu, lub kilka kropel olekju np. lawendowego albo nic, jak zaschnie to skalp olejem kokosowym delikatnie nacierasz i spaæ kokos na w³osy te¿ mo¿esz daæ. Rano myjesz delikatnym szamponem niewysuszaj±cym 2 razy np. ¿elem Babydream z rossmanna bez sls, a szamponem z sls raz na jaki¶ czas.

ta maseczka ma dzia³anie antyzapalne i antygrzybicze ale super doczyszcza skalp, wtedy wcierka ma lepsze wch³anianie.
__________________
Zewnêtrznie: Pantostin, szampon Pharmaceris H - Keratineum, mgie³ka na porost z pijawkami

Wewnêtrznie: revalid, vit C 1100, zielona herbata, dro¿d¿e do picia, olej z dyni oraz kokosowy.
Elizabeth314 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-28, 12:34   #875
janiaw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 894
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailorku gratulacje!!!!
janiaw jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-28, 13:10   #876
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez janiaw Poka¿ wiadomo¶æ
Sailorku gratulacje!!!!
Janiaw, jak dawno Ciê nie by³o!

Co s³ychaæ na w³osowym (i nie tylko froncie)?
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-28, 13:31   #877
janiaw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 894
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Anna 07-07, a jako tako leci tzn. tfu w³os sie trzyma. Mi Maszkowej kuracja apirynowa plus szampon cebulowy oraz dieta antygrzybowa (kilka tygodni) zniwelowa³y wypadanie, wypadaj± teraz ale normalnie, nie pasmami jak kiedy¶ i zakola lekko zaros³y, czyli baby hairy nie wypad³y masowo.

Przet³uszczanie twarzy, pleców i w³osów nadal jest, nic teraz nie suplementuje, wierzbownica dobrze mi robi³a na przet³uszczanie ale znów fiksuj± mi jajniki po niej, mam unikaæ estrogenów.
Ot po staremu, nic nowego, podczytujê Was czasami, trzymam kciuki nieustaj±co.
janiaw jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-28, 22:01   #878
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailorku gratulujê Kochana!
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-29, 07:33   #879
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez janiaw Poka¿ wiadomo¶æ
Sailorku gratulacje!!!!
Jania
Kobieto gdzie¶ Ty siê podziewa³a !!
Pisz jak tam zdrowie, wszystko ju¿ siê ustabilizowa³o? Ciesze siê, ¿e w³os siê trzyma, ³upie¿ te¿ odpu¶ci³?


Cytat:
Napisane przez AglioOlio Poka¿ wiadomo¶æ
Sailorku wiedzialam, ze gdzies mi dzwonilo o aspirynie ale nie kojarzylam gdzie. Moglabys przypomniec skladniki + co i jak z ta kuracja Maszkowej? Pytam poniewaz ona byla przeznaczona tylko dla wybranego grona Dziewczyn z problemami skornymi skalpu i Maszka zapodala Wam to na privie (chyba). Jak bys mogla ...pls.
Uparlam sie, ze poeksperymentuje z aspi przez 3 miesiace wew i zew.
Co ciekawe na temat prostagladyn to one dzialaja krotko (na bodziec) i lokalnie (w konkretnym miejscu). Stad moj pomysl ze stosowaniem na skalp. Nie chce sobie zrobic total suszu albo wypalic dziur w czaszcze wiec jesli mozesz to przypomnij sobie te kuracje prosze

Sailorku mocne usciski dla Bejbika
Agilo, tak jak pisze Elizabeth314 w przepisie, nasz by³ nieco usprawniony jednak. To czy bêdzie to tabletka musuj±ca czy zwyk³a zale¿y od Ciebie, ja zawsze mia³am zwyk³± aspirynê bayera, To ile tabletek dasz te¿ zale¿y od Ciebie i od wra¿liwo¶ci Twojego skalpu. Ja zaczyna³am od jaki¶ 2 tabsów, a dobi³am do 4-5. Rozpuszcza³y¶my to w mleku krowim, takim prawdziwym nie uht, potrzeba by³o jakie¶ 1/3 szklanki mleka. Do tego szczypta cynamonu - tutaj proponowa³abym wcze¶niej jaki¶ test zrobiæ, bo po pierwsze to silny alergen, a po drugie piekielnie mocno potrafi dzia³aæ.
Nak³ada³y¶my to codziennie, g±bk± dociskaj±c do skóry g³owy. Pó¼niej czekanie, a¿ siê zeschnie i zrobi siê skorupka i na to olej kokosowy. Na d³ugo¶ci te¿ olej, a jak nie to chocia¿ co¶ do zabezpieczenia, bo mo¿e podsuszyæ w³osy na d³ugo¶ci.

Cytat:
Napisane przez Ewikk96 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam
Czytam Was codziennie, ale tak jako¶ nie mam z czym siê odzywaæ, bo od 2 miesiêcy codziennie po myciu ok. 100 w³osów, no i potem tez lec±, co przy mojej objêto¶ci to masakra (28 lat wypadania zrobi³o swoje ) nawet skuteczny do tej pory Jantar nic nie daje....fryzjerka w lutym stwierdzi³a ¿e w³osy sie poprawi³y i zrobi³a mi fryzurkê z przodu do ¿uchwy, a teraz wisi tu smêtnie kilka k³aków i idê to ¶ci±æ na krótko.... niby pojawiaja siê malutkie igie³ki, albo tak mi siê zdaje, ale jak ja mam ¿yæ z takimi szczoteczkami które i tak nie zagêszczaj± ³ysiny, a jak ju¿ podrosn± i co¶ tam daj± to zaraz wypadn±..... no ale ja nie o tym .....odwa¿y³am sie przemówiæ bo


SAILORKU GRATUUUULACJE
Naprawdê bardzo siê cieszê
Ewikk, nie poddawaj siê, skoro jantar dzia³a³ chocia¿ przez jaki¶ czas, to znaczy, ¿e jest iskierka ... Gaya te¿ walczy³a bardzo d³ugo, a jakie sukcesy osi±gnê³a. Mo¿e popatrz co mog³aby¶ z jej kuracji przetestowaæ. To u Ciebie zdiagnozowano chorobê tarczycy? jak tam córa?
Bardzo Ci dziêkujê ewikk


Cytat:
Napisane przez susse Poka¿ wiadomo¶æ
Sailorku gratulujê Kochana!
Suu a co tam u Ciebie, tabletki siê spisuj±?

Cytat:
Napisane przez Elizabeth314 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny.
Gratulacje sailor, ¿yczê wszystkiego dobrego I trzymam kciuki

U mnie na razie leci wiêcej ni¿ lecia³o, mo¿e to te¿ stress. Od jakiego¶ tygodnia biorê czerwon± koniczynê 1 tab. 430 mg puritansa. Mo¿e siê kto¶ orientuje ile tego powinno siê braæ. Na opakowaniu pisze 6-8 szt, na necie przeczyta³am z innej firmy 1 szt.
Dziêkujê
mo¿e wszystko zale¿y od tego, czy tabletka to ekstrakt czy susz, tak jak w przypadku palmy?

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-03-29 o 07:36
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-29, 08:44   #880
Elizabeth314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dolny ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 68
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

SWANSON RED CLOVER CZERWONA KONICZYNA 430mg 90 kapsu³ek
Wspiera emocjonalne zadowolenie
Wspiera w trakcie i po przekwitaniu


Sk³ad 1 kapsu³ki:
Red clover (czerwona koniczyna) (Trifolium pratense) (kwiaty) 430mg


Sk³ad:
Red clover, mikrokrystaliczna celuloza (substacjan wype³niaj±ca), ¿elatyna (otoczka kapsu³ki), stearynian magnezu i/lub krzemionka (substancje przeciwzbrylaj±ce).

Sposób u¿ycia:
Jedna kapsu³ka dziennie

Nie przekraczaæ zalecanej porcji do spo¿ycia w ci±gu dnia.

Tyle samo co u mnie w puritansie sk³ad ( tylko ¿elatyna) waga ta sama a na puritansie pisze po jednej kap. do 5 6 x dz. Na razie biorê po jednej ale mo¿e to za ma³o. Co z tym fantem zrobiæ. Podpowiedzcie coæ dziewczyny.
__________________
Zewnêtrznie: Pantostin, szampon Pharmaceris H - Keratineum, mgie³ka na porost z pijawkami

Wewnêtrznie: revalid, vit C 1100, zielona herbata, dro¿d¿e do picia, olej z dyni oraz kokosowy.
Elizabeth314 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-29, 16:37   #881
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ


Suu a co tam u Ciebie, tabletki siê spisuj±?
Pod wzglêdem antykoncepcyjnym 100% skuteczno¶æ natomiast w³osowo bardzo ró¿nie, ale ostatnio trochê stresów te¿ by³o. W³osy jak wypada³y tak wypadaj±, jaki¶ odrost jest, ale móg³by byæ mocniejszy. W³osy ogólnie wygl±daj± na zdrowe, s± grube, ale wydaje mi siê, ¿e siê zatrzyma³y tzn. nie jest ani lepiej ani gorzej.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG-20140329-00509.jpg (53,8 KB, 85 za³adowañ)
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 17:54   #882
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Elizabeth314 Poka¿ wiadomo¶æ
SWANSON RED CLOVER CZERWONA KONICZYNA 430mg 90 kapsu³ek
Wspiera emocjonalne zadowolenie
Wspiera w trakcie i po przekwitaniu


Sk³ad 1 kapsu³ki:
Red clover (czerwona koniczyna) (Trifolium pratense) (kwiaty) 430mg


Sk³ad:
Red clover, mikrokrystaliczna celuloza (substacjan wype³niaj±ca), ¿elatyna (otoczka kapsu³ki), stearynian magnezu i/lub krzemionka (substancje przeciwzbrylaj±ce).

Sposób u¿ycia:
Jedna kapsu³ka dziennie

Nie przekraczaæ zalecanej porcji do spo¿ycia w ci±gu dnia.

Tyle samo co u mnie w puritansie sk³ad ( tylko ¿elatyna) waga ta sama a na puritansie pisze po jednej kap. do 5 6 x dz. Na razie biorê po jednej ale mo¿e to za ma³o. Co z tym fantem zrobiæ. Podpowiedzcie coæ dziewczyny.
Ja biorê jedn± dziennie


**************

Gratulacje dla przysz³ej mamy
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-30, 11:08   #883
Elizabeth314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dolny ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 68
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziêki MM.
__________________
Zewnêtrznie: Pantostin, szampon Pharmaceris H - Keratineum, mgie³ka na porost z pijawkami

Wewnêtrznie: revalid, vit C 1100, zielona herbata, dro¿d¿e do picia, olej z dyni oraz kokosowy.
Elizabeth314 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-30, 19:08   #884
SaJaNa
Raczkowanie
 
Avatar SaJaNa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Inowroc³aw
Wiadomo¶ci: 58
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ile pieniêdzy zjad³am na produktach do w³osów i nic nie pomog³o...... ola³am wszystkie ¶rodki stosujê najtañszy i pomaga. Ocet jab³kowy rozcieñczony z wod± i po ka¿dym myciu spryskujê w³osy . Nic nie sp³ukujê. Teraz ¶mia³o mogê liczyæ w³oski na grzebieniu. Wypada tylko parê sztuk bra³am wcze¶niej skrzypowitê i inne suplementy w tabletkach niestety musia³am zaprzestaæ.

Edytowane przez SaJaNa
Czas edycji: 2014-03-30 o 19:16
SaJaNa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-30, 20:46   #885
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Elizabeth fakt, ze kompleksu jest malo, ale mi starczalo go przynajmniej na miesiac, bo lalam tylko na przod glowy ( linie nad czolem i skronie ) , zeby sprawdzic czy dziala no i co tu duzo mowic..wlasnie tam mam pelno antenek takich okolo 4 cm teraz a pozniej znowu nic..trudno mi okreslic z perspektywy czasu kiedy je zauwazylam..po kilku miesiacach zdaje sie, kiedy zaczelam suszyc wlosy po myciu i widzialam jak te krotsze przebijaja przez reszte. Mysle jednak, ze spokojnie mozesz go rozcienczyc z woda. Mozliwe, ze wcale nie trzeba robic tak jak ja,zeby otrzymac ten sam efekt. Potwierdzi to dopiero eksperyment, ktory przeprowadze jak juz zakupie nowa buteleczke. Tym razem dam go na tyl glowy, bo tam jest strasznie plasko, bo pusto.
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-31, 22:21   #886
Elizabeth314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dolny ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 68
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziêki Gosiu za info. Na razie leje go z butelki prosto na skalpa, te¿ na przodzie, bo tam najgorzej. Na razie co drugi dzieñ na noc zamiennie z pantostinem. A jak czêsto Ty la³a¶, bo nie napisasa³a¶?
__________________
Zewnêtrznie: Pantostin, szampon Pharmaceris H - Keratineum, mgie³ka na porost z pijawkami

Wewnêtrznie: revalid, vit C 1100, zielona herbata, dro¿d¿e do picia, olej z dyni oraz kokosowy.
Elizabeth314 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-01, 19:12   #887
AglioOlio
Raczkowanie
 
Avatar AglioOlio
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 120
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny dzieki za przepis na maske aspi. Nie wiem czy dobrze zrozumialam: mam nalozyc papke z aspi, poczekac az zaschnie i NA TO nalozyc olej kokosowy? Na ta zaskorupiala warstwe? Rozumiem, ze na dlugosc wlosow zeby nie przesuszyc ale po co na te skorupe?

W zwiazku z tym, ze mam zamiar stosowac aspi tylko w celu blokady prostaglandyn to moze wystarczy jak umyje wlosy delikatnym szampo, naloze maske, ponosze troche i splukam. Ale bede to stosowala co drugi dzien. Zaznaczam, ze nie mam problemow skornych ani lupiezu ani swedzenia ani czegokolwiek poza szybkim przetluszczem i ultraszybkim wypadaniem oczywiscie Co myslicie o takim sposobie? Jakies inne wskazowki?
AglioOlio jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-02, 17:55   #888
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Odebraa³am wyniki insuliny wysz³o mi du¿o poza norm± wiêc wiem ze tu mam peoblem. dodatkowo zrobi³am morfologiê i wysz³o,¿e mam MCHC obni¿one które mo¿e wskazywac na niedobór ¿elaza, ale od 3 miesiêcy jego ³ykam
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-02, 22:35   #889
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Poka¿ wiadomo¶æ
Odebraa³am wyniki insuliny wysz³o mi du¿o poza norm± wiêc wiem ze tu mam peoblem. dodatkowo zrobi³am morfologiê i wysz³o,¿e mam MCHC obni¿one które mo¿e wskazywac na niedobór ¿elaza, ale od 3 miesiêcy jego ³ykam
Jaki mia³a¶ dok³adnie pomiar na czczo i po obci±¿eniu?
Dziama, nie przejmuj siê, wszystko da siê wyregulowaæ, a Ty jeste¶ o krok bli¿ej ...
tu masz info o tym, jak insulina mo¿e podnosiæ poziom prolaktyny, jest te¿ trochê o stresie i androgenach http://czasopisma.viamedica.pl/eoizp...le/26047/20857

moim zdaniem, lekarz w tym momencie powinien kierowaæ Ciê na szersz± diagnostykê do szpitala.


Cytat:
Napisane przez AglioOlio Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny dzieki za przepis na maske aspi. Nie wiem czy dobrze zrozumialam: mam nalozyc papke z aspi, poczekac az zaschnie i NA TO nalozyc olej kokosowy? Na ta zaskorupiala warstwe? Rozumiem, ze na dlugosc wlosow zeby nie przesuszyc ale po co na te skorupe?

W zwiazku z tym, ze mam zamiar stosowac aspi tylko w celu blokady prostaglandyn to moze wystarczy jak umyje wlosy delikatnym szampo, naloze maske, ponosze troche i splukam. Ale bede to stosowala co drugi dzien. Zaznaczam, ze nie mam problemow skornych ani lupiezu ani swedzenia ani czegokolwiek poza szybkim przetluszczem i ultraszybkim wypadaniem oczywiscie Co myslicie o takim sposobie? Jakies inne wskazowki?
po pierwsze, w celach czysto u¿ytkowych my w tym spa³y¶my, jakbym po³o¿y³a siê w tej zaschniêtej papce spaæ, to chyba bym sobie mózg pogniot³a
a tak serio, to kokos to olej g³êboko wnikaj±cy, pozwala przenosiæ g³êbiej w skórê, sk³adniki maski. Poza tym warto¶ci od¿ywcze tego oleju zarówno dla w³osów, jak i skóry s± nieocenione. No i chroni te¿ przed nadmiernym wysuszeniem skóry.
Ale my¶lê, ¿e jak z tego etapu zrezygnujesz, to nie bêdzie tragedii. Niektórym przecie¿ te¿ oleje nie s³u¿±, pod ¿adn± postaci± i co zrobiæ ...
Ewentualnie, próbuj na zmianê i porównuj efekty.
W jakim roztworze bêdziesz rozpuszczaæ tabsy?
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-03, 05:52   #890
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Jaki mia³a¶ dok³adnie pomiar na czczo i po obci±¿eniu?
Dziama, nie przejmuj siê, wszystko da siê wyregulowaæ, a Ty jeste¶ o krok bli¿ej ...
tu masz info o tym, jak insulina mo¿e podnosiæ poziom prolaktyny, jest te¿ trochê o stresie i androgenach http://czasopisma.viamedica.pl/eoizp...le/26047/20857

moim zdaniem, lekarz w tym momencie powinien kierowaæ Ciê na szersz± diagnostykê do szpitala.



na czco 17,1 po 2 h 50,7
Skontaktowa³am siê ju¿ emailowo z endokrynologiem napisa³ jak mam siê od¿ywiaæ przepisa³ leki i za 3 miesi±ce mam powtórzyæ badania ,ale ju¿ po ¶niadaniu.
Rok temu jak by³am u ginekologa on mi wspomnia³ o insuli,kaza³ mieæ diete i sport uprawiaæ i powiedzia³ ,,¿e hormony siê unormuj±Poza tym jak by³am na diecie przeciwgrzybicznej to w³osy praktycznie nie wypada³y
Dziêki za link, ju¿ czytam
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 20:26   #891
AglioOlio
Raczkowanie
 
Avatar AglioOlio
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 120
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dzamatasi,
tak jak powiedziala Sailor powinnas to zbadac dokladniej. Mam nadzieje, ze jestes na etapie, ktory mozna "odwrocic" dieta itp.
Pamietam, ze ktoras z naszych Dziewczyn przyjmowala morwe na skoki cukru - moze warto sprobowac? Oczywiscie po tym jak juz uzgodnicie z doktorkiem co i jak.

Sailorku,
jestem po pierwszym zabiegu aspi. Umylam wlosy lekkim szamponem i nalozylam na skalp papke z 3 tabletek. Rozpuscilam je w cieplej wodzie bo nie pije mleka wiec go nie mam. Konsystencja wyszla troche taka jak bardzo rzadki gruby piling. Wcieralo sie to w skalp dosyc tepo i nierownomiernie. Lepsza bylaby konsystencja kisielu, cos co nie sciekaloby z glowy i pozwolilo sie wcierac. Nie wiem jak to osiagnac ale popracuje nad tym. Moze w glucie siemieniowym? Trzeba te tabletki mocno rozetrzec na proszek bo inaczej (tylko po rozpuszczeniu) czasteczki sa za grube i bardziej pracuja jako piling skalpu (co tez jest dobre) a nie jako substancja wnikajaca w mieszki. Ale ok, lezalam sobie w wannie z aspi na glowie, przy okazji zrobilam sobie maseczke - pelny relaks. Potem pochodzilam z tym jeszcze troche i zmylam woda. No wlasnie czym to myc? Tylko woda czy raz szamponem?
Po wyschnieciu wlosy byly inne niz zazwyczaj ale na plus - miekkie i czyste ale jakby minimalnie sztywniejsze - bez przylizu.

Po jednym razie i pozniejszej obserwacji fryzury polecam jako jednorazowe oczyszczanie skalpu i wlosow, co jakis czas np miedzy kuracjami itp.
Walczymy dalej!!!
AglioOlio jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-03, 20:48   #892
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez AglioOlio Poka¿ wiadomo¶æ
Dzamatasi,
tak jak powiedziala Sailor powinnas to zbadac dokladniej. Mam nadzieje, ze jestes na etapie, ktory mozna "odwrocic" dieta itp.
Pamietam, ze ktoras z naszych Dziewczyn przyjmowala morwe na skoki cukru - moze warto sprobowac? Oczywiscie po tym jak juz uzgodnicie z doktorkiem co i jak.

Sailorku,
jestem po pierwszym zabiegu aspi. Umylam wlosy lekkim szamponem i nalozylam na skalp papke z 3 tabletek. Rozpuscilam je w cieplej wodzie bo nie pije mleka wiec go nie mam. Konsystencja wyszla troche taka jak bardzo rzadki gruby piling. Wcieralo sie to w skalp dosyc tepo i nierownomiernie. Lepsza bylaby konsystencja kisielu, cos co nie sciekaloby z glowy i pozwolilo sie wcierac. Nie wiem jak to osiagnac ale popracuje nad tym. Moze w glucie siemieniowym? Trzeba te tabletki mocno rozetrzec na proszek bo inaczej (tylko po rozpuszczeniu) czasteczki sa za grube i bardziej pracuja jako piling skalpu (co tez jest dobre) a nie jako substancja wnikajaca w mieszki. Ale ok, lezalam sobie w wannie z aspi na glowie, przy okazji zrobilam sobie maseczke - pelny relaks. Potem pochodzilam z tym jeszcze troche i zmylam woda. No wlasnie czym to myc? Tylko woda czy raz szamponem?
Po wyschnieciu wlosy byly inne niz zazwyczaj ale na plus - miekkie i czyste ale jakby minimalnie sztywniejsze - bez przylizu.

Po jednym razie i pozniejszej obserwacji fryzury polecam jako jednorazowe oczyszczanie skalpu i wlosow, co jakis czas np miedzy kuracjami itp.
Walczymy dalej!!!

Wydaje mi siê, ¿e dla Dzamy metformina by siê przyda³a, szczególnie w pocz±tkach leczenia. Aromatazê mo¿e mieæ skopan± przez nadmiar insuliny, sama dieta to mo¿e byæ za ma³o, ¿eby wyhamowaæ. Morw± siê chyba Mastiff interesowa³a, ale w sumie nie wiem, czy w koñcu testowa³a. Masza jej te¿ chyba o kozieradce co¶ wspomina³a, w sezamie to by³o opisane z grubsza.

z glucikiem to dopiero mo¿esz mieæ problem z równomiernym roz³o¿eniem tego. Ja w zasadzie tej czê¶ci nie rozpuszczonej nie nak³ada³am na skórê jako¶ specjalnie. Najpierw bra³am tabsy, zalewa³am odrobin± mleka i czeka³am, a¿ siê rozpulchni±. Dolewa³am mleka, tak na 1/3 szklanki i sam ten roztwór nanosi³am na skórê, jak ju¿ zostawa³y resztki, to trochê na przedzia³ek, a resztê na paszczê

Mo¿esz u¿ywaæ wody demineralizowanej. Mo¿e te¿ s³u¿yæ do ostatniego p³ukania, wody bananowej itd. Jest ¶miesznie tania i ca³kiem dobrze dostêpna. Ja mleka te¿ nie pije, kupowa³am na targu od takiej babuleñki, specjalnie do w³osów, a resztê mój luby spija³.

Szamponem cebulowym my³y¶my to z rana. Ale u nas do zmycia by³ jeszcze olej, je¶li to tylko woda i aspiryna, to mo¿e i drugie mycie nie by³oby potrzebne?
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-04, 01:57   #893
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Czy kto¶ wie czy ³ysienie spowodowane PCOS mo¿na wyleczyæ ?

---------- Dopisano o 02:57 ---------- Poprzedni post napisano o 02:53 ----------

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja te¿ robi³am komplet tarczycowy, androstendion i dhea-s, do tego magnez, poziom ferrytyny i B12, zap³aci³am dok³adnie 186 z³ a laboratorium podobno ceny ma bardzo korzystne.

Mo¿e warto badania zrobiæ przed i pój¶æ z wynikami, bo tak za 1-wsz± wizytê 180,- pó¼niej z wynikami znowu... lekarze siê ceni±
I jak wysz³y Twoje hormony ?
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-04, 06:17   #894
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Czy kto¶ wie czy ³ysienie spowodowane PCOS mo¿na wyleczyæ ?

---------- Dopisano o 02:57 ---------- Poprzedni post napisano o 02:53 ----------



I jak wysz³y Twoje hormony ?
Rewelacyjnie
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-04, 09:01   #895
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Czy kto¶ wie czy ³ysienie spowodowane PCOS mo¿na wyleczyæ ?
A wiesz co spowodowa³o, ¿e Twoje jajniki zaczê³y szaleæ?
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-04, 09:06   #896
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
A wiesz co spowodowa³o, ¿e Twoje jajniki zaczê³y szaleæ?
Nie, nie mam pojêcia. W³a¶ciwie to niewiadomo czy mam 100% PCOS jestem w trakcie diagnozowania. Ale mam wszystkie typowe objawy tego schorzenia. Byæ mo¿e nadwaga przyczynila sie do powstania PCOS w moim przypadku.
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-04, 20:00   #897
AglioOlio
Raczkowanie
 
Avatar AglioOlio
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 120
Talking Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Halo halo halo jest tam kto? Ziemia do Wlochatych!
Over
Dziewczyny watek siada.
Kochane, w ogole nie zdajecie relacji z zastosowanych kuracji. Nic nie slychac o neogenicu, biorezonansie, inowacyjnych wcierkach, dietach, poprawianiu poziomu cukru, oczyszczaniu, nowych tabsach i reszcie. Odezwijcie sie Kochane i natchnijcie Nas Nowa Nadzieja

U mnie dzisiaj wieczorem druga tura kuracji z aspi a teraz siedze sobie z sokiem z czarnej rzepy na glowie. Niedawno kupilam kilka sztuk rzepy (rzodkwi?) wycisnelam sok i zamrozilam w foremkach do lodu. Dzisiaj postanowilam zuzyc 1 kostke - odpowiednia ilosc na krotkie wlosy. Po zamrozeniu tez piecze w skalp wiec chyba z wlasciwosciami soku wszystko ok.

W zwiazku z kuracja aspiryna mam pytanie do chemiczek.
Czy przy polaczeniu: woda + aspiryna + miod nie wytworzy sie jakis szatanski zwiazek wypalajacy skalp? Pytam bo gdzies czytalam, ze miod w polaczeniu z czyms ma wlasciwosci rozjasniajace bo wytwarza sie cos podobnego do wody utlenionej. A jak jeszcze dolozyc do tego kwas... Prosze o odpowiedz bo byc moze miod stworzylby dobra (gesta) konsystencje do trzymania aspi na skalpie.

Wiosna! Nie macie ochoty na jakies oczyszczanko organizmu?
Moze czegos sobie odmowimy? Co jest najbardziej szkodliwe? Cukier?
Zero cukru od tego poniedzialku (7) do swiat?
Dziewczyny do dziela! Ja potrzebuje motywacji zbiorowej.
To nie musi byc przeciez zero absolutne wystarczy, ze umowimy sie, ze nie jemy tzw slodyczy i nie dosladzamy cukrem kawy itp. Mysle, ze to i tak bardzo duzo! Co o tym sadzicie? Inne propozycje?
Czekam na Ochotniczki
AglioOlio jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-04, 20:28   #898
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie, nie mam pojêcia. W³a¶ciwie to niewiadomo czy mam 100% PCOS jestem w trakcie diagnozowania. Ale mam wszystkie typowe objawy tego schorzenia. Byæ mo¿e nadwaga przyczynila sie do powstania PCOS w moim przypadku.
W sumie, to zastanawia³am siê dzisiaj nad tym Twoim pytaniem i dosz³am do wniosku, ¿e nie wiem czy da siê wygraæ z androgenówk±. Mo¿na zatrzymaæ wypadanie, mo¿na zmusiæ cebulki aby wypu¶ci³y nowe w³osy, ale na ile to jest wszystko skuteczne w perspektywie czasu? nie wiem czy da siê odwróciæ proces, tak aby powróciæ do stanu z przed wypadania, ale na pewno mo¿na zagê¶ciæ w³osy na tyle, ¿eby nie budzi³y sensacji.

No i kwestia tego, dlaczego jajniki szwankuj±. Debatowa³am na ten temat wczoraj ze swoim lekarzem, aby potwierdziæ to o czym tutaj rozmawia³y¶my niedawno. Pcos to wypadkowa pewnych nieprawid³owo¶ci, najczê¶ciej pochodz±cych od nadnerczy, wysokiej insuliny albo jaki¶ nieprawid³owo¶ci w przysadce, jak rozumiem to jest powi±zane ze z³ym stosunkiem lh do fsh.
W ka¿dym razie, aby dobraæ skuteczny sposób leczenia, musisz wiedzieæ co u Ciebie zawali³o. Pomijaj±c w³osy jest to bardzo istotne dla Twojego zdrowia. Przyk³adowo je¶li to insulinooporno¶æ, same tabletki anty (o ile chcia³aby¶ je braæ) mog± po pierwsze nie koniecznie wystarczyæ, a po drugie nie bêdziesz mia³a ¶wiadomo¶ci, ¿e w³a¶nie rozwija siê u Ciebie cukrzyca.


Agilo, ja jestem jak najbardziej za !!!
w zasadzie to sama trzymam ¶cis³± dietkê, wiêc chêtnie zmotywujê pozosta³e Panie do dzia³ania, ró¿nymi sposobami jak bêdzie trzeba

Ostatnio zosta³am zaopatrzona w glukometr, po ka¿dym posi³ku sumiennie mierzê. Mam równie¿ w zanadrzu insulinê, gdyby nagle poziom cukru zacz±³ przekraczaæ normê. Ca³y czas mam jednak nadziejê, ¿e siê nie przyda ...

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-04-04 o 20:35
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-04, 21:42   #899
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
W sumie, to zastanawia³am siê dzisiaj nad tym Twoim pytaniem i dosz³am do wniosku, ¿e nie wiem czy da siê wygraæ z androgenówk±. Mo¿na zatrzymaæ wypadanie, mo¿na zmusiæ cebulki aby wypu¶ci³y nowe w³osy, ale na ile to jest wszystko skuteczne w perspektywie czasu? nie wiem czy da siê odwróciæ proces, tak aby powróciæ do stanu z przed wypadania, ale na pewno mo¿na zagê¶ciæ w³osy na tyle, ¿eby nie budzi³y sensacji.

No i kwestia tego, dlaczego jajniki szwankuj±. Debatowa³am na ten temat wczoraj ze swoim lekarzem, aby potwierdziæ to o czym tutaj rozmawia³y¶my niedawno. Pcos to wypadkowa pewnych nieprawid³owo¶ci, najczê¶ciej pochodz±cych od nadnerczy, wysokiej insuliny albo jaki¶ nieprawid³owo¶ci w przysadce, jak rozumiem to jest powi±zane ze z³ym stosunkiem lh do fsh.
W ka¿dym razie, aby dobraæ skuteczny sposób leczenia, musisz wiedzieæ co u Ciebie zawali³o. Pomijaj±c w³osy jest to bardzo istotne dla Twojego zdrowia. Przyk³adowo je¶li to insulinooporno¶æ, same tabletki anty (o ile chcia³aby¶ je braæ) mog± po pierwsze nie koniecznie wystarczyæ, a po drugie nie bêdziesz mia³a ¶wiadomo¶ci, ¿e w³a¶nie rozwija siê u Ciebie cukrzyca.

Ja ju¿ mam stan przedcukrzycowy. Bêdê wiedziala co szwankuje za jakies 2 tygodnie bo ide na diagnostyke do szpitala. Ale jedna radiolog stwierdzila ¿e mam miernie powiekszone jedno nadnercze. z kolei wczoraj mialam usg jamy brzusznej i 3 lekarzy doszukiwalo sie powiekszonego nadnercza i go nie znale¼li. i we¼ tu b±d¼ m±dra. lezalam przed chwila 4 dni w szpitalu gdzie bylam badana pod k±tem hiperkortyzolemii ale problemy z przyssadka zostaly wykluczone. teraz ide do szpitala miedzy 3-8 dniem cyklu zeby byc zbadana pod katem PCOS. tylko ja mialam badane jajniki i ginekolog mi wykluczyl PCOS stwierdzil ze jajniki sa czyste a w szpitalu endokrynolodzy twierdza ze to za malo zeby zdiagnozowac PCOS.

iskoro PCOS jest przyczyna androgenowego to skoro zwlaczy sie PCOS to czy wtedy androgenowe nie powinno ustac ?
w ogole da sie ca³kowicie wyleczyc PCOS ?

Edytowane przez Harutobi89
Czas edycji: 2014-04-04 o 21:44
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-04, 23:19   #900
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja ju¿ mam stan przedcukrzycowy. Bêdê wiedziala co szwankuje za jakies 2 tygodnie bo ide na diagnostyke do szpitala. Ale jedna radiolog stwierdzila ¿e mam miernie powiekszone jedno nadnercze. z kolei wczoraj mialam usg jamy brzusznej i 3 lekarzy doszukiwalo sie powiekszonego nadnercza i go nie znale¼li. i we¼ tu b±d¼ m±dra. lezalam przed chwila 4 dni w szpitalu gdzie bylam badana pod k±tem hiperkortyzolemii ale problemy z przyssadka zostaly wykluczone. teraz ide do szpitala miedzy 3-8 dniem cyklu zeby byc zbadana pod katem PCOS. tylko ja mialam badane jajniki i ginekolog mi wykluczyl PCOS stwierdzil ze jajniki sa czyste a w szpitalu endokrynolodzy twierdza ze to za malo zeby zdiagnozowac PCOS.

iskoro PCOS jest przyczyna androgenowego to skoro zwlaczy sie PCOS to czy wtedy androgenowe nie powinno ustac ?
w ogole da sie ca³kowicie wyleczyc PCOS ?
Mo¿na mieæ pcos bez nieprawid³owego obrazu w usg, to tylko jedno z kryteriów w ocenie. Lekarze w szpitalu maj± racjê i bardzo dobrze, ¿e dr±¿± temat.
Co do powiêkszonego nadnercza, nie wiem .. ale na swoim przyk³adzie: 3 lekarzy robi³o usg - ¿aden nie widzia³ pêcherzyków. W szpitalu wysz³o wiêcej ni¿ 12 na ka¿dym. Nie wierze, ¿e trafi³am na takich debili, co nie potrafi± takich nieprawid³owo¶ci wy³apaæ - raczej wina sprzêtu. W szpitalach maj± po prostu lepsze.
Wysoki kortyzol chodzi w parze z wysokim poziomem cukru we krwi - poczytaj sobie o tym. Kolejna kwestia, insulina blokuje aromatazê, przez co konwersja androgenów jest zmniejszona, st±d ich nadprodukcja i konsekwencja w postaci adrogenizacji i rozwalonych jajników. Wiêc pcos, to tylko skutek - nie przyczyna. Pisa³a¶ o oty³o¶ci, wiêc pewnie i zespó³ metaboliczny siê mo¿e przewin±æ, ale jego akurat ³atwo opanowaæ.

Wszystko zale¿y od tego na jakie leczenie liczysz. W szpitalu, gdy potwierdz± pcos, dostaniesz zapewne receptê na metforminê + jakie¶ tabletki anty o dzia³aniu antyandrogennym. Metformina obni¿y cukier, anty wycisz± jajniki, przez co pêcherze nie powstan±. Do czasu, a¿ oka¿e siê, ¿e antyków braæ nie chcesz, lub z jakiego¶ wzglêdu nie mo¿esz, albo za parê lat zaczniesz staraæ siê o dziecko.
Wtedy oka¿e siê, ¿e anty maskowa³y problem z jajnikami, a wra¿liwo¶ci na insulinê nie odzyska³a¶.
Mam nadzieje, ¿e dadz± Ci mo¿liwo¶æ porozmawiania z diabetologiem i dietetykiem szpitalnym. W Katowickim szpitalu niestety nie ma takich praktyk.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.