Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-04-16, 13:58   #961
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez mastiff Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ Aglio mi ju¿ do lekarzy rêce opadaj±. Ja s³ysza³am, ¿e jak ferrytyna spada poni¿ej 12 to ju¿ ciê¿ka anemia.
Dzisiaj by³am u mojego gina i siê dowiedzia³am, ¿e jednak mam PCOS, ale nie na takim full wypasie. Ch³opak siê wyra¼nie nie mo¿e zdecydowaæ
A jakie to jest PCOS nie na full wypasie ? Jak siê prezentuj± Twoje jajniki , je¶li mo¿na spytaæ : ) ?
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-16, 14:43   #962
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomo¶ci: 1 272
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
A jakie to jest PCOS nie na full wypasie ? Jak siê prezentuj± Twoje jajniki , je¶li mo¿na spytaæ : ) ?
Moje jajniki znam tylko z opisu ginekologa Jakie¶ pêcherzyki s±...to tyle wiem, ale nie ma ich du¿o. Moim zdaniem je¶li ju¿ jest dysfunkcja jajników (jego cytuje, on sam powiedzia³, ¿e urodzi³am siê z dysfunkcyjnymi jajnikami), hormony rozwalone, hirsutyzm, ³ojotok, ³ysienie, no to kurka flak mo¿na chyba powiedzieæ, ¿e TO jest PCOS.
Zapyta³am go, czy moje hormony siê unormowa³y na sta³e? (takie podchwytliwe pytanko). Powiedzia³, ¿e nie. Za jaki¶ czas siê znowu "rozjad±".
mastiff jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-16, 14:48   #963
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Harutobi, nie ma chyba czego¶ takiego norma ... Tak samo jak nie zale¿y to od stopnia nasilenia choroby, tylko od samej nadwra¿liwo¶ci mieszków na receptory androgenowe. Dlatego jednej kobiecie z pcos w³os z g³owy nie spadnie, a u drugiej bêdzie siê sypaæ jak ¶nieg. Tak samo jest z androgenami w górnych wide³kach, dla jednej z nas nie bêdzie to mia³o wp³ywu na stan w³osów - inna odczuje dobitnie i bêdzie mia³a ca³± gamê skutków androgenizacji, mimo tego, ¿e w oczach lekarza, bêdzie 'zdrowa'.


Ale macie pere³ki w¶ród lekarzy mam wra¿enie, ¿e internista to nie lekarz, a stan umys³u ...
Moja internistka niestety te¿ ma du¿e braki, ale chodzê do niej przyznam szczerze z sympatii i ¿eby wysêpiæ skierowania na niektóre badania - zawsze bez problemów wypisuje mi wszystko co sobie wymy¶lê i bardzo mi kibicuje we wszystkim, chyba dlatego, ¿e jej córka te¿ ma pcos i wie jak to potrafi daæ w ko¶æ.

Mastiff, ja siê dziwie, ¿e Ty jeszcze nie pope³ni³a¶ jakiego¶ harakiri, zmiany w diagnozach jak w kalejdoskopie. Nie mogliby Ciê tak na oddzia³ w koñcu zabraæ i konkretnie przebadaæ?
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-16, 15:00   #964
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomo¶ci: 1 272
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Laleczko, tylko problem jest w tym, ¿e ¿aden lekarz u którego by³am nie zaproponowa³ tego Fakt, oni wszyscy s± prywatnie, bo na fundusz to bym czeka³a 100 lat a i tak jak by³am u kogo¶ prywatnie, czy to dermatolog czy internista, to mieli naprawdê w nosie mój problem. Internista odsy³a³ do dermatologa, a dermatolog ci±gn±³ za w³osy i przepisywa³ Loxon
mastiff jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-16, 15:47   #965
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Harutobi, nie ma chyba czego¶ takiego norma ... Tak samo jak nie zale¿y to od stopnia nasilenia choroby, tylko od samej nadwra¿liwo¶ci mieszków na receptory androgenowe. Dlatego jednej kobiecie z pcos w³os z g³owy nie spadnie, a u drugiej bêdzie siê sypaæ jak ¶nieg. Tak samo jest z androgenami w górnych wide³kach, dla jednej z nas nie bêdzie to mia³o wp³ywu na stan w³osów - inna odczuje dobitnie i bêdzie mia³a ca³± gamê skutków androgenizacji, mimo tego, ¿e w oczach lekarza, bêdzie 'zdrowa'.


Ale macie pere³ki w¶ród lekarzy mam wra¿enie, ¿e internista to nie lekarz, a stan umys³u ...
Moja internistka niestety te¿ ma du¿e braki, ale chodzê do niej przyznam szczerze z sympatii i ¿eby wysêpiæ skierowania na niektóre badania - zawsze bez problemów wypisuje mi wszystko co sobie wymy¶lê i bardzo mi kibicuje we wszystkim, chyba dlatego, ¿e jej córka te¿ ma pcos i wie jak to potrafi daæ w ko¶æ.

Mastiff, ja siê dziwie, ¿e Ty jeszcze nie pope³ni³a¶ jakiego¶ harakiri, zmiany w diagnozach jak w kalejdoskopie. Nie mogliby Ciê tak na oddzia³ w koñcu zabraæ i konkretnie przebadaæ?
Masz racje, u mnie PCOS zaczê³o sie ju¿ we wczesnym wieku nastoletnim i w³os mi z g³owy nie spad³ przez te wszystkie lata a¿ do pa¼dziernika zesz³êgo roku kiedy to posypa³y siê wszystkie naraz. Lecia³o po 300 - 500 w³osów dziennie.

W tym momencie wypada mi ok 30 dziennie w tym sporo baby hair i juz niewiem czy to wróci³o do normy czy to dalej za duzo.
wydaje mi sie ze to troche za duzo patrzac na to jak malo wlosów mi zostalo na g³owie.

Edytowane przez Harutobi89
Czas edycji: 2014-04-16 o 15:48
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-16, 16:24   #966
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Masz racje, u mnie PCOS zaczê³o sie ju¿ we wczesnym wieku nastoletnim i w³os mi z g³owy nie spad³ przez te wszystkie lata a¿ do pa¼dziernika zesz³êgo roku kiedy to posypa³y siê wszystkie naraz. Lecia³o po 300 - 500 w³osów dziennie.

W tym momencie wypada mi ok 30 dziennie w tym sporo baby hair i juz niewiem czy to wróci³o do normy czy to dalej za duzo.
wydaje mi sie ze to troche za duzo patrzac na to jak malo wlosów mi zostalo na g³owie.
Nigdy nie liczy³am w³osów, wystarczaj±co upokarzaj±ce by³o klêczenie nad brodzikiem i wyci±ganie ich z zatkanego odp³ywu ¶rednio co kilka dni + zamiatanie ca³ego dywanu w³osów z pod³ogi. Ale pamiêtam, ¿e to by³y pasma ca³e, ci±gn±ce siê w nieskoñczono¶æ. Jak ju¿ siê zatrzyma³o to chyba te¿ w okolicach 30, ale dla mnie by³ to by³ sukces, pó¼niej ju¿ zesz³am do jaki¶ 10 sztuk, w okolicach owulacji czasami by³o zero nawet, ale odrost siê nie utrzymuje nadal i te¿ wypada. Do tej pory znajduje codziennie po kilka malutkich w³osków po suszeniu. Chyba ju¿ dawno stwierdzi³abym, ¿e nie da siê uzyskaæ wiêkszego zagêszczenia, gdyby nie zdjêcia jakie robie co miesi±c od ponad roku. Dopiero na nich widaæ jaka jest ró¿nica. 2 lata temu by³am niemal ³ysa na czubku g³owy- dos³ownie. Teraz przynajmniej nikt nie zadaje mi pytañ 'a co Ci siê tu sta³o? '

A oprócz w³osów i oty³o¶ci jest u Ciebie co¶ jeszcze? tr±dzik, hirsutyzm? by³a¶ ju¿ w tym szpitalu?

Mastiff, poszukaj endo który jest ordynatorem oddzia³u endokrynologii ginekologicznej, lub innego co w szpitalu pracuje - ³atwiej siê z takim dogadaæ i oni sami z regu³y namawiaj±, na badania w szpitalu. Na forum ginekologicznym jest w±tek o pcos, zapytaj mo¿e tamtych dziewczyn, mo¿e jaka¶ jest z Twojego miasta i Ci poleci dobrego lekarza, który kieruje do szpitala.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-04-16 o 16:29
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-16, 16:47   #967
forgotten tower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 103
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dzi¶ odebra³am wyniki krwi - o ile morfo wzorowa, to juz TSH = 5,38 przy normie do 4,2. W nastêpny wtorek wyczekana (3 m-ce, bagatela) wizyta u ponoæ dobrego endokrynologa. Ciekawe co mi powie.
W³osy mi lec± trochê wiêcej, ni¿ jeszcze z 2 m-ce temu, nie wiem czy to nie kwestia szamponu, bo zwyk³a Dermena sobie z tym radzi³a, a ta nowa ju¿ nie bardzo. Psikam dalej Loxonem 2%. Nie wykupi³am Alpicortu E bo nie chcê ingerowaæ w to mocno przed wizyt± u endo - chce byæ "czysta" i gotowa do badañ.
Gratulujê Wam postêpów, Dziewczyny!
forgotten tower jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 16:58   #968
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Nigdy nie liczy³am w³osów, wystarczaj±co upokarzaj±ce by³o klêczenie nad brodzikiem i wyci±ganie ich z zatkanego odp³ywu ¶rednio co kilka dni + zamiatanie ca³ego dywanu w³osów z pod³ogi. Ale pamiêtam, ¿e to by³y pasma ca³e, ci±gn±ce siê w nieskoñczono¶æ. Jak ju¿ siê zatrzyma³o to chyba te¿ w okolicach 30, ale dla mnie by³ to by³ sukces, pó¼niej ju¿ zesz³am do jaki¶ 10 sztuk, w okolicach owulacji czasami by³o zero nawet, ale odrost siê nie utrzymuje nadal i te¿ wypada. Do tej pory znajduje codziennie po kilka malutkich w³osków po suszeniu. Chyba ju¿ dawno stwierdzi³abym, ¿e nie da siê uzyskaæ wiêkszego zagêszczenia, gdyby nie zdjêcia jakie robie co miesi±c od ponad roku. Dopiero na nich widaæ jaka jest ró¿nica. 2 lata temu by³am niemal ³ysa na czubku g³owy- dos³ownie. Teraz przynajmniej nikt nie zadaje mi pytañ 'a co Ci siê tu sta³o? '

A oprócz w³osów i oty³o¶ci jest u Ciebie co¶ jeszcze? tr±dzik, hirsutyzm? by³a¶ ju¿ w tym szpitalu?
.
Ile czasu Ci w³osy lecia³y w kosmicznych ilo¶ciach ?
Moim marzeniem jest zej¶c w³a¶nie do 10 wlosów dziennie.
Tak mam tr±dzik i histurytyzm.
Niestety na zagêszczenie trzeba czekaæ latami. niewiem czy ja wytrzymam tyle czasu... jestem strasznie niecierpliw± osob±, chyba w pewnym momencie zamiast wcierek, sumplementów, zabiegów masa¿y zamówie sobie uzupe³nianie...
chocia¿ co to za wyj¶cie w³a¶ciwie , uzupe³nianie ?
chyba takie samo jak makija¿....
w szpitalu nie bylam bo nie ozpoczal mi sie jeszcze cykl miesiaczka spo¼nia sie juz tydzien.
zastanawiam sie czy mam androgenowe. najbardziej mnie zastanawia jak to mozliwe ze w 6 miesiecy zrobily mi sie nadwra¿liwe mieszki ? wczesniej jak mi wypadlo 5 wlosów dziennie to bylo wszystko.
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-16, 18:37   #969
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Ile czasu Ci w³osy lecia³y w kosmicznych ilo¶ciach ?
Moim marzeniem jest zej¶c w³a¶nie do 10 wlosów dziennie.
Tak mam tr±dzik i histurytyzm.
Niestety na zagêszczenie trzeba czekaæ latami. niewiem czy ja wytrzymam tyle czasu... jestem strasznie niecierpliw± osob±, chyba w pewnym momencie zamiast wcierek, sumplementów, zabiegów masa¿y zamówie sobie uzupe³nianie...
chocia¿ co to za wyj¶cie w³a¶ciwie , uzupe³nianie ?
chyba takie samo jak makija¿....
w szpitalu nie bylam bo nie ozpoczal mi sie jeszcze cykl miesiaczka spo¼nia sie juz tydzien.
zastanawiam sie czy mam androgenowe. najbardziej mnie zastanawia jak to mozliwe ze w 6 miesiecy zrobily mi sie nadwra¿liwe mieszki ? wczesniej jak mi wypadlo 5 wlosów dziennie to bylo wszystko.
Mo¿e w miedzy czasie wzrós³ Ci poziom androgenów, albo estro spad³o, co mog³oby t³umaczyæ dlaczego w tym samym czasie przybra³a¶ du¿o na wadze (dobrze pamiêtam?) A mo¿e to wynik czego¶ zupe³nie innego. Nie wiem, mo¿na zgadywaæ tylko.
Laski tutaj u¿ywaj± kamufla¿u do zatuszowania przerzedzeñ - mo¿e spróbuj? i siê tak nie stresuj, bo siê wykoñczysz przecie¿.
idz do gina po ¶wiêtach, niech da luteinê na wywo³anie okresu, bo szkoda czasu marnowaæ.
Nie pamiêtam dok³adnie ile tak lecia³y, to apogeum trwa³o mo¿e ze dwa lata, d³ugo nie przyjmowa³am do wiadomo¶ci, ¿e ³ysieje, w porównaniu z wiêkszo¶ci± z Was - bardzo szybko reagujecie. Tak samo jak nie przyjmowa³am d³ugo do wiadomo¶ci, ¿e mogê byæ na co¶ chora przewlekle.

forgotten, masz jakie¶ objawy niedoczynno¶ci? bo to tsh takie ma³o pocieszaj±ce

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-04-16 o 18:39
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-16, 20:03   #970
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e w miedzy czasie wzrós³ Ci poziom androgenów, albo estro spad³o, co mog³oby t³umaczyæ dlaczego w tym samym czasie przybra³a¶ du¿o na wadze (dobrze pamiêtam?) A mo¿e to wynik czego¶ zupe³nie innego. Nie wiem, mo¿na zgadywaæ tylko.
Laski tutaj u¿ywaj± kamufla¿u do zatuszowania przerzedzeñ - mo¿e spróbuj? i siê tak nie stresuj, bo siê wykoñczysz przecie¿.
idz do gina po ¶wiêtach, niech da luteinê na wywo³anie okresu, bo szkoda czasu marnowaæ.
Nie pamiêtam dok³adnie ile tak lecia³y, to apogeum trwa³o mo¿e ze dwa lata, d³ugo nie przyjmowa³am do wiadomo¶ci, ¿e ³ysieje, w porównaniu z wiêkszo¶ci± z Was - bardzo szybko reagujecie. Tak samo jak nie przyjmowa³am d³ugo do wiadomo¶ci, ¿e mogê byæ na co¶ chora przewlekle.

forgotten, masz jakie¶ objawy niedoczynno¶ci? bo to tsh takie ma³o pocieszaj±ce
Oty³a jestem na w³asne ¿yczenie tak naprawdê. Mam problemy z od¿ywianiem o pod³o¿u psychicznym. Zajadam wszystkie smutki i stresy od wielu lat. Mam napady ob¿arstwa. Potrafie zje¶c kilka toreb s³odyczy dziennie. Na dodatek jestem leniwa i nie uprawiam sportu. Ale kiedy normuje sobie diete i wprowadzam sport natychmiast chudne. Wiêc hormony chyba nie s± odpowiedzialne za nadwage jedyne za co moge je ewentualnie obwiniaæ to mo¿e fakt ¿e to mo¿e hormony powoduj± u mnie wilczy apetyt a nie moje ³akomstwo i ob¿arstwo jak do tej pory s±dzi³am.
Dzi¶ ju¿ boli mnie lewy jajnik na dodatek zrobi³am sie agresywna i mam ochote ze¿reæ lodówke wiêc miêsi±czka jest tu¿ tu¿.

To bardzo d³ugo jak na takie mega wypadanie w³osów. Ale dosz³a¶ do 10 w³osów dziennie to ogromny sukces U mnie apogeum trwa³o trzy miesi±ce gdzie lecia³o po 300 dziennie przy myciu 500. Tak jak pisa³a¶ wcze¶niej ja równie¿ zbiera³am z odp³ywu ca³e pasma w³osów, po przciêgniêciu rêk± ci±gnê³y siê pasmami. U mnie to sie zaczê³o nagle. Pamiêtam nawet dzien - 4 pa¼dziernika. Tego dnia nagle w³osy sie zacze³y sypaæ.
Co do hiperandrogenizacji nie do¶æ ¿e tr±dzik histurytyzm ³ysienie spó¼niaj±ce siê miesi±czki to jeszcze mam mêskie rysy twarzy. Mam taka zgrubia³± twarz, tak± rubaszn± , troche jak transwestyta.
Nienawidze PCOS. Atakuje to sprawê tak wa¿na dla nas kobiet - wygl±d. Cierpi wszystko co potrzebne do tego ¿eby ³adnie wygl±daæ, skóra w³osy paznokcie...

Edytowane przez Harutobi89
Czas edycji: 2014-04-16 o 20:04
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-16, 21:22   #971
forgotten tower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 103
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor Star Fighter - wiêkszo¶æ. Od wielu, wielu lat, ale dot±d TSH by³o przy górnej granicy normy, wiêc lek.nie widzieli problemu z tarczyc±. Mam nadziejê, ¿e ten endo zleci mi usg tarczycy, bo nigdy nie mia³am robionego. No i mam nerwicê z "epizodami" nerwicy serca, co potêguje objawy, choæ akurat z tym radzi sobie zwyk³a melisa i zio³owe tabletki uspokajaj±ce.
forgotten tower jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-17, 09:05   #972
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Min±³ równy tydzieñ na metforminie i jak na razie poprawy nie ma w³osy jak lecia³y tak lec±. Do tego zauwa¿y³am ,¿e pojawi³ siê tr±dzik na twarzy i szybciej w³osy siê przet³uszczaj±.. Nie wiem mo¿e leki jeszcze nie dzia³aj±
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 11:39   #973
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomo¶ci: 1 272
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dzama, ¿eby co¶, cokolwiek zaskoczy³o, potrzeba przynajmniej 3 miesiêcy, tak¿e nie przejmuj siê, to za wcze¶nie na efekty. Jeste¶ na diecie? Ja na diecie + metformax mia³am straszne md³o¶ci. Bierzesz jakie¶ antyki?
mastiff jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 11:54   #974
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez mastiff Poka¿ wiadomo¶æ
Dzama, ¿eby co¶, cokolwiek zaskoczy³o, potrzeba przynajmniej 3 miesiêcy, tak¿e nie przejmuj siê, to za wcze¶nie na efekty. Jeste¶ na diecie? Ja na diecie + metformax mia³am straszne md³o¶ci. Bierzesz jakie¶ antyki?
Jezu 3 miesi±ce..S³ysza³am nieraz ,¿e trzeba czasu i co potem okazywa³o sie,¿e nic mi nie pomaga³o
Tak jestem na diecie. Ja na szczê¶cie dobrze przechodzê dietê + metformax, Mam nadziejê ,ze tak ju¿ zostanie.
Nie, nie biorê ju¿ ¿adnych antyków nie mogê.Ost. zakoñczy³oby siê zakrzepem.
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 12:17   #975
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Thumbs down Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny, Wy tu macie ogromn± wiedzê, chapeau bas dla Was. Nie jedna laborantka, farmaceutka nie wie tyle co Wy. Na ten przyk³ad, laborantka mi powiedzia³a, ¿e jak bêdê siê kiszonkami objadaæ to sobie organizm zakwaszê, a farmaceutka, ¿e witaminy i suplementy diety zakwaszaj±. Ja ju¿ te¿ w niektórych tematach jestem bardziej "oblatana" od nich, ale dopiero siê uczê
U mnie kiepsko, znów g³owa zalepiona ³upie¿em, znów lec± setkami, znów obieram siê z w³osów na okr±g³o. Dopiero za miesi±c mogê zrobiæ sobie hormony i mo¿e siê cokolwiek wyja¶ni.
£ykam ten Orungal na ³upie¿, test ¶liny po nim super, w szklance b±belki powietrza nie mêty, a wcze¶niej mia³am istn± "zas³onê dymn±". Nie mniej jednak na w³osy i skórê g³owy nie dzia³a bo jest coraz gorzej.
Zastanawiam siê tylko co mi pomog³o, ¿e przez miesi±c podczas mycia wypada³o tylko 200 w³osów. Bo wypadanie zawdzêczam pewnie odstawieniu pigu³ek.

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-04-17 o 12:36
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 12:42   #976
little_princess_
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

ja z kolei odratowalam wlosy po trwalych dzieki revalidowi, olejkowi vatika i olejowi kokosowemu. terapia wstrzasowa trwala dlugo ale wlosy wygladaja juz o niebo lepiej niz przed zaczeciem kuracji.
little_princess_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 19:22   #977
jdrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Czesc,
moze ktos wie jakie badania hormonow powinnam zrobic, zeby wiedziec czy ³ysieje?
Tarczyce mam w normie.
Bylam u endrykooga i zleci³ mi wiele badan...
Bede je robiæ powoli, poniewa¿ s± drogie
Dlatego chcia³abym wiedziec, ktore zrobiæ, zeby wykryly ³ysienie.
jdrk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 19:53   #978
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez jdrk Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc,
moze ktos wie jakie badania hormonow powinnam zrobic, zeby wiedziec czy ³ysieje?
Tarczyce mam w normie.
Bylam u endrykooga i zleci³ mi wiele badan...
Bede je robiæ powoli, poniewa¿ s± drogie
Dlatego chcia³abym wiedziec, ktore zrobiæ, zeby wykryly ³ysienie.
Tu masz ca³y zestaw badan jakie s± pomocne przy diagnozowaniu ³ysienia
http://www.ilonajunga.pl/wordpress/?p=50

Oprócz hormonów pomocna bêdzie trichoskopia.
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 20:00   #979
jdrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Tu masz ca³y zestaw badan jakie s± pomocne przy diagnozowaniu ³ysienia
http://www.ilonajunga.pl/wordpress/?p=50

Oprócz hormonów pomocna bêdzie trichoskopia.
Dzieki, a czy na badania hormonalne mozna dostac skierowanie od ginekologa?
jdrk jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-17, 20:06   #980
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez jdrk Poka¿ wiadomo¶æ
Dzieki, a czy na badania hormonalne mozna dostac skierowanie od ginekologa?
Niestety niewiem tego, wiem tylko ¿e na samo TSH mo¿e przepisaæ skierowanie internista. Mo¿e dziewczyny wiedz± i nied³ugo która¶ siê tu odezwie.

Wypadaj± Ci w³osy ?

Edytowane przez Harutobi89
Czas edycji: 2014-04-17 o 20:08
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 20:07   #981
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomo¶ci: 1 020
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Znacie jakie¶ olejki do wcierania w skórê g³owy, które dobrze wp³ynê³yby na wypadanie/porost? Jest jaki¶ Green Pharmacy z czerwon± papryk± czy co¶...
Nieszka__ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 20:15   #982
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez forgotten tower Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor Star Fighter - wiêkszo¶æ. Od wielu, wielu lat, ale dot±d TSH by³o przy górnej granicy normy, wiêc lek.nie widzieli problemu z tarczyc±. Mam nadziejê, ¿e ten endo zleci mi usg tarczycy, bo nigdy nie mia³am robionego. No i mam nerwicê z "epizodami" nerwicy serca, co potêguje objawy, choæ akurat z tym radzi sobie zwyk³a melisa i zio³owe tabletki uspokajaj±ce.
Przeciwcia³a robi³a¶? nie s³ysza³a¶ nigdy o stwierdzeniu, ¿e tsh powinno oscylowaæ w okolicach 2? wiêkszo¶æ endokrynologów, gdy tsh jest w górnej granicy rozpoczyna ju¿ leczenie, szczególnie gdy pojawiaj± siê objawy niedoczynno¶ci. Nie wiem czy to ¼le, czy dobrze, bo tarczyca czêsto dostaje rykoszetem.

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Poka¿ wiadomo¶æ
Jezu 3 miesi±ce..S³ysza³am nieraz ,¿e trzeba czasu i co potem okazywa³o sie,¿e nic mi nie pomaga³o
Tak jestem na diecie. Ja na szczê¶cie dobrze przechodzê dietê + metformax, Mam nadziejê ,ze tak ju¿ zostanie.
Nie, nie biorê ju¿ ¿adnych antyków nie mogê.Ost. zakoñczy³oby siê zakrzepem.
Dzama Mastiff ma racje, nawet antyki nie za³atwiaj± nic w tydzieñ. Ale z tym tr±dzikiem to ciekawe, bo mnie te¿ dekolt wysypa³o po jaki¶ 2tygodniach. Ciesz siê ¿e dobrze reagujesz na metforminê, ja mia³am wiêksze md³o¶ci po nim ni¿ teraz

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, Wy tu macie ogromn± wiedzê, chapeau bas dla Was. Nie jedna laborantka, farmaceutka nie wie tyle co Wy. Na ten przyk³ad, laborantka mi powiedzia³a, ¿e jak bêdê siê kiszonkami objadaæ to sobie organizm zakwaszê, a farmaceutka, ¿e witaminy i suplementy diety zakwaszaj±. Ja ju¿ te¿ w niektórych tematach jestem bardziej "oblatana" od nich, ale dopiero siê uczê
U mnie kiepsko, znów g³owa zalepiona ³upie¿em, znów lec± setkami, znów obieram siê z w³osów na okr±g³o. Dopiero za miesi±c mogê zrobiæ sobie hormony i mo¿e siê cokolwiek wyja¶ni.
£ykam ten Orungal na ³upie¿, test ¶liny po nim super, w szklance b±belki powietrza nie mêty, a wcze¶niej mia³am istn± "zas³onê dymn±". Nie mniej jednak na w³osy i skórê g³owy nie dzia³a bo jest coraz gorzej.
Zastanawiam siê tylko co mi pomog³o, ¿e przez miesi±c podczas mycia wypada³o tylko 200 w³osów. Bo wypadanie zawdzêczam pewnie odstawieniu pigu³ek.
Czuje, ¿e z tym zakwaszeniem to dobry biznes bêdzie za chwile. Ju¿ pojawiaj± siê reklamy z jakimi¶ super produktami na zakwaszenie, nawet moja rodzicielka da³a siê ostatnio nabraæ
Margo, bardzo ciê¿ko doprowadziæ do zakwaszenia krwi, wsytêpuje g³ównie przy ciê¿szych chorobach zwi±zanych z niewydolno¶ci± nerek np. W innych przypadkach organizm sam sobie z tym doskonale radziæ. Wystarczy zrównowa¿yæ dietê - nie rezygnuj±c z produktów które potencjalnie mog± zakwaszaæ i tyle. Natomiast d±¿enie na si³ê do wiêkszej zasadowo¶ci mo¿e byæ bardziej niebezpieczne, ni¿ zakwaszenie.
¯o³±dek ma odczyn skranie kwa¶ny, wszystko co do niego trafia opuszcza go z takim samym poziomem kwa¶no¶ci, niezale¿nie od tego co zjemy. Dopiero w jelitach kwas solny jest neutralizowany, przez enzymy trzustki.
Jelita równie¿ maj± odczyn lekko kwa¶ny, zwiêkszenie zasadowo¶ci w tym miejscu mo¿e doprowadziæ do rozwoju grzyba np.
Kiszonki nie zakwaszaj±, za to s± bardzo dobrym probiotykiem, niech siê smarzy w piekle ta baba co takie bzdury opowiada

Cytat:
Napisane przez jdrk Poka¿ wiadomo¶æ
Dzieki, a czy na badania hormonalne mozna dostac skierowanie od ginekologa?
ginekolog mo¿e daæ skierowanie na wszystkie hormony p³ciowe - o ile chce
zacznij od wolnego testosteronu (na pocz±tku cyklu) i androstendionu.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-04-17 o 21:11
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 20:16   #983
jdrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Niestety niewiem tego, wiem tylko ¿e na samo TSH mo¿e przepisaæ skierowanie internista. Mo¿e dziewczyny wiedz± i nied³ugo która¶ siê tu odezwie.

Wypadaj± Ci w³osy ?
Tak
Pzyczyn moze byæ wiele.
1. ³zs , swedzi mnie glowa
2. naduzywanie lekow oraz suplementow....
3. niedobory insuliny
4. problemy hormonalne- najbardziej prawdopodobne
5. odstawienie anty
6. stres

Kiedys tak wypadaly mi wlosy, ze prawie wylysia³am, ale wtedy rozjasnialam wlosy rozjasniacze co miesiac.
Mniej wiecej w tym saym czasie co pojawi³o sie wypdanie wlosow, to dostalam tradziku rozowatego. Masakra.... oszaleje

Wydaje mi sie, ze na jakis czas wypadanie ussta³o... ale przez jakis czas bralam anty.

Edytowane przez jdrk
Czas edycji: 2014-04-17 o 20:18
jdrk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 20:40   #984
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez jdrk Poka¿ wiadomo¶æ
Tak
Pzyczyn moze byæ wiele.
1. ³zs , swedzi mnie glowa
2. naduzywanie lekow oraz suplementow....
3. niedobory insuliny
4. problemy hormonalne- najbardziej prawdopodobne
5. odstawienie anty
6. stres

Kiedys tak wypadaly mi wlosy, ze prawie wylysia³am, ale wtedy rozjasnialam wlosy rozjasniacze co miesiac.
Mniej wiecej w tym saym czasie co pojawi³o sie wypdanie wlosow, to dostalam tradziku rozowatego. Masakra.... oszaleje

Wydaje mi sie, ze na jakis czas wypadanie ussta³o... ale przez jakis czas bralam anty.
Byæ mo¿e wszystkie te rzeczy na raz dzia³aj± na Twoje w³osy. Bierz siê za badania, wyci±gnij co mo¿esz od internisty , skierowanie na morfologie mocz, na zbadanie witamin. My¶le ¿e trichoskopia pomogla by Ci ustalic czy ³ysiejesz czy nie.
I pamietaj o badaniu hormonów koniecznie w odpowiednim dniu cyklu. Czyli miedzy 3-8 dniem. Zawsze to powtarzam wszystkim dziewczynom ¿eby nie marnowa³y pieniedzy na badania w nieodpowiednich dniach cyklu bo potem znowu i tak beda musialy je powtarzac w odpowiednich dniach.
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 21:03   #985
jdrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Byæ mo¿e wszystkie te rzeczy na raz dzia³aj± na Twoje w³osy. Bierz siê za badania, wyci±gnij co mo¿esz od internisty , skierowanie na morfologie mocz, na zbadanie witamin. My¶le ¿e trichoskopia pomogla by Ci ustalic czy ³ysiejesz czy nie.
I pamietaj o badaniu hormonów koniecznie w odpowiednim dniu cyklu. Czyli miedzy 3-8 dniem. Zawsze to powtarzam wszystkim dziewczynom ¿eby nie marnowa³y pieniedzy na badania w nieodpowiednich dniach cyklu bo potem znowu i tak beda musialy je powtarzac w odpowiednich dniach.
Wiem wiem Endry mi zapisala na kartce kiedy mam robic te badania.
Jezeli chodzi o trichoskopie to chyba mi sie nie op³aca
Z badan tez wyjdzie, a z moimi hormonami na pewno co¶ jest nie tak morfologia i mocz jest w normie.

Ci sadzicie o cynku i witaminie b6?
Podobno pomaga na wypadanie ( i tradzik)
Obecnie nie biore zadnych suplementów i chyba sobie kupie cynk oraz b6.

Stosowa³a, ktoras z was jantar?
Wydaje mi sie, ze przez to ze nie ma w skladzie alko jest za slaby na tak silne wypadanie, ale mam ca³e opakowanie, wiec chyba zuzyje
jdrk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 21:10   #986
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez jdrk Poka¿ wiadomo¶æ
Wiem wiem Endry mi zapisala na kartce kiedy mam robic te badania.
Jezeli chodzi o trichoskopie to chyba mi sie nie op³aca
Z badan tez wyjdzie, a z moimi hormonami na pewno co¶ jest nie tak morfologia i mocz jest w normie.

Ci sadzicie o cynku i witaminie b6?
Podobno pomaga na wypadanie ( i tradzik)
Obecnie nie biore zadnych suplementów i chyba sobie kupie cynk oraz b6.

Stosowa³a, ktoras z was jantar?
Wydaje mi sie, ze przez to ze nie ma w skladzie alko jest za slaby na tak silne wypadanie, ale mam ca³e opakowanie, wiec chyba zuzyje
Ja stosuje Janter zupe³nie nie pomaga. Ale u ka¿ego sprawdza siê co innego. Moim zdaniem ¿eby zacz±æ co¶ sumplementowaæ trzeba najpierw wiedzieæ czy ma sie niedobór tych substancji. Po co sumplementowaæ w ciemno ?
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 21:43   #987
jdrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja stosuje Janter zupe³nie nie pomaga. Ale u ka¿ego sprawdza siê co innego. Moim zdaniem ¿eby zacz±æ co¶ sumplementowaæ trzeba najpierw wiedzieæ czy ma sie niedobór tych substancji. Po co sumplementowaæ w ciemno ?
ale cynk pomaga na tradzik, maam rozowaty
Czyta³am kiedys, ze witamina b6 pomaga przy lysieniu, nie wiem czy to prawda, ale nigdy nie bralam, wiec raczej sobie tym nie zaszkodze.
Poza tym ostatnim razem mieso jadlam chyba 13 lat temu podobno takim osobom poleca sie witaminy grupy B

Jakie stosujecie toniki/ wcierki?
Ja nie mam juz pomys³u...
1.joanna rzepa tonik - brak widocznej poprawy, ale nie pogroszy³
2.ampulki joanna rzepa - w trakcie kuracji
3.ampulki seboradin/radical - mia³am ich tylko kilka, bo chcialam zuzyc
4.seboradin niger lotion - zaczelo mi wypadac wiecej wlosow

ampulki loreal, vichy i inne drozsze kosmetyki juz kiedys przetestowa³am. Sza³u nie bylo, bo bym pamieta³a

Ten Jantar mnie nie przekonuje, wydaje mi sie ,ze jest za slaby na takie problemy.
Chociaz moze z drugiej strony powinnam dac im troche odpocz±c od wcierek z alko.

Kiedys dermatolog polecila mi tonik garnier neril bo mialam ³zs. Chetnie bym go ponownie przetestowala, ale chyba zosta³ wycofany?

Moze novoxidil? dopiero go znalaz³am

Edytowane przez jdrk
Czas edycji: 2014-04-17 o 21:55
jdrk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 22:32   #988
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez jdrk Poka¿ wiadomo¶æ
ale cynk pomaga na tradzik, maam rozowaty
Czyta³am kiedys, ze witamina b6 pomaga przy lysieniu, nie wiem czy to prawda, ale nigdy nie bralam, wiec raczej sobie tym nie zaszkodze.
Poza tym ostatnim razem mieso jadlam chyba 13 lat temu podobno takim osobom poleca sie witaminy grupy B

Jakie stosujecie toniki/ wcierki?
Ja nie mam juz pomys³u...
1.joanna rzepa tonik - brak widocznej poprawy, ale nie pogroszy³
2.ampulki joanna rzepa - w trakcie kuracji
3.ampulki seboradin/radical - mia³am ich tylko kilka, bo chcialam zuzyc
4.seboradin niger lotion - zaczelo mi wypadac wiecej wlosow

ampulki loreal, vichy i inne drozsze kosmetyki juz kiedys przetestowa³am. Sza³u nie bylo, bo bym pamieta³a

Ten Jantar mnie nie przekonuje, wydaje mi sie ,ze jest za slaby na takie problemy.
Chociaz moze z drugiej strony powinnam dac im troche odpocz±c od wcierek z alko.

Kiedys dermatolog polecila mi tonik garnier neril bo mialam ³zs. Chetnie bym go ponownie przetestowala, ale chyba zosta³ wycofany?

Moze novoxidil? dopiero go znalaz³am
Mo¿e spróbuj Kozieradki ?
albo cebuli. jakies bardziej naturalne wcierki bez alko.
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-17, 22:54   #989
jdrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e spróbuj Kozieradki ?
albo cebuli. jakies bardziej naturalne wcierki bez alko.
Na razie nie mam czasu sie w to bawic
Wlasnie wydaje mi sie, ze przy takim wypadaniu nie pomoga wcierki bez alko
Chyba kupi ampulki placenta, mialam jakies 5 lat temu, ale nie pamietam efektow
Znacie jakies preparaty podobne sk³adem do ampulek vichy. loreal ale tansze ?

Edytowane przez jdrk
Czas edycji: 2014-04-17 o 22:56
jdrk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-18, 07:01   #990
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

placenta fajna jestem po drugiej ampulce i nic mnie nie podraznia a w skladzie ma alko pozatym moj skalp jest wrazliwy wiec tym bardziej W trakcie aplikowania wyleci moze 1-2 wloski a na drugi dzien praktycznie nic Wloski sa fajne , napuszone i mieciutkie takze ja ja polecam zobaczymy jakie beda efekty po skonczonej kuracji 2 opakowan
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==


Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.