Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-04-18, 07:06   #991
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Nie nad±¿am ostatnio z czytaniem, bêdê to musia³a nadrobiæ

Mam takie dobre wyniki tarczycowe, a okaza³o siê, ¿e mam guzka w lewym p³acie, nieunaczynionego, ale jest - wczoraj by³am na usg.

No i przyjrza³am siê bli¿ej tym wynikom i wolna tyroksyna wprawdzie w normie, ale zbli¿a siê do górnej granicy. Czy¿by co¶ z moj± tarczyc± zaczyna³o siê dziaæ?
Czas jednak wybraæ siê do endokrynologa
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-18, 09:15   #992
jdrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Blackbejbe Poka¿ wiadomo¶æ
placenta fajna jestem po drugiej ampulce i nic mnie nie podraznia a w skladzie ma alko pozatym moj skalp jest wrazliwy wiec tym bardziej W trakcie aplikowania wyleci moze 1-2 wloski a na drugi dzien praktycznie nic Wloski sa fajne , napuszone i mieciutkie takze ja ja polecam zobaczymy jakie beda efekty po skonczonej kuracji 2 opakowan

Wlasnie mi przy wcieraniu tez zawsze cos wypadnie
ale musze cos wcierac ,zeby miec baby hair.


Endry przepisa³a mi loxon 5 ,ale boje sie uzyc, chociaz mnie korci....
jdrk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-18, 09:51   #993
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sprz±taj±c znalaz³am stare wyniki badañ z 2011 roku rok przed wypadaniem.. Za³ama³am siê i wkurzy³am. Okaza³o siê ¿e ju¿ wtedy mia³am niedoczynno¶æ tarczycy i stan przedcukrzycowy! O anemii nie wspomnê wszystkie czerwone krwinki obni¿one. Nie wiem jak ja wtedy funkcjonowa³am i mi w³osy nie wypada³y : o
I nie rozumiem jak zasrani lekarze widz±c takie wyniki nie leczyli mnie w ogóle. Tak naprawdê gdyby nie to ¿e w³osy mi zaczê³y wypadac to ja bym w ogole nie zaczê³a siê na te choroby leczyæ.
Wybaczcie za marudzenie,ale nie rozumiem co tacy ludzie-lekarze robi± w tym zawodzie.
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-18, 11:04   #994
amelka29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

zdrowych i weso³ych ¦wi±t kochane dziewczyny!!!!
amelka29 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-18, 11:31   #995
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomo¶ci: 1 272
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Spokojnych ¦wi±t Kud³acze
mastiff jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-18, 14:39   #996
neo999
Rozeznanie
 
Avatar neo999
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Weso³ych ¦wi±t wszystkim i pozytywnego my¶lenia.

Tylko nie zjedzcie za du¿o cukrowych baranków.
neo999 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-18, 15:01   #997
forgotten tower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 103
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Przeciwcia³a robi³a¶? nie s³ysza³a¶ nigdy o stwierdzeniu, ¿e tsh powinno oscylowaæ w okolicach 2? wiêkszo¶æ endokrynologów, gdy tsh jest w górnej granicy rozpoczyna ju¿ leczenie, szczególnie gdy pojawiaj± siê objawy niedoczynno¶ci. Nie wiem czy to ¼le, czy dobrze, bo tarczyca czêsto dostaje rykoszetem.
Oczywi¶cie, ¿e s³ysza³am, ale co z tego. Tylko jedna pani ginekolog, ktora obejrza³a moje wyniki z drugiej ci±¿y (zakoñczonej sporo przedwcze¶nie zreszt±) zobaczywszy tsh prawie 4 pokiwa³a g³ow±, ¿e wg niej to siê do dalszej diagnostyki nadawa³o, zw³.w ci±¿y. Wiesz, ja sobie na si³e chorób nie szukam...
Ale dzi¶ sie pod³ama³am. Dopiero co pisalam Wam o wyczekanej wizycie i co - dosta³am dzi¶ tel.z poradni, ¿e lekarz jest powa¿nie chory i ju¿ z nimi nie bêdzie wspó³pracowa³. Inna lek.endokrynolog jest dostêpna dopiero w drugiej po³.maja i ma komplet pacjentów, wiêc je¶li mam co¶ pilnego, pozostaje mi ¿ebraæ pod gabinetem by mnie wcisnê³a na cyt."szybk± interpretacjê wyników" ( nie wiem czy wiecie co siê dzieje pod gab.w poradniach specjalistycznych jak na wizytê czeka siê kilka m-cy). Za³amka po ca³o¶ci, a¿ siê porycza³am z bezsilno¶ci

Edytowane przez forgotten tower
Czas edycji: 2014-04-18 o 17:08 Powód: literówki :/
forgotten tower jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-04-18, 16:08   #998
jdrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Przypomnia³o mi sie, ze pod koniec Marca wzie³am ostatnia tabletke anty.
Czy musze poczekaæ kilka miesiecy, zeby zrobiæ badania horonow?
jdrk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-19, 15:34   #999
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Zdrowych, radosnych ¦wi±t Bez my¶lenia o tym, co na g³owie
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-19, 17:23   #1000
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Z Okazji ¦wi±t Wielkanocn ych Najserdeczniejsze ¿y czenia Zdrowia,Szczê¶cia, Wszelkiej Pomy¶lno¶ci oraz Smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa i mnóstwa w³osów na g³owie oczywi¶cie :-*



Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-19, 18:30   #1001
201607111040
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 10 542
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny u¿ywa³y¶cie mo¿e maski dro¿d¿owej babuszki agafi? Pomog³a ona wam na wypadanie czy tylko przy¶pieszy³a porost?
201607111040 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-19, 22:08   #1002
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 464
GG do illegale
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Poka¿ wiadomo¶æ
Wybaczcie za marudzenie,ale nie rozumiem co tacy ludzie-lekarze robi± w tym zawodzie.
zbijaj± super kasê

musimy walczyæ i leczyæ siê same, nie marnuj±c czasu i pieniêdzy na lekarzy
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynno¶æ tarczycy zaburzenia od¿ywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu od¿ywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-20, 08:40   #1003
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez forgotten tower Poka¿ wiadomo¶æ
Oczywi¶cie, ¿e s³ysza³am, ale co z tego. Tylko jedna pani ginekolog, ktora obejrza³a moje wyniki z drugiej ci±¿y (zakoñczonej sporo przedwcze¶nie zreszt±) zobaczywszy tsh prawie 4 pokiwa³a g³ow±, ¿e wg niej to siê do dalszej diagnostyki nadawa³o, zw³.w ci±¿y. Wiesz, ja sobie na si³e chorób nie szukam...
Ale dzi¶ sie pod³ama³am. Dopiero co pisalam Wam o wyczekanej wizycie i co - dosta³am dzi¶ tel.z poradni, ¿e lekarz jest powa¿nie chory i ju¿ z nimi nie bêdzie wspó³pracowa³. Inna lek.endokrynolog jest dostêpna dopiero w drugiej po³.maja i ma komplet pacjentów, wiêc je¶li mam co¶ pilnego, pozostaje mi ¿ebraæ pod gabinetem by mnie wcisnê³a na cyt."szybk± interpretacjê wyników" ( nie wiem czy wiecie co siê dzieje pod gab.w poradniach specjalistycznych jak na wizytê czeka siê kilka m-cy). Za³amka po ca³o¶ci, a¿ siê porycza³am z bezsilno¶ci

No jak co z tego ... trzeba walczyæ o siebie! Je¶li jeden lekarz chocia¿ w minimalnym stopniu w Twoich odczuciach nie sprawdza siê, jego wiedza nie zgadza siê z tym co ju¿ sama wiesz, szukasz nowego i nie odpuszczasz. Masz absolutnie do tego prawo, bez pos±dzeñ o hipochondriê.
Ja nie wiem co siê dzieje w poradniach, bo w leczenie nfz ju¿ nie wierze, ale jestem sobie w stanie wyobraziæ jaki lincz Ciê czeka. Mo¿e zapisz siê na kolejny termin, a w miêdzy czasie korzystaj z prywatnych wizyt?

Cytat:
Napisane przez illegale Poka¿ wiadomo¶æ
zbijaj± super kasê

musimy walczyæ i leczyæ siê same, nie marnuj±c czasu i pieniêdzy na lekarzy
Ty lepiej pisz, co tam u Ciebie dobrego siê podzia³o

Spó¼nionych weso³ych ¦wi±t Wam ¿yczê, smacznego jajeczka i miliona bejbików na g³owie
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-21, 12:26   #1004
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 464
GG do illegale
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
No jak co z tego ... trzeba walczyæ o siebie! Je¶li jeden lekarz chocia¿ w minimalnym stopniu w Twoich odczuciach nie sprawdza siê, jego wiedza nie zgadza siê z tym co ju¿ sama wiesz, szukasz nowego i nie odpuszczasz. Masz absolutnie do tego prawo, bez pos±dzeñ o hipochondriê.
Ja nie wiem co siê dzieje w poradniach, bo w leczenie nfz ju¿ nie wierze, ale jestem sobie w stanie wyobraziæ jaki lincz Ciê czeka. Mo¿e zapisz siê na kolejny termin, a w miêdzy czasie korzystaj z prywatnych wizyt?



Ty lepiej pisz, co tam u Ciebie dobrego siê podzia³o

Spó¼nionych weso³ych ¦wi±t Wam ¿yczê, smacznego jajeczka i miliona bejbików na g³owie
Wzajemnie! : )

w kwestii wypadania niestety od paru dni gorzej, w³osów wszêdzie pe³no... ale mam nadziejê, ¿e to tylko sprawa ¼le dobranej dawki leku na tarczyce (wpad³am w lekk± nadczynno¶æ) i nied³ugo wszystko dojdzie do normy... tzn. stanu wcze¶niejszego, kiedy wypada³o ich trochê mniej...

ale za to pochwalê siê, odstawi³am tabletki anty ok 1,5 miesi±ca temu i moje samopoczucie bardzo siê poprawi³o! mam ochotê ¿yæ i wychodziæ z domu no i to te¿ kwestia nowych tabletek na tarczycê (thybon, syntetyczne t3)

kupi³am sobie krem z progesteronem, mam nadziejê, ¿e co¶ dzia³a w stabilizowaniu mojego uk³adu hormonalnego, mo¿e to dziêki niemu te¿ czujê siê lepiej...

no i zaczê³am znów nak³adaæ maski na w³osy, tzn. nie tak tylko minute przed myciem, ale na godzinê i to w czepku i rêczniku razem z podgrzewaniem suszark± i mam od razu ³adniejsze w³osy.
Stosujê te¿ dwa spraye - woda z miodem i woda z siarczanem magnezu (sól gorzka) i oba te¿ siê chyba przyczyni³y do ich lepszego stanu.

I najwa¿niejsze -znalaz³am sposób na objêto¶æ moich w³osów - na noc zwi±zuje w³osy w byle jaki kok (wcze¶niej spryskuje wod± z miodem), tak je zapl±tujê o gumkê, trudno mi to opisaæ, ale rano mam delikatne fale, rozczesuje je tangle teezerem, a fale utrwalam wod± z piwem, któr± przela³am do butelki po piance do w³osów i jest ca³kiem zno¶nie, ostatnio nawet kto¶ mnie pochwali³, ¿e mam ³adne w³osy ;o
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynno¶æ tarczycy zaburzenia od¿ywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu od¿ywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-23, 18:59   #1005
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 811
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Witam

Odebra³am dzi¶ wyniki i zastanawiam siê czy przejmowaæ siê wynikiem estradiolu (mam do¶æ d³ugie cykle i sk±pe miesi±czki) i tu dr±¿yæ czy szukaæ dalej innej przyczyny, poniewa¿ w³osy wychodz± pasmami a zakola mam jak przeciêtny 60-letni mê¿czyzna, a chcê zebraæ kilka badañ przed wizyt± w lekarza.
4dzieñ cyklu:
Fsh 5.9
Lh 5.99
Estradiol 29.66
Prolaktyna 9.94
Tsh 1.09
Bezcielesna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 12:17   #1006
forgotten tower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 103
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Mnie na tê chwilê nie staæ na leczenie prywatnie - a na nfz wizytê mam w innej poradni na koniec czerwca jako¶; obdzwoni³am okoliczne miejscowo¶ci nawet, w nadziei, ¿e co¶ szybciej bêdzie, ale gdzie tam;
jedyne co zrobiê to prywatnie usg tarczycy bo nigdy nie mia³am - je¶li wyjdzie, ¿e wszystko ok, to doczekam do wizyty, a je¶li co¶ nie tak, to oczywi¶cie spod ziemi kasê na prywatn± wizytê wyci±gnê.
Najbardziej mnie mêczy ta wieczna senno¶æ - dwójka malych dzieci pod moj± opiek±, a ja tylko czekam jak m³odsze uda siê ma drzemkê i te¿ wtedy korzystam - wskakujê pod koc (bo oczywi¶cie przez wiêksz± czê¶æ dnia mi zimno, niezale¿nie od pogody) i... niczym stary nied¼wied¼

a do tego od lipca bêdziemy ju¿ w zupe³nie nowym miejscu, wiêc nawet jak uda mi siê tutaj rozpocz±æ jakie¶ leczenie, raczej bêdê musia³a je kontynuowaæ (lub startowaæ od zera - zale¿y jaki plan bêdzie mia³ lekarz) gdzie indziej.
forgotten tower jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 14:21   #1007
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez forgotten tower Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie na tê chwilê nie staæ na leczenie prywatnie - a na nfz wizytê mam w innej poradni na koniec czerwca jako¶; obdzwoni³am okoliczne miejscowo¶ci nawet, w nadziei, ¿e co¶ szybciej bêdzie, ale gdzie tam;
jedyne co zrobiê to prywatnie usg tarczycy bo nigdy nie mia³am - je¶li wyjdzie, ¿e wszystko ok, to doczekam do wizyty, a je¶li co¶ nie tak, to oczywi¶cie spod ziemi kasê na prywatn± wizytê wyci±gnê.
Najbardziej mnie mêczy ta wieczna senno¶æ - dwójka malych dzieci pod moj± opiek±, a ja tylko czekam jak m³odsze uda siê ma drzemkê i te¿ wtedy korzystam - wskakujê pod koc (bo oczywi¶cie przez wiêksz± czê¶æ dnia mi zimno, niezale¿nie od pogody) i... niczym stary nied¼wied¼

a do tego od lipca bêdziemy ju¿ w zupe³nie nowym miejscu, wiêc nawet jak uda mi siê tutaj rozpocz±æ jakie¶ leczenie, raczej bêdê musia³a je kontynuowaæ (lub startowaæ od zera - zale¿y jaki plan bêdzie mia³ lekarz) gdzie indziej.
finanse to akurat argument nie do przej¶cia niestety.
Ale co do nowego miejsca zamieszkania, to mo¿e ju¿ teraz zapisz siê w okolicy u jakiego¶ lekarza. Ja, jak w czerwcu zesz³ego roku chcia³am siê zapisaæ, us³ysza³am, ¿e nie ma ju¿ miejsc w tym roku.


Blackbejbe zagl±dasz tu czasem? bo chcia³am zapytaæ, jakie kosmetyki w ci±¿y u¿ywa³a¶ ... czuje siê jak dziecko we mgle ostatnio. Jakie¶ wcierki, domowe maseczki? mo¿na naftê na ³eb nak³adaæ?
I najwa¿niejsze - czego u¿ywaæ ¿eby chocia¿ podleczyæ skórê! tr±dzik mnie dopad³, rozsia³ siê ju¿ z dekoltu na ramiona, a teraz na twarz w³aziæ zaczyna. Przypominam biedronkê odzwyczai³am siê ju¿ od u¿ywania podk³adów ala 'kamufla¿' typu dermablend - teraz czuje siê w tym jak w masce, nie chce znowu mocno siê malowaæ, aby to ukrywaæ. Szczególnie ¿e lato idzie


Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Poka¿ wiadomo¶æ
Witam

Odebra³am dzi¶ wyniki i zastanawiam siê czy przejmowaæ siê wynikiem estradiolu (mam do¶æ d³ugie cykle i sk±pe miesi±czki) i tu dr±¿yæ czy szukaæ dalej innej przyczyny, poniewa¿ w³osy wychodz± pasmami a zakola mam jak przeciêtny 60-letni mê¿czyzna, a chcê zebraæ kilka badañ przed wizyt± w lekarza.
4dzieñ cyklu:
Fsh 5.9
Lh 5.99
Estradiol 29.66
Prolaktyna 9.94
Tsh 1.09
normy podaj
robi³a¶ jakie¶ androgeny wcze¶niej, czy to pierwsze badania?
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 14:28   #1008
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomo¶ci: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Hej dziewczyny

Mam pewien problem z w³osami, próbowa³am ju¿ szukaæ porad w internecie, ale nie wiem, byæ mo¿e ¼le szukam, bo absolutnie niczego nie znalaz³am.

Zauwa¿y³am, ¿e w³osy, które mi wypadaj±, s± o wiele, wiele cieñsze przy cebulce, ni¿ na koñcach. S± te¿ g³adsze, delikatniejsze.
Czy to mo¿e mieæ zwi±zek z hormonami? Co prawda w badaniach hormonalnych wszystko wysz³o w porz±dku, ale mam ewidentne objawy nadmiaru mêskich hormonów. Podejrzewam te¿ utajon± niedoczynno¶æ tarczycy (hormony niby w normie, ale jednak endokrynolog ju¿ kiedy¶ to podejrzewa³).

A mo¿e tak po prostu jest, ¿e w³os z wiekiem robi siê coraz cieñszy, a¿ wypada?
W³osy owszem, wypadaj± mi w sporych ilo¶ciach (tutaj te¿ podejrzewam dzia³anie hormonów), ale tylko te ca³kiem d³ugie, a s± naprawdê bardzo d³ugie. Zapuszczam je od ponad 10 lat.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 14:52   #1009
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 811
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor Star Fighter nie robi³am ¿adnych innych badañ, rozmawia³am wcze¶niej z ginekologiem na ten temat, zleci³ badanie prolaktyny, wysz³a nieco podwy¿szona da³ leki na zbicie i temat umar³. 4mc temu odstawi³am antyki (Harmonet dobrany "na oko" ) i po odczekaniu zrobi³am badania na w³asn± rêkê, rozwa¿am co dalej, czy teraz zbadanie poziomu testosteronu.
Wed³ug normy wynik jest dobry- 29.66 - norma f.pêcherzykowa 12.5-166 ale w internecie wyczyta³am opinie i¿ jednak ta warto¶æ jest do¶æ niska st±d moje zastanowienie.
Bezcielesna jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 16:55   #1010
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor Star Fighter nie robi³am ¿adnych innych badañ, rozmawia³am wcze¶niej z ginekologiem na ten temat, zleci³ badanie prolaktyny, wysz³a nieco podwy¿szona da³ leki na zbicie i temat umar³. 4mc temu odstawi³am antyki (Harmonet dobrany "na oko" ) i po odczekaniu zrobi³am badania na w³asn± rêkê, rozwa¿am co dalej, czy teraz zbadanie poziomu testosteronu.
Wed³ug normy wynik jest dobry- 29.66 - norma f.pêcherzykowa 12.5-166 ale w internecie wyczyta³am opinie i¿ jednak ta warto¶æ jest do¶æ niska st±d moje zastanowienie.
Podwy¿szona prolaktyna mog³a wynikaæ z kilku innych zaburzeñ, szkoda ¿e ju¿ wtedy nie zag³êbi³ siê w to bardziej, tylko wpakowa³ Ci leki na obni¿enie. Estradiol sza³u nie robi - przy podobnych normach mia³am co¶ w granicach 36 i endo krêci³ nosem ... Wa¿na te¿ jest równowaga miêdzy hormonami, dlatego czeka Ciê pewnie jeszcze kilka badañ.
Jak ju¿ robisz je na w³asn± rêkê, to zamiast testosteronu ca³kowitego wybierz wolny - jego równie¿ badaj na pocz±tku cyklu. Do tego androstendion. Jak masz wiêcej kasy to mo¿na te¿ nadnerczowe sprawdziæ 17oh progesteron (równie¿ pierwsze dni cyklu) i siarczan oraz krzyw± cukrow± i insulinow±. No i usg jajników, chyba ¿e ju¿ by³o.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 16:58   #1011
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez jyyli Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny

Mam pewien problem z w³osami, próbowa³am ju¿ szukaæ porad w internecie, ale nie wiem, byæ mo¿e ¼le szukam, bo absolutnie niczego nie znalaz³am.

Zauwa¿y³am, ¿e w³osy, które mi wypadaj±, s± o wiele, wiele cieñsze przy cebulce, ni¿ na koñcach. S± te¿ g³adsze, delikatniejsze.
Czy to mo¿e mieæ zwi±zek z hormonami? Co prawda w badaniach hormonalnych wszystko wysz³o w porz±dku, ale mam ewidentne objawy nadmiaru mêskich hormonów. Podejrzewam te¿ utajon± niedoczynno¶æ tarczycy (hormony niby w normie, ale jednak endokrynolog ju¿ kiedy¶ to podejrzewa³).

A mo¿e tak po prostu jest, ¿e w³os z wiekiem robi siê coraz cieñszy, a¿ wypada?
W³osy owszem, wypadaj± mi w sporych ilo¶ciach (tutaj te¿ podejrzewam dzia³anie hormonów), ale tylko te ca³kiem d³ugie, a s± naprawdê bardzo d³ugie. Zapuszczam je od ponad 10 lat.
Co to znaczy utajona niedoczynno¶c tarczycy czym to sie objawia ?
Mo¿e id¼ do dermatologa i zrób trichoskopiê ?
hormony badaj w 3-8 dniu cyklu wtedy tylko wyjda prawidlowe wyniki
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 17:12   #1012
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Co to znaczy utajona niedoczynno¶c tarczycy czym to sie objawia ?
Mo¿e id¼ do dermatologa i zrób trichoskopiê ?
hormony badaj w 3-8 dniu cyklu wtedy tylko wyjda prawidlowe wyniki
8 dzieñ cyklu to trochê za pó¼no aby badaæ niektóre hormony, max do 5 dnia - najlepiej miêdzy 3 a 4. Jak zrobisz estradiol w 8 dniu to masz ju¿ inn± fazê cyklu, wiêc wynik nie bêdzie raczej miarodajny. To samo z 17oh progesteronem, który sprawdza siê po to aby zobaczyæ jak pracuj± nadnercza, pó¼niej w jego produkcje w³±czaj± siê jajniki i badanie sensu nie ma. To samo wolny testosteron - jak jest skopany, to tylko na pocz±tku to wyjdzie. Podobno analogiczna sytuacja jest te¿ z usg - zmiany na jajnikach najlepiej widaæ w pierwszych dniach cyklu.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 17:30   #1013
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomo¶ci: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Co to znaczy utajona niedoczynno¶c tarczycy czym to sie objawia ?
Mo¿e id¼ do dermatologa i zrób trichoskopiê ?
hormony badaj w 3-8 dniu cyklu wtedy tylko wyjda prawidlowe wyniki
Z tego, co mówi³ lekarz, to utajona niedoczynno¶æ objawia siê tym, ¿e hormony s± w "wide³kach", ale pacjent ma ksi±¿kowe objawy.
Chocia¿ teraz widzê, ¿e to, ¿e mieszczê siê w laboratoryjnych normach, nie znaczy, ¿e jestem zdrowa.

Hormony bada³am najpierw w 21. dniu cyklu, a pó¼niej w 3.
Za pierwszym razem wszystko wysz³o w normie, poza 17-OH-progesteronem, który 20 (!) razy przekracza³ normê. Przy drugim badaniu by³o ju¿ w porz±dku.
Zbadam w takim razie jeszcze testosteron w 3. dniu cyklu
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 17:52   #1014
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
8 dzieñ cyklu to trochê za pó¼no aby badaæ niektóre hormony, max do 5 dnia - najlepiej miêdzy 3 a 4. Jak zrobisz estradiol w 8 dniu to masz ju¿ inn± fazê cyklu, wiêc wynik nie bêdzie raczej miarodajny. To samo z 17oh progesteronem, który sprawdza siê po to aby zobaczyæ jak pracuj± nadnercza, pó¼niej w jego produkcje w³±czaj± siê jajniki i badanie sensu nie ma. To samo wolny testosteron - jak jest skopany, to tylko na pocz±tku to wyjdzie. Podobno analogiczna sytuacja jest te¿ z usg - zmiany na jajnikach najlepiej widaæ w pierwszych dniach cyklu.
Dziêki za informacje , niewiedzia³am o tym. Tylko jak ginekolog mnie zbada jak bêda mia³a miesi±czkê ? i to jeszcze taka obfita jak ja mam
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 17:53   #1015
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 811
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Podwy¿szona prolaktyna mog³a wynikaæ z kilku innych zaburzeñ, szkoda ¿e ju¿ wtedy nie zag³êbi³ siê w to bardziej, tylko wpakowa³ Ci leki na obni¿enie. Estradiol sza³u nie robi - przy podobnych normach mia³am co¶ w granicach 36 i endo krêci³ nosem ... Wa¿na te¿ jest równowaga miêdzy hormonami, dlatego czeka Ciê pewnie jeszcze kilka badañ.
Jak ju¿ robisz je na w³asn± rêkê, to zamiast testosteronu ca³kowitego wybierz wolny - jego równie¿ badaj na pocz±tku cyklu. Do tego androstendion. Jak masz wiêcej kasy to mo¿na te¿ nadnerczowe sprawdziæ 17oh progesteron (równie¿ pierwsze dni cyklu) i siarczan oraz krzyw± cukrow± i insulinow±. No i usg jajników, chyba ¿e ju¿ by³o.
Mam w³a¶nie podobne wra¿enie ¿e ten estradiol mimo i¿ mie¶ci siê w normie sza³u nie robi. Muszê zatem poczekaæ do kolejnego cyklu bo jest ju¿ 8 dzieñ (a to trochê potrwa bo mam cykle d³ugie, oko³o 35dniowe) by zrobiæ na pocz±tku wolny testosteron i androstendion. Reszta chwilowo nie, bo brak mi funduszy. Ostatnie usg jajników by³o w sumie 2lata temu i nie wskaza³o nic niepokoj±cego, jak to uj±³ lekarz "jajniki jak winogronka, nic tylko p³odziæ dzieci" ale kompletnie temu lekarzowi nie ufam i nie wróci³am ju¿ do niego wiêcej.
My¶la³am by na razie zastosowaæ jedynie codzienne spo¿ywanie lnu, lub oleju lnianego, co pomaga wyregulowaæ hormony, albo wprowadziæ do diety jaki¶ suplement z soj± (izoflawony) nie wiem tylko czy jest sens robiæ to przed okryciem przyczyny. Jednak czekanie kolejny miesi±c to dla w³osów szalenie d³ugo, a maj± wyj±tkowo silny rzut wypadania.
Bezcielesna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 18:15   #1016
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za informacje , niewiedzia³am o tym. Tylko jak ginekolog mnie zbada jak bêda mia³a miesi±czkê ? i to jeszcze taka obfita jak ja mam
w szpitalu badaj± stado dziewczyn - ka¿da w trakcie miesi±czki, jedynie wcze¶niej nas informowali, ¿e za chwilê bêdzie badanie i ka¿da mog³a siê przygotowaæ, od¶wie¿yæ itd ...
no co tu du¿o mówiæ - brudna robota ale do prze¿ycia wszystko.
Endo te¿ mnie bada³ miêdzy innymi na pocz±tku cyklu, ale ten to nawet wtedy nic nie widzia³ ...

Cytat:
Napisane przez jyyli Poka¿ wiadomo¶æ
Za pierwszym razem wszystko wysz³o w normie, poza 17-OH-progesteronem, który 20 (!) razy przekracza³ normê. Przy drugim badaniu by³o ju¿ w porz±dku.
o ja Ciê .... i pó¼niej ju¿ ca³kowicie w wide³kach siê mie¶ci³? co lekarz mówi³ na tak du¿e skoki?

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Poka¿ wiadomo¶æ
Mam w³a¶nie podobne wra¿enie ¿e ten estradiol mimo i¿ mie¶ci siê w normie sza³u nie robi. Muszê zatem poczekaæ do kolejnego cyklu bo jest ju¿ 8 dzieñ (a to trochê potrwa bo mam cykle d³ugie, oko³o 35dniowe) by zrobiæ na pocz±tku wolny testosteron i androstendion. Reszta chwilowo nie, bo brak mi funduszy. Ostatnie usg jajników by³o w sumie 2lata temu i nie wskaza³o nic niepokoj±cego, jak to uj±³ lekarz "jajniki jak winogronka, nic tylko p³odziæ dzieci" ale kompletnie temu lekarzowi nie ufam i nie wróci³am ju¿ do niego wiêcej.
My¶la³am by na razie zastosowaæ jedynie codzienne spo¿ywanie lnu, lub oleju lnianego, co pomaga wyregulowaæ hormony, albo wprowadziæ do diety jaki¶ suplement z soj± (izoflawony) nie wiem tylko czy jest sens robiæ to przed okryciem przyczyny. Jednak czekanie kolejny miesi±c to dla w³osów szalenie d³ugo, a maj± wyj±tkowo silny rzut wypadania.
olej lniany mo¿esz popijaæ, albo zamiast niego tran, ale estrogenne wynalazki takie jak soja zostaw sobie na pó¼niej, bo w wynikach badañ mog± namieszaæ. Ratuj siê narazie wcierkami i jakimi¶ maseczkami - nic innego do g³owy mi nie przychodzi narazie
Uwielbiam komentarze lekarzy mojej kole¿ance gin powiedzia³, ¿e ma jajniki jak jambo jet'y.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-04-24 o 18:26
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 18:56   #1017
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Olej lniany owszem mo¿na piæ ale podobno najbardziej warto¶ciowy jest rzepakowy. Nie polecam jednak k³a¶æ oleju lanianego bezpo¶rednio na w³osy jest na to za ciê¿ki . Od niego wyci±ga³am w³osy ca³ymi pasmami, powyrywa³am sobie wiêcej w³osów niz trzeba, na dodatek wysuszy³ moje w³osy.

Hmmm niewiem jak to bedzie w szpitalu w którym bêdê le¿eæ... czy w ogole kto¶ mi sie pozwoli od¶wie¿yæ albo przygotowaæ, zgoni± mnie z ³ó¿ka i ka¿± isc na badanie, bêdzie cud jak nie sprowadz± na to badanie bandy studentów bo to szpital uniwersytecki. Ale jak sprowadz± nie zgodze sie na badanie i tyle. W tym szpitalu traktuje sie pacjentów jak byd³o które tylko zawadza.

czy te izaflawony wp³ywaj± jako¶ na hormony ? na adnrogeny zw³aszcza ? wierzbownica chyba tez je ma.

Edytowane przez Harutobi89
Czas edycji: 2014-04-24 o 18:57
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 19:50   #1018
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 811
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Olej lniany owszem mo¿na piæ ale podobno najbardziej warto¶ciowy jest rzepakowy. Nie polecam jednak k³a¶æ oleju lanianego bezpo¶rednio na w³osy jest na to za ciê¿ki . Od niego wyci±ga³am w³osy ca³ymi pasmami, powyrywa³am sobie wiêcej w³osów niz trzeba, na dodatek wysuszy³ moje w³osy.

czy te izaflawony wp³ywaj± jako¶ na hormony ? na adnrogeny zw³aszcza ? wierzbownica chyba tez je ma.
Mi jednak konkretnie o lniany chodzi, zawiera lignany które dzia³aj± podobnie do ¿eñskich hormonów - estrogenów, a to ich mi brakuje.
Temat izaflawonów jest w prosty sposób opisany np tutaj:
http://www.solgar.pl/wiedza/leksykon/izoflawony-sojowe
Bezcielesna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 20:32   #1019
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Poka¿ wiadomo¶æ
Mi jednak konkretnie o lniany chodzi, zawiera lignany które dzia³aj± podobnie do ¿eñskich hormonów - estrogenów, a to ich mi brakuje.
Temat izaflawonów jest w prosty sposób opisany np tutaj:
http://www.solgar.pl/wiedza/leksykon/izoflawony-sojowe
Wow , dziêki za info , bardzo po¿yteczne. Niewiedzia³am ¿e lniany ma takie w³a¶ciwo¶ci, pi³am go na jesieni kiedy moje w³osy sypa³y sie gar¶ciami, mia³am na poczatek k³a¶æ na w³osy ale jak wspomnia³am nie sprawdzi³ siê, wiêc go wypi³am. Raz wypi³am 3 ³yzeczki na pusty ¿a³±dek i my¶la³am ¿e siê skrêcê z bólu brzucha... a³aaaa... ale skoro ma dzia³ania wspieraj±ce estrogeny to znowu zacznê go piæ.
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-04-24, 21:36   #1020
forgotten tower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 103
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

A ile tego oleju lnianego powinno siê wypijaæ dziennie i czy s± jakie¶ szczególne zasady typu: tylko na czczo czy te¿ pomiêdzy posi³kami itd.?
My póki co popijamy tran, jak siê flaszka skonczy odstawiamy do wrze¶nia.

A czy ktora¶ z Was s³ysza³a/ praktykowa³a o smarowaniu czê¶ci cia³a jodyn± na alko etylowym (tak± z apteki) w celu wyregulowania tarczycy przy jej niedoczynno¶ci?

I jeszcze pytanie, które byæ mo¿e nale¿y do gatunku g³upich, ale pojêcia nie mam bo nigdy nie korzysta³am... czy endokrynolog bada równie¿ jak ginekolog? W sensie: na fotelu?
forgotten tower jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.