Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-06-03, 11:54   #1471
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Aziddee a czy po tym peelingu nie lecia³y Ci bardziej w³osy, bo moje tak w³a¶nie reaguj±. Kiedy¶ mia³am z Gestila i po u¿yciu zawsze co najmniej dwukrotny wypad ni¿ zwykle i to samo po sodzie. Ju¿ a¿ siê bojê tego u¿ywaæ, bo u mnie i tak grube setki lec±
Na pocz±tku tak. Pierwsze u¿ycie praktycznie przyprawi³o mnie o omdlenie Ale u mnie jest taki problem, ¿e wiêkszo¶æ w³osów mam martwych i trycholog powiedzia³, ¿e one i tak musz± wypa¶æ. Jak siê mieszki w wiêkszo¶ci odczopowa³o i odklei³o to by³a masakra.
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-03, 12:03   #1472
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Aziddee Poka¿ wiadomo¶æ
Na pocz±tku tak. Pierwsze u¿ycie praktycznie przyprawi³o mnie o omdlenie Ale u mnie jest taki problem, ¿e wiêkszo¶æ w³osów mam martwych i trycholog powiedzia³, ¿e one i tak musz± wypa¶æ. Jak siê mieszki w wiêkszo¶ci odczopowa³o i odklei³o to by³a masakra.
A ¼ jakiej firmy mas¼ ten peeling od trychologa?
Ja mia³am ¼ Arcona kupiony w³asnie u trychologa te¼ ok. 130 x³.
Jak nim pierwsxy ra¼ umy³am(rok temu) to a¼ mi siê s³abo ¼robi³o, tyle w³osów wypad³o. Wkur¼y³am siê i wyla³am jego...My¶la³am,¼e mi skóre podr±¼ni³ c¼y co¶ Dopiero potem siê dowied¼ia³am,¼e to normlane,ach byæ nieorgarniêtym d¼ieckiem
__________________
WALCZÊ O W£OSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-06-03 o 12:05
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-03, 12:38   #1473
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Poka¿ wiadomo¶æ
A ¼ jakiej firmy mas¼ ten peeling od trychologa?
Ja mia³am ¼ Arcona kupiony w³asnie u trychologa te¼ ok. 130 x³.
Jak nim pierwsxy ra¼ umy³am(rok temu) to a¼ mi siê s³abo ¼robi³o, tyle w³osów wypad³o. Wkur¼y³am siê i wyla³am jego...My¶la³am,¼e mi skóre podr±¼ni³ c¼y co¶ Dopiero potem siê dowied¼ia³am,¼e to normlane,ach byæ nieorgarniêtym d¼ieckiem
DSD de Luxe Wcze¶niej nie ujawnia³am firmy, bo by³am sceptycznie nastawiona i nie chcia³am robiæ niepotrzebnie reklamy. Teraz peeling uznajê za cacko warte kupienia.
Wspó³czujê wylanego peelingu
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-03, 13:21   #1474
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Aziddee Poka¿ wiadomo¶æ
DSD de Luxe Wcze¶niej nie ujawnia³am firmy, bo by³am sceptycznie nastawiona i nie chcia³am robiæ niepotrzebnie reklamy. Teraz peeling uznajê za cacko warte kupienia.
Wspó³czujê wylanego peelingu
Aziddee w³a¶nie zamówi³am ten peeling. W czwartek wypróbujê, pewnie posypi± siê jak w¶ciekniête, ale trudno... To polec± te co i tak by wypad³y. A Tobie po którym u¿yciu wypadanie wróci³o do poprzedniego stanu? Opisz mi dzia³anie tego peelingu, jak szybko zobaczê efekty, jak czêsto go u¿ywaæ? Widzia³am, ¿e w sk³adzie ma kwas salicylowy, to jest super na £ZS, to powinno byæ dobre
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-06-03 o 13:37
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-03, 14:18   #1475
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Aziddee w³a¶nie zamówi³am ten peeling. W czwartek wypróbujê, pewnie posypi± siê jak w¶ciekniête, ale trudno... To polec± te co i tak by wypad³y. A Tobie po którym u¿yciu wypadanie wróci³o do poprzedniego stanu? Opisz mi dzia³anie tego peelingu, jak szybko zobaczê efekty, jak czêsto go u¿ywaæ? Widzia³am, ¿e w sk³adzie ma kwas salicylowy, to jest super na £ZS, to powinno byæ dobre
Sk³ad ma genialny ca³kowicie mnie powali³ W sumie przy trzecim peelingu ju¿ lecia³y "normalnie" czyli du¿o, ale nie wiêcej ni¿ przed peelingiem. Dziêki niemu czu³am mrowienie po wcierkach, które bez peelingu nie mrowi³y nic. Skóra nosoro¿ca Teraz u¿ywam go tak, ¿e wpierw nak³adam niebiesk± od¿ywkê NaturVital na skórê g³owy, trzymam ko³o 10-20 min, potem sp³ukujê i wmasowujê ten peeling, delikatnie, ale tak ¿ebym poczu³a to tarcie proszku na ca³ej g³owie. Trzymam peeling ko³o 10 min, ¿eby mi porozpuszcza³ co nieco, sp³ukujê i dopiero myjê szamponem, te¿ ich swoj± drog±, ale bardziej kupionym w akcie desperacji Szampon w koñcu ma tylko czy¶ciæ Po pierwszym peelingu ju¿ mia³am wra¿enie uber oczyszczonej skóry. U¿ywam dwa razy w tygodniu
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-03, 15:18   #1476
piek³o
Raczkowanie
 
Avatar piek³o
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a
Wiadomo¶ci: 370
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Witajcie kobietki. U mnie powrót dramatu.Siano ledwo trzymaj±ce siê g³owy.Dalej obstawiam stres. Ostatnio moje ¿ycie to jaki¶ koszmar. Schud³am bardzo a skóra jak pergamin. Ci±gle mi zimno.
Doszed³ w³a¶nie do mnie OENOBIOL. Jak± dawkê sobie zapodaæ na pocz±tek? 2 kapsu³ki? Wróci³am te¿ do picia pokrzywy.
Nie wytrwa³am tylko z kozieradk±, za du¿o i za blisko przebywam z lud¼mi i czu³am siê taka hmmm uflejona jak czu³am g³owe. Muszê siê przeprosiæ z glutkiem z siemienia lnianego
__________________
Mój autorski blog z bi¿uteri±- http://www.photoblog.pl/tea3k/973501...owe-serca.html
piek³o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-03, 17:54   #1477
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

pieklo, oenobiol bierz zawsze w liczbie 2 dziennie i nic nie kombinuj.
A coz to za stres tak ogromny, ze przyplacasz go zdrowiem? Na pewno tego warty..? Takie podstawy jak tarczyce przebadalas na pewno ?
W kolko czytam, ze stres to tycie, ale u mnie tez sie jakos nie potwierdza, jesli uznac, ze brak snu to stres dla organizmu. Jak sobie kilka nocy nie pospalam to waga mi spadla ponizej 47 kg..i tu juz sie troszke przerazilam, bo wcale mi o to nie chodzi. Jadlam normalnie.
Za to wlosy siedza dzielnie, pomimo koszmaru jaki przeszlam ostatnio ( walka o kazdy oddech przez kilka nocy - mam nowa cudowna przypadlosc - alergia , yeah !!!) . Czyzby to Belara juz tak fajnie dzialala ?
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-06-03, 20:54   #1478
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

A ja stosujê ten peeling z bardzo ni¿szej pó³ki ht_tp://kosmetykinaturalne.com.pl/natura-siberica-professional-scrub-rokitnikowy-do-skory-glowy-dla-wszystkich-typow-wlosow-glebokie-oczyszczenie-wzmocnienie-cebulek-stymulacja-wzrostu.html (bez spacji). Ju¿ o nim wspomina³am wcze¶niej. Zauwa¿am wiêksze wypadanie podczas stosowania, ale jednocze¶nie niesamowity komfort dla skóry g³owy. Mam wra¿enie ¿e skóra zaczê³a "oddychaæ". Stosujê raz lub dwa w tygodniu.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-04, 05:19   #1479
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Mam do Was pytanie Dziewczyny, bra³am swego czasu przez dwa lata diane 35, przesz³am pó¼niej na daylette i jestem na nich nadal. Niestety od stycznia zeszlego roku zauwa¿y³am wiêksz± ilo¶æ wypadajacych w³osów (czyli bralam juz daylette trzy miesi±ce), w yym momencie czubek jest tragicznie przerzedzony i miotam siê w rozwi±zaniach, które jakkolwiek mi pomog±.
Czy mog³o byæ tak ¿e to przez diane przypad³y miw udziale problemy z w³osami i czy w takim razie wróciæ do tabletek tego typu?
szampony, od¿ywki czy wcierki nic nie daja. Widzê na przestrzeni czasu, ¿e jest gorzej a na t± chwilê jest bardzo ¼le.
Oczywi¶cie wyniki tarczycy, ¿elaza, krwi w ogóle s± w normie. Usg jamy brzusznej i tarczycy równie¿ nic nie wykaza³o.
Ale¿ mam mêtlik w g³owie...
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-04, 06:39   #1480
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Constanca Poka¿ wiadomo¶æ
Mam do Was pytanie Dziewczyny, bra³am swego czasu przez dwa lata diane 35, przesz³am pó¼niej na daylette i jestem na nich nadal. Niestety od stycznia zeszlego roku zauwa¿y³am wiêksz± ilo¶æ wypadajacych w³osów (czyli bralam juz daylette trzy miesi±ce), w yym momencie czubek jest tragicznie przerzedzony i miotam siê w rozwi±zaniach, które jakkolwiek mi pomog±.
Czy mog³o byæ tak ¿e to przez diane przypad³y miw udziale problemy z w³osami i czy w takim razie wróciæ do tabletek tego typu?
szampony, od¿ywki czy wcierki nic nie daja. Widzê na przestrzeni czasu, ¿e jest gorzej a na t± chwilê jest bardzo ¼le.
Oczywi¶cie wyniki tarczycy, ¿elaza, krwi w ogóle s± w normie. Usg jamy brzusznej i tarczycy równie¿ nic nie wykaza³o.
Ale¿ mam mêtlik w g³owie...
A dianê wcze¶niej przepisali na tr±dzik?
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-04, 08:08   #1481
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
A dianê wcze¶niej przepisali na tr±dzik?
Na tr±dzik (nagle zaczê³y pojawiaæ siê wielkie bolesne gule w okolicy brody i ¿uchwy) i miesi±czki zazwyczaj siê opó¼nia³y. St±d tabletki.
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 08:11   #1482
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
A ja stosujê ten peeling z bardzo ni¿szej pó³ki ht_tp://kosmetykinaturalne.com.pl/natura-siberica-professional-scrub-rokitnikowy-do-skory-glowy-dla-wszystkich-typow-wlosow-glebokie-oczyszczenie-wzmocnienie-cebulek-stymulacja-wzrostu.html (bez spacji). Ju¿ o nim wspomina³am wcze¶niej. Zauwa¿am wiêksze wypadanie podczas stosowania, ale jednocze¶nie niesamowity komfort dla skóry g³owy. Mam wra¿enie ¿e skóra zaczê³a "oddychaæ". Stosujê raz lub dwa w tygodniu.
Te¿ go mia³am, ale u mnie sza³u nie by³o chyba niezbyt umia³am siê nim obs³ugiwaæ, w dodatku by³ przez to ma³o wydajny. Mój ³eb oczywi¶cie musi mieæ bur¿ujski gust i wpêdzaæ mnie w bankructwo
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-04, 11:02   #1483
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ostatnie badanie:
SHBG >200 (19-122) wynik powy¿ej zakresu pomiarowego
To wierny cytat z badania.
dodam tylko, ¿e kiedy¶ to badanie zrobi³am sobie na pigu³kach i wynik by³ pomiarowy, podwy¿szony trzykrotnie, ale pomiarowy (362)
Sailorku jak mam to rozumieæ?
a tu cytat z netu:
"Podwy¿szone stê¿enie SHBG mo¿e wystêpowaæ u chorych na nadczynno¶æ tarczycy, marsko¶æ w±troby, u kobiet z cyklami bezowulacyjnymi i w zespole policystycznych jajników. Zwiêkszone stê¿enie SHBG towarzyszy anoreksji i terapii estrogenowej (hormonalna terapia zastêpcza i doustna antykoncepcja). Wysokie stê¿enie SHBG zwi±zane jest równie¿ z ci±¿±. Stê¿enia SHBG s± fizjologicznie podwy¿szone równie¿ u dzieci......."
Kurcze, nic do mnie nie pasuje, mam niedoczynno¶æ tarczycy, nie jestem w cia¿y, nie mam PCO, nie biorê pigu³ek.
Nie wiem czy nawet endo rozwi±¿e zagadke...

i tu jeszcze jeden cytat:
"Wykazuje silne powinowactwo wi±zania testosteronu i 5 dihydrotestosteronu (DHT), s³absze powinowactwo do estradiolu i s³abe do androstendionu i dehydroepiandrosteronu (DHEA"

Jest dobrze, czy ¼le?
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-06-04 o 12:39
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-04, 14:36   #1484
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

margo mam nadziejê, ¿e lekarze powa¿nie przyjrz± siê Twoim wynikom.

U mnie niestety dzi¶ przy myciu 140 posz³o :/ Ostatni raz by³ jaki¶ szczê¶liwy.
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-04, 20:40   #1485
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Constanca Poka¿ wiadomo¶æ
Na tr±dzik (nagle zaczê³y pojawiaæ siê wielkie bolesne gule w okolicy brody i ¿uchwy) i miesi±czki zazwyczaj siê opó¼nia³y. St±d tabletki.
Bardziej prawdopodobne jest, ¿e diana blokowa³a Ci co nieco, ni¿ przez ni± zaczê³y siê Twoje problemy. One by³y ju¿ wcze¶niej, tr±dzik to te¿ objaw androgenizacji - tym bardziej taki, który opisujesz. Do tego wyd³u¿aj±cy siê cykl, który sugeruje problemy z zaburzon± gospodark± hormonaln±.
Antyadrogenne tabletki Ci to blokowa³y- stronê wcze¶niej Gosia pisa³a o wyborze miêdzy tabletkami i ich dzia³aniem wiêc przeczytaj to.
Masz do wyboru albo zmianê tabletek na antyandrogenne, albo odstawienie tabsów na kilka miesiêcy, aby dowiedzieæ siê co tak siê tak naprawdê dzieje.
Badanie usg jajników + androgeny i dobry lekarz.



Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Ostatnie badanie:
SHBG >200 (19-122) wynik powy¿ej zakresu pomiarowego
To wierny cytat z badania.
dodam tylko, ¿e kiedy¶ to badanie zrobi³am sobie na pigu³kach i wynik by³ pomiarowy, podwy¿szony trzykrotnie, ale pomiarowy (362)
Sailorku jak mam to rozumieæ?
a tu cytat z netu:
"Podwy¿szone stê¿enie SHBG mo¿e wystêpowaæ u chorych na nadczynno¶æ tarczycy, marsko¶æ w±troby, u kobiet z cyklami bezowulacyjnymi i w zespole policystycznych jajników. Zwiêkszone stê¿enie SHBG towarzyszy anoreksji i terapii estrogenowej (hormonalna terapia zastêpcza i doustna antykoncepcja). Wysokie stê¿enie SHBG zwi±zane jest równie¿ z ci±¿±. Stê¿enia SHBG s± fizjologicznie podwy¿szone równie¿ u dzieci......."
Kurcze, nic do mnie nie pasuje, mam niedoczynno¶æ tarczycy, nie jestem w cia¿y, nie mam PCO, nie biorê pigu³ek.
Nie wiem czy nawet endo rozwi±¿e zagadke...

i tu jeszcze jeden cytat:
"Wykazuje silne powinowactwo wi±zania testosteronu i 5 dihydrotestosteronu (DHT), s³absze powinowactwo do estradiolu i s³abe do androstendionu i dehydroepiandrosteronu (DHEA"

Jest dobrze, czy ¼le?


O matulu .. Margo Ty to kobieta zagadka jeste¶
Wydawa³o mi siê, ¿e czê¶ciej przy pcos wystêpuj± mniejsze ilo¶ci bia³ka wi±¿±cego.
Natomiast gdzie¶ siê spotka³am ze stwierdzeniem, ¿e tabletki anty d³ugo przyjmowane mog± podnie¶æ jego poziom i nawet po odstawieniu nie bêdzie spadku - taka ciekawostka.

Tu masz bardzo fajnie opisane dzia³anie bia³ka wi±¿±cego hormony (testosteron, DHT i estriol)
http://www.musculardevelopment.pl/do...pien-2011.html

ciekawe jak wygl±da poziom Twojego estro w okresie oko³oowulacyjnym.


aa i mi siê o tym acth przypomnia³o. Wtórn± niedoczynno¶æ nadnerczy rozpoznaje siê, je¿eli obni¿onemu stê¿eniu kortyzolu towarzyszy prawid³owe lub obni¿one stê¿enie ACTH.
To tak w ramach wyja¶nienia tylko, bo widzia³am ¿e o to wcze¶niej pyta³a¶. Te stê¿enia musz± byæ na prawdê niskie, ¿eby jednoznacznie stwierdziæ tak du¿e problemy z nadnerczami.
Poza tym do kompletu bada siê miêdzy innymi tak¿e elektrolity, które u Ciebie wysz³y super, dlatego chyba lepiej nie zgadywaæ ju¿ co to mo¿e byæ, tylko porozmawiaæ z doktorkiem.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-06-04 o 21:34
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-05, 05:47   #1486
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Bardziej prawdopodobne jest, ¿e diana blokowa³a Ci co nieco, ni¿ przez ni± zaczê³y siê Twoje problemy. One by³y ju¿ wcze¶niej, tr±dzik to te¿ objaw androgenizacji - tym bardziej taki, który opisujesz. Do tego wyd³u¿aj±cy siê cykl, który sugeruje problemy z zaburzon± gospodark± hormonaln±.
Antyadrogenne tabletki Ci to blokowa³y- stronê wcze¶niej Gosia pisa³a o wyborze miêdzy tabletkami i ich dzia³aniem wiêc przeczytaj to.
Masz do wyboru albo zmianê tabletek na antyandrogenne, albo odstawienie tabsów na kilka miesiêcy, aby dowiedzieæ siê co tak siê tak naprawdê dzieje.
Badanie usg jajników + androgeny i dobry lekarz..
Dziêkujê Ci bardzo za odpowied¼! Wróci³am do wypowiedzi Gosi i fakt, biorê inne tabsy, które spowodowa³y przez ponad rok taki przesiew na g³owie. Pójdê do ginekologa po inne pigu³ki, bo chyba nie jestem jeszcze gotowa na pe³ne zmierzenie siê z t± dolegliwo¶ci±.i tak, sama przed sob± udawa³a przez ten czas, ¿e jest dobrze i ¿e nic siê nie zmieni³o. Ale niestety zmieni³o siê du¿o, szkoda tylko, ¿e otoczenie wciska mi kit i mówi, ¿e nie widzi ró¿nicy.
Odzyskam w³osy (które i tak ju¿ by³y cienkie i marne) je¶li przerzucê siê na co¶ antyadrogennego? Czy ten wypad to ju¿ sprawa zamkniêta i mam siê cieszyæ, ¿e w ogóle co¶ mi zosta³o na g³owie?
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-05, 07:16   #1487
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Masz racjê Sailorciu, trzeba jechaæ z tym do lekarza, Pani trycholog z kafeterii te¿ pia³a mi, ze bezwzglêdnie musi to wszystko zobaczyæ endokrynolog, ale mam przeczucie, ¿e powie, ¿e nie dzieje siê nic takiego co trzeba leczyæ i zostanê jedynie z restrykcyjn± diet±.
Wla¶ciwie to tylko DHEA mam 2,5 krotnie podwy¿szone, 17oh progesteron tylko trochê, i FSH te¿ tylko trochê, a no i LH w fazie lutealnej, ale to nie s± jakie¶ ogromne wahniêcia, my¶lê, ze endo mo¿e je spokojnie zbagatelizowaæ.
To SHBG widocznie zosta³o mi po pigu³kach takie ogromne, na szczê¶cie to nie szkodzi na w³osy (z tego co zrozumia³am). Na razie wygl±da na to, ze ³ysiejê ot tak, po prostu, "bo tak".
Dziewczy, kupi³am sobie wczoraj, taki puder zwiêkszaj±cy objêto¶æ w³osów. sypie siê go u nasady i lekko wciera, uklada w³oski i ponoæ ma byæ super. Ktora¶ z Was u¿ywa? Ja dzisiaj ide myæ g³owê, poproszê moj± fryzjerkê, by mi posypa³a, zdam relacjê, czy dzia³a.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-05, 09:53   #1488
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

U¿ywa³am pudru na objêto¶æ, ale to nie dla mnie. W³osy po u¿yciu by³y szorstkie, jakby nieumyte, bez po³ysku. Ten specyfik w ogóle do mnie nie przemówi³.

Jestem sko³owana. Umówi³am siê do ginekologa. U dermatologów bywa³am ale nie mówili mi nic konkretnego, poza "taka pani uroda"... Nie wiem czy znowu siê gdzie¶ umówiæ czy nie.
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-05, 09:54   #1489
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

ok, fryzjerka posypa³a mnie tym pudrem, faktycznie w³oski siê troszeczkê unios³y, ale w dotyku mi siê nie podobaj±, s± takie, jakby to nazwaæ.... popudrowane? Ciekawam jak bêd± siê rozczesywaæ? Jak rozczesz± siê bez problemu to u¿yje tego jeszcze.

A tu cytat za artyku³u który podes³a³a mi Sailor
"Je¿eli masz wyniki badania krwi, a w nich wysoki poziom SHBG podczas gdy ca³kowity b±d¼ wolny T jest na niskim poziomie, nie podejmuj kroków do obni¿enia SHBG. Owszem, mog± zaistnieæ okoliczno¶ci, które przynios± korzy¶ci z obni¿enia SHBG (np. nowotwór prostaty), ale zazwyczaj mo¿esz w ten sposób zafundowaæ swojemu organizmowi powa¿ne problemy."

Hmm, czyli ten wynik wcale nie jest z³y, no w ka¿dym b±d¼ razie nie umrê od tego
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-06-05 o 11:34
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-05, 15:27   #1490
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Chcia³am zakupiæ kompleks do skóry t³ustej z naturalisu a tu lipa. Produktu nie ma...
Mo¿na to zamówiæ przez inny sklep?
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-05, 15:47   #1491
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Przepraszam, ¿e bêdê zadawaæ g³upie pytania

Pytania dot. wcierek, jakie ilo¶ci sk³adników mam kupowaæ. Np. przy kwasie hialuronowym s± dwie wielko¶ci - 30ml lub 100ml. Ile mam kupiæ. Czy 30ml to du¿o czy nie. Nie wiem ile siê go dodaje do mgie³ki - nie chcê kupiæ za ma³o, ¿eby za chwilê nie zamawiaæ znowu, ani za du¿o, ¿eby za chwilê nie wyrzucaæ:brzyda l:
Ile kupiæ kofeiny, witaminy B3, panthenolu - pomocy

Ca³y czas czekam na przepis na wcierkê, ale ¿eby by³ prosty jak obs³uga cepa
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-05, 18:11   #1492
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wróci³am od endokrynologa. Hormony wg doktora mam w idealnym porz±dku, nic co mo¿e powodowaæ wypadanie w³osów, nic co mo¿e zaniepokoiæ, nic co mo¿na leczyæ i nic co trzeba by sprawdziæ. Zap³aci³am 80 z³ i wysz³am z kwitkiem. Stwierdzi³ jedynie, ¿e z jego perspektywy w³osy to najmniej istotny aspekt, ¿e s± gorsze nieszczê¶cia. Dopiero jak wyci±gnê³am w³osy, które zabra³am od fryzjerki, to jeszcze raz spojrza³ na wyniki.... Doszed³ do wniosku, ¿e powinnam zbadaæ w±trobê, tym bardziej, ¿e ja mam problemy z ferrytyn± (a to bia³ko transportuj±ce ¿elazo i pochodzi z w±troby) to SHBG te¿ produkowane jest w w±trobie.
Nie wiem czy pójdê na to badanie, w±tpiê ¿e to w±troba, nic mnie nie boli i nic mi nie dolega ze strony uk³adu pokarmowego, tym bardziej, ¿e mam je zrobiæ oczywi¶cie prywatnie. Za d³ugo mi lec± by ¼ród³em mia³aby byæ w±troba, juz by chyba da³a znaæ o sobie, gdyby z ni± by³o co¶ nie tak wiec wyczerpa³y siê mo¿liwosci znalezienie przyczyny, choæ sam lekarz przyzna³, ¿e wypadanie
w³osów to tylko objaw czego¶....
heh tak go dzisiaj wymêczylam, ¿e zplaci³am 20 z³ wiecej ni¿ zwykle

Gaya patrz co znalaz³am, te¿ wspomniane o paznokciach, cyt"
"Choroby ca³ego organizmu, a ³ysienie

Bardziej medyczne by³o by okre¶lenie „choroby ogólnoustrojowe”, ale nie czepiajmy siê szczegó³ów. Pierwszym schorzeniem tego typu o którym wspomnieæ nale¿y to cukrzyca. Osoby, które maj± z ni± problem – je¶li s± leczone lekami doustnymi – w ci±gu kilku lat powinny spodziewaæ ³ysienia typu rozlanego. Podobny efekt daj± choroby w±troby ( wynika z problemów z prawid³ow± przemian± aminokwasów)."

i teraz o aminokwasach, wiem ¿e wiecie o nich du¿o, ale to tak by przypomnieæ i powiazaæ z w±trob± ewentualnie"

Aminokwasy powinny byæ dostarczane w³osom, poniewa¿ s± niezbêdne do ich wzrostu. Wykazano eksperymentalnie u zwierz±t, ¿e w¶ród niedoborów aminokwasów najwiêksz± rolê pe³ni niedobór cystyny.

Tryptofan- brak tego aminokwasu powoduje ³ysienie rozlane.

Metionina - Niezbêdny aminokwas nie produkowany przez organizm. Dostarcza organizmowi siarkê, przeciwdzia³aj±c± chorobom skóry, ³ysieniu, ³amaniu paznokci. Przy¶piesza wzrost w³osów i paznokci. Objawy braku metioniny to: wypadanie, sucho¶æ i ³amliwo¶æ w³osów, ³amliwo¶æ paznokci, choroby

Cystyna - wa¿ny aminokwas siarkowy wchodz±cy w sk³ad w³osa. Jest on wzglêdnie egzogenny tzn. mo¿e byæ wyprodukowany w organizmie pod pewnymi warunkami, te warunki to odpowiednio wysoki poziom metioniny. W zale¿no¶ci od ró¿nych czynników w³os zawiera do 18% cystyny. Razem z metionin± stanowi g³ówny sk³adnik keratyny buduj±cej w³osy i paznokcie odgrywaj±c wa¿n± rolê w procesie ich wzmocnienia.

Biotyna - wp³ywa na w³a¶ciwe funkcjonowanie skóry i w³osów, zapobiega siwieniu w³osów oraz ³ysieniu.

Cysteina - wp³ywa na wzrost w³osów, przy jej braku w³osy tr±ca po³ysk

Mo¿e jednak warto zrobiæ te badania na w±trobê? W koncu mam te¿ baardzo sucha skórê i ³amliwe paznokcie
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-06-05 o 19:15
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-05, 23:13   #1493
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Margo, no pewnie, zrob badania watroby. Juz tyle ich zrobilas, ze szkoda byloby w tym momencie poprzestac na niczym ( w sensie zadnej konkretnej diagnozy ). Ja bym sie nie zawachala jeszcze przejsc do 2 innych endo - ginow , zeby porownac diagnozy. Ten Twoj doktorek do dociekliwych nie nalezy ,a takiego co kwituje problem per ''sa wieksze tragedie'' to od razu mozna w kiblu z woda spuscic.
To SHGB na wlosy powinno Ci tylko wplywac dobrze. Byla tu kiedys dziewczyna, ktorej lekarz powiedzial, ze tylko wysokie SHGB jeszcze ja jako tako od lysienia chroni. To bialko wiazace tescia i tak jak Sailor przypomniala , antyki moga go trwale wywindowac na co ja od lat wlasnie mam nadzieje Ten fragment , ktory wkleilas dotyczy mezczyzn, czyli nas nie obchodzi, bo oni najczesciej daza do obnizenia SHGB, co by miec tescia wiecej.
Faktem jest, ze przypadek jest z Ciebie nietuzinkowy, tym bardziej potrzebujesz specjalisty z prawdziwego zdarzenia, ktory nawet nas przebije pod wzgledem wiedzy i dociekliwosci. Nie jestem pewna co do zwiazku ferrytyna - watroba. Ja mam watrobe super ( poki co...) a ferrytyna tez zawsze bardzo niska ( jesli bez suplementacji ), za to na pewno jest zwiazek z tarczyca. Ze po suplementacji siarka kobity peruki zrzucaly tez sie tu juz przewinelo, wiec jeszcze masz co sprawdzac, nie ma co skladac broni.

Constanca a moglabys zbadac wolny testosteron w 3 - 5 dniu cyklu ? Tak zeby potwierdzic, czy rzeczywiscie skoczyl na tych Twoich antykach. No i zebys mogla porownac wynik w przyszlosci jak juz zmienisz pigulke. A kompleks wyszedl pewnie dzieki mojej reklamie wszedobylskiej Napisz do nich i zapytaj kiedy bedzie, komunikatywni sa dosc.


czy ten link Wam sie otwiera ? https://wizaz.pl/forum/group.php?do=...cussionid=6252

Edytowane przez Gosiakol
Czas edycji: 2014-06-05 o 23:19
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-06, 08:56   #1494
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

[QUOTE=Gosiakol;46774418]Margo, no pewnie, zrob badania watroby. Juz tyle ich zrobilas, ze szkoda byloby w tym momencie poprzestac na niczym ( w sensie zadnej konkretnej diagnozy ). Ja bym sie nie zawachala jeszcze przejsc do 2 innych endo - ginow , zeby porownac diagnozy. Ten Twoj doktorek do dociekliwych nie nalezy ,a takiego co kwituje problem per ''sa wieksze tragedie'' to od razu mozna w kiblu z woda spuscic.
To SHGB na wlosy powinno Ci tylko wplywac dobrze. Byla tu kiedys dziewczyna, ktorej lekarz powiedzial, ze tylko wysokie SHGB jeszcze ja jako tako od lysienia chroni. To bialko wiazace tescia i tak jak Sailor przypomniala , antyki moga go trwale wywindowac na co ja od lat wlasnie mam nadzieje Ten fragment , ktory wkleilas dotyczy mezczyzn, czyli nas nie obchodzi, bo oni najczesciej daza do obnizenia SHGB, co by miec tescia wiecej.
Faktem jest, ze przypadek jest z Ciebie nietuzinkowy, tym bardziej potrzebujesz specjalisty z prawdziwego zdarzenia, ktory nawet nas przebije pod wzgledem wiedzy i dociekliwosci. Nie jestem pewna co do zwiazku ferrytyna - watroba. Ja mam watrobe super ( poki co...) a ferrytyna tez zawsze bardzo niska ( jesli bez suplementacji ), za to na pewno jest zwiazek z tarczyca. Ze po suplementacji siarka kobity peruki zrzucaly tez sie tu juz przewinelo, wiec jeszcze masz co sprawdzac, nie ma co skladac broni.

Gosiakol podjê³am decyzjê, ¿e jak moja lekarka rodzinna da mi skierowanie na NFZ na te wszystkie badania, to robiê.... A jak nie, to zrobiê pó¼niej, bo zaczyna kasy brakowaæ, bo ostatnio na nic innego nie wydajê tylko na w³osy.
No i niespodzianka, pani dr bez najmniejszego mruczenia wypisa³am 8 badañ z krwi, USG jamy brzusznej, ci¶nienie i nawet EKG (po co to EKG nie mam pojêcia). Ale wiecie co dzia³a? Jej te¿ pokaza³am te w³osy od fryzjerki, ten widok ludzi pora¿a i zmusza do my¶lenie. Z tym ci¶nieniem i EKG przybieg³a do mnie do laboratorium, zostawi³a w gabinecie pacjentkê i instruowa³a laborantkê, co ma zrobiæ z wynikami.... No widaæ, ¿e przejê³a siê kobieta... Na 11:00 idê na USG jamy brzusznej. W poniedzia³ek bêdê mia³a wyniki krwi. Nie wiem co z nich wyjdzie, ale jak uda³o siê zrobiæ na koszt pañstwa, to nic nie tracê. Swoj± drog±, to nie mai³am pojêcia, ze w±troba mo¿e powodowaæ lysienie, do¶æ rzadko o tym mówi±...
Gosoakol, czytalam o tym SHGB i wiem, ¿e samo w sobie nie szkodzi w³osom, ale ewidentnie wskazuje na jaki¶ problem w organizmie, który trzeba namierzyæ, tym bardziej, ¿e on nie jest tylko podniesiony, ale jego wrêcz u mnie zmierzyæ nie sposób, dlatego jednak warto zerkn±æ na t± w±trobê, choæby tylko po to by wykluczyæ z ni± problemy.
Co do endo, to te¿ pomy¶la³am, ¿e jeszcze choc jeden powinien na mnie zerkn±æ, ale najpierw zobaczmy co z ta w±trob±, bez sensu umawiaæ siê z takim jak jeszcze nie ma wyników...
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-06-06 o 09:03
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-06, 09:02   #1495
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

[QUOTE=margo1974;46776553]
Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Margo, no pewnie, zrob badania watroby. Juz tyle ich zrobilas, ze szkoda byloby w tym momencie poprzestac na niczym ( w sensie zadnej konkretnej diagnozy ). Ja bym sie nie zawachala jeszcze przejsc do 2 innych endo - ginow , zeby porownac diagnozy. Ten Twoj doktorek do dociekliwych nie nalezy ,a takiego co kwituje problem per ''sa wieksze tragedie'' to od razu mozna w kiblu z woda spuscic.
To SHGB na wlosy powinno Ci tylko wplywac dobrze. Byla tu kiedys dziewczyna, ktorej lekarz powiedzial, ze tylko wysokie SHGB jeszcze ja jako tako od lysienia chroni. To bialko wiazace tescia i tak jak Sailor przypomniala , antyki moga go trwale wywindowac na co ja od lat wlasnie mam nadzieje Ten fragment , ktory wkleilas dotyczy mezczyzn, czyli nas nie obchodzi, bo oni najczesciej daza do obnizenia SHGB, co by miec tescia wiecej.
Faktem jest, ze przypadek jest z Ciebie nietuzinkowy, tym bardziej potrzebujesz specjalisty z prawdziwego zdarzenia, ktory nawet nas przebije pod wzgledem wiedzy i dociekliwosci. Nie jestem pewna co do zwiazku ferrytyna - watroba. Ja mam watrobe super ( poki co...) a ferrytyna tez zawsze bardzo niska ( jesli bez suplementacji ), za to na pewno jest zwiazek z tarczyca. Ze po suplementacji siarka kobity peruki zrzucaly tez sie tu juz przewinelo, wiec jeszcze masz co sprawdzac, nie ma co skladac broni.

Gosiakol podjê³am decyzjê, ¿e jak moja lekarka rodzinna da mi skierowanie na NFZ na te wszystkie badania, to robiê.... A jak nie, to zrobiê pó¼niej, bo zaczyna kasy brakowaæ, bo ostatnio na nic innego nie wydajê tylko na w³osy.
No i niespodzianka, pani dr bez najmniejszego mruczenia wypisa³am 8 badañ z krwi, USG jamy brzusznej, ci¶nienie i nawet EKG (po co to EKG nie mam pojêcia). Ale wiecie co dzia³a? Jej te¿ pokaza³am te w³osy od fryzjerki, ten widok ludzi pora¿a i zmusza do my¶lenie. Z tym ci¶nieniem i EKG przybieg³a do mnie do laboratorium, zostawi³a w gabinecie pacjentkê i instruowa³a laborantkê, co ma zrobiæ z wynikami.... No widaæ, ¿e przejê³a siê kobieta... Na 11:00 idê na USG jamy brzusznej. W poniedzia³ek bêdê mia³a wyniki krwi. Nie wiem co z nich wyjdzie, ale jak uda³o siê zrobiæ na koszt pañstwa, to nic nie tracê. Swoj± drog±, to nie mai³am pojêcia, ze w±troba mo¿e powodowaæ lysienie, do¶æ rzadko o tym mówi±...
Te¿ mia³am robione usg jamy brzusznej i tarczycy dziêki pani dr pierwszego kontaktu. Wszystko gra poza dwoma ma³ymi guzkami na tarczycy, ale dowiedzia³am siê, ¿e to do¶æ powszechne zjawisko i raczej nie zwala³aby na karb tego wypadanie w³osów.

Dobrze zrobi³a¶ z tymi w³osami, pokazuj±c je lekarzom. Co innego jak opowiadamy o tym ile ich tracimy, a co innego zobaczyæ jak ta liczba faktycznie siê prezentuje.
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-06, 11:06   #1496
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

[QUOTE=margo1974;46776553]
Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Margo, no pewnie, zrob badania watroby. Juz tyle ich zrobilas, ze szkoda byloby w tym momencie poprzestac na niczym ( w sensie zadnej konkretnej diagnozy ). Ja bym sie nie zawachala jeszcze przejsc do 2 innych endo - ginow , zeby porownac diagnozy. Ten Twoj doktorek do dociekliwych nie nalezy ,a takiego co kwituje problem per ''sa wieksze tragedie'' to od razu mozna w kiblu z woda spuscic.
To SHGB na wlosy powinno Ci tylko wplywac dobrze. Byla tu kiedys dziewczyna, ktorej lekarz powiedzial, ze tylko wysokie SHGB jeszcze ja jako tako od lysienia chroni. To bialko wiazace tescia i tak jak Sailor przypomniala , antyki moga go trwale wywindowac na co ja od lat wlasnie mam nadzieje Ten fragment , ktory wkleilas dotyczy mezczyzn, czyli nas nie obchodzi, bo oni najczesciej daza do obnizenia SHGB, co by miec tescia wiecej.
Faktem jest, ze przypadek jest z Ciebie nietuzinkowy, tym bardziej potrzebujesz specjalisty z prawdziwego zdarzenia, ktory nawet nas przebije pod wzgledem wiedzy i dociekliwosci. Nie jestem pewna co do zwiazku ferrytyna - watroba. Ja mam watrobe super ( poki co...) a ferrytyna tez zawsze bardzo niska ( jesli bez suplementacji ), za to na pewno jest zwiazek z tarczyca. Ze po suplementacji siarka kobity peruki zrzucaly tez sie tu juz przewinelo, wiec jeszcze masz co sprawdzac, nie ma co skladac broni.

Gosiakol podjê³am decyzjê, ¿e jak moja lekarka rodzinna da mi skierowanie na NFZ na te wszystkie badania, to robiê.... A jak nie, to zrobiê pó¼niej, bo zaczyna kasy brakowaæ, bo ostatnio na nic innego nie wydajê tylko na w³osy.
No i niespodzianka, pani dr bez najmniejszego mruczenia wypisa³am 8 badañ z krwi, USG jamy brzusznej, ci¶nienie i nawet EKG (po co to EKG nie mam pojêcia). Ale wiecie co dzia³a? Jej te¿ pokaza³am te w³osy od fryzjerki, ten widok ludzi pora¿a i zmusza do my¶lenie. Z tym ci¶nieniem i EKG przybieg³a do mnie do laboratorium, zostawi³a w gabinecie pacjentkê i instruowa³a laborantkê, co ma zrobiæ z wynikami.... No widaæ, ¿e przejê³a siê kobieta... Na 11:00 idê na USG jamy brzusznej. W poniedzia³ek bêdê mia³a wyniki krwi. Nie wiem co z nich wyjdzie, ale jak uda³o siê zrobiæ na koszt pañstwa, to nic nie tracê. Swoj± drog±, to nie mai³am pojêcia, ze w±troba mo¿e powodowaæ lysienie, do¶æ rzadko o tym mówi±...
Gosoakol, czytalam o tym SHGB i wiem, ¿e samo w sobie nie szkodzi w³osom, ale ewidentnie wskazuje na jaki¶ problem w organizmie, który trzeba namierzyæ, tym bardziej, ¿e on nie jest tylko podniesiony, ale jego wrêcz u mnie zmierzyæ nie sposób, dlatego jednak warto zerkn±æ na t± w±trobê, choæby tylko po to by wykluczyæ z ni± problemy.
Co do endo, to te¿ pomy¶la³am, ¿e jeszcze choc jeden powinien na mnie zerkn±æ, ale najpierw zobaczmy co z ta w±trob±, bez sensu umawiaæ siê z takim jak jeszcze nie ma wyników...
Margo, je¶li chodzi o szukanie przyczyn ³ysienia w w±trobie, sytuacja nie jest taka ³atwa jak siê wydaje. Du¿o osób zapomina jak wa¿ny jest ten organ i jak wiele ró¿nych funkcji posiada.
Dlatego niedawno Ci tru³am jak wa¿ne jest odpowiednie podej¶cie do nadnerczy, jelit i w±troby, aby móc walczyæ o dobry stan zdrowia, samopoczucie, odporno¶æ, a w konsekwencji o w³osy
Tu nie chodzi tylko o t± funkcjê oczyszczaj±c± w±troby - bo chyba tak ka¿demu siê kojarzy. Jest magazynem dla glikogenu, witamin i minera³ów, bierze udzia³ w metabolizmie wêglowodanów, protein i bia³ka. Bierze czynny udzia³ w zachowaniu równowagi hormonalnej. Reguluje poziom glukozy, przekszta³ca witaminy i minera³y do aktywnej formy, przekszta³ca hormony tarczycy i ... ju¿ mi siê wymieniaæ nie chce, ale jest tego jeszcze sporo.

Dla zobrazowania - ja mam problemy z w±trob±. Moja insulinooporno¶æ ma pochodzenie w±trobowe, przez co równie¿ bia³ko ca³kowite jest u mnie bardzo niskie, mimo tego, ¿e dbam aby w diecie go nie zabrak³o.
Na dok³adkê zespó³ metabliczny, który raz jest raz go nie ma - w zale¿no¶ci jak bardzo dbam o siebie.
W zesz³ym roku robi³am oczyszczanie w±troby dwa razy - odczucia jakbym grypê przechodzi³a. Dlatego teraz wspomagam detoks ka¿dego dnia praktycznie, ¿eby jako tako to wszystko funkcjonowa³o jeszcze.


Z tymi posypkami nadaj±cymi objêto¶æ uwa¿aj, bo to mo¿e zapychaæ jeszcze bardziej mieszki. Tak jak suche szampony, to ma chyba bardzo podobny sk³ad.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-06-06 o 11:34
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-06, 14:37   #1497
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

To w takim razie i ja zrobiê jakie¶ badania na w±trobê.
Tylko podpowiedzcie jakie
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-07, 06:48   #1498
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
To w takim razie i ja zrobiê jakie¶ badania na w±trobê.
Tylko podpowiedzcie jakie
ja dosta³am takie:
Bilirubina
ALAT
ASPAT
GGTP
HBS
HCV
wyniki w poniedzia³ek.
USG jamy brzusznej w porz±dku, ¿adnych niepokoj±cych zmian (jedynie zwapnienie na nerkach)
Gaya, pierwsze 4 badania, to badania rutynowe, mo¿esz spokojnie poprosiæ swojego rodzinnego o skierowanie i zwykle na drugi dzieñ wszystko ju¿ wiadomo.
Sailor poczyta³am troche o metodach oczyszczania w±troby (dr Clark i Tombak), z tego co wyczyta³am, to ju¿ du¿o na pewno poprawi³am na diecie antygrzybowej, a jestem na niej od lutego. Lekarz, który mi robi³ USG wspomnia³, ¿e zmiana diety te¿ mo¿e wp³yn±æ na SHBG (?) ale czy a¿ tak? Pewnie wszystko do kupi tak podnios³o te bia³ka transportuj±ce (antykoncepcja, dieta, i mo¿e co¶ jeszcze) W ka¿dym b±d¼ razie na koszt pañstwa to ja moge nawet ko¶ci przebadaæ
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-06-07 o 07:19
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-07, 17:24   #1499
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Spotkala sie ktoras z was z kroplami dr clark?Ostatnio w jednym sklepie ekologicznym zostaly mi polecone,ale cena ...zaporowa.Chyba ponad 180 zlotych ...

Dziewczynki,polecicie mi jakies dobre kapsulki z olejem z wiesiolka oraz olejem z pestek dyni?Chcialabym,zeby jesli to mozliwe,w jednyj kapsulce bylo na tyle duzo tego oleju,zebym nie musiala lykac po kilka dziennie.
Starczy juz,ze cynk,witamine d3,magnez i wit b lykam.
Margo123 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-06-07, 17:53   #1500
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomo¶ci: 1 272
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Margo a nie chcesz oleju sobie kupiæ takie butelkowanego? W sklepach ze zdrow± ¿ywno¶ci± s±, tylko trzeba patrzeæ ¿eby by³y z lodówki i w ciemnym szkle A jak bêdziesz ³ykaæ olej z dyni to on ju¿ ma cynk, wiêc te¿ ¿eby¶ nie przedobrzy³a Jakbym mia³a wybraæ to bym wybra³a chyba olej z dyni ni¿ cynk w tabletce. No i jest pycha!
mastiff jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.