Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-08-18, 19:33   #2041
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Moim zdaniem, za du¿o szczê¶cia na raz. Je¶li ju¿ jeste¶ na pigu³kach, zamiast odstawiaæ je i dopiero pó¼niej zastanawiaæ siê co dalej, zacznij od innych zmian. Zastanów siê czym siê wspomagaæ, jaka dieta, jakie produkty i sk±d, a jak ju¿ temat ogarniesz próbowaæ odstawiaæ antyki. Kilka miesiêcy Ciê ju¿ raczej nie zbawi.
Byæ mo¿e organizm nie zareaguje wtedy buntem, albo bêdzie on l¿ejszy.
Zrezygnowa³am z nabia³u, cukru, kofeiny - nie chcê niepotrzebnego wysypu na twarzy. Modyfikowaæ dietê chcê nadal, ale przestawienie siê z dnia na dzieñ jest nie³atwym zadaniem. W tabelce, któr± prowadzi³a¶ przedstawia³a¶ jakie suplementy do³±czy³a¶ do antyków i jak siê z nim czu³a¶. Przy pigu³kach ni¿sze dawki np. palmy, pó¼niej ju¿ bez nich wy¿sze.
Zamówi³am sobie oenobiol, mam krem nizoral, robiê szampon cebulowy. Jestem na pocz±tku drogi.
Gosiu, jak wyniki?
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-18, 19:47   #2042
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wychodzi na to wiêc, ze lepiej w ogóle nie rozpoczynaæ terapii za pomoca tabletek antykoncepcyjnych, nawet tych antyandrogennych? Przeczyta³am wiele postów T³ustego zycia, zdajê sobie z tego sprawê, ze na prawid³owe funkcjonowanie hormonów ma wp³yw w³a¶nie dieta. Uwazacie wiêc ze lepiej wprowadziæ pierwsze co w zycie lepsza dietê niz brac antyki, które daja tylko z³udne wrazenie ze wszystko dzia³a jak nalezy ? Nigdy nie bra³am antyków i wciaz siê przed nimi wzbraniam. Kolejne wyniki które muszê dorobiæ dopiero na poczatku nastêpnego miesi±ca. Ale wciaz zastanawiam siê nad zmian± diety i odpowiednimi witaminami. Polecacie ten oenobiol, warto go zamówiæ? A co z tranem? My¶licie ze równiez jest sens go zazywac??
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-18, 20:14   #2043
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

No kochane, bede zyla. Wyniki z powrotem w normie. ALAT spadl do 36 a ASPAT do 20, wiec w ogole bajka. Jestem jednak nosicielka wirusa EBV, podobno jak 80% populacji..:/ To mononukleoza jest. Ale wszelki proby watroby samej w sobie sa ok. Tak czy inaczej, ulga ogromna..cholera, moglam pic w sobote ze znajomymi a nie siedziec o suchej paszczy caly wieczor i myslec o tym, ze pewnie syntetyki zrujowaly mi zdrowie..Ten ostatni tydzien byl straszny..
Sailor, badali mi:
cukier : 95 ( do 110 norma )
ALAT, ASAT, Phosphate Alcaline, trzy rodzaje bilirubiny : wolna , calkowita i jakas bezposrednia (?), przeciwciala dla wirusa EBV, CMV, HBS,HBC i VHC. Tylko ze po polsku te skroty moga inaczej wygladac, a ja w watrobie jeszcze taka oblatana nie jestem, zeby wiedziec o co kaman. te ostatnie to wszystko wirusy w kazdym razie. Doczytalam wlasnie, ze niektore warto powtorzyc '' w przypadku podejrzen'' :/ i jutro pojde zapytac o jakie podejrzenia chodzi??
Pomio to, zgodnie z zalozeniem, rozpoczynam po tym zimnym prysznicu delikatne schodzenie z chemii. Z androcuru trzeba bardzo powoli, zeby nie bylo efektu jojo albo wrecz gorzej niz wczesniej. Zajmie mi to co najmniej z pol roku..Pewnie pojawi sie jakis tradzik ( choc przed pigulka go nie mialam) , pewnie wlos sie sypnie..jestem na to przygotowana psychicznie. Dokladnie tak jak piszesz Sailor, juz przed odstawieniem trzeba sobie przygotowac terapie alternatywna i przyzwyczajac sie do zmian, bo po odstawieniu to bedzie tylko panika , placz i zgrzytanie zebami a w takim stanie nie mysli sie racjonalnie. Ja sie w zeszlym tygodniu strasznie ograniczalam z cukrem choc ciagnie mnie jak cpuna do heroiny. Lekko nie ma. Nabial..dwie male kosteczki bialego sera dziennie to chyba jeszcze nie zgroza..?
Constanca
Jesli mialas 3glicerydy juz na takim poziomie jakis czas temu to dzis najpewniej masz przekroczona norme, jesli nie zmienilas czegos w diecie. To tabsy. Czytalam w necie wyniki jakiejs kobiety, ktora wazyla 116 kg, a trojglicerydow miala sporo mniej niz ja. Mam wrazenie, ze niektorym sie zle wyniki lipidowe kojarza jednoznacznie z masa ciala, a to nie ma nic do rzeczy.
PS Mosia Najpierw wyniki androgenow. Trzeba wiedziec z jakiego pulapu sie wychodzi, ale ogolnie - tak. Ja gdybym wiedziala 4 lata temu to co wiem teraz to bym zdecydowanie wyprobowala najpierw wszystkie inne opcje niz antyki i dopiero jesli to by nie zadzialalo, siegnelabym po cos co by uspilo jajniki, ale tez niekoniecznie pigulka tylko na poczatek malymi dawkami czegos naturalnego w zelu. Co prawda akurat przydaje mi sie antykoncepcja, ale zrezygnowalabym z tej tzw ''wygody'' na rzecz wolnosci od chemii..Nie wiedzialam np, ze magnez moze miec wplyw na hormony..albo witamina D..tak czy inaczej, skoro czytasz Tluste to wszystko juz wiesz. Dla Ciebie jest dieta na pcos, nawet jesli jeszcze nie masz go potwierdzonego. Omijamy tylko te puntky o nadwyzce estrogenow, bo my ich wlasnie bardzo potrzebujemy. Wychodzi na to, ze trzeba jesc plastik

Edytowane przez Gosiakol
Czas edycji: 2014-08-19 o 00:21
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-19, 08:12   #2044
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
czerwonapanienka , te Twoje pigu³ki s± mi podejrzane, chyba nie s± antyandrogenne, a takie niestety potrafi± powodowaæ wypadanie w³osów. Zrób badania"
-ferrytyny
-TSH
FT3 i FT4
wit B12
i ewentualnie prolaktyny, bo inne hormony bêd± zafa³szowane przez pigu³ki. Ja nawet po 3 miesi±cach od odstawienie mia³am popodnoszone androgeny, po 5 miesi±cach chyba nadal jest co¶ nie tak, bo mam estradiol jak kobieta w ci±¿y, pigu³ki niestety nie si± obojêtne dla naszego organizmu i pozostawiaj± ¶lad nawet pó³ roku po ich odstawieniu
Dziêkujê za pomoc ju¿ wiem od czego zacz±æ i za jakie badania siê zabraæ.
__________________
15.08.2015
czerwonapanienka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-19, 08:57   #2045
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 4 437
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Sailorek, Konspiracja , no wlasnie powtorzylam dzisiaj badania, za dwie godziny odbieram wyniki..Musialam troche odczekac po tamtych bo tak od razu powtarzac to bez sensu..Dostalam skierowanie na zbadanie chyba wszystkiego co sie da w zwiazku z watroba, z 10 pozycji bylo na tej kartce, z czego w polowie w ogole nie wiem co to i nie chce wiedziec chyba, ze wynik nie bedzie w normie.
Super, ze wyniki ok
U¶mia³am sie z imprezy, to trzeba teraz bedzie nadrobiæ zaleglo¶ci



Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Konspi, jakie antyki teraz bierzesz ? Skad pewnosc, ze mniej inwazyjne dla zyl? Bo mniej estro ? To jedyna opcja..Dopoki to estro syntetyczne to zawsze jest grozne dla zyl, watroby, lipidow..jakos sie niektorym wydaje w necie, ze plastry np oszczedzaja wszystko, a to bzdura przeciez. Tylko estro naturalne jest nieszkodliwe zapodane przez skore tylko ze na wlosy jest kompletnie nieskuteczne..no ale , jak mus to mus..Jak czytam tylko w kolko na co to szkodzi to juz naprawde mi sie odechciewa..
Ja przeszuka³am temat tabsów pod zupe³nie innym k±tem, nie o w³osy mi chodzi³o.
W³asnie o do ¿y³y - to zdecydowanie druga generacja z lewonogestrelem. Jest to juz w tej chwili poparte badaniami i na uwagê zas³uguje tez fakt, ze na rynku amerykanskim w ogóle ca³y czas opracowuja nowe kombinacje w³a¶nie z lewonogestrelem, podczas gdy u nas ciagle kwitnie zachwyt nad III i IV - z zw³aszcza szkodliwym drosperinionem.

Ja madi musia³am juz zmieniæ bo ewidentnie to nie dla mnie tabletki. Teraz jestem jak nowa w dodatku dopiero teraz widze ile mi tamte gromadzi³y wody...

A je¶li idzie sztuczne estro to chodzi g³ownie o problem z wit B:
"Wyniki badañ naukowych sugeruj±, ¿e stosowanie hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych, szczególnie o wysokiej zawarto¶ci estrogenów, modyfikuje wch³anianie witaminy B6, co skutkuje obni¿eniem jego stê¿enia we krwi. Niski poziom witamin z grupy B koreluje z wysokim poziomem homocysteiny, bêd±cej niezale¿nym czynnikiem ryzyka chorób uk³adu kr±¿enia"
Warto o tym pamietac chyba i suplementowac B. Niestety ginekolodzy o tym nie informuj±.
A w ogole to sa juz przecie¿ u nas tabletki z naturalnym, nie syntetycznymn estrogenem. Tylko wla¶nie progestagen maja IV generacji...

Ja zobaczê co dalej z moim lipidogramem, nie ukrywam ze tabletki sa dla mnie super rozwiazaniem i nie chcia³abym ich musieæ odstawiaæ. Ale jak trzbeba bedzie to trudno.




Cytat:
Napisane przez czerwonapanienka Poka¿ wiadomo¶æ
- biorê ci±gle te same czyli Microgynon21 nie wiem czy s± antyandrogenne
- stres to trudny egzamin i obrona (nie mogê wiêc tego nazwaæ powa¿nym i d³ugotrwa³ym stresem)
- niestety nie robi³am ¿adnych badañ przed pigu³kami najpier mia³am Jasminelle ¼le siê po nich czu³am, dosta³am Microgynon21 nic siê nie dzia³o wiêc biorê je ju¿ kilka lat
Nie sa. One sa wa¶nie z lewonogestrelem. Ale wcale nie musisz takich andro potrzebowac. A wypadnie wcale nie musi byc spowodowane tabletkami... Rób badania.

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Szczerze mówi±c, wybra³am szpital kieruj±c siê tylko faktem, ¿e ordynatorem i zarazem po³o¿nikiem w nim jest znajomy rodziny mojego faceta i te¿ zna siê z lekarzem prowadz±cym moj± ci±¿ê, bo razem prowadz± równie¿ klinikê leczenia niep³odno¶ci. Mam nadzieje, ¿e to bêdzie takie moje zabezpieczenie i nie zostawi± mnie przez to samej sobie.
Bo najbardziej boje siê w³a¶nie, ¿e w razie komplikacji, kto¶ zadecyduje za pó¼no ...
Ból jest dla mnie mniej istotny.
No to super.
Ja w³a¶nie tez pod tym k±tem wybra³am szpital. Najlepszy we Wro, gdyby cos z dzieckiem to wiedzia³am, ze moge byæ pewna dobrej opieki , sprzetu, lekarzy. Równie¿ lekarz prowadz±cy - co akurat na nic sie nie przyda³o. Ale - nie moglam rodzic jak chcia³am, a do tego nie wpuscili mê¿a, bo wla¶nie by³a epidemia grypy...

Cytat:
Napisane przez Constanca Poka¿ wiadomo¶æ
Przeczyta³am artyku³ z linka i kurcze...cholernie chcia³abym odstawiæ pigu³ki. Naprawdê. Ale bojê siê, ¿e sobie z tym nie poradzê i ewentualne skutki powal± mnie na kolana. Jestem zmêczona i czujê ¿e to ju¿ czas na zmiany, ale co je¶li narobiê sobie jeszcze wiêcej problemów? Albo gorzej..bêdê braæ je przez parê kolejnych lat i wtedy ju¿ w ogóle siê nie ogarnê.
Jak nie chcesz, nie potrzebujesz brac tabletek, to odstawiaj. Masz tutaj dziewczyny z solidnym zapleczem wiedzy na pewno ustawi± Ci kuracjê ¿eby stosunkowo najmniej szkód by³o.
Niemniej jednak, nie wiesz tez czy to od tego i nie masz na razie ¿adnych badañ.
__________________
...najmniejsze pañstwo ¶wiata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf by³a kobiet±

Edytowane przez konspiracja
Czas edycji: 2014-08-19 o 08:59
konspiracja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-19, 11:03   #2046
purple eye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Witajcie,

Mam pro¶bê o radê, bo nie wiem co robiæ

Dopad³o mnie chyba ³ysienie androgenowe. W³osy przerzedzone i to do¶æ mocno na czybku g³owy, trochê po bokach. Z ty³u w porz±dku. Lec± w sporych ilo¶ciach i jak tak dalej pójdzie, to za kilka tygodni nic nie zostanie. Nie wiem co robiæ? W zesz³ym roku mia³am badania hormonów, by³am u dermatologa, ginekologa, endokrynologa, trychologa. Nie dowiedzia³am siê nic. Ka¿dy zbagatelizowa³ 'dolegliwo¶ci'. Widaæ taki mój urok, wiele kobiet ma ten problem, bla bla... Podda³am siê wtedy, bo wyniki badañ by³y ok (tylko cholesterol zawy¿ony), sama nie chcia³am nic na w³asn± rekê robiæ, ¿eby nie pogorszyæ.

Teraz chcê znów zawalczyæ, ale nie wiem za co zabraæ siê najpierw? Nie wiem czy nie jest ju¿ za pó¼no?

Na pewno mam jaki¶ problem ze skór± g³owy. Szybko siê przet³uszcza i zapycha. Robi± mi siê od jakiego¶ czasu bol±ce pryszcze. Mam te¿ sk³onno¶æ do kaszaków (w³a¶nie bêdê usuwaæ 3 kolejne). Mo¿e to tutaj le¿y problem?

Powiedzcie, doradzcie co mam zrobiæ? Do jakiego lekarza i¶æ, jakie badanie dok³adnie zrobiæ? Mieszkam za granic±, bêdê w Polsce za kilka dni i chcia³abym siê tym zaj±æ!
purple eye jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-19, 15:32   #2047
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Gosiakol i inne kobity,które zamawia³y Pantostin. Na jakiej str zamówi³ysæie?? Bo mi teraz email przyszed³,z apteki której kupywalam,ze do polski jest zabronione On nie jest na recepte prxypadkiem? Jak Alpicort i loxon 5%?
__________________
WALCZÊ O W£OSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-08-19 o 15:36
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-08-19, 16:45   #2048
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Konspiracjo, to prawa nic nie wiem, bo nawet przebadana dok³adnie nie jestem. Wszystko robione jest na o¶lep.

Czy istnieje jaka¶ norma dla kobiet w moim wieku (24 lata) je¶li chodzi o tsh?
Czyta³am, ¿e najlepiej by³oby gdyby by³o 1,0, ale nie jest to medycznie potwierdzona wiadomo¶æ. Jak to jest u Was?
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-19, 16:47   #2049
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Constanca Poka¿ wiadomo¶æ
Konspiracjo, to prawa nic nie wiem, bo nawet przebadana dok³adnie nie jestem. Wszystko robione jest na o¶lep.

Czy istnieje jaka¶ norma dla kobiet w moim wieku (24 lata) je¶li chodzi o tsh?
Czyta³am, ¿e najlepiej by³oby gdyby by³o 1,0, ale nie jest to medycznie potwierdzona wiadomo¶æ. Jak to jest u Was?
Mój lekarz twierdzi,¼e ok.1 do 2,ale jak siê dobrze czujesz. Np. ja bli¼ej i po wy¿ej 2 czujê siê jak zoombie.
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-19, 16:53   #2050
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Poka¿ wiadomo¶æ
Mój lekarz twierdzi,¼e ok.1 do 2,ale jak siê dobrze czujesz. Np. ja bli¼ej i po wy¿ej 2 czujê siê jak zoombie.
A bada³a¶ sobie równie¿ ft3 i ft4?
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-19, 16:57   #2051
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Constanca Poka¿ wiadomo¶æ
A bada³a¶ sobie równie¿ ft3 i ft4?
Tak.Szczególnie ft4 zawsze z tsh badam i jest zawsze w górnej granicy
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-19, 16:59   #2052
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomo¶ci: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Hej

Pewnie mnie nie pamiêtacie, bo napisa³am tu mo¿e ze dwa posty. Badania u mnie wykaza³y skoki 17-oh-p i podwy¿szony wolny testosteron. Do ginekologa wybieram siê od pó³ roku Ale mam termin na 15 wrze¶nia i tym razem na pewno pójdê.

Ale zauwa¿y³am, ¿e rozmawiacie o ¿ylakach. Mo¿e to te¿ ma zwi±zek z hormonami? Ja te¿ je mam I to od dawna, pierwsza "bu³ka" zaczê³a wychodziæ, kiedy mia³am jakie¶ 13-14 lat. Teraz mam ogromnego ¿ylaka, dziwn± skórê w tym miejscu i na szczê¶cie tylko jeden rozstêp.
Mia³am i¶æ na zabieg wycinania na NFZ, ale na szczê¶cie zachorowa³am. Pó¼niej poszed³ tata i wróci³ z naciêciami na ca³ej nodze Jak kie³baska na grilla
Dlatego zdecydowa³am siê na kosmicznie drogi zabieg laserem. Moja skóra siê nie goi praktycznie wcale, wiêc to jedyny sposób, ¿eby unikn±æ mnóstwa blizn. Bêdê mieæ operowane obie nogi (na lewej jeszcze nie ma objawów, ale wolê nie czekaæ) we wrze¶niu. Na pewno dam znaæ, jak posz³o.

Dodam jeszcze, ¿e nie warto robiæ sobie skleroterapii przy ¿ylakach. Paj±czki tak (nawet po operacji laserowej robi siê sklero na paj±czki), ale ¿y³y trzeba zamkn±æ i mieæ wzglêdny spokój na jaki¶ czas.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-19, 20:13   #2053
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Poka¿ wiadomo¶æ
Gosiakol i inne kobity,które zamawia³y Pantostin. Na jakiej str zamówi³ysæie?? Bo mi teraz email przyszed³,z apteki której kupywalam,ze do polski jest zabronione On nie jest na recepte prxypadkiem? Jak Alpicort i loxon 5%?
Ja zamawia³am na eBay ale z dostaw± do Niemiec i brat mi przywióz³

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-19, 21:51   #2054
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Gosia, dziêki za badania, muszê siê w koñcu zmusiæ aby poczytaæ jak siê dobraæ do w±troby. Poza tym chcia³am sprawdziæ wszystkie dostêpne badania, mo¿e tu s± jakie¶ odpowiedniki tego. Mój lekarz rodzinny to pata³ach straszny i zapisuje sobie moje pytania, a pó¼niej w necie szuka ... Tyle to ja mogê sama.
Co do glukozy, to macie normy zawy¿one w porównaniu z polskimi. W PL powy¿ej 100 to nieprawid³owa glikemia ju¿ i kieruje siê zazwyczaj na wykonanie krzywej.
Ciesze siê, ¿e jednak Ciê postraszy³o tylko. Tak kiepskich wyników to mam nadzieje, ¿e jednak ¿adna z nas nigdy nie u¶wiadczy.


A teraz pytanie. Czy s± w ¶ród nas dziewczyny, ze stwierdzonym PCOS lub jakimkolwiek zaburzeniem hormonalnym, które po wprowadzeniu pigu³ek odzyska³y w³osy ca³kowicie?
nie chodzi mi o zmniejszenie wypadania, czy o chwilow± poprawê, ale o taki ca³kowity spokój + porz±dny odrost.

Pamiêtacie kogo¶ takiego?
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-19, 21:58   #2055
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Constanca : od 1 do 2, oczywiscie z jakims minimalnym odstepstwem no i zaleznie od objawow, rzeczywiscie, bo ostatecznie leczy sie ludzi a nie cyferki.
Miej tez swiadomosc, ze antyki podnosza rowniez TSH, ale zazwyczaj jednorazowo. U mnie tak bylo przez 4 lata - po pierwotnym skoku TSH troche zwiekszylam dawke i poziom byl juz wyrownany od lat az do tych ostatnich badan - skoczylo mi do 2,4 ale w najlniejszym stopniu tego nie odczuwam. Nie zdziwilabym sie gdyby to byla zasluga Belary..

Dzama, ja zamawialam ze strony versandapo.de , ale wysylka do Francji, wiec problemu mi nie robili. Zamow zatem z ebaya, Constanca podawala niedawno link.

jyli
Pamietam Cie. To,ze teraz masz juz sklonnosci do zylakow to nie kwestia hormonow, ale troszke Cie do dyskwalifikuje jesli chodzi o branie syntetycznych estro, bo masz duza szanse, ze sie pogorszy.. 17 oh wskazuje na problem z nadnerczami, ale pewnie to wiesz. Duzo masz ponad norme ? a jak wlosy ?

purple eye . 1) po roku mozesz juz nie miec hormonow w normie 2) hormony w normie nie oznaczaja, ze wsio jest ok. Byla tam rownowaga w tych wynikach?

konspiracja , ale lewogestrel podniesie androgeny..a Ty przeciez o wlosy walczysz. Ja na Belarze wody nie zatrzymuje wcale.Tak mi sie wydaje. Moze ze 200 gram trace w tygodniu z odstawienia. Jednak czesto te same skladniki w dwoch roznych pigulkach moga roznie dzialac.

Oczywiscie, tabsy pozbawiaja nas wit z grupy B, ale takze A,C,D,E..cynku i czegos tam jeszcze, lista jest dluga. Pewnie, ze warto sulementowac. Ja suplementuje B w oenobiolu glownie..C z zelazem..D mozliwe ze mam za malo, zbadam niebawem w PL, bo doktorek nieugiety na moje sugestie skierowania na badanie.

Czerwonapanienka, podstawa jest zbadanie androgenow. Wolny testosteron i androstendion. Pigulka do tego nic nie ma.

PS Sailor, pisalysmy w tym samym czasie Byly takie dziewczyny..i takie zazwyczaj juz nie wracaja na forum, bo chca pewnie zapomniec raz na zawsze. Byla np..nombre u niej poprawa byla ogromna. Ona byla na Jasminie i od czasu do czasu dopala androcurem przez kilka miesiecy. Byl ktos na Diane kto odzyl..
Wiesz, trudno to stwierdzic, bo skad mam wiedziec jakbym wygladala gdybym tych antykow nie brala i wypad bylby caly czas taki jak przed nimi albo i wiekszy, bo jak mniemam, pcos tylo by postepowalo ? Obawiam sie, ze sie domyslam..
A te wyniki moje jeszcze takie zle nie byly..nawet gdzies czytalam odpowiedz lekarza na pytnaie zatroskanej matki o ALAT 86,twierdzil, ze nie ma powodow do niepokoju. Takie wyniki nie oznaczaja nieodwracalnych zmian, zazwyczaj..Ludzie otyli np maja ALAT po 200 i zyja i nawet sobie sprawy nie zdaja. Jak troche schudna to ALAt spada..Tak czy inaczej, ogromny kamien spadl mi z serca i niech dla Was wszystkich na pigulce tez to bedzie lekcja, zeby watrobe regularnie badac. ( Nawet co trzy miesiace. To samo lipidogram ).

Edytowane przez Gosiakol
Czas edycji: 2014-08-19 o 22:10
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 08:11   #2056
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 4 437
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Mój lekarz rodzinny to pata³ach straszny i zapisuje sobie moje pytania, a pó¼niej w necie szuka
Pad³am

Cytat:
Napisane przez Constanca Poka¿ wiadomo¶æ
Konspiracjo, to prawa nic nie wiem, bo nawet przebadana dok³adnie nie jestem. Wszystko robione jest na o¶lep.

Czy istnieje jaka¶ norma dla kobiet w moim wieku (24 lata) je¶li chodzi o tsh?
Czyta³am, ¿e najlepiej by³oby gdyby by³o 1,0, ale nie jest to medycznie potwierdzona wiadomo¶æ. Jak to jest u Was?
To trzymam kciuki za badania.
I tak, w okolicach 1 powinno byæ tsh


Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
konspiracja , ale lewogestrel podniesie androgeny..a Ty przeciez o wlosy walczysz.
Na razie nic siê nie dzieje. Oprócz generalnie lepszego samopoczucia.
Cera eksta, gdzie przy madi pod koniec mia³am wysyp ¿e o zgrozo


Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Ja na Belarze wody nie zatrzymuje wcale.Tak mi sie wydaje. Moze ze 200 gram trace w tygodniu z odstawienia. Jednak czesto te same skladniki w dwoch roznych pigulkach moga roznie dzialac.
Mi siê te¿ tak wydawalo i przypominam ze przez ok rok by³o ok. Potem dramatos i zanik @, i syfy ¿e hej. Moze moje andro niekoniecznie musz± byc obni¿ane
Teraz bede tylko lipidogram obserwowaæ.
__________________
...najmniejsze pañstwo ¶wiata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf by³a kobiet±
konspiracja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 08:54   #2057
purple eye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
purple eye . 1) po roku mozesz juz nie miec hormonow w normie 2) hormony w normie nie oznaczaja, ze wsio jest ok. Byla tam rownowaga w tych wynikach?
Zdajê sobie z tego sprawê, dlatego chcê raz jeszcze zrobiæ badania. Wyniki by³y w normie, oprócz podwy¿szonego cholesterolu (k³ania siê 'zdrowe' od¿ywianie ). USG tarczycy te¿ ok.

Co proponujesz? Od czego mam zacz±æ?
purple eye jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 09:59   #2058
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

To samo co pisalam w poprzednim poscie do innej osoby : wolny testosteron i androstendion. Jesli to masz w porzadku, w sensie nie w gornych granicach normy tylko gdzies po srodku, to raczej mozna sobie odpuscic hormony jako przyczyne. Ewentualnie hiperprolaktynemia ( ale to mialabys jakies inne objawy jeszcze ) albo tarczyca. Wiesz pewnie czym jest pcos..przeczytaj jakikolwiek artykul na ten temat i zobacz czy pasujesz do tego profilu. Jesli nie moze byc nadwrazliwosc na DHT i tyle..niestety.
Mozesz wrzucic wyniki badan sprzed roku z normami ?
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 10:19   #2059
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomo¶ci: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ

jyli
Pamietam Cie. To,ze teraz masz juz sklonnosci do zylakow to nie kwestia hormonow, ale troszke Cie do dyskwalifikuje jesli chodzi o branie syntetycznych estro, bo masz duza szanse, ze sie pogorszy.. 17 oh wskazuje na problem z nadnerczami, ale pewnie to wiesz. Duzo masz ponad norme ? a jak wlosy ?
17-oh mia³am w 21. dniu cyklu ponad 20 (!) razy ponad normê. W trzecim dniu cyklu by³o ju¿ w normie. Wiem, ¿e taki skok pod koniec cyklu jest norm±, ale chyba nie a¿ taki Wydaje mi siê, ¿e powinien mie¶ciæ siê w normach laboratoryjnych.
Bardzo siê bojê, ¿e to mo¿e byæ WPN Wiem, ¿e to mo¿e byæ dziedziczne, ale nie wiem, czy zdarzy³o siê w mojej rodzinie, bo nikt o tym nie mówi (chocia¿ mam podejrzenia, ¿e kto¶ na to cierpi).

W³osy nie lec±, tfu tfu tfu Na pewno jest ich mniej ni¿ 100 dziennie. My¶lê, ¿e to efekt diety, jem naprawdê mnóstwo warzyw, ograniczy³am cukier, wywali³am przetworzone produkty, ograniczy³am wêglowodany.
Do tego pijê siemiê lniane (i gluta nak³adam na w³osy i skórê g³owy) i zió³ka (lukrecjê, czerwon± koniczynê, wierzbownicê - to te¿ musia³o mieæ spory wp³yw na stan w³osów).
Wiem, ¿e trzeba uwa¿aæ z tymi zió³kami, bo maj± do¶æ silne dzia³anie, ale nie nad±¿a³am ju¿ z depilacj± nóg, wiêc zaryzykowa³am. Trochê wolniej odrastaj±, to ju¿ co¶
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 11:20   #2060
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ

PS Sailor, pisalysmy w tym samym czasie Byly takie dziewczyny..i takie zazwyczaj juz nie wracaja na forum, bo chca pewnie zapomniec raz na zawsze. Byla np..nombre u niej poprawa byla ogromna. Ona byla na Jasminie i od czasu do czasu dopala androcurem przez kilka miesiecy. Byl ktos na Diane kto odzyl..
Wiesz, trudno to stwierdzic, bo skad mam wiedziec jakbym wygladala gdybym tych antykow nie brala i wypad bylby caly czas taki jak przed nimi albo i wiekszy, bo jak mniemam, pcos tylo by postepowalo ? Obawiam sie, ze sie domyslam..
A te wyniki moje jeszcze takie zle nie byly..nawet gdzies czytalam odpowiedz lekarza na pytnaie zatroskanej matki o ALAT 86,twierdzil, ze nie ma powodow do niepokoju. Takie wyniki nie oznaczaja nieodwracalnych zmian, zazwyczaj..Ludzie otyli np maja ALAT po 200 i zyja i nawet sobie sprawy nie zdaja. Jak troche schudna to ALAt spada..Tak czy inaczej, ogromny kamien spadl mi z serca i niech dla Was wszystkich na pigulce tez to bedzie lekcja, zeby watrobe regularnie badac. ( Nawet co trzy miesiace. To samo lipidogram ).
Ciê¿ko mi to sobie wyobraziæ, ALAT nie przekracza³ mi nigdy 16, jakbym mia³a takie wyniki, ¿aden lekarz nie przekona³by mnie do tego, ¿e to nic strasznego. Samo pcos i insulinooporno¶æ ju¿ jest obci±¿eniem dla nadnerczy, co z reszt± doskonale widzia³am w wynikach hormonów nadnerczowych, jakbym jeszcze w±trobê skopa³a, to pewnie i tarczyca posz³aby siê w koñcu ...
Poza tym, moja insulinooporno¶æ chc±c nie chc±c zaczepia o w±trobê.

Wiadomo, ¿e z pewnymi dolegliwo¶ciami mo¿na ¿yæ, z pcos przecie¿ te¿ mo¿na, z cukrzyc±, nadci¶nieniem itd ... po prostu na wszystko bierzesz kolejne leki. Ale tu nie chodzi o to ¿eby prze¿yæ, ale o jak±¶ rado¶æ i satysfakcjê z tego ¿ycia, o jego jako¶æ. A ¿adnego lekarza ten aspekt ju¿ nie zainteresuje.

Nombre pamiêtam i w sumie tylko j±. A zastanawiam siê ostatnio czemu same pigu³ki w wiêkszo¶ci przypadków jednak mimo wszystko nie wystarczaj±, albo nie daj± 100% satysfakcji.
Gosia, a Tobie hirsutyzm siê ca³kowicie cofn±³?


AMELKA, zagl±dasz tu jeszcze?
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 11:24   #2061
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Gosiu dziewczyny, ten Pantostin mo¿na kupiæ w Niemczech w aptece? Ja te¿ nie wiem jak to zamówiæ, a mieszkam na samej granicy z Niemcami wiêc naj³atwiej dla mnie by³oby kupiæ sobie po prostu w aptece. W³a¶nie obejrza³am filmik Megi, i jak us³ysza³am, ¿e zahamowa³o jej linienie w dwa tygodnie, to chcê go mieæ. Tylko ona w nim mówi, ze mega wypadanie to 150-200 w³osów dziennie, dla mnie takie wypad to w tej chwili marzenie , ale jak w miesi±c zahamujê do 100-150 dziennie to oszalejê ze szczê¶cia
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 12:13   #2062
ewelas1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Hej dziewczyny!
Ja mam do odsprzedania 2 buteli Pantostinu jakby która¶ z Was chcia³a
ewelas1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 12:23   #2063
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Margo, tak, jej wypadalo ''tylko'' 150 -300 ,ale jakie znaczenie maja liczby ? Widzisz jak wygladaja jej wlosy na tym filmiku ...Moim zdaniem gorzej niz Twoje. Jak masz blisko do Niemiec to jedz, pewnie. Zadna z nas tego w Niemczech nie kupowala wiec nikt Ci nie powie czy mozna w kazdej aptece. Ja bazuje tylko na tym co Megi mowi i w sumie mozna do niej napisac, ale nie mowila nic co by swiadczylo o tym, ze musiala obleciec 10 aptek zanim znalazla.

SailorJesli chodzi o ALAT to dodam tylko, ze warto jednak zrobic go dopiero po kilku tygodniach po jakiejs infekcji, bo mozna sie strachu najesc tak jak bylo ze mna. I ze wynik ALAT nie oznacza od razu martwicy czy nieodwracalnych zmian.
No wlasnie caly czas sie rozbija o ta jakosc zycia...Dlatego zaczelam kiedys brac chemie, zeby sobie ta jakosc poprawic, bo zycie bez wlosow i z innymi efektami nierownowagi hormonalnej to zadne zycie, a jak pisze sama MS, ''w zyciu sa jeszcze inne rzczy do przeycia niz zdrowie'', i chyba tym kieruja sie kobiety decydujac sie na syntetyki..Oczywiscie zakladamy, ze jednak znajdziemy sie w tej przewazajacej czesci, ktora leki znosi dobrze przez dlugie lata,a jesli jest inaczej szybko zdajemy sobie sprawe, ze watroba jednak wazniejsza, ale to w zaden sposob nie sprawia, ze jestesmy radosniejsze..bo juz teraz bez chemii. Ja jestem absolutnei przerazona perspektywa odstawienia kiedys, ale zylam z tym wyrokiem od dawna, wiec kiedys musze go wziac na klate.
Podobnie troche jak zycie na ciaglej diecie..to tez juz zycie polowiczne jak dla mnie, bo jedzenie to dla mnie chyba najwieksza z przyjemnosci doczesnych..wiec wychodzi na to, ze przekichane tak czy inaczej..albo przez leki albo przez ciagle restrykcje. Jak mus to mus, hormony wazniejsze niz przyjemnosc podniebienia, ale jednak duzo zgorzknienia w sercu przy okazji.

Mi antyki pomogly o tyle, ze jednak a) na samym poczatku przez rok bylo ekstra. Zero wypadania, odrost. ZAdnych efektow ubocznych oprocz chudniecia, wiec efekt pozadany. Gdyby ta pigulka nie powodowala tylko z czasem skoku tescia, moglabym tak zyc do dzis. Dlatego zaluje, ze wtedy nie wiedzialam jeszcze prawie nic. Moze gdybym zaczela od Belary..nigdy by nie zaczelo sie chrzanic. I od tamtej pory sie tak bujam, ale jednak wypad nigdy nie byl tak duzy na pigulkach jak przed nia, o tyle mi pomogly, owszem.

Ze na AGA pigulki nie pomagaja za bardzo to logiczne, pigulka w zaden sposob nie likwiduje DHT, moze troche obniza.

Mozliwe tez, ze jako ze pigulka moze byc stresorem dla organizmu to to wypadanie w trakcie jej brania wynika z czego innego niz podloze hormonalne. U mnie np nie byloby wypadu wcale, gdybym je brala non stop.

Hirsutyzm na udach zmniejszyl sie bardzo, owszem. Wloski sa, ale nie wrastaja, sa slabsze..sa rozne okresy, czasami dlugo nie ma nic, potem jest wiecej..tu moze tez dziala moja dieta proandrogenna a ze mam sklonnosci ..przynajmniej sie nie rozprzestrzenil..

Edytowane przez Gosiakol
Czas edycji: 2014-08-20 o 12:27
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 14:05   #2064
purple eye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
To samo co pisalam w poprzednim poscie do innej osoby : wolny testosteron i androstendion. Jesli to masz w porzadku, w sensie nie w gornych granicach normy tylko gdzies po srodku, to raczej mozna sobie odpuscic hormony jako przyczyne. Ewentualnie hiperprolaktynemia ( ale to mialabys jakies inne objawy jeszcze ) albo tarczyca. Wiesz pewnie czym jest pcos..przeczytaj jakikolwiek artykul na ten temat i zobacz czy pasujesz do tego profilu. Jesli nie moze byc nadwrazliwosc na DHT i tyle..niestety.
Mozesz wrzucic wyniki badan sprzed roku z normami ?
Tak, czyta³am o PCOS. Ow³osienie mam w normie chyba, w±sik ma³y, ale nie dokucza szczególnie, podgalam sobie co 2-3 tygodnie i jest ok. Nie mam tr±dziku na twarzy, mia³am przez d³ugi czas skórê such±. Jakie¶ pó³ roku temu zaczê³a siê trochê przet³uszczaæ strefa T, ale wszystko raczej w normie. Mam trochê krost na plecach, ale tutaj szuka³abym przyczyny w wodzie, bo zaczê³y siê pojawiaæ krótko po tym jak siê przeprowadzi³am za granicê (8 lat temu). Miesi±czki od kilku lat mam regularne, powiedzmy plus minus 3-5 dni.

Jak mogê sprawdziæ czy to PCOS czy nie? USG jajników? Czy badanie hormonów co¶ wykazac powinno?

Stare wyniki:
Alat -- 18 (<40)
Aspat -- 21 (<40)
Bilirubina ca³kowita -- 0.32 (<1.1)
Cholesterol ca³kowity -- 196 (150 - 200)
Cholesterol HDL -- 39 (40 - 60) - za ma³o
Cholesterol LDL -- 113.8 (0 - 135)
Triglicerydy -- 216 (0 - 155) - za duuu¿o
¯elazo -- 97.2 (37 - 145)
HbA1c -- 5.26 (4.8 - 5.9)

TSH -- 1.650 (0.27 - 4.2)
fT4 -- 1.380 (0.932 - 1.71)
fT3 -- 5.100 (3.95 - 6.8)
anty-TPO -- 17.0 (0 - 34)
P-cia³a p/tyreoglobulinie -- 17.03 (<115)
Estradiol -- 92.25 - nie pamiêtam która faza cyklu wtedy by³a, nie zapisa³am
DHEA-S -- 278.7 (98.8 - 340)
Prolaktyna II -- 270.8 (102 - 496)

USG tarczycy:
gruczo³ tarczowy niepowiêkszony, mi±¿sz gruczo³u jednorodny, w biegunie dolnym LP zmiana hypoechogeniczna o sr 2mm oraz zmiana koloidowo-lita o wym 6x4x7 mm. Wêz³y ch³onne niepowiêkszone. Wole guzkowe obojêtne.

Z góry dziêkujê za pomoc! Mam wra¿enie, ¿e wiêcej siê dowiem od Was ni¿ wszystkich lekarzy razem wziêtych

Edytowane przez purple eye
Czas edycji: 2014-08-20 o 14:06
purple eye jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 14:10   #2065
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

ewalas dlaczego chcesz odsprzedaæ Pantostin? Nie dzia³a na Ciebie? Ile chcesz za niego? Ja bym by³a zainteresowana jak nie dostanê tego w Niemczech w aptece.
Gosiu nie wydaje mi siê bym mia³a wiêcej w³osów ni¿ Megi, jak mia³am d³ugie, to jeszcze biedniej wygl±da³y, ta krótka fryzurka zwiêkszy³a optycznie objêto¶æ mojej czupryny, choæ, uwierz mi, z tygodnia na tydzieñ jest coraz gorzej, nawet te krótkie coraz czê¶ciej wygl±daj± mizernie....
Coraz czê¶ciej my¶lê o tym grzebieniu laserowym, w sumie tyle wydaje na w³osy (KARBOKSY TERAPIE, MEZOTERAPIE, MYCIE GLOWY U FRYZJERA), ¿e te 1000 parê z³otych to przecie¿ nie wydatek, pod warunkiem, ze pomo¿e... W sumie to nie wiem czy te wszystkie -terapie pomog±, te¿ nie mam gwarancji.
Ju¿ kiedy¶ pyta³am, czy która¶ z Was próbowa³a, ale pewnie nie, skoro nic nie piszecie.... Mo¿e ja przetestuj± j± pierwsza , jak siê sprawdzi to napiszê..

Znów mia³am bezsenn± noc, bo ciut mi siê na g³owê zwali³o w pracy (a ju¿ nie pamiêtam kiedy ostatnio zarwa³am nockê). Znów w pó³¶nie nosi³am perukê, a to przez to, ¿e znów ich widocznie uby³o i ju¿ nie uk³adaja siê tak ³adnie. W poniedzia³ek ¶cinam jeszcze krócej.

By³am dzisiaj na pobraniu krwi, robiê TSH (bo czuje, ¿e ro¶nie) powtórzy³am estradiol, Ferrytynê, ¿elazo, i to ANA1 na przeciwcia³a j±drowe.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-08-20 o 14:14
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 14:40   #2066
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Purple eye..oprocz TSH i prolaktyny nie zbadalas nic kluczowego. Juz pisalam co trzeba najpierw. Szkoda, ze nie wiesz w ktorej fazie bylas badajac estradiol , bo to bardzo wazna informacja. Do tego potrzebne jest jeszcze LH, FSH. Z tyli wynikami bedziesz wiedziala czy masz pcos. USG mozesz sobie na razie darowac. Aha, i ferrytyna do zbadania a nie zelazo.
A tych 3glicerydow skad masz tyle ? Zasluzylas czy czujesz, ze jesz zdrowo?

Gdzie mieszkasz ? Te krosty to moze nie tyle od wody tylko od zmiany zywnosci w zwiazku z przeprowadzka ?
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 14:56   #2067
purple eye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Purple eye..oprocz TSH i prolaktyny nie zbadalas nic kluczowego. Juz pisalam co trzeba najpierw. Szkoda, ze nie wiesz w ktorej fazie bylas badajac estradiol , bo to bardzo wazna informacja. Do tego potrzebne jest jeszcze LH, FSH. Z tyli wynikami bedziesz wiedziala czy masz pcos. USG mozesz sobie na razie darowac. Aha, i ferrytyna do zbadania a nie zelazo.
A tych 3glicerydow skad masz tyle ? Zasluzylas czy czujesz, ze jesz zdrowo?

Gdzie mieszkasz ? Te krosty to moze nie tyle od wody tylko od zmiany zywnosci w zwiazku z przeprowadzka ?
Zbada³am dok³adnie to co zaleci³a mi Pani trycholog Zrobi³a mi listê badañ i zrobi³am wszystkie jakie na niej by³y. Ehhh..

Czyli mam zbadaæ:
wolny testosteron
androstendion
LH
FSH
ferrytyna
TSH, estradiol i prolaktyna raz jeszcze

Co¶ jeszcze?
Czy które¶ z tych badañ robi siê w okre¶lonym dniu cyklu? Czy obojêtnie tylko trzeba wiedzieæ (pamiêtaæ!) potem która by³a faza akurat?

Znalaz³am niedawno taki spis badañ. To wszystko muszê zbadaæ?
Jest tu te¿ napisane o tych dniach cyklu..
Badania ogólne:
1.Morfologia /OB/CRP
2.Ferrytyna, wit B12
3.Poziom cynku, miedzi, ¿elaza
4.Poziom elektrolitów: sód,potas,wapñ,magnez
Badania tarczycowe:
5.TSH, fT3, fT4
6.antyTPO, antyTG (przeciwcia³a przeciwtarczycowe) -wa¿ne dla wykluczenia lub potwierdzenia Hashimoto
7.USG tarczycy
Badania hormonalne:
3 dzieñ cyklu lub 7,8 dzieñ cyklu :
8.LH
9.FSH
10.estrogen
11.androstendion
12.17 OH progesteron
13.DHEAs
14.wolny testosteron/shgb ewentualnie testosteron ca³kowity
pomiêdzy 19 a 21 dniem cyklu:
15.estrogen
16.progesteron
17.prolaktyna
18.Test OGTT po obci±¿êniu 75g glukozy – krzywa cukrowa i insulinowa ( 0 -na czczo-1- po godzinie-2- po 2 godzinach ) -wa¿ne dla wykluczenia lub potwierdzenia insulinooporno¶ci.
19.kortyzol

Na wysoki poziom 3glicerydow zdecydowanie zas³u¿y³am

Irlandia. Nie wiem czy drastycznie zmieni³ siê mój sposób od¿ywiania po przeprowadzce. Nigdy szczególnie zdrowo nie jad³am

Edytowane przez purple eye
Czas edycji: 2014-08-20 o 15:24
purple eye jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 15:29   #2068
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

³o matko! tam grzebieñ kosztuje 2 i pó³ tysiaka

Purple eye ja te wszystkie badania zrobi³a i jeszcze kilka dodatkowych (ANA1, candida antygen kr±¿±cy, na celiakie, na paso¿yty, w±trobowe, ACTH) i pewnie jeszcze wiêcej, ale ju¿ nie pamiêtam wszystkiego.... I co? I w tej chwil wszystko jest ok, procz estradiolu (który notabene dzia³a dobroczynnie na czuprynkê)
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 15:40   #2069
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 201
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

purple eye
Irlandia. Nie wiem czy drastycznie zmieni³ siê mój sposób od¿ywiania po przeprowadzce. Nigdy szczególnie zdrowo nie jad³am


No to zacznij, bo znam i takie osoby które jedz± chleb z ketchupem, spaghetti i pij± wiadro kawy w ci±gu dnia i dziwi± siê, ¿e nie mog± uporaæ siê z ³ysieniem; to wielkie zaskoczenie w ich oczach, ¿e jak to, suplementy nie pomagaj±, ani wcierki? ech, a tabliczka czekolady do poduszki.
0nat0 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-20, 15:42   #2070
ewelas1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Margo mam 2 butelki nieu¿ywane po 100 ml. Ja go nie stosuje poniewa¿ u¿ywam loxonu bo on na mnie nie dzia³al

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Tzn pantostin na mnie nie dzia³a³;/
ewelas1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.