Urodziny w szkole! Błagam pomózcie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-14, 11:51   #1
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett

Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.


Moja córka ( pierwszoklasistka) za 4 dni obchodzi urodziny, w szkole jest zwyczaj że dzieci zawsze przynoszą jakiś poczęstunek ,wszyscy składają jubilatowi życzenia, śpiewaja Sto Lat. Zwyczaj uważam fajny, nie mam nic przeciwko, tylko że jest problem .Klasa córki bierze udział w konkursie i promowaniu zdrowego odżywiania, i poczęstunek nie może być tortem, cukierkami, czekoladkami itp.
No i moja prośba błagam pomóżcie co mogę maluchom przygotować ,żeby było w miarę zdrowo, słodko i atrakcyjnie?,
Ciasto marchewkowe było no i sie nie sprawdziło, nie zasmakowało większości maluchów, sałatka owocowa była, batoniki muesli były.
A nie chciałabym po prostu zanieść tacy owoców i tyle.
Myślałam może o galaretkach z owocami takich przyrządzonych z soku ale sama nie wiem.
Co sądzicie?
Proszę pomóżcie
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 11:54   #2
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Dzisiaj dzieci to mają przerąbane
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 11:59   #3
Wercalena
Raczkowanie
 
Avatar Wercalena
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 100
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Rzeczywiscie masakra... ale może jakis owoc bylby najlepszy? I najprostszy...
Wercalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 12:02   #4
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Na pewno najprostszy ale obawiam ze nie najlepszy i dziecię moję mogłoby byc trochę rozczarowane....
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 12:09   #5
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Może kuleczki amarantusowe z toffi (takie szyszki) i do tego po truskawce w czekoladzie?
Albo babeczki z fasoli?
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 12:09   #6
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Galaretki z owocami wydają się najlepsze.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 12:23   #7
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Mam fajny przepis na kulki owsiane z rodzynkami i kakaem obtoczone w płatkach kokosowych. Są pyszne i niespecjalnie czasochłonne.
Mogę podać jeżeli Cię interesuje.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-14, 12:34   #8
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Ja za to posiadam przepis na zdrową szarlotkę, musiałam zmodyfikować przepis na "cukrzycowy", ale nadal smaczny. Tylko niestety troszkę bardziej kosztowna, niż zwykła szarlotka...
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 12:35   #9
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Dzisiaj dzieci to mają przerąbane
Zgadzam się masakra Niby fajna inicjatywa ale jednak

Poszukaj czegoś tutaj na blogu http://lepszysmak.wordpress.com/ przepisy dietetyczne i bardzo smaczne. Ja osobiście robiłam ciasto czekoladowe z cukinii http://lepszysmak.wordpress.com/2011...-bez-tluszczu/ Naprawdę pyszne i nikt nie chciał uwierzyć, że ono jest tak naprawdę w miarę zdrowe. Można podać z jogurtem waniliowym lub bitą śmietaną (odrobiną). Jest zupełnie inne niż marchewkowe, smakuje jak murzynek więc dzieciom będzie smakować. Można zrobić zabawę żeby po zjedzeniu dzieci zgadły z czego jest to ciasto.
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 12:41   #10
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;49338275]Mam fajny przepis na kulki owsiane z rodzynkami i kakaem obtoczone w płatkach kokosowych. Są pyszne i niespecjalnie czasochłonne.
Mogę podać jeżeli Cię interesuje.[/QUOTE]

Poprosze o ten przzepis

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez avciaxt Pokaż wiadomość
Ja za to posiadam przepis na zdrową szarlotkę, musiałam zmodyfikować przepis na "cukrzycowy", ale nadal smaczny. Tylko niestety troszkę bardziej kosztowna, niż zwykła szarlotka...
A podzielisz się przepisem? Będę bardzo wdzięczna upiekłam bym dzidkowi"cukrzykowi" i ogromnemu łasuchowi
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 12:45   #11
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Kuleczki z płatków owsianych:

2 i 1/2 szklanki płatków owsianych błyskawicznych
1/2 kostki masła
1/2 szklanki mleka
1/2 szklanki cukru (najlepiej trzcinowy, będzie zdrowiej)
2 łyżki kakao (ten z młynem na opakowaniu jest najlepszy )
bakalie - ja daję tylko małe rodzynki (ok 1/2 paczki) i kokos (mała paczka) - kokos wedle uznania. Ja część paczki wsypuję do płatków, a trochę zostawiam na obtoczenie kulek.

Masło, mleko, cukier, kakao, rodzynki połączyć i zagotować, odstawić do lekkiego wystygnięcia (z braku czasu nigdy nie czekam )
Wlać do płatków z kokosem, wymieszać, formować kuleczki (jedna kuleczka to mniej więcej 1-2 łyżki stołowe), obtoczyć w kokosie i na chwilę dać do lodówki (też nie daję za dużo chętnych czeka).

Proszę.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-14, 12:55   #12
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;49338570]Kuleczki z płatków owsianych:

2 i 1/2 szklanki płatków owsianych błyskawicznych
1/2 kostki masła
1/2 szklanki mleka
1/2 szklanki cukru (najlepiej trzcinowy, będzie zdrowiej)
2 łyżki kakao (ten z młynem na opakowaniu jest najlepszy )
bakalie - ja daję tylko małe rodzynki (ok 1/2 paczki) i kokos (mała paczka) - kokos wedle uznania. Ja część paczki wsypuję do płatków, a trochę zostawiam na obtoczenie kulek.

Masło, mleko, cukier, kakao, rodzynki połączyć i zagotować, odstawić do lekkiego wystygnięcia (z braku czasu nigdy nie czekam )
Wlać do płatków z kokosem, wymieszać, formować kuleczki (jedna kuleczka to mniej więcej 1-2 łyżki stołowe), obtoczyć w kokosie i na chwilę dać do lodówki (też nie daję za dużo chętnych czeka).

Proszę. [/QUOTE]


Super dzięki, a powiedz mi jak to z przechowywaniem? Trzymać to w lodówce czy jak? Ile dni mozna to przechowywać i ile kulek wychodzi z podanej proporcji?
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.

Edytowane przez pavett
Czas edycji: 2014-12-14 o 12:56
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 13:00   #13
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Cytat:
Napisane przez pavett Pokaż wiadomość
Super dzięki, a powiedz mi jak to z przechowywaniem? Trzymać to w lodówce czy jak? Ile dni mozna to przechowywać i ile kulek wychodzi z podanej proporcji?
W lodówce tylko szybciej się 'skupiają'. Później można spokojnie trzymać na stole w pokoju chociażby. Z tydzień spokojnie wytrzymają, 10 dni też. Nawet dwutygodniowe jadłam (Tata ich sporo narobił) i też były jadalne.
Kulek wychodzi dwadzieścia parę. Może nawet więcej. Zależy jak duże są te kulki.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 13:00   #14
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Cytat:
Napisane przez pavett Pokaż wiadomość

A podzielisz się przepisem? Będę bardzo wdzięczna upiekłam bym dzidkowi"cukrzykowi" i ogromnemu łasuchowi
Przepis wysłany w wiadomości prywatnej, mam nadzieję, że posmakuje dziadkowi.
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 14:32   #15
sandeye
Przyczajenie
 
Avatar sandeye
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa, Wrocław, Lublin
Wiadomości: 11
GG do sandeye
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

ja polecam ciasteczka owsiane składające się z samych pąłtków owsianych, prawdziwego miodu, nie produby miodopodobnej, do tego dosypujemy mocne kakao, wiórki kokosowe i masło 80-90% - osełka
opakowanie płatków tych pokruszonych
pół kostki osełki ok 200g,
miód tak na oko żeby się ładnie lepiło
dwie łyżki kakao
garść wiórków kokosowych

zmieszać wszystko i formować płaskie ciastka albo kulki
do piekatnika na 15 minut 180 stopni

moi siostrzeńcy to uwielbiaja i jest bez cukru niepotrzebnego sztucznego a nadal słodkie, dużo się tego nie zje bo zapycha
__________________
kredkomania.blogspot.com - kolorowy blog Gołabka i swayart.comuf.com - portfolio
sandeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 15:10   #16
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Cytat:
Napisane przez sandeye Pokaż wiadomość
ja polecam ciasteczka owsiane składające się z samych pąłtków owsianych, prawdziwego miodu, nie produby miodopodobnej, do tego dosypujemy mocne kakao, wiórki kokosowe i masło 80-90% - osełka
opakowanie płatków tych pokruszonych
pół kostki osełki ok 200g,
miód tak na oko żeby się ładnie lepiło
dwie łyżki kakao
garść wiórków kokosowych

zmieszać wszystko i formować płaskie ciastka albo kulki
do piekatnika na 15 minut 180 stopni

moi siostrzeńcy to uwielbiaja i jest bez cukru niepotrzebnego sztucznego a nadal słodkie, dużo się tego nie zje bo zapycha
Jak bez cukru, przecież miód to nic innego jak czysta glukoza i fruktoza czyli taki syrop g-f tyle że od pszczółek W dodatku użyty na ciepło faktycznie staje się niczym ponadto, ponieważ wysoka temperatura niszczy wszelkie jego walory zdrowotne.
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 17:44   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Moze jakies ciasto bananowo-orzechowe? babeczki ?

Chora jest ta presja zdrowego jedzenia- jakby kawałek ciasta miał zabijac, zamiast uczyc umiaru leci się w skrajności. A w domu dzieci wcinają paczki dmuchane pieczywo
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 18:11   #18
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Moze jakies ciasto bananowo-orzechowe? babeczki ?

Chora jest ta presja zdrowego jedzenia- jakby kawałek ciasta miał zabijac, zamiast uczyc umiaru leci się w skrajności. A w domu dzieci wcinają paczki dmuchane pieczywo

Tu sprawa wygląda trochę inaczej dziecziaczki biorą udzial w konkursie międzyszkolnym, "zdrowo jem, więcej wiem" Z każdej tego typu imprezy robione są zdjęcia i dolączane do "raportów" oprócz prac konkursowych punktowane są własnie takie sytuacje gdzie dzieci uczą się zdrowo odżywiać.Ponadto mają podpisana (odciśnięciem palca) że starają się zdrowo odżywiać a łakocie jeść w słodki dzień u nich akurat wtorek.
Nie jest to jakieś sfiksowanie nauczycielki tylko moim zdaniem fajny program. Oczywiście mogę przynieść "normalny tort", i nic by się nie stało ale ja wolę nauczyć moją Małą ,że jeśli do czegoś się zobowiązujemy (umowa) to niezależnie od okoliczności trzeba się z umowy wywiązać Dla nas to nie problem bo w naszym domu dzień slodyczowy to niedziela i dziewczyny nigdy nie pochłaniały tony chipsów i cuksów calymi dniami, tylko włąsnie w niedzielę i na specjalne okazje, ale tez z umiarem. A tort tradycyjny będzie na przyjęciu urodzinowym w domu :-P
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 18:44   #19
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Wygląda mi to na reklamę marki Nivea.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-14, 18:51   #20
Mania Mufina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 46
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Znam to! W mojej szkole to samo mają a to gimnazjum 😬 jedna uczennica przyniosła mini kubeczki z owocami
Mania Mufina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 20:13   #21
Federico1185
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Moze jakies ciasto bananowo-orzechowe? babeczki ?

Chora jest ta presja zdrowego jedzenia- jakby kawałek ciasta miał zabijac, zamiast uczyc umiaru leci się w skrajności. A w domu dzieci wcinają paczki dmuchane pieczywo
babeczki albo muffiny wydaje mi się że to dobry pomysł
Federico1185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 20:19   #22
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Cytat:
Napisane przez pavett Pokaż wiadomość
Tu sprawa wygląda trochę inaczej dziecziaczki biorą udzial w konkursie międzyszkolnym, "zdrowo jem, więcej wiem" Z każdej tego typu imprezy robione są zdjęcia i dolączane do "raportów" oprócz prac konkursowych punktowane są własnie takie sytuacje gdzie dzieci uczą się zdrowo odżywiać.Ponadto mają podpisana (odciśnięciem palca) że starają się zdrowo odżywiać a łakocie jeść w słodki dzień u nich akurat wtorek.
Nie jest to jakieś sfiksowanie nauczycielki tylko moim zdaniem fajny program. Oczywiście mogę przynieść "normalny tort", i nic by się nie stało ale ja wolę nauczyć moją Małą ,że jeśli do czegoś się zobowiązujemy (umowa) to niezależnie od okoliczności trzeba się z umowy wywiązać Dla nas to nie problem bo w naszym domu dzień slodyczowy to niedziela i dziewczyny nigdy nie pochłaniały tony chipsów i cuksów calymi dniami, tylko włąsnie w niedzielę i na specjalne okazje, ale tez z umiarem. A tort tradycyjny będzie na przyjęciu urodzinowym w domu :-P
Może i fajny program pod warunkiem, że szkola w sklepiku nie sprzedaje badziewia a stołówka serwuje zdrowe obiady a nie zupy z kostki rosołowej.

A tego typu program nastrecza problem rodzicom jak widać i w tym wypadku nie przywiązywalabym aż takiej wagi, szczegolnie, ze to wyjatkowo okazja i można poluzować zasady. Nie da sie wyeliminowac cukru czy białej maki bo zwyczajne czesci dzieci nie zasmakuje cos z otrębów czy innego "egzotycznego", ale zdrowego składnika.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 20:54   #23
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

jeśli rozumiesz angielski, to podrzucam cały blog z wyłącznie zdrowymi słodyczami. Wyłącznie słodyczami Oczywiście sporo jest egzotycznych składników, autorka jest też weganką.
http://chocolatecoveredkatie.com/
Robiłam spoooro przepisów z niego i niektóre wybujałe rzeczy zastępowałam naszymi i da radę i są też proste przepisy.
Jeden z ulubionych:
http://chocolatecoveredkatie.com/201...hocolate-cake/
smakuje bardzo i nie wygląda na zdrowy jedynym "ciężkim" składnikiem jest ksylitol, który można spokojnie kupić w miejscach typu carrefour czy większe społem (przynajmniej u mnie), a można też zastąpić brązowym cukrem.
Gdybyś miała jakieś problemy z tłumaczeniem, możesz zawsze napisać do mnie
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 07:09   #24
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Jeżeli ma być zdrowo, zgodnie z wytycznymi akcji to najlepsze owoce.
Ciasteczka, babeczki choćby i owsiane mają jednak cukier.

Ładnie wyglądają szaszłyki owocowe, na patyczkach ponadziewane na przemian małe cząstki owoców, mandarynka, jabłko, kiwi, gruszka, winogron, ananas i inne bardziej czy mniej egzotyczne dostępne w sprzedaży.

Zdrowo, kolorowo i dzieci to lubią.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 08:03   #25
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
jeśli rozumiesz angielski, to podrzucam cały blog z wyłącznie zdrowymi słodyczami. Wyłącznie słodyczami Oczywiście sporo jest egzotycznych składników, autorka jest też weganką.
http://chocolatecoveredkatie.com/
Robiłam spoooro przepisów z niego i niektóre wybujałe rzeczy zastępowałam naszymi i da radę i są też proste przepisy.
Jeden z ulubionych:
http://chocolatecoveredkatie.com/201...hocolate-cake/
smakuje bardzo i nie wygląda na zdrowy jedynym "ciężkim" składnikiem jest ksylitol, który można spokojnie kupić w miejscach typu carrefour czy większe społem (przynajmniej u mnie), a można też zastąpić brązowym cukrem.
Gdybyś miała jakieś problemy z tłumaczeniem, możesz zawsze napisać do mnie
O dziękuję bardzo za podpowiedź
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 08:57   #26
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Możesz zrobić ciasto ze szpinakiem. Jest bardzo dobre i wygląda zjawiskowo. Na wierzch możesz położyć inne owoce typu maliny, jagody, borówki. Warstwę ze śmietaną możesz zastąpić np serkiem typu philadelphia. Mój siostrzeniec jest w II klasie i uwielbia te ciasto. Już mam zamówienie na święta
http://przyjemnosczpieczenia.blogspo...tem-lesny.html
Chlebek skandynawski składa się z sezamu, siemienia lnianego, maki żytniej razowej. Jest dobrą, chrupiąca przekąską. http://www.mojewypieki.com/przepis/c...k-skandynawski
Polecam też żytnie ciasteczka: http://www.mojewypieki.com/przepis/z...che-ciasteczka
Może przygotuj coś takiego: http://zszywka.pl/p/zdrowa-przekaska...cz-160645.html Sos czosnkowy zastąp jakimś innym. Możesz kupić kieliszki jednorazowe, bądź przezroczyste kubeczki jednorazowe.
Możesz też zanieść suszone owoce typu banany, chipsy jabłka itp.
http://zszywka.pl/p/zdrowa-przekaska--8227098.html
http://www.mojewypieki.com/przepis/flapjack
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 14:44   #27
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Cytat:
Napisane przez avciaxt Pokaż wiadomość
Przepis wysłany w wiadomości prywatnej, mam nadzieję, że posmakuje dziadkowi.
Ja też mogę prosić?
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 18:04   #28
monikasieren
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 49
Dot.: Urodziny w szkole! Błagam pomózcie.

Ja ostatnio robiłam pralinki i trufelki:
http://www.kwestiasmaku.com/desery/trufle/przepisy.html

Bardzo łatwo je zrobić, a zarówno dorośli jak i dzieci oblizują palce!

Ważne jest tylko to zeby je dobrze schłodzić!!
monikasieren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-23 19:04:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.