Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-08-13, 19:08   #3781
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gaya, mnie 2 razy powiedziano, ze mam androgenowe, a im wiecej czasu mija, tym bardziej jestem przekonana, ze to byla bledna diagnoza.
Tak, jak pisalam, na Twoim miejscu bym po prostu unormowala najpierw hormony tarczycy i zobaczyla jak bedzie.
Mnie sie wydaje, ze moja poprawa wynika wlasnie z leczenia niedoczynnosci.

Antuanetta, cos niesamowitego, niewiarygodna zmiana, musisz byc zachwycona!!
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 19:18   #3782
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Antuanetta, gratulacje super w³oski jestem pe³na podziwu
Moja recepta na fina le¿y, tak strasznie bojê siê przytyæ ale te¿ u mnie nigdy nie by³o a¿ tak ¼le wiêc jeszcze poczekam

Gaya, kiedy¶ ju¿ nie pamiêtam gdzie, czyta³am, ¿e spironol zapisuj± dermatolodzy i endokrynolodzy nie na obni¿enie androgenów a dlatego, ¿e skutkiem ubocznym jest nadmierne ow³osienie
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/



Edytowane przez MM-1968
Czas edycji: 2015-08-13 o 19:23
MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 20:06   #3783
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, mnie 2 razy powiedziano, ze mam androgenowe, a im wiecej czasu mija, tym bardziej jestem przekonana, ze to byla bledna diagnoza.
Tak, jak pisalam, na Twoim miejscu bym po prostu unormowala najpierw hormony tarczycy i zobaczyla jak bedzie.
Mnie sie wydaje, ze moja poprawa wynika wlasnie z leczenia niedoczynnosci.

Antuanetta, cos niesamowitego, niewiarygodna zmiana, musisz byc zachwycona!!
enn, od kiedy zauwa¿y³a¶ u siebie poprawê i czy jest ona znaczna? Od dawna leczysz niedoczynno¶æ?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 20:06   #3784
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Antuanetta --> gratulacje kochana! niesamowity efekt!

Ja nad moim AGA te¿ siê ca³y czas zastanawiam, tym bardziej, ¿e poza linieniem po loxonie ¿adnego ³ysienia od ponad 2 lat nie by³o (to, co teraz to raczej polekowe), a w³oski na przedzia³ku grube i ciemne odrasta³y - loxon dzia³a po 5-6 tyg. nie spotka³am nikogo z tak± reakcj±.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 20:07   #3785
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ

Gaya, kiedy¶ ju¿ nie pamiêtam gdzie, czyta³am, ¿e spironol zapisuj± dermatolodzy i endokrynolodzy nie na obni¿enie androgenów a dlatego, ¿e skutkiem ubocznym jest nadmierne ow³osienie
MM, spironol przepisuj± równie¿ przy nadmiernym ow³osieniu... dla zmniejszenia.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 20:07   #3786
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 556
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziêki dziewczyny za mi³e s³owa D³ugo zastanawia³am siê czy dobrze robiê publikuj±c te zdjecia, ¿eby wszyscy siê na podobne leczenie nie decydowali ale dosz³am do wniosku, ¿e warto pokazaæ, ze jest nadzieja i ka¿dy swój sposób kiedy¶ znajdzie.

Warto te¿ spojrzeæ obiektywnie, bo nie ka¿dy ma tak± sytuacjê na g³owie jak ja, dla jednego wypadajaca gar¶æ w³osów to gar¶æ, dla drugiego kilka w³osów. Gdyby nie by³o tak ¼le pozosta³abym przy czarnej rzepie
Antuanetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 20:23   #3787
Lulu na mo¶cie
Raczkowanie
 
Avatar Lulu na mo¶cie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 144
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Antuanetta, dziêki za zdjêcia. Pokazuj±, jak wielkiej rzeczy dokona³a¶. Jestem naprawdê pod wra¿eniem i gratulujê!
Od niedawna ¶ledzê forum pod k±tem problemów z w³osami. Przejrza³am na szybko Twoje posty. To po loxonie? I leczeniu u S³owiñskiej?
Dajesz nadziejê, ¿e jednak co¶ mo¿na jeszcze zdzia³aæ, ¿e nie ma przypadków beznadziejnych.
Lulu na mo¶cie jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-08-13, 20:41   #3788
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
MM, spironol przepisuj± równie¿ przy nadmiernym ow³osieniu... dla zmniejszenia.
Ta wiem :-P chyba takie ma zadanie? a ten porost w³osów na g³owie to skutek uboczny :-D podobno ;-)
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 20:49   #3789
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
enn, od kiedy zauwa¿y³a¶ u siebie poprawê i czy jest ona znaczna? Od dawna leczysz niedoczynno¶æ?
Gaya, caly czas nie jestem na 100% pewna czy to na pewno to, ale tak mi sie wydaje.
Niedoczynnosc lecze od drugiej polowy stycznia, ale dopiero jakos od kwietnia (?) biore obecna dawke leku, po ktorej samopoczucie i wyniki sa lepsze.
Pisalam pare postow wyzej - wlosow leci duzo, duzo mniej i wydaje mi sie, ze sie zageszczaja, widze tez, ze znowu pojawiaja mi sie w duzej ilosci bejbiki przy grzywce - a pare miesiecy temu mialam tam doslownie 4 na krzyz. Czyli cos powoduje, ze wraca wszystko do normy, bo kiedys mialam niemalze druga grzywke. Watpie, zeby byla to zasluga ciagle zmienianych wcierek (ktorych w ogole nie uzywam od 2 miesiecy) czy samego szamponu Pharmaceris (ktory nigdy wczesniej nie dawal takiego efektu), z kolei za wczesnie na takie efekty po biotynie.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-13 o 20:54
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 20:57   #3790
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

A tak z innej beczki ;-) dziewczyny z zdiagnozowan± chorob± tarczycy, czujecie czasem taki ucisk w gardle? Krtani? Jakby¶cie mia³y tak± gulê?
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 21:03   #3791
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Antuanetta Poka¿ wiadomo¶æ
I co¶ na pokrzepienie serc,po4 pe³nych miesi±cach kuracji.

Antuanetta,
oniemia³am jak zobaczy³am Twoje zdjêcia! Nie do wiary! Piêkne I tylko 4 miesi±ce.
Naprawdê, Twój post jest ku pokrzepieniu serc!
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-13, 21:23   #3792
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ja guli ani ucisku nie czujê. Ale te¿ i tarczyce mam du¿o mniejsz± ni¿ norma. Mo¿e to odczucie uzale¿nione jest w³a¶nie od powiêkszonej tarczycy.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 23:02   #3793
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
A tak z innej beczki ;-) dziewczyny z zdiagnozowan± chorob± tarczycy, czujecie czasem taki ucisk w gardle? Krtani? Jakby¶cie mia³y tak± gulê?
MM, taka gula nie koniecznie od tarczycy musi byæ. Równie dobrze to mo¿e byæ ¶luz, gdy np lubisz sobie podjadaæ produkty mleczne lub pijesz po prostu du¿o mleka.

Gaya, ja jestem takiego samego zdania, jak Enn. I mam nawet argumenty, na to, a co!

Pierwsze primo, to nie dajmy siê ponie¶æ i nie zapominajmy, ¿e nie zale¿nie czy to tarczyca, jajniki, nadnercza, trzustka czy przysadka, schemat utraty w³osów jest niemal identyczny. £A mo¿e byæ zarówno spowodowane chorob± tarczycy jak i wysokim testosteronem.
Kolejna rzecz ... kurcze, sprzeciwiajmy siê wprowadzaniu leków, które maj± co¶ obni¿aæ, bez sprawdzenia poziomu tego czego¶. Wyniki musz± byæ na ¶wie¿o. Takie z przed roku ju¿ s± nieaktualne. Gospodarka hormonalna ma to do siebie, ¿e jest zmienna. W zale¿no¶ci od warunków w jakich aktualnie ¿yjemy. Co jemy, jak dbamy o wypoczynek i relaks, jaki mamy poziom stresu itd ...
Je¶li zaczniesz braæ diuretyk i to siê oka¿e strza³em w 10 to ok, ale co je¶li obni¿ysz androgeny, których my tak¿e potrzebujemy dla dobrego zdrowia i poczujesz siê gorzej?
znowu trzeba bêdzie siê zastanawiaæ czy to dawka hormonu tarczycy za du¿a/za ma³a czy to spirolaktan.
Jak pani Doktor chce ustaliæ dawkê leku nie maj±c panelu hormonów przed sob±? przecie¿ nie mówimy tu tylko o obni¿eniu testosteronu, bo jest jeszcze kilka innych, które podobnie zareaguj±?

Ja bym po prostu poczeka³a. Wprowadzi³a dietê, porobi³a jeszcze kilka badañ i obserwowa³a co siê bêdzie dzia³o. No i ustawienie odpowiedniej dawki leku, aby wyj¶æ z niedoczynno¶ci.
Pisa³a¶, ¿e na ró¿nych stronach ró¿nie pisz±. Wszystko te¿ zale¿y od ¼ród³a autoagresji, najczêsciej ludzie po pewnym czasie sami widz± co im szkodzi, a co nie. Dobrze by³o by je znale¼æ, w tedy ³atwiej bêdzie wywaliæ to co szkodzi. Przyk³adowo, mojej kole¿ance tsh galopowa³o w górê po melisie.
Je¶li tylko masz ochotê mo¿esz sobie w wolnej chwili spojrzeæ tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=-i9X_ZaORXE Iwona Wierzbicka to bardzo fajna babka i my¶lê, ¿e z sensem wszystko t³umaczy, albo do Jerzego Ziêby o tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=pkScxigfDvU


Androcur bierze Gosia nasza. Napisz do niej, to pewnie referat dostaniesz do przeczytania pisa³a mi kiedy¶, ¿e androcuru nie mo¿na braæ be¿ wsparcia estrogenem, bo mo¿na sobie k³opotów narobiæ. Dlatego najczê¶ciej jest miksowany z tabletkami anty. On jest znacznie silniejszy ni¿ diuretyki. W zasadzie to przecie¿ najsilniejszy antyandrogenowy lek dostêpny aktualnie na rynku.



Cytat:
Napisane przez Lulu na mo¶cie Poka¿ wiadomo¶æ
Od niedawna ¶ledzê forum pod k±tem problemów z w³osami.
przejrzyj jeszcze 2 czê¶æ w±tku, tam znajdziesz du¿o fajnych rzeczy zanim ruszysz z kupowaniem, poczytaj i przemy¶l, ¿eby¶ niepotrzebnie pieniêdzy nie wywala³a.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-08-13 o 23:21
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 06:24   #3794
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
MM, taka gula nie koniecznie od tarczycy musi byæ. Równie dobrze to mo¿e byæ ¶luz, gdy np lubisz sobie podjadaæ produkty mleczne lub pijesz po prostu du¿o mleka.
Ja mleka w ogóle ani produktów mlecznych, ale tarczycê mam powiêkszon± i ma³y guzek, dlatego mimo dobrych wyników z krwi, endokrynolog nie zby³a mnie tylko da³a skierowanie na badania i zapisa³a na kolejn± wizytê. Ja nie zawsze mam tê gulê ale jak ju¿ jest to masakrycznie dokuczliwa, tak pytam bo my¶la³am, ¿e mo¿e która¶ te¿ i chcia³am zapytaæ jak sobie z tym radzi
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 06:50   #3795
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 118
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
zaczynaj±c od koñca - my kobiety tak nie mamy ...
chcesz to zbadaj sobie to FSH dla ¶wiêtego spokoju, ale pewnie i tak ¿adnej menopauzy tam nie zobaczysz.
Mój lekarz mówi³, ¿eby odczekaæ 3 miesi±ce po zakoñczeniu karmienia, aby ustabilizowaæ hormony. Zbadaj sobie wolny testosteron, androstendion, dhea-so4, 17oh-progesteron i estradiol. 3 dzieñ cyklu.
Ewentualnie miêdzy 21 a 22 dniem prolaktynê, ¿eby sprawdziæ czy dosz³a do siebie.
Sailor, dziêkujê bardzo za odpowied¼. Pyta³am pielêgniarki w laboratorium i te¿ wspomina³a o 3 miesi±cach.
Najgorsze jest te¿ to, ¿e moja endo twierdzi, ¿e przy uregulowanej tarczycy w³osy nie powinny wypadaæ, ale nie jestem tego do koñca taka pewna..
Jaki¶ czas temu przeczyta³am 3 czê¶ci tego w±tku. Chcia³abym, aby lekarze mieli tak± wiedzê, jak niektóre z Was.
patricitka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 07:29   #3796
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez patricitka Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor, dziêkujê bardzo za odpowied¼. Pyta³am pielêgniarki w laboratorium i te¿ wspomina³a o 3 miesi±cach.
Najgorsze jest te¿ to, ¿e moja endo twierdzi, ¿e przy uregulowanej tarczycy w³osy nie powinny wypadaæ, ale nie jestem tego do koñca taka pewna..
Jaki¶ czas temu przeczyta³am 3 czê¶ci tego w±tku. Chcia³abym, aby lekarze mieli tak± wiedzê, jak niektóre z Was.
Czemu? Jesli wypadanie wynika z niedoczynnosci to wszystko powinno wrocic do normy po uregulowaniu hormonow, endo ma racje.
Jesli nie wraca to najprawdopodobniej albo hormony nie sa ok, albo przyczyna jest inna.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 09:12   #3797
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
A tak z innej beczki ;-) dziewczyny z zdiagnozowan± chorob± tarczycy, czujecie czasem taki ucisk w gardle? Krtani? Jakby¶cie mia³y tak± gulê?
Mam niedoczynno¶æ tarczycy i hashi i nie czujê ¿adnej guli. Niedoczynno¶æ ma moja mama i moja babcia, nigdy nie bada³y siê pod k±tem hashi a w³osy maj± piêkne i gêste

Antuanetta gratulujê odrostu masz piêkne w³osy
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 09:54   #3798
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

MM1968 --> jak najbardziej przy hashi i niedoczynno¶ci mozna czuæ gulê! Moja mam tak± czu³a i w³a¶nie to sk³oni³o j± do badañ, guza nie ma. Endokrynolog powiedzia³ jej, ¿e czucie takiej guli jest jak najbardziej normalne, nawet przy za ma³ej tarczycy.

Na kafeterii by³a taka dziewczyna, kótra sama sobie zdiagnozowa³a guza tarczycy, to chyba w ogóle nawet nowotwór by³ (lekarze odsy³ali j± twierdz±c, ¿e taka jej uroda, ¿e traci w³osy). Wyciê³a tego guza + chyba tarczycê, wypadanie w³osów, jak rêk± odj±³.

S± badanie wskazuj±ce, ¿e przy hashi uregulowanie stê¿enia hormonów wcale nie napêdza anagenu. Ró¿nica w fazie anagenu przed podaniem leków i po wynosi zaledwie kilka procent, a wszystko przez przeciwcia³a hashi. Czyta³am to kilka lat temu na forum dot. tarczycy gazeta pl.

Tutaj link:
http://forum.gazeta.pl/forum/f,24776,Hashimoto.html

B. dobry na tarczycê przy hashi. jest Novothyral, ale rzadko, który lekarz go przepisuje. Novothyral zawiera FT4 + FT3. U mnie chyba wieksza rolê odgrywa FT3, bo zdarza³o siê, ¿e w³osy lecia³y przy TSH 3, ale bywa³o, ¿e nie lecia³y przy TSH 3,5.

Historia malinowej, która walczy³a z ³ysieniem od niedoczynno¶ci + hashi. Wyleczy³a j± rakowska, która w sumie chyba zas³ynê³a tym, ¿e leczy dobrze wypadanie od hashi. (tak czyta³am chyba na kafe.) Generalnie przy hashi. bez selenu chyba siê nie obejdzie, bo trzeba zrzuciæ przeciwcia³a.

O matko! forum laboratorium urody zniknê³o! Taka baza wiedzy! Tam w³a¶nie by³a malinowa i jej historia! A niech to!
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 10:04   #3799
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
MM1968 --> jak najbardziej przy hashi i niedoczynno¶ci mozna czuæ gulê! Moja mam tak± czu³a i w³a¶nie to sk³oni³o j± do badañ, guza nie ma. Endokrynolog powiedzia³ jej, ¿e czucie takiej guli jest jak najbardziej normalne, nawet przy za ma³ej tarczycy.

Na kafeterii by³a taka dziewczyna, kótra sama sobie zdiagnozowa³a guza tarczycy, to chyba w ogóle nawet nowotwór by³ (lekarze odsy³ali j± twierdz±c, ¿e taka jej uroda, ¿e traci w³osy). Wyciê³a tego guza + chyba tarczycê, wypadanie w³osów, jak rêk± odj±³.

S± badanie wskazuj±ce, ¿e przy hashi uregulowanie stê¿enia hormonów wcale nie napêdza anagenu. Ró¿nica w fazie anagenu przed podaniem leków i po wynosi zaledwie kilka procent, a wszystko przez przeciwcia³a hashi. Czyta³am to kilka lat temu na forum dot. tarczycy gazeta pl.

Tutaj link:
http://forum.gazeta.pl/forum/f,24776,Hashimoto.html

B. dobry na tarczycê przy hashi. jest Novothyral, ale rzadko, który lekarz go przepisuje. Novothyral zawiera FT4 + FT3. U mnie chyba wieksza rolê odgrywa FT3, bo zdarza³o siê, ¿e w³osy lecia³y przy TSH 3, ale bywa³o, ¿e nie lecia³y przy TSH 3,5.

Historia malinowej, która walczy³a z ³ysieniem od niedoczynno¶ci + hashi. Wyleczy³a j± rakowska, która w sumie chyba zas³ynê³a tym, ¿e leczy dobrze wypadanie od hashi. (tak czyta³am chyba na kafe.) Generalnie przy hashi. bez selenu chyba siê nie obejdzie, bo trzeba zrzuciæ przeciwcia³a.

O matko! forum laboratorium urody zniknê³o! Taka baza wiedzy! Tam w³a¶nie by³a malinowa i jej historia! A niech to!

By³ ch³opak chyba na forum commed, który mia³ hashimoto i dziêki odpowiedniej diecie oraz suplementacji zbi³ przeciwcia³a. Znalaz³am, tutaj link do w±tku:

http://commed.polki.pl/dieta-i-suple...391f0d27a5a1ce

Mój endokrynolog twierdzi, ¿e osoba w moim wieku (27) powinna mieæ TSH w okolicach 1, gdy do niego trafi³am niby mie¶ci³am siê w normie bo mia³am oko³o 3,8 przy normie do 4,1 i uzna³, ¿e to ju¿ niedoczynno¶æ. Przy samym przyjmowaniu euthyroxu 25 przeciwcia³a zaczê³y mi spadaæ
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-14, 10:31   #3800
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Przewodnik po niedoczynno¶ci tarczycy/hashimoto
https://docs.google.com/document/d/1...J7w1qc/preview
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 10:43   #3801
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Z forami gazety, zwlaszcza "Hashimoto", moim zdaniem trzeba uwazac. Nie watpie ze znajduje sie tam duzo ciekawych informacji, ale uwazam, ze wiele "prawd" tam powtarzanych jest niepotwierdzonych zadnymi sensownymi badaniami, lub badaniami dobrej jakosci. Nie podoba mi sie tez diagnozowanie uzytkownikow (i samodiagnozowanie sie) i przypisywanie kazdego objawu do niedoczynnosci - to nie sa ludzie z wiedza medyczna, moga miec pojecie na temat swojej choroby, ale tam sie to konczy. Czytalam duzo watkow i uwazam, ze wielu uzytkownikom brakuje krytycznego podejscia do tego, co czytaja i wiedzy. Wiem, ze te fora wziely sie z desperacji i frustracji, oraz ze wiele osob czuje sie lepiej dzieki radom osob tam udzielajacych sie, ale uwazam, ze nalezy byc naprawde ostroznym.
I tak, wiem, ze to niepopularna opinia w tym watku. Niestety, uwazam, ze Internet pelen jest niewiarygodnych informacji, a ludzie nie patrza na nie wystarczajaco krytycznie.

Maria, jak mozesz mowic, ze na tarczyce "dobry jest" Novo? Jest dobry jesli ktos go potrzebuje, leki tego typu to nie cukierki, zeby mowic ze sa "dobre na to i na to". Duzej ilosci osob wystarcza sam Euthyrox, czy to "gorszy" lek? Dobre leczenie to leczenie skuteczne u danej osoby i tyle.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-14 o 10:45
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 11:58   #3802
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

enn --> wrzuci³am w±tki o tarczycy/hashimoto tylko do poczytania, wiadomo, ¿e trzeba wy³owiæ sensowne informacje, odrzuciæ jakie¶ dziwne, niesprawdzone teorie, mo¿na siê po prostu doedukowac + poczytaæ sobie jakie¶ sensowne artyku³y. Ja te¿ nie ³yka³am/nie wciera³am wszystkiego z tego forum, i tez nie podchodzi³am serio do ro¿nych teorii z tego forum np. odgrzybiania, czy odkwaszania - jako¶ nie brzmi to dla mnie do koñca sensownie. Poczytaæ mo¿na, popytaæ lekarzy trzeba, a na swoj± tarczycê ka¿dy powinien z³oty ¶rodek znale¼æ. Tyle apropos tarczycy.

Maria, jak mozesz mowic, ze na tarczyce "dobry jest" Novo? Jest dobry jesli ktos go potrzebuje, leki tego typu to nie cukierki, zeby mowic ze sa "dobre na to i na to". Duzej ilosci osob wystarcza sam Euthyrox, czy to "gorszy" lek? Dobre leczenie to leczenie skuteczne u danej osoby i tyle.[/B]

Tu siê zgodzê. A co do Novo, to jest naprawdê dobry. Ja nie mia³am problemów z ft3, a na powiêkszon± tarczycê go dosta³am. Po prostu widzê ró¿nicê, ale kto nie do¶wiadczy³ tej ró¿nicy, nie bêdzie wiedzieæ o co chodzi. Napisa³am o Novo, bo mo¿e kto¶ siê zainteresuje alternatyw± dla samego ft4. Czasem warto wiedzieæ co¶ wiêcej i mieæ w pamiêci, ¿e s± te¿ inne leki, lekarza zawsze mo¿na zapytaæ, to nic nie kosztuje.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2015-08-14 o 13:10
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 12:53   #3803
maalgo
Raczkowanie
 
Avatar maalgo
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomo¶ci: 72
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
A tak z innej beczki ;-) dziewczyny z zdiagnozowan± chorob± tarczycy, czujecie czasem taki ucisk w gardle? Krtani? Jakby¶cie mia³y tak± gulê?


TAAAAAK! praktycznie ci±gle od jakiego¶ czasu czujê dziwny u¶cisk w gardle moja Mama te¿ czasem tak ma ale ja to ju¿ bez przerwy :/
maalgo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 13:04   #3804
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
O matko! forum laboratorium urody zniknê³o! Taka baza wiedzy! Tam w³a¶nie by³a malinowa i jej historia! A niech to!
Mo¿e tylko serwer im pad³?

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Z forami gazety, zwlaszcza "Hashimoto", moim zdaniem trzeba uwazac. Nie watpie ze znajduje sie tam duzo ciekawych informacji, ale uwazam, ze wiele "prawd" tam powtarzanych jest niepotwierdzonych zadnymi sensownymi badaniami, lub badaniami dobrej jakosci. Nie podoba mi sie tez diagnozowanie uzytkownikow (i samodiagnozowanie sie) i przypisywanie kazdego objawu do niedoczynnosci - to nie sa ludzie z wiedza medyczna, moga miec pojecie na temat swojej choroby, ale tam sie to konczy. Czytalam duzo watkow i uwazam, ze wielu uzytkownikom brakuje krytycznego podejscia do tego, co czytaja i wiedzy. Wiem, ze te fora wziely sie z desperacji i frustracji, oraz ze wiele osob czuje sie lepiej dzieki radom osob tam udzielajacych sie, ale uwazam, ze nalezy byc naprawde ostroznym.
I tak, wiem, ze to niepopularna opinia w tym watku. Niestety, uwazam, ze Internet pelen jest niewiarygodnych informacji, a ludzie nie patrza na nie wystarczajaco krytycznie.

Enn, po czê¶ci siê z Tob± zgodzê, ale jest te¿ druga strona medalu, która to wszystko napêdza. Moim zdaniem trzeba mówiæ g³o¶no o tym, ¿e masz prawo oczekiwaæ od lekarza rzetelno¶ci,
wiedzieæ czego mo¿esz od niego oczekiwaæ i wreszcie, ¿eby nie daæ sobie wcisn±æ szitu pt: 'taka pani uroda' albo 'kobiety tak ju¿ maj±'.
Ja siê nie godzê, aby lekarz traktowa³ mnie jak królika, wciskaj±c powa¿ne leki, bo tak mu siê wydaje, ¿e bêdzie dobrze. Nie godzê siê, aby nie mówiono pacjentom o tym, jak wa¿na jest odpowiednia dieta w chorobach, albo podwa¿ano jej znaczenie w imiê czystej farmakologii. Nie godzê siê równie¿ na brak badañ! albo ich nie pe³ny panel oraz na lekarzy których edukacja zakoñczy³a siê dekadê temu, z brakiem zaanga¿owania, wypaleni, z brakami w najnowszej wiedzy i pogardliwym podej¶ciem do pacjenta.
Do póki bêdzie mi siê chcia³o, bêdê tutaj pisa³a, ¿e mamy siê badaæ, mamy prawo wymagaæ i to siê nie zmieni, nie zale¿nie czy siê to komu¶ podoba, czy te¿ nie.

Co do hashi, parê dni temu w jakim¶ ¶niadaniowym programie wypowiada siê ekspert, endokrynolog. Z u¶miechem na ustach mówi, ¿e hashi to taka wdziêczna choroba, bo potrzeba tylko hormonu tarczycy i po problemie. I serio nie masz ochoty strzeliæ takiej w palnik dla opamiêtania?

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-08-14 o 13:07
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 13:08   #3805
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Sailorku --> nic dodaæ, nic uj±æ. Po prostu ka¿da z nas chyba zderzy³a siê z rzeczywisto¶ci± medyczn±, dlatego te¿ tutaj jeste¶my i dzielimy siê swoj± wiedz±. Nikt nie napisa³, ¿e trzeba siê stosowaæ do ka¿dego, nawet absurdalnego stwierdzenia na forum, ale na pewno warto ró¿ne opcje rozwa¿yæ.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 18:30   #3806
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziewczyny z hashi - czy stosujecie dietê bezglutenow±? Czêsto pisz± na tych nieszczêsnych forach, ¿e wskazane. Endo powiedzia³a, ¿e je¶li nie mam objawów celiaklii to nie ma sensu stosowaæ takiej diety. Choroby autoimmunologiczne maj± to do siebie, ¿e czêsto wspó³wystêpuj± ze sob±, ale nie jest powiedziane ¿e jesli jest hashi to musi byæ i uczulenie na gluten. Nie u¶miecha mi siê rezygnowaæ z glutenu, od¿ywiam siê zdrowo, spo¿ywam pieczywo razowe, czêsto ¿ytnie, makarony i ry¿ pe³noziarniste, ogólnie du¿o owoców,warzyw i wszelkie zasady zdrowego ¿ywienia, jednak wykluczaæ glutenu zupe³nie nie chcia³abym je¶li to nie by³oby konieczne.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Antuanetta Poka¿ wiadomo¶æ
I co¶ na pokrzepienie serc,po4 pe³nych miesi±cach kuracji.
Antuanetta, ja siê teraz wcale nie dziwiê, ¿e zdecydowa³a¶ siê podj±æ ryzyko fina. Rzeczywi¶cie by³o nie za weso³o z w³osami na Twojej g³owie, w takiej sytuacji s±dzê, ¿e i ja nie mia³abym wiêkszych oporów. To, co osi±gnê³a¶ jest niesamowite Dobrze, ¿e zamie¶ci³a¶ zdjêcia, chocia¿ niektórym mog³oby siê wydaæ trochê kontrowersyjnym, zwa¿ywszy na lek jaki za¿ywasz, ale z drugiej strony - dla kobiet w skrajnej desperacji to jedyna nadzieja.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 18:38   #3807
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gaya, nie znalazlam w wiarygodnych zrodlach absolutnie nic, co by wskazywalo na potrzebe wdrazania diety bezglutenowej u osob bez celiakii, ani nic potwierdzajacego istnienie jakiejs nietolerancjo glutenu niezwiazanej z reakcja autoimmunologiczna organizmu na gluten, mimo tego, ze dieta bezglutenowa jest modna i masa osob twierdzi, ze czuja sie po niej lepiej. To, ze choroby autoimmunologiczne maja tendencje do wystepowania razem to zadna roznica - rownie dobrze moglabys chciec leczyc sie na stwardnienie rozsiane czy tocznia, bo a nuz tez je masz.
Jesli nie masz objawow, to nie widze powodu zeby rezygnowac z glutenu.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 19:29   #3808
Ewela2505
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cze¶æ. Nieczêsto siê udzielam raczej tylko czytam Wasze wypowiedzi.
Mam do Was pytanie, mam stwierdzone AGA- za du¿o DHEA, niskie ¿elazo. Jak s±dzicie czy gdybym wprowadzi³a tabletki antykoncepcyjne by³by jaki¶ efekt? Mam coraz krótsze cykle i zaczyna mnie to dodatkowo dobijaæ. Je¿eli która¶ z was bra³a proszê odpowiedzcie.
Pozdrawiam
Ewela2505 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 19:41   #3809
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, nie znalazlam w wiarygodnych zrodlach absolutnie nic, co by wskazywalo na potrzebe wdrazania diety bezglutenowej u osob bez celiakii, ani nic potwierdzajacego istnienie jakiejs nietolerancjo glutenu niezwiazanej z reakcja autoimmunologiczna organizmu na gluten, mimo tego, ze dieta bezglutenowa jest modna i masa osob twierdzi, ze czuja sie po niej lepiej.
nie rozumiem, co tu jest napisane?

Moja mama ma hashi od kilkunastu lat, robi³a test na nietolerancje nic nie wysz³o. Zrobi³a dietê eliminacyjn± i upewni³a siê, ¿e mimo braku przeciwcia³, nietolerancja jest. Bez glutenu ¿yje bardzo dobrze. Bierze sobie (nie licz±c leku na tarczycê ) wit D3+K2 (5000+120), selen, niacyne, chlorella, wit c, wodê z sol± Himalajsk± i wszyscy widzimy, ¿e znowu kwitnie, a wyniki ma super. Mojego mê¿a siostra te¿ hashi. nietolerancji na gluten nie ma, ale ma bardzo du¿± na kazeinê, jej akurat w testach to wysz³o. Odstawi³a nabia³ i skoñczy³a siê gehenna. ii jeszcze mam kole¿ankê w pracy, nietolerancje na gluten, nabia³ wysz³y w testach. Kazano jej str±czki te¿ odstawiæ.

Mnie hashi nie dotyczy. Ale bliskich mi osób, tyle ile wiem, to dziêki nim w zasadzie.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-14, 19:50   #3810
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Chodzi mi o to, ze nie znalazlam w wiarygodnych zrodlach nic, co by potwierdzalo istnienie jakiejs "nietolerancji glutenu", ktora nie jest spowodowana autoimmunologiczna reakcja organizmu.
Czytalam tez o testach na nietolerancje pokarmowe, bo rozwazalam zrobienie, moj wniosek byl bardzo prosty, sa niewiarygodne. Moze mowisz o jakichs innych i one sa lepsze, nie wiem.
To dobrze, ze Twoja mama czuje sie lepiej, ale takie anegdoty to nie dowod na slusznosc takich dzialan, zwlaszcza, ze wcale nie wiadomo co dokladnie jej pomaga (lub szkodzi).

Odnosnie poprzednich postow...
Jest roznica miedzy oczekiwaniem od lekarzy wiedzy, otwartosci i zainteresowania, a leczeniem sie na wlasna reke podpierajac to anegdotami i watpliwymi zrodlami. A, moim zdaniem, wiele rzeczy przyjetych na tych forach za wiarygodne i sprawdzone wcale takie nie sa. Nie podam przykladow, bo od dluzszego czasu tam nie zagladam, ale uwazam, ze wielokrotnie wnioski wyciagane sa zbyt pochopnie, przez osoby ktore w powalajacej wiekszosci nie maja wystarczajacej wiedzy aby zweryfikowac wiarygodnosc informacji. I nie mowie tu bynajmniej tylko o wspomnianych przez Marie absurdalnych pomyslach i opiniach.
Do tego dochodzi momentami prawie ze negowanie (lub odwazne modyfikowanie) obecnie przyjetych sposobow leczenia polaczone ze slepa wiara w znaleznione w necie rewelacje, a prawda jest taka, ze nie bez powodu pewne sposoby leczenia sa standardowe i powszechne, a pewne zaliczane sa do medycyny alternatywnej. Nie twierdze bynajmniej ze zadne niekonwencjonalne sposoby nie sa pomocne, ale duza ich czesc jest znacznie mniej przebadana i ich skutecznosc jak i bezpieczenstwo nie sa do konca sprawdzone - a takie rzeczy na tych forach sa nierzadko przedstawiane niczym prawdy objawione, cos udowodnionego, z udokumentowanym dzialaniem.
Oczekiwanie od lekarzy, ze beda proponowac niektore takie rozwiazania jest niedorzeczne.
A losowi uzytkownicy forum, nieposiadajacy wyksztalcenia medycznego, jedyne co wiedza to wyrywkowe informacje na temat swojej wlasnej choroby. Bez dokladnej znajomosci organizmu ludzkiego, i zaleznosci miedzy jego organami czy chorobami itd., bez wiedzy, ktorej nie da sie nabyc czytajac artykuly w necie wieczorami, wiele informacji jest bezuzyteczne lub moze byc (i jest) niewlasciwie interpretowane, na co masa osob zdaje sie nie zwracac uwagi.

Czy uwazam, ze lekarze sa na ogol niedoinformowanymi ignorantami i warto szukac informacji na wlasna reke? Jak najbardziej. Ale nalezy byc, moim zdaniem bardzo, BARDZO krytycznym wzgledem tego, co sie czyta.
W necie sa tez miejsca pelne ludzi wierzacych w alternatywne leczenie raka, rowniez majacych materialy zrodlowe na potwierdzenie swoich teorii i twierdzacych, ze maja racje. Co kto lubi, do mnie to nie przemawia.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-14 o 19:51
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.