Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-10-12, 22:15   #4111
Gubernator
Raczkowanie
 
Avatar Gubernator
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomo¶ci: 36
GG do Gubernator
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez malwina2015 Poka¿ wiadomo¶æ
uwazasz, ¿e warto kupic takie urz±dzenie Hairmax i do tego stosowaæ np. loxion czy minoxidil 2% dla kobiet?
nie jest tani, ale jak pomy¶lê ile ju¿ kasy wyda³am na ró¿ne specyfiki to nie wiem czy ju¿ nie uzbiera³aby siê taka kwota.
Czyta³am tez opinie, nawet sporo znalaz³am pozytywnych...
Mo¿e zdecyduje kupiæ do salonu t± opaskê, mam nadziejê, ¿e pomo¿e mi i moim klientkom i szybko siê zwróci koszt.

To urz±dzonko jest dobrym dodatkiem do kuracji i my¶lê, ¿e warto. FDA nie rzuca s³ów na wiatr. :P Ale to jest dobre na pocz±tku ³ysienia i tylko jako dodatek.


Minoxidil 2% i Loxon to dok³adnie to samo. Loxon to nazwa produktu, a minoxidil sk³adnik. Wystêpuje w dwóch stê¿eniach 2% i 5%. Na pocz±tku polecam 2%, po jakim¶ czasie dobrze jest w³±czyæ silniejszy poniewa¿ zmniejsza ryzyko szybszego pocz±tkowego wypadania.


Te dwie metody to tylko kawa³ek uk³adanki. Bardzo wa¿ne jest zatrzymanie DHT, to ono jest g³ównym winowajc±. W farmakologii stosujemy finasteryd i tabletki antykoncepcyjne, ale to walka z hormonami i mo¿na niez³ego bigosu se narobiæ. :P
Gubernator jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-13, 10:16   #4112
malwina2015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Znalaz³am jeszcze takie informacje:
"HairMax urz±dzenie terapeutyczne, zapewnia dotarcie delikatnego i od¿ywczego ¶wiat³a lasera do mieszków w³osowych, co stymuluje uwalnianie energii i tworzy zdrowsze warunki dla wzrostu w³osów. Takie pobudzenie energi± lasera stymuluje wzrost w³osów poprzez podwy¿szenie poziomu energii komórkowej za pomoc± zwiêkszonej produkcji ATP, wzmaga przep³yw krwi do mieszków, zwiêksza wprowadzan± ilo¶æ tlenu i substancji od¿ywczych, aktywizuje ochronê za pomoc± oksydantów, a tak¿e zmniejsza poziom DHT.Terapia ¶wiat³em lasera HairMax wspiera przywrócenie naturalnego cyklu wzrostu w³osów."
Czyli to o czym wspomina³as, ¿e usuwa czy przy¶piesza usuwanie niekorzystnych substancji jak DHT
Masz du¿a wiedzê dziêkuje za podpowied¼! chyba zakupie to urz±dzenie i za 2 mce napisze o efektach
Pozdrawiam
malwina2015 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-13, 11:13   #4113
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gubernatorze, a mo¿esz co¶ wiecej napisaæ o szamponie Nizoral? On blokuje dzia³anie |DHT, tak?
agness81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-13, 12:08   #4114
m_adzikkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 144
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Witam,
od piêciu lat mam zdiagnozowane PCOS (podwy¿szona prolaktyna i testosteron) + hiperinsulinemie. Przez ten okres w³osy mi siê przerzedzi³y (jednak nie jest jeszcze tragicznie). Od pó³torej roku trzymam siê diety z niskim IG i ³ykam antykoncepcje (Atywie) dziêki temu z wag±, cer± i w³osami mia³am wzglêdny spokój.
Jednak okaza³o siê, ¿e ostatnie badania na krzepliwo¶æ krwi wysz³y ¼le i bêdê zmuszona odstawiæ tabletki.
Z wahaniem wagi i tr±dzikiem sobie jako¶ poradzê ale przera¿a mnie, ¿e w³osy mog± siê posypaæ.

Czy, która¶ z osób chorych na PCOS mog³aby siê podzieliæ informacj± jak znios³a odstawienie tabletek anty.
m_adzikkk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-13, 12:22   #4115
Natalia041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 49
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ja za wiele nie pomogê bo nie choruje na PCOS, przynajmniej na razie nie zdiagnozowali, prze¿y³am odstawienie pigu³ek i niestety ale nie wspominam tego dobrze Nie chce Cie straszyæ oczywi¶cie bo u ka¿dego mo¿e byæ inaczej ale u mnie od tego czasu zaczê³y sie straszne problemy hormonalne, nie jestem w stanie tego uregulowaæ a powrot do tabletek nic nie da³ a tylko pogorszy³ sprawê W³osy lecia³y w strasznych ilo¶ciach, wcieranie ro¿nych specyfików nic nie da³y. Podobno trzeba to przeczekaæ...
Natalia041 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-13, 13:22   #4116
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez agness81 Poka¿ wiadomo¶æ
Gubernatorze, a mo¿esz co¶ wiecej napisaæ o szamponie Nizoral? On blokuje dzia³anie |DHT, tak?
Ketokonazol w nim zawarty ma dzialanie antyandrogenowe.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-13, 17:47   #4117
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

witam
chcia³am zapytaæ w kwestii dermarollera do stosowania na skórê g³owy, czy kto¶ ma jakie¶ d³u¿sze do¶wiadczenie, efekty? jakie ig³y? zalecaj± podobno 0,5 mm. W sprawie Loxonu 5 % to stosuje od kilku lat, efekt taki sobie, ale u mnie nie powoduje zbêdnego ow³osienia na twarzy, czy w innych miejscach.
alutkamm jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-10-13, 19:59   #4118
Gubernator
Raczkowanie
 
Avatar Gubernator
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomo¶ci: 36
GG do Gubernator
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez malwina2015 Poka¿ wiadomo¶æ
Znalaz³am jeszcze takie informacje:
"HairMax urz±dzenie terapeutyczne, zapewnia dotarcie delikatnego i od¿ywczego ¶wiat³a lasera do mieszków w³osowych, co stymuluje uwalnianie energii i tworzy zdrowsze warunki dla wzrostu w³osów. Takie pobudzenie energi± lasera stymuluje wzrost w³osów poprzez podwy¿szenie poziomu energii komórkowej za pomoc± zwiêkszonej produkcji ATP, wzmaga przep³yw krwi do mieszków, zwiêksza wprowadzan± ilo¶æ tlenu i substancji od¿ywczych, aktywizuje ochronê za pomoc± oksydantów, a tak¿e zmniejsza poziom DHT.Terapia ¶wiat³em lasera HairMax wspiera przywrócenie naturalnego cyklu wzrostu w³osów."
Czyli to o czym wspomina³as, ¿e usuwa czy przy¶piesza usuwanie niekorzystnych substancji jak DHT
Masz du¿a wiedzê dziêkuje za podpowied¼! chyba zakupie to urz±dzenie i za 2 mce napisze o efektach
Pozdrawiam

Ciekawi mnie blokada DHT?? ciekawe w jaki sposób. Tu chyba co¶ nie gra. :P Ale nie mam pewno¶ci nigdy nie widzia³em badañ aby laser zmniejsza³ DHT. Muszê poszukaæ dodatkowych badañ, Z reszt± siê zgadzam. Tylko pamiêtaj to tylko dodatek do kuracji. Co do efektów pisz jestem bardzo ciekawy. Osobi¶cie nie staæ mnie na taki sprzêt ale ciekawe mo¿e warto spróbowaæ i udaæ siê do jakiego¶ salonu. ;P

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez agness81 Poka¿ wiadomo¶æ
Gubernatorze, a mo¿esz co¶ wiecej napisaæ o szamponie Nizoral? On blokuje dzia³anie |DHT, tak?

Tak, jak pisze Enn ma dzia³anie androgenowe, nie jest ono jakie¶ wielkie, ale wed³ug badañ dobrze wspiera finasteryd. Najwa¿niejsze w nim jest to ¿e likwiduje ³ojotok, zmniejsza sebum w którym ¿eruje DHT. :P Oczywi¶cie stosowany 2-4 razy w tygodniu.

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez alutkamm Poka¿ wiadomo¶æ
witam
chcia³am zapytaæ w kwestii dermarollera do stosowania na skórê g³owy, czy kto¶ ma jakie¶ d³u¿sze do¶wiadczenie, efekty? jakie ig³y? zalecaj± podobno 0,5 mm. W sprawie Loxonu 5 % to stosuje od kilku lat, efekt taki sobie, ale u mnie nie powoduje zbêdnego ow³osienia na twarzy, czy w innych miejscach.

Je¶li chodzi o rolowanie jak pisa³em wcze¶niej, odby³o siê badanie w którym uczestnicy byli rolowani 1x na tydzieñ rolka 1,5mm oraz stosowali minoxidil dodatkowo 2x dziennie z wyj±tkiem dnia rolowania i efekty by³y znacznie lepsze ni¿ w grupie w której stosowano sam minoxidil. Teoretycznie najlepszy by³ derma roller z 192 ig³ami hmmm ale z ciekawo¶ci zamówi³em derma roller 540 igie³ek. ;P Efekty nastêpuj± po 3 miesi±cach. Ale drogie kobitki zaznaczam, jest to zabieg bolesny. Dobrze jest zamówiæ krem znieczulaj±cy. Stosowanie tak wielkich igie³ek wi±¿e siê z wiêkszym ryzykiem zaka¿enia. Jak ju¿ stosujecie to pamiêtajcie. Dermaroller stosujecie tylko wy!!!, nikomu nie po¿yczacie, musicie zdezynfekowaæ derma roller po zabiegu. Przed zabiegiem umyjcie g³owy aby nie by³o ¿adnych brudów itp. a bêdzie gra³a gitara. Mycie g³owy dodatków zmiêkcza skórê wiec bêdzie bardzo pomocne. Dodatkowo dobrze jest siê wspieraæ peptydami miedzi które s± ¶wietnie przebadane. Ju¿ by³y badania nawet w drugiej wojnie ¶wiatowej na rannych ¿o³nierzach i wspomaga³y regeneracje.

Edytowane przez Gubernator
Czas edycji: 2015-10-13 o 20:01
Gubernator jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-13, 20:39   #4119
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie U mnie trochê nowo¶ci...

zrobi³am badanie na paso¿yty, okazuje siê ¿e mam przyjació³.

Lambliê (niewielkie ilo¶ci), kryptosporydiozê i wysz³a grzybnia Candidy (¶rednie ilo¶ci)

Mia³a która¶ z was z tym do czynienia? Mo¿e to byæ przyczyna dramatu w³osowego? Trwam od miesi±ca w niezmiennym pogorszeniu. Wróci³am do Clareluxa za propozycj± mojej lekarz..

jakie to dok³adnie badania? trzeba siê jako¶ przygotowaæ?

co do Twojego pytania to, tak. Zarówno paso¿yty jak i grzyb mog± spowodowaæ du¿o przykrych dolegliwo¶ci, w tym utratê w³osów.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-14, 09:38   #4120
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

a czym mo¿e byæ spowodowane swêdzenie glowy, jesli nie ma siê ³upie¿u ani ³ojotoku? Od czasu do czasu ³uszczy mi siê tylko skóra g³owy. W zasadzie to dziwny jest ten mój skalp. Czasami wygl±da tak jakby by³ wysuszony, ale glowê muszê myæ codziennie, bo na drugi dzieñ nie jest za ¶wie¿a.
Odk±d ³ysiejê to swêdzi mnie ³eb, g³ównie czubek g³owy.. Wcze¶niej nigdy mnie ³eb nie swêdzia³. Czy to mo¿liwe , ¿e od róznych wcierek, które stosowa³am jaki¶ czas temu? (najpierw alpikort E, potem jakie¶ specyfiki z witaminami od trychologa, nastêpnie novoxidyl, szampon clobex, diprosalic). Teraz ju¿ niczego nie stosujê, a ci±gle mnie swêdzi. Nie jest to jakie¶ mocne swêdzenie.

Edytowane przez agness81
Czas edycji: 2015-10-14 o 09:39
agness81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-14, 11:24   #4121
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gubernator--> w kwestii stosowania rolki z tak d³ugimi ig³ami i w ogóle w kwestii ca³ego zabiegu. Tobie jest ³atwiej, bo pewnie masz krótkie/krótsze w³osy. Wiêkszo¶æ z nas ma w³osy d³ugie lub pó³ d³ugie, taki zabieg to bêdzie wyzwanie.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-14, 13:42   #4122
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

m-adzikk no ja Cie tez nie pocieszê. Te¿ mam pcos i za ka¿dym razem kiedy odstawia³am, to po ok. 2, 3 miesiacach sypa³o siê. Niestety, nie wytrzymywa³am tego i wraca³m do tabsów. My¶lê, ¿e ka¿dy po odstawieniu musi przez to przej¶c, tylko, ze po jakich¶ 3 miesi±ch powinno siê ustabilizowaæ w miarê. Ja nigdy nie dotrwa³am do takiego czasu.

No ale ja mam w planach bez wzglêdu na wszystko nie wracac ju¿ do tabsów jak urodzê (jestem teraz w ci±¿y). Na pocz±tku mo¿e i pomaga³y na w³osy, ale po paru latach jak przyszed³ mój sezon na wypadanie tzn. wiosna-lato-jesieñ, to i tak wypada³y. Nie wiem jak by³oby bez tabsów, ale bêdê szukac czego¶ innego.

Pok³adam nadzieje w wierzbownicy, bo jednak ¶miem twierdzic, ¿e okresy polepszenia to czas, kiedy j± stosowa³am. Dla mnie jest ok, bo mam normalnie wysoki testosteron a niski estradiol, a ona estrogeny podwy¿sza. Tylko trzeba j± sotosowaæ regularnie a efekt jest po 1,5 - 2 miesi±cach, wiêc trzeba trochê cierpliwo¶ci.
__________________
wewnêtrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemiê lniane

zewnêtrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-14, 19:24   #4123
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 556
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gubernator, codziennie próbowa³am stosowac alpecin ale swêdzenie jest nie do wytrzymania, zacze³o siê w³a¶nie od tego szamponu. Po nim tez zwiêkszy³o sie wypadanie, choc od pó³ roku sytuacja by³a opanowana.

Biorê finasteryd, loxon 2x dziennie i antykoncepcje os³onowo.
Antuanetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-14, 21:16   #4124
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez kolamara Poka¿ wiadomo¶æ
m-adzikk no ja Cie tez nie pocieszê. Te¿ mam pcos i za ka¿dym razem kiedy odstawia³am, to po ok. 2, 3 miesiacach sypa³o siê. Niestety, nie wytrzymywa³am tego i wraca³m do tabsów. My¶lê, ¿e ka¿dy po odstawieniu musi przez to przej¶c, tylko, ze po jakich¶ 3 miesi±ch powinno siê ustabilizowaæ w miarê. Ja nigdy nie dotrwa³am do takiego czasu.

No ale ja mam w planach bez wzglêdu na wszystko nie wracac ju¿ do tabsów jak urodzê (jestem teraz w ci±¿y). Na pocz±tku mo¿e i pomaga³y na w³osy, ale po paru latach jak przyszed³ mój sezon na wypadanie tzn. wiosna-lato-jesieñ, to i tak wypada³y. Nie wiem jak by³oby bez tabsów, ale bêdê szukac czego¶ innego.

Pok³adam nadzieje w wierzbownicy, bo jednak ¶miem twierdzic, ¿e okresy polepszenia to czas, kiedy j± stosowa³am. Dla mnie jest ok, bo mam normalnie wysoki testosteron a niski estradiol, a ona estrogeny podwy¿sza. Tylko trzeba j± sotosowaæ regularnie a efekt jest po 1,5 - 2 miesi±cach, wiêc trzeba trochê cierpliwo¶ci.
kolamara jak siê czujecie?

ja po syndi nie mia³am linienia, chyba dlatego, ¿e w tym czasie palme bra³am. Dopiero jak i to odstawi³am, to trochê sypnê³o.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-15, 06:20   #4125
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Sailor a no czujê siê w ogóle nie ci±zowo obecnie. Energii mam du¿o, ale na pocz±tku to torchê s³aba by³am. Teraz jestem w 13 tc, w pi±tek mam wizyte, to zobaczymy jak dzidzia ro¶nie. Póki co nikt nie jest w stanie nic zauwa¿yæ, choæ w ubrania siê nie dopinam te ciasniejsze.

Ju¿ siê trochê z szkoku otrz±snê³am

Co do w³osów, to w³asnie od 3 myæ zaczê³y mi mocno wychodziæ, ale w poprzedniej ci±zy mia³am te¿ na pocz±tku spory wypad, ale ko³o 5 miesiaca ju¿ by³a bajka, wiêc siê nie stresujê i czekam.

A jak Twój synu¶? Penie juz kawa³ mê¿czyzny
__________________
wewnêtrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemiê lniane

zewnêtrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-15, 09:33   #4126
selas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Antuanetta,
Gubernator kiedy¶ pisa³, ¿e Loxon nie lubi siê z Alpecinem, mo¿e dlatego Ci zaczê³y w³osy bardziej wypadaæ, ¿e stosujesz oba te ¶rodki....
selas jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-15, 19:16   #4127
Gubernator
Raczkowanie
 
Avatar Gubernator
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomo¶ci: 36
GG do Gubernator
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Gubernator--> w kwestii stosowania rolki z tak d³ugimi ig³ami i w ogóle w kwestii ca³ego zabiegu. Tobie jest ³atwiej, bo pewnie masz krótkie/krótsze w³osy. Wiêkszo¶æ z nas ma w³osy d³ugie lub pó³ d³ugie, taki zabieg to bêdzie wyzwanie.

Zgadza siê. Rolowanie w³osów bardzo krótkich jest duuu¿o prostsze, u kobiet z d³ugimi w³osami niestety trzeba siê bardziej namêczyæ. Pamiêtaj jak zdecydujesz siê na atak 1,5mm kup sobie od razu krem znieczulaj±cy bo bez niego to masz wyzwanie.

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Antuanetta Poka¿ wiadomo¶æ
Gubernator, codziennie próbowa³am stosowac alpecin ale swêdzenie jest nie do wytrzymania, zacze³o siê w³a¶nie od tego szamponu. Po nim tez zwiêkszy³o sie wypadanie, choc od pó³ roku sytuacja by³a opanowana.

Biorê finasteryd, loxon 2x dziennie i antykoncepcje os³onowo.

Przyczyn mo¿e byæ wiele, jedn± z nich jest ³±czenie minoxidil i kofeiny oby dwa dzia³aj± w na ró¿ne sposoby, ale nie zaleca siê stosowania ich razem jedno obkurcza naczyñka a drugie (minoxidil) rozszerza. Jednym s³owem mo¿e wywo³aæ "wojnê domow±" na g³owie. Pamiêtam jak stosowa³em je jednocze¶nie to mogê powiedzieæ prawie straci³em wszystko. :P Je¶li chodzi o lekarzy to co lekarz to inna opinia. ;P Wiec wybór nale¿y do Ciebie. Osobi¶cie lepiej u¿ywaæ peptydów miedzi.


Z kuracji widzê masz dobra podstawê, dodaj Nizoral 2% 2-4 razy na tydzieñ.
Gubernator jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-16, 19:27   #4128
rutki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 202
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Witam!
Nie przeczytalem wszystkich wypowiedzi,dlatego mam zapytanie,czy ktos stosowal dercos neogenic-jest drogi i nie wiem czy warto,go kupic.Stosowalem minoxidil-po pewnym czasie -stan zapalny,po kofeinie,finasteryd-mierny efekt.Mam lysienie androgene,typ KI
EPSKI.
rutki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-16, 20:40   #4129
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 90
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Je¿eli chodzi o neogenic to czyta³am w necie , ze efekty ró¿ne, jedni zadowoleni inni nie, ja kiedy¶ stosowa³am Ducray Neoptide z tej samej pó³ki cenowej , efekt porównywalny z tañszym Loxonem, ¿adna rewelacja.
alutkamm jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-16, 21:02   #4130
rutki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 202
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez alutkamm Poka¿ wiadomo¶æ
Je¿eli chodzi o neogenic to czyta³am w necie , ze efekty ró¿ne, jedni zadowoleni inni nie, ja kiedy¶ stosowa³am z tej samej pó³ki cenowej , efekt porównywalny z tañszym Loxonem, ¿adna rewelacja.
Musze sprobowac , bo tak mi sie przerzedzily,ze na czubku glowy-gole kolano mi sie robi.Od matury mi zaczely wypadac,ratowalem sie myciem ziolami,ale to dosyc pracochlonne ,no i brudza wszystko ,reasumujac,bede wcieral neogenic.Pozdrawiam!
rutki jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-16, 21:57   #4131
Gubernator
Raczkowanie
 
Avatar Gubernator
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomo¶ci: 36
GG do Gubernator
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez rutki Poka¿ wiadomo¶æ
Witam!
Nie przeczytalem wszystkich wypowiedzi,dlatego mam zapytanie,czy ktos stosowal dercos neogenic-jest drogi i nie wiem czy warto,go kupic.Stosowalem minoxidil-po pewnym czasie -stan zapalny,po kofeinie,finasteryd-mierny efekt.Mam lysienie androgene,typ KI
EPSKI.

Vichy to scum nie przydatny w ³ysieniu androgenowym. Reklama piêkna, a efekty zerowe. Szkoda czasu i pieniêdzy. Jak nie pomóg³ Ci minox + finasteryd to znaczy ¿e masz bardziej agresywne ³ysienie. Twoja ostani± szans± jest stosowanie nadal minoxidil 5% + finasteryd dodatkowo w³±cz Nizoral 2% wspomagany rolowaniem i peptydami miedzi. Jak to nie pomo¿e zbieraj na przeszczep.
Gubernator jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-17, 09:05   #4132
Gubernator
Raczkowanie
 
Avatar Gubernator
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomo¶ci: 36
GG do Gubernator
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez EwaBer Poka¿ wiadomo¶æ
Z ³ysieniem mo¿na wygraæ, wszystko zale¿y od podej¶cia. Nale¿y wnikliwe podej¶æ do tematu, wykonaæ odpowiednie badania hormonalne. Nie powinno siê zapomnieæ o analizie skóry g³owy i w³osów poprzez poddanie siê analizie trychologicznej w jednej z klinik w³osów, ja mogê poleciæ [[]]w krakowie. Nastêpnym krokiem, jest ustalenie planu dzia³ania, jak zapobiegaæ oraz jak niwelowaæ skutki.

Je¶li chodzi o ³ysienie niestety w obecnych czasach nie da siê wygraæ. Mo¿na siê leczyæ, ale nie wyleczyæ.

Terapie genowe i inne cuda które wy³±cz± ten problem bêd± mo¿e za kilka lat. Obecnie zmniejszamy DHT i stymulujmy odrost. Prowadz± one jedynie do spowolnienia lub czê¶ciowego odrostu w pocz±tkowej fazie ³ysienia.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-10-17 o 09:32
Gubernator jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-17, 12:27   #4133
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gubernator Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li chodzi o ³ysienie niestety w obecnych czasach nie da siê wygraæ. Mo¿na siê leczyæ, ale nie wyleczyæ.

Terapie genowe i inne cuda które wy³±cz± ten problem bêd± mo¿e za kilka lat. Obecnie zmniejszamy DHT i stymulujmy odrost. Prowadz± one jedynie do spowolnienia lub czê¶ciowego odrostu w pocz±tkowej fazie ³ysienia.
Post, ktory cytujesz, to oczywiscie spam, niemniej jednak typow lysienia jest duzo, o roznym podlozu i z niektorymi jak najbardziej mozna wygrac. Rozumiem, ze odnosisz sie do lysienia androgenowego, bo ono najczesciej dotyka mezczyzn, ale to jednak nie wszystko.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-17, 14:51   #4134
Gubernator
Raczkowanie
 
Avatar Gubernator
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomo¶ci: 36
GG do Gubernator
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Post, ktory cytujesz, to oczywiscie spam, niemniej jednak typow lysienia jest duzo, o roznym podlozu i z niektorymi jak najbardziej mozna wygrac. Rozumiem, ze odnosisz sie do lysienia androgenowego, bo ono najczesciej dotyka mezczyzn, ale to jednak nie wszystko.

Oczywi¶cie, ¿e chodzi mi o ³ysienie androgenowe. Jest najczêstsz± przyczyn± ³ysienia bo zajmuje pierwsze miejsce w 95% przypadków. Je¶li chodzi o inne to mo¿na wygrywaæ, ale ciê¿k± walk±, ale nie zawsze je¶li siê nie zareaguje w porê to nawet w innych typach ³ysienia mo¿emy siê po¿egnaæ z bujn± czupryn±.
Gubernator jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-17, 18:28   #4135
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Wpadam na od dawna nieodwiedzany w±tek. Jak ju¿ my¶la³am, ¿e jest dobrze to znowu jest ¼le. Tragicznie wrêcz.

Kiedy¶ na w±tku pojawi³a siê wzmianka o preparacie, który zmniejsza/chroni przed wp³ywem stresu na w³osy. Zewnêtrzne stosowanie o ile dobrze pamiêtam. Jakbym androgenówki mia³a ma³o to teraz muszê pracê zmieniaæ przez to jak mój organizm reaguje na du¿e dawki stresu :/

W ka¿dym razie: czy jest kto¶ kto kojarzy jaki to by³ preparat? Jedyne co kojarze to to, ¿e drogi Za nic nie mogê go odszukaæ na forum i w necie :/
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-17, 19:12   #4136
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 556
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gubernator, te peptydy miedzi z loxem nie bêd± w reakcjê wchodziæ?? Masz racjê, ¿e tez nikt nigdzie o tej reakcji loxon-kofeina nie napisa³. W pewnym momencie ogarnê³o mnie przera¿enie, dobrze, ¿e nie ci±gnê³am tego d³uzej, bo w³osy by tego nie prze¿y³y.Co polecasz, szampony, od¿ywki kolejn± wcierkê z peptydami?? co najlepsze??
Antuanetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-17, 21:26   #4137
Gubernator
Raczkowanie
 
Avatar Gubernator
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomo¶ci: 36
GG do Gubernator
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Aziddee Poka¿ wiadomo¶æ
Wpadam na od dawna nieodwiedzany w±tek. Jak ju¿ my¶la³am, ¿e jest dobrze to znowu jest ¼le. Tragicznie wrêcz.

Kiedy¶ na w±tku pojawi³a siê wzmianka o preparacie, który zmniejsza/chroni przed wp³ywem stresu na w³osy. Zewnêtrzne stosowanie o ile dobrze pamiêtam. Jakbym androgenówki mia³a ma³o to teraz muszê pracê zmieniaæ przez to jak mój organizm reaguje na du¿e dawki stresu :/

W ka¿dym razie: czy jest kto¶ kto kojarzy jaki to by³ preparat? Jedyne co kojarze to to, ¿e drogi Za nic nie mogê go odszukaæ na forum i w necie :/

Hmmm czy chodzi³o Ci o Spectral F7, który zawiera peptyd Astressin-B, z tego co wiem odby³y siê wstêpne badania i jest polecany na ³ysienie zwi±zane ze stresem, tak¿e jak masz androgenówkê to nie pomo¿e. W innym przypadku jest spora szansa. Osobi¶cie nie testowa³em wiec nie chcê Ciê nakrêcaæ. :P

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Antuanetta Poka¿ wiadomo¶æ
Gubernator, te peptydy miedzi z loxem nie bêd± w reakcjê wchodziæ?? Masz racjê, ¿e tez nikt nigdzie o tej reakcji loxon-kofeina nie napisa³. W pewnym momencie ogarnê³o mnie przera¿enie, dobrze, ¿e nie ci±gnê³am tego d³uzej, bo w³osy by tego nie prze¿y³y.Co polecasz, szampony, od¿ywki kolejn± wcierkê z peptydami?? co najlepsze??

Nie bêd±, w³a¶nie doskonale ze sob± wspó³pracuj±. Minoxidil stymuluje wzrost w³osów, peptydy regeneruj± skórê i hamuj± 5 alfa reduktazê która zamienia siê w DHT. Minoxidil wed³ug badañ produkuje malutkie w³oski, a peptydy miedzi zamieniaj± je w normalne w³osy.


Z szamponów jak pisa³em polecam Nizoral 2% jako bloker i stymulator. Od¿ywki do niczego siê nie nadadz±, no chyba aby lepiej rozczesaæ w³osy.


Je¶li chodzi o mnie jak bym chcia³ na powa¿nie odzyskaæ w³osy i olaæ efekty uboczne które w niektórych przypadkach s± op³akane zastosowa³ bym:


minoxidil 5%( mo¿e 15%) + nizoral 2% + peptydy miedzi (najlepsze to AHK-CU 2,5% + finasteryd\dutasteryd dodatkowo rolowa³ bym g³owê rolk± 1,5mm 1x na tydzieñ. Dodatkowo pi³ bym zielon± herbatê, unika³ cukrów, alkoholu, jad³ jak najwiêcej owoców i warzyw. Zapewne jak bym nie mia³ co zrobiæ z pieniêdzmi doda³bym grzebieñ laserowy.

My¶lê ¿e w pocz±tkowym stadium ³ysienia skopa³ bym dupkê DHT.

Edytowane przez Gubernator
Czas edycji: 2015-10-17 o 21:35
Gubernator jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-18, 09:20   #4138
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Madzik, ja nie do koñca mam pco, raczej tylko policystyczne jajniki, bo czasami na usg s± drobnopêcherzykowe, a innym czyste.
Bra³am antyki przez pó³ roku i jak odstawi³am..w³a¶nie 1,5 roku temu, to do dzi¶ mam wypad w³osów. To pierwszy raz bra³am anty i nigdy do nich wrócê. Przedtem w³osy mi nie lecia³y. Bra³am Yasmin i w³asnie po odstawieniu siê zaczê³o i do dzi¶ nie mo¿e siê zatrzymaæ. Jakby zapocz±tkowa³y w³asnie lawinê...
Pijê Inofolik, jednak nie pomaga on na wypad.
Ostatnio ginka da³a mi Metforminê o spowolnionym uwalnianiu, mimo ¿e jestem bardzo szczup³a, ponoæ pomaga przy takich jajnikach, do tego dieta o niski IG i trochê ruchu.
W I ci±¿e zasz³am bez problemów. Teraz siê staram i nie jestem jeszcze w ci±¿y.
Kolomara, fajnie z ci±¿± wysz³o, taka kinder suprise, bez spiny i starañ
Teraz to szybko Ci zleci jak ju¿ 13 tc i brzusio siê nied³ugo pojawi
Ja ju¿ swój wpad...lejê, co mi zosta³o, nie stosujê wcierek, z szamponów to albo ³upiezowi Vichy albo Janatar.
W ci±zy w³osy bêda piêkne i mocne, to nic, ¿e potem czeka mnie wypad, ale na chwilê bêdzie ok i tego siê trzymam i idê ku temu.
__________________
Wewnêtrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki s³onecznika i migda³y
Zewnêtrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-18, 09:21   #4139
Agilla23
Raczkowanie
 
Avatar Agilla23
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 55
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Madzik, ja nie do koñca mam pco, raczej tylko policystyczne jajniki, bo czasami na usg s± drobnopêcherzykowe, a innym czyste.
O dziwo, hormony mêskie mam w normie, nawet nie blisko górnej normy.
Bra³am antyki przez pó³ roku i jak odstawi³am..w³a¶nie 1,5 roku temu, to do dzi¶ mam wypad w³osów. To pierwszy raz bra³am anty i nigdy do nich wrócê. Przedtem w³osy mi nie lecia³y. Bra³am Yasmin i w³asnie po odstawieniu siê zaczê³o i do dzi¶ nie mo¿e siê zatrzymaæ. Jakby zapocz±tkowa³y w³asnie lawinê...
Pijê Inofolik, jednak nie pomaga on na wypad.
Ostatnio ginka da³a mi Metforminê o spowolnionym uwalnianiu, mimo ¿e jestem bardzo szczup³a, ponoæ pomaga przy takich jajnikach, do tego dieta o niski IG i trochê ruchu.
W I ci±¿e zasz³am bez problemów. Teraz siê staram i nie jestem jeszcze w ci±¿y.
Kolomara, fajnie z ci±¿± wysz³o, taka kinder suprise, bez spiny i starañ
Teraz to szybko Ci zleci jak ju¿ 13 tc i brzusio siê nied³ugo pojawi
Ja ju¿ swój wpad...lejê, co mi zosta³o, nie stosujê wcierek, z szamponów to albo ³upiezowi Vichy albo Janatar.
W ci±zy w³osy bêda piêkne i mocne, to nic, ¿e potem czeka mnie wypad, ale na chwilê bêdzie ok i tego siê trzymam i idê ku temu.
Mam pytanie, czy która¶ z Was prz policystycznych jajnikach bra³a Metforminê, czy opanowa³a trochê wypad?
__________________
Wewnêtrznie: magnez B6, Vitrum D3, Falvit, pestki s³onecznika i migda³y
Zewnêtrznie: przerwa
Agilla23 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-10-18, 11:15   #4140
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gubernator --> a sk±d te peptydy wytrzasn±æ? Znam preparaty dr Pickarda (nie wiem, czy tak siê pisze to nazwisko). Wiem te¿, ¿e ch³opaki z forum ³ysienie kupuj± peptydy miedzi gdzie¶ w necie, dziel± to potem... no w ogóle jest ca³a zabawa.

Raz jeszcze napiszê, ¿e jak siê jest facetem, to ³atwiej dbaæ o w³osy, przy d³ugich ju¿ jest to problem.

A w ogóle Gubernator, jak wygl±da Twoja czupryna?
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.