Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2016-07-27, 07:30   #4651
magdal90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ja odstawi³am tabletki antykoncepcyjne oko³o 1,5 roku temu. Do niedawna wypada³y mi ogromne ilo¶ci w³osów. Z ty³u g³owy uwidoczni³ mi siê przedzia³ek, zaczesuje inaczej w³osy. Próbowa³am wszystkiego, prócz loxonu. Zrobi³am wszelkie mo¿liwe badania krwi, pocz±wszy od morfologii, ¿elaza, ferrytyny, wit. B12 po tsh, ft3,ft4, i estradiol, progesteron, lh,fsh, prolaktyn, testosteron i androstendion. Wszystko w tzw. "wide³kach". Zastanawia mnie jedynie ft3 i ft4 bo tsh (1,10) jest ok.
ale co gdy ft3 jest 2 x ni¿sze od ft 4?? mimo ¿e nadal w normie, to jednak 2x ni¿sze. ...
Czemu mówie , ¿e do niedawna wypada³y mi w³osy ogrooomnie ? od oko³o 2 tyg. zaobserwowa³am, ¿e wypada mi mo¿e z 20 w³osków podczas czesania mokrych po umyciu ... to jest sukces.
Mia³am znaczny niedobór ¿elaza i ferrytyny. ¿elazo (20) , ferrytyna (8), wit B12 tu¿ przy dolnej granicy . Suplementowa³am ¿elazo olimpem z wit B12. miesi±c temu zbada³am ¿elazo podnios³o siê do 140 a ferrytyna do 20. nadal je suplementuje... nie wiem czy to zbieg okoliczno¶ci, ale w³osów jest 80% mniej na szczotce.
magdal90 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-27, 09:09   #4652
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez magdal90 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja odstawi³am tabletki antykoncepcyjne oko³o 1,5 roku temu. Do niedawna wypada³y mi ogromne ilo¶ci w³osów. Z ty³u g³owy uwidoczni³ mi siê przedzia³ek, zaczesuje inaczej w³osy. Próbowa³am wszystkiego, prócz loxonu. Zrobi³am wszelkie mo¿liwe badania krwi, pocz±wszy od morfologii, ¿elaza, ferrytyny, wit. B12 po tsh, ft3,ft4, i estradiol, progesteron, lh,fsh, prolaktyn, testosteron i androstendion. Wszystko w tzw. "wide³kach". Zastanawia mnie jedynie ft3 i ft4 bo tsh (1,10) jest ok.
ale co gdy ft3 jest 2 x ni¿sze od ft 4?? mimo ¿e nadal w normie, to jednak 2x ni¿sze. ...
Czemu mówie , ¿e do niedawna wypada³y mi w³osy ogrooomnie ? od oko³o 2 tyg. zaobserwowa³am, ¿e wypada mi mo¿e z 20 w³osków podczas czesania mokrych po umyciu ... to jest sukces.
Mia³am znaczny niedobór ¿elaza i ferrytyny. ¿elazo (20) , ferrytyna (8), wit B12 tu¿ przy dolnej granicy . Suplementowa³am ¿elazo olimpem z wit B12. miesi±c temu zbada³am ¿elazo podnios³o siê do 140 a ferrytyna do 20. nadal je suplementuje... nie wiem czy to zbieg okoliczno¶ci, ale w³osów jest 80% mniej na szczotce.
Aby w³osy nie wypada³y ferrytyna powinna byæ minimum 40, a ¿eby ros³y 70. Wyci±gnij zatem wnioski. Najlepiej podnie¶æ ferrytynê tabletkami z ¿elazem na receptê (ja np. mam Sorbifer Durules). Poziom ¿elaza nie jest tak wa¿ny jak ferrytyny, bo to ona stanowi magazyn ¿elaza. Lekarz ostatnio powiedzia³ mi, ¿eby nie obawiaæ siê przedawkowaniem ¿elaza przy tak niskiej ferrytynie. U Ciebie suplementacja w jaki¶ sposób ju¿ najwyra¼niej zadzia³a³a, ale nadal jest nisko. Nie zaprzestawaj mo¿e
Tsh masz bardzo dobre, co za¶ do ft3 i ft4 powinna¶ co jaki¶ czas kontrolowaæ poziom. A w ogóle to najlepiej skonsultowaæ wyniki z dobrym lekarzem, bo wiesz jak to z forum bywa A z drugiej strony znalezienie dzisiaj dobrego lekarza graniczy z cudem.
Mo¿esz podaæ ft3 i ft4 wynik z normami to zerkniemy
Nie wiem jak powinno byæ u osoby zdrowej, ja mam niedoczynno¶æ i hashi i w takim przypadku ft3 i ft4 powinny byæ na zbli¿onym poziomie. U Ciebie pewnie nic z³ego siê nie dzieje. Kilka lat temu mia³am podobnie i lekarz w³a¶nie zleci³ kontrolê co jaki¶ czas. Tyle, ¿e wtedy moje tsh by³o ok 3,5 i ju¿ zaczyna³a siê niedoczynno¶æ w pe³nym wymiarze objawów. Niestety, na dobrego lekarza nie trafi³am
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-01, 08:40   #4653
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Anna07_07 o kochana, wypadanie to sie u mnie dopiero rozkrêci³o . Teraz to prawdziwy ko³tun z g³owy wyczesuje po myciu, nie mówi±c, ¿e gdzie ide, tam sypi± siê moje w³osy. Staram siê na spokojnie podej¶c do tematu, bo by³o to do przewidzenia, ale przy poprzednim dziecku (dzieciach ) to w 4 miesi±cu ³yknê³am antyki i za 2 miechy w³osy siê ju¿ uspokoi³y. No a teraz nadal karmiê i chcia³abym jeszcze trochê wytrzymaæ, ale te kêpki k³aków zaczynaj± mnie dobijaæ poma³u.

Od 3 dni stosujê wcierkê do w³osów Orientana - w ogóle testujê krem do twarzy i pod oczy z tej firmy oraz olejek do biustu i pok³adam ogromn± nadziejê we wcierce, bo kremy dzia³aj± naprawdê nie¼le. No ale tu trzeba con. 3 tygodni na jaki¶ efekt.

Na pewno mam duze niedobory te¿, bo przez 2 miesi±ce mia³am bardzo ubog± dietê, bo m³odego sypa³o i my¶la³am, ¿e z jedzenia. Teraz zaczynam je¶c wszystko to chwilê zejdzie zanim cokolwiek siê uzupe³ni.
__________________
wewnêtrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemiê lniane

zewnêtrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-01, 09:49   #4654
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez kolamara Poka¿ wiadomo¶æ
Anna07_07 o kochana, wypadanie to sie u mnie dopiero rozkrêci³o . Teraz to prawdziwy ko³tun z g³owy wyczesuje po myciu, nie mówi±c, ¿e gdzie ide, tam sypi± siê moje w³osy. Staram siê na spokojnie podej¶c do tematu, bo by³o to do przewidzenia, ale przy poprzednim dziecku (dzieciach ) to w 4 miesi±cu ³yknê³am antyki i za 2 miechy w³osy siê ju¿ uspokoi³y. No a teraz nadal karmiê i chcia³abym jeszcze trochê wytrzymaæ, ale te kêpki k³aków zaczynaj± mnie dobijaæ poma³u.

Od 3 dni stosujê wcierkê do w³osów Orientana - w ogóle testujê krem do twarzy i pod oczy z tej firmy oraz olejek do biustu i pok³adam ogromn± nadziejê we wcierce, bo kremy dzia³aj± naprawdê nie¼le. No ale tu trzeba con. 3 tygodni na jaki¶ efekt.

Na pewno mam duze niedobory te¿, bo przez 2 miesi±ce mia³am bardzo ubog± dietê, bo m³odego sypa³o i my¶la³am, ¿e z jedzenia. Teraz zaczynam je¶c wszystko to chwilê zejdzie zanim cokolwiek siê uzupe³ni.
Kolamara, Wypadanie poci±¿owe to masakra i koszmar!!!Mnie te¿ tak wypada³y, po obu ci±¿ach. A zaczyna³o siê bez ostrze¿enia, z dnia na dzieñ Armagedon. Wszêdzie moje w³osy, nawet na choince, do której nie podchodzi³am Pamiêtam, ¿e dochodzi³am do takiego stanu, ¿e ba³am siê poruszyæ g³ow±, bo mia³am wra¿enie, ¿e w³osy mi siê ze¶lizguj± z g³owy
Trzymam kciuki, ¿eby wypadanie trwa³o jak najkrócej. Trzymaj siê

Ja te¿ u¿ywa³am toniku Orientany, teraz mam ich olej do w³osów i hennê. Niez³e kosmetyki.
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-02, 13:37   #4655
Niekonwencjonalna_blog
£YSA_MÓWI
 
Avatar Niekonwencjonalna_blog
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 86
W³osy wychodz± gar¶ciami...

Ratunku!
Bra³am ju¿ chyba wszystko co jest w aptece, pi³am zielska wszelkie, a w³osy wypadaj± mi gar¶ciami ilekroæ u¿yjê szczotki .

Niezale¿nie od tego jaka szczotka jest, jaka jest pora dnia...

Dziêkujê z góry za ka¿d± radê!
__________________
Zapraszam na swojego bloga, który jest wsparciem mojej terapii z depresj± i pomoc± wyj¶cia z trudnego dzieciñstwa.

http://lysamowi.pl
Niekonwencjonalna_blog jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-02, 14:04   #4656
IzraelskiczolgMerkavamk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: W³osy wychodz± gar¶ciami...

Witam

To mo¿e byæ nowotwór.
IzraelskiczolgMerkavamk4 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-02, 15:13   #4657
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 1 096
Dot.: W³osy wychodz± gar¶ciami...

Mo¿e problem jest gdzie indziej, bada³a¶ hormony?
poshh jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-08-03, 16:44   #4658
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Czy która¶ z Was stosowa³a Inofem?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-04, 10:08   #4659
nietoperek83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ja bra³am latem w tamtym roku, ale odstawi³am przed up³ywem 2 miesiêcy. Mia³am straszny wysyp wtedy - pewnie to przypadek, zawsze u mnie sierpieñ i marzec jest najciê¿szy chyba, ale siê przestraszy³am i nie wybra³am do koñca.
nietoperek83 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-04, 11:46   #4660
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Raczej niemo¿liwe ¿eby Inofem spodowowa³ wysyp, to s± po prostu witaminy z grupy B.

Ja teraz biorê nie Inofem, a Inofolic oraz suplementujê Surfin. Od kilku dni mam trochê wzmo¿one wypadanie, ale zupe³nie nie wi±¿ê tego z tymi suplementami bo biorê je za krótko (bardziej mam problem z tym ¿e ostatnio po pewnych pokarmach zaczyna mnie mocno swêdzieæ skóra g³owy) Zauwa¿y³am te¿ dziwn± rzecz, mianowicie wypadaj± mi same d³ugie w³osy. Zero babyhairów których kiedy¶ by³o wiêcej w zlewie. O czym to mo¿e ¶wiadczyæ?
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-04, 14:13   #4661
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Hej dziewczyny, ja ¿elazo mam 5 jednostek ponad normê, bo a¿ 185, a ferrytynê jedynie 20..... Pójdê w poniedzia³ek do rodzinnego, ale znaj±c ¿ycie, to powie mi, ¿e przecie¿ ¿elazo ponad normê, a ferrytyna w normie i nic na receptê, co podnios³oby mi ferrytyne nie dostanê.

Mia³a która¶ z Was do¶wiadczenia z próbami podbicia ferrytyny do 50? Co je¶æ, co suplementowaæ? Pomocy, w³osów coraz mniej ;(
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-04, 16:21   #4662
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny, ja ¿elazo mam 5 jednostek ponad normê, bo a¿ 185, a ferrytynê jedynie 20..... Pójdê w poniedzia³ek do rodzinnego, ale znaj±c ¿ycie, to powie mi, ¿e przecie¿ ¿elazo ponad normê, a ferrytyna w normie i nic na receptê, co podnios³oby mi ferrytyne nie dostanê.

Mia³a która¶ z Was do¶wiadczenia z próbami podbicia ferrytyny do 50? Co je¶æ, co suplementowaæ? Pomocy, w³osów coraz mniej ;(
Podbi³am z 19 na 55 ferrytynê i nadal podbijam. ¯elazem oczywi¶cie, bo tylko tak mo¿na (Sorbifer Durules). Suplementy diety z ¿elazem nie pomaga³y, jedynie ten sorbifer. Dieta bogata w ¿elazo i witaminê C - szpinak, pietruszka ca³ymi gar¶ciami + sok z cytryny czy pomarañczy, miêso, w±tróbka nie by³y w stanie podnie¶æ mi ferrytyny. Lekarze ró¿nie mówi±, hematolog straszy³ mnie ¿e nadmiar ¿elaza szkodzi a endo wyja¶ni³, ¿e to ferrytyna wskazuje jakie masz zapasy ¿elaza w organi¼mie, natomiast poziom ¿elaza mówi o tym jak bogata by³a twoja dieta w ¿elazo przez ostatnie dni. Nie wiem jak do tego podej¶æ, jak wypo¶rodkowaæ, faktem jest ¿e ferrytyna leci w górê. ¯elazo mam obecnie na poziomie oko³o 70% normy. Zapytaj rodzinnego, ciekawe jak siê odniesie. I napisz po wizycie

Edytowane przez Gaya_oo
Czas edycji: 2016-08-04 o 17:00
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-04, 16:53   #4663
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Polecam picie soku z pokrzywy na ferrytyne, mo¿na kupiæ w butelce i rozcieñcza siê z wod±. Do tego warto troche soku z cytryny wycisn±æ. Mi to bardzo ³adnie podnios³o wynik
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-04, 17:01   #4664
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Polecam picie soku z pokrzywy na ferrytyne, mo¿na kupiæ w butelce i rozcieñcza siê z wod±. Do tego warto troche soku z cytryny wycisn±æ. Mi to bardzo ³adnie podnios³o wynik
Soku nie pi³am, jedynie skrzyp i pokrzywê parzy³am. Na w³osy mo¿e i co¶ pomog³o, na ferrytynê wcale. Ale sok na pewno lepiej dzia³a.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-04, 17:12   #4665
megashanka
Przyczajenie
 
Avatar megashanka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: W³osy wychodz± gar¶ciami...

Cytat:
Napisane przez Niekonwencjonalna_blog Poka¿ wiadomo¶æ
Ratunku!
Bra³am ju¿ chyba wszystko co jest w aptece, pi³am zielska wszelkie, a w³osy wypadaj± mi gar¶ciami ilekroæ u¿yjê szczotki .

Niezale¿nie od tego jaka szczotka jest, jaka jest pora dnia...

Dziêkujê z góry za ka¿d± radê!
Najlepiej zrobiæ badania na w³asn± rêkê. Ja od kilku lat próbowa³am ju¿ ró¿nych rzeczy, mam dobr± dietê i tryb ¿ycia, wiêc o tak przewlek³e wypadanie oskar¿am hormony i po kilku nieudanych wizyt u lekarzy, którzy potraktowali mnie jak hipohondryczke nie widz±c problemu w tym, ¿e leci mi dziennie setka w³osów (przecie¿ nie ma Pani ³ysych prze¶witów, wiêc w czym problem), postanowi³am zrobiæ badania na w³asn± rêkê i przestaæ b³±dziæ we mgle. Zdrowie jest najwa¿niejsze.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
megashanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-04, 20:56   #4666
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Podbi³am z 19 na 55 ferrytynê i nadal podbijam. ¯elazem oczywi¶cie, bo tylko tak mo¿na (Sorbifer Durules). Suplementy diety z ¿elazem nie pomaga³y, jedynie ten sorbifer. Dieta bogata w ¿elazo i witaminê C - szpinak, pietruszka ca³ymi gar¶ciami + sok z cytryny czy pomarañczy, miêso, w±tróbka nie by³y w stanie podnie¶æ mi ferrytyny. Lekarze ró¿nie mówi±, hematolog straszy³ mnie ¿e nadmiar ¿elaza szkodzi a endo wyja¶ni³, ¿e to ferrytyna wskazuje jakie masz zapasy ¿elaza w organi¼mie, natomiast poziom ¿elaza mówi o tym jak bogata by³a twoja dieta w ¿elazo przez ostatnie dni. Nie wiem jak do tego podej¶æ, jak wypo¶rodkowaæ, faktem jest ¿e ferrytyna leci w górê. ¯elazo mam obecnie na poziomie oko³o 70% normy. Zapytaj rodzinnego, ciekawe jak siê odniesie. I napisz po wizycie
Dziêkujê za odpowied¼ Obawiam siê, ¿e rodzinny stwierdzi, ¿e ¿elazo mam ponad normy, a ferrytyne w normie, wiêc nie ma problemu. Taka "zagwostka medyczna" przerasta ju¿ raczej lekarzy rodzinnych. Nie s±dze, ¿e uda mi siê "wy³udziæ" ¿elazo do suplementacji....

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Polecam picie soku z pokrzywy na ferrytyne, mo¿na kupiæ w butelce i rozcieñcza siê z wod±. Do tego warto troche soku z cytryny wycisn±æ. Mi to bardzo ³adnie podnios³o wynik
Spróbujê na pewno tego soku, a mia³a¶ problemy z ferrytyn± czy tylko z poziomem ¿elaza? bo ja z ferrytyn± i zastanawiam siê czy sok na ferrytynê pomo¿e...
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-05, 10:28   #4667
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Poka¿ wiadomo¶æ

Spróbujê na pewno tego soku, a mia³a¶ problemy z ferrytyn± czy tylko z poziomem ¿elaza? bo ja z ferrytyn± i zastanawiam siê czy sok na ferrytynê pomo¿e...
Z ferrytyn±, wynik mia³am równy z doln± norm±
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-05, 12:26   #4668
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Z ferrytyn±, wynik mia³am równy z doln± norm±
A jak wyniki ¿elaza wygl±da³y?
Kurde, a¿ wierzyæ siê nie chce, ¿e sams ok pomóg³. Stosowa³a¶ co¶ jeszcze? D³ugo go pi³a¶? Pi³a¶ tyle ile zalecali na opakowaniu, czy wiêcej?
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-06, 00:17   #4669
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ja pi³am sok z pokrzywy na zmianê z sokiem z czarnej rzepy i efektów w ilo¶ci wypadaj±cych w³osów nie widzia³am (w zesz³ym roku, przez 4 m-ce, na zmianê- po 10 dni). Tyle, ¿e poziomu ferrytyny wówczas nie bada³am, ale je¿eli wzrost ferrytyny=zahamowanie wypadania, to mi nie wzros³a raczej.
ninka 828 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-06, 10:39   #4670
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez ninka 828 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja pi³am sok z pokrzywy na zmianê z sokiem z czarnej rzepy i efektów w ilo¶ci wypadaj±cych w³osów nie widzia³am (w zesz³ym roku, przez 4 m-ce, na zmianê- po 10 dni). Tyle, ¿e poziomu ferrytyny wówczas nie bada³am, ale je¿eli wzrost ferrytyny=zahamowanie wypadania, to mi nie wzros³a raczej.
U mnie w³a¶nie ¿adne naturalne metody nie wp³ynê³y na podwy¿szenie. Dopiero lek na receptê.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-06, 11:32   #4671
forgotten tower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 103
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

no a u mnie ci±g dalszy kuracji Loxonem 5%. Prawie 3 m-ce wypadania w³osów na pocz±tku kuracji, w sumie by³am bliska odstawienia, zw³.¿e wg ulotki nie powinno to trwaæ a¿ tak d³ugo, ale uzna³am, ¿e gorzej ju¿ chyba byæ nie mo¿e i wytrwa³am. I po tych 3 m-cach nagle zwrot akcji - teraz wypada mi mo¿e ze 20 w³osów podczas mycia i czesania, a¿ trudno uwierzyæ. Z prze¶witów zosta³ mi tylko jeden, taki najbardziej hardcorowy, ale i on zarasta, wiêc póki co, jestem zadowolona.
Powiem Wam, ¿e to mega fajne uczucie, nie martwiæ siê zbytnio o uczesanie, nie marnowaæ energii na obmy¶lanie sposobu zaczesania resztek w³osów w celu zakrycia placków itd. Wreszcie mogê byæ w³osy co 2 dni, a nie, jak dot±d, codziennie. W ogóle, zupe³nie inaczej siê uk³adaj± (tak, jak przed laty, gdy mia³am sporo w³osów). Chwilo - trwaj!
forgotten tower jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-06, 21:06   #4672
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez forgotten tower Poka¿ wiadomo¶æ
no a u mnie ci±g dalszy kuracji Loxonem 5%. Prawie 3 m-ce wypadania w³osów na pocz±tku kuracji, w sumie by³am bliska odstawienia, zw³.¿e wg ulotki nie powinno to trwaæ a¿ tak d³ugo, ale uzna³am, ¿e gorzej ju¿ chyba byæ nie mo¿e i wytrwa³am. I po tych 3 m-cach nagle zwrot akcji - teraz wypada mi mo¿e ze 20 w³osów podczas mycia i czesania, a¿ trudno uwierzyæ. Z prze¶witów zosta³ mi tylko jeden, taki najbardziej hardcorowy, ale i on zarasta, wiêc póki co, jestem zadowolona.
Powiem Wam, ¿e to mega fajne uczucie, nie martwiæ siê zbytnio o uczesanie, nie marnowaæ energii na obmy¶lanie sposobu zaczesania resztek w³osów w celu zakrycia placków itd. Wreszcie mogê byæ w³osy co 2 dni, a nie, jak dot±d, codziennie. W ogóle, zupe³nie inaczej siê uk³adaj± (tak, jak przed laty, gdy mia³am sporo w³osów). Chwilo - trwaj!
Masz jakie¶ zdjêcie z tymi prze¶witami? Wiesz co by³o przyczyn± utraty w³osów?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-06, 23:00   #4673
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gaya, a jak Twoje w³osy po podniesieniu ferrytyny? Mniej lec±? Ps. ile zajêc³o Ci podnoszenie poziomu ferrytyny do obecnego poziomu?
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-07, 09:12   #4674
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez forgotten tower Poka¿ wiadomo¶æ
no a u mnie ci±g dalszy kuracji Loxonem 5%. Prawie 3 m-ce wypadania w³osów na pocz±tku kuracji, w sumie by³am bliska odstawienia, zw³.¿e wg ulotki nie powinno to trwaæ a¿ tak d³ugo, ale uzna³am, ¿e gorzej ju¿ chyba byæ nie mo¿e i wytrwa³am. I po tych 3 m-cach nagle zwrot akcji - teraz wypada mi mo¿e ze 20 w³osów podczas mycia i czesania, a¿ trudno uwierzyæ. Z prze¶witów zosta³ mi tylko jeden, taki najbardziej hardcorowy, ale i on zarasta, wiêc póki co, jestem zadowolona.
Powiem Wam, ¿e to mega fajne uczucie, nie martwiæ siê zbytnio o uczesanie, nie marnowaæ energii na obmy¶lanie sposobu zaczesania resztek w³osów w celu zakrycia placków itd. Wreszcie mogê byæ w³osy co 2 dni, a nie, jak dot±d, codziennie. W ogóle, zupe³nie inaczej siê uk³adaj± (tak, jak przed laty, gdy mia³am sporo w³osów). Chwilo - trwaj!
Zazdroszczê! Ja po loxonie mia³am fataln± skórê g³owy A w³osy t³u¶ci³y mi siê jeszcze bardziej (i tak myjê je codziennie)
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-08, 10:35   #4675
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, a jak Twoje w³osy po podniesieniu ferrytyny? Mniej lec±? Ps. ile zajêc³o Ci podnoszenie poziomu ferrytyny do obecnego poziomu?
Ferrytyna wzros³a po ok 4 miesi±cach. U mnie problem jest z³ozony i sama ferrytyna niestety nie pomo¿e. My¶lê ¿e optymalnie na efekty trzeba czekaæ jeszcze d³ugo po podniesieniu poziomu, w sumie stawiam na jaki¶ rok od rozpoczêcia suplementacji do widocznej poprawy. Ka¿dy krok w kierunku w³osów wi±¿e siê z cierpliwo¶ci±
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-10, 14:15   #4676
Bunntie
Przyczajenie
 
Avatar Bunntie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: from shinin' heart
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: W³osy wychodz± gar¶ciami...

Cytat:
Napisane przez megashanka Poka¿ wiadomo¶æ
Najlepiej zrobiæ badania na w³asn± rêkê. Ja od kilku lat próbowa³am ju¿ ró¿nych rzeczy, mam dobr± dietê i tryb ¿ycia, wiêc o tak przewlek³e wypadanie oskar¿am hormony i po kilku nieudanych wizyt u lekarzy, którzy potraktowali mnie jak hipohondryczke nie widz±c problemu w tym, ¿e leci mi dziennie setka w³osów (przecie¿ nie ma Pani ³ysych prze¶witów, wiêc w czym problem), postanowi³am zrobiæ badania na w³asn± rêkê i przestaæ b³±dziæ we mgle. Zdrowie jest najwa¿niejsze.
Wybacz, ¿e zapytam, ale mo¿e spróbowaæ siê odrobaczyæ?...
A masz jakie¶ inne objawy (poza wypadaniem w³osów), które siê ci±gn± ju¿ d³u¿szy czas?

Ja zastanawiam siê czy nie zakupiæ Seboradinu z rzep± szamponu.
Bo kiedy¶ on bardzo mi wzmocni³ w³osy (przez miesi±c my³am tylko nim, bez ¿adnych od¿ywek - mocno oczyszcza wiêc na pocz±tku by³o siano, ale potem coraz lepiej i ³adne, mocne w³osy)
Na razie ³ykam Biotebal, pijê pokrzywê (susz piêknie pachn±cy, nie z torebek) i jem od kilku tyg codziennie po 3 ³y¿ki lnu
Chocia¿ nie wiem czy moje wypadanie nie jest zwi±zane z mocnym stresem i pewn± "chorob±"
__________________
Kosmos = Umys³
Bunntie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-11, 07:53   #4677
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: W³osy wychodz± gar¶ciami...

Cytat:
Napisane przez Bunntie Poka¿ wiadomo¶æ
Wybacz, ¿e zapytam, ale mo¿e spróbowaæ siê odrobaczyæ?...
A masz jakie¶ inne objawy (poza wypadaniem w³osów), które siê ci±gn± ju¿ d³u¿szy czas?

Ja zastanawiam siê czy nie zakupiæ Seboradinu z rzep± szamponu.
Bo kiedy¶ on bardzo mi wzmocni³ w³osy (przez miesi±c my³am tylko nim, bez ¿adnych od¿ywek - mocno oczyszcza wiêc na pocz±tku by³o siano, ale potem coraz lepiej i ³adne, mocne w³osy)
Na razie ³ykam Biotebal, pijê pokrzywê (susz piêknie pachn±cy, nie z torebek) i jem od kilku tyg codziennie po 3 ³y¿ki lnu
Chocia¿ nie wiem czy moje wypadanie nie jest zwi±zane z mocnym stresem i pewn± "chorob±"
Jest te¿ szampon biotebal, ja u¿ywam od niedawna
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-11, 09:42   #4678
komtesa
Rozeznanie
 
Avatar komtesa
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 945
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Podbi³am z 19 na 55 ferrytynê i nadal podbijam. ¯elazem oczywi¶cie, bo tylko tak mo¿na (Sorbifer Durules). Suplementy diety z ¿elazem nie pomaga³y, jedynie ten sorbifer. Dieta bogata w ¿elazo i witaminê C - szpinak, pietruszka ca³ymi gar¶ciami + sok z cytryny czy pomarañczy, miêso, w±tróbka nie by³y w stanie podnie¶æ mi ferrytyny. Lekarze ró¿nie mówi±, hematolog straszy³ mnie ¿e nadmiar ¿elaza szkodzi a endo wyja¶ni³, ¿e to ferrytyna wskazuje jakie masz zapasy ¿elaza w organi¼mie, natomiast poziom ¿elaza mówi o tym jak bogata by³a twoja dieta w ¿elazo przez ostatnie dni. Nie wiem jak do tego podej¶æ, jak wypo¶rodkowaæ, faktem jest ¿e ferrytyna leci w górê. ¯elazo mam obecnie na poziomie oko³o 70% normy. Zapytaj rodzinnego, ciekawe jak siê odniesie. I napisz po wizycie
Ja te¿ biorê Sorbifer Durules. Ferrytyna ros³a (z 11 do 40), ale ostatnio mia³am 34. Za 3 miesi±ce znowu sprawdzê, bo mo¿e to by³ jaki¶ chwilowy spadek. Oby.
Mój endo te¿ powiedzia³, ¿e wa¿ny jest poziom ferrytyny, a nie ¿elaza. Ma³o tego, dowiedzia³am siê, ¿e badamy to po 2 tygodniowej przerwie, czyli odstawiamy lek na 2 tyg. i dopiero badamy. Nigdy tak nie robi³am, my¶la³am, ¿e wystarczy, jak rano nie wezmê.
Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Polecam picie soku z pokrzywy na ferrytyne, mo¿na kupiæ w butelce i rozcieñcza siê z wod±. Do tego warto troche soku z cytryny wycisn±æ. Mi to bardzo ³adnie podnios³o wynik
Ja sobie wiosn± wycisnê³am sporo soku z pokrzywy i zamrozi³am w pojemnikach na lód. Po wakacjach zacznê piæ po jednej kostce dziennie.
A w ogóle to jestem po wizytach u dermatologa i nowego endo. Sporo ró¿nych info. Jak wpadnê tu na d³u¿ej, to napiszê. W ka¿dym razie nic, z czego mog³abym siê cieszyæ.
komtesa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-11, 21:20   #4679
megashanka
Przyczajenie
 
Avatar megashanka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Narazie robiê wszystkie badania po kolei, ale jak nic to nie da to i o odrobaczaniu pomy¶lê :p, chocia¿ nie mam ¿adnych innych objawów poza wypadaniem w³osów. Narazie tarczyca we wzorcowej formie, nadnercza te¿, dzisiaj robi³am badanie prolaktyny i testosteronu, wiêc zobaczymy co dalej. Mam witaminê D na granicy optymalnego poziomu, wiêc lekko podniosê, jak doradzi³a endo, z któr± skonsultowa³am wyniki. Poczyta³am sporo na temat witaminy D i wbrew pozorom ma bardzo du¿y wp³yw na w³osy, a tak jest pomijana przez lekarzy :/

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
megashanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-17, 13:20   #4680
Ewikk96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Witam po d³u¿szej przerwie.
U nas ci±g dalszy walki z wypadaniem, u mnie po leczeniu tarczycy wypadanie siê zatrzyma³o i s± jakby ci±gle odrosty, czego przez jakie¶ ostatnie 25 lat nie obserwowa³am, ale specjalnie czupryna siê nie zagê¶ci³a. Natomiast u córki na czubku spore prze¶wit i ogólne zmniejszenie objêto¶ci i ¶cieñczenie. Ostatnio znajoma fryzjerka zasugerowa³a badanie ferrytyny w³a¶nie, i jak córka wróci to w przysz³ym tygodniu zrobi.
Mam jeszcze pro¶bê do Was a w szczególno¶ci do Marysi chyba o namiary na tê lekarkê z Wawy, Radziszewsk± bodaj¿e, jak siê do niej zapisaæ, i czy mo¿na mo¿e jako¶ prywatnie, wprawdzie mamy ponad 200 km, ale bardzo zale¿a³o by mi ¿eby M³oda siê do niej dosta³a. Czekam niecierpliwie na Wasz± pomoc.
Ewikk96 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.