wesele. I co teraz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-12, 06:58   #1
Jamaja
Raczkowanie
 
Avatar Jamaja
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Daleko stąd:)
Wiadomości: 52

wesele. I co teraz?


Witam, wybieram się za jakiś czas na wesele. Jako, że na weselu ostatni raz byłam jako pięciolatka chciałam się spytac Was wizażanek, ekspertek co wypada a co nie A mianowicie, czy wypada założyc czarną sukienkę? Zdania na ten temat bywają podzielone... Jak to jest z prezentem... Czy kupuje go osoba która mnie zaprosiła, czy wypada abym się dołożyła do upominku... No i wreszcie jak to jest ze składaniem życzeń, kiedy? Jak? Co? Mam nadzieję, że nikogo nie wkurzyłam moimi szczegółowymi pytaniami, ale wierzcie, to wesele kuzyna mojego chłopaka, no i już panikuję, bo panikara ze mnie pokaźna Z góry dziękuje za czas na mnie poświęcony
Jamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 07:10   #2
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: wesele. I co teraz?

Czarnej sukienki niektórzy uważają, że nie wypada, ale jest ich na każdym weselu całe mnóstwo i już nikt na to nie zwraca uwagi. Z prezentem to zależy czy znasz państwa młodych i są ci bliscy. Jeżeli jesteś tylko osobą towarzyszącą to bez sensu się dokładać. Jeszcze zależy jak się umówisz z partnerem. Moim zdaniem wystarczy, że kupisz kwiaty.

Życzenia składa się zwykle po mszy przed kościołem, a przy brzydkiej pogodzie raczej na początku wesela już na sali. Na pewno się zorientujesz, bo zwykle wszyscy rzucają się naraz i tworzy się koooolejka
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 07:12   #3
Jamaja
Raczkowanie
 
Avatar Jamaja
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Daleko stąd:)
Wiadomości: 52
Dot.: wesele. I co teraz?

No właśnie pary młodej na oczy nie widziałam Dziękuję za szybką odpowiedź
Jamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 07:26   #4
oczko
Raczkowanie
 
Avatar oczko
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: woj śląskie
Wiadomości: 88
Dot.: wesele. I co teraz?

ostatnio, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu goście składali gratulacje Państwu Młodym po kościele, a po oczepinach (hmm.. jak to się pisze? ) ustawiła się długa kolejka do Młodych, gdzie wszyscy składali życzenia i wręczali koperty najlepiej zapytaj towarzysza jak to z tymi życzeniami wygląda
oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 13:58   #5
kkarka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 31
Dot.: wesele. I co teraz?

Szczerze - staram się unikać czarnych sukienek na wesela. Jeżeli już - to czarna łączona z jakimś innym kolorem. Możesz sobie poszukać sukienek na http://streetgallery.pl W sprawie prezentu, to zależy, czy zaprasza Cię dobry kumpel - czy Twój chłopak. Jeśli chłopak - wypada się jednak złożyć na prezent.
kkarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 14:12   #6
asiullka103
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 77
Dot.: wesele. I co teraz?

Byłam w tym roku na trzech ślubach więc się napatrzyłam na to wszystko
krótkie życzenia składa się po wyjściu z kościoła i wtedy wręcza się kwiaty. Po oczepinach składa się życzenia ponownie i wręcza prezent lub kopertę.
Na temat czarnej sukienki zdania są podzielone, ja proponuję coś w kolorze.
asiullka103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 16:00   #7
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: wesele. I co teraz?

Cytat:
Napisane przez asiullka103 Pokaż wiadomość
Byłam w tym roku na trzech ślubach więc się napatrzyłam na to wszystko
krótkie życzenia składa się po wyjściu z kościoła i wtedy wręcza się kwiaty. Po oczepinach składa się życzenia ponownie i wręcza prezent lub kopertę.
Na temat czarnej sukienki zdania są podzielone, ja proponuję coś w kolorze.
Hm, dziwne, na weselach na których ja byłam nigdy po oczepinach nie wręczało się prezentów/kopert a właśnie po mszy, przed kościołem

Co do sukienki - niby w czarnej nie wypada, w białej też nie ale szczerze powiem że chyba nikt już na to uwagi nie zwraca. Jeżeli jednak chcesz kupić sobie sukienkę to może wybierz inny kolor, natomiast jeżeli masz już czarną to nałóż czarną a ożyw ją jakimiś dodatkami

Co do prezentu to zgadzam się z kkarka. To zależy kto Cie zaprasza, jeżeli chłopak to też myślę że powinnaś się złożyć. Poza tym też dużo zależy od tego jak się dogadacie
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-13, 15:38   #8
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: wesele. I co teraz?

Z życzeniami jest tak, że w każdym kościele jest inny zwyczaj - niektórzy po kościele, niektórzy na sali, niektórzy po oczepinach...
Na weselu mojej kuzynki goście, którzy szli na wesele, składali życzenia w pięknym reprezentacyjnym holu lokalu, a ci, którzy nie szli, pod kościołem. Myślę, że po prostu zorientujesz się, kiedy należy złożyć życzenia, bo do pary młodej ustawi się wężyk
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:42.