Łamanie się włosów ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-06, 12:32   #1
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300

Łamanie się włosów ?


Uzyskałam już wiele informacji na temat pielęgnacji włosów na tym podforum dlatego teraz też liczę na Was

Opiszę całą "historię" moich włosów.
Od "zawsze" farbowałam na ciemny brąz - naturalne to ciemny blond.
Mimo farbowania miałam zdrowe i naprawdę piękne włosy. Długości różne - od krótkiego boba po długie do połowy pleców.
1,5 roku temu coś mnie podkusiło na zmianę. Padło na złoty blond. Miałam dwa razy ściągany kolor. Włosy były suche ale ratowałam je zabiegami (sauną), maskami i olejem kokosowym. Było już w miarę ok. W sierpniu po nieudanej przygodzie z blondem wróciłam do brązów. Aktualna długość to za łopatki.
Jakieś 2-3 tyg temu zauważyłam, że wystają takie małe włoski. Tzn.jak czesze włosy grzebieniem to na całej długości pojawiają się takie sterczące pojedyncze włosy jak by były pocieniowane. Żeby "Walczyć" z tym muszę wiedzieć od czego to... nie wiem czy one się kruszą, łamią ?
Od 2 tyg zaczęłam swoją przygodę z olejami. Na początek próbowałam z nasion bawełny, jojoby i w weekend mam podejście do lnianego.
Zmieniłam odżywkę i szampon - szampon na Pollene Malwę z Aloesem, a odżywkę na balsam Mr. Potters też z aloesem. W kolejce czekają garnier z maslem karite i naturvital niebieski.
Prostownicy nie używam od sierpnia, wcześniej zdarzało się raz-dwa na miesiąc. Suszarki niestety czasami muszę używać, bo mam grube włosy i same schną bardzo długo.
Proszę o rady jak wrócić do poprzednich pięknych włosów
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 18:03   #2
Natalka1591
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 6
Dot.: Łamanie się włosów ?

ehh również mam taki problem ; / tylko ja mam pocieniowane włosy i od środka są one takie... oznacza to , że trzeba je nawilżyć ja juz miesiąc nawilzam włosy i to potrwa pewnie jeszcze z dwa ... ale cóz chciałas zeby ci pomóc to powiem ci co ja używam hymm właściwie od wrzesnia nie używam silikonów - właściwie szamponu itp . to są produkty ekologiczne , jest to firma alterra za ok.9 zł w rossman jest ten szampon 250 ml ; / ehh neisiety mały ale jak mi narazie została połowa po miesiącu mycia. to rodzaj szamponu morela i pszenica do włosów zniszczonych , Poczytaj sobie na internecie o silikonach w szamponach ; ] , zakupiłam również maseczke za 8.99 zł w rossman ona jest z granatu i aloesu użyłam jej tylko raz a widsze juz spore efekty i oczywiście używaj po każdym myciu odżywki ja mam z isana z rossman taka różowe pudełko - ona jest wygładzająca 300 ml - za niecałe 5 zł taniutka i dobra a 3 razy w tygodniu używam odzywki ale to juz z silikonami jest z biedronki elisse za 5 zl ; d moja pielęgnacja nie jest z byt droga a najlepsze zostawiłam na koniec ;] czyli jedwab w płynie zakupiony w polo za 10 zł nazwa loton jest soper to on mi najbardziej pomógł ;] moje włoski dochodzą powoli do siebie mam nadzieje ze twoje również dojda i ze zechce ci tak długi tekst przecztać ; ] pozdrawiam
Natalka1591 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 07:47   #3
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Łamanie się włosów ?

Dziękuje Ci bardzo za pomoc
Odwiedze rossmana jutro

A polecasz coś żeby "od środka" wzmocnić ? Tzn. jakieś tabletki ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 08:14   #4
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Łamanie się włosów ?

Oprócz maski z granatem i aloesem ja polecam też odżywkę z tej serii, mi wyprowadziła włosy z naprawdę koszmarnego stanu. Szamponu używam Seboradin z czarną rzepą (btw. nie testowany na zwierzętach), więc nie wypowiem się na temat szamponu z Alterry. Ale odżywki i maski są cudowne
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 09:55   #5
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Łamanie się włosów ?

Dagunia od środka możesz postawić na Revalid (ma w sumie najwięcej aminokwasów) albo Bio-Silicę. Choć nie jest powiedziane, ze coś innego też nie podziała. Nie kieruj się wyłącznie zawartością skrzypu i pokrzywy, bo wystarczy pić herbatki, ale zawartością witamin z grupy B i aminokwasów (nie tylko l-cysteina się liczy).

Poza tym warto by było stosować płukanki zakwaszające, ponieważ te włoski mogą również świadczyć o elektryzowaniu włosów. Po myciu pH włosów trzeba obniżyć, łuski domknąć, a w tym celu przyda się płukanka z octu jabłkowego i chłodnej wody przefiltrowanej/destylowanej/przegotowanej. Mieszasz 1 łyżkę octu z litrem wody, polewasz włosy już po ostatnim płukaniu i albo zostawiasz co najmniej na 15 minut i spłukujesz, albo zostawiasz bez spłukiwania.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 10:04   #6
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Łamanie się włosów ?

Cytat:
Napisane przez Kicia131 Pokaż wiadomość
Oprócz maski z granatem i aloesem ja polecam też odżywkę z tej serii, mi wyprowadziła włosy z naprawdę koszmarnego stanu. Szamponu używam Seboradin z czarną rzepą (btw. nie testowany na zwierzętach), więc nie wypowiem się na temat szamponu z Alterry. Ale odżywki i maski są cudowne
Właśnie dużo pozytywnych opini słyszałam o Alterze i jak tylko dopadnę Rossmana to kupie
Niestety u mnie w miasteczku nie ma


Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Dagunia od środka możesz postawić na Revalid (ma w sumie najwięcej aminokwasów) albo Bio-Silicę. Choć nie jest powiedziane, ze coś innego też nie podziała. Nie kieruj się wyłącznie zawartością skrzypu i pokrzywy, bo wystarczy pić herbatki, ale zawartością witamin z grupy B i aminokwasów (nie tylko l-cysteina się liczy).

Poza tym warto by było stosować płukanki zakwaszające, ponieważ te włoski mogą również świadczyć o elektryzowaniu włosów. Po myciu pH włosów trzeba obniżyć, łuski domknąć, a w tym celu przyda się płukanka z octu jabłkowego i chłodnej wody przefiltrowanej/destylowanej/przegotowanej. Mieszasz 1 łyżkę octu z litrem wody, polewasz włosy już po ostatnim płukaniu i albo zostawiasz co najmniej na 15 minut i spłukujesz, albo zostawiasz bez spłukiwania.
Świetnie się składa, bo ocet jabłkowy mam Dziękuje za poradę -spróbuję już jutro.
Co do tabletek to poczytałam i chyba zdecyduję się na Bio-Silica. Muszę tylko zobaczyć czy nie mają żadnego wpływu na hormony dokładnie Evre.
Dzięki wielkie
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 14:35   #7
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Łamanie się włosów ?

Ha! Ano właśnie...Wszyscy tak wrzeszczą tutaj na temat silikonów, przestraszyłam się i zaczęłam używać szamponów bez nich, i co? Przy każdym rozczesywaniu pełno połamanych włosów na grzebieniu, dookoła siebie, mama klnie, bo chodzi i zbiera...Nie pomagały nawet odżywki [stosuję z silikonem lub bez]. Potem dogrzebałam się informacji, gdzie polecano zmywać silikony raz na jakiś czas szamponem z silnym detergentem i nie narobią bałaganu, więc wróciłam do szamponów z nimi z podkulonym ogonem plus odżywka z nimi i od razu lepiej Niektórym one służą i tyle Wiem, że silikony oblepiają włosy z zewnątrz, na dogłębną regenerację nie ma co liczyć, ale miałam wybór-albo oglądać wszędzie włosy po podłodze albo silikony plus co tygodniowe ich zmywanie
Aha-na połamane włosy genialnie działa osławiony Kallos Latte [cudnie nawilża] Pamiętam, że za jego używania nie wyciągałam ani włoska z grzebienia i już nie mogę doczekać się zakupu
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-07, 16:02   #8
Nowa_Nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar Nowa_Nadzieja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wszędzie za daleko
Wiadomości: 5 895
Dot.: Łamanie się włosów ?

Musisz teraz bardzo skupić się na regeneracji włosów i być w tym sumienna i systematyczna Odżywki stosuj jedna po drugiej,nie skacz po nich,bo żeby taka odżywka coś zdziałała (tzn na kondycje a nie na sam wyglad) musi byc stosowana dość długi czas. Jednak przede wszystkim olejowanie włosów! rób to przy każdej możliwej okazji,chociaż na godzine ,2 przed myciem,a najlepiej na całą noc. Stosowanie bez sylikonów produktów wymaga również cierpliwości bo nie od razu włos się do nich przyzwyczaja
__________________
oj tam,oj tam...
Nowa_Nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 16:58   #9
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Łamanie się włosów ?

[1=8d6bb8e295b6f8a6661e98c da8040e22ff42086f_6577a3b fbbbd4;29835769]Ha! Ano właśnie...Wszyscy tak wrzeszczą tutaj na temat silikonów, przestraszyłam się i zaczęłam używać szamponów bez nich, i co? Przy każdym rozczesywaniu pełno połamanych włosów na grzebieniu, dookoła siebie, mama klnie, bo chodzi i zbiera...Nie pomagały nawet odżywki [stosuję z silikonem lub bez]. Potem dogrzebałam się informacji, gdzie polecano zmywać silikony raz na jakiś czas szamponem z silnym detergentem i nie narobią bałaganu, więc wróciłam do szamponów z nimi z podkulonym ogonem plus odżywka z nimi i od razu lepiej Niektórym one służą i tyle Wiem, że silikony oblepiają włosy z zewnątrz, na dogłębną regenerację nie ma co liczyć, ale miałam wybór-albo oglądać wszędzie włosy po podłodze albo silikony plus co tygodniowe ich zmywanie
Aha-na połamane włosy genialnie działa osławiony Kallos Latte [cudnie nawilża] Pamiętam, że za jego używania nie wyciągałam ani włoska z grzebienia i już nie mogę doczekać się zakupu[/QUOTE]
Wydaje mi się, że u mnie używanie szamponu bez silikonu czy SLS nie ma nic do tego, bo użyłam go dopiero 3 razy a te krótkie włoski zauważyłam jakiś czas temu
Kallosa jeszcze nie miałam, więc chętnie wypróbuje - dzięki

Cytat:
Napisane przez Nowa_Nadzieja Pokaż wiadomość
Musisz teraz bardzo skupić się na regeneracji włosów i być w tym sumienna i systematyczna Odżywki stosuj jedna po drugiej,nie skacz po nich,bo żeby taka odżywka coś zdziałała (tzn na kondycje a nie na sam wyglad) musi byc stosowana dość długi czas. Jednak przede wszystkim olejowanie włosów! rób to przy każdej możliwej okazji,chociaż na godzine ,2 przed myciem,a najlepiej na całą noc. Stosowanie bez sylikonów produktów wymaga również cierpliwości bo nie od razu włos się do nich przyzwyczaja
Tak, tak używam odżywki narazie Mr.potters a dwie pozostałe czekają w kolejce Nauczyłam się takiego stosowania, żeby zobaczyć jak na poszczególne produkty zareagują moje włosy.
Z olejami dopiero zaczynam swoją przygodę, ale już wiem że zostaną ze mną przez dłuuuuugi czas. W przyszłym tyg. chcę zamówić z orzeszków makadamia, z orzecha włoskiego, z migdała.
Obecnie mam jeszcze jojobę, lniany i ryżowy.
A prosze powiedz jak postępować z olejami ? Tak jak odżywka wykończyć jeden i dopiero drugi ? Czy może mieszać je tzn. raz orzech, raz jojobe itp.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 17:10   #10
Nowa_Nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar Nowa_Nadzieja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wszędzie za daleko
Wiadomości: 5 895
Dot.: Łamanie się włosów ?

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że u mnie używanie szamponu bez silikonu czy SLS nie ma nic do tego, bo użyłam go dopiero 3 razy a te krótkie włoski zauważyłam jakiś czas temu
Kallosa jeszcze nie miałam, więc chętnie wypróbuje - dzięki


Tak, tak używam odżywki narazie Mr.potters a dwie pozostałe czekają w kolejce Nauczyłam się takiego stosowania, żeby zobaczyć jak na poszczególne produkty zareagują moje włosy.
Z olejami dopiero zaczynam swoją przygodę, ale już wiem że zostaną ze mną przez dłuuuuugi czas. W przyszłym tyg. chcę zamówić z orzeszków makadamia, z orzecha włoskiego, z migdała.
Obecnie mam jeszcze jojobę, lniany i ryżowy.
A prosze powiedz jak postępować z olejami ? Tak jak odżywka wykończyć jeden i dopiero drugi ? Czy może mieszać je tzn. raz orzech, raz jojobe itp.
oleje mają to w sobie,że nie tracą swoich właściwości przy zmieszaniu ich z innymi olejami.Tylko należy uważać na to które lepiej działają pod wpływem ciepła a które nie i tak je mieszać.Oleje możesz mieszać,stosować przemiennie,według uznania. Sama nakładam olej który akurat wpadł mi w rękę,albo np mam ochotę na jakiś konkretny zapach. Sama obecnie używam 5 olejów:kosowego,rycynoweg o,macadamia,z oliwek i jojoba,mieszam je w różnych kombinacjach,wszystkie trzymam pod ciepłym ręcznikiem i efekty są supera muszę dodać,że macadamia,jojoba i kokosowy używam od jakis 3 tygodni i efekty są niesamowite
__________________
oj tam,oj tam...
Nowa_Nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 17:25   #11
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Łamanie się włosów ?

Dziękuje Ci bardzo
Właśnie słyszałam bardzo dobre opinie o oleju z orzeszków makadamii - mam nadzieję, że i u mnie będą efekty
Ostatnio na swoim kanale Niesia pokazywała taki "kask" na włosy, który ma wkłady (podgrzewa je się w mikrofalii) i mówiła że super efekty są jak maseczkę nałoży czy olej. Muszę poszukać czy na allegro nie ma czegoś takiego
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-08, 17:04   #12
BlackSabbath
Raczkowanie
 
Avatar BlackSabbath
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 431
Dot.: Łamanie się włosów ?

a może spróbuj odżywek bez spłukiwania?
oczywiście nie na całe włosy ja tez mam mnóstwo odstających, krótkich włosów, odżywek bez spłukiwania nie używałam, bo mam kilka do spłukiwania i najpierw muszę je skończyć. Ale czytałam wiele pozytywnych opinii na temat odżywek bez spłukiwania Joanna i mam zamiar spróbować.
Myślę, że to pomogłoby "ujarzmić" te niesforne, połamane włoski.
__________________
Zapuszczam włosy!
cel-do talii

Stoję jeszcze w progu zatrzaśniętych drzwi
słyszę jeszcze słowa nieistotne już...
BlackSabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 18:27   #13
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Łamanie się włosów ?

Kiedyś próbowałam używać takich ale strasznie obciążały moje włosy i po kilku godz wydawało się że są tłuste
Może jak zużyje wszystkie do spłukiwania spróbuje tych co napisałaś.
Dzięki
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 09:53   #14
Natalka1591
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 6
Dot.: Łamanie się włosów ?

hej dziewczyny ;] znów wracam na ten wątek hih
w.łosy juz regeneruje miesiąc , ehh jeszcze większych nie ma ''efektów'' ale 1 jest ze myłam włosy codziennie a teraz myje 2-3 dni , cóż chodze z tłusta głową ale mam na to sposoby, ja również mam połamane włosy i to chyba od roku prostownicy ale przecież juz nie prostuje od 6 miesięcy , a włosy jakoś sie nie regeneruja ... ; / a pozatym wręcz stały sie one moja obsesja co tylko sie spotkam z koleżanka to obtaczam temat na włosy , no bo mam taka 1 koleżanke co ma śliczne włosy do pasa i jej sie pytam co ona rb ze ma takie śliczne włosy a ona ze nic specjalnego ze używa szamponu ''nivea'' i odżywki z tej samej seri jsak i odżywke z tej samej seri podobno jakas to regenerująca jest , hymm niewiem chodze po wizażu i dziele sie radami i niedawno konto tu założyłam aby móc z wami porozmawiać na te tematy , bo juz koleżanki maja dość rozmawiania ze zmna na ''włosowe '' tematy. Moge to juz nazwać włosomaniactem
Natalka1591 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 16:59   #15
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Łamanie się włosów ?

Koleżanka zapewne używa tego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...#review-451045
lub nowszej wersji:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html
Ja używałam 2 pierwszych i szampon oblepia bardzo i przetłuszcza, natomiast odżywka jest super Co do serii 'Long'-dopiero będę testować
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 09:00   #16
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Łamanie się włosów ?

Cytat:
Napisane przez Natalka1591 Pokaż wiadomość
w.łosy juz regeneruje miesiąc
Nie już a dopiero - to po pierwsze. Po drugie - zależy czym regenerujesz, ponieważ większość dostępnych kosmetyków do regeneracji jako takiej się nie nadaje.
I jeszcze - szampon do regeneracji ani odżywienia ani "nawilżenia" się nie nadaje. Szampon jest do mycia, więc całą resztę winna zrobić odzywka. Dlatego dobieramy ją z głową.
Cytat:
ja również mam połamane włosy i to chyba od roku prostownicy ale przecież juz nie prostuje od 6 miesięcy
Zniszczeń po prostownicy nie da się zregenerować. Możesz co najwyżej je zamaskować, to wszystko. Włos jest delikatny i traktowanie go wysoką temperaturą pozostawia nieodwracalne zmiany, choć początkowo nie są one widoczne gołym okiem. Jedynym sposobem na regenerację jest obcięcie tego, co popaliłaś.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 12:05   #17
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Łamanie się włosów ?

Ostatnio będąc w Biedronce natknęłam się na niemieckie szampony i odżywki Diplona i zakupiłam zestaw do zniszczonych [9,99zł za jedno 600ml!]-szampon bez silikonów, odżywka posiada, ale łatwo zmywalny i powiem Wam, że cudo Włosy się nie łamią, są milutkie, lśnią bardzo i w ogóle ach; zawiera pantenol nawilżający. Możecie spróbować, ale podejrzewam, że przywieźli je tak jednorazowo jak niektóre kosmetyki Od razu w necie zajrzałam, gdzie można je kupić i dwie stronki mają w swej ofercie je, ale drożej o 5zł no i przesyłka, ale dla tego efektu jestem gotowa zamawiać Na Allegro ktoś chce 39zł, co jest dla mnie przegięciem Poszukam jeszcze na stronkach hurtowni; podaję link do gazetki biedronkowskiej [14str.], być może komuś uda się kupić
http://gazetka.biedronka.pl/g22,tajemnice_urody.html
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 18:59   #18
Natalka1591
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 6
Dot.: Łamanie się włosów ?

Eloe77 - dzieki za rady
wiem ze szampon jest do mycia a nie regeneracji , ale skoro tak to czemu na etykietkach pisze ze do zniszczonych bla bla bla.. skoro ich nie regeneruje .
sorry jestem tu nowa ... miałam lekkie wrażenie ze jakos sie mnie czepiasz
hym pisałaś ze dopiero miesiac regeneruje to ile mniej wiecej trzeba regenerowac włosy . to co wypaliłam obciełam wczoraj 7cm całe.


----------------------------------------------------------------------

70 cm
jeszcze ok. 1,5 zapuszczania
Natalka1591 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 11:37   #19
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Łamanie się włosów ?

Cytat:
Napisane przez Natalka1591 Pokaż wiadomość
wiem ze szampon jest do mycia a nie regeneracji , ale skoro tak to czemu na etykietkach pisze ze do zniszczonych bla bla bla.. skoro ich nie regeneruje .
Na etykietach znajduje się sporo informacji, które mają nam produkt sprzedać. Ważniejsze jest jednak to, co znajduje się w składzie, często bowiem okazuje się, że to, czym szczyci się producent albo w ogóle nie zostało dodane, albo zastosowano w takim stężeniu, ze nie ma szans zadziałać.

Zobacz, ponieważ mamy coraz mniej czasu dla siebie - a przynajmniej taki styl życia próbuje nam się sprzedać - poszukuje się środków wszystko w jednym. Tymczasem ciało potrzebuje uwagi i czasu, a co jest do wszystkiego zwykle... nie nadaje się do niczego. Wbrew pozorom nie jest trudno wygospodarować chwili dla siebie, a decyzje zakupowe to jedne z najważniejszych wyborów.

Nie jestem w stanie powiedzieć, dlaczego producent postępuje w taki a nie inny sposób. Każdy z nich ma swoją politykę, a firmę przecież otwierasz po to, by mieć zysk.

Cytat:
sorry jestem tu nowa ... miałam lekkie wrażenie ze jakos sie mnie czepiasz
Nie czepiam się, choć za wynalezienie prostownicy najchętniej wygarbowałabym skórę...
Cytat:
hym pisałaś ze dopiero miesiac regeneruje to ile mniej wiecej trzeba regenerowac włosy
Trudno podać konkretny czas. Zwykle to kilka miesięcy, ale i tak wszystko zależy od stopnia zniszczenia włosów. często regeneracja nie ma w ogóle sensu, takie są zniszczenia.
Włos to nie jest żywa tkanka, która ma zdolności do samoodtwarzania. To jak ściana, której ubytki możesz uzupełniać, możesz podsuszać, ale w którymś momencie może runąć, bo przekroczysz jej wytrzymałość. Łuski włosa to nie są zaś drzwi, które można wielokrotnie otwierać i zamykać. Są raczej jak piórka, które winny się lekko uchylać i domykać, bo jeśli za mocno się odemkną, nie wrócą już na stare miejsce.
Cytat:
to co wypaliłam obciełam wczoraj 7cm całe
odważna decyzja!
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-17, 13:01   #20
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Łamanie się włosów ?

Ja podcięłam końcówki i dzisiaj zakupiłam szampony i odzywki z Alterry
Dodatkowo jak pytałam fryjzerki od czego te moje krótkie włoski to powiedziała że to nowe rosną
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 19:31   #21
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Łamanie się włosów ?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość


Trudno podać konkretny czas. Zwykle to kilka miesięcy, ale i tak wszystko zależy od stopnia zniszczenia włosów. często regeneracja nie ma w ogóle sensu, takie są zniszczenia.
Włos to nie jest żywa tkanka, która ma zdolności do samoodtwarzania. To jak ściana, której ubytki możesz uzupełniać, możesz podsuszać, ale w którymś momencie może runąć, bo przekroczysz jej wytrzymałość. Łuski włosa to nie są zaś drzwi, które można wielokrotnie otwierać i zamykać. Są raczej jak piórka, które winny się lekko uchylać i domykać, bo jeśli za mocno się odemkną, nie wrócą już na stare miejsce.
Pięknie powiedziane.. Ja regeneruję włosy od lipca i dopiero teraz widać jakieś efekty Na pewno pomogło to, że przestałam farbować, ale też dużo większą uwagę zwracam na to, co kupuję. Staram się dokonywać świadomych wyborów.
Najważniejsze to obserwować swoje włosy, dopiero po jakimś czasie zobaczysz, co im służy bardziej a co mniej
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 13:40   #22
Inneva
Przyczajenie
 
Avatar Inneva
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 15
Dot.: Łamanie się włosów ?

Ja co prawda zaczęłam regenerować włosy od września, po dekoloryzacji i zejściu na rudy (wcześniej miałam brąz) strasznie się poniszczyły, ogólnie to były już zniszczone - przez częste używanie prostownicy i suszarki.
Zaczęłam od używania maseczki i serum radiccala względnie pomogło ale bez rewelacji.
Włosy zaczęłam myć szamponem jonhson baby delikatny dla dzieci, nie uszkadza włosów, po nim są takie miękkie. Co najważniejsze bez zbędnej chemii.
Po użyciu maseczki, często używałam "rosy" lottona, zakupionej w rossmanie po czym nakładałam jedwabną kurację biosilka.
No cóż strasznie obciążało to włosy ale w miarę pomogło, aczkolwiek bez rewelacji.
Niedawno zakupiłam maskę do włosów z bambusa - w sklepie fryzjerskim za 32 zł stosuję dopiero od tygodnia a już widać poprawę. Zawsze po masce stosuję jedwabną kurację.
Do tego łykam co dziennie tabletki beautynea.
Inneva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.