Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodziny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-21, 11:14   #1
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550

Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodziny


Dziewczyny! Wiem, że jest dział dom, ale chciałabym założyć tutaj ten watek - bo liczę na większe zainteresowanie i większa ilość rad

Mam nadzieję, że takiego wątku nie było

W marcu mamy zostać rodzicami. Właśnie jesteśmy na etapie kupna nowego mieszkania - które trzeba będzie urządzić tak aby było bezpieczne dla naszego maleństwa.

Pomóżcie! Nie chodzi mi o kolory ścian etc, tylko o praktyczne rady. Może już coś Wam wyszło w praniu: co lepiej zmienić, co żałujecie, że zrobiliście w mieszkaniu, czym się kierować...

Wiadomo, że jeśli teraz będziemy urządzać całe mieszkanie od podstaw to na kilka lat na pewno. Co u was się sprawdziło, a co żałujecie i macie w planach wymienić?
My nie mamy kompletnie doświadczenia z jakimikolwiek dziećmi, małymi czy starszymi Więc musimy działać intuicyjnie, ale wiadomo, części rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

  • Zastanawia mnie czy lepszy prysznic np z głębokim brodzikiem czy wanna?
  • W pokoju dziecięcym mogą być panele/deski czy lepiej wykładzina?
  • czy lepiej robić od razu osobny pokój dla dziecka czy na początek założyć ze będzie spało z nami w sypialni (mieszkanie 2 pokojowe)
  • drzwi? lepiej cale zabudowane czy teraz są na tyle bezpieczne z szybami?
  • piekarnik/płyta? warto kupować, te które nie parzą?
  • nie mam pojęcia o czym jeszcze warto pomyśleć
mam nadzieję, że wątek się przyda nie tylko mnie, ale też innym zagubionym przyszłym mamom
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 11:27   #2
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

elektryka: gniazdka wyżej, przełączniki niżej (żeby 4latek sięgnął)
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 11:45   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

My mieszkamy w domu, kursujemy między dwoma piętrami, konieczne było zamontowanie barierki (takiej bramki, której dziecko nie otworzy samo) przed schodami.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 12:09   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

1. W miarę możliwości osobny pokój dla dziecka. My takiej opcji na razie nie mamy (ale już niedługo ), mamy pokój z kuchnią, łóżeczko małej jest w pokoju i nasze też. No i to jest masakra. Od początku wiedzieliśmy, że córa śpi w łózeczku, nie z nami, no i niestety jak śpi (czy w dzień, czy wieczorem i w nocy), to mamy ograniczoną możliwość dostania się do pokoju, obejrzenia filmu jakiegoś, włączenia komputera (mąż, ja laptoczka mam), wzięcia czegokolwiek stamtąd. Niewygodne to bardzo. Dlatego nawet jeśli chcecie z dzieckiem spać razem w łóżku, to zróbcie pokój od razu, by dziecko choćby w dzień mogło tam spać i byście mieli swobodę poruszania się.

2. Dla mnie panele. Łatwiej utrzymać czystości, niż wykładzinę/dywan, co prawda śliskie rozłożony koc z młodą się ślizga, jej jest trudno kombinować z ruchem, ale chcę kupić puzzle piankowe wielkie i problem z głowy. No i odkurza się panele 10 minut, a nie pół godziny.

3. Wydaje mi się, że lepsza wanna, aczkolwiek ja będę miała głęboki brodzik, łazienka za mała na wannę, to nie rozkminiam ale wanna fajniejsza dla dziecka na pewno, łatwiej się pobawić

Co mi do głowy przychodzi - koło łóżeczka na pewno przyda się jakiś regał - nie komoda, ale coś z otwartymi półkami. My mamy taki wysoki na 120cm, na dole 2 pudełka otwarte z zabawkami, na średniej półce książki małej, na górnej pudełka z lekarstwami, przyborami higienicznymi i pojemnik z pieluchami tetrowymi (super jest mieć je zawsze pod ręką), no i opakowanie chusteczek pupnych. A na wierzchu kładę zwiniętą matę edukacyjną.

Jeśli planujecie mieć łóżeczko dziecka najpierw w swoim pokoju, polecam mimo wszystko, choć ogólnie jestem przeciwniczką, baldachim. Potworny łapacz kurzu, trzeba cholerstwo prać, ale za to można zasłonić dziecko śpiące i przynajmniej małą lampkę jakąś włączyć.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 13:15   #5
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
My mieszkamy w domu, kursujemy między dwoma piętrami, konieczne było zamontowanie barierki (takiej bramki, której dziecko nie otworzy samo) przed schodami.
wszytsko przed nami mam nadzieje, póki co na dom nas nie stać, ale faktycznie jak byłam mała to takie barierki były u koleżanki w domu

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23366131]1. W miarę możliwości osobny pokój dla dziecka. My takiej opcji na razie nie mamy (ale już niedługo ), mamy pokój z kuchnią, łóżeczko małej jest w pokoju i nasze też. No i to jest masakra. Od początku wiedzieliśmy, że córa śpi w łózeczku, nie z nami, no i niestety jak śpi (czy w dzień, czy wieczorem i w nocy), to mamy ograniczoną możliwość dostania się do pokoju, obejrzenia filmu jakiegoś, włączenia komputera (mąż, ja laptoczka mam), wzięcia czegokolwiek stamtąd. Niewygodne to bardzo. Dlatego nawet jeśli chcecie z dzieckiem spać razem w łóżku, to zróbcie pokój od razu, by dziecko choćby w dzień mogło tam spać i byście mieli swobodę poruszania się.

2. Dla mnie panele. Łatwiej utrzymać czystości, niż wykładzinę/dywan, co prawda śliskie rozłożony koc z młodą się ślizga, jej jest trudno kombinować z ruchem, ale chcę kupić puzzle piankowe wielkie i problem z głowy. No i odkurza się panele 10 minut, a nie pół godziny.

3. Wydaje mi się, że lepsza wanna, aczkolwiek ja będę miała głęboki brodzik, łazienka za mała na wannę, to nie rozkminiam ale wanna fajniejsza dla dziecka na pewno, łatwiej się pobawić

Co mi do głowy przychodzi - koło łóżeczka na pewno przyda się jakiś regał - nie komoda, ale coś z otwartymi półkami. My mamy taki wysoki na 120cm, na dole 2 pudełka otwarte z zabawkami, na średniej półce książki małej, na górnej pudełka z lekarstwami, przyborami higienicznymi i pojemnik z pieluchami tetrowymi (super jest mieć je zawsze pod ręką), no i opakowanie chusteczek pupnych. A na wierzchu kładę zwiniętą matę edukacyjną.

Jeśli planujecie mieć łóżeczko dziecka najpierw w swoim pokoju, polecam mimo wszystko, choć ogólnie jestem przeciwniczką, baldachim. Potworny łapacz kurzu, trzeba cholerstwo prać, ale za to można zasłonić dziecko śpiące i przynajmniej małą lampkę jakąś włączyć.[/QUOTE]

no właśnie nam się marzy takie duże łóżko nieskładane dla nas, i na początku szukaliśmy 3pokojowego, no ale cena dużo wyższa, więc daliśmy sobie spokój, i wtedy to nie byłoby problemu

ja zawsze mieszkałam w 2pokojowym mieszkaniu, i nigdy mi się nie podobało, że nie mamy takiego normalnego salonu i rodzice muszą spać w pokoju gdzie jest tv, no i te ciągłe rozkładanie i składanie łóżka - chciałam tego uniknąć

ale jeśli zrobimy sobie taką typową sypialnię, i tam będzie też łóżeczko dla małej, to tak naprawdę na jaki okres czasu? w jakim wieku dziecko powinno mieć już swój pokój?
chyba stanie na tym, że będziemy spali w salonie, a mała dostanie od razu pokój dla siebie

a co do baldachimu, to są takie, że można całkiem zasłonić dziecko? chodzi mi o to, czy np w lecie, takie cudo uchroni maleństwo przed plagą komarów? bo ja nie cierpię komarów i wiecznie jestem cała podrapana
wybacz jeśli pytanie głupie, ale w sumie nie widziałam jeszcze tego nigdy na żywo

a co do paneli to się zastanawiam czy to właśnie nie jest zbyt śliskie, no i w sumie jak wykładzina to jest cieplejsza nie? no ale bez dwóch zdać wykładzinę ciężko utrzymać w super czystości

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;23365438]elektryka: gniazdka wyżej, przełączniki niżej (żeby 4latek sięgnął)[/QUOTE]

na to nie mam już w sumie wpływu, bo wszystko jest zrobione przez developera
ale muszę sprawdzić na jakiej faktycznie jest wszystko wysokości
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 14:16   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Wiesz co, ja bardzo chciałam by mała od razu miała swój pokój, no ale niestety nierealne to było. Przecież w każdej chwili, gdy stwierdzisz, że jednak jest to niewygodne, możesz łóżeczko przenieść do siebie.

Nie wiem, jak inne dzieci, ja mając półroczną córkę spokojnie mogłabym ją do osobnego pokoju już jakieś 2-3 miesiące temu przenieść. W nowym mieszkaniu będzie miała swój pokój.

I naprawdę wygodniej już spać w salonie z tv, niż mieć pokój razem z dzieckiem. Bo jeszcze inaczej jest, gdy ma się sypialnię i w nim łóżeczko też, a drugi pokój do posiedzenia.

A baldachim - przed komarami nie uchroni, ale są moskitiery do kupienia. Baldachim u nas tak wygląda:

http://szajajaba.blogspot.com/2010/04/nowy-mebel.html
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 09:00   #7
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Też kupowaliśmy mieszkanie z małym w brzuszku. I mam dokładnie te same odczucia co Ty - i ja i mąż mieszkaliśmy z rodzicami i rodzeństwem w 2 pokojowych mieszkaniach i niby oki, ale... Wiedziałam, że chcę 3 pokoje i basta. Na nas się napatoczyło takie 3 pokojowe na 48 metrach, więc cena była do zniesienia.
Ja proponuję zrobić na razie wspólną sypialnię z dzieckiem - taki pokoik, gdzie nawet w dzień będzie spokojnie i zacisznie. I tam zrobić "bazę dzieciową" - przewijak, póleczka/regalik na kosmetyki, waciki itp, plus komoda najlepiej wyższa - na ciuszki, ręczniki, tetry itp. Łóżeczko - polecam z szufladą - zawsze tam coś mozna schować, a jeśli się podklei nóżki to bez problemu można je przesuwać by posprzątać pod spodem. W ogóle szuflady to dla mnie hit - zdecydowanie wygrywają z półkami/szafkami przy układaniu i wyciąganiu tych wszelkich miniaturowych ubranek itp.
Zdecydowanie panele (z dobrą izolacją) - plus ewentualnie dywanik, lub kawałek obszytej wykładziny - tak żeby w każdej chwili zwinąć, wyprać, wytrzepać.
Ochraniacz na szczebelki łóżeczka. U nas baldachim odpadał choćby ze względu na przewijak na łóżeczku.

I dobierając meble zwróćcie uwagę na wystające kanty, uchwyty (choć te ostre, kanciaste zawsze można sobie wymienić samemu na obłe) i stabilność mebli - my rozważamy w przyszłości umocowanie szaf i regałów do ścian. Unikaj otwartych od ziemi regałów (zachęcających do wspinania no i dokładających roboty w postaci gromadzącego się kurzu).

Powiedz - nowe to mieszkanko będzie? Czy starsze do remontu?
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-22, 09:22   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
W pokoju dziecięcym mogą być panele/deski czy lepiej wykładzina?
A jak wolisz ?
Ja preferuje w mieszkaniu deski/panele bo są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości,
mozna zawsze kupic ładny dywan dla dziecka.

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
  • Zastanawia mnie czy lepszy prysznic np z głębokim brodzikiem czy wanna?
Proponuje 2 w 1
dzieci lubia się kąpać

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
  • czy lepiej robić od razu osobny pokój dla dziecka czy na początek założyć ze będzie spało z nami w sypialni (mieszkanie 2 pokojowe)
Zależy od ilosci pokoi i waszych upodobań.

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
  • drzwi? lepiej cale zabudowane czy teraz są na tyle bezpieczne z szybami?
Szyby nie musza byc na całe drzwi ,wtedy nie widac odbitych paluchów
jednak ja nie zdecydowałabym sie na drzwi bez okienka ,szczegolnie ,że doświadczyłam zacięcia się w łazience
dwa moja ciocia zacięła sie w łazience mając 2 małych dzieci w mieszkaniu ,wybiła szybe i wylazła
dla mnie to pewnego rodzaju bezpieczeństwo

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
  • piekarnik/płyta? warto kupować, te które nie parzą?
dla mnie podstawą jest opieka nad dzieckiem i zabezpieczanie kuchni
tego rodzaju nie parzace sprzę ty daja złudne bezpieczeństwo ,szczegolnie ,że dziecko może znależc sie u innych w kuchni ,w których sa normalne sprzety i dotyka i płacz.


Przede wszytskim nie świrować ,dziecko jest domownikiem i nie trzeba dopasowywać wszystkiego pod dziecko ,które dośc szybko rosną ,niestety

Osobiście polecam przewijak na łóżeczko lub obok i obok komoda z szufladami ,aby mieć rzeczy pod ręką bez odchodzenia od przewijaka.

Córka mi kiedys fiknęła z przewijaka do łóżeczka ,złapałam w locie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 09:38   #9
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Córka mi kiedys fiknęła z przewijaka do łóżeczka ,złapałam w locie
ale z Was akrobatki

Poradźcie mi bo też stoję przed dylematem urządzania kącika dla maluszka. Najbardziej nurtuje mnie pytanie, czy robić od razu pokoik dla malucha czy wstawić łóżeczko do naszego pokoju Problem jest taki, że nie mamy oddzielnej sypialni tylko pokój przechodni w którym śpimy, jemy, oglądamy tv (pokój do wszystkiego). Z jednej strony w nocy jest wygodniej mieć dziecko "pod ręką" ale z drugiej chciałabym, aby w dzień miało swój kąt a ja swój
Jak to u Was wygląda?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 10:01   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

My mieliśmy 3 pokoje ale i tak spaliśmy w 1 pokoju z powodu wygody,wstawałam w nocy robiłam 2 kroki i bralam mloda na karmienie .
Gdyby spala w pokoju obok musialabym zrobic z 10 kroków ,a w nocy kazdy krok jest na wage złota

W wieku ok roku zdljelismy jdna scianę łózeczka i przysunelismy je do naszego łózka ,tym sposobem spalismy razem ale jednak kazdy u siebie .
Uważam ,że byl to dobry pomysł i wygodny.

Spalismy razem w 1 pokoju ok 2 lata ,potem mloda a raczej my wynieślismy sie do pokoju obok,mloda i tak w nocy przychodzila do nas ,przestała przychodzic w wieku ok 5-6 lat.

Na szczescie mamy wielkie łóżko ,mloda byla na tyle cwana ,że w nocy przynosiła swoją poduszke co by nas nie budzić
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 10:03   #11
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
  • Zastanawia mnie czy lepszy prysznic np z głębokim brodzikiem czy wanna?
  • W pokoju dziecięcym mogą być panele/deski czy lepiej wykładzina?
  • czy lepiej robić od razu osobny pokój dla dziecka czy na początek założyć ze będzie spało z nami w sypialni (mieszkanie 2 pokojowe)
  • drzwi? lepiej cale zabudowane czy teraz są na tyle bezpieczne z szybami?
  • piekarnik/płyta? warto kupować, te które nie parzą?
  • nie mam pojęcia o czym jeszcze warto pomyśleć
mam nadzieję, że wątek się przyda nie tylko mnie, ale też innym zagubionym przyszłym mamom
Przede wszystkim przy remoncie uwzlędnijcie farby zmywalne My niestety przedpokój mamy dość wąski więc dolne części ściany pięknie ozdobiliśmy śladami kółek a w kuchni córcia bardzo pięknie ozdobiła jedzonkiem

A i odradzam wszelkie chropowate faktury ścian - widziałam maluszka który przerysował buźką po ozdobnym tynku.



Zdecydowanie polecam wannę - ile radochy z takich kąpieli. Brodzik mieliśmy na wakacjach i mloda z niego uciekała. W wannie ma dużo przestrzeni, mozna sie chlapać do woli.

My mamy panele i w małych pokojach niewielkie dywaniki przy łóżkach, a w salonie większy dywan - żadnych śladów po jedzeniu czy piciu nie ma bo bardzo ładnie się wszystko zmywa, natomiast dziecko się nie ślizga no i jest cieplej w pupkę.

Wydaje mi się, że na początek wygodniej jednak wstawić łóżeczko do sypialni, natomiast radzę od razu umeblować pokój dla dziecka. My przewidzieliśmy naszą sypialnię zmienić na pokój dziecięcy i się stamtą przenieść i do tej pory nie możemy się zmobilizować żeby to zrobić Nawet jeśli córa śpi dalej z nami to fajnie gdyby ta cała zabawkowa graciarnia była w jej pokoju a tak nie mamy typowej sypialni a zabawki są wszędzie.

My mamy drzwi z szybami i nie widzieliśmy powodu, żeby je zmieniać tylko dlatego że pojawiło się dziecko.

Szyba w naszym piekarniku miała się teoretycznie nie nagrzewać, w praktyce jest lekko ciepła - natomiast uczyliśmy od początku, że piekarnik jest gorący i nie wolno dotykać. Córa podchodzi jedynie i kiwa główką "nie wolno", nie dotyka.


Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
ale z Was akrobatki

Poradźcie mi bo też stoję przed dylematem urządzania kącika dla maluszka. Najbardziej nurtuje mnie pytanie, czy robić od razu pokoik dla malucha czy wstawić łóżeczko do naszego pokoju Problem jest taki, że nie mamy oddzielnej sypialni tylko pokój przechodni w którym śpimy, jemy, oglądamy tv (pokój do wszystkiego). Z jednej strony w nocy jest wygodniej mieć dziecko "pod ręką" ale z drugiej chciałabym, aby w dzień miało swój kąt a ja swój
Jak to u Was wygląda?
MoniaK mi się wydaje, że warto urządzić i przygotować pokój dla maluszka, a spać może i tak z Wami. Wtedy w każdej chwili będziecie mogli przenieść maluszka do przygotowanego pokoju no i będzie jedno pomieszczenie do trzymania pudeł z zabawkami, rowerków, jeździków itp. No i nie licz, że nawet jak urządzisz pokój dziecku to będzie ono tam samo siedziało a ty w salonie przed TV U nas to zawsze wygląda tak, że córa znosi zabawki do tego pomieszczenia gdzie my jesteśmy i chociaż potrafi się sama zająć sobą to nie wyobrażam sobie, zeby siedziała sama w pokoju.

Edytowane przez precious_81
Czas edycji: 2010-11-22 o 10:14
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-22, 10:13   #12
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
wstawałam w nocy robiłam 2 kroki i bralam mloda na karmienie .
Gdyby spala w pokoju obok musialabym zrobic z 10 kroków ,a w nocy kazdy krok jest na wage złota
dokładnie o to samo mi chodzi w nocy każdy krok się liczy
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 10:33   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Cytat:
Napisane przez moniak Pokaż wiadomość
dokładnie o to samo mi chodzi :d w nocy każdy krok się liczy :d
hihi
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 10:51   #14
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

zwróciłyście uwagę na bardzo ważna kwestię farby zmywalne

pamiętam u mamy znajomej przez całe mieszkanie była zrobiona tęcza kredkami na wysokości ich córki wszystkie ściany białe, a tu mała wzięła garść kredek i się przeszła po całym mieszkaniu
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 13:00   #15
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Ja bym na Waszym miejscu od razu zrobiła pokój dla dziecka, bo prędzej czy później i tak tego nie unikniecie. Najwyżej na początku, tak już już dziewczyny pisały można łóżeczko przenieść do Waszego pokoju. Jak dla mnie jakaś komoda koło łóżeczka dziecka to podstawa, bo wszystko jest pod ręką, nie wyobrażam sobie przy przewijaniu czy przebieraniu biegać po wszystko po całym pokoju. Oczywiście przewijak! Wiem że to może oczywiste i banalne, ale znam jedną taką która nie posiada tego wynalazku i jasne że żyje bez niego, ale jak zobaczyłam to przewijanie w łóżeczku, schylanie się i kombinowanie, to błogosławię tego kto wymyślił przewijak.
Co do gniazdek elektrycznych i włączników, to nawet gdybym miała taką możliwość nie zamieniła bym ich wysokości. Jakoś sobie nie wyobrażam schylać się, żeby zaświecić światło (w końcu dziecko też kiedyś urośnie i co wtedy, znowu zamiana?) a do gniazdek są przecież różne zabezpieczenia.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 13:09   #16
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Dodam, że ja mam i baldachim, i przewijak, w niczym sobie nie przeszkadzają. Co prawda teraz przewijak ściągam do spania, bo młoda długie nogi ma i wali w niego
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 13:14   #17
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23385388]Dodam, że ja mam i baldachim, i przewijak, w niczym sobie nie przeszkadzają. Co prawda teraz przewijak ściągam do spania, bo młoda długie nogi ma i wali w niego [/QUOTE]
Ooo... Da się jednak... Nawet jeśli macie wieksze wyrko niż my (60/120) to i tak jestem pod wrażeniem.
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 13:43   #18
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Takie samo:

http://szajajaba.blogspot.com/2010/04/nowy-mebel.html

Na fotce co prawda bez przewijaka, ale jak widać miejsce na niego jest, spokojnie się mieści.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 13:52   #19
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23385388]Dodam, że ja mam i baldachim, i przewijak, w niczym sobie nie przeszkadzają. Co prawda teraz przewijak ściągam do spania, bo młoda długie nogi ma i wali w niego [/QUOTE]
ja zawsze ściągam, tylko do ubierania (itd.) nakładam
choć ostatnio prawie nie używam, bo A. już za duży
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 13:00   #20
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Bardzo przydatny wątek! Piszcie, piszcie, dziewczyny

Już wiem, że nie kupuję specjalnej komody z przewijakiem, szkoda miejsca i nie do końca się sprawdza.
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 13:19   #21
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23385958]Takie samo:

http://szajajaba.blogspot.com/2010/04/nowy-mebel.html

Na fotce co prawda bez przewijaka, ale jak widać miejsce na niego jest, spokojnie się mieści.[/QUOTE]

hiehie, już musiałam to widzieć wcześniej bo czasem se kliknę na Twego blogasa, a co
W każdym razie powiem Wam, że za baldachimem nie płakałam, akurat aż tak potrzebny nie był, a poza tym łatwiej było "rwać" młodego z łóżeczka, gdy już osiągnął słuszną wagę, a główki jeszcze nie trzymał sam.
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 11:34   #22
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Mnie bardzo brakuje pokoiku dla córeczki. Nie chodzi nawet o to, że mi dziecko przeszkadza, bo lubię ją mieć przy sobie i w dzień jeździ ze mną w wózku po mieszkaniu, ewentualnie siedzi w bujaczku obok mnie, lub leży mi na kolanach. Nie przeszkadza mi też nocą bo ma swoje łóżeczko i jakiś czas temu nauczyłam ją w nim spać i już z nami nie sypia. Ale małe dziecko ma ogromną ilość rzeczy! Mimo, że staram się nie zbierać zbędnych gratów to rzeczy dziecka są dosłownie wszędzie i robi się z tego wielki bałagan. Muszę to ciągle składać - gdybym miała dla niej pokój to po prostu swoje rzeczy miała by w swoim pokoju i nie plątały by mi się po całym domu My mamy sypialnię i jeden pokój otwarty, przechodni. Nie wiem jak to będzie za 2-3 lata... generalnie zrezygnujemy z sypialni by zrobić tam dziecku pokoik, ale nie rozwiązuje to problemu takiego, że my z mężem nie mamy się gdzie podziać... chyba skończymy na kanapie w "salonie" tyle, że tu nawet za bardzo ścian nie ma.. parawan sobie kupie czy coś

A tak ogólnie to jeśli mogę poradzić coś na temat urządzania mieszkania to im mniej półek, półeczek tym lepiej. Ja mam w domu jedną półkę a tak to mam szafy i szafki zamykane - dzięki temu nie tracę czasu na ścieranie kurzy. No i staram się nie zbierać zbędnych gratów, dzięki temu nie robi się bałagan.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-11-26 o 11:36
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 12:20   #23
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Ja mam regał z książkami, ale tak szczelnie zawalony książkami, że kurz nie ma gdzie osiadać Półka jedna, z płytami, ale starcie kurzu na niej to chwila. No i 2 komody, ale też moment. Całe ścieranie kurzu to max. 10 minut

Natomiast uważam, że u dziecka lepiej sprawdzi się regał na zabawki - niekoniecznie wysoki, ale mimo wszystko niech dziecko może samo sobie coś wziąć, a nie za każdym razem: mamaaaaaa
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 12:47   #24
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

zero regałów, zero szklanych stołów i szklanych półek! szyby w drzwiach są ok ale zainwestuj w odbojniki. i ew w bramke zamykajaca kuchnie - u nas sprawdza sie zeby np. dziecko nie wbieglo mi pod nogi jak przenosze garnek z wrzącą wodą do odlania makaronu... a zdarzało sie ze podbirgal cichcem jak cos innego robilam wiec wiem ze to dobry pomysl. zaslepki do kontaktów. włączniki swiatła niżej niż 140cm! nigdy nie zrozumiem czemu ja też mam tak wysoko rekę podnosić, w domu rodzinym mam na wysokości klamki od drzwi i jest wygodniej. pokoik dla ziecka jest ok nawet jesli pierwszy rok spicie razem. ale odzylam jak dziecko wynioslo sie do pokoju obok. w koncu mozna bylo spokojnie film pooglądać. szuflady to rzeczywiscie zbawienie wiec popieram poprzedniczki. ja mam gumoleum na podłodze: tańsze od paneli, cichsze(np. jak stuka klockiem czy ujeżdzą samochody ), pewnie ciepłe tak samo, utrzymuje sie dobrze czystośc, w pokojach dodatkowo dywan. niektórzy sie nabieraja nawet że to panele na wysokosci jego rączek są półki z jego zabawkami, nasze wyzej lub zamknięte. czesć zabawek w zwyczajnych plastikowych skrzyniach-pudłach, czasem włozonych do małej szafki w jego pokoju, moze caly ładunek włozyc czy wyciagnac sam.

koniec koncow - ogolnie fajnie miec i sypialnie i pokoj dziecka, wiec jestem za opcja z 3 pokojami.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 15:33   #25
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Mnie bardzo brakuje pokoiku dla córeczki. Nie chodzi nawet o to, że mi dziecko przeszkadza, bo lubię ją mieć przy sobie i w dzień jeździ ze mną w wózku po mieszkaniu, ewentualnie siedzi w bujaczku obok mnie, lub leży mi na kolanach. Nie przeszkadza mi też nocą bo ma swoje łóżeczko i jakiś czas temu nauczyłam ją w nim spać i już z nami nie sypia. Ale małe dziecko ma ogromną ilość rzeczy! Mimo, że staram się nie zbierać zbędnych gratów to rzeczy dziecka są dosłownie wszędzie i robi się z tego wielki bałagan. Muszę to ciągle składać - gdybym miała dla niej pokój to po prostu swoje rzeczy miała by w swoim pokoju i nie plątały by mi się po całym domu My mamy sypialnię i jeden pokój otwarty, przechodni. Nie wiem jak to będzie za 2-3 lata... generalnie zrezygnujemy z sypialni by zrobić tam dziecku pokoik, ale nie rozwiązuje to problemu takiego, że my z mężem nie mamy się gdzie podziać... chyba skończymy na kanapie w "salonie" tyle, że tu nawet za bardzo ścian nie ma.. parawan sobie kupie czy coś

A tak ogólnie to jeśli mogę poradzić coś na temat urządzania mieszkania to im mniej półek, półeczek tym lepiej. Ja mam w domu jedną półkę a tak to mam szafy i szafki zamykane - dzięki temu nie tracę czasu na ścieranie kurzy. No i staram się nie zbierać zbędnych gratów, dzięki temu nie robi się bałagan.

Tak, ja i tak mam bardzo mało zreczy dla Wotka, ale czasami nei ogarniam tego. wszędzie ubranka, jakieś kosmetyki, zabawki, kurna, wszedzie sa jego rzeczy.
U nas jest niestety tak, ze mamy duże mieszkanie - ok. 80 m2, mieszkamy we czwórke-ja, mąż i starsza córa oraz niemowlak. Młoda ma swój pokój, a młody mieszka w pokoju z nami. Nie jest to dla mnie problemem, ale kiedyś ztreba będzie zamienić na 3-pokojowe.
Ja, pamiętam miałam pokój z bratem o 7 lat młodszym, potem rodzice pzredzielili nam pokój na pół i były dwa , ale teraz sobie nie wyobrażam jakoś, aby rodzenstwo miało kiedys dzielić pokój . Ciasno tak jakoś.


Co do dostosowywania, ja by, jakoś specjalnie nie swirowała, poelcam panele - łatwe w utrzymaniu czystości, sprzęty zwykłe, nei te zwiekszajace bezpieczestwo i pilnowanie dziecka. Zabezpieczyc trza kable, gniazdka, jakiś malowanko małe, troche mebelków i wsio.
Ograniczyłabym liczbę bibelotów do minimum - o ile dziecku można wytłumaczyc, ze nie wolno ruszać pamiatek mamy, to jednk moze to kosztować sporo nerwów no i czasu.
Jestem za jak najprostszymi sprzętami, wręcz lubię surowe, zimne wnętrza z minimalną liczbą sprzętów.

Edytowane przez Jaatkaa85
Czas edycji: 2010-11-26 o 15:35
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 15:35   #26
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23460031]Ja mam regał z książkami, ale tak szczelnie zawalony książkami, że kurz nie ma gdzie osiadać Półka jedna, z płytami, ale starcie kurzu na niej to chwila. No i 2 komody, ale też moment. Całe ścieranie kurzu to max. 10 minut

Natomiast uważam, że u dziecka lepiej sprawdzi się regał na zabawki - niekoniecznie wysoki, ale mimo wszystko niech dziecko może samo sobie coś wziąć, a nie za każdym razem: mamaaaaaa [/QUOTE]
Ja z kolei książki też mam w zamykanych szafkach
Mam wielką komodę, ale cały jej blat zajęty jest przez równie wielkie akwarium (200l) także kurz osiada tylko na wąziutkim paseczku przy brzegu. U mnie ścieranie kurzy to również jakieś 5-10 minut

Natomiast nie mam dla młodej żadnego mebla poza szafą z tej prostej przyczyny, że się nie zmieścił - w sypialni i tak już ciężko nos wstawić, jak zrobię jej pokój to wtedy pokuszę się o mebelki i raczej będzie to coś z szufladami lub drzwiczkami, w każdym razie coś takiego, żeby nie było widać bałaganu Na razie mam ogromny kosz, który i tak stał w sypialni i do niego wrzucam część jej rzeczy
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-11-26 o 15:36
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 15:54   #27
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wskazówki jak urządzić, przygotować mieszkanie dla nowego małego członka rodzin

U mnie niestety ksiażki zbieraja kurz, mam regał do sufitu zapełniony książkami. I ostatnio, postanowiłam sie ich pozbyc. Sprzedaje na allegro
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.