Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-21, 10:50   #3961
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Kochane, mam pytanie. Czy dalej te szampony rosyjskie z babcią na okładce uznajecie za naturalne? Po chyba 6 czy 7 miesięcznej przerwie kupiłam je i zauważyłam, że nie mają już 600 a 550ml. W trakcie używania, jakoś po tygodniu zaważyłam, że zaczyna mnie czasami skóra głowy swędzieć i looknęłam na skład. Widzę, że skład się już kompletnie zmienił, np. pojawiło się sodium laureth sulfate. Zużyję już do końca, trudno, ale chyba więcej nie kupię. A jak to jest u was? I jak z resztą rosyjskich szamponów? Jakie w ogóle teraz szampony są top i hit, co polecacie (w przyzwoitej cenie ).
Ponawiam również pytanie o cerę naczynkową. Byłam u dermatologa tak jak polecałyście, ale babeczka powiedziała, że mam tylko kilka pękniętych naczynek, że tragedii nie ma. Kazała się nie opalać (nie opalam się), nie chodzić na solarium (nigdy nie byłam), ograniczyć kawę (nie piję się od 3-4 lat), nie chodzić do sauny (nie chodzę), uważać z treningami (to akurat robię codziennie), nie jeść ostrych przypraw (jem bardzo rzadko bo nie przepadam). Przepisała oczywiście jakiś krem, ale darowałam go sobie. Co wy polecicie? Nie mam pojęcia jak o tą cerę zadbać. Tym bardziej, że jak widać czynniki zewnętrzne są niemal do zera wykluczone.

Moim zdaniem te kosmetyki nie są wysokich lotów. Szampon w podobnej cenie, o wiele lepszy składowo, bardziej skoncentrowany, o pewnym pochodzeniu można kupić na iherb.


Nie wierzę żeby jakiś kosmetyk mógł pomóc na naczynka. Tutaj jedynie zabiegi u lekarza. Problem jest nawracający. Najważniejsze to nie szkodzić. Listę zakazów już znasz. Do tego wykluczanie z kosmetyków alkoholu, peelingów mechanicznych i wszystkiego co może drażnić.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 11:44   #3962
Zimtstange
Raczkowanie
 
Avatar Zimtstange
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dziewczyny,

miałyście do czynienia z kremem ultranawilżającym Resibo? Nie wiem dlaczego, ale mojej suchej skóry ten krem w ogóle nie nawilża, a wręcz przeciwnie...

Gdyby któraś z Was chciała próbkę to służę, bo nie wiem czy będę w stanie go zużyć sama.
Zimtstange jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 13:53   #3963
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Teraz na pewno przed zakupem rosyjskich kosmetyków uważniej będę na skład patrzyła.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 14:11   #3964
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Zimtstange Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

miałyście do czynienia z kremem ultranawilżającym Resibo? Nie wiem dlaczego, ale mojej suchej skóry ten krem w ogóle nie nawilża, a wręcz przeciwnie...

Gdyby któraś z Was chciała próbkę to służę, bo nie wiem czy będę w stanie go zużyć sama.
ojoj aż tak źle? Mam ich serum i jest naprawdę fajne, miałam próbkę kremu odżywczego i dla mojej raczej suchej skóry też dawal rade na dzień i pod makijażem nie robiąc przesuszu, dlatego zastanawialam się nad zakupem zestawu m.in. z kremem ultranawilżającym i teraz mam dylemat.... Chyba zostane przy ukochanym Uoga Uoga, poza tym mają nowe kremy do twarzy to trzeba też wypróbować a są tańsze

Jestem teraz w PL to zrobiłam mały zapas kosmetyków m.in Vianek (peelingi i micel), Nacomi (peeling do twarzy, maska do twarzy, krem do rąk), róże mineralne od Amilie i serum Resibo
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 15:13   #3965
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Zamówienie złożone. Nie oparłam się chęci wypróbowania serum Santaverde i jeszcze wzięłam od nich żel do mycia twarzy. Teraz niecierpliwie czekam na paczkę.
Też widziałam te kosmetyki, jednak nie przyglądałam się za bardzo, by nic mnie nie kusiło

Brałaś jakąś wodę-tonik Saisona? Dzisiaj otworzyłam swoją Repair i zapowiada się obiecująco.
Super
Mnie w tym serum Skin Essence, chociaż za olejowymi nie przepadam, zaintrygowało to Galbanum (i szałwia w sumie też) jako remedium łagodzące na rosacea, bo jeszcze taki składnik nie przewinął się w moich kosmetykach. Myślę, że po zmieszaniu obu serów będzie fajna mikstura na sezon jesienno-zimowy
Ja brałam tylko piankę Saisona i kremy- najbardziej trafiony zakup to pianka, bo kremy bielą i niefajnie wyglądają nawet pod makijażem. Wzięłam jeszcze krem na przebarwienia z lukrecją- będę stosować teraz na noc zapobiegawczo i po lecie na ew. przebarwienia, chociaż nie mam w planie jakiegoś mocnego opalania, ale wrażliwą skórę lepiej zabezpieczyć (miałam kiedyś przebarwienia po urlopie, więc teraz dmucham na zimne ).
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 15:18   #3966
201611090925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dużo tych ponoć. Dopóki ktoś, kogo ten temat chociaż minimalnie interesuje nie zada sobie trudu sprawdzenia, jak wyglądają rosyjskie regulacje i jak szczelne są procedury sprawdzania deklaracji z rzeczywistością przy dystrybucji spoza Unii, to wszystko gdybanie i głuchy telefon. Ja nadal cynicznie uważam, że wersje rosyjskie i estońskie/litewskie są takie same, tylko w tych drugich uporządkowano zapis składu i uporano się z kreatywną interpunkcją. I będę dopóki ktoś nie zamieści porównania dwóch wersji, z którego by wynikało, że faktycznie czymś się różnią (tzn. recenzji z używania, nie z patrzenia na skład).
Cena est/lit jest niższa, bo na rosyjskich była kilkukrotna przebitka. W Rosji te kosmetyki były zawsze kilkukrotnie tańsze niż w Polsce. Jeden z dystrybutorów [http://lavita.com.pl/receptury-babus...ch-wyjasniamy/] tłumaczy też, że koszty wprowadzenia na rynek kosmetyków spoza UE są wyższe niż kosmetyku z innego kraju UE do Polski.
Robi się z tego jakiś mit wspaniałej przeszłości, napędzany tym, że coraz więcej ludzi miało styczność z tymi kosmetykami, mogło zweryfikować internetowe zachwyty na sobie i okazały się takie, jakie się okazały, a nie chcą przyjąć, że w początkowych opiniach mogło być sporo przesady.

Edytowane przez 201611090925
Czas edycji: 2016-07-21 o 15:19 Powód: /nie robię tej czcionki specjalnie, nie wiem, dlaczego tak się dzieje...
201611090925 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 16:13   #3967
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez pohybel2 Pokaż wiadomość
Dużo tych ponoć. Dopóki ktoś, kogo ten temat chociaż minimalnie interesuje nie zada sobie trudu sprawdzenia, jak wyglądają rosyjskie regulacje i jak szczelne są procedury sprawdzania deklaracji z rzeczywistością przy dystrybucji spoza Unii, to wszystko gdybanie i głuchy telefon. Ja nadal cynicznie uważam, że wersje rosyjskie i estońskie/litewskie są takie same, tylko w tych drugich uporządkowano zapis składu i uporano się z kreatywną interpunkcją. I będę dopóki ktoś nie zamieści porównania dwóch wersji, z którego by wynikało, że faktycznie czymś się różnią (tzn. recenzji z używania, nie z patrzenia na skład).
Ano właśnie, nie mam jak ocenić, czy masło wyprodukowane w Estonii jest takie samo jak w Rosji. Spodziewałam się luksusowego, pięknie pachnącego produktu (określenia używane przez recenzentki), a dostałam średnio działający, średnio przyjemny w aplikacji kosmetyk o zapachu kostki do WC zamiast trawy cytrynowej. No ale to nie pierwszy raz, kiedy moje wrażenia są zupełnie inne od czyichś. Raz mi się nawet zdarzyło, że kupiłam, dodałam do KWC i zrecenzowałam odżywkę, która miała jasno różowy kolor, a następna po mnie recenzentka twierdziła, że ta odżywka jest na 100% niebieska. Więc cóż dopiero mówić o ocenie innych właściwości.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-21, 16:21   #3968
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Na szczęście mamy coraz więcej dobrych, polskich marek, za tym też idą niższe ceny. Szczerze, jak jestem w drogerii i mam brać rosyjski szampon, a obok mam półkę z Vianek to wiadomo co wybiorę.
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 17:01   #3969
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

sylwiusaka, czy znasz coś jeszcze (poza mydłami) z the handmade soap company?

odwyk od tk maxx mi służy
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2016-07-21 o 17:02
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 19:42   #3970
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Zamówienie złożone. Nie oparłam się chęci wypróbowania serum Santaverde i jeszcze wzięłam od nich żel do mycia twarzy. Teraz niecierpliwie czekam na paczkę.
Też widziałam te kosmetyki, jednak nie przyglądałam się za bardzo, by nic mnie nie kusiło

Brałaś jakąś wodę-tonik Saisona? Dzisiaj otworzyłam swoją Repair i zapowiada się obiecująco.
ja miałam tą wodę i byłam bardzo zadowolona


Odnosząc się do dyskusji na temat kosmetyków rosyjskich - ja uważam, że nie należy wrzucać całego dorobku rosyjskiej kosmetyki naturalnej do jednego wora. Są marki, którym osobiście ufam i które cenię, a są też takie, którym się 3 razy przyjrzę przed ewentualnym zakupem. Ale bądźmy szczerzy - nie tylko w Rosji są marki o różnym poziomie wiarygodności.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 20:41   #3971
Zimtstange
Raczkowanie
 
Avatar Zimtstange
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
ojoj aż tak źle? Mam ich serum i jest naprawdę fajne, miałam próbkę kremu odżywczego i dla mojej raczej suchej skóry też dawal rade na dzień i pod makijażem nie robiąc przesuszu, dlatego zastanawialam się nad zakupem zestawu m.in. z kremem ultranawilżającym i teraz mam dylemat.... Chyba zostane przy ukochanym Uoga Uoga, poza tym mają nowe kremy do twarzy to trzeba też wypróbować a są tańsze

Jestem teraz w PL to zrobiłam mały zapas kosmetyków m.in Vianek (peelingi i micel), Nacomi (peeling do twarzy, maska do twarzy, krem do rąk), róże mineralne od Amilie i serum Resibo
Ja niestety kupiłam go bez wcześniejszego testowania... Szkoda, bo wiązałam z nim duże nadzieje.
Zimtstange jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-21, 22:56   #3972
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;63288961]Super
Mnie w tym serum Skin Essence, chociaż za olejowymi nie przepadam, zaintrygowało to Galbanum (i szałwia w sumie też) jako remedium łagodzące na rosacea, bo jeszcze taki składnik nie przewinął się w moich kosmetykach. Myślę, że po zmieszaniu obu serów będzie fajna mikstura na sezon jesienno-zimowy
Ja brałam tylko piankę Saisona i kremy- najbardziej trafiony zakup to pianka, bo kremy bielą i niefajnie wyglądają nawet pod makijażem. Wzięłam jeszcze krem na przebarwienia z lukrecją- będę stosować teraz na noc zapobiegawczo i po lecie na ew. przebarwienia, chociaż nie mam w planie jakiegoś mocnego opalania, ale wrażliwą skórę lepiej zabezpieczyć (miałam kiedyś przebarwienia po urlopie, więc teraz dmucham na zimne ).[/QUOTE]

Ja też nie przepadam, ale czasem lubię zmieszać niewielką ilość oleju z róży z żelem aloesowym, albo serum.
Pierwszy raz spotykam się z tym składnikiem, mam nadzieję, że będzie dobrze działać.
Właśnie dzisiaj użyłam pierwszy raz piankę S od Ciebie i faktycznie bardzo fajna. Choć ktoś chyba kiedyś pisał o podrażnieniu, to nie trzymałam na twarzy, tylko po umyciu od razu spłukałam.


Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
sylwiusaka, czy znasz coś jeszcze (poza mydłami) z the handmade soap company?

odwyk od tk maxx mi służy
Miałam balsam do ciała lawendowo-rozmarynowy, jednak to kiepściutki produkt, bardzo lekki, niewiele pielęgnujący, a do tego ma silikon.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja miałam tą wodę i byłam bardzo zadowolona
Ja się coraz bardziej zakochuję i ten nieziemski zapach

Edytowane przez sylwiusaka
Czas edycji: 2016-07-21 o 23:45
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 08:42   #3973
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja już wiele razy zastanawiałam się nad tymi rosyjskimi kosmetykami, ale jak sobie przypomnę jaką masakrę robił mi na głowie jeden szampon to podziękuje. Niby maska do włosów była ok (drożdżowa Babci Agafii), jednak już wole kupić coś naszego, nawet z drogerii, przynajmniej mam jasność co do składu. Czytanie tych składów w drogerii to męka, mają zazwyczaj polskie nalepki, z nigdy przetłumaczonym składem, drobnym druczkiem, czasem nawet w sklepie już się to rozmazuje, od macania przez klienta, co oni tam przetłumaczyli naprawdę, a po rusku nie umiem czytać.
Nie lubię kosmetyków rosyjskich. Jest za dużo podróbek na rynku. Jedyna oryginalna jest Nautura Siberica, która ma certyfikat COSMOS. Ale i tak to nie jest najwyższej jakości eko, więc dla mnie szkoda zachodu.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 10:17   #3974
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Ja też nie przepadam, ale czasem lubię zmieszać niewielką ilość oleju z róży z żelem aloesowym, albo serum.
Pierwszy raz spotykam się z tym składnikiem, mam nadzieję, że będzie dobrze działać.
Właśnie dzisiaj użyłam pierwszy raz piankę S od Ciebie i faktycznie bardzo fajna. Choć ktoś chyba kiedyś pisał o podrażnieniu, to nie trzymałam na twarzy, tylko po umyciu od razu spłukałam.




Miałam balsam do ciała lawendowo-rozmarynowy, jednak to kiepściutki produkt, bardzo lekki, niewiele pielęgnujący, a do tego ma silikon.



Ja się coraz bardziej zakochuję i ten nieziemski zapach
Myślisz, że ta pianka może zastąpić peeling enzymatyczny
Działa dosyć konkretnie, ale ja też nie trzymam jej długo; natomiast po nałożeniu preparatów pielęgnacyjnych czuję takie fajne mrowienie. Szkoda tylko, że nie pachnie jakoś szczególnie (zastanawiam się, czy ten zapach nie zwietrzał czasem ), np. tak powalająco, jak Twoja woda- co to za zapach?

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2016-07-22 o 10:20
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 10:36   #3975
Milagr0s
Raczkowanie
 
Avatar Milagr0s
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 356
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Czy którаś z was miała okazję przetestować czeskie eko kosmetyki Manufaktura? https://www.manufaktura.cz/
Byłam ostatnio w Pradze i urzekły mnie ich sklepy w centrum - ceny są spoko.
Głównie kupiłam zestawy prezentowe dla kogoś, ale widzę że mają międzynarodową dostawę, więc poszukuję opinie na ich temat
__________________
BLOG: W oczekiwaniu na dziecko CLICK
Milagr0s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 11:09   #3976
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Wklejam moje nowości kosmetyczne - kolorówka od Felicea:
- cień do powiek
- puder w kamieniu
- róż do policzków

Fajna jest puderniczka z lusterkiem w pudrze, ale szkoda, że lusterka nie ma w różu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg felicea.jpg (67,3 KB, 22 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 11:13   #3977
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Wklejam moje nowości kosmetyczne - kolorówka od Felicea:
- cień do powiek
- puder w kamieniu
- róż do policzków

Fajna jest puderniczka z lusterkiem w pudrze, ale szkoda, że lusterka nie ma w różu.

Byłam jakiś czas temu obadać stacjonarnie ich produkty. Niestety mieli tylko kilka produktów. Daj znać jak się sprawdzają. Jak z pigmentacją, miękkością i noszeniem?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 11:24   #3978
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Wklejam moje nowości kosmetyczne - kolorówka od Felicea:
- cień do powiek
- puder w kamieniu
- róż do policzków

Fajna jest puderniczka z lusterkiem w pudrze, ale szkoda, że lusterka nie ma w różu.
Gdzie je kupiłaś? I jaki masz odcień różu ? Napisz co więcej o konsystencji i aplikacji ?


Dziewczyny szukam brzoskwiniowego różu znacie jakiś fajny ?
__________________



Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2016-07-22 o 11:28
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 16:40   #3979
Zimtstange
Raczkowanie
 
Avatar Zimtstange
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Polecicie jakąś dobrą odżywkę do paznokci?


Nałożyłam dziś maseczkę z nagietkiem JMO i miałam trzymać ją 20 min, ale zasnęłam i trzymałam ponad godzinę Skóra super nawilżona i gładka, zaczerwienienia mniej widoczne. Podoba mi się.


Na zdjęciach moje ostatnie nabytki. Zaszalałam ze środkami czystości Brakuje jeszcze żelu do toalet Method, bo został przypadkowo pominięty, ale obsługa sklepu Iwos już się tym zajęła i nie było problemów
Czekam jeszcze na paczkę z iHerb (już 2 tygodnie... zaczynam się niepokoić), próbki dwóch kremów Lush Botanicals i aloesowy krem do rąk Santaverde.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie 1.jpg (88,4 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie 3.jpg (124,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie 2.jpg (163,9 KB, 29 załadowań)
Zimtstange jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-22, 17:14   #3980
201611090925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Ale bądźmy szczerzy - nie tylko w Rosji są marki o różnym poziomie wiarygodności.
No nie tylko. I nie wszystko z krajów nadbałtyckich musi być marną podróbką. Naprawdę myślicie, że komuś opłacałoby się to podrabiać?
A propos: dzisiaj w drogerii widziałam też Naturę Estonikę. Z estońskim acai [euterpa jest żeńska, ale jakie jest acai, nie wiem...?]
Z umiarkowanie interesujących ogłoszeń społecznych: skończyła się era butelek po amolu. Nie wiem, czy Farmona jest dość naturalna na ten wątek, ale może kogoś to zainteresuje. Trwa ostry rebranding, wcierki i inne takie porozdzielano na różne linie/podmarki? Saponics do Essence of tradition, Jantar do Medics, a w Herbal Care są jeszcze skrzypowe ampułki. Jantar podrożał o jakieś 5 zł, można je sobie jeszcze porównać na półce pod względem składów (trochę się pozmieniały). Najważniejsze: Saponics jest teraz pakowany w plastikową, brązową butelkę z pompką z tutką taką jak we wcierce LRP z madekasozydem/azjatykozytem/czym tam bądź z centelli.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160722_150814.jpg (163,3 KB, 41 załadowań)
201611090925 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 20:03   #3981
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Zimtstange Pokaż wiadomość
Polecicie jakąś dobrą odżywkę do paznokci?
Lubię sztyft/pędzelek Alverde KLIK. Co prawda stosuję głównie na skórki, bo paznokcie polepszyły mi się tylko podczas przyjmowania końskich dawek cynku i teraz na antykoncepcji hormonalnej. Wcześniej mogłam wcierać w nie przeróżne odżywki i tak ledwo wyrosły poza opuszki, to zaraz jakiś się ukruszył i musiałam wszystkie obcinać.
Ale jak ktoś się lubi bawić w olejowanie paznokci, to ten sztyft może być fajny i przede wszystkim jest bardzo wygodny w używaniu w przeciwieństwie do odżywek w formie olejku, bo z niego wychodzi coś o konsystencji podgrzanego masła shea.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 20:45   #3982
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Zimtstange Pokaż wiadomość
Polecicie jakąś dobrą odżywkę do paznokci?


Nałożyłam dziś maseczkę z nagietkiem JMO i miałam trzymać ją 20 min, ale zasnęłam i trzymałam ponad godzinę Skóra super nawilżona i gładka, zaczerwienienia mniej widoczne. Podoba mi się.


Na zdjęciach moje ostatnie nabytki. Zaszalałam ze środkami czystości Brakuje jeszcze żelu do toalet Method, bo został przypadkowo pominięty, ale obsługa sklepu Iwos już się tym zajęła i nie było problemów
Czekam jeszcze na paczkę z iHerb (już 2 tygodnie... zaczynam się niepokoić), próbki dwóch kremów Lush Botanicals i aloesowy krem do rąk Santaverde.
Miałam ten płyn do naczyń i uważałabym na niego- zmasakrował mi skórki ; a jak doczytałam skład, to okazało się, że zawiera SLS
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 21:46   #3983
Zimtstange
Raczkowanie
 
Avatar Zimtstange
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Lubię sztyft/pędzelek Alverde KLIK. Co prawda stosuję głównie na skórki, bo paznokcie polepszyły mi się tylko podczas przyjmowania końskich dawek cynku i teraz na antykoncepcji hormonalnej. Wcześniej mogłam wcierać w nie przeróżne odżywki i tak ledwo wyrosły poza opuszki, to zaraz jakiś się ukruszył i musiałam wszystkie obcinać.
Ale jak ktoś się lubi bawić w olejowanie paznokci, to ten sztyft może być fajny i przede wszystkim jest bardzo wygodny w używaniu w przeciwieństwie do odżywek w formie olejku, bo z niego wychodzi coś o konsystencji podgrzanego masła shea.
Dzięki, poczytam o nim

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;63339141]Miałam ten płyn do naczyń i uważałabym na niego- zmasakrował mi skórki ; a jak doczytałam skład, to okazało się, że zawiera SLS [/QUOTE]

O którym płynie piszesz? Attitude czy Method?
Ja w sumie i tak używam rękawiczek do mycia naczyń, bo moje dłonie źle reagują na każdy płyn.
Zimtstange jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 21:54   #3984
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Zimtstange Pokaż wiadomość
Dzięki, poczytam o nim



O którym płynie piszesz? Attitude czy Method?
Ja w sumie i tak używam rękawiczek do mycia naczyń, bo moje dłonie źle reagują na każdy płyn.
Chyba, że tak; ja jakoś nie mogę się przyzwyczaić do rękawiczek przy sprzątaniu, chociaż w pracy używam non stop
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 22:22   #3985
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;63315191]Myślisz, że ta pianka może zastąpić peeling enzymatyczny
Działa dosyć konkretnie, ale ja też nie trzymam jej długo; natomiast po nałożeniu preparatów pielęgnacyjnych czuję takie fajne mrowienie. Szkoda tylko, że nie pachnie jakoś szczególnie (zastanawiam się, czy ten zapach nie zwietrzał czasem ), np. tak powalająco, jak Twoja woda- co to za zapach?[/QUOTE]

Chyba nie, na delikatnych cerach to tylko te kilka sekund, według instrukcji (jeśli się nie mylę, to chyba Anula pisała o podrażnieniu i buraku kiedy potrzymała piankę trochę dłużej). A trzymana w przepisowym czasie, to może być dobrym przygotowaniem skóry do peelingu enzymatycznego.
Zapach trochę słodki, jakby waniliowy?, no sama nie wiem czym ta woda pachnie Ale chce mi się jej używać, choćby i dla samego zapachu
Wyślę próbkę w sierpniu, to może Ty odgadniesz co to za zapach.

Edytowane przez sylwiusaka
Czas edycji: 2016-07-22 o 22:23
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 23:10   #3986
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość


Dziewczyny szukam brzoskwiniowego różu znacie jakiś fajny ?
Ja nie; unikam brzoskwiniowych. Dobrze mi tylko w rózowych, najlepiej w stylu baby pink.

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2016-07-22 o 23:18
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-23, 08:18   #3987
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Chyba nie, na delikatnych cerach to tylko te kilka sekund, według instrukcji (jeśli się nie mylę, to chyba Anula pisała o podrażnieniu i buraku kiedy potrzymała piankę trochę dłużej). A trzymana w przepisowym czasie, to może być dobrym przygotowaniem skóry do peelingu enzymatycznego.
Zapach trochę słodki, jakby waniliowy?, no sama nie wiem czym ta woda pachnie Ale chce mi się jej używać, choćby i dla samego zapachu
Wyślę próbkę w sierpniu, to może Ty odgadniesz co to za zapach.
Jak stosowałam codziennie to nie musiałam robić już peelingu, nie było potrzeby.
I tak ślicznego miałam buraka po zaledwie 90 sekundach ale oprócz czasowej zmiany koloru cery nic złego się nie stało nie podrażniła mnie.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-23, 09:14   #3988
Zimtstange
Raczkowanie
 
Avatar Zimtstange
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 131
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Nie czytałam Was ostatnio regularnie, więc nie wiem jakie obecnie są tutaj hity ale czy możecie polecić mi jakąś dobrą maskę/odżywkę do przesuszonych włosów? Przesusz pojawił się tego lata, niestety po tym jak zaczęłam chodzić na basen zwykłe odżywki nie wystarczają.
Zimtstange jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-23, 10:08   #3989
candeline
Raczkowanie
 
Avatar candeline
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 382
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Gdzie je kupiłaś? I jaki masz odcień różu ? Napisz co więcej o konsystencji i aplikacji ?


Dziewczyny szukam brzoskwiniowego różu znacie jakiś fajny ?
Mam z Chrimaluxe. Mogę Ci fotkę podesłać . Rouge 11. Nawet mogę Ci wysłać porządną osypke bo u mnie leży. Rzadko używam
candeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-23, 10:56   #3990
Milagr0s
Raczkowanie
 
Avatar Milagr0s
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 356
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Zimtstange Pokaż wiadomość
Polecicie jakąś dobrą odżywkę do paznokci?.
Z czystym sumieniem polecam ta odżywkę http://pl.iherb.com/Nature-s-Plus-Ul...oz-7-4-ml/7508

Jest to płyn który naklada sie na noc. Pierwszy raz w życiu przestały mi rozwarstwiać sie paznokcie! Teściowa tez ma paznokcie w takiej kondycji jak nigdy
__________________
BLOG: W oczekiwaniu na dziecko CLICK
Milagr0s jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.