Chorwacja - zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-21, 12:15   #31
mary_lou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 106
Re: Chorwacja - kto był????

Zazdroszcze pieknych wakacji !Baw sie dobrze
Z tego co pamietam to raczej woda mineralna byla w cenie piwa :/ Generalnie kraj nie narzeka na nadmiar slodkiej wody stad te ceny- jesli jedziesz autem-masz gdzie zabierac zapasy to radze zabrac najwiecej wody ile sie da.Tam latem raczej rzadko jest ponizej 30 stopni wiec na wode wydalabys majatek.Tym bardziej ze ichnia woda podawana do posilkow przypomina nasza kranowe .Inne ceny tak jak w PL - kodak po przeliczeniu kosztowal dokladnie tyle samo ( z dokl do chyba 20 gr).Acha jeszcze strasznie drogie sa banany ( po przeliceniu chyba z 14 zl/kg ) reszta cen owoców calkiem ok.Z takich bardziej egzotycznych to poleceam swieze figi mmmmiam tylko bardzo szybko sie psuja, wiec nie da sie przywiezc do domu- chyba do 5 zl/kg ( ja wszystko przeliczalam i dlatego nie pamietam w kunach :P)
Jeszcze dobre i tanie ( 2 zl/kg ) byly melony. Te same ktore sa w hipermarketach- takie okragle skorzaste,ale calkiem inaczej smakuja- dojrzale na sloncu
Generalnie oplaca sie kupowac w supermarketach na obrzezach duzych miast, ale jesli zeglujesz to jestes skazana na male sklepikiki w portach - wydawaly mi sie strasznie hmmm 'socjalistycznie puste'
Generalnie w kanjpkach ceny niewygorowane ( np winko )
no i ze starszymi to tylko po niemiecku jesli po pl nie da sie dogadac
Jeszcze raz zycze udanego pobytu
ps. Ja bylam na riwierze makarskiej ( okolice Splitu ) -polecam odwiedzenie Makarskiej-od strony morza jeszcze piekniejsza no i oczywiescie Splitu i Dubrovnika
mary_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-21, 12:43   #32
Aquila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 221
Re: Chorwacja - kto był????

Ja Chorwację pamietam trochę inaczej (zjeździliśmy Istrię wzdłuż i wszeż z bazami: Rijeka - Pula - Umag, przełom lipca i sierpnia). Niemiecki, angielski, włoski - bez problemu. Ceny jedzenia były nieco wyższe niż w Polsce (ale bez przesady), owoce były najtańsze na targach przy miasteczkach. Za 5kg arbuza płaciliśmy 2 kuny. Woda mineralna - droga - ale jej specyfika polegała na tym, że była to niesłychanie miękka woda, aż ciężko było ją pić
W sierpniu zaczyna się sezon urlopowy Włochów i Niemców - ceny idą znacznie w górę (jedzenie, parkingi, kempingi, nawet opłata klimatyczna!). Natomiast ostatnio znajomi donieśli, że ze względu na kurs euro Chorwacja "się zrobiła droga", i żywność lepiej oragizować w Polsce.
Pozdrawiam
Aquila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-22, 08:16   #33
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Chorwacja - kto był???? Strach przed słońcem

Zaopatrzyłam się w balsamy Erisa +30 UVA/UVB (5 tubek), nie wiem tylko, co ja mam jeszze zabrać z takich kosmetyków po-słonecznych? Muszę się jednak troszkę wystawić na to słońce, przecież nie będę siedziała przez cały dzień pod pokładem i czytała starej "Wyborczej" lub swojej makulatury Chyba trzeba jakiś balsam pom opalaniu, kurczę, jak to jest - smaruje się tym na wieczór, na noc, po zachodzie słońca? Po prysznicu? JAKI BALSAM MAM SOBIE KUPIĆ? A co zrobić, kiedy stosuję jeszcze balsam ujędrniający? ProszĘ, napiszcie coś, bo ja jestem kompletnie zielona, jeśli chodzi o opalanie....
Dzieki za wszytkie porady, gdyby komuś coś się jeszcze przypomniało, niech napisze, za wszystkie rady i przestrogi jestem niezmiernie wdzięczna.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-22, 08:40   #34
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Chorwacja - kto był???? Strach przed słońcem

Po opalaniu to warto kupic ten krem Eris (Lirene). Jest dobry, fajnie chlodzi, ale slabo nawilza, dlatego ja go stosowalam tylko np na ramiona jak juz czulam ze slonce zbyt powaznie je przypieklo. Najlepiej zaopatrzyc sie w cos bardzo dobrze nawilzajacego, bo slonce strasznie wysusza skore, i mysle, ze taki balsam po opalaniu bedzie ok. Warto pamietac, zeby zmywac z siebie filtry z calego ciala, wiec milo zaopatrzyc sie w cos fajnego do mycia. Ja w tym roku mialam kremowy olejek pod prysznic Nivea i byl super. Do tego przydalaby sie jakas mala kostka peelingujaca, lub delikatny peeling

Dlatego zamiast na konkretny kosmetyk po opalaniu postawilabym na jakis super-nawilzajacy balsam A z tymi balsamami ujedrniajacymi..hmm...ja stosuje tylko na nogi, wiec robilam tak, ze najpierw sie smarowalam nim, a pozniej np po wieczoranym spacerze smarowalam czyms nawilzajacym

To moja metoda i sie sprawdza. Opalenizna dlugo sie utrzymuje, skora nie schodzi itp.

Cheetah

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 13:18   #35
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Wróciłam zatem.....

Uff, nareszcie w domu. Dlaczego każdy urlop jest taki stresujący? Miało być gorąco, słonecznie i tanio. Było zimno, deszczowo-borowo i drogo. Ceny po prostu zwaliły mnie z nóg. Przezornie z Misiem wykupiśmy przed wyjazdem pół Tesco, zgrzędzenie, że nie zabiera się drzewa do lasu minęło, jak Misiowi opadła szczęka w supermarkecie, gdzie poszliśmy uzupełnić zapasy przed wypłynięciem. Za dwa liche ogórki zapłaciliśmy 7 kun (ok. 5 zł). Cena reszty produktów spożywczych - podobnie. KTO JEDZIE DO CHORWACJI, niech się zabezpieczy w gorące kubki, albo przygotuje znaczną ilośc pieniędzy. Za fajną rybkę w najnormalniejszej na świecie restauracji trzeba zpłacić najmnkej 160 kun, czyli ok. 140 zł. Tanie były sardynki z puszki, więc pocieszliśmy się zamiennikiem Za cztery kawałeczki kiełbasy trzeba zapłacić ok. 16 zł, więc poszły wszyskie konserwy. Kilogram arbuza jest 3 razy droższy niż w Polsce, więc puknęliśmy się czoło. Nadrobiliśmy brzoskwiniami (średnio 6-7 zł za kilo), ale za to tak słodkie, że w Polsce takich nie ma. Warto spróbować pizzy, ponieważ jest naprawdę znakomita - widac włoskie wpływy.
Wiało, lało, bora że hej, 6 stopni, 30 węzłów. Siedzieliśmy praktycznie cały czas w sztormiakach. Przechyły, ludzie latali po pokładzie jak wyłowione z morza śledzie.
Po ciężkim dniu szłam zwykle na trag nieco się wzmocnić i zakupić co nieco z lokalnych tunków, raz śliwowica (nie kupujcie mocniejszej niż 60-65%) tak dała mi w kość, że zupełnie nie mogłam się podnieść. Siedziałam pod kościołem (pod który sączyłam sobie trunek) do północy, aż znalazła mnie załoga. Nie mogłam się ruszyć, choć umysł miałam bardzo sprawny
Poza tym przez dwa słoneczne dni udało mi się opalić w następujący sposób:
- twarz i szyję
- stopy (z wzorkami od sandałów)
- ręce (do nadgarstków)
- poza tym raz położyłam się w samym staniku w koi, do której padało słońce, spałam sobie spokojnie na jednym boku i mam na plecach przepiękny kształt okna jachtowego łącznie z klamkami. Plecy są białe, wzór okienka - brązowy. Misio ma odbite majtki i pasek od zegarka. Poza tym jest brązowy.
Nie używałam żadnych balsamów, smarowałam się tylko w miejscach "eksponowanych", standardowo 30 UVA/UVB, ale i tak mnie zbrązowiło. Mam fajną brązową twarz i białe ramiona. Wobec tego dziękuję za dzisiejszy deszcz, bo mogę sobie spokojnie chodzić z długim rękawem.
Faktycznie - w Chowacji jest co zwiedzać, choć ciężko połączyć zwiedzanie z żeglowaniem. Trogir, Zadar - miasta jak z bajki - polecam, jeśli ktoś lubi włoskie klimaty.
Ale fajnie było iść dziś rano do sklepiku i kupić sobie białego sera! Cieszyłam się jak dziecko
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 13:30   #36
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Wróciłam zatem.....

A mi tu lekarz mojego dziecka wciskal tydzien temu, ze na Chorwacji jest smiesznie tanio
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 13:44   #37
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: Wróciłam zatem.....

hmmm...wiesz co Helenko..dzisiaj kolega wrócił po 2-ch tygodniach do pracy..był właśnie w Chorwacji..Jakiś taki nieopalony wrócił i coś tam bąkał pod nosem że tam zawsze piekna pogoda i że tanio...hmmm klamczuszek
A swoja droga fajnie opisujesz, wiem, że mialaś wakacje do *** ale wielkiew sorry jak czytałam smialam sie na glos
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-02, 14:35   #38
Leona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 19
Re: Wróciłam zatem.....

Hello, czytam o Chorwacji i nie wierzę!!! Byłam tam rok temu i to były moje najlepsze wakacje w życiu. Oto jak wygląda Chorwacja - ale uwaga w maju!!! - ceny za apartament (2 pokoje, kuchnia i wielki taras) to 17 euro (wynegocjonowne z 25), obiad i napoje droższe o 2,3 zł w porównaniu do Polski (a nie mieszkam w drogiej Stolicy, tylko w małej mieścinie). Plaża piękna, słońca w nadmiarze, cudnie... Chcę wrócić tam w przyszłym roku, teraz już wiem, że nie zrobię tego w pełnym sezonie (lipiec, sierpień), tylko wcześniej. Dziewczyny, wierzcie mi - pułudnie Chorwacji (okolice Dubrovnika) to raj na ziemi, a byłam, dla porównania w Hiszpanii, Włoszech, Tunezji i Dominikanie.
Leona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 14:36   #39
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: Wróciłam zatem.....

Witaj Heluś
Włączam Wizaż, a tu widze taaaka niespodzianka
Ja tez słyszałam ostatnio, ze w Chorwacji drogo, ale teraz to mam juz na bank potwierzone przez Ciebie. Szkoda, że chociaz ładnej pogody było tak mało, ale takie okno na pleckach, to całkiem oryginalny wzór...
Jak byłam 5 lat temu w Hiszpanii, to pamiętam, że wycieczka była bez wyżywienia i wiekszość dziewczyn wciągała jogurty Danone, wypadały tak coś trzydzieści kilka groszy za sztukę! Inne produkty także cenowo nie odbiegały zbytnio od polskich warunków, jedne były tańsze, inne ciut droższe, wiadomo droższe były napoje i wcale nie takie najtańsze owoce sezonowe, ale na ceny jakoś nie narzekałam
Schudłam cztery kilo w 10dni, ale za to zwiedziłam sporo i przywiozłam dwie sukienki i torebkę z wyprzedaży! Opłacało się głodować
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 11:14   #40
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Chorwacja wyspa Hvar vs Grecja Riwiera Olimpijska - doradźcie :)

teraz ja proszę o pomoc. Zastanawiam sie gdzie by tu pojechać na wakacje.... od chorwacji odstarszają mnie ceny a od Grecji - olimpiada . Myślę jeszcze Korfu, choc cenowo drożej wychodzi.
Kochane wizażanki, czy macie jakies wspomnienia z pobytu w tych miejscach, co byście polecały ?
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 11:59   #41
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Chorwacja wyspa Hvar vs Grecja Riwiera Olimpijska - doradźcie :)

Jeśli lubisz coś poza leżeniem na plaży, to polecam Turcję, szczególnie podróż po róznych miastach. Piękne zabytki, ciekawy kraj, przemili ludzie, NISKIE CENY .
Ja za trzy tygodnie jadę natomiast do Transylwanii (Rumunia i Mołdawia). Zdecydowanie nie z wycieczką, ale na własną rękę (ekipa zmotoryzowana) - chcę poznać to niezwykłe miejsce w Europie. Dlaczego? Odpowiedź w książce Stasiuka "Podróż do Babadag"
Pozdrawiam i życzę wakacji pełnych wrażeń
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-04, 12:15   #42
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: Chorwacja wyspa Hvar vs Grecja Riwiera Olimpijska - doradźcie :)

Helenko dzięki . W Turcji byłam, niestety chyba dość nieszczęśliwie trafiłam do niemiłosiernie zatłoczonej Alanyi - jakos nie urzekło mnie to miejsce.
Po za tym mam wyjątkowo bojaźliwą rodzinkę (mama i teściowa) i nie chcemy z miśkiem przyprawiac je o palpitacje i stan przedzawałowy wyprawą w tereny zagrożone potencjalnym terroryzmem i atakami Alkaidy (ale to one tak uważają my sie nie boimy ). No w każdym razie już ostatnio bardzo nasz wyjazd przeżyły, na dzień dobry po powrocie dostałam solidną burę od mojej mamy (bo na domiar złego wracalismy samolotem w rocznicę ataku na WTC), zakonczoną słowami "i żeby mi to było ostatni raz"

A w Transylwanii uważaj na Hrabiego D. i jego świtę , i opisz wrażenia po powrocie, koniecznie
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 12:28   #43
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Chorwacja wyspa Hvar vs Grecja Riwiera Olimpijska - doradźcie :)

Jeśli chodzi o Trurcję, to podróżowałam po całym kraju, w Alanyi na szczęście nie byłam, mieszkałam każdego dnia w innym domu u innego miłego gospodarza, raz spałam w sadzie, raz w oborze. Rewelacja. O mało nie zostałam sprzedana za żywą gotówkę, bo chłopakom skończyły się pieniądze, ale uratowła nas limit kredytowy Pewnie teraz byłabym szczęśliwą tutecką żoną walczącą o prawa tureckich kobiet
A na Transylwanię przygotowałam sobie metrowy wianuszek czosnku, powiedziałam, że bez niego się nie ruszam i guzik mnie obchodzi, że będzie śmierdziało w samochodzie.
Bez czosnku nie jadę. Przed wyjazdem kontrolnie przygotuję ze dwa osinowe kołki, bo wprawdzie wiem, że wampirów tam nie ma, ale ja mam zawsze pecha i jak znam życie, to go spotkam
A może Bułgaria? Rok temu zjeździłam ją wzdłuż i wszerz, zachwycając się zabytkami prawosławia i niezwykłym duchem starochrześcijańskiej kultury. Poza tym jest tam TANIO. Przepraszam, że jestem monotematyczna, ale tej cholernej Chorwacji to do końca życia nie zapomnę
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 12:50   #44
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: Chorwacja wyspa Hvar vs Grecja Riwiera Olimpijska - doradźcie :)

Hehe, jak starczy miejsca w samochodzie to weź jeszcze krucyfiks i wodę święconą, ponoc pomaga . Wiadomo ze wampiry nie istnieją, ale strzeżonego....

Co do Chorwacji to własnie po przeczytaniu Twoich wrażen zaczęłam sie zastanawiac czy to aby na pewno dobry pomysł. Niby przydałoby się schudnac te parę kilo, ale ja tak nie lubie gorących kubków, szczególnie na wakacjach.
Prawdę mówiąc najbardziej marzy mi się żeby się walnąc na żółtym piaseczku i porządnie wymoczyc 4 literki w słonej wodzie, i żeby nie bylo za dużo rozwrzeszczanych turystów z dzidziorami . Ale Bulgaria to też jest myśl
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 16:52   #45
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Unhappy Chorwacja

Mam pytanko - czy któraś ma "sprawdzone" adresy w Chorwacji ? Planuję tam się wybrać pod koniec sierpnia i szukam ofert na różnych stronach , ale niektóre zabijają mnie cenowo .
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 21:28   #46
Martinaf
Rozeznanie
 
Avatar Martinaf
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 846
GG do Martinaf
Cool Dot.: Chorwacja

Cytat:
Napisane przez kaYa
Mam pytanko - czy któraś ma "sprawdzone" adresy w Chorwacji ? Planuję tam się wybrać pod koniec sierpnia i szukam ofert na różnych stronach , ale niektóre zabijają mnie cenowo .
Kajo Ja może tak troszeczke pomoge W tamtym roku byłam na wakacjach w Chorwacji w miejscowości Novi Vinodolski Z całego serca polecam bo widoki naprawdę piękne Mieszkałam tam w świetnym apartamencie z trzema balkonami itd niestety nie pamiętam jak sie nazywał,,,możliwe nawet, że nie miał nazwy Jeśli mi się uda to zamieszzce jakieś zdjęcia

Pozdr.

Tiaa oczywiście, ze za duze....przepraszam...ale zapewniam ze tam jest ślicznie a przynajmniej ja tak uważam
Martinaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 21:29   #47
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Smile Dot.: Chorwacja

Heja
www.adriatyk.pl
Suppppper
Chorwacja jest the best gorąco polecam
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 22:21   #48
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Chorwacja

Cytat:
Napisane przez kaYa
Mam pytanko - czy któraś ma "sprawdzone" adresy w Chorwacji ? Planuję tam się wybrać pod koniec sierpnia i szukam ofert na różnych stronach , ale niektóre zabijają mnie cenowo .
Jesli chcesz zobaczyc prawdziwe piekno Chorwacji to polecam poludnie. To kawal drogi, fakt, ale na przyklad tanie linie Sky Europe lataja do Dubrownika. Piekne miasto. W zeszlym roku bylam z lubym na wyspie Korcula, bylo przeslicznie, szczegolnie samo miasteczko Korcula - to taki mini Dubrownik. My mieszkalismy w czesci Lumbarda, tam moze bylo troche tloczno, ale za to trafilismy do fantastycznego pensjonaciku, gdzie gospodyni codziennie serwowala jedzenie, dostawalismy taka kolacje, ze przytylam chyba z 50 kilo Swiezo zlowione kalmary, biale ryby, no pysznosci same
W restauracjach w Chorwacji generalnie porcje sa nieduze, obsluga taka sobie (cos jak we Wloszech), wiec jesli bedziesz miec opcje domowego zarelka, to bierz
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 12:34   #49
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Wakacje w Chorwacji :)

Nie wiem czy to akurat dobre miejsce na taki watek, ale coz nic lepszego nie przyszlo mi na mysl. Znalazlam dosc tania oferte na tydzien w Chorwacji. Chcialam sie dowiedziec czy ktoras z was byla moze na wyspie Pag? Konkretnie w miescie Pag lub innym duzym miescie na tej wyspie? Jak wrazenia? Podzielcie sie tez ewentualnie przemysleniami na temat tamtejszych cen zywnosci, bo planuje wynajac tylko apartament, a wyzywieniem zajac sie sama. Ile euro nalezaloby wziac ze soba?? Dodam ze mysle o wyjezdzie sierpien/wrzesien albo juz we wrzesniu. Prosze jesli macie jakies wspomnienia to wpisujcie, bo zastanawia sie czy warto tam jechac. Pozdrawiam.
Masza_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 12:55   #50
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez Masza_20
Nie wiem czy to akurat dobre miejsce na taki watek, ale coz nic lepszego nie przyszlo mi na mysl. Znalazlam dosc tania oferte na tydzien w Chorwacji. Chcialam sie dowiedziec czy ktoras z was byla moze na wyspie Pag? Konkretnie w miescie Pag lub innym duzym miescie na tej wyspie? Jak wrazenia? Podzielcie sie tez ewentualnie przemysleniami na temat tamtejszych cen zywnosci, bo planuje wynajac tylko apartament, a wyzywieniem zajac sie sama. Ile euro nalezaloby wziac ze soba?? Dodam ze mysle o wyjezdzie sierpien/wrzesien albo juz we wrzesniu. Prosze jesli macie jakies wspomnienia to wpisujcie, bo zastanawia sie czy warto tam jechac. Pozdrawiam.
Ja byłam w Chorwacji parę lat temu na wyspie Ciovo. Co do cen to nie jestem Ci teraz w stanie powiedzieć, bo nie wiem jak się tam zmieniło od czasu kiedy byłam. Mogę natomiast polecic fantastyczną stronkę:

http://www.cro.pl/

na forum dowiesz się dosłownie wszystkiego
Od ceny żywności, ceny paliwa, to co warto zwiedzić czego nie, opisane chyba wszystkie możliwe regiony Chorwacji.
Serdecznie polecam. Heh i dobra rada zanim zadasz pytanie przeszukaj forum za pomocą wyszukiwarki, bo oni strasznie nie lubią jak pytania się powtarzają Ale to chyba tak jest na każdym forum
W każdym bądź razie serdecznie polecam

ps. sama bym się chętnie wybrała w tym roku
ps. jak będzie wyglądał dojazd? czy będziesz miała możliwość po drodze odwiedzić Plitvice?

edit: a jeszcze co do Twojego pytania czy warto jechać - WARTO !!!
postaram się załączyć zdjęcia z Plitvic, są słabej jakości, bo skanowane, ale może Cię przekonają
3 zdjęcie jest z wieży kościelnej w Splicie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WIDOK5.JPG (103,7 KB, 227 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WIDOK2.jpg (116,9 KB, 227 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SPLIT.jpg (26,7 KB, 347 załadowań)
__________________


Edytowane przez irkax
Czas edycji: 2006-06-08 o 13:25
irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 13:06   #51
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Warto napewno ja byłam pare lat na wyspie Krk i byłam bardzo zadowolona. Dojechaliśmy tam wtedy swoim samochodem prze Austrię, Włoch (tu zwiedziliśmy Triest) i dalej przez Słowenię do Chorwacji ( w Chorwacji zwiedziliśmy jeszcze miasto: Pula, naprawdę warte zobaczenia )

: ) Myślę, że w biurze podróży zanajdziesz dużo inforamcji cennych.
__________________


Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2007-03-07 o 19:25 Powód: post pod postem -prosze korzytsac z edycji
Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 13:36   #52
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez Nadin
Warto napewno ja byłam pare lat na wyspie Krk i byłam bardzo zadowolona. Dojechaliśmy tam wtedy swoim samochodem prze Austrię, Włoch (tu zwiedziliśmy Triest) i dalej przez Słowenię do Chorwacji ( w Chorwacji zwiedziliśmy jeszcze miasto: Pula, naprawdę warte zobaczenia )
Nadin, dokładnie ta sama trasa i też wyspa Krk
Byłam 2 razy i zazdroszczę Masza wakacji w tym roku, Chorwacja jest naprawdę piękna.
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 14:16   #53
Masza_20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Dzieki dziewczyny Zawsze mozna na was liczyc. Dzieki tez za linka do forum! Naprawde skarbnica wiedzy! Dzieki raz jeszcze!
Masza_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 14:22   #54
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez Masza_20
Dzieki dziewczyny Zawsze mozna na was liczyc. Dzieki tez za linka do forum! Naprawde skarbnica wiedzy! Dzieki raz jeszcze!
i na opiniach tamtych ludzi można naprawdę polegać, wielu z nich jeździ do Chorwacji co rok od 10 lat

ehh rozmarzyłam się..może nawet na marzeniach się nie skończy
Ja bym się wybrała najchętniej w okolice Dubrovnika, bo ostatnim razem nie udało nam się go zwiedzić, a ponoć jest przepiękny

ps. polecam zakup aparatu do robienia zdjęć pod wodą
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 16:51   #55
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez Nadin
Warto napewno ja byłam pare lat na wyspie Krk i byłam bardzo zadowolona. Dojechaliśmy tam wtedy swoim samochodem prze Austrię, Włoch (tu zwiedziliśmy Triest) i dalej przez Słowenię do Chorwacji ( w Chorwacji zwiedziliśmy jeszcze miasto: Pula, naprawdę warte zobaczenia )
Chciałam sprostować nie byłam tam pare lat , oj a bardzo bym chciała Tylko 2 tygodnie
A byłam tam pare lat temu
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 13:39   #56
Cinanter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 46
Cool Chorwacja samochodem,zapraszam..

Witam dziewczyny..
Nie wiem czy dobrze robie zakładając tu ten wątek i mam nadzieje,iż drogi moderator mnie nie zlinczuje(bardzo,ładnie o to prosze).

W okolicach 4 sierpnia jade z moim ukochanym na 14-20 dni do Chorwacjii (wszelkie terminy do dogadania),samochodzikiem i szukamy pary,która miałaby ochote pojechać z nami.W czworke zawsze raźniej,taniej i bezpieczniej.

Wycieczka raczej po kosztach jak najtanszych (jeszcze jestesmy studentami) ,czyli spanie na kempingach, w samochodzie (da sie) czy nawet pod gołym niebem... Chcemy zobaczyc jak najwiecej urokliwych miejsc ale także troszke poleniuchować,ewentualnie mozna by pojechac nawet gdzies dalej (za Chorwacje).. Tak jak mówie wszystko można ustalić, a plany pozmieniać
Jesli któraś z Was wraz z ukochanym była by zainteresowana to zapraszam na priva
Pozdrawiam!!!!!!!!!
Cinanter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 19:07   #57
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Smile Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

hej
co prawda troche nie na temat,bo ja juz raczej do chorwacji nie pojade, bylam tam juz 2 razy i bylam zachwycona ale ceny sa masakryczne i ciagle rosna.
w kazdym razie bylismy we trojke w zeszlym roku wlasnie autem po chorwacji.

to bylo na przelomie sierpnia i wrzesnia wiec bylo duzo taniej. w sezonie jest chyba trudniej jesli chodzi o kase no i miejsce na campingu. w kazdym razie jesli moglabym cos doradzic czy podpowiedziec na temat trasy,fajnych miejsc czy czegokolwiek to wal smialo.

pozdrawiam i zycze super udanych wakacji w chorwacji (ale mi sie rymnelo)
pozdrowionka
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 09:47   #58
Agatka152
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kobyłka
Wiadomości: 9
GG do Agatka152
Chorwacja - kwatery

Witam wszystkich! Mam pytanie: jade we wrzesniu samochodem do Chorwacji - czy wie ktoś gdzie sa tanie kwatery lub campingi, i czy moglibyscie podac ceny za dobe. pozdrawiam

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2006-07-27 o 12:32
Agatka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 09:51   #59
Agatka152
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kobyłka
Wiadomości: 9
GG do Agatka152
Dot.: Chorwacja

hej! czy moglabys podac mniejwiecej jaka byla cena za dobe w tym pensjonacie?
Agatka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 10:00   #60
Agatka152
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kobyłka
Wiadomości: 9
GG do Agatka152
Dot.: Re: Chorwacja?????????

hej! czy mozesz podac ceny za noc na tym campingu Ewazja?
Agatka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-03 22:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.