Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-18, 11:41   #1501
patii89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 50
Question Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć Dziewczyny!

Od 1,5 roku maluje włosy różnymi rudościami (ciemniejsze - jaśniejsze). Kolor, który najbardziej mi się spodobał to
OYSTER PERLACOLOR KREM KOLORYZUJĄCY FARBA 100 ml ( 9/4 )

-niestety aktualnie ciężko dostępny. Udało mi się nabyć taką jedną (mam nadzieje, że niedługo dojdzie).

Za niedługo będę potrzebowała znowu, więc już poszukuje kolejnej farby..
Zależy mi, żeby włosy były rude (miedziane)- wpadające w w złocisty blond (zmywające się do jaśniejszego złotego). W tej farbie najbardziej podobało mi się to, że choć kolor się zmieniał (spłukiwał) to i tak włosy były błyszczące, a nie sprane.
Do tej pory korzystałam z farb m.in. firm Vitalitys, Oyster, Prosalon.



Czy któraś z was jest w stanie polecić mi kolor, który będzie najbardziej zbliżony właśnie do tego?



Bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczone wizażystki!
__________________
_PaTiS_

Edytowane przez patii89
Czas edycji: 2013-03-18 o 11:45
patii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 14:24   #1502
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez patii89 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

Od 1,5 roku maluje włosy różnymi rudościami (ciemniejsze - jaśniejsze). Kolor, który najbardziej mi się spodobał to
OYSTER PERLACOLOR KREM KOLORYZUJĄCY FARBA 100 ml ( 9/4 )

-niestety aktualnie ciężko dostępny. Udało mi się nabyć taką jedną (mam nadzieje, że niedługo dojdzie).

Za niedługo będę potrzebowała znowu, więc już poszukuje kolejnej farby..
Zależy mi, żeby włosy były rude (miedziane)- wpadające w w złocisty blond (zmywające się do jaśniejszego złotego). W tej farbie najbardziej podobało mi się to, że choć kolor się zmieniał (spłukiwał) to i tak włosy były błyszczące, a nie sprane.
Do tej pory korzystałam z farb m.in. firm Vitalitys, Oyster, Prosalon.



Czy któraś z was jest w stanie polecić mi kolor, który będzie najbardziej zbliżony właśnie do tego?



Bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczone wizażystki!
Bardziej w zloto 9.34, bardziej w rudosc 9.43 Koleston. Cenowo od 25 zlotych do 40 tubka 60 ml. Wrzuc w net numerki i zobaczysz.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 14:38   #1503
patii89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 50
Smile Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Bardziej w zloto 9.34, bardziej w rudosc 9.43 Koleston. Cenowo od 25 zlotych do 40 tubka 60 ml. Wrzuc w net numerki i zobaczysz.

Nie mogę wyszukać tego nr farby na stronach. Zadzwoniłam do sklepu (który mam niedaleko), ale Pani powiedziała, że na palecie nie mają koloru 9,43.
Mogłabyś mi wrzucić stonkę z aukcją, albo sklepem, gdzie mają taki?
__________________
_PaTiS_

Edytowane przez patii89
Czas edycji: 2013-03-18 o 14:53
patii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 14:45   #1504
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez patii89 Pokaż wiadomość
Dziękuję! Rzeczywiście, ten 9,34 - śliczny!
Korzystałaś może z tych kolorów? jak włosy wyglądają po ok. 2 tygodniach?
Mam przesuszone włosy... czy ta farba nie będzie ich bardziej wysuszać?
Ciesze sie Patti, ze pomoglam
Ja sie maluje na blondy i to sa odcienie bardzo wrazliwe na zolcenie . Wlosy mi zolkna, ale uzywam duzo ziolowych wcierek. bez nich, kolor sie trzymal miesiac bez problemow, uzywam na biezaco fioletowego szamponu dla wybicia zolcieni. Ogolnie - kolory wychodza piekne, konkretne i nasycone

Koleston kocham od dawna, jest farba trwala, dosc lagodna i ma szeroka palete kolorow. Kolory niedostepne w Pl mozna znalezc na Ebeju i kupic np z Hongkongu czy UK.

Masz przesuszone wlosy... naloz na noc troche oleju na nie 1-3 razy przed farbowaniem. Of koz rano mycie Wlosy sie troche zregeneruje, natluszcza i farba ladnie sie przyjmie.

Rude odcienie dosc splywaja, wiec nie wiem, czy nie bedziesz musiala wspomoc sie czerwona maska, albo po prostu - farbowac co miesiac i lekko przeciagac farbe po dlugosci pod koniec farbowania. No i ochrona koloru - koniecznie A z olejow - oby nie kokosowy, bo sciaga pigment, lepij jakis jojoba, argan czy zwykla oliwa

Woda, na moje oko 6-9 proc, zaleznie od koloru Twojego odrostu
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 15:06   #1505
patii89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 50
Smile Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Ciesze sie Patti, ze pomoglam
Ja sie maluje na blondy i to sa odcienie bardzo wrazliwe na zolcenie . Wlosy mi zolkna, ale uzywam duzo ziolowych wcierek. bez nich, kolor sie trzymal miesiac bez problemow, uzywam na biezaco fioletowego szamponu dla wybicia zolcieni. Ogolnie - kolory wychodza piekne, konkretne i nasycone

Koleston kocham od dawna, jest farba trwala, dosc lagodna i ma szeroka palete kolorow. Kolory niedostepne w Pl mozna znalezc na Ebeju i kupic np z Hongkongu czy UK.

Masz przesuszone wlosy... naloz na noc troche oleju na nie 1-3 razy przed farbowaniem. Of koz rano mycie Wlosy sie troche zregeneruje, natluszcza i farba ladnie sie przyjmie.

Rude odcienie dosc splywaja, wiec nie wiem, czy nie bedziesz musiala wspomoc sie czerwona maska, albo po prostu - farbowac co miesiac i lekko przeciagac farbe po dlugosci pod koniec farbowania. No i ochrona koloru - koniecznie A z olejow - oby nie kokosowy, bo sciaga pigment, lepij jakis jojoba, argan czy zwykla oliwa

Woda, na moje oko 6-9 proc, zaleznie od koloru Twojego odrostu


Do tej pory korzystałam z utleniacza 6%.
Olejek arganowy - cudo!

Aaaa to dlatego Pani powiedziała, że nie ma.. szkoda, że niedostępne w Pl.. ale będę poszukiwać, bo do tej pory to najbardziej zbliżony kolor do tego 9.4 z Oystera

Ostatnio nakładałam parafinę na włosy z żółtkiem - ale do tej pory bałam się je tak natłuszczać przed malowaniem. Myślałam, że jest na odwrót - czyli, że farba będzie się gorzej wchłaniać na włosy naoliwione.

Jeszcze raz dzięki za info! Będę poszukiwać
__________________
_PaTiS_
patii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 15:29   #1506
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez patii89 Pokaż wiadomość
Do tej pory korzystałam z utleniacza 6%.
Olejek arganowy - cudo!

Aaaa to dlatego Pani powiedziała, że nie ma.. szkoda, że niedostępne w Pl.. ale będę poszukiwać, bo do tej pory to najbardziej zbliżony kolor do tego 9.4 z Oystera

Ostatnio nakładałam parafinę na włosy z żółtkiem - ale do tej pory bałam się je tak natłuszczać przed malowaniem. Myślałam, że jest na odwrót - czyli, że farba będzie się gorzej wchłaniać na włosy naoliwione.

Jeszcze raz dzięki za info! Będę poszukiwać
No to dalej uzywaj 6 proc
Jak ten Oyster znajdziesz, to pozostan przy nim. Jest o niebo bardziej ekonomiczny, a skoro jestes z niego zadowolona, nie warto zmieniac
Parafina jest ok, ale dziala troche jak silikon - ni odzywia, a ochrania i tworzy powloke na wlosie. Moze to stanowic bariere dla farby. Wlosy normalnie olejuj czystymi organicznymi olejami, ale do samego farbowania niech beda takie dwu-trzydniowe bez oleju .

Ps. Zaraz sama sie bede farbowac
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 15:57   #1507
patii89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 50
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
No to dalej uzywaj 6 proc
Jak ten Oyster znajdziesz, to pozostan przy nim. Jest o niebo bardziej ekonomiczny, a skoro jestes z niego zadowolona, nie warto zmieniac
Parafina jest ok, ale dziala troche jak silikon - ni odzywia, a ochrania i tworzy powloke na wlosie. Moze to stanowic bariere dla farby. Wlosy normalnie olejuj czystymi organicznymi olejami, ale do samego farbowania niech beda takie dwu-trzydniowe bez oleju .

Ps. Zaraz sama sie bede farbowac
O! to powodzenia w malowaniu

Olejek arganowy nakładam po każdym myciu.
Jaki olejek powinnam nałożyć na całe wlosy, jako taką maseczke?

Kiedyś słyszałam też - że jeśli chcemy aby kolor utrzymał się na dłużej to powinno się kolor podstawowy (7.0, 8.0, 9.0 itp) nałożyć na włosy, ale bez utleniacza - samą farbe! a potem dopiero kolor, który chcemy...
Może słyszałaś o takim malowaniu?

Czy ktoś może to potwierdzić/obalić?
__________________
_PaTiS_
patii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-18, 16:34   #1508
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez patii89 Pokaż wiadomość
O! to powodzenia w malowaniu

Olejek arganowy nakładam po każdym myciu.
Jaki olejek powinnam nałożyć na całe wlosy, jako taką maseczke?

Kiedyś słyszałam też - że jeśli chcemy aby kolor utrzymał się na dłużej to powinno się kolor podstawowy (7.0, 8.0, 9.0 itp) nałożyć na włosy, ale bez utleniacza - samą farbe! a potem dopiero kolor, który chcemy...
Może słyszałaś o takim malowaniu?

Czy ktoś może to potwierdzić/obalić?
Tak na calosc jak maseczke, recznik na poduszke, i na cala noc

Tak, to jest prepigmentacja. Mozesz farbe dac bez lub ze slabym utleniaczem np. 2-3 proc. To wzmacnia pozniejsza farbe, bo dostarcza pigmentu podstawowego wlosom rozjasnianym - przez co jego pozbawionym.
Potem kladziesz farbe docelowa po wczesniejszym zmyciu tej mieszanki 8.0 czy 9.0.

O tu masz o pigmentacji
http://kokardka-mysi.blogspot.se/2013/03/pigmentacja-wosow-po-balejazu-z.html

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-03-18 o 16:37
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 17:32   #1509
patii89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 50
Smile Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Tak na calosc jak maseczke, recznik na poduszke, i na cala noc

Tak, to jest prepigmentacja. Mozesz farbe dac bez lub ze slabym utleniaczem np. 2-3 proc. To wzmacnia pozniejsza farbe, bo dostarcza pigmentu podstawowego wlosom rozjasnianym - przez co jego pozbawionym.
Potem kladziesz farbe docelowa po wczesniejszym zmyciu tej mieszanki 8.0 czy 9.0.

O tu masz o pigmentacji
http://kokardka-mysi.blogspot.se/2013/03/pigmentacja-wosow-po-balejazu-z.html

Guacamole
Dzięki wielkie za wszystkie informacje!
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę miłego wieczoru
__________________
_PaTiS_
patii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 19:11   #1510
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez patii89 Pokaż wiadomość
Od 1,5 roku maluje włosy różnymi rudościami (ciemniejsze - jaśniejsze). Kolor, który najbardziej mi się spodobał to
OYSTER PERLACOLOR KREM KOLORYZUJĄCY FARBA 100 ml ( 9/4 )
a powiedz mi czy ta farba jest na prawdę trwała??? i w ogóle jakieś swoje odczucia na jej temat??? bo może znajdę coś fajnego w ich palecie

a Kallos chyba niedostatecznie pokrywa moje włosy, albo takie włosy mam, ale jak farbowałam drogeryjnymi to nie miałam tego problemu...
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 19:22   #1511
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez patii89 Pokaż wiadomość
Guacamole
Dzięki wielkie za wszystkie informacje!
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę miłego wieczoru
Prosze, prosze
Podziel sie info, jak Ci poszlo poszukiwanie farby i farbowanko
Powodzenia
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-18, 19:26   #1512
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

spodobał mi się kolorek 7/7 z tego Oyster

i ja chętnie zmieszałabym go z 7/4 ciekawe co by wyszło
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 21:27   #1513
Maaguchaa
Raczkowanie
 
Avatar Maaguchaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 192
Koloryzacja trwala czyli ktora wybrac

Ceny praktycznie identyczne wiec pytanie odnosnie ktora wybrac?
Color Artego 150ml
Color Creme Ce-Ce 125ml

Wlosy rozjasnialam calosciowo 3 lata temu resztki rozjasnianych mam na koncowkach kilka cm ok 8. Wrocilam na nature ponad 2 lata temu farba naturia palona kawa z joanny. Splukala mu sie ale dobrze sie czulam w tyn ciemnym kolorze i pqsowalo mi gdyz jestem typem urody zima. Tania farba tandetny efekt ale czego wymagac od joanny. Mam naturalne ombree hair a wczoraj zamalowalam wlasnie palona kawa moja czerwona rozjasniana grzywke i znow mam zachcianke farbowania . Czy po tqkim zasie moga mi wyjsc zielone wlosy ? Ktora farbe polecacie?
Maaguchaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 13:34   #1514
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez patii89 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

Od 1,5 roku maluje włosy różnymi rudościami (ciemniejsze - jaśniejsze). Kolor, który najbardziej mi się spodobał to
OYSTER PERLACOLOR KREM KOLORYZUJĄCY FARBA 100 ml ( 9/4 )

-niestety aktualnie ciężko dostępny. Udało mi się nabyć taką jedną (mam nadzieje, że niedługo dojdzie).

Za niedługo będę potrzebowała znowu, więc już poszukuje kolejnej farby..
Zależy mi, żeby włosy były rude (miedziane)- wpadające w w złocisty blond (zmywające się do jaśniejszego złotego). W tej farbie najbardziej podobało mi się to, że choć kolor się zmieniał (spłukiwał) to i tak włosy były błyszczące, a nie sprane.
Do tej pory korzystałam z farb m.in. firm Vitalitys, Oyster, Prosalon.



Czy któraś z was jest w stanie polecić mi kolor, który będzie najbardziej zbliżony właśnie do tego?



Bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczone wizażystki!
ja mam włosy farbowane jasnym miedzianym blondem z Chantala i bardzo jasnym miedzialnym blondem z Chantala, także z pomarańczowym pigmentem. Wyglądają na włosach trochę inaczej niż w palecie, więc jak chcesz, to mogę załączyć zdjęcia. Polecić mogę z czystym sumieniem, bo od czerwca używam tych farb. Cena też rewelacyjna - na allegro 11 zł za tubkę 120ml.


Dziewczyny, naprawdę żadna nie korzystała z Subrina Color Unique
9/5, 10/45 albo 10/65?
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 13:59   #1515
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Maaguchaa Pokaż wiadomość
Ceny praktycznie identyczne wiec pytanie odnosnie ktora wybrac?
Color Artego 150ml
Color Creme Ce-Ce 125ml
nie używałam żadnej z nich, sama teraz myślę jaką farbę kupić... z profesjonalnych to uzywałam tylko Kallos KJMN i Allwaves.

Cytat:
Napisane przez selena004 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, naprawdę żadna nie korzystała z Subrina Color Unique
9/5, 10/45 albo 10/65?
niestety
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 15:01   #1516
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez selena004 Pokaż wiadomość
ja mam włosy farbowane jasnym miedzianym blondem z Chantala i bardzo jasnym miedzialnym blondem z Chantala, także z pomarańczowym pigmentem. Wyglądają na włosach trochę inaczej niż w palecie, więc jak chcesz, to mogę załączyć zdjęcia. Polecić mogę z czystym sumieniem, bo od czerwca używam tych farb. Cena też rewelacyjna - na allegro 11 zł za tubkę 120ml.


Dziewczyny, naprawdę żadna nie korzystała z Subrina Color Unique
9/5, 10/45 albo 10/65?
nie wiem jak inne kolory, ale 10.45 jest sliczny na palecie i ponoc stosunkowo dobrze sie trzyma, te farby to podrobki kolestona ze wzgledu na polyprazol - to silna substancja i niektorych uczula- u mnie powodowala wypadanie wlosow minimalne, a wierz mi trzeba sie postarac by cos sie z nimi dzialo
co do jakosci wlosow po- ja odmowilam sobie tej farby jak zobaczylam wlosy dziewczyny, ktora kupowala 10.45 i mowila, ze zawsze go uzywa - tragedia
Twoj wybor, ale subrina ma paskudne wody tez , niszcza wlosy
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 15:36   #1517
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
nie wiem jak inne kolory, ale 10.45 jest sliczny na palecie i ponoc stosunkowo dobrze sie trzyma, te farby to podrobki kolestona ze wzgledu na polyprazol - to silna substancja i niektorych uczula- u mnie powodowala wypadanie wlosow minimalne, a wierz mi trzeba sie postarac by cos sie z nimi dzialo
co do jakosci wlosow po- ja odmowilam sobie tej farby jak zobaczylam wlosy dziewczyny, ktora kupowala 10.45 i mowila, ze zawsze go uzywa - tragedia
Twoj wybor, ale subrina ma paskudne wody tez , niszcza wlosy
po 10.45 mnie trochę skóra głowy jedynie piecze. większych problemów z wypadaniem nie stwierdziłam, znaczy może tak - nie wypadają mi bardziej niż normalnie. Nie wiem, jak wyglądają włosy po używaniu tej farby 'zawsze', ale ja po mniej więcej pół roku używania tej farby (+pigment pomarańczowy) mam włosy wyglądające tak, jak w załączniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0003z.jpg (49,8 KB, 57 załadowań)
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 20:32   #1518
wymaiginowana
Raczkowanie
 
Avatar wymaiginowana
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 112
Dot.: Koloryzacja trwala czyli ktora wybrac

[QUOTE=Maaguchaa;39845763]Ceny praktycznie identyczne wiec pytanie odnosnie ktora wybrac?
Color Artego 150ml
Color Creme Ce-Ce 125ml

Farbowałam miesiąc temu color creme ce- ce Złoty jasny blond. Mam mieszane uczucia, stan włosów po farbowaniu jest bardzo dobry (to moja pierwsza profesjonalna farba). Za to złoty poblask włosów szybko się sprał, nie wiem czy to taka cecha tej farby, czy to zmiana szamponu do włosów. Ogólnie jest ok.
Piszesz, że cenowo są zbliżone, nie znam tej drugiej farby, za ce-ce zapłaciłam 14zł na efryzie + 3zł za wode w kremie. Wydaje mi się, że ta druga jest droższa.
wymaiginowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 21:47   #1519
Maaguchaa
Raczkowanie
 
Avatar Maaguchaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 192
Odp: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Kolezanka 21 w stelli...
Maaguchaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-24, 21:22   #1520
flowerboom
Raczkowanie
 
Avatar flowerboom
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 140
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej
chciałabym zacząć korzystać z profesjonalnych farb, tylko nie wiem jaką wybrać. Czy one w ogóle mają taką tendencje jak niektóre drogeryjne,ze wychodza ciemnejsze początkowo?z jakich firm w ogóle polecacie farby? Z tego co troche czytałam to Oyster i Koleston(a chyba ich nie ma w sklepie fryzjerskim koło mnie ),a moze inne?
__________________
TF 20/20
flowerboom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 09:06   #1521
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Koloryzacja trwala czyli ktora wybrac

[QUOTE=wymaiginowana;39930 354]
Cytat:
Napisane przez Maaguchaa Pokaż wiadomość
Ceny praktycznie identyczne wiec pytanie odnosnie ktora wybrac?
Color Artego 150ml
Color Creme Ce-Ce 125ml

Farbowałam miesiąc temu color creme ce- ce Złoty jasny blond. Mam mieszane uczucia, stan włosów po farbowaniu jest bardzo dobry (to moja pierwsza profesjonalna farba). Za to złoty poblask włosów szybko się sprał, nie wiem czy to taka cecha tej farby, czy to zmiana szamponu do włosów. Ogólnie jest ok.
Piszesz, że cenowo są zbliżone, nie znam tej drugiej farby, za ce-ce zapłaciłam 14zł na efryzie + 3zł za wode w kremie. Wydaje mi się, że ta druga jest droższa.
czytałam różne opinje na temat ce-ce, ale w większości wszyscy piszą że bardzo szybko się wypłukuje naa nieładny kolor.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 18:47   #1522
Agula 88
Zakorzenienie
 
Avatar Agula 88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malinowa chatka
Wiadomości: 3 890
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny szukam dalej koloru farby https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=457 prześliczny kolor wyszedł wizażynce
Moni@ może któraś z was osiągnęła taki efekt farba fryzjerską?
Agula 88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 20:15   #1523
mika_am
Raczkowanie
 
Avatar mika_am
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 369
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

też taki chciałam ale niestety nie wyszło.

Ja mam obecnie na głowie farbę Artego, gdy fryzjerka nakładała ją to mówiła, że mogę sobie odświeżyć kolor kładąc żel tej samej firmy. Już wiem dlaczego o tym wspomniała. Kolor wypłukuje się bardzo. A paradox bardzo mi się teraz podoba i już kombinuje jak osiągnąć taki kolor
mika_am jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 06:46   #1524
wymaiginowana
Raczkowanie
 
Avatar wymaiginowana
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 112
Dot.: Koloryzacja trwala czyli ktora wybrac

[QUOTE=kathy579;39965585]
Cytat:
Napisane przez wymaiginowana Pokaż wiadomość
czytałam różne opinje na temat ce-ce, ale w większości wszyscy piszą że bardzo szybko się wypłukuje naa nieładny kolor.
i to by się niestety zgadzało, więc jednak to nie od szamponu. Chyba przejdę na milaton.
wymaiginowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 07:06   #1525
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: Koloryzacja trwala czyli ktora wybrac

[QUOTE=wymaiginowana;40000 544]
Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość

i to by się niestety zgadzało, więc jednak to nie od szamponu. Chyba przejdę na milaton.
Jak szukasz farby która nie będzie sie wyplukiwac to Renee Blanche.
Tylko trzeba uważać bo ciemniej wychodzi niż na palecie.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 09:40   #1526
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Agula 88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukam dalej koloru farby https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=457 prześliczny kolor wyszedł wizażynce
Moni@ może któraś z was osiągnęła taki efekt farba fryzjerską?
oo to jestesmy we 2 ja jestem zachwycona wszystkimi kolorkami Moni@ i też szukam czegoś podobnego, ale na razie wszystkie poszukiwania spełzają na niczym...
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 20:00   #1527
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Miałam daaawno temu kolor bardzo podobny, schodziłam z czarnego do rudego, polecono mi Renee Blanche w sklepie fryzjerskim, nie powiem Wam, który odcień miałam, ale wydaje mi się, że coś z orzechowych brązów.
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 14:49   #1528
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Farby Subrina Unique

Zainteresowały mnie farby Subrina Unique, a szczególnie kolor 10/65 (najjaśniejszy blond mahoniowy). Używała może ich któraś z Was? Jak z trwałością? Czy niszczą włosy?
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 18:06   #1529
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Farby Subrina Unique

Ja używałam 12/6. Ogólnie uważam, że to dobra farba, ale nie mogę pisać jakichś superlatyw, bo ja po prostu mam bardzo niepodatne na rozjaśnianie włosy i żadna farba blond nie wychodzi na mnie jak na próbniku czy pudełku. Również wszystkie farby z wyjątkiem brązu szybko mi się spierają z włosów. Nie zauważyłam, żeby ta farba szybciej się zmywała niż inne, więc mogę powiedzieć, że raczej standardowa trwałość.

W każdym razie użyłam tego bodajże dwukrotnie, na włosy uprzednio rozjaśniane. Nie zauważyłam negatywnego wpływu na włosy, farba jak farba. Jeśli ktoś ma bardzo delikatne włosy to pewnie każda farba zaszkodzi, poza tym nie czarujmy się, każde farbowanie musi nadwyrężać włosy chociaż trochę. Włosy były błyszczące i dobrze się układały, w każdym razie. Użyłam oksydantu 12%, również Subriny.

Największym plusem tej farby jest dla mnie paleta kolorów - nie dość że dwunastki robią, to jeszcze w tak potrzebnym mi, fioletowym odcieniu!
Mogłyby być tańsze, jak na mój gust, bo ja potrzebuję co najmniej dwóch tubek na jeden raz.

Póki co, ze wszystkich farb jasny blond, które próbowałam, ta miała najlepszy efekt, pewnie ze względu na rzadko spotykany odcień.

Więc jeśli spodobał ci się jakiś konkretny odcień z ich palety, to polecam, Subrina to dobra firma a ta farba ma tak szeroką gamę kolorów, że niektóre kolory to raczej trudno by było znaleźć u innej firmy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 19:39   #1530
dianesullivan
MiaSmith
 
Avatar dianesullivan
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 146
Dot.: Farby Subrina Unique

czesc dziewczyny
farbujecie wlosy artykualmi fryzjerskimi, moze ktoras doradzic mi farbe, ktora z ciemnego blondu moze zrobic sredni blond, nie niszczac zbytnio wlosow?
wiem, ze w wiekszosci sa to kolory rude, jednak licze, ze moze znajde tutaj kogos kto mial doczynienia z podobna gama koloryzacyjna
dianesullivan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.