POMOCY!!! sucha... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-23, 14:44   #1
lol-a88
Raczkowanie
 
Avatar lol-a88
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 83
Unhappy

POMOCY!!! sucha...


Mam problem ze skora na twarzy. Moja cera jest mieszana wiec mam bardzo suche policzki. Kiedy naloze podklad jest to widoczne jeszcze bardziej a jak naloze puder brazujacy w kulkach to po paru godzinach tworza sie pomaranczowe 'placki' tak jakby ten puder zbieral sie w kilku miejscach
A nie moge zrezygnowac z uzywania podkladu, bo mam przebarwienia i male wypryski na twarzy.. Juz dawno przestalam uzywac kremy do skory mieszanej bo strasznie mnie podraznialy i bylo jeszcze gorzej, teraz uzywam tylko krem nivea ale i on nic nie pomaga peelingi pomagaja ale tylko w malym stopniu...
Nie wiem juz co robic, moze macie jakies dobre sposoby? Dziekuje z gory
lol-a88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 18:00   #2
emer
Rozeznanie
 
Avatar emer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 509
Dot.: POMOCY!!! sucha...

Moja skóra też jest po części mieszana a do tego naczynkowa. Używam kremu nawilżającego Eris z serii do cery naczynkowej, bo fajnie nawilża i do tego matuje skórę. Naprawdę uwielbiam go pod tym względem - nie jest teoretycznie matujący, więc nie wysusza skóry i jak są jakieś suche miejsca to mogę go nałożyć więcej, bo nie tworzy żadnej tłustej warstwy. A na naprawdę suche miejsca można spróbować użyć kremu Bepanthen (chyba tylko w aptekach) - jest bardzo delikatny i stosuje się go na różne zadrapania, rany, oparzenia etc.
__________________
'Signora, please stop being so sad. If you continue like this, I will be forced to make love to you. And I've never been unfaithful to my wife.'
'Under the Tuscan Sun'
emer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 11:27   #3
EwelinkaB
Raczkowanie
 
Avatar EwelinkaB
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 36
Post Dot.: POMOCY!!! sucha...

Ja również mam cerę mieszaną i dodatkowo naczynkową bardzo suchą.Też kiedyś używałam "erisa" do cery naczynkowej ale niestety mi nie słyżył...Teraz po wizycie u dermatologa testuję krem LA ROCHE-POSAY Anthelios XL AQUA-LAIT SPF 50.Krem ten chroni przed opalaniem i świetnie nawilża skórę. Niestety jest drogi jak na krem .Postanowiłam jednak spróbować i się przekonać. Jak narazie jest ok .
Niestety przy suchej cerze stosowanie pudrów i podkładów jeszcze pogarsza sprawę.Możesz stosować pudry do cery wrażliwej, jednak nie polepszy to wyglądu twarzy. Na twoim miejscu zreygnowałam bym z pudrów brązujących bo one powodują zę suche miejsca są jeszcze bardziej widoczne."Przerzuć" się na coś w odcieniu naturalnym. Pozdrawiam.I życzę powodzenia.Jak przetestuję ten krem to się odezwę
EwelinkaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 11:27   #4
mika3003
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: POMOCY!!! sucha...

Witam.
Odzywam się tu po raz pierwszy, bo nie miałam do tej pory nic ciekawego do powiedzenia.
Też mam suchą cerę, zwłaszcza na policzkach. Używałam cały czas kremów nawilżających, a czasami półtłustych i tłustych i nic to nie pomagało. Doszłam do wniosku, że mam cerę odwodnioną i to był dobry kierunek.
Kupiłam w aptece krem Dermedic nawilżający o przedłużonym działaniu dla cery suchej i odwodnionej (ok. 30,-), stosuję go na noc, a rano używam kremu Miracullum nawilżająco odżywczy z liposomami i oliwą z oliwek (ok. 5,-).
Trwa to od tygodnia, a poprawa jest. Już nie mam suchych placków. Nie jesst jeszcze idealnie, ale to dopiero początek.
Pozdrawiam
mika3003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 12:20   #5
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: POMOCY!!! sucha...

Czesc lola Tez mam cere mieszana naczynkowa miejscami bardzo sucha. Uzywam kremu Daxa Co Cery Mieszanej. Jest rewelacyjny dobrze nawilza i matuje zmniejsza pory bo i je mam rozszerzone. :/ Dwa trzy razy w tygodniu nakladam odzywiajaca maseczke na suche partie skory. Peelingu uzywam bardzo zadko.
Pozdrawiam
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 13:11   #6
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: POMOCY!!! sucha...

Zmień, kerm - widocznie nie jest odpowieni. Placki powstaja bo masz tzw. "suche skórki". Musisz robic regularnie peeling, ale tylko enzymatyczny. Nie myj twarzy często wodą, a w ogóle wodą z kranu (dopuszczalna jest tylko mineralna, termalna i gotowana). Może kup sobie na pliczki odżywkę do skóry (np. Nanobase lub Lipobase - świetne )
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.