co wybrać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-29, 10:11   #1
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126

co wybrać


hej
piszę tutaj bo liczę na Waszą pomoc.
Kończę ratownictwo med. i zastanawiam się nad dalszym studiowaniem bo z pracą ciężko. Ostatnio myślę nad inżynierią bezpieczeństwa lub inżynierią biomedyczną tylko nie wiem czy są miejsca pracy w Polsce a nie za granicą. Który z tych kierunków jest Waszym zdaniem, w połączeniu z ratownictwem, sensowny? Dodam, że ew po inżynierii bezpieczeństwa interesowałaby mnie jakaś praca właśnie w ratownictwie czy w zarządzaniu kryzysowym.
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 11:18   #2
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: co wybrać

Ciężko doradzić. Tak naprawdę po obu kierunkach nie ma perspektyw. Najlepsze z tych wszystkich jest ratownictwo medyczne jednak.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 20:43   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: co wybrać

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ciężko doradzić. Tak naprawdę po obu kierunkach nie ma perspektyw. Najlepsze z tych wszystkich jest ratownictwo medyczne jednak.
No dla kobiety to chyba nie, chyba że silnej jak mężczyzna.

Nie wiemy też, na jakiej uczelni Autorka studiuje, ale jeśli nie jest to publiczny uniwersytet medyczny czy coś w tym guście to ma rację, że szuka alternatywy. Moim zdaniem sensownym połączeniem byłoby pielęgniarstwo, ale na ten kierunek nie każdy się nadaje.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 11:03   #4
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126
Dot.: co wybrać

myślałam o pielęgniarstwie, ale jednak do tego się nie nadaję... przynajmniej tak uważam na chwilę obecną, dlatego właśnie zależy mi na planie B i myślałam o inż. bezpieczeństwa, ale nie wiem czy nie wpakuję się z deszczu pod rynnę i nie znajdę zatrudnienia :/
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 11:13   #5
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: co wybrać

Do ratownictwa medycznego będzie pasować oczywiście najbardziej pielęgniarka. Przepiszą Ci niektóre przedmioty, będziesz miała po tym pracę. Czemu nie nadajesz sie? skoro nie nadajesz sie na pielęgniarkę to czemu nadajesz sie na ratownika? gdzie chcesz pracować? Prędzej Cie wezmą na SoR lub do karetki jako pielęgniarka+ratownik własnie. Potem możesz zrobić specjalizacje jako pielęgniarka ratowniczą. Wiesz sama co chcesz robić? Jak kierunek z Politechniki ma się łączy z ratownictwem?
Jeżeli chcesz wybrać pomiędzy tymi dwoma z polibudy to ja bym brała inż. biomed.
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 20:17   #6
meganem
Raczkowanie
 
Avatar meganem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 432
Dot.: co wybrać

Cytat:
Napisane przez daria05 Pokaż wiadomość
myślałam o pielęgniarstwie, ale jednak do tego się nie nadaję... przynajmniej tak uważam na chwilę obecną, dlatego właśnie zależy mi na planie B i myślałam o inż. bezpieczeństwa, ale nie wiem czy nie wpakuję się z deszczu pod rynnę i nie znajdę zatrudnienia :/
Jeśli mogę ci doradzić, a raczej odradzić to nawet nie myśl o pielęgniarstwie. To niewdzięczny i ciężki zawód - jeśli oczywiście zamierzasz pracować w kraju. Wiem co mówię, bo mam wśród najbliższej rodziny przedstawicielki tego zawodu
__________________
Mój blog

https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=216083

E. Chodakowska :
Bikini x 22
Sukces x 19
Turbo wyzwanie x 27
Killer x 4
Metamorfoza x 3
Turbo spalanie x 5

Huragan Workout x 4
meganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 19:32   #7
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: co wybrać

Cytat:
Napisane przez meganem Pokaż wiadomość
Jeśli mogę ci doradzić, a raczej odradzić to nawet nie myśl o pielęgniarstwie. To niewdzięczny i ciężki zawód - jeśli oczywiście zamierzasz pracować w kraju. Wiem co mówię, bo mam wśród najbliższej rodziny przedstawicielki tego zawodu
Ja myślę, że tak samo ciężki jak ratownik medyczny. A wydaje mi się, że jednak z większymi perspektywami, więc jeśli ktoś dobrze się czuje w takich klimatach, to nie widzę powodu, żeby tej osobie to odradzać, bo 'to niewdzięczny i ciężki zawód'

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Stookrotka Pokaż wiadomość
Do ratownictwa medycznego będzie pasować oczywiście najbardziej pielęgniarka. Przepiszą Ci niektóre przedmioty, będziesz miała po tym pracę. Czemu nie nadajesz sie? skoro nie nadajesz sie na pielęgniarkę to czemu nadajesz sie na ratownika? gdzie chcesz pracować? Prędzej Cie wezmą na SoR lub do karetki jako pielęgniarka+ratownik własnie. Potem możesz zrobić specjalizacje jako pielęgniarka ratowniczą. Wiesz sama co chcesz robić? Jak kierunek z Politechniki ma się łączy z ratownictwem?
Jeżeli chcesz wybrać pomiędzy tymi dwoma z polibudy to ja bym brała inż. biomed.

Z tego, co wiem, pielęgniarka może więcej niż ratownik, dlatego będziesz miała duży plus na starcie. Podobno kobiety-ratowniczki są średnio mile widziane. Podobno, bo nie znam się na tym, nie zgłębiałam tematu, mogę tylko oprzeć się na tym, co słyszałam.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-09 20:32:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:16.