Prośba o poradę dotyczącą ćwiczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-01, 22:11   #1
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo

Prośba o poradę dotyczącą ćwiczeń


Schudłam - musze to przyznać. Ważyłam 69 kg - ważę 57kg. Mam 168cm wzrostu. W pasie 67cm, w udzie 47cm, w biodrach 86cm, w biuście 87cm.
I naprawde juz mi nawet moje wymiary nie przeszkadzają (no może oprócz obwodu w pasie), ale chciałabym jakoś wspomóc moje dalsze starania treningiem. Problem w tym, że szybko się męczę. Od zawsze mało ćwiczyłam, zawsze znajdowałam jakieś przeciwskazania. Teraz bez względu na wszystko chcę to zmienić. Ale nie wiem jak.

Próbowałam wykonać dzis serię ćwiczeń, ale się bardzo zmęczyłam i chociaż chciałam to nie mogłam. Jednym słowem mięśnie same mi odmówiły posłuszeństwa. Stwierdziłam, że nic na siłę. Porozciągałam się trochę i skończyłam ćwiczyć.

Nie mam pomyslu na trening. Nie chcę mieć zakwasów itd. Aerobik mnie męczy, biegać nie mam za bardzo jak. No i co mam zrobić. Pomóżcie !

Dodam, że myślałam o skakance, albo hula-hop (tylko, że nie wiem jak się je obsługuje, ale może bym na to wpadła )
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 07:00   #2
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Prośba o poradę dotyczącą ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez rambo
Nie mam pomyslu na trening. Nie chcę mieć zakwasów itd. Aerobik mnie męczy, biegać nie mam za bardzo jak. No i co mam zrobić. Pomóżcie !

Dodam, że myślałam o skakance, albo hula-hop (tylko, że nie wiem jak się je obsługuje, ale może bym na to wpadła )
Ja bym Ci poradzila zapisac sie na jakies cwiczenia /najczesciej jest to aerobik polaczony z cwiczeniami na brzuszek, pupy i nogi/ prowadzone wieczorami w salach gimnastycznych w szkolach.Na takie zajecia chodza panie w roznym wieku, wiec cwiczenia nie beda mocno obciazajace i szybko sie przyzwyczaisz i nie bedziesz sie meczyc po kilku minutach. A cwiczenia w grupie motywuja do wysilku. Co wiecej - takie zajecia sa tansze niz a silowni /okolo 60 zl za swiczenia trzy razy w tygodniu przez miesiac/.
Rozejrzyj sie, czy nie ma w Twojej okolicy ogloszen o takich zajeciach, warto sprobowac. Poprawisz kondycje, po 2-3 miesiacach bedziesz mogla bez zmeczenia cwiczyc w domku z plyta.

Skakanka wbrew pozorom jest bardzo meczaca, jesli chcesz cwiczyc dobrze. HulaHop to tez dobry pomysl, ale nie recepta na wszystko. Dolacz sobie HH w dni, w ktore nie bedziesz cwiczyc czegos innego.
powodzenia!!

Edytowane przez nekome
Czas edycji: 2006-05-02 o 10:58
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 08:49   #3
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Prośba o poradę dotyczącą ćwiczeń

Kochana, z Twojego postu wynika jak dla mnie, że chcesz mieć ćwiczenia efektywne, ale takie, żeby się nie zmęczyć. NIE ISTNIEJĄ ćwiczenia, które nie wymagają wysiłku, przykro mi. Kondycja też się sama nie pojawi - musisz ją sobie wyrobić, wydłużając z czasem czas ćwiczeń.
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.