najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-23, 15:23   #61
apapa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Cytat:
Napisane przez Nefglarien Pokaż wiadomość
st opinia na podstawie jednych zajęć, może później jest inaczej Ale z tego co mówił lektor na wyższym poziomie (B2<) jest głównie tłumaczenie artykułów i dyskusja o nich.

Zapewniam cię, że tak nie ma Ja już od dwóch lat mam zajęcia z Arkiem (właśnie na wyższych poziomach) i przede wzszystkim gadamy. Nie było zajęć, żebyśmy na lekcjach tłumaczyli jakiś tekst (chyba, że czasem zadał coś do domu, ale to były zazwyczaj ciekawe i kontrowersyjne teksty, więc i dyskusja o nich nie była nudna). Z tego co wiem u innych lektorów jest to samo. Ale każdy lubi coś innego.
apapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 12:19   #62
Nefglarien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Cytat:
Napisane przez apapa Pokaż wiadomość
Zapewniam cię, że tak nie ma Ja już od dwóch lat mam zajęcia z Arkiem (właśnie na wyższych poziomach) i przede wzszystkim gadamy. Nie było zajęć, żebyśmy na lekcjach tłumaczyli jakiś tekst (chyba, że czasem zadał coś do domu, ale to były zazwyczaj ciekawe i kontrowersyjne teksty, więc i dyskusja o nich nie była nudna). Z tego co wiem u innych lektorów jest to samo. Ale każdy lubi coś innego.
No właśnie o to mi chodziło Pisałam od siebie, więc dla nie naturalne byłoby, abym samodzielnie, przed zajęciami zapoznała się z artykułem=przetłumaczyła go, a później dyskusja o nim na zajęciach. Nie, nie, nie przypuszczałam, że na zajęciach siedzicie i tłumaczycie, absolutnie
U mnie by to jednak nie sprawdziło egzaminu, ponieważ moja bariera językowa wynika z kiepskiej wymowy, nawet podstawowych słówek i nad tym muszę popracować. Myślę, że za każdą taką barierą stoi konkretny jej powód, więc każdy z nas powinien znaleźć metodę i sposób prowadzenia zajęć, który najbardziej do nas trafia, która najbardziej uzupełnia nasze braki.
Nefglarien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 15:00   #63
chocolatebrownie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 7
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Nefglarien, aż mnie zaintrygowała twoja opinia o Co Ludzie Powiedzą. Najpierw piszesz o Prime English, że

Cytat:
lektor w danej chwili poświęca ci 100% uwagę prowadząc wtedy z tobą minikonwersację. Może wtedy wyłapać konkretne błędy zarówno gramatyczne, jak i fonetyczne, które popełniamy i położyć na to nacisk, aby je poprawić, więc są one dostosowane pod ciebie w ten sposób.
a zaraz potem o Co Ludzie Powiedzą, że

Cytat:
na zajęciach tylko posługiwaliśmy się angielskim, dyskusje w parach lub trójkach, a lektor kursuje między wami, poprawia i nasłuchuje.
i
Cytat:
Ogólnie nie miałam tutaj poczucia, że czegoś się uczę, a rosła obawa, że będę utrwalać błędy.
Czy lektor "kursując" między Wami nie poświęcał 100% uwagi każdej parze? Ja niestety musiałam wyjechać za granicę ze względów rodzinnych, ale rok chodziłam do Co Ludzie Powiedzą i 70% zajęć z Arkiem (byłam w intermediate) to były właśnie konwersacje w parach. Arek siadał z kartką przy każdej parze na 5 minut, zapisywał błędy, poprawiał nas w między czasie a potem te błędy omawialiśmy wspólnie. Mówił: 'you made a mistake: .... . What should you say instead?' I wtedy razem główkowaliśmy, ale ten co dany błąd popełnił i został poprawiony miał zakaz odzywania się. pamiętam siadaliśmy w prarach po całej sali na pufach i skrzyniach zeby nikt sobie nie przeszkadzał. No i musielismy używać słówek z handoutów, które dostawalismy do domu.

Moim zdaniem przeczysz jeszcze sama sobie, bo piszesz:

Cytat:
nauka w domu jest prostsza, bo mówienie można ćwiczyć gotują, sprzątając, myjąc się, etc
Jak moja droga możesz ćwiczyć mówienie jak jesteś sama i nikt cię nie poprawia? Wtedy właśnie utrwalają ci się błędy! Szkoda, ze nie mieszkam już w PL, ale dzięki angielskiemu u arka nie mam teraz problemów na konferencjach, w których często uczestniczę i nawet ciapaty angielski nie sprawia mi problemów. Tyle w temacie.
chocolatebrownie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 12:40   #64
Nefglarien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Cytat:
Napisane przez chocolatebrownie Pokaż wiadomość
Czy lektor "kursując" między Wami nie poświęcał 100% uwagi każdej parze?
To jak przeskakiwać między programami w telewizji, nie wiesz co było mówione przed i po tym jak skupisz się na danym programie (=parze). Czasem jest tak, że lektor akurat podejdzie do twojej pary, kiedy mówi twój rozmówca i wtedy, co oczywiste, skupia się na niej. Ja jako osoba mało wygadana, miałam poczucie, że na tym tracę podczas takiego systemu pracy (w gwoli jasności: nie tylko w Co Ludzie Powiedzą, ale w każdej szkole, nawet liceum i gim, gdzie był taki system). Przez resztę rozmowy nikt was nie nadzoruje, a osoba, z którą rozmawiasz, rzadko poprawi twoje błędy, chyba, że są poważne a ona akurat zna odpowiedź. Często sama sobie uświadamiałam jakiś błąd, zaraz po tym jak skończyłam wypowiadać zdanie, a mój rozmówca zdawał się tego nie zauważać. Dla mnie to po prostu zdecydowanie za mało.

Jak pisałam, w Profi-Lingua to było troszkę polepszone, bo dodatkowo musiałaś podsumować na forum grupy w kilku zdaniach to o czym rozmawialiście w parze. I wtedy wychodziły np szalejące -s w Past Simple na poziomie B2 A to przecież nie są błędy wynikające z braku logiki, które trzeba później omówić.

Sama napisałaś
Cytat:
Napisane przez chocolatebrownie Pokaż wiadomość
siadał z kartką przy każdej parze na 5 minut
Podkreślę więc jeszcze raz: to dla mnie za mało.

I bardzo proszę, bez takich, że "przeczę sobie", bo po prostu wiem jaki system nauki daje u mnie najlepsze efekty. Dlatego też staram się pisać tak długie recenzję szkół, bo dla kogoś innego system jaki jest w CLP czy P-L będzie idealny i ja to jak najbardziej rozumiem.

Różnica jest taka, że po zajęciach w Prime znam dokładnie wszystkie błędy popełnione podczas zarówno moich rozmów z lektorem, jak i rozmów innych uczestników kursu z lektorem. Mam poczucie, że wynoszę z lekcji 100%, ponieważ:
1. mam świadomość, że przez całe spotkanie jest nadzór osoby kompetentnej, a nie tylko przez jakąś jej część (bo lektor odszedł do kolejnej pary)
2. rozmawia z tobą lektor, a więc osoba, której zależy aby cię nauczyć, więc dostosowuje do ciebie pytania, z czegoś cię pociśnie, coś ci każe powtórzyć drugi raz etc, a nie inny uczestnik kursu, któremu zależy, żeby samemu się czegoś nauczyć, więc jest skupiony na tym co sam zaraz powie.
W domu więc uczę się z rzeczy wyniesionych z tak przeprowadzonych zajęć, a nie z kosmosu, więc jak mogę utrwalać błędy? Jeżeli jakimś cudem nie uwzględniłam danej rzeczy w notatce na lekcji (co mi się jeszcze ani razu nie zdarzyło, a chodzę od początku lipca), to mogę albo przesłuchać jeszcze raz nagranie (w Primie bazujemy właśnie na materiałach audiowizualnych native speakerów różnej narodowości, czyli np jakiś odcinek programu popularnonaukowego, lekkie wystąpienie na konferencji czy nagrane jakiegoś youtubera - wszystkie są oczywiście poprawne językowo), albo zajrzeć do transkrypcji tego nagrania, albo sprawdzić zapis fonetyczny. Jeżeli jednak mimo wszystko utrwalę jakiś błąd, to nie ma szans aby to nie wyszło na kolejnym spotkaniu, bo albo ja zostanę z tego przemaglowana albo ktoś inny.

Cieszę się, że lekcje w Co Ludzie Powiedzą były dla ciebie tak owocne. Niemniej jestem lekko zaskoczona tymi odpowiedziami Nikt się nie zgadza z moją opinią o Profi-Lingua?

Jakby co potwierdzam, że tak są przeprowadzane lekcje w CLP, jak to napisała chocolatebrownie. I powtórzę po raz setny: to po prostu nie dla mnie. Dla kogoś innego to będzie to. A ktoś jeszcze inny, tak jak ja, podziękuje.
Nefglarien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 08:39   #65
chocolatebrownie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 7
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

No pewnie, każdy ma inny gust i jeszcze nigdy nie urodził się taki, co by każdemu dogodził
chocolatebrownie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 12:36   #66
kasiulek94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 17
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Chodziłam do Avalonu w zeszłym roku, teraz zapisałam się na kontynuacje - mają duże rabaty dla kontynuujących.

Chciałabym skorzystać z tej promocji drugi język gratis, bo wiem, że w dzisiejszych czasach znajomość więcej języków niż samego angielskiego jest dużym atutem przy szukaniu pracy. Tylko mam dylemat, bo nie wiem czy lepiej wybrać język włoski, hiszpański czy francuski. Mają w ofercie więcej języków, ale myślę że na te jest największe zapotrzebowanie. Podobno przez rok tej promocji można dużo się nauczyć w takim codziennym użytkowaniu języka. Jak radzicie, którego języka najlepiej zacząć się uczyć? Może później zapiszę się już na pełny kurs, kto wie..

Btw, bardzo podoba mi się opcja z fiszkami. Mam na telefonie apkę, dzięki której ogarniam słówka, które od zawsze sprawiały mi problem

Serio, polecam Avalon!
kasiulek94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 12:44   #67
heavydirtysoul
Raczkowanie
 
Avatar heavydirtysoul
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 43
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Hej. Gdzie polecacie naukę norweskiego w Lublinie? Wiem, że można w Profil Lingua, A1, ALLVERDEN, WSPA - ktoś ma doświadczenie, może coś polecić/odradzić?
heavydirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-26, 17:14   #68
dirtymagic85
Zadomowienie
 
Avatar dirtymagic85
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 546
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Odświeżę temat, ktoś może korzystał ze szkoły angielskiego [link ciach] ? Nie mogę znaleźć żadnych opinii na ich temat. Oferta dla mnie jest przystępna cenowo i blisko. Ewentualnie co innego możecie polecić? Empik Spikup raczej odpada.

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-10-07 o 15:41
dirtymagic85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 12:28   #69
cro2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Cytat:
Napisane przez heavydirtysoul Pokaż wiadomość
Hej. Gdzie polecacie naukę norweskiego w Lublinie? Wiem, że można w Profil Lingua, A1, ALLVERDEN, WSPA - ktoś ma doświadczenie, może coś polecić/odradzić?
Podpinam sie, slyszalam jakies tam dobre opinie o allverden ale z wlasnego doswiadczenia nie powiem
cro2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 21:10   #70
kachaaa321
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 86
Dot.: najlepsza szkoła językowa w LUBLINIE.

Moja siostra w tamte wakacje była na intensywnym kursie norweskiego w lubelskiej filii profiLingua. Była zadowolona z zajęć. Teraz już nie chodzi, bo od października mieszka w Norwegii, ale mówiła, że zajęcia dużo jej dały i nauczyła się podstaw, z którymi łatwiej było jej wystartować w nowym kraju.
kachaaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-09 21:10:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.