Trądzik zaskórnikowy?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-15, 13:12   #1
pani kowalska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 42
Arrow

Trądzik zaskórnikowy??


Cześć dziewczyny

Mam do Was pytanie. Nie zabijcie mnie za to że załozyłam osobny wątek, ale naprawde nie potrafie sie odnaleźć z natłkokiem informacji. Problem jest taki, że moim zdaniem mam tradzik zaskórnikowy. Cała moja twarz obsiana jest w podskórnych gulach czyli zaskórniach zamknietych ( małe, białe nie do wycisniecia, głęboko pod skórą). Stosuje różne preperaty od dermatologa jak i leczę sie na własną rękę. Z rzeczy które korzystam:
- duac ( ale juz wycofali)
- benzacne - podobno dobry na zaskórniki
- davercin
- klindacine T

używałam też La roche posay Effaclar K+ oraz Duo+. Nie są to wszystkie preperaty z których korzystałam.

Oprócz tego mam również serum z Bielendy z kwasami, używałam dr. Irena Eris kremów z kwasami z Pharmaceris i wiele innych. Obecnie stosuję:
- żel do mycia twarzy " Emulsja micelarna Emolium"/ La roche posay - Effacler
- krem nawilżający jesli moja cera jest bardzo przesusozna - Cetaphli DA Ultra
- benzacne/ davercin/ serum Bielenda zamiennie
- na dzień krem - Ultranawilżający krem żel Dermedic.

I co? I nic. Naprawdę raz lepiej raz gorzej ale zaskorniki ciagle są i robią się z nie wiadomo jakiego powodu. Nie używam nic co ma parafinę, ale teraz zastanawiam sie czy nie szkodzi mi gliceryna?

Prosze powiedzcie jakich kremów mogę używać które nie mają ani parafiny ani gliceryny? Nie mogę nic takiego znaleźć. Dodam że codziennie robie naprawde porządny demakijaż, osuszam twarz osobnym ręcznikiem itp. Nie wiem jak sobie z tym radzić.

Dodam, ze raz uzywałam Artedermu ale niestety codzienna praca wyklucza uzywanie go, ponieważ twarz się łuszczy i jest zaczerwieniona. Naprawdę nie mogę sobie na to pozwolić. Możecie mi cos zasugerować? Głownie chciałabym jakieś kremy na dzień/ noc bez parafiny i gliceryny. Czy któraś z Was ma coś sprawdzonego i ma tak samo wieeelkąąąąą tendencję do zapychania jak ja? To aż nieprawdopodobne że dosłownie wszystko moze mnie zapchać.
pani kowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-15 14:12:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.