Jakie kolczyki "pasują do chrząstki" ?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-16, 19:42   #31
Ratata
Raczkowanie
 
Avatar Ratata
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 125
Dot.: Jakie kolczyki "pasują do chrząstki" ??

Cytat:
Napisane przez ojalika
hmmm, mam do was małe pytanko
wybrałam sie kiedyś do kosmetyczki z zamiarem przebicia sobie ucha "tam wysoko" (wszystko zaznacze na rysunku)jednak kosmetyczka, powiedziała,ze kolczyka praktycznie nie bedzie widac, bo mam tam ucho tak zwinięte, wiec teraz pytanie czy moge zroobic sobie kolczyka, w tym miejscu? :P(patrz zdjecie)
nie znam sie na tym, wiec prosze sie nie smiac
cos mam wrazenie,z e w tym miejscu też nie dam rady, bo moje ucho jakies dziwne jest
Oja, jasne że możesz, ale nie u kosmetyczki !!!
Raz, że do tego trzeba profesjonalisty, który trafi pomiędzy chrząstki, a nie w , dwa, wątpię, żeby pistolet tam sięgnął, a nawet jeżeli, to nie polecam, bo Ci się będzie goić ruski rok. Ja miałam przebijane w tym miejscu igłą z wenflonem i po dwóch tygodniach mogłam zmienić kolczyk. Najlepiej wybierz się do profesjonalnego studia piercingu

A do chrząstki IMO pasją najbardziej kółeczka http://wildcat.pl/galerie/przyslane/709.jpg i podkowy , ew. jakieś bajeranckie sztangi http://wildcat.pl/galerie/przyslane/676.jpg,
Ratata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 09:27   #32
patrycja13-15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 108
Dot.: Jakie kolczyki "pasują do chrząstki" ??

Ratata dlaczego uważasz, że przebijanie chrząstki u kosmetczki jest czymś "złym"??

POZdrawiam
patrycja13-15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 09:46   #33
bejbe990
Rozeznanie
 
Avatar bejbe990
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 579
GG do bejbe990
Dot.: Jakie kolczyki "pasują do chrząstki" ??

Cytat:
Napisane przez patrycja13-15
Ratata dlaczego uważasz, że przebijanie chrząstki u kosmetczki jest czymś "złym"??

POZdrawiam
no własnie tez sie zastanawiam, według mnie uszy (tzn. np. tak bym sobie nie przebiła u kosmetyczki http://www.wildcat.pl/galerie/przyslane/564.jpg ) można przebijać u kosmetyczki pistoletem, ale nie inne części ciała no ale moge sie mylic
__________________
.
bejbe990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 12:10   #34
the_kasias
Zadomowienie
 
Avatar the_kasias
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 421
Dot.: Jakie kolczyki "pasują do chrząstki" ??

ratata pewnie chodzi o to, ze mozna trafic w nerw. ale mysle ze jednak kosmtyczki przeszly kursy zeby przebijac uszy...
the_kasias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 15:34   #35
...:::chin:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::chin:::...
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tutaj...
Wiadomości: 708
Dot.: Jakie kolczyki "pasują do chrząstki" ??

ja nosze takie jak na fotce u missy. duze blyszczace diamenty (oczywiscie te diamenty nie sa prawdziwe, prosze na mnie nie napadac na ulicy)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolczyk2.jpg (10,0 KB, 85 załadowań)
__________________
courage is being afraid but going on anyhow...
...:::chin:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 06:54   #36
patrycja13-15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 108
Dot.: Jakie kolczyki "pasują do chrząstki" ??

Cytat:
Napisane przez ...:::chin:::...
ja nosze takie jak na fotce u missy. duze blyszczace diamenty (oczywiscie te diamenty nie sa prawdziwe, prosze na mnie nie napadac na ulicy)
Naprawde nosisz takie wielkie kolczyki??
patrycja13-15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 11:03   #37
...:::chin:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::chin:::...
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tutaj...
Wiadomości: 708
Dot.: Jakie kolczyki "pasują do chrząstki" ??

Cytat:
Napisane przez patrycja13-15
Naprawde nosisz takie wielkie kolczyki??
tak, a co cie w tym tak dziwi?
__________________
courage is being afraid but going on anyhow...
...:::chin:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-18, 12:43   #38
patrycja13-15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 108
Dot.: Jakie kolczyki "pasują do chrząstki" ??

Właściwie to nic, ale się jeszcze nie spotkałam z aż takimi dużymi kolczykami.
POzdrawiam
patrycja13-15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 12:48   #39
...:::chin:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::chin:::...
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tutaj...
Wiadomości: 708
Dot.: Jakie kolczyki "pasują do chrząstki" ??

ja tez sie nie spotkalam wczesniej, czasem sie wiec ludzie przygladaja memu uchu, ale kto by sie przejmowal? wazne, ze mi sie podoba
__________________
courage is being afraid but going on anyhow...
...:::chin:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 18:56   #40
Kasia81195
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Jakie kolczyki "pasują do chrząstki" ??

Ja przekłułam w profesjonalnym salonie piercingu i tatuażu igłą (NIGDY nie idź z tym do kosmetyczki, ani nie pozwól nikomu robić tego pistoletem!!!) w sumie około 4 godzin temu, więc co do gojenia się nie wypowiem. Mam 15 lat i szczerze, to myślałam, że będzie bolało cholernie, tym bardziej, że na pobieraniu krwi zawsze mdleję Weszłam do tego salonu i zobaczyłam wytatuowanych, wykolczykowanych pracowników i się przeraziłam, mama namawiała mnie, żebym wyszła, ale pomyślałam, że skoro już weszłam, to wyjdę - ale z kolczykiem No i siadłam sobie na fotelu, poczułam leciutkie szczypanie, zero bólu... Pani na mnie patrzy, a ja siedzę i pytam "czy to już?". Haha. Naprawdę, nie bolało w ogóle. Kolczyk strasznie długi (chyba z 8mm) i nie taki zwykły, tylko coś na t... ze specjalną zakrętką, przez co nie zahacza o włosy. Co do gojenia, to napiszę co dostałam od tej pani:
"1. Dbaj o higienę przekłutego miejsca i jego najbliższego otoczenia.
2. Unikaj podrażnień mechanicznych - zaciągnięć, naderwań, otarć itp.
3. Przemywaj przekłute miejsca w miarę możliwości 2-4 razy dziennie, usuwając wydzielinę wydobywającą się z kanału przekłucia.
4. Przez okres minimum 6 miesięcy nie wyjmuj kolczyka z kanału przekłucia.
5. Unikaj ubrań bądź biżuterii mogących podrażniać lub ograniczać możliwość właściwego gojenia przekłutego miejsca.
6. Nie należy rozmaczać przekłutych miejsc.
7. Unikaj kąpieli w akwenach wodnych mogących poprzez zanieczyszczenia wywołać infekcje - stawy, jeziora, baseny publiczne itp.
8. Dbaj o higieniczny tryb życia - przyjmuj witaminy, nie pij alkoholu, ogranicz palenie tytoniu oraz inne używki.
9. Sprawdzaj dokręcenie kulek w kolczyku - zapobiegnie to ich gubieniu.
10. Nie należy stosować spirytusu, wody utlenionej oraz antybiotyków (tribiotic)!"
Ucha można dotykać (jeśli to konieczne), ale tylko umytymi rękami, przez parę pierwszych dni nie powinno się spać na tej stronie twarzy, goi się przez około 6 miesięcy. Za miesiąc mam iść do tego samego salonu (Kult Tattoo w Krakowie) na darmową wymianę kolczyka na krótszy. Co do podrażnieniu po przebiciu... jasne, ucho czerwone, ale żadnej opuchlizny (a szłam w słońcu, a dzisiaj wieeeeelkiii upał), zero bólu - ogólnie całe odczucia są jak przy przebijaniu płatka ucha pistoletem - czyli znikome Mam nadzieję, że tak dobrze będzie już do końca Jak na razie wrażenia super, co do wyglądu ucha też świetnie! Zapłaciłam 100 zł razem z kolczykiem i kupiłam za 25 zł płyn do przemywania, starcza na cały okres gojenia i używa się go bardzo mało.


Co do tematu... fajne są kolczyki specjalnie do chrząstki właśnie w sklepie, który nazywa się bodajże SML czy coś takiego... xd Taki sklep z dodatkami, biżuterię z tego sklepu można znaleźć w C&A, ale tych do chrząstki chyba nie.
Kasia81195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 19:47   #41
aguSxD
Rozeznanie
 
Avatar aguSxD
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: drugi koniec świata.
Wiadomości: 507
Dot.: Jakie kolczyki "pasują do chrząstki" ??

koleżanka wyżej ma 100% racji. lepiej pójść do salonu, gdzie piercer wie w którym miejscu najlepiej przekłóć, jaką igłą i w ogóle. przekłówanie u kosmetyczki nawet płatka to głupota, szczególnie ze w normalnym salonie cena jest taka sama.
ja posiadam kolczyk w chrząstce tz. rook, czyli na tym zgrubieniu w uchu. podobno jedno z najbardziej bolesnych miejsc na ciele. goił się dobrze, chociaż dość długo.
kiedyś jak byłam młoda i głupia miałam 3 dziurki w chrząstce, tym popularnym miejscu, zrobione przez kosmetyczke. wszystkie krzywo, cienkie dziurki (żaden inny kolczyk nie chciał się zmieścić) i ogólnie dużo babrania. także odradzam kosmetyczki!
__________________
I think there is beauty in everything. What ‘normal’ people would perceive as ugly, I can usually see something of beauty in it.
— Alexander McQueen
aguSxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.