Usuwanie pieprzyków i znamion - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-09, 20:58   #1081
olivia94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Witam, mógłby mi ktoś polecić jakąś dobrą klinikę na terenie Katowic lub okolic gdzie mogłabym usunąć pieprzyki płaskie?

Mam dwa na twarzy, dosyć duże i nieatrakcyjnie się z nimi czuję.
olivia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 12:28   #1082
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Tracę już nadzieje. Od zawsze moim kompleksem jest duża ilość pieprzyków szczególnie na twarzy. Są one płaskie, ale rozległe.

Znalazłam ostatnio najlepszego, polecanego dermatologa. Nie dość, że było to w innym mieście, to sama konsultacja droga, ale bardzo mi zależało na pozbyciu się kompleksu.
Na miejscu lekarz stwierdził, że są one zbyt płaskie, by usuwać laserem, że raczej na 99% odrosną i zostanie mi wgłębienie w twarzy, gorzej wyglądające niż sam pieprzyk. Powiedział, że do tego typu znamiona wycina się chirurgicznie, ale to duże koszty i ingerencja w twarz, dochodzą szwy, więc powiedział, że mogę żałować.

Nie wiem już totalnie co robić... Z drugiej strony czytałam, że ludzie usuwali płaskie pieprzyki laserem/ wymrażaniem i wszystko poszło okej... Nie wiem, czy podjąć się lasera, mimo ostrzeżeń lekarza, czy może iśc do innego..
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 14:59   #1083
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Trudno jest doradzić, bo u każdego efekt jest inny. Ja wszystkie znamiona miałam usuwane chirurgicznie, płaskie wycinane skalpelem a wypukłe jakimś sprzętem który podczas wycinania od razu zamykał ranę. Po płaskich zostały mi cienkie blizny, po wypukłych okrągłe blizny trochę większe niż usunięte znamię i niestety jeszcze bardziej wypukłe niż to co było usuwane. Gdybym teraz miała decydować, to bez zastanowienia wybrałabym usunięcie skalpelem bo mimo że miałam wielkie znamiona to blizny są bardzo mało widoczne. Ja akurat nie brałam w ogóle pod uwagę usuwania laserem, w mojej rodzinie były przypadki czerniaka i zależało mi na tym żeby każde znamię zbadać po usunięciu.

Sądzę że najlepiej będzie jak pójdziesz na konsultację do chirurga plastycznego. On najlepiej oceni jaki zabieg odniesie najlepszy skutek i powie Ci jakich ewentualnych blizn się spodziewać. Spróbuj poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do chirurga plastycznego, nie wiem czy jeszcze jest to możliwe ale ja zrobiłam tak kilka lat temu i usunęłam wszystkie znamiona na NFZ, bez konieczności dodatkowego płacenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 09:39   #1084
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Trudno jest doradzić, bo u każdego efekt jest inny. Ja wszystkie znamiona miałam usuwane chirurgicznie, płaskie wycinane skalpelem a wypukłe jakimś sprzętem który podczas wycinania od razu zamykał ranę. Po płaskich zostały mi cienkie blizny, po wypukłych okrągłe blizny trochę większe niż usunięte znamię i niestety jeszcze bardziej wypukłe niż to co było usuwane. Gdybym teraz miała decydować, to bez zastanowienia wybrałabym usunięcie skalpelem bo mimo że miałam wielkie znamiona to blizny są bardzo mało widoczne. Ja akurat nie brałam w ogóle pod uwagę usuwania laserem, w mojej rodzinie były przypadki czerniaka i zależało mi na tym żeby każde znamię zbadać po usunięciu.

Sądzę że najlepiej będzie jak pójdziesz na konsultację do chirurga plastycznego. On najlepiej oceni jaki zabieg odniesie najlepszy skutek i powie Ci jakich ewentualnych blizn się spodziewać. Spróbuj poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do chirurga plastycznego, nie wiem czy jeszcze jest to możliwe ale ja zrobiłam tak kilka lat temu i usunęłam wszystkie znamiona na NFZ, bez konieczności dodatkowego płacenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Tyle, że chyba bałabym się podjąć operacji wycinania pieprzyków z twarzy. To jednak twarz. Tym bardziej, że moje są płaskie (lekkie wybrzuszenie), ale rozległe, więc musieliby głeboko kroić, że tak powiem. Myślałam, że w dzisiejszych czasach można jakoś nieinwazyjnie usunąc laserem płaskie i po problemie, ale sprawa okazuje się dosyć skomplikowana, eh
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 14:39   #1085
sawka148
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Witam, ja właśnie jestem po wizycie u dermatologa który dał mi skierowanie do chirurga na wycięcie pieprzyków na ciele.Wizyta niestety dopiero 19 kwietnia.Ale mam też problem z pieprzykami na twarzy. Dokładnie mam trzy wypukłe pieprzyki na twarzy, których bym się chciala bardzo pozbyć.Zastanawiam się czy nie udać sie gdzieś prywatnie do jakiejś kliniki żeby zrobić to szybciej bo przyznaje że nie mogę już na nie patrzeć.Bardzo proszę o jakieś namiary na takie miejsca na śląsku, dodam że jestem z Bytomia.
sawka148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 15:49   #1086
olusia_82
Raczkowanie
 
Avatar olusia_82
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 128
Dot.: Usuwanie pieprzyków

ja miałam podobne doświadczenia, nastraszył mnie strasznie ale okazało się że to nic poważnego. u Ciebietez tak na pewno bedzie trzymaj sie
olusia_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 19:18   #1087
kas_si
Raczkowanie
 
Avatar kas_si
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 88
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Hej Dziewczyny szybkie pytanie.
Gdzie najlepiej w Warszawie powycinać/ usunąć/ pieprzyki z twarzy mam dwa których muszę się pozbyć.
Miałam mieć robione w luxmedzie ale cholernie jakoś drogo wyszło coś ok 500 zł za sztukę ;/.
Wiec sobie darowałam wolę poszukać w innym miejscu.
Z góry dziękuję za info.
__________________
TSF345 ml Allergan - 02.03.2017
"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
kas_si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-12, 21:20   #1088
mageno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 27
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Widzę, że sporo dziewczyn szuka dobrej prywatnej kliniki na Śląsku (aglomeracja, okolice Katowic). Przejrzałam sporo stron i komentarzy pod wybranymi klinikami i mam spory mętlik w głowie. Cześć z klinik, które mnie zachwyciły wyglądem salonu, wyposażeniem, usługami miały kiepskie opinie klientów, czego się nie spodziewałam z uwagi na to, że są to naprawdę duże ośrodki.
Nie wszystkie większe kliniki oferują wycinanie chirurgiczne, spora część z nich oferuje tylko laser (nie chcę, gdyż planuję jeszcze badanie każdego pieprzyki).

Mam do wycięcia chirurgicznego około 10 pieprzyków (głównie twarz, szyja i ze 2 na plecach), a nie chcę tracić czasu na latanie po lekarzach - rodzinny, dermatolog, chirurg i czekać na zabieg. Tylko całość załatwić za pomocą 2-3 wizyt w przeciągu miesiaca.

Czy ktoś usuwał pieprzyki w okolicach Katowic prywatnie? Mogą to być placówki w całej aglomeracji śląskiej, dojazd nie stanowi problemu. Liczą się dla mnie pochlebne opinie w usuwaniu chirurgicznym i przede wszystkim jakość wykonania z uwagi na to, że większość pieprzyków mam do wycięcia na twarzy .
mageno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 23:05   #1089
roe_deer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 25
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Jeśli chodzi o chirurgiczne usuwanie znamion i pieprzyków z twarzy zalecałabym dobrze się zastanowić. Czasem pieprzyk dodaje uroku, a po wycięciu może zostać blizna. Ja miałam wycinane włókniaki na nogach (na łydkach i na udach, łącznie 5). Tylko po tych 2 najmniejszych nie ma śladu, a minęły już 3 lata. Ale u mnie było warto, bo blada blizna wygląda lepiej niż włókniak. Teraz myślę nad laserowym usunięciem blizn. Ale pieprzyków z twarzy raczej bym nie usuwała. Zależy też gdzie dokładnie pieprzyk się znajduje i jaki jest duży. W skórze twarzy znajduje się mnóstwo nerwów i to wcale nie głęboko pod skórą, łatwo je uszkodzić... więc jeszcze raz zalecam rozwagę ;-)
roe_deer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 01:33   #1090
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Mam dwa pieprzyki na twarzy, ktore chcialabym usunac. Jeden mniej wiecej 1cm pod dolna warga, a drugi na srodku policzka. Ten na brodzie nawet jak zostawi blizne to nie bede rwac wlosow z glowy, ale na policzku wolalabym zeby slad byl mozliwie najmniejszy. Oba pieprzyki to takie odstajace znamiona. Mysle, ze najlepiej bedzie udac sie do chirurga plastyka.

Kto cos poleci w Warszawie? Za reklamy dziekuje. Szczegolnie dziekuje z gory za rady Pani, ktora namolnie reklamuje to lux med, a nikt zdaje sie tego nie widziec
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 14:44   #1091
roe_deer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 25
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Ja swoje włókniaki usuwałam kilka lat temu prywatnie u lekarza med. Marka Klar. On jest z okolic Katowic. Ja usuwałam w Gliwicach, ale gdzie teraz przyjmuje tego nie wiem. Jednak z calego serca polecam. Ten lekarz.ma specjalizacje chirurgii ogolnej i onkologicznej. W sumie moje włókniaki usuwałam u dwóch lekarzy, ale blizny po zabiegach u Klara są prawie niewidocze. Dodatkowym komfortem był fakt, ze lakrz był praktycznie cały czas pod telefonem, gdyby się coś działo i telefon faktycznie odbierał Wiec jeśli z okolic Katowic to serdecznie polecam.
roe_deer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-05, 22:35   #1092
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Podbijam, też szukam kogoś zaufanego z Warszawy do usunięcia i przebadania znamion.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 23:14   #1093
filodi27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Ja będę w styczniu usuwać biały pieprzyk z twarzy i też się trochę obawiam, bo wiadomo, że zawsze mogą być jakieś powikłania, ale akurat u mnie lekarz powiedział, że lepiej usunąć, bo pieprzyk prawdopodobnie będzie rósł i nie wiadomo jaki rozmiar osiągnie. Ja chciałam laserem, ale się nie zgodził i wręcz powiedział, że niczego nie usuwa laserem, ponieważ lepiej wysłać na badania.
filodi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 00:21   #1094
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

biale pieprzyki nie stanowia zagrozenia do czerniaka...
a ten lekarz wogole posiada lasery? bo niektorzy nie maja laserow i wtedy mowia ze nie usuwaja bo lepiej wyslac na badania.. taka gadanina... bo dobry lekarz i ma narzedzia do oceny pieprzyka i potencjalnego zagrozenia wogole i wie ktore mozna usuwac laserem, a ktore dla pewnosci lepiej wyciac...
ale coż kazdego wolny wybor czym sobie usuwa, ja ze wszystkich usuwanych pieprzykow i brodawek mialam usuwany tylko jeden poprzez wyciecie, reszta laserem i bez blizny w tym na twarzy
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 20:57   #1095
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Tylko badanie wyciętego znamienia albo biopsja mogą dać pewność że znamię nie posiada komórek nowotworowych. Badanie dermatoskopem które robią lekarze pomaga w diagnostyce, ale tylko u osób które mają już widoczne zmiany. To badanie opiera się na szukaniu różnic w kolorze znamienia, bo polega po prostu na oświetleniu i dużym powiększeniu obrazu znamienia. Nikt nie jest w stanie zobaczyć przy tym badaniu komórek nowotworu (jeśli by były obecne), bo widać je tylko pod mikroskopem. A nie każdy czerniak ma zmiany w kolorze.

Rozumiem że każdy chciałby usunąć znamię laserem, żeby nie mieć blizn (szczególnie na twarzy). Tyle że bez inwazyjnego badania nigdy nie będzie pewności że jest to bezpieczne. Wiadomo że każdy ma swój rozum i sam decyduje, ale warto mieć świadomość ryzyka. Nie musi ono być duże, ale jeśli ktoś ma w rodzinie przypadki raka skóry to warto przeboleć bliznę i usunąć znamię chirurgicznie a potem oddać do badania.

Analogicznie do tego co napisałaś Brooke - dobry chirurg plastyczny umie tak wyciąć znamię żeby blizna była niewidoczna lub ledwie widoczna. Nie musi namawiać usuwania laserem, bo wydał mnóstwo kasy na sprzęt i teraz chce żeby mu się zwróciło albo nie umie ładnie wyciąć i pacjent po ewentualnym cięciu skończyłby jak po cięciu przez rzeźnika. Najważniejsze to trafić na lekarza który wybierze rozwiązanie najlepsze dla pacjenta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 22:02   #1096
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Usuwanie pieprzyków

to jak wyglada blizna po cieciu nie zalezy niestety tylko od lekarza i jego umiejetnosci, a predyzpozycji danej osoby jak sie na takiej osobie goją rany, i skóra

a z tym czerniakiem to nie ma co przesadzać owszem jak w rodzinie byly to wiadomo lepiej dmuchac na zimne , ale dobry ,doswiadczony dermatolog widzi po piprzyku jaki jest jaki ma ksztalt i juz wie z czym na do czynienia i wie czy lepiej cos usunac czy zbadac

jak ktos ma obawy jakies i woli zbadac to minimalne ryzyko dla pewnosci swojej to niech sie wycina i wysyla do badan - kazdy ma wolny wybór
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 22:37   #1097
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Wiadomo, jak ktoś o bliznę nie będzie dbać, to lekarz może stanąć na rzęsach a i tak efekt będzie kiepski. Z drugiej strony nawet jak ktoś ma predyspozycje do słabego gojenia i blizn to da się to ładnie wyprowadzić jeśli i lekarz i pacjent się postara.

Masz rację z tym że nie ma sensu demonizować czerniaka i doszukiwać się go w każdym znamieniu jeśli nie ma się podwyższonego ryzyka. Jednak jeśli się je ma, to warto pamiętać że badanie dermatoskopem nie daje 100% pewności i zastanowić się jaki sposób usunięcia będzie najlepszy. A co kto już sobie potem wybierze to już indywidualna decyzja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 16:18   #1098
Katarzyna_123
Przyczajenie
 
Avatar Katarzyna_123
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Co prawda na twarzy nie miałam usuwanego znamienia, ale już 3 zniknęły z mojego ciała. Zostaje blizna, więc nie wiem czy chirurg to dobre rozwiązanie w przypadku twarzy. Za 3 miesiące mam mieć usuwaną u dermatologa zmianę pigmentacyjną (nie wiem czy to dokładnie to, bo lekarz wymruczał nazwę pod nosem) i ma to zrobić jakąś metodą, dzięki której pozostanie ślad ale nie będzie wypukły tak jak blizny, czyi tak naprawdę nie będzie się za bardzo odznaczał od skóry.
Katarzyna_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 20:08   #1099
Marewana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Ja miałam usuwane dwa znamiona na twarzy w listopadzie, przez chirurga plastycznego.Jedno pod okiem, drugie przy ustach. Efekt jest super. Jeszcze są czerwonawe, ale pod makijażem w ogóle nie widać
Marewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-26, 20:55   #1100
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Cytat:
Napisane przez Katarzyna_123 Pokaż wiadomość
Co prawda na twarzy nie miałam usuwanego znamienia, ale już 3 zniknęły z mojego ciała. Zostaje blizna, więc nie wiem czy chirurg to dobre rozwiązanie w przypadku twarzy. Za 3 miesiące mam mieć usuwaną u dermatologa zmianę pigmentacyjną (nie wiem czy to dokładnie to, bo lekarz wymruczał nazwę pod nosem) i ma to zrobić jakąś metodą, dzięki której pozostanie ślad ale nie będzie wypukły tak jak blizny, czyi tak naprawdę nie będzie się za bardzo odznaczał od skóry.
Ja miałam kilka znamion usuwanych specjalnym narzędziem które wycina znamię i jednocześnie zamyka ranę (tak jakby "przypala"). Efekt miał być o wiele lepszy niż przy zwykłym wycinaniu, blizny mniej widoczne. Jest zupełnie odwrotnie, blizny są większe niż znamiona i na dodatek wypukłe.

Spytaj lekarza czy to przypadkiem nie jest ta sama metoda. Jeśli tak to nie decyduj się na nią bo nie warto. Gdyby nie to że te moje bliznowce są w mało widocznych miejscach to poszłabym usunąć je chirurgicznie bo po normalnym cięciu blizny są praktycznie niewidoczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 13:30   #1101
Katarzyna_123
Przyczajenie
 
Avatar Katarzyna_123
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Cytat:
Napisane przez Marewana Pokaż wiadomość
Ja miałam usuwane dwa znamiona na twarzy w listopadzie, przez chirurga plastycznego.Jedno pod okiem, drugie przy ustach. Efekt jest super. Jeszcze są czerwonawe, ale pod makijażem w ogóle nie widać
A ile kosztowało usunięcie jednego znamiona?

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja miałam kilka znamion usuwanych specjalnym narzędziem które wycina znamię i jednocześnie zamyka ranę (tak jakby "przypala"). Efekt miał być o wiele lepszy niż przy zwykłym wycinaniu, blizny mniej widoczne. Jest zupełnie odwrotnie, blizny są większe niż znamiona i na dodatek wypukłe.

Spytaj lekarza czy to przypadkiem nie jest ta sama metoda. Jeśli tak to nie decyduj się na nią bo nie warto. Gdyby nie to że te moje bliznowce są w mało widocznych miejscach to poszłabym usunąć je chirurgicznie bo po normalnym cięciu blizny są praktycznie niewidoczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba proponował mi elektrokoagulację, ale nie jestem pewna. Czy Ty też to miałaś?
Katarzyna_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 21:55   #1102
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Cytat:
Napisane przez Katarzyna_123 Pokaż wiadomość
A ile kosztowało usunięcie jednego znamiona?

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------


Chyba proponował mi elektrokoagulację, ale nie jestem pewna. Czy Ty też to miałaś?
Sprawdzałam niedawno koszt usunięcia chirurgicznego u lekarza który kiedyś usunął mi znamiona na NFZ. Teraz pracuje tylko prywatnie i chce 450 zł za usunięcie jednego znamienia.

Nie pamiętałam nazwy zabiegu, ale jak napisałaś o elektrokoagulacji to od razu skojarzyłam że tak właśnie się to nazywało. Czytałam że blizny po tym zabiegu można zmniejszać laserem frakcyjnym, więc to samo z siebie pokazuje że raczej jest to powszechny problem.

Sent from my C6833 using Wizaz Forum mobile app
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 13:42   #1103
Katarzyna_123
Przyczajenie
 
Avatar Katarzyna_123
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Sprawdzałam niedawno koszt usunięcia chirurgicznego u lekarza który kiedyś usunął mi znamiona na NFZ. Teraz pracuje tylko prywatnie i chce 450 zł za usunięcie jednego znamienia.

Nie pamiętałam nazwy zabiegu, ale jak napisałaś o elektrokoagulacji to od razu skojarzyłam że tak właśnie się to nazywało. Czytałam że blizny po tym zabiegu można zmniejszać laserem frakcyjnym, więc to samo z siebie pokazuje że raczej jest to powszechny problem.

Sent from my C6833 using Wizaz Forum mobile app
Kurczę, normalne wycinanie u chirurga nie wchodzi w grę. Mam jedną zmianę na nosie więc blizna będzie ohydnie widoczna oraz na nadgarstku czyli w ruchliwym miejscu, więc blizna będzie się źle goić (zdaniem innych specjalistów). Chcę się ich pozbyć za wszelką cenę bo mi przeszkadzają. Inne znamiona miałam wycinane chirurgicznie i blizny są ogromne, wypukłe i brzydkie. Nie mogę sobie na pewno pozwolić na takie zmasakrowanie twarzy.
Widzę, że jednak tak łatwo nie będzie
Katarzyna_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 21:43   #1104
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Cytat:
Napisane przez Katarzyna_123 Pokaż wiadomość
Kurczę, normalne wycinanie u chirurga nie wchodzi w grę. Mam jedną zmianę na nosie więc blizna będzie ohydnie widoczna oraz na nadgarstku czyli w ruchliwym miejscu, więc blizna będzie się źle goić (zdaniem innych specjalistów). Chcę się ich pozbyć za wszelką cenę bo mi przeszkadzają. Inne znamiona miałam wycinane chirurgicznie i blizny są ogromne, wypukłe i brzydkie. Nie mogę sobie na pewno pozwolić na takie zmasakrowanie twarzy.
Widzę, że jednak tak łatwo nie będzie
Co do twarzy to całkowicie Cię rozumiem, zostaje jeszcze opcja usuwania laserem choć ja sama ze względu na historię nowotworów w rodzinie nigdy bym się nie zdecydowała na usunięcie bez badania histopatologicznego.

Jedno bardzo duże znamię miałam usuwane na udzie. Lekarze twierdzili że tak jak nienawidziłam tego zamienia tak samo będę nienawidzić bliznę, bo nie ma szans żeby na udzie wyglądała dobrze. Skóra mocno się naciągała, szwy strasznie ciągnęły przy każdym ruchu, ale uznałam że to mało widoczne miejsce i się tym nie przyjmowałam. Mimo to wszystko się ładnie zagoiło i blizna jest mało widoczna mimo że dość duża. Tyle że na mnie wszystko goi się jak na psie, jak u Ciebie też ładnie się goją różne rany to nie musisz się obawiać chirurgicznego wycięcia zamienia z nadgarstka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 12:14   #1105
fanka_piekna
Przyczajenie
 
Avatar fanka_piekna
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Ja miałam wycinane znamię z pleców, pewnie bym się nim nie przejmowała, ale mama mi truła, że idź do chirurga bo zaraz rak. No i wyciął
fanka_piekna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 16:39   #1106
pola856
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 7
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Dla mnie pieprzyki nie są żadnym problemem, gorzej mam ze swoją blizną, która jest bardzo przerośnięta i niestety wygląda niekorzystnie. Już od dłuższego czasu myślę o jej usunięciu, ale niestety nie wiem, do jakiego specjalisty w Krakowie się wybrać. Znacie może dr Rafała Pabiańczyka?
pola856 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 23:23   #1107
Adamotek
Przyczajenie
 
Avatar Adamotek
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 9
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Myślę że śmiało możesz się umówić na konsultację w klinice http://bodycareclinic.pl/oferta/zabi...suwanie-zmian/ Czytałem opinię że właśnie w tej dziedzinie się specjalizują więć myślę, że to dobry wybór. No i klinika znajduje się w centrum Katowic wieć łatwo do niej dojechać
Adamotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 14:55   #1108
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 368
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Hej mam pieprzyk zaraz pod zapięciem stanika. Przszkadza mi np w robieniu brzuszków. Zawsze mnie bolał i jest wrażliwy na dotyk. Bardzo.


Czy usuwanie będzie bolec?

Byłam kiedyś u dermatologa, powiedział, ze jest ok, ale to lubi się zmieniać w rakowe wiec lepiej usunąć. Nie dam fotki bo oblecha!
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 17:00   #1109
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Samo usuwanie nigdy nie boli, bo robi się je w znieczuleniu miejscowym. Sam zastrzyk lekko szczypie i tyle.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 17:19   #1110
katarzyna238
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 15
Dot.: Usuwanie pieprzyków i znamion

Spokojnie zabieg nie jest bolesny, jedyny minus jaki zostaje po usunięcie pieprzyka do biała plamka. Przynajmniej u mnie, nie wiem czy tak jest we wszystkich przypadkach.
__________________
Ktosiek.pl
upolujnagrode.pl
katarzyna238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-13 11:00:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.