Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-04, 21:55   #1
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa

Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(


Cześć dziewczyny

To mój pierwszy wątek na tym dziale i przyznam, że mam lekkiego stresa ... że pytam o coś oczywistego, że już o tym były wątki itd. Próbowałam szukać, ale brak mi nawet odpowiedniego słownictwa ... po prostu nie wiem jak szukać, gdyż nigdy wcześniej nie interesowałam się dietetyką. No ale do rzeczy:

Parę dni temu byłam na spontanicznej konsultacji, gdzie przedstawiciel Herbalife zbadał procent tłuszczu w moim ciele. O ile sama konsultacja była beznadziejna i ogólnie nie skusiłam się na ich produkty, to zastanowiło mnie to, co ten pan powiedział. Mianowicie ważę 65 kg przy wzroście 164. Niby nie najgorzej, ale tylko w metryce. Praktycznie noszę spodnie w rozmiarze 42 i ogólnie wyglądam źle (ramiona, brzuch, uda, biodra, twarz). Mam problem z cellulitem od 14 roku życia, dzisiaj mam go baaardzo dużo i naprawdę jest baaardzo widoczny (nie mam tendencji do przesadzania). Pan aparatem zbadał mi poziom tłuszczu i okazało się, że jest w normie, bo 16%. Stwierdził, że powodem mojego wyglądu nie jest tłuszcz, a toksyny, do których przyczyniło się m. in. 7-letnie palenie papierosów (już rzuciłam). Kazał mi ten organizm odtruć ich cudownymi środkami. Ja jednak jestem sceptyczna.

Czy rzeczywiście jest możliwe, że przez toksyny wyglądam tak grubo?
Czy mogę ufać takim urządzeniom do pomiaru % tłuszczu?
Jeśli to rzeczywiście toksyny, to jak się ich pozbyć (słyszałam o jakiś suplementach odtruwających organizm)?

Chciałam jeszcze dodać, że zaczęłam zdrowo się odchudzać (korzystam z waszych rad i jestem na Redukcji), rzuciłam papierosy, alkohol i od przyszłego tygodnia zapisuję się na step.

Nie wiem co robić, jestem swoim wyglądem załamana, zwłaszcza teraz, kiedy ten konsultant tak mi w głowie namieszał.

Proszę, poradźcie, bo już nie wiem co mam robić.
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 22:08   #2
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(

Cytat:
Napisane przez Przezlosliwa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

To mój pierwszy wątek na tym dziale i przyznam, że mam lekkiego stresa ... że pytam o coś oczywistego, że już o tym były wątki itd. Próbowałam szukać, ale brak mi nawet odpowiedniego słownictwa ... po prostu nie wiem jak szukać, gdyż nigdy wcześniej nie interesowałam się dietetyką. No ale do rzeczy:

Parę dni temu byłam na spontanicznej konsultacji, gdzie przedstawiciel Herbalife zbadał procent tłuszczu w moim ciele. O ile sama konsultacja była beznadziejna i ogólnie nie skusiłam się na ich produkty, to zastanowiło mnie to, co ten pan powiedział. Mianowicie ważę 65 kg przy wzroście 164. Niby nie najgorzej, ale tylko w metryce. Praktycznie noszę spodnie w rozmiarze 42 i ogólnie wyglądam źle (ramiona, brzuch, uda, biodra, twarz). Mam problem z cellulitem od 14 roku życia, dzisiaj mam go baaardzo dużo i naprawdę jest baaardzo widoczny (nie mam tendencji do przesadzania). Pan aparatem zbadał mi poziom tłuszczu i okazało się, że jest w normie, bo 16%. Stwierdził, że powodem mojego wyglądu nie jest tłuszcz, a toksyny, do których przyczyniło się m. in. 7-letnie palenie papierosów (już rzuciłam). Kazał mi ten organizm odtruć ich cudownymi środkami. Ja jednak jestem sceptyczna.

Czy rzeczywiście jest możliwe, że przez toksyny wyglądam tak grubo?
Czy mogę ufać takim urządzeniom do pomiaru % tłuszczu?
Jeśli to rzeczywiście toksyny, to jak się ich pozbyć (słyszałam o jakiś suplementach odtruwających organizm)?

Chciałam jeszcze dodać, że zaczęłam zdrowo się odchudzać (korzystam z waszych rad i jestem na Redukcji), rzuciłam papierosy, alkohol i od przyszłego tygodnia zapisuję się na step.

Nie wiem co robić, jestem swoim wyglądem załamana, zwłaszcza teraz, kiedy ten konsultant tak mi w głowie namieszał.

Proszę, poradźcie, bo już nie wiem co mam robić.
Uprawiasz/uprawialas sport, cwiczysz/cwiczylas czesto? Bo jesli nie, to mi w to 16% jakos ciezko uwierzyc.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 22:20   #3
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(

Nigdy nie ćwiczyłam ... pierwszy raz zapisałam się do klubu fitness. Nigdy wcześniej nie uprawiałam żadnego sportu.
To urządzenie, którym zmierzył % tłuszczu wyglądał jak dwa połączone uchywty na ręce. Miałam to trzymać przed sobą parę sekund i na liczniku pojawiła się zawartość tłuszczu w kg i %. Przed badaniem pytał czy mam rozrusznik i czy jestem w ciąży...

EDIT:
http://www.allegro.pl/item896424763_..._tluszczu.html
Takie samo urządzenie


Rozmawiałam dzisiaj z koleżanką i mówiła mi, że są różne suplementy odtruwające orgaznim (pojawia się kaszel/ pryszcze/ pocenie/ biegunka itp). Ponoć bardzo naturalne i dotleniające. Hmm ... jestem ciekawa tych suplementów, bo nigdy wcześniej nie słyszałam o takim detoksie. A jeśli są one szkodliwe, to czy jest takiś inny sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn?
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma

Edytowane przez Przezlosliwa
Czas edycji: 2010-02-04 o 22:26
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 23:14   #4
KasiaWalczak1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Turek/ Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(

Powiem tak jeżeli chodzi o urządzenie to najlepiej zbadać się takim które ma certyfikaty medyczne a tego co tu widzę to to nie ma Jest Metodą BIA to dobrze ale tak w 100% bym nie ufała. Jeżeli masz 16% na tym urządzeniu to na pewno w tych okolicach jest i nagle nie będzie 30 (ew. może się różnić kilkoma %) Jestem studentką farmacji i postawiłam bym na ruch przede wszystkim!!! Bo z tego co mówisz to bardzo mało miałaś do czynienia ze sportem. Uprawiać go powinien KAŻDY niezależnie od wieku. Nasz organizm po prostu przy regularnym ruchu może normalnie funkcjonować! Zrezygnuj ze słodyczy, cukru, smażenia przełącz się na gotowanie, (pieczenie). warzywa, owoce, ryby, chude mięsko, razowe pieczywo. Jedz 5 razy dziennie i zdrowo. W ten sposób organizm sam zacznie Ci dziękować
Zbliża się wiosna polecam bieganie lub jazdę na rowerze

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:09 ----------

A i jeszcze coś czy przy tym mierzeniu % tłuszczu byłaś np na czczo, nie piłaś żadnej kawy, zielonej herbaty?? a Propo herbaty polecam i zieloną i czerwoną zawieraja flawonoidy które wymiatają wolne rodniki. Super sprawa i na dodatek można kawę zamienić na zieloną h. albo yerba mate. Pobudzenie gwarantowane (tylko mocna liściasta)
KasiaWalczak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 23:53   #5
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(

Dziękuję.
Właśnie tak zaczęłam się odżywiać.
Na fitness będę chodzić od przyszłego tygodnia (dokładnie na step).

Byłam kompletnie na czczo, nie zdążyłam tamtego dnia zjeść śniadania przed wizytą.
Muszę koniecznie zatem kupić tą zieloną herbatkę ( piłam ją już parę razy, wstrętna, ale na pewno się przyzwyczaję).

Kasiu, a słyszałaś może coś o tych suplementach oczyszczających organizm?
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 04:17   #6
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(

Posiadanie bf na poziomie 16% przy Twoich wymiarach + powinnaś być mega super hiper umięśniona i odtłuszczona z widoczną kratą na brzuchu i zyłami to jest bardzo bardzo niskie bf dla kobiety norma to 20-25, to jest bf zawodniczek w okresach miedzy startami


te wszystkie suplementy detoksykujące to oczyszczają głównie kieszeń i nic więcej
lepiej zainwestować w zdrową dietę niż w jakieś prochy

od toksych nie można wyglądać grubo, ewentualnie mozesz zatrzymywać wodę w organiźmie
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu





Edytowane przez pingwin2
Czas edycji: 2010-02-05 o 08:16 Powód: literówki
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 07:57   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(

Przezłośliwa, nie wierz w to co mówią sprzedawcy "cudownych środków ".

nasze organizmy, same z siebie mają zdolność odtruwania się, jeśli tylko im na to pozwolimy.
Od tego własnie mamy wątrobę i nerki.

Po prostu jedz zdrowo, pij ok 1,5-2 litry dziennie- bo tez bez przesady z tym wlewaniem w siebie wody bez umiaru, w diecie miej dużo błonnika, świeżych warzyw i owoców, zamiast kupnych wedlin jedz głównie mięso które sama sobie ugotujesz czy upieczesz z normalnego kawałka mięsa, doprawionego ziołami bez obsypywania go kilogramem saletry i glutaminanu sodu.
I ruszaj się.

A jak wydaje Ci się ze faktycznie jest coś nie tak, to idz do lekarza - moze trzeba zbadać hormony i sprawdzić czy aby nie ma jakichś obrzeków, czy moze nie zatrzymuje się w twoim organizmie zbyt dużo wody i czy to nie symuluje otyłości

Zobacz ile jest palaczy chudych jak szczapa. To co? Gdzie u nich są te toksyny wg sprzedawcy herbalifu?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-05, 10:48   #8
KasiaWalczak1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Turek/ Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(

Jeżeli chodzi o "odtruwanie" to moim zdaniem nie warto kupować suplementów. Zgadzam się z cava picie wody super 1,5l dziennie! Pamietaj że herbaty nie są wodą i je nie wliczamy jako nawodnienie. Trzeba również uważać jak suplementujesz witaminy i minerały bo herbata zawiera taninę która zmniejsza ich wchłanianie. A więc nie popijaj ich h. tylko wodą!a spokojnie po 1h możesz sobie ją wypić lub brać witaminki wieczorkiem
KasiaWalczak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 11:40   #9
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(

Dziewczyny, dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi
Kaloryfera nie mam na pewno - raczej wielki, wystający brzuch
Biorę sobie w takim razie Wasze rady do serca i zaczynam usuwać toksyny w naturalny sposób. Na zdrowej diecie już jestem więc teraz już tylko cierpliwie czekam na efekty.

Jeszcze raz dziękuję.
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 13:26   #10
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(

Cytat:
Napisane przez Przezlosliwa Pokaż wiadomość
Nigdy nie ćwiczyłam ... pierwszy raz zapisałam się do klubu fitness. Nigdy wcześniej nie uprawiałam żadnego sportu.
To urządzenie, którym zmierzył % tłuszczu wyglądał jak dwa połączone uchywty na ręce. Miałam to trzymać przed sobą parę sekund i na liczniku pojawiła się zawartość tłuszczu w kg i %. Przed badaniem pytał czy mam rozrusznik i czy jestem w ciąży...

EDIT:
http://www.allegro.pl/item896424763_..._tluszczu.html
Takie samo urządzenie


Rozmawiałam dzisiaj z koleżanką i mówiła mi, że są różne suplementy odtruwające orgaznim (pojawia się kaszel/ pryszcze/ pocenie/ biegunka itp). Ponoć bardzo naturalne i dotleniające. Hmm ... jestem ciekawa tych suplementów, bo nigdy wcześniej nie słyszałam o takim detoksie. A jeśli są one szkodliwe, to czy jest takiś inny sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn?
W takim wypadku, to ja nie wierze, ze masz 16% bf. Szybciej 26%...

Rowniez nie wierze, ze to "toksyny, cuda wianki i dzikie weze".

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Posiadanie bf na poziomie 16% przy Twoich wymiarach + powinnaś być mega super hiper umięśniona i odtłuszczona z widoczną kratą na brzuchu i zyłami to jest bardzo bardzo niskie bf dla kobiety norma to 20-25, to jest bf zawodniczek w okresach miedzy startami


te wszystkie suplementy detoksykujące to oczyszczają głównie kieszeń i nic więcej
lepiej zainwestować w zdrową dietę niż w jakieś prochy

od toksych nie można wyglądać grubo, ewentualnie mozesz zatrzymywać wodę w organiźmie
Pingwin jak zwykle wszystko wylozyla
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 21:43   #11
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(

Haha, ja jestem naprawdę okrągła i taka hmm ... miękka, nie zbita. Wiecie, powiedział mi (nie jako pierwszy), że wyglądam na jakieś 10 kg więcej i jako jedyny mi to wytłumaczył.
Teraz to już nie wiem dlaczego wyglądam tak przy takiej wadze. No nic - dzisiaj rano znów ubyło mi 0,5 kg więc już się nad tym nie zastanawiam tylko kontynuję walkę o ładne ciało.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Wiedziałam, że mogę na Was liczyć
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-06, 08:52   #12
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(

No tak, sama mam 164 cm i 65 kg wagi. No i bf = 25-26%. Choc noszę rozmiar 38. Wiec z tym 16% to ... tak jak Pingwin pisze, raczej niemozliwe pozdrawiam i zycze dalszego redukowania
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!

Edytowane przez Mini82
Czas edycji: 2010-02-06 o 09:00
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 10:46   #13
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(

No widzisz, ,identyczna waga i wzrost, a ja jestem o dwa rozmiary większa. Nie rozumiem.
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 14:52   #14
zosianiekowalska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Moje Miasto
Wiadomości: 118
Dot.: Proszę o ratunek, już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. :(

Też myślę, że to odtruwanie to kit.

Przejdź na zdrową żywność (niekoniecznie Organic), raczej zaprzyjaźnione gospodarstwo rolne. A jak kupujesz w supermarkecie to omijaj żarcie z połową tablicy Mendelejewa na opakowaniu.
Wiadomo musisz jeść często, nie za dużo, zdrowo, jak zaczniesz od często i nie przegryzać, to będzie łatwiej dotrwać do zdrowo i nie za dużo.

W sklepach ekologicznych są fajne przyprawy!

A jak nie ćwiczyłaś to ten step będzie ciężko przetrwać, lepiej zacznij od welness lub body ball. Każdy ruch jest dobry!

Pozdrawiam!
zosianiekowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.