OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-20, 21:29   #2461
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MrLuizee Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Chciałabym zacząć stosować OCM, ale boje się, że wyskoczą mi te podskórne gule lub skóra mi się za bardzo ściągnie. Mam cerę tłustą w strefie T i czasem parę pryszczy mi wyskoczy. Czy OCM działa również na blizny potrądzikowe oraz zaczerwienienia na twarzy? : )
spróbuj .
mi podskórne gule czasem wychodziły, gdy za długo masowałam skórę olejem. dlatego już tego nie robię.
na blizny , nie zauważyłam, żeby jakoś je złagodził, ale na zaczerwienienie pomaga


od dwóch-trzech dni testuję sobie olejek z Alterry, limonkowy i jestem zaskoczona. dosyć fajnie się sprawuje.
jeszcze dzisiaj zrobiłam sobie maseczkę z alg morskich, mam nadzieję , że w ciągu kolejnych miesięcy doprowadzę moją skórę do porządku
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 07:28   #2462
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Kaira McLilian Pokaż wiadomość

Mam pytanie dotyczące OCM- czy jest jakiś sposób, żeby przyspieszyć gojenie się blizn po pryszczach? Poza masażem?
Powiem Ci że mi samo OCM przyspiesza gojenie, ale zanim zaczęłam stosować tą metodę na syfki pomagało mi szare mydło, podczas kąpieli robiłam tak, że mydliłam twarz i zostawiałam to mydło na skórze, podczas całej kąpieli "odświeżałam" sobie to mydełko poprzez zmywanie i ponowne mydlenie.. po kąpieli ręcznikiem lekko masowałam twarz, zmiękczona skóra z łatwością pozbywała się suchych skórek, ostrych krostek wraz z strupkami oraz syfki czyściły się bez wyciskania bo namiękły i wraz z ręcznikiem zostały usunięte i nawet jak tak ręcznikiem przejechałam po twarzy to ta skóra się jakby złuszczała(normalnie kulkowała się sucha skóra) na ogół skóra była taka no miękka, jednak po tym przy mojej suchej skórze natychmiast nawilżałam skórę.. słyszałam jednak że szare mydło np biały jeleń ma właściwości zmniejszania blizn, ale czy to prawda? czy ktoś robił podobnie jak ja z tym szarym mydłem i miał podobne wrażenia? jeśli nie, to skuście się, na pewno nie zaszkodzi a efekt peelingu gwarantowany

Edytowane przez soonik
Czas edycji: 2012-05-21 o 07:29
soonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 09:21   #2463
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy wam cieply recznik na twarzy tez tak szybko stygnie. Ja mam jakies dziwne obawy ze szybko robi sie zimny, nie jest tez taki goracy i ze mi porów nie otworzy

Mam kolejna gule, ale na boku przy skroni.Ja mam nadzieje ze to przez okres
I chcialam sie pochwalic ze zauwazylam, ze swieze przebarwienia na twarzy robią sie co raz mniej widoczne Dodam, ze uzywam sciereczki muslinowej.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 09:46   #2464
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;34235249]spróbuj .
mi podskórne gule czasem wychodziły, gdy za długo masowałam skórę olejem. dlatego już tego nie robię.
na blizny , nie zauważyłam, żeby jakoś je złagodził, ale na zaczerwienienie pomaga


od dwóch-trzech dni testuję sobie olejek z Alterry, limonkowy i jestem zaskoczona. dosyć fajnie się sprawuje.
jeszcze dzisiaj zrobiłam sobie maseczkę z alg morskich, mam nadzieję , że w ciągu kolejnych miesięcy doprowadzę moją skórę do porządku [/QUOTE]

Mi niestety ten olejek totalnie nie pasuje jakieś podrażnienia mi się zrobiły i wyglądałam okropnie, tylko wróciłam do poprzedniego olejku i wszystko wróciło do normy po 2 dniach... Używam limonkowego więc na włosy
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 10:08   #2465
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Kaira McLilian Pokaż wiadomość
Stosuję OCM już od miesiąca z kawałkiem. Na początku zgrzeszyłam i załatwiłam się olejkiem Bambino po którym zrobiły mi się parafinowe gule, ale już z tego wyszłam. Uratowałam się za pomocą mojej nowej mieszanki: Alterra limonkowa, olej rzepakowy, olej rycynowy i cudowny olejek z drzewa herbacianego. Polecam serdecznie na wszelkie pryszcze, rupne wypryski i inne niefajne sytuacje. OCM stosuje 1 raz dziennie, 2 jeśli moja buzia daje mi znaki, że tego potrzebuje. Na ten moment jestem bardzo zadowolona, mniej wydaję na kosmetyki, nie stresuję się ich wynikami no i wiem co nakładam na twarz i co może mi szkodzić.

Mam pytanie dotyczące OCM- czy jest jakiś sposób, żeby przyspieszyć gojenie się blizn po pryszczach? Poza masażem?
Mnie się wydaje, że bardzo pomógł mi (poza OCM) olej z czarnego kminku, kupiłam go na Ecospa http://www.ecospa.pl/olej-czarnego-kminku-p-220.html
Zapach ma dziwny, ale jakoś to znoszę. Wygląda na to, że ekstra sobie radzi właśnie z gojeniem blizn i ogólnie regeneracją. Działa też przeciwzapalnie, jest lekki jak na olej.
Głowy nie daję (bo na twarz stosuję go w formie serum z innymi olejami), ale na nodze miałam sporą zmianę atopową i tu smarowałam tylko tym olejem. Wygoiła się pięknie, zaczerwienienie to już wspomnienie, nowa skóra już jest (ok miesiąca smarowałam).

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Czy wam cieply recznik na twarzy tez tak szybko stygnie. Ja mam jakies dziwne obawy ze szybko robi sie zimny, nie jest tez taki goracy i ze mi porów nie otworzy

Mam kolejna gule, ale na boku przy skroni.Ja mam nadzieje ze to przez okres
I chcialam sie pochwalic ze zauwazylam, ze swieze przebarwienia na twarzy robią sie co raz mniej widoczne Dodam, ze uzywam sciereczki muslinowej.
Mi też ręcznik szybko stygnie (szczególnie okolice nosa - ale jak mam niby nie oddychać w tym czasie?) i wiele zależy od tego co ciepłownia rurami daje... Nakładam na krócej ale za to 5 razy - aż poczuję, że się pocę
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 10:15   #2466
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że bardzo pomógł mi (poza OCM) olej z czarnego kminku, kupiłam go na Ecospa http://www.ecospa.pl/olej-czarnego-kminku-p-220.html
Zapach ma dziwny, ale jakoś to znoszę. Wygląda na to, że ekstra sobie radzi właśnie z gojeniem blizn i ogólnie regeneracją. Działa też przeciwzapalnie, jest lekki jak na olej.
Głowy nie daję (bo na twarz stosuję go w formie serum z innymi olejami), ale na nodze miałam sporą zmianę atopową i tu smarowałam tylko tym olejem. Wygoiła się pięknie, zaczerwienienie to już wspomnienie, nowa skóra już jest (ok miesiąca smarowałam).

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------



Mi też ręcznik szybko stygnie (szczególnie okolice nosa - ale jak mam niby nie oddychać w tym czasie?) i wiele zależy od tego co ciepłownia rurami daje... Nakładam na krócej ale za to 5 razy - aż poczuję, że się pocę
no ja tez 5 razy nakladam, u mnie woda tez roznie leci, musze duzo puscic zeby goraca calkiem poleciala.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 10:25   #2467
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Czy wam cieply recznik na twarzy tez tak szybko stygnie. Ja mam jakies dziwne obawy ze szybko robi sie zimny, nie jest tez taki goracy i ze mi porów nie otworzy
Ja myję twarz olejem dwukrotnie, a przy zmywaniu przykładam ściereeczkę kilkakrotnie.
Uznaję, ze pory się otworzyły, gdy skóra się robi rozgrzana, wtedy nakładam olej jeszcze raz.
Jeśli chodzi o ręczniczki, to powszechnie polecane są ściereczki z mikrofibry z Biedronki. Są tanie i chłonne. Chociaż deklasują je zupełnie ściereczki bambusowe. Kupiłam takie też w biedronie (przy okazji promocji przedświatecznej), i już nie używam mikrofibry. Bambusowa jest bardziej miękka i kudłata, lepiej ściąga olej i co najważniejsze, dłużej trzyma temperaturę, niż mikrofibrowa.

Edytowane przez kuroneko
Czas edycji: 2012-05-21 o 10:26
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 10:39   #2468
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kuroneko Pokaż wiadomość
Ja myję twarz olejem dwukrotnie, a przy zmywaniu przykładam ściereeczkę kilkakrotnie.
Uznaję, ze pory się otworzyły, gdy skóra się robi rozgrzana, wtedy nakładam olej jeszcze raz.
Jeśli chodzi o ręczniczki, to powszechnie polecane są ściereczki z mikrofibry z Biedronki. Są tanie i chłonne. Chociaż deklasują je zupełnie ściereczki bambusowe. Kupiłam takie też w biedronie (przy okazji promocji przedświatecznej), i już nie używam mikrofibry. Bambusowa jest bardziej miękka i kudłata, lepiej ściąga olej i co najważniejsze, dłużej trzyma temperaturę, niż mikrofibrowa.
a jak taka ściereczka wygląda i ile kosztuje?? Już jej chyba nie ma??
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 11:02   #2469
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
a jak taka ściereczka wygląda i ile kosztuje?? Już jej chyba nie ma??
również chętnie bym się dowiedziała
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 11:23   #2470
axox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 241
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej mam pytanie używam od jakiegoś czasu olejku z drzewa herbacianego z Biochemii Urody. Robie to według instrukcji ze strony- czyli masuje, zmywam ciepłą wodą. Czy tego typu olejek powinnam stosować tak jak dotychczas czy według opisanej przez Was metody?
axox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 11:23   #2471
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
również chętnie bym się dowiedziała
ja też...
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 14:05   #2472
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Mi niestety ten olejek totalnie nie pasuje jakieś podrażnienia mi się zrobiły i wyglądałam okropnie, tylko wróciłam do poprzedniego olejku i wszystko wróciło do normy po 2 dniach... Używam limonkowego więc na włosy
a u mnie z kolei jest odwrotnie . na włosach się nie sprawdza, natomiast na twarz tak
szkoda, że jeden produkt nie działa na wszystkich tak samo, haha
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 15:42   #2473
Azalia1992
Raczkowanie
 
Avatar Azalia1992
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 488
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy możliwy jest wysyp pryszczy i zaskórników po tygodniowym myciu oliwką Hipp+ olejkiem rycynowym w stężeniu 10%?? Myślałam, że po OMC to wszystko jest wyciągane z twarzy w czasie mycia
Azalia1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 16:17   #2474
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;34244571]a u mnie z kolei jest odwrotnie . na włosach się nie sprawdza, natomiast na twarz tak
szkoda, że jeden produkt nie działa na wszystkich tak samo, haha [/QUOTE]

No szkoda, o wiele łatwiej by było
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 17:28   #2475
Miszti88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam serdecznie wszystkie wizażanki
To mój pierwszy post, ale czytuję Was już od dłuższego czasu.
OCM bardzo mi sie spodobało, przeczytałam pierwsze 20 stron (uff)
i niestety mam jeszcze pytania

Obawiam się rozszerzonych porów, mam pełno wągrów w strefie T, czy
po olejowaniu i gorących okładach mogę nałożyć maseczkę z białka w celu ściągnięcia porów?
Czy zanim zamknę pory mogę zastosować jakąś maseczkę? np. z zielonej glinki, nawilżającą albo odżywczą z miodem z Perfecty?
Ile minut trzymacie buzie nasmarowaną olejem?

Zdecydowałam się na olej z krokosza barwierskiego, nigdy wcześniej o nim nie słyszałam, ale poczytawszy w necie dowiedziałam się, ze redukuje wypryski i zanieczyszczenia skórne, działa przeciwzapalnie i jest do cery tłustej i trądzikowej. U mnie w zielarskim 500 ml za 23 zł , to dobra cena?
Miszti88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 17:48   #2476
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie. Na początku wątku niektóre dziewczyny pisały, że gdy nie robią OCM, to mieszanką do OCM myją twarz jak zwykłym żelem, ale nie robią wtedy ciepłych i zimnych ręczników. Czy któraś z Was tak robi? Jak to dokładnie zrobić? Nie pozostaje tłusta warstwa na twarzy? Bo jak potem nałożyć na to serum i krem...?
up, up!
Nikt się nie wypowie??
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 18:26   #2477
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie. Na początku wątku niektóre dziewczyny pisały, że gdy nie robią OCM, to mieszanką do OCM myją twarz jak zwykłym żelem, ale nie robią wtedy ciepłych i zimnych ręczników. Czy któraś z Was tak robi? Jak to dokładnie zrobić? Nie pozostaje tłusta warstwa na twarzy? Bo jak potem nałożyć na to serum i krem...?
wg mnie też można, ale efekt będzie słabszy, normalnie zmywasz makijaż olejami, a potem chyba wodą? później można wytrzeć też twarz do jednorazowego ręcznika - tzn nadmiar oleju, który został na twarzy. ale osobiście zawsze stosuję tradycyjną metodę ze szmatkami
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 18:53   #2478
Azalia1992
Raczkowanie
 
Avatar Azalia1992
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 488
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Azalia1992 Pokaż wiadomość
Czy możliwy jest wysyp pryszczy i zaskórników po tygodniowym myciu oliwką Hipp+ olejkiem rycynowym w stężeniu 10%?? Myślałam, że po OMC to wszystko jest wyciągane z twarzy w czasie mycia
Poradzicie?
Azalia1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 18:56   #2479
aiclo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dziewczyny,
dawno tu nie zaglądałam.
Dzisiaj szłam sobie przez spożywczy i wpadł mi w oko olej z ryżu, zaciekawił mnie
Czy któraś z Was używa? nie wiecie, czy dobry?
Obecnie używam oleju z pestek winogron, chwalę go sobie, ale (jak to kobieta) potrzebuję zmiany

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Azalia1992 Pokaż wiadomość
Poradzicie?
Hmm ja też miałam na początku mały wysyp, więc może to kwestia oczyszczania cery z zaskórników po prostu.
aiclo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 19:15   #2480
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Azalia1992 Pokaż wiadomość
Poradzicie?
Myślę, że to wysyp. Z mojego doświadczenia wynika, że wysyp może nastąpić zawsze i wszędzie. Ale spokojnie, to znak, że skóra się oczyszcza. Wytrwałości

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
wg mnie też można, ale efekt będzie słabszy, normalnie zmywasz makijaż olejami, a potem chyba wodą? później można wytrzeć też twarz do jednorazowego ręcznika - tzn nadmiar oleju, który został na twarzy. ale osobiście zawsze stosuję tradycyjną metodę ze szmatkami
Caprice, dzięki za odpowiedź Szukam po prostu skutecznego oczyszczania porannego. Na noc smaruję brwi i rzęsy olejem rycynowym, który niestety pot ścieka mi po całej twarzy i jest taka lepka Czytałam o olejku myjącym z BU, ale nie chcę na razie robić zamówienia dla jednego tylko olejku, bo koszty przesyłki mnie zabiją Przejrzałam jeszcze raz wątek i takie moje małe podsumowanie: hydrolaty nie zmywają z twarzy oleju rycynowego, nie daje mu również rady maślanka, mydła stosować nie chcę a już z pewnością nigdy nie chwycę się już za żadny żel do mycia twarzy - brrr... Doczytałam, że ktoś używa namoczonych płatków owsianych - rano spróbuję.
Jakieś nowe pomysły??
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 19:56   #2481
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Azalia1992 Pokaż wiadomość
Czy możliwy jest wysyp pryszczy i zaskórników po tygodniowym myciu oliwką Hipp+ olejkiem rycynowym w stężeniu 10%?? Myślałam, że po OMC to wszystko jest wyciągane z twarzy w czasie mycia
Myślę, że jest możliwy taki wysyp... Mi na samym początku wywaliło piękną gulę na policzku i to w całkiem suchej strefie... Ale bardzo szybko się zaczęła goić! OCM nie tylko ściąga to co aktualnie jest na wierzchu, ale jeśli ostawi się (silikony i etc) to wszystko zaczyna inaczej chodzić

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Szukam po prostu skutecznego oczyszczania porannego. Na noc smaruję brwi i rzęsy olejem rycynowym, który niestety pot ścieka mi po całej twarzy i jest taka lepka Czytałam o olejku myjącym z BU, ale nie chcę na razie robić zamówienia dla jednego tylko olejku, bo koszty przesyłki mnie zabiją Przejrzałam jeszcze raz wątek i takie moje małe podsumowanie: hydrolaty nie zmywają z twarzy oleju rycynowego, nie daje mu również rady maślanka, mydła stosować nie chcę a już z pewnością nigdy nie chwycę się już za żadny żel do mycia twarzy - brrr... Doczytałam, że ktoś używa namoczonych płatków owsianych - rano spróbuję.
Jakieś nowe pomysły??
Ja osobiście rano używam naturalnego mydła.... własnej roboty
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:27   #2482
Miszti88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Miszti88 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie wizażanki
To mój pierwszy post, ale czytuję Was już od dłuższego czasu.
OCM bardzo mi sie spodobało, przeczytałam pierwsze 20 stron (uff)
i niestety mam jeszcze pytania

Obawiam się rozszerzonych porów, mam pełno wągrów w strefie T, czy
po olejowaniu i gorących okładach mogę nałożyć maseczkę z białka w celu ściągnięcia porów?
Czy zanim zamknę pory mogę zastosować jakąś maseczkę? np. z zielonej glinki, nawilżającą albo odżywczą z miodem z Perfecty?
Ile minut trzymacie buzie nasmarowaną olejem?

Zdecydowałam się na olej z krokosza barwierskiego, nigdy wcześniej o nim nie słyszałam, ale poczytawszy w necie dowiedziałam się, ze redukuje wypryski i zanieczyszczenia skórne, działa przeciwzapalnie i jest do cery tłustej i trądzikowej. U mnie w zielarskim 500 ml za 23 zł , to dobra cena?
Baaaardzoo bardzo proszę o odpowiedź ;((( jutro odbieram swoje oleje...
Miszti88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:18   #2483
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Miszti88 Pokaż wiadomość
Baaaardzoo bardzo proszę o odpowiedź ;((( jutro odbieram swoje oleje...
I tak nie ma innego sposobu jak przekonać się na własnej skórze... Tu naprawdę nie ma reguły. Jedyne co mogę napisać od siebie to, żebyś nie obawiała się rozszerzonych porów, jeśli zakończysz zimną wodą to je zamkniesz Któraś z dziewczyn stosuje nawet kostki lodu, ja np po zimnej wodzie psikam hydrolatem prosto z lodówki. Powinnaś zobaczyć efekt już po pierwszym razie, serio Z glinką i tp bym poczekała, nie wszystko na raz - żebyś wyraźniej widziała jak to na Ciebie działa...
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 22:18   #2484
Miszti88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Savanoja dziękuję za odpowiedź,
faktycznie najlepiej na początku zrobić podstawową wersję))
Miszti88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 00:23   #2485
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
I tak nie ma innego sposobu jak przekonać się na własnej skórze... Tu naprawdę nie ma reguły. Jedyne co mogę napisać od siebie to, żebyś nie obawiała się rozszerzonych porów, jeśli zakończysz zimną wodą to je zamkniesz Któraś z dziewczyn stosuje nawet kostki lodu, ja np po zimnej wodzie psikam hydrolatem prosto z lodówki. Powinnaś zobaczyć efekt już po pierwszym razie, serio Z glinką i tp bym poczekała, nie wszystko na raz - żebyś wyraźniej widziała jak to na Ciebie działa...
kurczę ten hydrolat z lodówki brzmi ciekawie... i orzeźwiająco
edit: a jaki hydrolat stosujesz?
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 07:48   #2486
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Miszti88 Pokaż wiadomość
Savanoja dziękuję za odpowiedź,
faktycznie najlepiej na początku zrobić podstawową wersję))
Tak sądzę..

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
kurczę ten hydrolat z lodówki brzmi ciekawie... i orzeźwiająco
edit: a jaki hydrolat stosujesz?
Z kadzidłowca, kupowałam na Ecospa, nie ma w nim konserwantu dlatego musi być w lodówce, ale myślę, że każdy jeden może być tam trzymany... a efekt (szczególnie rano) jest nie do opisania
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 13:37   #2487
axox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 241
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez axox Pokaż wiadomość
hej mam pytanie używam od jakiegoś czasu olejku z drzewa herbacianego z Biochemii Urody. Robie to według instrukcji ze strony- czyli masuje, zmywam ciepłą wodą. Czy tego typu olejek powinnam stosować tak jak dotychczas czy według opisanej przez Was metody?
proszę o radę
axox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 15:02   #2488
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez axox Pokaż wiadomość
proszę o radę
Olejki z BU zawierają emulgator i nie ma potrzeby stosowania ich jako ocm, ale jeśli tak wolisz nikt nie broni
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:35   #2489
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zgodnie z zapowiedzią pora na moją recenzję. Dzisiaj umyłam twarz namoczonymi przez noc płatkami owsianymi w przegotowanej wodzie z dodatkiem mleka. Jakie wrażenia? Baaaaaaaaaardzo przyjemnie Płatki są mięciutkie, spokojnie można nimi trzeć powieki i ogółem okolicę oczu. Dobrze zmywa olej rycynowy - nareszcie pozbyłam się tego uczucia klejenia!!!

Dziewczyny co powiedzie na smarowanie twarzy po OCM maścią z witaminą A (taka najtańsza w aptece)? Czy mogę dodać do niej olejek cytrynowy?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:41   #2490
merci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 90
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć dziewczyny
Któraś wcześniej pytała o olejek ryżowy - ja używam, ale nie jako składnika "mikstury", tylko do kąpieli, jako balsamu, nakładam na twarz po olejowaniu lub rano, jeśli czuję, że mam ściągniętą skórę, różnie Stosuję OCM dopiero od 17. maja, także to moja pierwsza buteleczka, no i oczywiście nie mogłam się zdecydować, co kupić W końcu wzięłam sezamowy, kokosowy i ryżowy, ten ostatni mi został "wolny", dlatego nie wiem, jak się sprawdza przy myciu twarzy. Mam bardzo pozytywne wrażenia - szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy, fajnie nawilża. Co do zapachu - jak dla mnie pachnie tak samo, jak oliwa z oliwek, mi to bardzo pasuje

Właśnie, czy któraś z Was używa olejku sezamowego? Mam skórę mieszaną z dużą tendencją do suchej, właściwie raz jest taka, raz taka, i miałam duży dylemat, jakie olejki dobrać, żeby jednocześnie oczyścić i nawilżyć twarz... Na sezamowy padło, bo wyczytałam, że oczyszcza i ma naturalny SPF, kokosowy wzięłam, bo w sklepie, w którym kupowałam, nie było z jojoba. Co sądzicie o takiej mieszance? Nie jest za delikatna? Proporcje są mniej więcej takie: 10% rycyny, 40% kokosa, 50% sezamu.

Jeśli któraś z Was jest z Warszawy i bywa w centrum, to mogę polecić sklep "Kuchnie świata" w Złotych Tarasach - kupiłam tam kokosowy za 11 zł (200ml), sezamowy za 9zł (150ml), siostra migdałowy za ok. 10 (bodajże 200ml) - ogólnie mają bardzo duży wybór. Ryżowy kupiłam w Carrefourze, za 10zł (500ml). Do tego ściereczkę z mikrofibry, za 3zł, też w Carrefourze, jest niezła.

Przeczytałam posty o zbyt szybko stygnącej ściereczce - kurcze, mam to samo! Też się zastanawiałam, czy te pory w ogóle mi się otwierają Cóż, chyba pójdę za Waszymi sugestiami i nałożę ją 5 razy - tylko czy starczy mi cierpliwości..?

Pozdrawiam i dzięki za ewentualne odpowiedzi

Edytowane przez merci
Czas edycji: 2012-05-22 o 19:44
merci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.