Olej arganowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-08, 22:37   #1
anamnezis
Rozeznanie
 
Avatar anamnezis
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 572

Olej arganowy


Hej. Mam w domu olej arganowy. Zastanawiam się, czy można to wykorzystać jakoś do pielęgnacji.
Tutaj jest link do Wizazu, gdzie olej ten jest opisany:
http://www.wizaz.pl/images/oleje_roslinne/?o=argan
__________________
Był czas, kiedy żyłem tylko dlatego,
że musiałem żyć.
Lecz teraz żyję, ponieważ jestem wojownikiem
i pragnę powrócić przed oblicze Tego,
w imię Którego zawsze walczyłem.
anamnezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 15:31   #2
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Olej arganowy

możesz stosować np. do demakijażu oczu, ale nie tylko , bo jak olejek (oczywiscie nie każdy)to do masażu też czy włosów,jako odżywka albo niewielką ilość wcierać w skórę k\wokół oczu o ile nie masz tłustej skóry tam bo duża zawartość wit E a w tym olejku przy tendencji takiej pozapycha na bank! olejek o ile się nie mylę zawiera polifenolee i są one pomocne jeśli chodzi o działanie antyoksydacyjne. dużo ma nienasyconych kwasów tłuszczowychi ,dużo wit E,ogólnie ma swietne działanie działanie jeśli chodzi o skórę, bo regeneruje ją, łagodzi, działa przeciwstarzeniowo, natłuszcza, pojędnia, odżywia. ten olejek naprawdę ma szerokie spektrum działania!

o a na paznokcie też jako odżywka mozesz (ja uzywam rycynowego akurat, a teraz przyszło mi tak do głowy że arganowy też możnaby było)

a skąd masz olejek? chciałabym go też zdobyć a nie wiem skad?PLISS!!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 16:09   #3
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
a skąd masz olejek? chciałabym go też zdobyć a nie wiem skad?PLISS!!
mnie też zaintersował ten olej i szukajac w internecie znalazłam tu:
http://medi-flowery.pl/index.php?produkt=1124713624
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 16:15   #4
anamnezis
Rozeznanie
 
Avatar anamnezis
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 572
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
a skąd masz olejek? chciałabym go też zdobyć a nie wiem skad?PLISS!!
Z Maroka
Ale jak widać agatka-a podała linka, gdzie można go kupić w Polsce.
Tylko "trochę" u nas drogi.
__________________
Był czas, kiedy żyłem tylko dlatego,
że musiałem żyć.
Lecz teraz żyję, ponieważ jestem wojownikiem
i pragnę powrócić przed oblicze Tego,
w imię Którego zawsze walczyłem.
anamnezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 16:35   #5
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez anamnezis
Z Maroka
Ale jak widać agatka-a podała linka, gdzie można go kupić w Polsce.
Tylko "trochę" u nas drogi.
no niestety ale tańszy niż wyprawa do Maroka
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 20:48   #6
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Olej arganowy

kurde, na razie muszę d\sobie odpuścić, ale mam chrapkę na niego.... mmmm
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 22:38   #7
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Olej arganowy

a czy ten jadalny można stosować też jak ten kosmetyczny?
może głupie pytanie, ale...
ten jadalny jest bardziej opłacalny niż kosmetyczny
jeśli różnią sie tylko zapachem to byłoby fajnie
dobrze byłboby zeby właściwości zostały takie same
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-25, 10:18   #8
candibar
Zakorzenienie
 
Avatar candibar
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3 200
Dot.: Olej arganowy

Olejek arganowy możesz dodawać do balsamu i wsmarowywać w ciało. Ponoć jest to prawdziwy eliksir młodości, a drzewo arganowe zwane jest życiodajnym Ja póki co kupiłam krem na bazie tego olejku, ale w styczniu na pewno kupię sobie go w jego czystej postaci. Teraz już o wiele łatwiej go zdobyć w Polsce niż kilka lat temu. Jednak drzewo arganowe nadal rośnie tylko w Maroko o ile jestem dobrze poinformowana.
candibar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 21:06   #9
sylazbarc
Raczkowanie
 
Avatar sylazbarc
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Olej arganowy

Dziewczyny olej arganowy można kupić bez problemu na www.biochemiaurody.com albo na www.zrobsobiekrem.pl za niewielkie pieniądze.
sylazbarc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 09:19   #10
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez sylazbarc Pokaż wiadomość
Dziewczyny olej arganowy można kupić bez problemu na www.biochemiaurody.com albo na www.zrobsobiekrem.pl za niewielkie pieniądze.
dokładnie nie trzeba jechać do Maroka albo wydawać majątku w aptekach kupując np badziewie od Galenic'a
arganowy olej spożywczy można stosować np na włosy, ale nie polecałabym go do twarzy
a drzewa arganowe faktycznie rosną tylko w Maroku.
ja polecam ten olej osobom z suchą, atopową skórą (jeśli nie ma sie alergii na orzechy), bo fantastycznie regeneruje i goi skórę, idealnie działa w poł. z kwasem hialuronowym. to obok oleju żurawinowego i z zielonej herbaty mój ulubiony olej
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 10:26   #11
Trzy_Ryby
Zakorzenienie
 
Avatar Trzy_Ryby
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 284
Dot.: Olej arganowy

Moją atopową skórę bez wskazań na alergię na orzechy we wszystkich możliwych testach olej arganowy podrażnia do niemożliwości i intensyfikuje swędzenie. Na atopię polecam balsamy apteczne, na bazie ciekłej parafiny. Czynię to z ciężkim sercem ale na własnej skórze testowałam różne kombinacje nieuczulających składników i olei za wszelką cenę chcąc uniknąć pacykowania się ropopochodnymi mazidłami. Niestety, skóra atopowa specyficzna jest i lepiej z nią nie igrać bo kończy się to często gronkowcem.
Trzy_Ryby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-29, 08:34   #12
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
Moją atopową skórę bez wskazań na alergię na orzechy we wszystkich możliwych testach olej arganowy podrażnia do niemożliwości i intensyfikuje swędzenie. Na atopię polecam balsamy apteczne, na bazie ciekłej parafiny. Czynię to z ciężkim sercem ale na własnej skórze testowałam różne kombinacje nieuczulających składników i olei za wszelką cenę chcąc uniknąć pacykowania się ropopochodnymi mazidłami. Niestety, skóra atopowa specyficzna jest i lepiej z nią nie igrać bo kończy się to często gronkowcem.
oczywiście to zależy od indywidualnych reakcji jednych ten olej może podrażniać a innym goić rozognioną azs skórę
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 17:12   #13
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Olej arganowy

Czy można dodać kilka kropli tego olejku do kremu z filtrem?
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 19:46   #14
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Olej arganowy

myślę, że tak
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 20:55   #15
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
myślę, że tak
tak się zastanawiałam czy to nie zmniejszy jego działania ochronnego, ale pewnie przesadzam
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 13:25   #16
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Olej arganowy

A ja oglądałam dzisiaj na TVN Style jakąś powtórkę programu z Martyną Wojciechowską, w którym pokazano Marokanki podczas ciężkiej pracy nad ręcznym pozyskiwaniem oleju. Najgorsze w tym było to, że sponsorem programu jest Timotei, bo Martyna wręczyła tej pani szampon i odżywkę z tym olejkiem
Myślę, ze po części Timotei przyznał się, że wykorzystuje pracę kobiet, które są w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej. Nigdy w życiu nie kupię już niczego od Timotei. Może to, o czym napisałam nie brzmi tak strasznie, ale trzeba było to zobaczyć.
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 13:42   #17
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez loveletters Pokaż wiadomość
A ja oglądałam dzisiaj na TVN Style jakąś powtórkę programu z Martyną Wojciechowską, w którym pokazano Marokanki podczas ciężkiej pracy nad ręcznym pozyskiwaniem oleju. Najgorsze w tym było to, że sponsorem programu jest Timotei, bo Martyna wręczyła tej pani szampon i odżywkę z tym olejkiem
Myślę, ze po części Timotei przyznał się, że wykorzystuje pracę kobiet, które są w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej. Nigdy w życiu nie kupię już niczego od Timotei. Może to, o czym napisałam nie brzmi tak strasznie, ale trzeba było to zobaczyć.
Może poczytaj trochę w internecie zanim coś takiego napiszesz... Tradycyjnie kobiety w Maroku nasiona drzewa arganowego, wytwarzają olej arganowy przy użyciu ręcznych,tradycyjnych sposobów,bo tylko tak uzyska się najlepszy produkt,a taka praca to nie jest dla nich wykorzystanie,a szansa na poprawę swojej sytuacji. Zwróć uwagę,że te kobiety zarabiają na swoje rodziny i zazwyczaj tylko dzięki swojej pracy je utrzymują.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 14:17   #18
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Olej arganowy

Przy okazji Timotei zwróciłabym uwagę na coś innego: ile jest olejku arganowego w tym szamponie? Umieszczenie rysunku i napisu: zawiera alejek arganowy niestety nie oznacza, że w składzie jest taka ilość tego składnika, że używając szamponu odczujemy dobroczynne działanie olejku.
Poza tym, faktycznie kobiety w programie pracowały w manufakturach olejku, który potem różne koncerny na świecie od nich kupują. I teza o wykorzystywaniu pracy kobiet jest tutaj naciągana.
Ja nie kupię szamponu Timotei z zupełnie innego powodu: jego skład mi nie odpowiada.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 19:01   #19
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Przy okazji Timotei zwróciłabym uwagę na coś innego: ile jest olejku arganowego w tym szamponie? Umieszczenie rysunku i napisu: zawiera alejek arganowy niestety nie oznacza, że w składzie jest taka ilość tego składnika, że używając szamponu odczujemy dobroczynne działanie olejku.
Poza tym, faktycznie kobiety w programie pracowały w manufakturach olejku, który potem różne koncerny na świecie od nich kupują. I teza o wykorzystywaniu pracy kobiet jest tutaj naciągana.
Ja nie kupię szamponu Timotei z zupełnie innego powodu: jego skład mi nie odpowiada.
Zgadzam się ze wszystkim
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-11, 20:58   #20
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Olej arganowy

Przykro mi, ale dla mnie to klasyczny przykład sweatshopu.
Tak, to prawda, ze bohaterka reportażu mówiła o tym, że jest w stanie wykształcić dzieci i kupić również coś dla siebie (perfumy). Ale czy to jest dużo w porównaniu z dochodami np. Pierre Fabre, który ma w ofercie flakonik oleju arganowego Galenic za ponad 110 zł??
Myślę, że to dosyć trudny wybór dla nas jako konsumentek. Kupić i chwilowo polepszyć warunki materialne Marokanek pracujących przy pozyskiwaniu oleju i jednocześnie sprawić, że koncerny kosmetyczne będą zarabiać krocie na ich niedocenianej pracy, coraz bardziej wykorzystując ich trudną sytuację?
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 22:56   #21
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Olej arganowy

Tak, czy inaczej Timotei nie kupuję, Galenic tak samo (z ceną za serię arganową grubo przesadzili!). Olejek arganowy kupiłam w biolanderze i solo aplikuję od stóp do głów Oczywiście gdybym pojechała do Maroka, też bym zgarnęła cały koszyk lokalnych specyfików arganowych, jak Martyna Wojciechowska zrobiła w programie
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 07:21   #22
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez loveletters Pokaż wiadomość
Przykro mi, ale dla mnie to klasyczny przykład sweatshopu.
Tak, to prawda, ze bohaterka reportażu mówiła o tym, że jest w stanie wykształcić dzieci i kupić również coś dla siebie (perfumy). Ale czy to jest dużo w porównaniu z dochodami np. Pierre Fabre, który ma w ofercie flakonik oleju arganowego Galenic za ponad 110 zł??
Myślę, że to dosyć trudny wybór dla nas jako konsumentek. Kupić i chwilowo polepszyć warunki materialne Marokanek pracujących przy pozyskiwaniu oleju i jednocześnie sprawić, że koncerny kosmetyczne będą zarabiać krocie na ich niedocenianej pracy, coraz bardziej wykorzystując ich trudną sytuację?
W pierwszym swoim poście napisałaś o firmie Timotei, teraz piszesz o Pierre Fabre. To są dwa trochę różne przykłady. Wiem jaki jest cel tego co piszesz,ale prawda jest taka,że nie tylko praca Marokanek jest niedoceniana i słabo opłacana. Nie tylko z olejem arganowym jest taka sytuacja,że produkt w jednej firmie kosztuje 8 zł,a w innej 58 zł,bo ma ładne opakowanie i jeszcze ładniejsze logo na nim,a właściwości takie same. My jako konsumentki decydujemy co kupimy. Poza tym nie wiem co jest gorsze dla tych kobiet-brak źródła dochodu, czy też dawanie im szansy zarobku przez różne firmy
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 07:24   #23
erolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 340
Dot.: Olej arganowy

Dziewczyny, proszę o pomoc. Gdzie najlepiej się zaopatrzyć w olej arganowy(chodzi mi o sklepy internetowe). Który polecacie i jest w 100% dobry i oryginalny? Chciałabym stosować na twarz.
erolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 08:32   #24
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez erolek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc. Gdzie najlepiej się zaopatrzyć w olej arganowy(chodzi mi o sklepy internetowe). Który polecacie i jest w 100% dobry i oryginalny? Chciałabym stosować na twarz.
ja kupuję w Biochemii Urody:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-argan.html
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 11:08   #25
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez erolek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc. Gdzie najlepiej się zaopatrzyć w olej arganowy(chodzi mi o sklepy internetowe). Który polecacie i jest w 100% dobry i oryginalny? Chciałabym stosować na twarz.
Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość

Arganowy można także dostać w:
Eco-Spa
http://www.ecospa.pl/olej-arganowy-s...echow-p-7.html
http://www.ecospa.pl/olej-arganowy-t...jny-p-105.html

Zrób sobie krem
http://www.zrobsobiekrem.pl/?384,olej-arganowy-virgin
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 11:24   #26
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez erolek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc. Gdzie najlepiej się zaopatrzyć w olej arganowy(chodzi mi o sklepy internetowe). Który polecacie i jest w 100% dobry i oryginalny? Chciałabym stosować na twarz.
Ja kupiłam na Biolanderze, jestem zadowolona, ale wiem, że trochę przepłaciłam http://biolander.com/produkty/katego...o-spray-55-ml/

Dziewczyny, jak stosujecie olejek arganowy na włosy? Ja wtarłam raz po myciu w mokre włosy i po wyschnięciu były strasznie posklejane, wyglądały jakbym posmarowała je masłem, albo jakbym nie myła przez tydzień Domyślam się, ze za dużo go dałam Ile Wy go dajecie na włosy i na całą długość, czy tylko na końcówki?

Edytowane przez 2016062116
Czas edycji: 2011-02-18 o 11:28
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 17:43   #27
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak stosujecie olejek arganowy na włosy? Ja wtarłam raz po myciu w mokre włosy i po wyschnięciu były strasznie posklejane, wyglądały jakbym posmarowała je masłem, albo jakbym nie myła przez tydzień Domyślam się, ze za dużo go dałam Ile Wy go dajecie na włosy i na całą długość, czy tylko na końcówki?
Nie stosuje oleju arganowego, ale inny olej na włosy. Nakladam go przed myciem Trzymam na glowie okolo godzine, a potem trzeba porządnie włosy umyc... Nie słyszalam nigdy o nakładaniu oleju na wlosy po umyciu, chyba ze delikatnie końcówki musnąć
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 23:19   #28
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
Nie stosuje oleju arganowego, ale inny olej na włosy. Nakladam go przed myciem Trzymam na glowie okolo godzine, a potem trzeba porządnie włosy umyc... Nie słyszalam nigdy o nakładaniu oleju na wlosy po umyciu, chyba ze delikatnie końcówki musnąć
Dzięki za odpowiedź, to tak zrobię. Wygląda na to, że nieźle pojechałam z tym olejem on rzeczywiście ma taką konsystencję, że się nie nadaje do nakładania na suche włosy po myciu
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 23:58   #29
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
dokładnie nie trzeba jechać do Maroka albo wydawać majątku w aptekach kupując np badziewie od Galenic'a
arganowy olej spożywczy można stosować np na włosy, ale nie polecałabym go do twarzy
a drzewa arganowe faktycznie rosną tylko w Maroku.
ja polecam ten olej osobom z suchą, atopową skórą (jeśli nie ma sie alergii na orzechy), bo fantastycznie regeneruje i goi skórę, idealnie działa w poł. z kwasem hialuronowym. to obok oleju żurawinowego i z zielonej herbaty mój ulubiony olej
Pogubiłam się: polecasz czy nie polecasz go na twarz?
Na mojej atopowej skórze twarzy nie zauważylam reakcji alergicznej, używam od paru dni i jest OK. Tez bardzo lubię olej herbaciany, obok skwalanu i róży piżmowej to mój ulubiony. Żurawinowy też lubię, ale stosuję tylko na noc, bo nadaje dziwny odcień mojej skórze. Tak, czy owak - mamm własnie spore zmiany na rękach i chyba zrobię mały test, jak podziała na nie ów olej...

Kupiłam na razie małą ilość, a na wątek trafilam w poszukiwaniu informacji o łączeniu tego oleju z innymi.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 08:41   #30
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Pogubiłam się: polecasz czy nie polecasz go na twarz?
Na mojej atopowej skórze twarzy nie zauważylam reakcji alergicznej, używam od paru dni i jest OK. Tez bardzo lubię olej herbaciany, obok skwalanu i róży piżmowej to mój ulubiony. Żurawinowy też lubię, ale stosuję tylko na noc, bo nadaje dziwny odcień mojej skórze. Tak, czy owak - mamm własnie spore zmiany na rękach i chyba zrobię mały test, jak podziała na nie ów olej...

Kupiłam na razie małą ilość, a na wątek trafilam w poszukiwaniu informacji o łączeniu tego oleju z innymi.
piszę że nie polecam SPOŻYWCZEGO o. arganowego na twarz - do twarzy lepiej stosować o. arganowy kosmetyczny, tzn taki przeznaczony do stosowania na skórę. polecam go bardzo
ja czasami mieszam go z olejem z zielonej herbaty albo opuncji figowej, ale najczęściej solo. moja obecna mieszanka to lipobaza, masło żurawinowe, żel HA no i olej arganowy - niewiarygodnie wygładza i regeneruje skórę, u mnie też przyspiesza gojenie zmian atopowych
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-28 00:34:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.