Olej arganowy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-26, 21:51   #301
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Olej arganowy

ja używam kremów i balsamów z olejkiem arganowym - są świetne na przesuszoną mocno skóre. w tej chwili kupilam dość tanio z bielendy i przy regularnym stosowaniu widze ze moje lydki nie sa juz takie przesuszone, a zawsze mialam z tym problem, szczegolnie po depilacji
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 12:08   #302
ekoplawiaka
Raczkowanie
 
Avatar ekoplawiaka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Olej arganowy

Wydaje mi się, że rozróżnianie na oleje jadalne i niejadalne nie ma do końca sensu (a może się mylę?). Natomiast lepiej sprawdzać certyfikaty oraz to, czy olej jest nierafinowany i zawiera więcej wartościowych substancji w sobie.
ekoplawiaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 21:20   #303
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupiłam dziś taki olej arganowy:

http://www.sklepekologiczny.com.pl/o...o-planete.html

Wiem, że to olej spożywczy, ale zastanawiam się, czy mogłabym od czasu do czasu nałożyć trochę pod oczy?
Cytat:
Napisane przez ekoplawiaka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że rozróżnianie na oleje jadalne i niejadalne nie ma do końca sensu (a może się mylę?). Natomiast lepiej sprawdzać certyfikaty oraz to, czy olej jest nierafinowany i zawiera więcej wartościowych substancji w sobie.
Oleje jadalne jak najbardziej nadają się do stosowania na skórę, wg jednego z producentów olejów/soków, wszystko co dopuszczone do stosowania wewnętrznie nadaje się bardzo dobrze do stosowania na zewnątrz Wg mnie są oleje takie są nawet lepsze - niższa cena, a przy tym lepszy skład. Jednak nie dotyczy to oleju arganowego - oleje jadalny i kosmetyczny produkowane są w inny sposób, olej jadalny oczywiście nadaje się do stosowania na skórę, ale nie będzie działał tak samo dobrze jak kosmetyczny, ponieważ zostaje pozbawiony niektórych cennych substancji
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 13:27   #304
milenzag
Raczkowanie
 
Avatar milenzag
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38
Dot.: Olej arganowy

Chciałam podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat oleju. Na początku sama wpadłam w kiedy dowiedziałam się o wspaniałym oleju arganowym, tym bardziej, że jestem miłośniczką balsamów, olejków i innych mazi szczególnie w sezonie letnim. Niestety w sezonie letnim każdy balsam czy olej działa na mnie cudownie i jestem zachwycona niemal każdym produktem w zimie moja skóra jest kapryśna i nie pasuje jej nic. Międyz innymi dlatego tez zacwycił mnie olej - myslalam ze poradzi sobie z moja sucha i czerwona w zimie skórą. Dostałam 2 butelki oleju prosto z Maroko i jedną (8 razy droższa o 8 razy mniejszej pojemności ) ze sklepu w Polsce. Niby wszystko fajnie na oczatku smarowalam twarz na noc rano było ok byłam zachwycona ale po jakimś czasie stwerdzilam ze to chyba bardziej moja podswiadomosc i pozytywne nastawienie podkrecane zachwytami nad olejem wszystkich dookoła niz rzeczywiste efekty. Z przykrością przyznać muszę, że mimo tego, że używając oleju czułam się taka naturalna i cieszylam sie ze nie faszeruje mojej skory sztucznymi chemikaliami to efekty były przeciętne. W sumie poprawa stanu mojej skory nastpaila odkad przyszło lato - czyli jak zwykle. Dziewczyny czy rzeczywiscie widzicie super efekty oleju? może źle go stosuje?
milenzag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 10:24   #305
ekoplawiaka
Raczkowanie
 
Avatar ekoplawiaka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Olej arganowy

Jeśli nie masz problemów ze skórą, czyli tak właściwe z naskórkiem, to możesz nie widzieć pozytywnych efektów. Natomiast z tych wszystkich artykułów, które ja czytałam dowiedziałam się, że olejek wpływa na skórę (w domyśle właściwą) to by oznaczało, że efekty są widoczne po miesiącach, a nawet latach. Dlatego mogą one nie być aż tak spektakularne i chyba trzeba by było wcierać go na 1 stronę twarzy, by faktycznie mieć porównanie.
ekoplawiaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 11:19   #306
Marzenka_42
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 16
Dot.: Olej arganowy

Jakiś czas temu dostałam w prezencie buteleczkę olejku arganowego. Nie wiem czy nie jest jakiś felerny, bo nie odczuwam na skórze jakiegoś szczególnego efektu natłuszczenia (lepszy jest już po zwykłym kremie natłuszczającym). No i jest jeszcze dodatkowo wyjątkowo nieprzyjemny zapach - jakby krowiego łajna Czy jest to normalne?
Marzenka_42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 11:21   #307
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Olej arganowy

Ja tez używam olejku arganowego juz jakiś czas, najczęściej na twarz zamiast kremu lub dodaje do tego kwas hialuronowy, skora jest nawilżona, ma ładny kolor i jest miękka, poprawił sie jej stan, mimo ze obawialam sie ze mnie zapcha. Czasem używam tez na suche skórki i np. na podrażnienia po depilacji - dobrze usuwa wosk. Mysle, ze juz zawsze bedzie w mojej kosmetyczce, warto sie do niego przekonać. Ja zamawiam na allegro u sprawdzonego sprzedawcy.
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-25, 10:49   #308
ekoplawiaka
Raczkowanie
 
Avatar ekoplawiaka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez Marzenka_42 Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu dostałam w prezencie buteleczkę olejku arganowego. Nie wiem czy nie jest jakiś felerny, bo nie odczuwam na skórze jakiegoś szczególnego efektu natłuszczenia (lepszy jest już po zwykłym kremie natłuszczającym). No i jest jeszcze dodatkowo wyjątkowo nieprzyjemny zapach - jakby krowiego łajna Czy jest to normalne?
Ogólnie olejek arganowy "zajeżdża" raczej spalonymi orzechami, choć podejrzewam, że wiele zależy od produkcji samego oleju, stopnia oczyszczenia itp. Może też być tak, że Twój olejek był źle przechowywany i po prostu zaczął jełczeć. ;/
ekoplawiaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 22:21   #309
toxic_squirrel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 29
Dot.: Olej arganowy

Co do zapachu olejku - mam dwa, różnych firm. Jeden ma ledwo wyczuwalny, nawet przyjemny zapach, drugi pachnie jak stara, zmoknięta koza Podejrzewam, że trafiłaś po prostu na ten bardziej aromatyczny.
toxic_squirrel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 22:58   #310
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Olej arganowy

mi arganowy też śmierdzi kozą - kupiony na ZSK
ale za to działa fenomenalnie
kupię teraz tą wersję pozbawioną zapachu i zobaczę czy też będzie miał swoje genialne właściwości
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 14:55   #311
peqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez milenzag Pokaż wiadomość
Niby wszystko fajnie na oczatku smarowalam twarz na noc rano było ok byłam zachwycona ale po jakimś czasie stwerdzilam ze to chyba bardziej moja podswiadomosc i pozytywne nastawienie podkrecane zachwytami nad olejem wszystkich dookoła niz rzeczywiste efekty. Z przykrością przyznać muszę, że mimo tego, że używając oleju czułam się taka naturalna i cieszylam sie ze nie faszeruje mojej skory sztucznymi chemikaliami to efekty były przeciętne. W sumie poprawa stanu mojej skory nastpaila odkad przyszło lato - czyli jak zwykle. Dziewczyny czy rzeczywiscie widzicie super efekty oleju? może źle go stosuje?
Nie wiem, czy tu jeszcze zaglądasz, milenzag Ja widzę efekty i szczerze mówiąc jest to jedyny olejek, przy którym widzę efekty tak spektakularne. Dalej ktoś pisze, że trzeba na nie czekać miesiące, a w moim przypadku już następnego dnia zobaczyłam wyraźną poprawę mojego grudkowatego trądziku. (Dodam, że zaczęłam stosować zimą). Natomiast wiele zależy od sklepu (ja jestem wierna ZSK), no i od cery. Moja jest bardzo sucha, wrażliwa, ze skłonnością do naczynek i przebarwień. Nie wiem, jaka jest Twoja, ale skoro wariuje zimą, też musi być wrażliwa Warto poeksperymentować też z innymi olejami, bo nie zawsze to, co wszyscy polecają jako "idealny dla Twojego typu cery" (albo tabu) naprawdę takie jest. (Nie że wciskają, po prostu każdy ma indywidualne potrzeby). Mi na przykład powtarzano, że dla mojej cery idealny będzie olejek różany, makadamia, spirulina, że nie mam stosować absolutnie żadnych peelingów mechanicznych, itd, itp. I co? Pstro, czyli nie zawsze się to zgadza. Warto eksperymentować, oczywiście bardzo ostrożnie i w poczuciu odpowiedzialności wobec własnej cery Pozdrawiam!
__________________
"pelargonie i sól" - blog literacki o moim teksaskim zesłaniu i innych nierozwikłościach życia
peqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 21:25   #312
martakowf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Smile Olej arganowy, olejek arganowy.

Cześć dziewczyny. Nigdy jeszcze na wizażu się nie udzielałam, ale skłonił mnie do tego temat różnicy pomiędzy olejkiem arganowym a olejem arganowym. Mianowicie, generalnie nie zwracałam uwagi ja to nazewnictwo czy kupuję olej arganowy czy olejek, bo myślałam że to to samo i nadal się zastanawiam czy ich właściwości nie są identyczne. xxx olej arganowy i oleje arganowy to co innego, ale gdzieś kiedyś czytałam ze olejek (nie olej) który zawiera odpowiednią ilość ekstraktu działa tak samo jak olej i szczerze mówiąc sama się w tym pogubiłam. Sad pytanie do Was, ale o wasze odczucia nie teorie z innych artykułów czy zdarzyło wam się używać oleju i olejku arganowego i widziałyście w tym faktyczną różnicę?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-10-16 o 12:42 Powód: link
martakowf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 18:52   #313
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Olej arganowy, olejek arganowy.

Cytat:
Napisane przez martakowf Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Nigdy jeszcze na wizażu się nie udzielałam, ale skłonił mnie do tego temat różnicy pomiędzy olejkiem arganowym a olejem arganowym. Mianowicie, generalnie nie zwracałam uwagi ja to nazewnictwo czy kupuję olej arganowy czy olejek, bo myślałam że to to samo i nadal się zastanawiam czy ich właściwości nie są identyczne. xxx olej arganowy i oleje arganowy to co innego, ale gdzieś kiedyś czytałam ze olejek (nie olej) który zawiera odpowiednią ilość ekstraktu działa tak samo jak olej i szczerze mówiąc sama się w tym pogubiłam. Sad pytanie do Was, ale o wasze odczucia nie teorie z innych artykułów czy zdarzyło wam się używać oleju i olejku arganowego i widziałyście w tym faktyczną różnicę?
Nazwa olejek odnosi się do olejków eterycznych, a arganowy to OLEJ. Oleki eteryczne są silnie skoncentrowane i pozyskuje się je w inny sposób niż oleje. Nie używa się ich bezpośrednio na skórę ( z małymi wyjątkami). Oleje natomiast mogą być używane solo na skórę.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 20:11   #314
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Olej arganowy, olejek arganowy.

Olej - 100% oleju.
Olejek - albo eteryczny, albo mieszanka różnych składników, w tym silikonów i innych emolientów.

Warto znać to rozróżnienie, żeby sobie np czystego olejku pomarańczowego nie położyć na twarz.

Zresztą to powszechne nadużywanie słowa "olejek" wynika moim zdaniem z tego, że część kobiet egzystuje na poziomie mentalnym małych dziewczynek i buzię i włoski smarują kremikami i balsamikami, więc i miejsce na olejek musiało się na rynku znaleźć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 13:54   #315
MartaJaskul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Olej arganowy

Chcąc być purystą językowym wypadałoby używać słowa olej gdyż pod względem chemicznym tym właśnie jest olej arganowy. W języku potocznym jednak używa się tych słów wymiennie. Kupując w Polsce olej albo olejek arganowy tak naprawdę dostaje się to samo.
Całe zamieszanie jest spowodowane pewnie tym, że jak zauważyła chimay, nadużywa się w języku polskim zdrobnień. Pozdrowionka!
__________________
Blond to nie błąd
MartaJaskul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 11:24   #316
asia_10
Przyczajenie
 
Avatar asia_10
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 19
Dot.: Olej arganowy

Mojej skórze niestety czysty olej arganowy nie odpowiada - odniosłam wręcz wrażenie, że ją wysusza. Na włosach z kolei spisuje się świetnie i chyba tylko takie znajdzie u mnie zastosowanie. Bardzo żałuję, bo tyle się naczytałam o jego cudownych właściwościach.
asia_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 22:22   #317
leobozenka
Raczkowanie
 
Avatar leobozenka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 197
Dot.: Olej arganowy

Dwa tygodnie temu dostalam olejek z Maroka, od tamtej pory zaczelam smarowac nim twarz codziennie na noc i moje rzęsy, które zawsze byly mega krótkie, wystrzelily w górę! Jestem zachwycona :-D
__________________
01.06.2005
17.10.2015
leobozenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 13:15   #318
201611210932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 141
Dot.: Olej arganowy

Miała któraś z was deodorowany olej arganowy? Widziałam taki na chyba Zrób sobie krem i się zastanawiam czy przez to, że jest pozbawiony zapachu to jest też pozbawiony niektórych wartościowych składników. Bo szczerze mówiąc trochę obawiam się wszędzie opisywanego "specyficznego" zapachu.
201611210932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 15:55   #319
Magdin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez milenzag Pokaż wiadomość
Chciałam podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat oleju. Na początku sama wpadłam w kiedy dowiedziałam się o wspaniałym oleju arganowym, tym bardziej, że jestem miłośniczką balsamów, olejków i innych mazi szczególnie w sezonie letnim. Niestety w sezonie letnim każdy balsam czy olej działa na mnie cudownie i jestem zachwycona niemal każdym produktem w zimie moja skóra jest kapryśna i nie pasuje jej nic. Międyz innymi dlatego tez zacwycił mnie olej - myslalam ze poradzi sobie z moja sucha i czerwona w zimie skórą. Dostałam 2 butelki oleju prosto z Maroko i jedną (8 razy droższa o 8 razy mniejszej pojemności ) ze sklepu w Polsce. Niby wszystko fajnie na oczatku smarowalam twarz na noc rano było ok byłam zachwycona ale po jakimś czasie stwerdzilam ze to chyba bardziej moja podswiadomosc i pozytywne nastawienie podkrecane zachwytami nad olejem wszystkich dookoła niz rzeczywiste efekty. Z przykrością przyznać muszę, że mimo tego, że używając oleju czułam się taka naturalna i cieszylam sie ze nie faszeruje mojej skory sztucznymi chemikaliami to efekty były przeciętne. W sumie poprawa stanu mojej skory nastpaila odkad przyszło lato - czyli jak zwykle. Dziewczyny czy rzeczywiscie widzicie super efekty oleju? może źle go stosuje?
Czym droższy olejek arganowy to nie znaczy że lepszy, trzeba zwracać uwagę na skład. Ja miałam strasznie suchą cerę i po stosowaniu olejku arganowego widziałam pozytywne efekty.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-06-06 o 00:56 Powód: Link.
Magdin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 20:37   #320
a55edcd592b5250bfc801a534a15031ff4f0e57e_5ee55a8e308ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 754
Dot.: Olej arganowy

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale jeśli zajrzy to ja dodam coś od siebie
Olejek arganowy stosuję od kilku miesięcy- ten prawdziwy, kosmetyczny, tłoczony na zimno. Jadalny nie jest przeznaczony do zabiegów kosmetycznych, jest tańszy, ale nie jest odpowiedni dla naszej skóry. Wcześniej stosowałam różne kosmetyki z dodatkiem olejku arganowego, ale dopiero prawdziwy dał moim włosom wspaniały wygląd Włosy po olejku lśnią, są bardzo gładkie, sypkie, nie puszą się. Stosowałam olejek także na przesuszoną skórę zimą, tutaj też sprawdził się genialnie. Obecnie kupuję oryginalny olejek marokański na stronie sklepu Casablanka: http://www.casablanca.sklep.pl/marok...0ml-p-123.html i jeszcze kilka innych olejków z tego sklepu mogę polecić
a55edcd592b5250bfc801a534a15031ff4f0e57e_5ee55a8e308ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 12:40   #321
rosa111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Olej arganowy

U mnie olejek arganowy, ten kosmetyczny, sprawdza się świetnie jesli chodzi o wysuszoną skórę (zwłaszcza nogi i ręce, z którymi mam spory problem). Używam także na twarz, chociaż początkowo nie byłam pewna, bałam się o podrażnienia, ale powiem wam, że stosuję na buzię od kilku miesięcy i mój trądzikowy problem już prawie zniknął, chociaż nie stosowałam z tą myślą. Ale moge polecic z czystym sercem, ja teraz kupuję na ichemia.pl, nie jest drogi i sprawdza się jeśli chodzi o jego skuteczność. Miodzio!
rosa111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 21:50   #322
asia_10
Przyczajenie
 
Avatar asia_10
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 19
Dot.: Olej arganowy

Na mojej skórze niestety olej arganowy niestety nie zdziałał cudów (kosmetyczny, nierafinowany), właściwie to nie widzę jakichś bardziej pozytywnych efektów, może dlatego, że moja cera nie jest w złym stanie.
asia_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 11:44   #323
Lora90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 165
Dot.: Olej arganowy

Ja jestem już chyba uzależniona od oleju arganowego . Stosuję ten z Esent głównie na włosy. Niestety ale mam rozdwajające się końcówki. Lubię też używać go po prostu jako olej do masażu. Kiedyś próbowałam jeszcze wzmocnić nim paznokcie ale nakładałam go nieregularnie. Teraz planuję się w tej kwestii poprawić i spróbować jeszcze raz
Lora90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 16:07   #324
Klaraa28
Przyczajenie
 
Avatar Klaraa28
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 26
Dot.: Olej arganowy

Ja z Esent również byłam zadowolona, jednak do momentu kiedy kolega przywiózł mi oryginalny olejek z Maroka to ten z Esent jakby stracił na wartości. Po tym drugim skóra zdecydowanie była bardziej nawilżona i taka śliska
Klaraa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 06:45   #325
Natalia_alia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Olej arganowy

Zawsze mnie zastanawia, skad sklepy w Polsce biora pomysly na tak wygorowane ceny za buteleczke oleju, ktorego cena w Maroku to mniej niz 10 zl? Nawet w Tunezji pamietam, ze ta cena to bylo kilka dinarow, a w Polsce panie sprzedawaly je za minimum 35 zl za najmniejsze opakowanie... Anyway, stosowalam, nawet swojego czasu, kiedy to katowalam kosmyki farbami z alfaparfu i loreali, podczas mieszania mleczka utleniajacego z barwnikiem dodawalam kilka kropli olejku arganowego - ot tak, dla blasku Poza tym, swietnie sprawdza sie jako zmywacz do makijazu czy zamiast kremu. Nie jest az tak gesty i komedogenny, jak kokosowy, wiec nawet z wlosow latwo sie go zmywa (fajny przy olejowaniu) Polecilam alergiczce, i rowniez byla zadowolona PS. Mysle, ze moznaby znalezc olejek tanio na aukcjach internetowych i serwisach (np. gumtree)
Natalia_alia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 23:48   #326
aanetaa007
Rozeznanie
 
Avatar aanetaa007
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 551
GG do aanetaa007 Send a message via Skype™ to aanetaa007
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez Natalia_alia Pokaż wiadomość
Zawsze mnie zastanawia, skad sklepy w Polsce biora pomysly na tak wygorowane ceny za buteleczke oleju, ktorego cena w Maroku to mniej niz 10 zl? Nawet w Tunezji pamietam, ze ta cena to bylo kilka dinarow, a w Polsce panie sprzedawaly je za minimum 35 zl za najmniejsze opakowanie... Anyway, stosowalam, nawet swojego czasu, kiedy to katowalam kosmyki farbami z alfaparfu i loreali, podczas mieszania mleczka utleniajacego z barwnikiem dodawalam kilka kropli olejku arganowego - ot tak, dla blasku Poza tym, swietnie sprawdza sie jako zmywacz do makijazu czy zamiast kremu. Nie jest az tak gesty i komedogenny, jak kokosowy, wiec nawet z wlosow latwo sie go zmywa (fajny przy olejowaniu) Polecilam alergiczce, i rowniez byla zadowolona PS. Mysle, ze moznaby znalezc olejek tanio na aukcjach internetowych i serwisach (np. gumtree)
Mam wrazenie, ze w Polsce wszystko co jest egzotyczne to jest drogie.
__________________
BBL
squat challenge
Focus T25
21 day fix

PiYo

w planach:
Focus T25


Insanity Max: 30

15/06/15
aanetaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 20:29   #327
Lirien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 65
Dot.: Olej arganowy

Dziewczyny, mam prosbe, poszukuje oleju arganowego, marokanskiego, czystego. Mialam 'kontakt' z nieoszukanym, prawdziwym, przywiezionym, a za grosze i zwyklym, kupionym w Polsce i niestety byla roznica. Polecilybyscie? Skad zamowic? Rozwazalam jakis egzotyczny sklep w Polsce.
Lirien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 13:39   #328
dzikipowiewananasa
Przyczajenie
 
Avatar dzikipowiewananasa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 19
Dot.: Olej arganowy

A co sądzicie o tym oleju? http://ebiostyle.com/olej-arganowy-5...cert-p-13.html
__________________
dzikipowiewananasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 15:55   #329
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez aanetaa007 Pokaż wiadomość
Mam wrazenie, ze w Polsce wszystko co jest egzotyczne to jest drogie.
Ja kupilam olejek arganowy 10ml nierafinowany za 13zl..

Podejrzewam, ze ceny w krajach skad pochodza olejki sa tanie bo dostepnosc jest duzo latwiejsza niz w takiej Polsce.

Wysłane z mojego GT-S7582 przy użyciu Tapatalka
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 12:48   #330
bylamblizej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Olej arganowy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
piszę że nie polecam SPOŻYWCZEGO o. arganowego na twarz - do twarzy lepiej stosować o. arganowy kosmetyczny, tzn taki przeznaczony do stosowania na skórę. polecam go bardzo
ja czasami mieszam go z olejem z zielonej herbaty albo opuncji figowej, ale najczęściej solo. moja obecna mieszanka to lipobaza, masło żurawinowe, żel HA no i olej arganowy - niewiarygodnie wygładza i regeneruje skórę, u mnie też przyspiesza gojenie zmian atopowych
a powiedz mi proszę czym takie spożywcze się różnią od tych kosmetycznych? ja wszystkie informacje o olejach czerpię z zdrowyportal.pl bardzo ciekawe artykuły. Poznałam właśnie olej arganowy ale nie wiedziałam że jest jakaś różnica między tym a kosmetycznym ?
bylamblizej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-28 00:34:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.