wêz³y ch³onne? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastêpuje wizyty u lekarza, ma funkcjê informacyjn±!

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-12-13, 20:41   #1
marta9116318
Przyczajenie
 
Avatar marta9116318
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 6
Exclamation

wêz³y ch³onne?


Witam,

od ponad roku (akurat wtedy bylam chora, angina czy grypa, mniejsza)
mam z prawej strony szyi taka kulkê o srednicy ok 2cm, czasami mam wrazenie ze jest wieksza, czasami, ze mniejsza lub ze sie przemieszcza..
nie bylam z tym u lekarza, bo sie zwyczajnie boje.. staram sie tego nie dotykac, po jesli to powiekszone wezly chlonne, a podobno nie lubia byc dotykane.. czy ktos z was mia³ podobnie? co to moze byc?
marta9116318 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-14, 13:46   #2
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 5 717
Dot.: wêz³y ch³onne?

Cytat:
Napisane przez marta9116318 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam,

od ponad roku (akurat wtedy bylam chora, angina czy grypa, mniejsza)
mam z prawej strony szyi taka kulkê o srednicy ok 2cm, czasami mam wrazenie ze jest wieksza, czasami, ze mniejsza lub ze sie przemieszcza..
nie bylam z tym u lekarza, bo sie zwyczajnie boje.. staram sie tego nie dotykac, po jesli to powiekszone wezly chlonne, a podobno nie lubia byc dotykane.. czy ktos z was mia³ podobnie? co to moze byc?
Mia³am podobnie jak Ty - tak¿e siê ba³am, nawet postawi³am sobie diagnozê na podstawie tego co znalaz³am w internecie
w koñcu posz³am do lekarza, zrobi³am USG i nic - powiêkszony wêze³ ch³onny w którym by³ p³yn, nic gro¼nego i podobno od dawna taki by³
Nie bój siê, id¼ do lekarza.

mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maæka
Pro¶ba o pomoc dla córki naszego kolegi Maæka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 717 postami tego u¿ytkownika na forum. Jak za³o¿yæ tak± reklamê? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-14, 13:47   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ró¿nie to bywa
Wiadomo¶ci: 5 910
Dot.: wêz³y ch³onne?

Zdarza sie, ze po chorobie, zwlaszcza po anginie wezly zostaj± powiekszone na sta³e.
ellish jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-14, 22:23   #4
89_lama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomo¶ci: 304
Dot.: wêz³y ch³onne?

Te¿ mam tak± kulkê, która sie w tej chwili znacznie pomniejszy³a.
By³am u lekarza. Najpierw USG, które nic poza tym, ¿e wêz³y s± powiêkszone nie pokaza³o. Nastêpnie skierowanie do onkologa i biopsja. Kilka tygodni stresu czekania na wyniki, ale wszystko onkologicznie te¿ okej. Pózniej kolejne badania krwi i okaza³o sie, ¿e mam toksoplazmozê. Skierowanie do lekarza chorób zaka¼nych. Ale nim do niego dotar³am po 2 miesi±cach (takie kolejki) ten wspó³czynniki czy jak to sie nazywa mala³, co oznacza³o, ze wszytsko wraca do normy. Wiêkszo¶æ ludzi przechodzi to bezobjawowo nawet nie wiedz±c ze takie cos "maja". Teoretycznie jest to tylko gro¼ne podczas ci±¿y, dla p³odu wiec z dwojga z³ego dobrze, ¿e mam juz to za sob±. Lekarz powiedzia³ ze ten powiêkszony wêze³ moze jeszcze przez jakis czas byc powiêkszony ale powoli, powoli zmniejsza sie.
89_lama jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-03, 23:06   #5
chewinggum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 38
powiêkszone wêz³y ch³onne

Witajcie! Od pewnego czasu mam powiêkszone wêz³y ch³onne pod obojczykiem (na koñcu obojczyka, ju¿ przy ramieniu) i na karku. Bylam z tym u lekarza, on powiedzia³, ¿e s± wyczuwalne, ale nie widzi w tym nic niepokoj±cego. Jednak ja nadal siê martwiê. Wêz³y s± twarde i nie zmniejszaj± siê. Robi³am badania krwi, wszystko wyszlo w normie, mam jedynie lekk± niedokrwisto¶æ i niedoczynnosæ tarczycy, z któr± zg³osi³am siê ju¿ do endokrynologa. Zrobi³am nawet badanie na HIV i wysz³o negatywne. Czy powinnam siê tymi wêz³ami nadal martwiæ czy zostawiæ to?
chewinggum jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-04, 07:27   #6
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13 378
Dot.: powiêkszone wêz³y ch³onne

Ja bym siê martwi³a i posz³a do innego lekarza. Powiêkszone wêz³y zawsze ¶wiadcz± o tym, ¿e organizm z czym¶ walczy i je¿eli nie schodz± po jakim¶ czasie to jest to powód do niepokoju.
__________________
"Którego¶ dnia zrozumiesz, ¿e szukasz tego, co ju¿ posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-04, 22:39   #7
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ró¿nie to bywa
Wiadomo¶ci: 5 910
Dot.: wêz³y ch³onne?

Ja mam kilka powiêkszonych wêz³ów. Na szyi i pachwinie. Od 4 lat. Regularnie robiê sobie morf z rozmazem i co pól roku usg wêz³ów - zalecenie lekarza. Maj± byc pod obserwacj±. Sa jednak za ma³e aby je zbadaæ dok³adniej.

Czasami taka nasza natura, czasami po chorobie juz nie znikaj±.

Ale ze wzgl na okolicê Twoich wêz³ów i ¿e s± twarde posz³abym na usg.
ellish jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-01-05, 07:46   #8
chewinggum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: wêz³y ch³onne?

Najpierw przed badaniem na HIV ba³am siê, ¿e to HIV. A teraz mam obawy, ¿e to mo¿e byæ jakis rak... w moim mie¶cie by³ ch³opak w moim wieku z rakiem mózgu i juz nie ¿yje... oprócz tych wêz³ów jestem senna, ale zawsze przypisywalam to do tarczycy, a teraz ju¿ sama nie wiem. A to mo¿liwe, ¿eby w raie nowotworu nie wysz³o nic w morfologii krwi? mia³am robion± d¶æ szczegó³ow± i OB i CRP w normnie, leukocyty, limfocyty te¿.

Edytowane przez chewinggum
Czas edycji: 2016-01-05 o 09:07
chewinggum jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-05, 18:34   #9
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 13 378
Dot.: wêz³y ch³onne?

Mo¿liwe. Moich s±siadów wnuk dopiero po 2 latach siê dowiedzia³ (a w³a¶ciwie jego rodzice), ¿e ma raka mózgu, a mia³ badanie za badaniem przez te dwa lata. Oczywi¶cie umar³. Radzê ci naprawdê pochodziæ po lekarzach i bardzo dobrze siê przebadaæ.
__________________
"Którego¶ dnia zrozumiesz, ¿e szukasz tego, co ju¿ posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-05, 22:22   #10
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ró¿nie to bywa
Wiadomo¶ci: 5 910
Dot.: wêz³y ch³onne?

Cytat:
Napisane przez chewinggum Poka¿ wiadomo¶æ
Najpierw przed badaniem na HIV ba³am siê, ¿e to HIV. A teraz mam obawy, ¿e to mo¿e byæ jakis rak... w moim mie¶cie by³ ch³opak w moim wieku z rakiem mózgu i juz nie ¿yje... oprócz tych wêz³ów jestem senna, ale zawsze przypisywalam to do tarczycy, a teraz ju¿ sama nie wiem. A to mo¿liwe, ¿eby w raie nowotworu nie wysz³o nic w morfologii krwi? mia³am robion± d¶æ szczegó³ow± i OB i CRP w normnie, leukocyty, limfocyty te¿.
O raku to nawet nie my¶l. Jest du¿o innych chorób które mog± powodowaæ powiêkszenie wêz³ów. Jak bardzo siê martwisz id¼ na usg. Wtedy ju¿ mo¿na nakre¶liæ czy s± np z powodu tocz±cego siê zapalenia w organizmie. W wiêkszo¶ci przypadków to nic gro¼nego.
ellish jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-05, 22:55   #11
chewinggum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: wêz³y ch³onne?

W³a¶ciwie nie mam kompletnie ¿adnych objawów, gdyby mia³o chodziæ o raka chocia¿by mózgu. Mam tylko te zwi±zane ze stresem, tzn. Gdy czeka³am na wynik badania hiv, dretwialy mi rêce. Oczywi¶cie pójdê do lekarza. S³ysza³am te¿, ¿e wêz³y moga powiêkszaæ siê z powodu tarczycy, ale nie wiem czy w kilku miejscach i czy wtedy s± twarde.

Edytowane przez chewinggum
Czas edycji: 2016-01-09 o 22:11
chewinggum jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-09, 22:11   #12
chewinggum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: wêz³y ch³onne?

przypomnia³o mi siê jeszczze jedno. Jak by³am u lekarza z wêz³ami i pokaza³am mu te pod obojczykiem, to powiedzial, ¿e to mo¿e s± takie moje ¶ciêgna. Czy pod obojczykiem po obu stronach s± jakie¶ ¶ciêgna, które maj± ksztalt twardej kulki?
chewinggum jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Zdrowie ogólnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-01-09 23:11:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.