Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-16, 19:25   #601
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

[QUOTE=pszczola2000;186219 36]
Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
dziewczyny ja tak sie zastanawiam, po co po keratynie i prostowaniu powtarzac procedure tym razem z odzywką? patrzac na sklad odzywki wydaje sie to zupelnie bez sensu tj wprowadzanie protein i innych typowych odżywiaczy tak wysoką temperatura, przeciez tam juz keratyny nie ma, wiec po co znowu maltretowac wlosy prostownicą?

to ja CI powiem dlaczego......
bo po wyprostowaniu keratyny włosy są matowe, tępe, szorstkie i czujesz preparat na włosach! Odżywka ma na zadanie zmyć ten "proszek" jaki się wyczuwa w dotyku po wyprostowaniu keratyny. a kolejnym zadaniem jest to żeby włosy były mięciutkie, lejące i gładkie.
jak chcesz rób tylko samą keratyna Twoja sprawa.
Instrukcje są po to by się do nich stosować.


JuStYsCk2 - uwierz że po zabiegu pójdzie bez odżywki

swiete slowa kochana -------> pszczolka
__________________
mezatka od 20.09.2008

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 19:35   #602
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
to ja CI powiem dlaczego......
bo po wyprostowaniu keratyny włosy są matowe, tępe, szorstkie i czujesz preparat na włosach! Odżywka ma na zadanie zmyć ten "proszek" jaki się wyczuwa w dotyku po wyprostowaniu keratyny. a kolejnym zadaniem jest to żeby włosy były mięciutkie, lejące i gładkie.
jak chcesz rób tylko samą keratyna Twoja sprawa.
Instrukcje są po to by się do nich stosować.
ja sie nie dziwie, ze trzeba uzyc odzywki PO, ale, ze akurat tej, ktora skladowo nie odbiega specjalnie od odzywczych preparatow do wlosow


z tą odzywka to nielogiczne: ciekawe jak odzywka ma cokolwiek zmyc, skoro nie ma detergentow? a moze mialas na mysli szampon btw: ja rozumiem odzywianie wlosow po takich zabiegu, tak jest po farbowaniu, keratyne trzeba zespoić z włosem za pomoca wysokiej temp, to tez rozumiem, ale skoro w odzywce nie ma keratyny, a sa substancje np. proteiny bardzo wrazliwe na wysoką temperature
a keratynowac wlosow nie mam potrzeby, mam swoje gladkie i proste, temat mnie bardzo zainteresowal, w kosmetologii siedze po uszy, a poza tym mam kolezanki, ktorym pewnie taki zabieg sie przydal, bo lubią prostowac

wiesz, ja mam troche nature naukowca i potrzebuje konkretnych informacji, mam do czynienia ze swiatem kosmetycznym i wiem jakie sciemy sie wciska nieswiadomym konsumentom i nie tylko. firmy kosmetyczne na szkoleniach wciskaja czesto kosmetyczkom preparaty, ktorych tak naprawde nie potrzebuja do zabiegu, a wydaja krocie, co sprytniejsze przemysla to i owo

Cytat:
Napisane przez stricte Pokaż wiadomość
a mogłabyś polecić jakiś konkretny szampon - dodam, że mam włosy przetłuszczające się-byłabym szczerze wdzięczna

to jak proponowałabyś w ogóle odpuścić prostowanie podczas odżywki - i tylko zawinąć włosy w ręcznik i np ogrzać suszarką ?
nie bede niczego polecac, bo z szamponami to troche jak z perfumami, trzeba testowac na sobie, ale jak pisalam: delikatnie myjące, najlepiej z dodatkami silikonow, olei roslinnych, ceramidow, poliquaternium

a co do zalecen: dziewczyny pisaly o zniszczonych wlosach, po tylu pociagnieciach prostownica rzeczywiscie moze dojsc do trwalych uszkodzen i suchosci, szczegolnie jak ktos ma wlosy farbowane i czesto stylizowane, a do tego cienkie i delikatne

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2010-04-16 o 19:38
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 19:58   #603
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe



napisałam tak, jak jakie ja miałam odczucia, dla mnie po keratynie samej były matowe, i nie przyjemne w dotyku, po odzywce good ide w kime a jutro na wesele sruuuu

nie pisać za dużo bo w pon bede miała lekture za duża ;p;p
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 20:03   #604
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

niestety jak ktos ma wlosy przetluszczajace sie to bedzie mial dylemat: albo swieze u nasady (mocniejsze szampony) i szybciej wyplukana keratyna albo oklapniete, smetne wlosy, ale dluzej proste. jedyne rozwiazanie, ktore mi przychodzi to wlasnie metoda OMO, odzywka w duzym stopniu zabezpiecza przed szamponem, a przez mycie keratyna sie wymywa.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...do-kapieli.htm tez nie ma SLES ani chlorku sodu
skladowo powienien byc mniej wysuszający niz klasyczny Babydream

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2010-04-16 o 20:06
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 20:13   #605
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

a ja jestem ciakawa co o wypowiedzi truskawkowawiosna powie Ehinokokus
ja nie powiem ze truskawkowawiosna ma czy nie ma racji na ten temat ,ale skoro odzywka/post treatment jest i nalezy ja wprasowac we wlosy tak jak poprzednio keratyne to chyba tak musi byc i wedlug mnie wlasnie ten "step" robi roznice miedzy innymi zabiegami keratynowymi , po ktorych nie mozna myc wlosow przez 3 dni i trzeba uwazac na wilgoc itd. a przy encanto mozemy umyc wlosy juz po 3 godzinach ...


buziole pszczola i baw sie dobrze, wytancz sie takze za mnie
__________________
mezatka od 20.09.2008

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 20:32   #606
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez trillinka Pokaż wiadomość
a ja jestem ciakawa co o wypowiedzi truskawkowawiosna powie Ehinokokus
ja nie powiem ze truskawkowawiosna ma czy nie ma racji na ten temat ,ale skoro odzywka/post treatment jest i nalezy ja wprasowac we wlosy tak jak poprzednio keratyne to chyba tak musi byc i wedlug mnie wlasnie ten "step" robi roznice miedzy innymi zabiegami keratynowymi , po ktorych nie mozna myc wlosow przez 3 dni i trzeba uwazac na wilgoc itd. a przy encanto mozemy umyc wlosy juz po 3 godzinach ...


buziole pszczola i baw sie dobrze, wytancz sie takze za mnie
ja patrze na to jak kosmetolog, osoba z wiedzą chemiczna, a nie fryzjerka

chyba nie do konca zrozumialas moje posty ja nie twierdze, ze cala procedura zabiegu jest bezsensowna i niepotrzebna bo tego nie wiem, po prostu zastanawiam sie, rozwazam to, ale widze, ze na takie dyskusje coniektorzy reaguja moim zdaniem... dziwnie, przeciez sobie tylko rozmawiamy nie pisze przeciez, ze wyrzucilyscie kase w bloto, tego nie wiem

zabieg keratynowy jest jeszcze nowościa u nas w kraju, stosunkowo malo kobiet go mialo, wiec niewiele jeszcze mozna powiedziec o jego wadach i zaletach. pamietam jak zaczal sie szał na przedluzanie wlosow na stale, pozniej stopniowo zmniejszal sie entuzjazm i slusznie.

ja do wszelkich nowych zabiegow, czy to kosmetycznych czy fryzjerskich, podchodze sceptycznie i z rezerwa, nie stac mnie na to, aby przeplacac niepotrzebnie
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 20:44   #607
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ja patrze na to jak kosmetolog, osoba z wiedzą chemiczna, a nie fryzjerka

chyba nie do konca zrozumialas moje posty ja nie twierdze, ze cala procedura zabiegu jest bezsensowna i niepotrzebna bo tego nie wiem, po prostu zastanawiam sie, rozwazam to, ale widze, ze na takie dyskusje coniektorzy reaguja moim zdaniem... dziwnie, przeciez sobie tylko rozmawiamy nie pisze przeciez, ze wyrzucilyscie kase w bloto, tego nie wiem

zabieg keratynowy jest jeszcze nowościa u nas w kraju, stosunkowo malo kobiet go mialo, wiec niewiele jeszcze mozna powiedziec o jego wadach i zaletach. pamietam jak zaczal sie szał na przedluzanie wlosow na stale, pozniej stopniowo zmniejszal sie entuzjazm i slusznie.

ja do wszelkich nowych zabiegow, czy to kosmetycznych czy fryzjerskich, podchodze sceptycznie i z rezerwa, nie stac mnie na to, aby przeplacac niepotrzebnie
pewnie ze sobie "rozmawiamy" a raczej piszemy ja nie twierdze ze wyrzucilam kase w bloto , napisalam tylko co ja o tym sadze.

nie sadze ze to sa pieniadze wyrzucone w bloto jak narazie stwierdzam to po ponad 2 tygodni od zabiegu ja myje wlosy prawie codziennie , wlosy mam rozjasnione i swoje delikatne i cienkie. Konce mam troszke zmaltretowane ale juz sporo ich nei podcinam wiec to pewnie dlatego, ale sam zabieg nie widze ze negatywnie wplynal na moje wlosy. Zobaczymy jak bedzie dalej, ja bede sie cieszyc jak efekt bedzie trwal chociaz 2 miesiace, a zabieg ponowie za jakies niecale 3 miesiace.

co do przedluzania wlosow to raz w zyciu przedluzylam na swoj slub i powiedzialam ze nigdy wiecej .... zaplacilam 300 euro i twierdze ze kasa wyrzucona w bloto, moglam kupic te wlosy clip-in i by bylo po sprawie
__________________
mezatka od 20.09.2008

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 20:55   #608
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez trillinka Pokaż wiadomość
pewnie ze sobie "rozmawiamy" a raczej piszemy ja nie twierdze ze wyrzucilam kase w bloto , napisalam tylko co ja o tym sadze.

nie sadze ze to sa pieniadze wyrzucone w bloto jak narazie stwierdzam to po ponad 2 tygodni od zabiegu ja myje wlosy prawie codziennie , wlosy mam rozjasnione i swoje delikatne i cienkie. Konce mam troszke zmaltretowane ale juz sporo ich nei podcinam wiec to pewnie dlatego, ale sam zabieg nie widze ze negatywnie wplynal na moje wlosy. Zobaczymy jak bedzie dalej, ja bede sie cieszyc jak efekt bedzie trwal chociaz 2 miesiace, a zabieg ponowie za jakies niecale 3 miesiace.

co do przedluzania wlosow to raz w zyciu przedluzylam na swoj slub i powiedzialam ze nigdy wiecej .... zaplacilam 300 euro i twierdze ze kasa wyrzucona w bloto, moglam kupic te wlosy clip-in i by bylo po sprawie
a "powiedz" mi jeszcze jak z wydajnoscią preparatu z keratyną przy takim domowym nakladaniu?

a co do przedluzania: od kazdej kobiety, ktora miala kiedys takie, slysze, ze juz NIGDY sobie nie zrobi chociaz jak weszlo chemiczne prostowanie, to też był troche "szał wszystko wyjdzie w praniu
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 20:57   #609
misiunia1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 23
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Wczoraj znalazlam ten watek i od razu pomyslalam jupi koniec problemu z wlosami. Wczoraj bylam gotowa to zrobic, w 100% przekonana. Dzisiaj jednak mysle ze musze sie nad tym dobrze zastanowic. Przeczytalam caly watek tj cale 21 stron i z racji tej ze nikt (oprocz jednej jedynej Ehinokokus) z pozostalych uzytkownikow forum nie robil zabiegu wczesniej wiec postanowilam poczytac dalej. (Tak na marginesie, co to za firma shippingowa? 3 tygodnie, co za totalna bzdura. Mowie z wlasnego doswiadczenia, dobra firma shippingowa to max 4-5dni). Tak czy inaczej nie odbiegajac od tematu...Okazalo sie ze wypadanie wlosow jest dosc czestym skutkiem ubocznym, ktory nie ma to nic wspolnego z metoda nakladania!!! Dodatkowo wyczytalam ze metoda ta NIE jest dobra dla wszystkich, i ci ktorzy maja wlosy cienkie lub oslabione powinny sie dobrze nad tym zastanowic. Ktos tu juz to pisal i ja powtorze - jest to metoda inwazyjna, swieta racja, nalezy bardzo uwazac. mam jakies linki ale niestety znalazlam tylko w jezyku angielskim, poczytajcie sobie. Nie mowie zeby tego nie robic. Radze wszytskim dziewczyna (i nawet widzialam tu jednego rodzynka - mezczyzne) podjac decyzje bardzo ostroznie i liczyc sie z ewentualnymi konsekwencjami. Ja narazie sobie odpuszczam, z czysto prostego faktu iz moje wlosy i tak sa wystarczajoco slabiutkie i wypadaja. Nie jestem w stanie podjac takiego ryzyka. A wam zycze powodzenia. Bede sledzic ten watek, za miesiac duzo dziewczyn moze miec calkowicie inne zdanie lub dodatkowe informacje. http://www.oprah.com/community/thread/113583
http://www.buzzle.com/articles/kerat...treatment.html
__________________
Kocham wszystkie psiaki

Edytowane przez misiunia1982
Czas edycji: 2010-04-16 o 21:13
misiunia1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 21:11   #610
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
a "powiedz" mi jeszcze jak z wydajnoscią preparatu z keratyną przy takim domowym nakladaniu?

a co do przedluzania: od kazdej kobiety, ktora miala kiedys takie, slysze, ze juz NIGDY sobie nie zrobi chociaz jak weszlo chemiczne prostowanie, to też był troche "szał wszystko wyjdzie w praniu
oj niestety ci nie powiem bo nie widzialam ile kolezanka tego wlewala do miseczki ale produkt jest raczej wydajny poniewaz jest rzadki i latwo sie rozprowadza.

na chemiczne prostowanie bym sie nie zdecydowala bo chemiczne odrazu bylo wiadomo ze ono "troszke pali wlosy".
oczywiscie keartnowe prostowanie tez jest inwazyjne ale na pewno nie tak jak chemiczne
__________________
mezatka od 20.09.2008

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 21:14   #611
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

kurcze, sama już nie wiem co robić
Wyszła właśnie ode mnie koleżanka - fryzjerka, która mi od lat robi baleyage - czyli rozjaśnianie włosów...
Powiedziałam jej o moim pomyśle z prostowaniem keratynowym, a ona mi odradziła
Powiedziała, że przy włosach rozjaśnionych mogę sobie zrobić więcej szkody niż pożytku
Nawet nie chce mi położyć tej keratyny, bo nie chce mieć moich włosów na sumieniu
Rany.... już zgłupiałam...
A moja keratynka już do mnie leci
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 21:21   #612
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
kurcze, sama już nie wiem co robić
Wyszła właśnie ode mnie koleżanka - fryzjerka, która mi od lat robi baleyage - czyli rozjaśnianie włosów...
Powiedziałam jej o moim pomyśle z prostowaniem keratynowym, a ona mi odradziła
Powiedziała, że przy włosach rozjaśnionych mogę sobie zrobić więcej szkody niż pożytku
Nawet nie chce mi położyć tej keratyny, bo nie chce mieć moich włosów na sumieniu
Rany.... już zgłupiałam...
A moja keratynka już do mnie leci
ja moge cie pocieszyc , ja mam wlosy rozjasniane i jestem ponad 2 tygodnie od prostowania i wlosow mi nie polamalo ani nic ....
pszczola tak samo ma wlosy rozjasniane i tez jak narazie jest zadowolona
moim zdaniem bardziej niszczy codzienne prostowanie prostownica nic takie prostowanie keratyna
__________________
mezatka od 20.09.2008

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 21:22   #613
Perełka
Raczkowanie
 
Avatar Perełka
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 232
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Mam pytanie, w czym tkwi największy problem przy wykonywaniu tego zabiegu??
Czy najwazniejsze tu jest dokladne nałozenie keratyny, czy moze pozniejsze modelowanie? Jesli bez problemu farbuje wlosy sama, pasemko po pasemku uważacie że przy tym zabiegu nie dam sobie rady? Pytam zupełnie serio, bo jestem zdecydowana,ale nie mam nikogo do pomocy. W moim miasteczku napewno zaden salon nie wykonuje tego zabiegu, juz sobie wyobrazam miny fryzjerek jak opowiadam im o tym. Jesli mają robic cos na czym sie nie znaja to tak samo jakbym sama to zrobiła.
__________________
Ja też chcę wakacje!!
Perełka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 21:29   #614
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez trillinka Pokaż wiadomość
ja moge cie pocieszyc , ja mam wlosy rozjasniane i jestem ponad 2 tygodnie od prostowania i wlosow mi nie polamalo ani nic ....
pszczola tak samo ma wlosy rozjasniane i tez jak narazie jest zadowolona
moim zdaniem bardziej niszczy codzienne prostowanie prostownica nic takie prostowanie keratyna

mówisz ?

ja nie prostuję włosów codziennie.... w sumie może kilka razy w roku.... ale przez belayage mam trochę matowe i jakies takie lekko sianowane włosy...
Bardziej mi zalezy, żeby poprawić ich kondycję a , ze przy tym będą proste jak po prostownicy to fajnie....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 21:47   #615
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Nie śledzilam watku - napisalam tylko zdaje się na 5 stronie że bede wykonywala zabieg i wykonalam 2 tygodnie temu. Nie chce sie rozpisywać, ale napisze co nieco
Przed zabiegiem miałam wlosy w kiepskim stanie, miejscami popalone, poniszczone. I coz - cudów nie ma. Na poczatku wydawalo mi sie ze keratyna wręcz podkreślila poniszczone miejsca!!! Po umyciu (musiałam czekać 3 dni) troszkę zmieniłam zdanie. Wlosy jesli schna same - BEZ ROZCZESANIA - sa beznadziejne, takie jakie były przed zabiegiem.
Jesli rozczesze - sa lepsze, gładzsze, ale wydaja sie poniszczone.
Oczywiscie szampon i odzywke mam z górnej półki - Coppolo - sklad miodzio - jeśli kogos interesuje chetnie wstawię sklad, zeby nie było że sobie zmyslam.
Teraz odpuszczam - myję tym szamponem ale potem nakladam maski, Waxa, jedwab i moje wlosy wydaja sie o wiele lepsze niz przed keratyna.

Moja subiektywna ocena jest taka że ten zabieg pomogl wlosom, musze robic z nimi to samo co przed zabiegiem, ale efekty sa lepsze.

Wlosy nie wypadaja.

Nie załuje ze zrobilam, drugi raz sie nie skusze

Szkoda kasy, za to kupilabym tyle masek, że nie chce mi sie nawet o tym myślec

A fryzjerka u ktorej robilam przeszkolona, widzialam inne jej prace juz po fakcie, rozmawiaam z osobami które u niej robiły - nikt nie narzekal na wypadanie czy złe przeprowadzenie zabiegu

Pozdrawiam
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 21:59   #616
ammalbinis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 184
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Tak na marginesie, co to za firma shippingowa? 3 tygodnie, co za totalna bzdura. Mowie z wlasnego doswiadczenia, dobra firma shippingowa to max 4-5dni
Primo: Jest to sklep internetowy eBay.
Secundo: Leci tak długo, ponieważ musi dotrzeć do Polski z USA i musisz przyznać, że to trochę czasu zajmuje. : )
Tertio: Shop, więc shoppingowa. Ah, te literówki. ; ))

Cytat:
dziewczyny ja tak sie zastanawiam, po co po keratynie i prostowaniu powtarzac procedure tym razem z odzywką?
Wiesz, tak się zastanawiam i wydaje mi się, że przekonuje mnie to w jakiś sposób. Z wszelakimi odżywkami bawiłam się wielokrotnie i najbardziej odżywcze właśnie w ten sposób nakładałam. Oczywiście też mówię pod względem chemicznym. ; ))
ammalbinis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 22:18   #617
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez trillinka Pokaż wiadomość
oj niestety ci nie powiem bo nie widzialam ile kolezanka tego wlewala do miseczki ale produkt jest raczej wydajny poniewaz jest rzadki i latwo sie rozprowadza.

na chemiczne prostowanie bym sie nie zdecydowala bo chemiczne odrazu bylo wiadomo ze ono "troszke pali wlosy".
oczywiscie keartnowe prostowanie tez jest inwazyjne ale na pewno nie tak jak chemiczne
Cytat:
Napisane przez trillinka Pokaż wiadomość
ja moge cie pocieszyc , ja mam wlosy rozjasniane i jestem ponad 2 tygodnie od prostowania i wlosow mi nie polamalo ani nic ....
pszczola tak samo ma wlosy rozjasniane i tez jak narazie jest zadowolona
moim zdaniem bardziej niszczy codzienne prostowanie prostownica nic takie prostowanie keratyna
Cytat:
Napisane przez Agatau88 Pokaż wiadomość
Nie śledzilam watku - napisalam tylko zdaje się na 5 stronie że bede wykonywala zabieg i wykonalam 2 tygodnie temu. Nie chce sie rozpisywać, ale napisze co nieco
Przed zabiegiem miałam wlosy w kiepskim stanie, miejscami popalone, poniszczone. I coz - cudów nie ma. Na poczatku wydawalo mi sie ze keratyna wręcz podkreślila poniszczone miejsca!!! Po umyciu (musiałam czekać 3 dni) troszkę zmieniłam zdanie. Wlosy jesli schna same - BEZ ROZCZESANIA - sa beznadziejne, takie jakie były przed zabiegiem.
Jesli rozczesze - sa lepsze, gładzsze, ale wydaja sie poniszczone.
Oczywiscie szampon i odzywke mam z górnej półki - Coppolo - sklad miodzio - jeśli kogos interesuje chetnie wstawię sklad, zeby nie było że sobie zmyslam.
Teraz odpuszczam - myję tym szamponem ale potem nakladam maski, Waxa, jedwab i moje wlosy wydaja sie o wiele lepsze niz przed keratyna.

Moja subiektywna ocena jest taka że ten zabieg pomogl wlosom, musze robic z nimi to samo co przed zabiegiem, ale efekty sa lepsze.

Wlosy nie wypadaja.

Nie załuje ze zrobilam, drugi raz sie nie skusze

Szkoda kasy, za to kupilabym tyle masek, że nie chce mi sie nawet o tym myślec

A fryzjerka u ktorej robilam przeszkolona, widzialam inne jej prace juz po fakcie, rozmawiaam z osobami które u niej robiły - nikt nie narzekal na wypadanie czy złe przeprowadzenie zabiegu

Pozdrawiam
tak mi teraz przyszlo do glowy, ze jednak samodzielne nakladanie i prostowanie moze dac gorszy efekt no nie wiem, moze prawidlowe przeprowadzenie tego zabiegu nie jest tak proste, jakby sie moglo wydawac

Agato, jezeli to nie problem, to chetnie bym zerknela na te sklady

Cytat:
Napisane przez ammalbinis Pokaż wiadomość
Wiesz, tak się zastanawiam i wydaje mi się, że przekonuje mnie to w jakiś sposób. Z wszelakimi odżywkami bawiłam się wielokrotnie i najbardziej odżywcze właśnie w ten sposób nakładałam. Oczywiście też mówię pod względem chemicznym. ; ))
silnie regenerujace odżywki wprasowywalas prostownica 7-krotnie?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 22:43   #618
katarzyna21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Candyshop...
Wiadomości: 1 240
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez misiunia1982 Pokaż wiadomość
Wczoraj znalazlam ten watek i od razu pomyslalam jupi koniec problemu z wlosami. Wczoraj bylam gotowa to zrobic, w 100% przekonana. Dzisiaj jednak mysle ze musze sie nad tym dobrze zastanowic. Przeczytalam caly watek tj cale 21 stron i z racji tej ze nikt (oprocz jednej jedynej Ehinokokus) z pozostalych uzytkownikow forum nie robil zabiegu wczesniej wiec postanowilam poczytac dalej.(Tak na marginesie, co to za firma shippingowa? 3 tygodnie, co za totalna bzdura.Mowie z wlasnego doswiadczenia, dobra firma shippingowa to max 4-5dni). Tak czy inaczej nie odbiegajac od tematu...Okazalo sie ze wypadanie wlosow jest dosc czestym skutkiem ubocznym, ktory nie ma to nic wspolnego z metoda nakladania!!! Dodatkowo wyczytalam ze metoda ta NIE jest dobra dla wszystkich, i ci ktorzy maja wlosy cienkie lub oslabione powinny sie dobrze nad tym zastanowic. Ktos tu juz to pisal i ja powtorze - jest to metoda inwazyjna, swieta racja, nalezy bardzo uwazac. mam jakies linki ale niestety znalazlam tylko w jezyku angielskim, poczytajcie sobie. Nie mowie zeby tego nie robic. Radze wszytskim dziewczyna (i nawet widzialam tu jednego rodzynka - mezczyzne) podjac decyzje bardzo ostroznie i liczyc sie z ewentualnymi konsekwencjami. Ja narazie sobie odpuszczam, z czysto prostego faktu iz moje wlosy i tak sa wystarczajoco slabiutkie i wypadaja. Nie jestem w stanie podjac takiego ryzyka. A wam zycze powodzenia. Bede sledzic ten watek, za miesiac duzo dziewczyn moze miec calkowicie inne zdanie lub dodatkowe informacje. http://www.oprah.com/community/thread/113583
http://www.buzzle.com/articles/kerat...treatment.html
Dziewczno chyba nie wiesz co ty piszesz!!!
Firma shippingowa - czyli popularnie zwani kurierzy!!! To w USA np FedEx...a niestety paczki z racji ekonomicznych wysyłane są USA Mail, firmą państwową...odpowiednikie m naszej Poczty Polskiej...czy np w UK Royal Mail!! Czyli są przekazywane z Poczt Państowejj danego kraju do Poczty nastepnego...
Zanim się wypowiesz na jakikolwiek temat radzę zasięgnąć info
A co do samego zabiegu - fatk nie wszytskim może on służyc, ale jak sie nie spróbuje to sie nie dowiem...:P

Opinie i analizy truskawkowejwiosny akurat uważam za bardzo na miejscu - z racji analizy skladu i rozmyślań nad tym...ponieważ kochane to jak by nie patrzeć "jakaś chemia" i ingerencja...
Warto wiedzieć jak najwięcej - wszystkie plusy i minusy wtedy się świadomie podejmuje decyję I ewentualne pretensje tylko do siebie samej

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ammalbinis Pokaż wiadomość
)
Tertio: Shop, więc shoppingowa. Ah, te literówki. ; ))
Sprawdź : http://lmgtfy.com/?q=to+ship

Znajdziesz różnice, zweryfikujesz wiedzę

Edytowane przez katarzyna21
Czas edycji: 2010-04-16 o 22:46
katarzyna21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 07:20   #619
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Agato, jezeli to nie problem, to chetnie bym zerknela na te sklady
Oczywiscie wstawie, ale wieczorem
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 07:42   #620
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Pokaż wiadomość
Nie śledzilam watku - napisalam tylko zdaje się na 5 stronie że bede wykonywala zabieg i wykonalam 2 tygodnie temu. Nie chce sie rozpisywać, ale napisze co nieco
Przed zabiegiem miałam wlosy w kiepskim stanie, miejscami popalone, poniszczone. I coz - cudów nie ma. Na poczatku wydawalo mi sie ze keratyna wręcz podkreślila poniszczone miejsca!!! Po umyciu (musiałam czekać 3 dni) troszkę zmieniłam zdanie. Wlosy jesli schna same - BEZ ROZCZESANIA - sa beznadziejne, takie jakie były przed zabiegiem.
Jesli rozczesze - sa lepsze, gładzsze, ale wydaja sie poniszczone.
Oczywiscie szampon i odzywke mam z górnej półki - Coppolo - sklad miodzio - jeśli kogos interesuje chetnie wstawię sklad, zeby nie było że sobie zmyslam.
Teraz odpuszczam - myję tym szamponem ale potem nakladam maski, Waxa, jedwab i moje wlosy wydaja sie o wiele lepsze niz przed keratyna.

Moja subiektywna ocena jest taka że ten zabieg pomogl wlosom, musze robic z nimi to samo co przed zabiegiem, ale efekty sa lepsze.

Wlosy nie wypadaja.

Nie załuje ze zrobilam, drugi raz sie nie skusze

Szkoda kasy, za to kupilabym tyle masek, że nie chce mi sie nawet o tym myślec

A fryzjerka u ktorej robilam przeszkolona, widzialam inne jej prace juz po fakcie, rozmawiaam z osobami które u niej robiły - nikt nie narzekal na wypadanie czy złe przeprowadzenie zabiegu

Pozdrawiam
dla mnie to byloby niemozliwe zrezygnowanie z masek i odzywek wczoraj porzadnie umylam wlosy gliss kurem,pozniej byl wax pod czepkiem i pozniej spray gliss kura z olejkami.no i wlosow nawet nie prostowalam bo u mnie pada.zreszta nie jest zle-nie ma szopy,sa blyszczace i gladkie,tylko te koncowki powyginane na zewnatrz.no ale w porownaniu do tego co mialam przed,to jak niebo i pieklo
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 07:43   #621
teken020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 180
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Agatau88 jakiej firmy kosmetykami miałas robione? robiłaś u fryzjera?
składy wstaw, najlepiej screeny.

ps. jak tak się zastanawiacie po co prostować poźniej tą odżywkę, po co ona w ogóle jest. To jak znacie ang. to wystarczy napisać to tego sprzedawce na ebuy, czy na facebooku.

moim zdaniem ta odżywka to jakiś utrwalacz. Ma taką samą toksyczną woń jak sama keratyna, więc zwykła odzywka to nie jest.
teken020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 09:04   #622
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez teken020 Pokaż wiadomość
Agatau88 jakiej firmy kosmetykami miałas robione? robiłaś u fryzjera?
składy wstaw, najlepiej screeny.

ps. jak tak się zastanawiacie po co prostować poźniej tą odżywkę, po co ona w ogóle jest. To jak znacie ang. to wystarczy napisać to tego sprzedawce na ebuy, czy na facebooku.

moim zdaniem ta odżywka to jakiś utrwalacz. Ma taką samą toksyczną woń jak sama keratyna, więc zwykła odzywka to nie jest.
tez mi sie wydaje ze to nie jest zwykla odzywka bo wlasnie miala taki niezbyt przyje,mny zapach jak keratyna i tez trtoszeszcze szczypalo w oczy
__________________
mezatka od 20.09.2008

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 09:49   #623
Meridian
Raczkowanie
 
Avatar Meridian
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 78
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Niebyło mnie dosyć długo, niestety nie miałam czasu wchodzić na forum
Sporo do przeczytania miałam, ale jakoś przebrneła... jak widze są już najróżniejsze opinie o keratynie.
Ja myślę, że dobrze przeprowadzony zabieg nie może wyjśc źle...
Tyle już opinii od osób, które są już po zabiegu... ale większość tych pozytywnych
Ja nie zniechęcam się tym, bo grunt to dobrze rozpplanowac zabieg i postarać się o dokładne jego przeprowadzenie...

Mam problem, bo ja prostownice juz dawno odłożyłam do lamusa... więc ostatnio wygrzebałam ją i patrzę, a ona ma max temp 180 st C
Nie mówię, że nią przeprowadzę zabieg (będę musiała zakupić nową)
Jakby to zaszkodziło temu zabiegowi, używając prostownicy na najwyzszej temp 180'C?


Katarzyna, myslisz że do końca kwietnia da radę do nas przylecieć to cudo?
Meridian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 09:59   #624
ammalbinis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 184
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
silnie regenerujace odżywki wprasowywalas prostownica 7-krotnie?
Chyba źle zostałam zrozumiana. Chodziło mi o to, że NIGDY się nie spotkałam z prostowaniem po silnie regenerujących odżywkach, wprasowywaniem ich. Kiedyś nawet spotkałam się z zaleceniem, żeby przez kilka dni nie prostować włosów, bo mogłoby to zniszczyć składniki odżywcze zawarte w preparacie. <czyta jeszcze raz co napisała> Chyba rzeczywiście napisałam nie po ludzku. ; )) I tym samym popieram to, co napisałaś.

Cytat:
Znajdziesz różnice, zweryfikujesz wiedzę
Skojarzyło mi się od razu z zakupami a nie przewozem. <chowa się ze wstydu pod ziemię> Późna godzina na mnie źle działa, co widać. ; ) I nawet nie to, żebym nie znała takiego wyrażenia, ale po prostu pomyślałam o eBay i było dla mnie tak oczywiste, że później jest to w taki a nie inny sposób transportowania, że nie miałam pojęcia, że ktoś może obwiniać firmę transportową o to, że paczka idzie z USA około 3 tygodni. Widać, że myślę alogicznie.

Edytowane przez ammalbinis
Czas edycji: 2010-04-17 o 10:33
ammalbinis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 10:06   #625
katarzyna21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Candyshop...
Wiadomości: 1 240
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez Meridian Pokaż wiadomość
Niebyło mnie dosyć długo, niestety nie miałam czasu wchodzić na forum
Sporo do przeczytania miałam, ale jakoś przebrneła... jak widze są już najróżniejsze opinie o keratynie.
Ja myślę, że dobrze przeprowadzony zabieg nie może wyjśc źle...
Tyle już opinii od osób, które są już po zabiegu... ale większość tych pozytywnych
Ja nie zniechęcam się tym, bo grunt to dobrze rozpplanowac zabieg i postarać się o dokładne jego przeprowadzenie...

Mam problem, bo ja prostownice juz dawno odłożyłam do lamusa... więc ostatnio wygrzebałam ją i patrzę, a ona ma max temp 180 st C
Nie mówię, że nią przeprowadzę zabieg (będę musiała zakupić nową)
Jakby to zaszkodziło temu zabiegowi, używając prostownicy na najwyzszej temp 180'C?


Katarzyna, myslisz że do końca kwietnia da radę do nas przylecieć to cudo?
A może pożycz od koleżanki prostownicę??? Po cokupować nowąna 1 użycie...
I mam nadzieje że paczka dotrze pod koniec kwietnia W sumie co jakiś czas infornuję gdzie i co Ale z każdą pocztą różnie bywą...
katarzyna21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 10:50   #626
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

widzialam dzisiaj w sklepie szampony (jedyne bez typowego sls) i mialy w skladzie ammonium lauryl sulfate i disodium laureth sulfosuccinate.czy takie skladniki tez moga szkodzic czy moze bylyby dobre do mycia po zabiegu?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 11:11   #627
teken020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 180
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

chcecie szampony bez sls to idzcie do apteki. Już tak nie popadajcie w paranoje z tymi szamponami i wypłukaniem keratyny, najlepiej to wcale nie myć włosów ...
teken020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 11:20   #628
Tindomerel
Zadomowienie
 
Avatar Tindomerel
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 775
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

witam dziewczyny Jestem bardzo zainteresowana tym zabiegiem Mam włosy gęste i kręcone.. Tutaj większość dziewczyn, które pokazują włoski przed zabiegiem miały raczej falowane niż kręcone... myślicie że na moich włosach ten zabieg też wyjdzie ? A druga sprawa Bardzo się boję takiego efektu przylizu... mam okrągłą twarz i to będzie raczej niefajnie wyglądało... czy taki efekt utrzymuje się tylko przez parę dni po zabiegu czy dłużej?
Tindomerel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 11:35   #629
JuStYsCk2
Zadomowienie
 
Avatar JuStYsCk2
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 368
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

kurde ja mam slabe i polamane wlosy a keratyna juz do mnie leci... wstawie jakies zdjecie gdzie widac jak sa poniszczone i doradźcie mi bo chyba na zapas ucieszylam sie ze jest dobra dla zniszczonych wlosow...
JuStYsCk2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 11:41   #630
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: Keratynowy CUD :D czyli prostowanie keratynowe

Cytat:
Napisane przez JuStYsCk2 Pokaż wiadomość
kurde ja mam slabe i polamane wlosy a keratyna juz do mnie leci... wstawie jakies zdjecie gdzie widac jak sa poniszczone i doradźcie mi bo chyba na zapas ucieszylam sie ze jest dobra dla zniszczonych wlosow...
to twój naturalny kolor??
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.