Kosmetyki naturalne - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-09, 22:57   #1081
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Kosmetyki ekologiczne też mają w nazwie kosmetyk



A dlaczego naiwni ludzie TERAZ NAGLE chcą kupować takie kosmetyki a nie takie jak kupowali wcześniej? Bo taka jest moda, takie są trendy ...

Wklejam Ci coś, co napisala jedna z wizażanek znajaca się nieco bardziej w temacie ekologii. Warto przeczytac i uzmyslowić sobie pewne rzeczy:

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Składnik rakotwórczy jest możliwy w produkcie dla każdego. Weźmy formaldehyd. Jego działanie rakotwórcze zostało udowodnione wprost na szczurach, istnieje też związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy działaniem formaldehydu a występowaniem różnych nowotworów u ludzi. Niektóre składniki kosmetyków mogą wchodzić ze sobą w reakcje i uwalniać formaldehyd. Tak może się zdarzyć, gdy kosmetyk długo stoi na półce i jest nieodpowiednio przechowywany (temperatura, wystawienie na słońce). Za przechowywanie kosmetyku producent nie odpowiada, więc go to nie interesuje. Pochodną formaldehydu jest np. polyacrylamide, który występuje w kosmetykach w dopuszczalnym stężeniu. Jest to stężenie, które zostało przebadane, że w takiej ilości organizm sobie z tym poradzi i usunie toksynę. Oczywiście, że sobie poradzi. Ale pozostaje pytanie: czy poradzi sobie z 10 takimi kosmetykami aplikowanymi dwa razy dziennie? Każdy producent wybroni się przed każdym sądem, że przecież nie zmusza klientów do kupowania takiej ilości kosmetyków.
Jeszcze jeden przykład rakotwórczego składnika: 1,4 dioxane, który już został zakazany w UE (jeszcze do niedawna dopuszczalny w USA - nie śledzę na bieżąco prawa amerykańskiego w tym zakresie, więc nie wiem, czy dziś już jest zakazany, czy nie). Stosowany był w produktach do kąpieli dla dzieci http://www.safecosmetics.org/article.php?id=64
Jeżeli wciąż kolejne składniki są eliminowane z rynku (filrty PABA, Bromopol, Quaternium-15, ftalany) to jest to ewidentny dowód ich szkodliwości, w tym także rakotwórczości.
Głównym zadaniem koncernów (nie tylko kosmetycznych) jest wypracowywanie zysków, a nie dbałość o zdrowie konsumentów. Żeby nie być stronnicza, przytoczę autentyczne zdarzenie, jakie miało miejsce w jednym z koncernów samochodowych. Pewien model został tak skonstruowany, że zbiornik paliwa był bardzo bliska tylnego zderzaka. Przy stłuczce istniało ryzyko zapłonu i wybuchu zbiornika paliwa. Koncern przeprowadził ekonomiczną analizę, z której wynikało, ze bardziej opłaca się wypłacić odszkodowania za wypadek z wybuchem paliwa rodzinom ofiar takich wypadków (bo statystycznie wyliczono, ile się takich wypadków zdarza) niż zmienić konstrukcję samochodu i przesunąć zbiornik paliwa dalej od zderzaka. Dopiero, gdy analiza przedostała się do publicznej wiadomości, zmieniono konstrukcję modelu.
Mój zdrowy rozsądek podpowiada mi, że żaden koncern nie będzie miał na względzie mojego dobra, tylko własne zyski.
werka nie biję w Ciebie, bo skoro masz część kosmetyków naturalnych, a część chemicznych, to zawsze jest to jakieś mniejsze zło. Chciałam tylko uświadomić wszystkich czytającym ten wątek, że ekologiczne kosmetyki to nie chwilowa moda i snobizm, tylko naukowe poparcie i oddech na plecach koncernów, które widzą rosnącą świadomość konsumentów i muszą za nimi nadążyć. Stąd nowa seria Nivea (jeszcze nie idealna, ale wołami na opakowaniu jest napisane: bez parabenów, silikonów, barwników, olejów mineralnych). Stąd decyzja L'oreal o zakupie marki sanoflore, stąd nowe podkłady Vichy bez parabenów, itd. Formuły kosmetyków wciaż się zmieniają, na szczęście na lepsze. I to jest pocieszające, choć nie zmienia to faktu, że działaniem koncernów steruje pieniądz, a nie zdrowie ani tym bardziej życie ludzkie.

Nic dodać, nic ująć
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 23:02   #1082
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Kosmetyki ekologiczne też mają w nazwie kosmetyk



A dlaczego naiwni ludzie TERAZ NAGLE chcą kupować takie kosmetyki a nie takie jak kupowali wcześniej? Bo taka jest moda, takie są trendy ...
Bo może wreszcie coś lub ktoś otworzyło im oczy? Zauważ, że te wszystkie firmy zachęcają reklamą. Nigdy nie widziałam reklam w telewizji, gazecie czy na dworze od firm z kosmetyków naturalnych. Wolą kasę wydawać na produkty niż na reklamowanie się. Poza tym przychodzi taki moment kiedy kupujesz już setny krem, setny tonik, setne coś tam, a skóra się nie poprawia albo jest jeszcze gorsza i wtedy zapala ci się światełko, że coś jest nie tak. Myślisz, że to, że nasze babki i prababki miały lepsze zdrowie, cery i skórę to przypadek? Nie sądzę.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-09 o 23:03
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 00:02   #1083
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Juvit sie rózni tym ,że zawiera EDTĘ. Myślę jednak, że obydwa będą dobre, a zawartość edty nie wplynie niekorzystnie. Jest to skladnik zapobiegajacy utlenianiu witaminy C. Ja mialam jednak Cebion C i chwalilam go sobie, jest calkowicie naturalny.

Dzięki! Postaram się wypróbować, może się sprawdzi
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 10:00   #1084
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

zakupilam niedawno olejek myjacy z BU - dla mnie to hicior i mam gladka mila w dotyku twarz
poza tym uzywam tez toniku 10% z BU, i tez wymieniam kosmetyki na "dobre"

no i uzywam tez LUSHa
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 10:17   #1085
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 10:23   #1086
201607111629
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki naturalne

czytałam ten artykuł w Wysokich Obcasach i... ręce mi opadły... odniosłam wrażenie, że nie jest do końca obiektywny i osoba, która nie jest obeznana w temacie naturalnych kosmetyków ( tak ja my na przykład) i nic o nich nie wie po takim artykule się do nich nie przekona, i w zasadzie wniosek jeden mi się nasunął: moda na takie kosmetyki jest i będzie coraz więkasza, ale świadomość ludzi się nie zmieni jeszcze długo...
201607111629 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 10:28   #1087
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta[/qua, Glycerin, Tetrasodium Etidronate, Sodium Hydroxide, Alcohol, Parfum, DMDM Hydantoin[/I]
EDTA działa kancerogennie no i podrażnia skórę.
Poza tym te mydełka mają sodium tallowate czyli są z łoju zwierzęcego, ja bym nie tykała.
A to drugie ma na dokładkę DMDM czyli również składnik rakotwórczy. Poczekaj jeszcze na Korah, na pewno coś więcej i dokładniej ci powie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-10 o 10:29
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-10, 10:32   #1088
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Czyli pytać w aptece o Cebion C albo Juvit? Obydwa to krople i mogę je mieszać z kremem lub rybkami? Stosowałyście? Mogę się spodziewać promiennej cery?;-)
Ja używam Juvit C, codziennie (na początku 2 razy dziennie, teraz tylko rano), od około tygodnia. Szczerze mówiąc nie widzę różnicy Jestem wkurzona, bo to kolejna rzecz która absolutnie w żaden sposób nie poprawia stanu mojej skóry, a w zasadzie nie robi z nią kompletnie NIC. No ale wcieram dalej, 3, 4 kropelki, po umyciu buzi, po hydrolacie. Czekam cierpliwie na efekty, jakiekolwiek.

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Ja jednak jestem zdania,że na eko kosmetyki jest moda i to wielka. Gdyby tak nie było to firmy od dawien dawna robiłyby kosmetyki ekologiczne,a nie mielibyśmy takiej sytuacji jak teraz,że właściwie co po chwilę kolejna firma wypuszcza kosmetyki ekologiczne,bądź "pseudo-ekologiczne".
Oczywiście, że moda. Co prawda to akurat dobra i pożyteczna moda, ale nie oszukujmy się, większość osób, które kupują te kosmetyki, nie kupowałoby ich, gdyby nie trąbiło się na lewo i prawo w prasie, telewizji i wszędzie, że eko jest dobre. Eko jedzenie, eko kosmetyki, słowo eko króluje i jest jednym z najpopularniejszych w dzisiejszym świecie. Nie ma nic złego w tym, że ktoś ulepsza sobie życie z powodu mody - moda może być przyczyną do zmiany na lepsze

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Myślisz, że to, że nasze babki i prababki miały lepsze zdrowie, cery i skórę to przypadek? Nie sądzę.
Oczywiście, że miały! Nie tylko ładniejszą skórę, ale i zdrowsze włosy. Całe były zdrowsze. Wszystko co jemy i czym się smarujemy na nas wpływa. Z relacji wielu osób wnioskuję np. że kiedyś nie było tyle problemów z trądzikiem, zanieczyszczeniami skóry, cellulitem, nadmiernym owłosieniem, przedwczesnym dojrzewaniem itp. Wszystko za sprawą toksyn, zanieczyszczeń, i głównie - tego co jemy i czym się smarujemy. Nie chcę demonizować, ale to się zmienia bardzo szybko.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 10:35   #1089
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

Falabella a moim zdaniem maja - nie patrzac na SLS w szamponach.. bo to niesttey jest a jesli wyciagi roslinne nazywasz bujda no to juz nie wiem co jest dla ciebie natura? Bialy Jelen? bo to jest dla mnie sama chemia.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 10:45   #1090
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Oczywiście, że miały! Nie tylko ładniejszą skórę, ale i zdrowsze włosy. Całe były zdrowsze. Wszystko co jemy i czym się smarujemy na nas wpływa. Z relacji wielu osób wnioskuję np. że kiedyś nie było tyle problemów z trądzikiem, zanieczyszczeniami skóry, cellulitem, nadmiernym owłosieniem, przedwczesnym dojrzewaniem itp. Wszystko za sprawą toksyn, zanieczyszczeń, i głównie - tego co jemy i czym się smarujemy. Nie chcę demonizować, ale to się zmienia bardzo szybko.
Właśnie pięknie rozwinęłaś to, co ja miałam w głowie, a napisałam jednym zdaniem. Dziękować.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 10:51   #1091
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Właśnie pięknie rozwinęłaś to, co ja miałam w głowie, a napisałam jednym zdaniem. Dziękować.
Tak mnie to emocjonuje, że gadam nawet jak nie trzeba
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-10, 13:21   #1092
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja używam Juvit C, codziennie (na początku 2 razy dziennie, teraz tylko rano), od około tygodnia. Szczerze mówiąc nie widzę różnicy Jestem wkurzona, bo to kolejna rzecz która absolutnie w żaden sposób nie poprawia stanu mojej skóry, a w zasadzie nie robi z nią kompletnie NIC. No ale wcieram dalej, 3, 4 kropelki, po umyciu buzi, po hydrolacie. Czekam cierpliwie na efekty, jakiekolwiek.

Polecam używać z olejem lub kremem, tluszcz wzmacnia dzialanie witaminy C, poza tym być może Twoja skóra nie cierpi na niedobór tej witaminy, stąd nie widać róznicy po jej użyciu, ale możesz mi wierzyć, że dziala.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-10 o 13:23
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 13:26   #1093
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Polecam używać z olejem lub kremem, tluszcz wzmacnia dzialanie witaminy C, poza tym być może Twoja skóra nie cierpi na niedobór tej witaminy, stąd nie widać róznicy po jej użyciu, ale możesz mi wierzyć, że dziala.
Po Juvicie nakładam filtr (od dziś) - wcześniej krem. Poczekam cierpliwie, wszyscy opisują cuda, coś musi się wydarzyć
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 13:27   #1094
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta[/qua, Glycerin, Tetrasodium Etidronate, Sodium Hydroxide, Alcohol, Parfum, DMDM Hydantoin[/I]

Edta neutralizuje metale cięzkie wchlonięte przez niektóre skladniki podczas procesu produkcji mydla, a także zapobiega wytrącaniu się osadu. Jest także przeciwutleniaczem. Uważam jednak, że jest zbędna, jeśli po otwarciu produkt jest szybko zużywany, akurat w przypadfku mydel tak raczej jest. Jest to substancja wytwarzana z pochodnych formaldehydu, w przypadku gdy jest nim zanieczyszczona, staje się rakotwórcza. Bialy Jeleń to nic szczególnego, ten w kostce zdecydowanie bezpieczniejszy. Ten w plynie nie jest mydlem naturalnym.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-10 o 13:28
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 13:54   #1095
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 13:56   #1096
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
zakupilam niedawno olejek myjacy z BU - dla mnie to hicior i mam gladka mila w dotyku twarz
poza tym uzywam tez toniku 10% z BU, i tez wymieniam kosmetyki na "dobre"

no i uzywam tez LUSHa

Tak wychwalacie ten olejek, że postanowilam zakupić. Weszlam więc na BU w celu rejestracji, a tam przerwa w realizacji zamówień, pisze, że mają ogromną ilość zamówień, aby nadążyć musieli wstrzymać uslugi i planowo dopiero od 12 kwietnia bedzie można ponownie skladać zamóienia. Wy okropne zakupoholiczki
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 14:06   #1097
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 14:17   #1098
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak wychwalacie ten olejek, że postanowilam zakupić. Weszlam więc na BU w celu rejestracji, a tam przerwa w realizacji zamówień, pisze, że mają ogromną ilość zamówień, aby nadążyć musieli wstrzymać uslugi i planowo dopiero od 12 kwietnia bedzie można ponownie skladać zamóienia. Wy okropne zakupoholiczki
Wcześniej mieli dosyc długa przerwe w związku z przenoszeniem siedziby sklepu. O ile pamiętam, ok 20 marca ich praca została wznowiona. Na całe szczęście w pierwszych dniach ponownego otwarcia udało mi się zamówić ich produkty i uniknęłam kolejnego zastoju
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 14:18   #1099
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Falabella, Dzięki, ale i tak chce zlożyć zamówienie na kilka rzeczy z BU, więc kupię też olejek, poza tym peeling już mi się kończy mam jedynie na ok. 4 użycia i nie wiem co dalej począć, bo nie widzę go w sprzedaży. Jeśli byś chciala Savon Noir, to wyślę Ci próbeczkę za darmo, a nie wiem, ile teraz kosztuje przesylka listem poleconym, najtansza, myślę, że ok 3 zl by Cię to kosztowalo, zwyklym jeszcze taniej.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-10, 14:21   #1100
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 14:31   #1101
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Już alterra lepsza. A czemu nie używasz olejku?

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Z tego w plynie zrezygnuj, ten w kostce nadaje się też do rąk.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 14:43   #1102
Funit
Rozeznanie
 
Avatar Funit
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 523
Dot.: Kosmetyki naturalne

Pytałam w jednym wątku który wyszukałam (dot. kosmetyków własnej roboty) ale dość dawno nikt go nie odwiedzał, więc nie wiem czy ktoś mi odpowie więc spytam też tu- Czy jest jakiś wątek z samymi przepisami na kosmetyki domowej roboty? Nie mogę nic znaleźć
Funit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 14:47   #1103
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Edta neutralizuje metale cięzkie wchlonięte przez niektóre skladniki podczas procesu produkcji mydla, a także zapobiega wytrącaniu się osadu. Jest także przeciwutleniaczem. Uważam jednak, że jest zbędna, jeśli po otwarciu produkt jest szybko zużywany, akurat w przypadfku mydel tak raczej jest. Jest to substancja wytwarzana z pochodnych formaldehydu, w przypadku gdy jest nim zanieczyszczona, staje się rakotwórcza. Bialy Jeleń to nic szczególnego, ten w kostce zdecydowanie bezpieczniejszy. Ten w plynie nie jest mydlem naturalnym.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Już alterra lepsza. A czemu nie używasz olejku?


Z tego w plynie zrezygnuj, ten w kostce nadaje się też do rąk.
Wow, nie miałam pojęcia, że Biały Jeleń nie jest naturalny. Stosuję go od niedawna, wymianiłam go wyrzucając mydła z siarczanami. To straszna lipa, że jest nie eko, bo jest niedrogi. Czy istnieje jakieś mydło naturalne w płynie lub w kostce w granicach 5-6 zł?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak wychwalacie ten olejek, że postanowilam zakupić. Weszlam więc na BU w celu rejestracji, a tam przerwa w realizacji zamówień, pisze, że mają ogromną ilość zamówień, aby nadążyć musieli wstrzymać uslugi i planowo dopiero od 12 kwietnia bedzie można ponownie skladać zamóienia. Wy okropne zakupoholiczki
Lolz, właśnie w piątek złożyłam swoje kilkuproduktowe zamówienie na BU Dobrze, że zdążyłam.

Dziewczyny drogie, moja skóra na twarzy zaczęła się strasznie łuszczyć po mikrodermabrazji i pilnie potrzebny mi peeling. Tylko, że ten zamówiony na BU dotrze do mnie dopiero za ok 10-14 dni. Jaki powinnam kupić, ewentualnie przygotować? U mnie w mieście posiadam jedynie Rossmanna i Drogerię Natura. Znajdę tam jakiś fajny peeling do twarzy?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 14:54   #1104
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Wow, nie miałam pojęcia, że Biały Jeleń nie jest naturalny. Stosuję go od niedawna, wymianiłam go wyrzucając mydła z siarczanami. To straszna lipa, że jest nie eko, bo jest niedrogi. Czy istnieje jakieś mydło naturalne w płynie lub w kostce w granicach 5-6 zł?


Lolz, właśnie w piątek złożyłam swoje kilkuproduktowe zamówienie na BU Dobrze, że zdążyłam.

Dziewczyny drogie, moja skóra na twarzy zaczęła się strasznie łuszczyć po mikrodermabrazji i pilnie potrzebny mi peeling. Tylko, że ten zamówiony na BU dotrze do mnie dopiero za ok 10-14 dni. Jaki powinnam kupić, ewentualnie przygotować? U mnie w mieście posiadam jedynie Rossmanna i Drogerię Natura. Znajdę tam jakiś fajny peeling do twarzy?
Alterra w kostce, Babydream w kostce lub Alterra w płynie. Kostki kosztują 1,40 za Babydream i 1,80 za Alterrę. Alterra w płynie koło 7 złotych.
Nie wiem czy on się nada do twarzy u ciebie, ale możesz wymieszać kawę z wodą, balsamem, oliwą z oliwek, czymś co masz pod ręką. Na skórze taki peeling daje świetne efekty, a jest pozyskiwany jak widać tanią metodą.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-10 o 14:55
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 14:59   #1105
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-04-10 o 15:01
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 17:51   #1106
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Znacie ten sklep annemarie.pl albo mydlarnia-emporium.pl ? Widzę, że mają ten peeling solny Jericho do twarzy.
Znalazlam tez takie coś: http://www.ekodrogeria.pl/product-po...rzy-420ml.html

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-10 o 17:54
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 17:59   #1107
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 18:51   #1108
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

W sklepach, które wymienilam wyżej są te do twarzy, ale sama nie wiem, czy kupowac, czy może tym razem znaleźć cos podobnego innej firmy dla porównania
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 20:04   #1109
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 21:01   #1110
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Kosmetyki naturalne

Eh... Moje włosy po paru użyciach szamponu Alterry- morela i pszenica są sianowate i matowe
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.