Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z drutu. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-13, 22:02   #121
pati7624
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 619
Dot.: Jak zrobić ogniwa

one są młotkowane
pati7624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 22:04   #122
Dorotakus
Raczkowanie
 
Avatar Dorotakus
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 50
GG do Dorotakus
Dot.: Jak zrobić ogniwa

Te kółka to gruby drut zlutowany i spłaszczony młotkiem
Dorotakus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 22:10   #123
Hairstorm
Raczkowanie
 
Avatar Hairstorm
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 103
Dot.: Jak zrobić ogniwa

patrzcie, jednak dobrze myślałam.
czyli gruby drut (1,2?) uformować, zlutować, podgrzać i pomłotkować? Nawet fajna zabawa może z tym być (;
Hairstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 12:02   #124
gosiolek90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 93
Dot.: Jak zrobić ogniwa

no nie zupełnie zabawa. mogę sie założyć że ci to nie wyjdzie hihi srebro nie jest tak proste w obróbce jak się wydaje....
gosiolek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 12:19   #125
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Jak zrobić ogniwa

nie musisz podgrzewać przed młotkowaniem.

gosiolek90 - fajna zabawa nie musi od razu dawać niewiadomo jakich efektów ;]
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 12:09   #126
AmazeMe
Wtajemniczenie
 
Avatar AmazeMe
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 758
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Dziewczyny- jakiego drutu (chodzi o grubość) używacie do tworzenia szpilek (najlepiej żeby były na tyle miękkie, żeby można było robić takie obwijane loopy)?
AmazeMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 12:14   #127
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Cytat:
Napisane przez AmazeMe Pokaż wiadomość
Dziewczyny- jakiego drutu (chodzi o grubość) używacie do tworzenia szpilek (najlepiej żeby były na tyle miękkie, żeby można było robić takie obwijane loopy)?
Ja kiedyś robiłam z 0,7 ale teraz robię z 0,6... Wydaje mi się, że do owijanych loopów w zupełności wystarczy...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-02, 12:16   #128
AmazeMe
Wtajemniczenie
 
Avatar AmazeMe
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 758
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Dzięki za odpowiedź Czyli tak: trzymasz drut pionowo nad palnikiem, potem wrzucasz do zimnej wody, następnie do kwasku cytrynowego (musi się gotować?) i polerujesz, tak?
AmazeMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 12:20   #129
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Cytat:
Napisane przez AmazeMe Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Czyli tak: trzymasz drut pionowo nad palnikiem, potem wrzucasz do zimnej wody, następnie do kwasku cytrynowego (musi się gotować?) i polerujesz, tak?
Kwasek musi się gotować, robisz roztwór nasycony z wodą...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 12:27   #130
AmazeMe
Wtajemniczenie
 
Avatar AmazeMe
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 758
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Dzięki!
AmazeMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 20:15   #131
Yori
Rozeznanie
 
Avatar Yori
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraśnik
Wiadomości: 769
GG do Yori
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Cytat:
Napisane przez lubomirka Pokaż wiadomość
Faktycznie rybki wyginam na na tym śmiesznym urządzeniu, ale myslę ża jak wyginacie na jakiś takich własnoręcznych urządzeniach to i mój sposób to pestka postaram się coś sklecić w domku dla was bo komputer w pracy nie ma Akcesorii zainstalowanych
Ja Cię proszę, spełnij co obiecałaś, przyszło mi zamówienie i ku mojej frustracji drut nie bardzo chce się wyginać tak jak ja tego chcę.
Yori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-13, 07:32   #132
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Czy jest jakiś sposób, by w łatwy sposób doprowadzić robione nad palnikiem szpilki do stanu błyszczącego, ładnego srebra? Kupiłam zieloną pastę polerską, mam jakis płyny do czyszczenia srebra, ale nic nie pomaga Po pierwsze strasznie cieżko się poleruje takie drobinki, bo drugie to sztrasznie czasochłonne, a po trzecie i tak nie jestem zadowlona z efektu - to i tak nie jest białe, błyszczace srebro (wyglada racze jak cyna).
Nie ma np. jakiegoś magicznego płynu, w którym by się to samo polerowało Mam taki płyn, w którym srebro wystaczy chwię pomoczyć, potem wpłukać w widzie i jest jak nowe, ale na szpilki to nie działa

Sto razy bardziej podobają mi się szpiki, niż zaginany drucik, ale musiałabym wtedy chyba wszytsko oksydować, bo tak to są szare i matowe te główki
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 07:54   #133
Rhogata
Rozeznanie
 
Avatar Rhogata
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Owl Mts ;)
Wiadomości: 676
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Ja nie znalazlam idealnego rozwiazania
gotuje szpilki w kwasku cytrynowym, az zrobią sie jasne. Tylko wlasnie po tym gotowaniu sa matowe i potem poleruje je pilniczkiem trojfazowym do paznokci. Tylko, niestety, jest to dosc pracochlonne zajecie.

Ciekawa jestem, czy ktos ma inne, mniej pracochlonne sposoby
__________________
don't look
mój wątek biżuteryjny
Rhogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 10:54   #134
eruraina89
Raczkowanie
 
Avatar eruraina89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 44
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Moj sposob do mniej pracochlonnych raczej nie nalezy ale szoruje szpilki zmywakiem a pozniej flanelka z pasta polerska Najawazniejsze ze efekt koncowy jest pozadany
eruraina89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 18:33   #135
lenaart
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 505
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Ja jeśli potrzebuje szpilki z gładką kulką robie je ze srebra próby 999, wychodza sliczne i ładnie się prezentują, przydaje się to do moich wrapków, natomiast do nawlekania dużej ilości niebardzo bo szpilka jest miekka, chociaż na to mam swój sposób chwytam szpilke z jednej i drógiel strony mocno "rozciagam" i skręcam w jedna strone, szpilka się utwardza (dla jasnosci-nie ukręci się i nie naciagnie ) No i szpilka z srerba 999 jest czysta, oczywiscie jesli ktos chce moze przetrzec koncówke zeby sie bardzij błyszczała ale nie jest to konieczne.

Ja do wszeslkiego drobnego polerowania używam wyleniałej, wynaciąganej i dziurawej szmatki z bawełny (była to jakas koszluka kiedyś tam) szmatka jest juz tak nasiaknięta pastą polerską (zieloną) ze świetnie mi poleruje chyba nigdy jej nie wymienie, towarzyszy mi od początku tworzenia w srebrze

Natomiast szpilki z próby 925 i 930 topią się nieładnie, zawijają sie w jedną strone, czasami uda mi sie odpowiednio przechylić w trakcie topienia aby kulka była na środku.
Robi sie chropowata i czarna. Szpilki wtedy wrzucam do kwarsku cytrynowego i gotuje.
Fakt wychodzą takie jakby był na nich jakiś osad. Przecieram je moją magiczną szmateczką żeby lub wrzucam do płynu czyszczącego Argentum i czyszczą się dokładnie. Nie wiem czy koleżanka która pisała o tym że płyn nie chce czyszcić tych szpilek ma włąsnie ten ale z doświadczenia wiem że on czyszci, obeszło by się nawet bez wygotowywania w kwasku


I jeszcze jedno co przyuwazylam u złotnika. Kiedy lutują maczają całość w boraxie lub lutówce ona chroni srebro przed c zernieniem i lepiej "zlepia" taki rozgrzany zlutowany metal maczal w kwasku i całosc robila sie czyszciutka, do wody i gotowe Jeszcze nie próbowałam, może Wam się to przyda.


A co do bigli ręcznie robionych to ja robie je poprostu na kleszczach, wychodza równiutkie i śliczne.

A lutowanie zwyczajnych ogniw tak jak u foormod jest bardzo proste
Pozdrawiam Magda
lenaart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:02   #136
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Dziękuję za wszelkie rady
Będę szukać tego Argentum (mam ze trzy różne, ale inne jakieś), bo właśnie na takim czyms mi zależy, żeby zamoczyć i by efekt był na już
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 21:28   #137
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Cytat:
Napisane przez natewa Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszelkie rady
Będę szukać tego Argentum (mam ze trzy różne, ale inne jakieś), bo właśnie na takim czyms mi zależy, żeby zamoczyć i by efekt był na już
to szukasz WD Argentum
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 14:05   #138
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Jak zrobić ogniwa

czesć, widzę, że dawno nikt nie się tu nie udzielał, Wasze porady są cenne, mam prośbę do Ieny może uda Ci się od Taty wyciągnąć jakich dokładnie części użył do zrobienia tego urządzenia (i jakiej grubości) do robienia bigli? ja nie bardzo mam kogo poprosić o pomoc a bigle do tej pory kupuję... a chętnie bym spróbowała
__________________
Teraz Ja - czyli moje początki z biżuterią
hmmm mój blog
preferencje p. 243
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 16:54   #139
magda BS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

gdziemogę znaleźć bigle rybki zamknięte??? każdy rozmiar przydatny
magda BS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 12:46   #140
6th_Sense
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 178
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Nie no, ja się chyba poddaję. Mnie też kompletnie nic się nie topi. Fakt, może nie mam aż tak mocnego palnika (niestety nie mam nic na gaz, więc kupiłam zapalniczkę sztormową), ale to są jakieś jaja. Trzymałam drut przy płomieniu, tam gdzie sądziłam że jest najwyższa temp, i nic! tylko , ściemniał, gdzieniegdzie zbielał i zżółknął ;( A kulki jak nie widać tak nie ma. Drut to 0,7 930. Czy któraś tak topiła drut? Ile trzeba potrzymać, albo może zastosować ten boraks do samego topienia a nie do lutowania..?
Pomocy

Udało się!
I faktycznie nie jest ciężko. Wszystkie odcinane części drutu wrzucałam do jednego pojemnika i widocznie zawieruszyły się tam kawałki z posrebrzanego (kiepskiego) i dlatego nie chciał się stopić. Miałam jeszcze takiego pecha, że drugi kawałek jaki wzięłam to też nie był ten 0,7 930. Wkurzyłam się, wzięłam 0,4 999 i kulka poszła szybciutko. Zorientowałam się, że coś musi być z drutem nie tak, odcięłam od partii i już wszystko gra
Wklejam foty jak wygląda mój drut zaraz po stopieniu, bo mi brakowało takiej poglądowej wiedzy od dziewczyn.
I potwierdzam, że w 999 kuleczka robi się śliczna i okrąglutka, czego nie można powiedzieć o 930 :/

Edytowane przez 6th_Sense
Czas edycji: 2010-03-11 o 14:03
6th_Sense jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 13:45   #141
6th_Sense
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 178
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

A oto obiecane foty.
Przepraszam, ale aparat czasem szwankuje i nie mogłam złapać ostrości przy robieniu 999
6th_Sense jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 16:35   #142
101Milka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 985
GG do 101Milka
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

może to głupie pytani,e ale nie śmiejcie się ze mnie proszę. Gdzie, w jakich stacjonarnych sklepach można dostać lutówkę albo boraks? Gdzieś, cgyba w tyn watku, przeczytała, że to chroni srebro przed utlenianiem podczas lutowania. Wiem ,ze można w internecie ale chciałabym w stacjonarnym sklepie. Dziki z góry za pomoc
__________________
blog, zapraszam
preferencje do celów różnych

moje drobiazgi z września
101Milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 10:53   #143
6th_Sense
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 178
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Boraks podobno w aptece (ale chyba nie we wszystkich).
6th_Sense jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 21:38   #144
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Dziewczyny, czy możecie mi napisać, jakie wymiary mają Wasze machiny do bigli? No i w jaki sposób są wykonane. Fajnie by było, jakby któraś ochotniczka zrobiła turtorial obrazkowy, jak na takiej machinie zrobić bigle otwarte, zamknięte, rybki.... Myślę, że pomoglybyście nie tylko mi
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 09:52   #145
jola
Raczkowanie
 
Avatar jola
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 208
GG do jola
Dot.: Półfabrykaty (bigle, przekładki, łańcuszki, kółeczka) samodzielnie robione z dr

Witam ostanio widzialam super kolczyki Kuleczka zawieszona na znaku zapytania jak wygiac taka zawieszke z drutu Jaki najlepsza grubosc drutu

Edytowane przez jola
Czas edycji: 2011-09-05 o 10:12
jola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.