Przeskakiwanie żuchwy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-02-15, 00:52   #31
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Przeskakiwanie żuchwy

Metod leczenia bruksizmu jest kilka. Najważniejsze, by znaleźć przyczynę, czasem jest to stres, a czasem niedobory w gospodarce mineralnej organizmu. Trzeba iść na początek na konsultację do dorbego stomatologa, a potem być może także do neurologa, wykonać badania krwi, RTG stawów skroniowo-żuchwowych etc. Objawowo najczęściej zaleca się zakładanie na noc szyn, które przypominają aparat ortodontyczny. Osobiście nie stosuję silikonowych nakładek, ponieważ tylko wzmagają odruch nagryzania. Bardzo często w żwacze podaje się też botoks, by odzwyczaić te mięśnie od tak intensywnej pracy. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 17:43   #32
ChosQ
Zadomowienie
 
Avatar ChosQ
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 410
Dot.: Przeskakiwanie żuchwy

Ja też mam problem z przeskakiwaniem żuchwy!tylko jakiś czas było to bardzi delikatne i praktycznie nie zwracałam na to uwagi jednak wydaje mi się, że z biegiem czasu problem pogłębia się!Ostatnio przy śniadaniu bardzo głośno mi coś przeskoczyło i później do końca dnia bolała mnie lewa strona głowy właśnie jakby przy stawie!Mój chłopak mówi, że kiedyś miał to samo ale całkiem mu przeszło. Najgorzej jest jak jem i ruszam szczęką na boki. Moja dentystka mówi, że wiele osób tak ma i trzeba uważać np przy ziewaniu, ponobno kiedyś jeden z jej pacjentów otworzył buzię gdy leczyła mu zęby i już nie mógł jej zamknąć!!jechała z nim do szpitala... przeraziła mnie trochę ta historia...
ChosQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 17:48   #33
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Przeskakiwanie żuchwy

Ja gdy siedzę na fotelu u stomatologa mam wrażenie, że nie do końca mogę otworzyć buzię a później jak ją zamykam to też jakoś tak dziwnie to odczuwam ;/
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 19:38   #34
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Przeskakiwanie żuchwy

Jeżeli jest to bruksizm na noc zakłada się szynę nti. Do zrobienia u dobrego stomatologa.nuniemozliwia zaciskanie zębów w nocy.
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 20:44   #35
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Przeskakiwanie żuchwy

U mnie to raczej odpada, nie zaciskam zębów (raz mi się to zdarzyło, przez parę dni tak miałam jak miałam za dużo stresu, ale już tak nie robię) no i dochodzi również fakt, że noszę aparat, także ciężko byłoby jeszcze założyć coś dodatkowo na noc
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 18:27   #36
ChosQ
Zadomowienie
 
Avatar ChosQ
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 410
Dot.: Przeskakiwanie żuchwy

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Ja gdy siedzę na fotelu u stomatologa mam wrażenie, że nie do końca mogę otworzyć buzię a później jak ją zamykam to też jakoś tak dziwnie to odczuwam ;/
A ja nie czuje nic przy otwieraniu, jednak gdy zbyt długo mam otwartą buzię to ciężko mi zamknąć ją całkowicie...
Nie wiem o co chodzi w tym bruksizmie, ale ja w nocy nigdy nie miałam nawyku zaciskania zębów.
ChosQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 17:41   #37
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Przeskakiwanie żuchwy

Cytat:
Napisane przez dr Iwona Gnach-Olejniczak Pokaż wiadomość
Bruksizm, czyli niekontrolowane zaciskanie zebów i zgryztanie nimi, to choroba psychosomatyczna, związana głównie ze stresem. Gdy śpimy, odreagowujemy wydarzenia i napięcia - często nieuświadamiamy sobie, że intensywnie zgrzytamy zębami. Widać to po starciach zębów (dość specyficznych), a w zdjęciu RTG także po kondycji stawów skroniowo-żuchwowych, któe obrywają dość solidnie w trakcie zgrzytania. Po prostu są przeciążone, często nawet uszkodzone - stąd klikania, przeskakiwnia, brak płynnej pracy tych stawów. Radzę nie czekać, tylko wybrac się na konsultację. Bruksizm to jedna z chorób cywilizacyjnych - dotyka nie tylko ambitnych menadżerów, ale nawet nastoletnie dzieci. Pozdrawiam
A asymetrie szczęki, wady zgryzu przypadkiem nie maja wpływu na bruksizm?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:57.