nie wiem co myslec... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-20, 16:38   #1
judith1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 30
Exclamation

nie wiem co myslec...


biore yasminelle. w ulotce jest napisane ze jesli wystapi biegunka to trzeba to traktowac jak pominiecie przyjecia tabletki. w moim przypadku byl to 2 tydz czyli z ulotki:
"Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Tabletki znowu należy przyjmować o zwykłej porze. Ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona i nie trzeba stosować dodatkowych zabezpieczeń."

nie wiem co myslec o swojej sytuacji. 3 dni z rzedu w drugim tygodniu mialam biegunki. za kazdym razem schemat ten sam:
tabletka--->biegunka--->kolejna tabletka z zapasowego opakowania ok 11-13 godz po normalnym czasie przyjecia tabletki.

jak myslicie czy ochrona przed ciaza byla zachowana bo wspolzylam bez dodatkowego zabezpieczenia a na tabletke PO jest juz za pozno
judith1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 18:17   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: nie wiem co myslec...

Chyba nie masz innego wyjscia jak czekac na okres.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 20:24   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: nie wiem co myslec...

Cytat:
Napisane przez judith1986 Pokaż wiadomość
biore yasminelle. w ulotce jest napisane ze jesli wystapi biegunka to trzeba to traktowac jak pominiecie przyjecia tabletki. w moim przypadku byl to 2 tydz czyli z ulotki:
"Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Tabletki znowu należy przyjmować o zwykłej porze. Ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona i nie trzeba stosować dodatkowych zabezpieczeń."

nie wiem co myslec o swojej sytuacji. 3 dni z rzedu w drugim tygodniu mialam biegunki. za kazdym razem schemat ten sam:
tabletka--->biegunka--->kolejna tabletka z zapasowego opakowania ok 11-13 godz po normalnym czasie przyjecia tabletki.

jak myslicie czy ochrona przed ciaza byla zachowana bo wspolzylam bez dodatkowego zabezpieczenia a na tabletke PO jest juz za pozno
Ale po jakim czasie była ta biegunka?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 20:33   #4
judith1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 30
Dot.: nie wiem co myslec...

w kazdym przypadku przez te 3 dni po ok 7-8 godz, ale byla.
dlatego za kazdym razem bralam te dodatkowe tabletki. tych dodatkowych ze tak to ujme, nie wydalilam.

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Chyba nie masz innego wyjscia jak czekac na okres.
na jako taki okres to raczej nie mam co czekac, predzej na krwawienie z odstawienia ktore i tak mi nic nie mowi.(mozna byc w ciazy i miec krwawienia)
judith1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 20:51   #5
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: nie wiem co myslec...

Cytat:
Napisane przez judith1986 Pokaż wiadomość
w kazdym przypadku przez te 3 dni po ok 7-8 godz, ale byla.
dlatego za kazdym razem bralam te dodatkowe tabletki. tych dodatkowych ze tak to ujme, nie wydalilam.

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------


na jako taki okres to raczej nie mam co czekac, predzej na krwawienie z odstawienia ktore i tak mi nic nie mowi.(mozna byc w ciazy i miec krwawienia)

czekaj, czekaj, bo już późno jest i nie kontaktuję... wzięłaś tabsa, a po 7miu godzinach od wzięcia miałaś biegunkę i brałaś kolejne?
Jesli tak, to bez sensu, przeciez tabsy wchłaniają się max do 3-4 godzin...
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 23:08   #6
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: nie wiem co myslec...

Cytat:
Napisane przez judith1986 Pokaż wiadomość
w kazdym przypadku przez te 3 dni po ok 7-8 godz, ale byla.
dlatego za kazdym razem bralam te dodatkowe tabletki. tych dodatkowych ze tak to ujme, nie wydalilam.

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------


na jako taki okres to raczej nie mam co czekac, predzej na krwawienie z odstawienia ktore i tak mi nic nie mowi.(mozna byc w ciazy i miec krwawienia)
Jak rozumiem, ulotkę przeczytałaś? I wiesz o tym,że jesli wystąpi ostra biegunka ( nie jednorazowe wypróżnienie) w ciągu 4 h od zazycia tabletki to należy ją uzupełnic? To po co Ty uzupełniałaś po 7 h tą tabletke?

Jestem załamana.


Wiadomo,że chodziło o krwawienie z odstawienia.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 10:06   #7
judith1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 30
Dot.: nie wiem co myslec...

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Jak rozumiem, ulotkę przeczytałaś? I wiesz o tym,że jesli wystąpi ostra biegunka ( nie jednorazowe wypróżnienie) w ciągu 4 h od zazycia tabletki to należy ją uzupełnic? To po co Ty uzupełniałaś po 7 h tą tabletke?

Jestem załamana.


Wiadomo,że chodziło o krwawienie z odstawienia.
uzupelnialam tabletki poniewaz na innym forum przeczytalam ze dziewczyna miala biegunke po 7 godz i pani doktor jej odpisala ze skutecznosc tabletek moze byc zmniejszona i ma stosowac dodatkowe zabezpieczenie.
judith1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-21, 10:15   #8
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: nie wiem co myslec...

Cytat:
Napisane przez judith1986 Pokaż wiadomość
uzupelnialam tabletki poniewaz na innym forum przeczytalam ze dziewczyna miala biegunke po 7 godz i pani doktor jej odpisala ze skutecznosc tabletek moze byc zmniejszona i ma stosowac dodatkowe zabezpieczenie.
Jasne. Czytaj ulotki lepiej a nie fora.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.