Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-26, 23:26   #3331
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
ja na jakiś czas całkiem odstawiłam nabiał, słodycze, kakao, fast foodów i smażonego nie jem już od długiego czasu wcale i niestety nic. Piłam drożdże w dużych ilościach kilka miesięcy, piłam ziółka, brałam wysokie dawki witamin od dermatologa i cały czas zero poprawy, po prostu zero. Twarz mi się czerwieni, w kółko jakieś reakcje alergiczne niewiadomego pochodzenia. Włosy lecą, tłusty łupież nie do pokonania, trądzik i tak latami.

Badałaś hormony?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 21:30   #3332
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Badałaś hormony?
Nie jeszcze. mam przepisany przez endo deksametazon bo mam wysokie męskie hormony (DHeA i androstendion) ale diabelnie boję się tego leku i na razie poszukuję w internecie wszelkich opinii na temat tego leku. Niby dawkę dostałam małą bo 0,25mg, ale mimo to boję się.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 16:04   #3333
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

"Lotion z 14% glukonolaktonem jest skuteczniejszy w walce z trądzikiem niż 5% nadtlenek benzoilu. Jest też środkiem nie powodującym skutków ubocznych w postaci podrażnień czy działania prooksydacyjnego, co niestety czyni nadtlenek. Efekt przeciwtrądzikowy wynika z przeciwzapalnych i keratolitycznych właściwości glukonolaktonu."

Czy któraś z Was może coś o tym wie?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 16:28   #3334
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
"Lotion z 14% glukonolaktonem jest skuteczniejszy w walce z trądzikiem niż 5% nadtlenek benzoilu. Jest też środkiem nie powodującym skutków ubocznych w postaci podrażnień czy działania prooksydacyjnego, co niestety czyni nadtlenek. Efekt przeciwtrądzikowy wynika z przeciwzapalnych i keratolitycznych właściwości glukonolaktonu."

Czy któraś z Was może coś o tym wie?
tutaj masz cos i wczesniejszy post o glukonolaktonie
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 20:52   #3335
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

zobaczymy czy cos sie ruszy, tak okropna mialam skore, nie moglam jej do ladu doprowadzic, jakby nagromadzil mi sie naskorek, ani nawilzanie tego nie zmniejszalo ani nakladanie retinoidu wiec zwyczajnie wzielam dzis korund i zrobilam lekko peeling a na to izotziaje... skora od razu zaczela wygladac lepiej jak ja starlam pozyjemy zobaczymy
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 11:14   #3336
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Jakiego korektora używacie ? Chciałabym zrezygnować z podkładu i używać korektora, ale nie wiem jaki wybrać, żeby sobie nie zaszkodzić.
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 11:38   #3337
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Jakiego korektora używacie ? Chciałabym zrezygnować z podkładu i używać korektora, ale nie wiem jaki wybrać, żeby sobie nie zaszkodzić.
mineralny choc ja wole maybelline pure cover mineral (z mineralami ma niewiele wspolnego ale jest boski )
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-19, 12:11   #3338
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 12:32   #3339
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ostatnio kupiłam ten zachwalany na wizażu filtr z Ziaji i niestety strasznie się klei i minerały na nim jakoś źle wyglądają .Szkoda bo cene ma bardzo fajną Może jeszcze znajde na niego sposób
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 20:30   #3340
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Jakiego korektora używacie ? Chciałabym zrezygnować z podkładu i używać korektora, ale nie wiem jaki wybrać, żeby sobie nie zaszkodzić.
Ja polecam kamuflaż z Cartice Do tej pory wypróbowałam już chyba za 20 korektorów i szczerze ten jest najlepszy. Cena i jakośc - bajka
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 20:59   #3341
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Ostatnio kupiłam ten zachwalany na wizażu filtr z Ziaji i niestety strasznie się klei i minerały na nim jakoś źle wyglądają .Szkoda bo cene ma bardzo fajną Może jeszcze znajde na niego sposób
Spróbuj zmatowic skrobią. Robi się znośny :-D

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
macka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-19, 21:18   #3342
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Spróbuj zmatowic skrobią. Robi się znośny :-D

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
W sensie ,że zmatowić a potem można spokojnie kłaść minerały?
Bo ja bez ,,tapety,, z domu nie wyjdę
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 21:45   #3343
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
W sensie ,że zmatowić a potem można spokojnie kłaść minerały?
Bo ja bez ,,tapety,, z domu nie wyjdę
Czy można spokojnie top nie wiem, bo nie próbowałam. Dawałam tylko skrobie kukurydzianą. Ale przestaje się wtedy robić świecący i klejący - więc pewnie można coś na wierzch dac. Spróbuj i napisz co z tego wyszło


Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
macka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 23:12   #3344
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja matowię go krzemionką i idzie minerały na tym położyć
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 23:39   #3345
LeeMinHo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 44
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cześć wszystkim!
Pomyślałam że może moje doświadczenia z trądzikiem komuś pomogą.
Twarz miałam straszną - pryszcz na pryszczu (DOSŁOWNIE!), policzki całe w trądziku (nie dało się znaleźć miejsca bez pryszcza), właściwie wyrobić się nie dało. Tak było rok temu.
W ciągu tego roku doprowadziłam moją twarz do na prawdę dobrego stanu - trądziku praktycznie nie mam, raz na jakiś czas coś wyskoczy ale błyskawicznie się goi.
Co robiłam?
1. ATREDERM - lek który dał mi najwięcej, może i twarz jest czerwona i się łuszczy ale fantastycznie goi wszystko co już wyskoczyło i zapobiega wyskakiwaniu nowych niespodzianek. Stosuję stężenie 0.05%, codziennie wieczorem (z czasem doszłam do tego że mogę bez problemu stosować tak często bez podrażnień).
2. MINIMALIZM kosmetyczny. Na noc nakładam jedynie wspomniany wcześniej Atrederm, na dzień serum, filtr i makijaż. I nic więcej! Żadnych kremów, maseczek etc.
3. Czytanie składów. Serum robię samodzielnie, a filtr i krem BB infiltruję w poszukiwaniu potencjalnie zapychających substancji (szczególnie oleje mineralne i trójglicerydy). Silikonów się nie boję, wręcz przeciwnie - lubię je.
4. OCM! Zarówno rano jak i wieczorem twarz oczyszczam mieszanką 30% olej rycynowy 70% olej słonecznikowy oraz ściągam olej szmatką. I nic więcej. Oleje świetnie zmywają wszystko co mogłoby mnie zapchać, a przy okazji nie zaburzają pH oraz nie zdzierają warstwy ochronnej naskórka. Przy okazji peeling szmatką fantastycznie usuwa wszelkie suche skórki.
5. Witamina C wewnętrznie w dużych dawkach. Od dwóch miesięcy biorę po 3-5 g kwasu askorbinowego dziennie, wtedy też nastąpił kolejny przełom w poprawie wyglądu mojej skóry.

Pozdrawiam! Mam nadzieję że moje doświadczenia komuś pomogą
LeeMinHo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-20, 11:16   #3346
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
mineralny choc ja wole maybelline pure cover mineral (z mineralami ma niewiele wspolnego ale jest boski )
Gdzie kupiłaś ten korektor? Podobno go wycofali i dostać go gdzieś graniczy z cudem
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-20, 12:14   #3347
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
mineralny choc ja wole maybelline pure cover mineral (z mineralami ma niewiele wspolnego ale jest boski )
Mineralny mi daje za słabe krycie, ale może po prostu nie umiem go nakładać. Poszukam tego z maybelline, ale też słyszałam, ze go wycofali. Dzięki bardzo
Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Ja polecam kamuflaż z Cartice Do tej pory wypróbowałam już chyba za 20 korektorów i szczerze ten jest najlepszy. Cena i jakośc - bajka
Super, poszukam jak będę przy okazji w drogerii
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-20, 15:20   #3348
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Ja polecam kamuflaż z Cartice Do tej pory wypróbowałam już chyba za 20 korektorów i szczerze ten jest najlepszy. Cena i jakośc - bajka
też go używam i bardzo chwalę podoba mi się też to, że najjaśniejszy kolor jest żółtawy a nie różowy, jak to zwykle bywa.
Chociaż w moim przypadku wszystko, co oblepia skórę (typu korektory, płynne podkłady) potrafią pogorszyć stan skóry. Wydawało by się, że pryszcz jest pryszczem, ale czasem od takiego korektora też z małej krosty potrafi się zrobić monstrum, więc jak mam obawy że tak się stanie to nakładam na nieprzyjaciela więcej podkładu mineralnego (bo korektora mineralnego nie mam, muszę sobie ukręcić przy okazji)

Powinnam isć do dermatologa ale nie mogę się zebrać Tubka Isotrexinu dobiega końca a mam wrażenie, że praktycznie nic mi nie dała. Mogę tak naprawdę dostać receptę na cokolwiek od lekarza w rodzinie ale nie wiem, czy to taki dobry pomysł Więc na ten moment mam tylko Benzacne, kwas salicylowy, trochę fajnych półproduktów i staram się po prostu uważać na to, co jem. Chociaż wiadomo jak to jest z dietą studencką.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-20, 16:50   #3349
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
też go używam i bardzo chwalę podoba mi się też to, że najjaśniejszy kolor jest żółtawy a nie różowy, jak to zwykle bywa.
Chociaż w moim przypadku wszystko, co oblepia skórę (typu korektory, płynne podkłady) potrafią pogorszyć stan skóry. Wydawało by się, że pryszcz jest pryszczem, ale czasem od takiego korektora też z małej krosty potrafi się zrobić monstrum, więc jak mam obawy że tak się stanie to nakładam na nieprzyjaciela więcej podkładu mineralnego (bo korektora mineralnego nie mam, muszę sobie ukręcić przy okazji)

Powinnam isć do dermatologa ale nie mogę się zebrać Tubka Isotrexinu dobiega końca a mam wrażenie, że praktycznie nic mi nie dała. Mogę tak naprawdę dostać receptę na cokolwiek od lekarza w rodzinie ale nie wiem, czy to taki dobry pomysł Więc na ten moment mam tylko Benzacne, kwas salicylowy, trochę fajnych półproduktów i staram się po prostu uważać na to, co jem. Chociaż wiadomo jak to jest z dietą studencką.
Właśnie miałam pytać czy jecie słodycze? Bo ostatnio za dużo sobie pozwalam i przydałaby sie motywacja by tyle słodyczy nie jeść.Teraz przez święta już kilka kawałków ciasta zjadłam a każdy był tym ostatnim
Od jutra biorę się za siebie

Patrze na Twoje zdjęcia na blogu i jak dla mnie masz cudną cere
I te oczy .Przez długi czas marzył mi się właśnie taki kolor oczu
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.

Edytowane przez Wenus21
Czas edycji: 2014-04-20 o 17:04
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-20, 17:06   #3350
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ouuGlamour Pokaż wiadomość
http://shopping-of-wena.blogspot.com...asach-aha.html przeciwskazania
nie znam się na tym, stąd moje pytanie. nie wyssałam sobie tego z palca, jedynie chce potwierdzić przeczytane na powyższym blogu info.
już wiem, że nieprawdziwe

dziękuję za miłą odpowiedź
Nie wierzcie tak ślepo we wszystko co przeczytacie w necie, a już na pewno na blogach. Blogerki to nie lekarki
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-20, 17:24   #3351
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Gdzie kupiłaś ten korektor? Podobno go wycofali i dostać go gdzieś graniczy z cudem
ja kupilam na alledrogeria widzialam tez na minti... ale teraz nie widze i bardzo mnie to stresuje
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-20, 18:46   #3352
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Właśnie miałam pytać czy jecie słodycze? Bo ostatnio za dużo sobie pozwalam i przydałaby sie motywacja by tyle słodyczy nie jeść.Teraz przez święta już kilka kawałków ciasta zjadłam a każdy był tym ostatnim
Od jutra biorę się za siebie

Patrze na Twoje zdjęcia na blogu i jak dla mnie masz cudną cere
I te oczy .Przez długi czas marzył mi się właśnie taki kolor oczu
Zdjęcia na blogu to tapeta + fotoszop

Ja jem słodycze. W ilościach duuuużo mniejszych niż kiedyś, chociaż nie byłoby dla mnie problemem zjedzenie naraz opakowania ptasiego mleczka No ale widzę, że jednak dieta (niestety alkohol chyba też) ma całkiem spory wpływ na stan mojej cery. Więc się staram ograniczać cukier, tłuszcz, czekoladę, smażone rzeczy, produkty pszenne, mleko - jednym słowem, wszystko co najlepsze

Aaa właśnie, może wy mi powiecie Słyszy się o tym, że mleko może mieć wpływ na pogorszenie stanu cery przy trądziku. Ale czy to tyczy się też produktów fermentacji takich jak śmietana, kefir, maślanka? Albo jogurty, sery?
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-20, 19:03   #3353
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
ja kupilam na alledrogeria widzialam tez na minti... ale teraz nie widze i bardzo mnie to stresuje
Dlaczego jak coś jest dobre to wycofują

Ten też mnie interesuje i chyba go na allegro zamówię.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...do-twarzy.html
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-20, 21:03   #3354
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Zdjęcia na blogu to tapeta + fotoszop

Ja jem słodycze. W ilościach duuuużo mniejszych niż kiedyś, chociaż nie byłoby dla mnie problemem zjedzenie naraz opakowania ptasiego mleczka No ale widzę, że jednak dieta (niestety alkohol chyba też) ma całkiem spory wpływ na stan mojej cery. Więc się staram ograniczać cukier, tłuszcz, czekoladę, smażone rzeczy, produkty pszenne, mleko - jednym słowem, wszystko co najlepsze

Aaa właśnie, może wy mi powiecie Słyszy się o tym, że mleko może mieć wpływ na pogorszenie stanu cery przy trądziku. Ale czy to tyczy się też produktów fermentacji takich jak śmietana, kefir, maślanka? Albo jogurty, sery?
zawartosc laktozy w produktach chyba kiedys Wiedzma pisala na blogu... wiem ze ser ma malo laktozy ale smietana ma duzo wiec to tez moze pogarszac stan cery... ja nie mam problemu zeby wywalic z diety absolutnie cale mleko wiec w sumie tez niezbyt sie juz tym interesuje

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Dlaczego jak coś jest dobre to wycofują

Ten też mnie interesuje i chyba go na allegro zamówię.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...do-twarzy.html
jak przeczytalam ze kolor najjasniejszy jest rozowy to od razu, w sumie, go skreslilam
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-30, 10:43   #3355
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, polecicie nieklejący się krem nawilżający bez zapychaczy? Kupiłam własnie trzeci z rzędu i poleciał do kosza.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-30, 11:08   #3356
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polecicie nieklejący się krem nawilżający bez zapychaczy? Kupiłam własnie trzeci z rzędu i poleciał do kosza.
Polecam Epivit multiwitaminowy krem, używam go od 4miesięcy szybko sie wchłania, jest lekki ale dobrze nawilża i bardzo wydajny.
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 08:51   #3357
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

zrezygnowalam z izotziaji na dekolt i plecy bo kompletnie sobie nie radzila, worcilam do benzacne 5% i po 4 dniach wszystko zeszlo jak reka odjal, na twarzy caly czas kontynuuje kuracje (3 miesiac leci codziennego sotosowania) aczkolwiek czasami jakos taki dziwny dzien ma moja skora, jest taka szara i zmeczona jakby nie radzila sobie z pozbywaniem sie martwego naskorka, i musze pomoc jej korundem i dopiero a to izotziaje, wtedy jest git... za 2 tygodne dermatolog zobaczymy czy przepisze mi cos mocniejszego (chcialabym)
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 10:31   #3358
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Czy Benzacne można stosować w lecie (czy jest fotouczulający)? Które z preparatów na trądzik (poza Acne Dermem/Skinorenem) mogę bez obaw stosować przy słonecznej pogodzie?

Szukam czegoś na plecy, jakiś czas temu odstawiłam peelingi salicylowe i potrzebuje czegoś co będzie je trzymało w ryzach, bez ryzyka nabawienia się przebarwień
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 15:54   #3359
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czy Benzacne można stosować w lecie (czy jest fotouczulający)? Które z preparatów na trądzik (poza Acne Dermem/Skinorenem) mogę bez obaw stosować przy słonecznej pogodzie?

Szukam czegoś na plecy, jakiś czas temu odstawiłam peelingi salicylowe i potrzebuje czegoś co będzie je trzymało w ryzach, bez ryzyka nabawienia się przebarwień
generalnie od wszystkich kosmetyków złuszczających możesz mieć później przebarwienia. Czy to będzie kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas azelainowy, czy tretinoina. Skóra jest narażona na przebarwienia, bo jest cienka.
Ale niektóre substancje działają fotouczulająco, czyli możesz mieć bardziej podrażnioną i czerwoną skórę itp. Takimi substancjami np. jest tretinoina, a nie jest np. adapalen.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 21:25   #3360
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

polecicie jakiś filtr dostępny stacjonarnie po kawasach? zamówiłam misshe ale trochę potrwa zanim dojdzie, a wczoraj miałam zabieg. Nie chcę za bardzo wychodzić na słońce ale wiadomo jak to jest, 2 tyg nie dam rady siedzieć tylko w domu. Filtrem z przypadku nie chciałabym sobie zaszkodzić...
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.