Wykorzystywanie potencjalnych pracowników przez firmy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-26, 13:54   #1
olka222
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 140

Wykorzystywanie potencjalnych pracowników przez firmy


Jakiś czas temu złożyłam papiery do firmy " Family Park Centrum Zabaw Rodzinnych" na stanowisko animatora zabaw. Razem ze mną złożył tam papiery mój TŻ. 19 czerwca miałam rozmowę z panią kierownik, a od 20 zaczynałam 3 dniowy bezpłatny okres próbny. 20 czerwca miałam się zgłosić do urzędu pracy żeby podbić ten kalendarzyk, nie poszłam bo pracowałam za friko. Po tych 3 dniach powiedziano mi, że odezwą się do mnie. Nie odezwali, a urząd pracy przysłał mi pismo, że zostałam wyrejestrowana. Złożyłam do urzędu odwołanie i porozmawiałam z panem, który się tym zajmuje. Zadzwonił do mnie w piątek i powiedział, że pani kierownik urzędu pracy poradziła, żebym dostarczyła zaświadczenie od Family Park że u byłam u nich w tym dniu na rozmowie, bo na to że pracowałam za darmo to napewno mi nie dadzą, ale żeby chociaż potwierdzili, że byłam u nich. zadzwoniłam do Family i połaczyło mnie z recepcją i mówię tej dziewczynie, że potrzebuję takie zaświadczenie, żeby chociaż potwierdzili, że u nich byłam, a ona do mnie, że właśnie dali ogłoszenie do prasy, że potrzebują animatorów i czy nie chcę przyjść na 3 dniowy okres próbny. Paranoja, szukaja kolejnych naiwnych. Połączyła mnie z sekretariatem i tam pani o spraw kadrowych powiedziała mi że oni nie maja żadnych moich dokumentów ( mieli CV na który zapisywali godziny pracy) i nikt mnie tam nie zna i nie widział. Była bardzo miła dopuki jej nie powiedziałam o co mi chodzipóźniej zrobiła się opryskliwa i dała mi jasno do zrozumienia, że nie mam żadnych szans na zaświadczenie. Oddzwoniłam do tego pana z urzędu pracy i powiedział, że napisze notatkę służbową z rozmowy ze mną, poda nazwę firmy, ale powinnam to zgłosić do inspekcji pracy. Pan był zresztą bardzo miły i naprawdę próbował mi pomóc. Najbardziej wkurza mnie to, że przepracowałam te 3 dni i oni mnie tak potraktowali. Co mam teraz zrobić, nasłać na nich nspekcję pracy, żeby nie wykorzystali innych?
__________________
Z charakteru to ja Ruda jestem
olka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 15:07   #2
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Wykorzystywanie potencjalnych pracowników przez firmy

Ja bym chyba nasłała
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 15:29   #3
baska25
Raczkowanie
 
Avatar baska25
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: chełm
Wiadomości: 206
Post Dot.: Wykorzystywanie potencjalnych pracowników przez firmy

Ja bym nasłała ponieważ kilka krotnie miałam podobne sytuacje pracy za friko i się teraz nie daje.Moje koleżanki mają również z tym problemy.Pracodawca wykorzysta kilkanaście w ten sposób osób i ma 2 miesiące z głowy ZUS i pobory.Więcej ma do swojej kieszeni.
__________________
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl
baska25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 15:54   #4
AgaWW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 133
Dot.: Wykorzystywanie potencjalnych pracowników przez firmy

Ja tez slyszalam o takich przypadkach - wykorzystuja i po nawet tygodniu dziekuja nie placac.
Tez bym podala!
AgaWW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 17:39   #5
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: Wykorzystywanie potencjalnych pracowników przez firmy

Podać, podać.
A na przyszłość: zawsze proś o zaświadczenie, że byłaś na rozmowie, jeśli tego dnia musisz stawić się w PUPie lub powiadom wcześniej PUP o tym, że w wyznaczonym dniu się nie zjawisz - i tu przyczyna. Poza tym, jeśli firma chce Cię wypróbować, to również proś o papierek - jeśli nie chcą dać, to już wiesz czego możesz się spodziewać .
Powodzenia!
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 10:27   #6
olka222
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 140
Dot.: Wykorzystywanie potencjalnych pracowników przez firmy

Jutro wybieram się do inpekcji pracy, może to pomoże chociaż innym. Jednak obawiam się że to nic nie da. Od czwartku zaczynają pracę kolejne naiwne osoby, więc to będzie najlepszy czas na kontrolę.
__________________
Z charakteru to ja Ruda jestem
olka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 12:30   #7
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Wykorzystywanie potencjalnych pracowników przez firmy

Cytat:
Napisane przez olka222
Co mam teraz zrobić, nasłać na nich nspekcję pracy, żeby nie wykorzystali innych?
nie traktuj tego jako nasłanie - to powinna być normalna, uczciwa z Twojej strony, procedura działania w takim przypadku.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-27, 12:35   #8
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Wykorzystywanie potencjalnych pracowników przez firmy

według prawa bezpłatny okres próbny jest przestepstwem, niedawno był o tym telewizyjny reportaż... dziewczyny nie zgadzajcie się na takie rozwiązania, bo są po prostu bezprawne! za każdą pracę nalezy się wynagrodzenie!
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.