podkategorie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-11, 21:16   #1
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527

podkategorie?


Heej!!Właśnie wpadłam na taki pomysł, czy nie można by wprowadzić do pewnych kategorii kosmetyków podkategorie? Chodzi mi o podział ze względu na cerę, np.
głowna kategoria:<u>toniki</u>
podaktegorie: cera tłusta, sucha, mieszana, normalna, oraz uniwersalne (kiedy produkt przeznaczony jest do każdego typu cery).

Myślę, że wtedy każdej z nas łatwiej i szybciej byłoby znaleźć interesujący nas kosmetyk.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-12, 17:18   #2
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: podkategorie?

Heej!!Ludki? Nikt nie przychyla się do mojego pomysłu?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 21:16   #3
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: podkategorie?--->Zło!!!

Już wcześniej zastanawiałam się nad tym i myślę, ze pomysł jest na prawde dobry. Szczególnie ubolewałam nad brakiem tegoż w czasie przegladania szmponów, odżywek ... Fajnie by było móc przeglądać posegregowane kosmetyki np. szukam szamponu do włosów tłustych
Kategoria : Szampony
Podkategoria: Włosy tłuste
czy jakoś tak

Zło, pomyśl nad tym
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 22:45   #4
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: podkategorie?--->Zło!!!

O rany dzięki A ja już myślałam, że nikt oprócz mnie nie jest tym zainteresowany
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 00:18   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: podkategorie?--->Zło!!!

ja bym podzieliła pudry na sypkie, prasowane i brązujące
w podkładach widziałabym też podkategorie kompakty, sztyfty
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 00:24   #6
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: podkategorie?--->Zło!!!

o pudrach ja tez juz kiedys marudzilam .

ja bym widziala gdzies kategorie dotyczaca kremow na dzien z RZECZYWISTYM filtrem UVA - ale to By wymagalo od Wizazanek wczytywania sie w sklad kosmetyku przed zgloszeniem. Jest teraz tyle kosmetykow, ktore oglaszaja sie jako "posiada filtr UV", ale dopiero dokladna analiza pozwala ustalic, co producent mial na mysli (najczesciej nie mial na mysli niczego zwiazanego z UVA). Basia nie uaktualnia list kosmetykow, moze wiec przydala by sie kategoria, weryfikujaca producenckie obietnice. Mysle, ze zapotrzebowanie na takowa jest - wystarczy przejzec watki, czesto byly pytania o krem z UVA... A jak by to ulatwilo zycie - juz teraz panie sie na mnie dziwnie patrza w perfumeriach, jak sprawdzam sklad z notesikiem z wynotowanymi nazwami filtrow.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 06:30   #7
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: podkategorie?--->Zło!!!

Od razu mówię: nie do zrobienia ....

W wielu kremach nie ma informacji o faktorze ani o stężeniu filtrów. Poza tym, niektóre związki które są w składzie niekoniecznie pełnią funkcję filtra (np. dwutlenek tytanu, tlenek cynku). Więc czytanie składu bez rzetelnej informacji producenta wiele nie da, nie wiem kto by się tego podjął.

Poza tym, z punktu widzenia konstrukcji bazy danych ta informacja nie może być podstawą tworzenia podkategorii, raczej należałoby ją zamieszczać w opisie.

I jeszcze jedno - moje osobiste zdanie na temat kremów z filtrami (a mogę coś powiedzieć na ten temat, ponieważ jako ofiara fotodermatozy jestem skazana na bloker na zawsze).
Uważam, że faktory poniżej SPF 20 (szczerze mówiąc, poniżej 30, ale nie chcę przesadzać) nic nie dają, najczęściej tylko pogarszają właściwości użytkowe kosmetyku. Tak naprawdę, lepiej kupić dobry krem i dobry bloker.

pozdrawiam
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-29, 06:35   #8
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: podkategorie?--->Zło!!!

Sypkie można oddzielić, bez problemu Też jestem za tym.

Prasowane i brązujące niestety nie, bo co raz częściej występują w jednym opakowaniu. To samo dotyczy kompaktów - z nimi jest dodatkowo ten problem, że "compact powder" występuje i jako nazwa pudrów suchych prasowanych, i prawdziwych kompaktów. A recenzentki nie zawsze (szczerze mówiąc: rzadko) formułują zgłoszenia dostatecznie konkretnie, żeby dało się to rozróżnić.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 07:36   #9
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: podkategorie?--->Zło!!!

Jestem za podzieleniem szamponów, odżywek i puderków Bardzo dobry pomysł Może dałoby sie także podzielić szminki i błyszczyki?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 08:32   #10
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Re: podkategorie?--->Zło!!!

Pomysł z podkategoriami super, też o tym myślałam. Proponuję, żeby podkategoriami były rodzaje cery/włosów, do jakich kosmetyki są przeznaczone. Ostatnio szukałam podkładu i naprawdę nie wiedziałam, czym się kierować. Zło, skomentujesz pomysł z podkategoriami? Pozdrawiam
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 12:27   #11
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: podkategorie?--->Zło!!!

maga napisał(a):
>
> W wielu kremach nie ma informacji o faktorze ani o stężeniu filtrów. Poza tym, niektóre związki które są w składzie niekoniecznie pełnią funkcję filtra (np. dwutlenek tytanu, tlenek cynku). Więc czytanie składu bez rzetelnej informacji producenta wiele nie da, nie wiem kto by się tego podjął.

ja tez nie wiem, ta propozycja byla raczej wyrazem mojej frustaracji - producenci zazwyczaj podaja fakt posiadania przez ich krem ochrony UV, bez rozwijania tematu. Pisalam juz do Erisu z prosba o ustosunkowanie sie do tego problemu - jak zapewniaja na chyba wszystkich kremach z Forte 25, ma ten faktor byc, ale jakos ze skladu to nie wynkia. Do dzis mi oczywiscie nie odpowiedzieli. Dzis siedzialam nad Inspiracja Dermiki - podobnie, zero filtru (chyba ze odkryli w miedzyczasie jakies inne, o ktorych Basia nie wspominala). Wkurza mnie robienie nas w trabe przez producentow, ot co. Bardziej chodzilo by mi o jakies odciecie od kremow z pozornym filtrem tych z rzeczywistym faktorem, ale przyznaje, pomysl jest karkolomny (choc bylby praktyczny).

I jeszcze pytanko: czyli jak, Magus, najpierw zwykly kremik, a pozniej blokerek? A jaki bloker polecasz do tlustej cery? Tak, przejzalam KW, jestem tylko ciekawa opini w kontekscie laczenia owego blokera z kremem na dzien.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-29, 15:34   #12
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: podkategorie?--->Zło!!!

joannea napisał(a):
> czyli jak, najpierw zwykly kremik, a pozniej blokerek?

Dokładnie tak Ja używam SVR 100B (a testowałam prawie wszystko co jest na rynku) i świetnie się sprawdza na dzień - przede wszystkim jest niezawodny (jeszcze go nie oceniłam w KW ? ) Podobno 50-tk też jest dobra. Jeszcze ujdzie Avene 60 krem (nie emulsja), ale gryzie się z podkładami.

Ja już dawno przestałam się kierować obecnością filtrów przy wyborze kremu pielęgnacyjnego. Uważam że mają one sens w kremach dla bardzo młodych osób, którym wystarcza tylko nawilżanie cery, ewentualnie zaopatrzenie w witaminki i mikroelementy. Ale jak mam dojrzałą cerę i stwierdziłam, że w intensywnych kosmetykach filtry najczęściej tylko pogarszają wartości użytkowe, a skutecznie i tak nie chronią
Wolę używać typowych kremów ochronnych na wierzch
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-06, 16:27   #13
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: podkategorie?--->Zło!!!

Wątek zaginął, więc go podciągam bo pomysł fajniutki
Jestem za tym aby rozdzielić twarz i ciało [problemy skórne], oraz antycellulit i rozstępy
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-06, 16:36   #14
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Re: podkategorie?--->Zło!!!

Zło się na nas obraził albo uważa, że pomysł jest tak idiotyczny, że nie warto go komentować
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-06, 19:38   #15
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: podkategorie?--->Zło!!!

Hmm Mnóstwo bardzo emocji dzisiaj na forum
Czy aby nie przysłaniają wzroku ?

Prosze łaskawie dostrzec, że owocem uwag zgłoszonych w tym wątku jest - funkcjonujący juz od czterech dni - podział kategorii "szminki" i "błyszczyki" "pudry sypkie" i "pudry ... wszystkie inne" oraz wyodrębnienie konturówek do ust, które dotychczas były rozsiane pomiędzy szminkami i kredkami do oczu

Inne postulaty sa chwilowo niewykonalne, ze względów techncznych. Jeżeli uznacie, że jest to korzystne, można by jeszcze wyodrębnić preparaty do demakijażu oczu z obecnej kategorii "demakijaż"

__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 12:08   #16
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: podkategorie?--->Zło!!!

aanuszka napisał(a):
> Jestem za tym aby rozdzielić twarz i ciało [problemy skórne], oraz antycellulit i rozstępy

Masz rację że bałagan jest w tych kategoriach .... trzeba im się poprzyglądać; może znajdzie się sposób na zrobienie porządku bez tworzenia nowych 10 kategorii ....
Dzięki za sygnał
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 15:26   #17
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: podkategorie?--->Zło!!!

Bałagan jest - i to jaki! Z problemami skórnymi to jest taki problem - niektóre kosmetyki np. p/tradzikowe czy naczynkowe są umieszone własnie w tej kategorii, niektóre w kategorii Twarz: Kremy na dzień: Przeciwtrądzikowe i naczynkowe. Problem leży chyba w rozróznieniu przez wizażanki kiedy dany produkt można zakwalifikowac do problemów skórnych. No nie wiem. Mi sie wydaje że kat. Problemy skórne powinna byc podzielona na twarz i ciało ale również np. na podkategorie
- do skóry alergicznej
- do skóry tradzikowej
- do skóry naczynkowej itp.
Mam tu na myśli tzw. kosmetyki apteczne.
A te kosmetyki drogeryjne to już w starych kategoriach.

Acha wydaje mi się że dobrze by było utworzyć nową kategorię Kosmetyki złuszczające [na bazie alfa-,beta-hydroksykwasów].
Dziewczyny co o tym sądzicie???
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 15:42   #18
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: podkategorie?--->Zło!!!

Chyba przyszła już pora, żeby oddzielić przeciwtrądzikowe od naczynkowych. Natomiast bedzie kłopot z problemami skórnymi - tam z definicji lądowały specyfiki na rozmaite przypadłości i chyba jeszcze długo taki "worek" będzie potrzebny" - tam też proponuję umieszczać kremy złuszczające na bazie kwasów - jeśli nie są przez producenta adresowane do cery trądzikowej.

Zgadzam się, że wypadałoby z "problemów" wyodrębnić kremy dla skóry nadwrażliwej i alergicznej.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.