Nordic walking! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2007-08-29, 18:16   #31
R z Bydg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: Nordic walking!

Witam. Moja przygoda z Nordic Walking zaczęła się przez zupełny przypadek... ale teraz nie mogę się obyć bez kijów! Ukończyłem kurs i codziennie ze znajomymi chodzimy z kijami po fantastycznych okolicach Bydgoszczy. Gorąco polecam. Pozdrawiam
R z Bydg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 16:11   #32
mojito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 277
Dot.: Nordic walking!

nie do konca chyba czaje roznice - po co sa kijki w nordicu?? i jaka jest roznica pomiedzy nim a zwyklym szybkim marszem?? czy ktos moze mnie oswiecic?? bo widze coraz wiecej ludzi pomykajacych z kijkami i nawet zaczyna mi sie podobac...
mojito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 18:02   #33
R z Bydg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: Nordic walking!

-mojito-
Kijki są po to, aby odciążyć stawy kolanowe.
Różnica między Nordic Walking a zwykłym marszem ... bardzo dobre pytanie - już mówię :
1. wzrost HR średnio o 13% - lecz to zależy od intensywności marszu z kijkami. Czyli może wzrost procentowy może być jeszcze wyższy (podałem minimalny),
2. pobór tlenu zwiększ się o 20 do 58%,
3.Nordic Walking konsumuje dodatkowo o 120 kal/godz. ,
4.podczas marszu z kijami następuje wzrost wydatku energetycznego w granicach 20-40 %.

Pozdrawiam
R z Bydg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-01, 13:29   #34
kacza_a
Raczkowanie
 
Avatar kacza_a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 300
GG do kacza_a
Dot.: Nordic walking!

To są kursy? O tym nie wiedziałam. Możesz powiedzieć gdzie taki znalazles?
__________________
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,
tylko nie w prawdę."
kacza_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-02, 17:48   #35
R z Bydg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez kacza_a Pokaż wiadomość
To są kursy? O tym nie wiedziałam. Możesz powiedzieć gdzie taki znalazles?
Witaj kacza_a !
Wszystko na temat kursów znajdziesz w necie. Nie mogę Ci polecić konkretnie - wiesz dlaczego ... Wybór także należy do Ciebie - mój padł akurat na taką ,która oprócz tego, że prowadzi szkolenia trenerów to zajmuje się propagowaniem zdrowego trybu życia. Nie wybrałem komercyjnie!
No i wiem, że mój wybór był słuszny.

Pamiętaj jednak - każde z nas ma wolną wolę i może wybierać.

Pozdrawiam i może kiedyś spotkamy się na kijach.

Nordic Walking jest wielki.
R z Bydg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-26, 13:02   #36
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Nordic walking!

To i ja się wtrącę Są kursy, są, a nawet wyjazdy dla fanatyków Znam jedną firmę w Warszawie, która się tym zajmuje, ale nie wiem czy podanie adresu ich strony nie skończy się dla mnie jakimś upomnieniem Dopytam Złosia i w razie uzyskania informacji, że głowy mi nie urwie, wrzucę tutaj link
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 15:20   #37
saphire
Przyczajenie
 
Avatar saphire
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: będzin
Wiadomości: 10
Dot.: Nordic walking!

hej, odkopuje wątek. dzisiaj byłam pierwszy raz na zajeciach z NW. podobało mi się, czy ktoś uprawia tu NW regularnie?
saphire jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-02, 20:38   #38
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: Nordic walking!

A ja sobie kupiłam dziś kijki w Lidlu i wybrałam na spacer po plaży, bo aktualnie byłam nad morzem. Fajnie się maszeruje, nogi nie bolą. U mnie w miejscowości kilka starszych osób też tak chodzi, bo to odciąża stawy.
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-11, 19:01   #39
Yariewenka
Zadomowienie
 
Avatar Yariewenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 475
Dot.: Nordic walking!

Przez dwa tygodnie miałam mozliwość codziennego spaceru z kijkami i się zapaliłam. Aktualnie kije mam własne, śmigam z mamą po mieście - może dziś dołączy do nas tato.

Próbuję tez biegać, ale o ile po chwili biegania padam na pysk, tak w przypadku NW nawet nie zdążę się zmachać a trasa już się kończy. Nabieram podejrzeń, że albo szybciej chodzę jak biegam albo NW jest genialne.

Tylko wciąż się zastanawiam, czy po dłuższym czasie latania z kijkami poprawi mi sie np.wygląd brzucha?.... <cicha nadzieja> Zaawansowani chodziarze, uświadomcie mnie, proszę.
Yariewenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 16:19   #40
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: Nordic walking!

Ja uprawiam regularnie. Ale moją bolączką są nadchodzące dni. Mieszkam w ojczyźnie NW, Finlandii, a teraz tu się zaczynają całodniowe deszcze... Ale i tak się założę, że Finowie będą latać z tymi kijami tutaj naprawdę masa osób uprawia ten sport i bardzo dobrze!
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 08:03   #41
blackmagicone
Rozeznanie
 
Avatar blackmagicone
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 764
Dot.: Nordic walking!

dziewczyny, a czym roznia sie kije do NK od trekkingowych?
blackmagicone jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 20:00   #42
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: Nordic walking!

z tego co mi świta to końcówką nordic walking mają końcówke jakby profilowaną, ściętą z jednej strony, no nie wiem jak to opisać a trekkingowe nie (mają prostą końcówkę, taką samą z każdej strony). nie jestem pewna czy moje wyjaśnienia są poprawne trekkingiem za bardzo się nie interesuję
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 07:22   #43
shatin
Wtajemniczenie
 
Avatar shatin
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 038
Dot.: Nordic walking!

To która wczoraj latała z kijami?:P
shatin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 06:42   #44
Licja20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 812
Dot.: Nordic walking!

uwielbiam nordic walking codziennie chodze razem z mama,super sprawa
__________________
~ ♥ ♥ ~

my fashion blog
nowy wpis 01.02




Licja20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 09:50   #45
slomers
Przyczajenie
 
Avatar slomers
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2
Dot.: Nordic walking!

No to ja moge polecić zajęcia z nordic walking na Śląsku w wojewódzkim parku kultury i wypoczynku w chorzowie Wiecej informacji na temat nordic walking na śląsku można znaleźć na nordic walking katowice



pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg logonw2.jpg (23,0 KB, 6 załadowań)

Edytowane przez slomers
Czas edycji: 2009-04-22 o 13:59
slomers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 18:40   #46
aada0
Rozeznanie
 
Avatar aada0
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 978
Dot.: Nordic walking!

ja w nast. niedzielę wybieram się z mamą, bo instruktorka fitness organizuje cotygodniowe wypady, będzie to mój pierwszy raz a jak efekty po NW? liczę na poprawienie wyglądu nóg-działa?
__________________
Pierwszy cel :

ZOBACZYĆ 5 NA POCZĄTKU!

aada0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 19:20   #47
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Nordic walking!

Ja, leń patentowany, przeszłam dziś 6 km w Trzymajcie kciuki, żebym jutro też dała radę
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 19:29   #48
slomers
Przyczajenie
 
Avatar slomers
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2
Dot.: Nordic walking!

Uprawiasz lub masz ochotę rozpocząć przygodę z Nordic Walking? Chcesz powiedzieć innym jak wpłynęła ta forma rekreacji na Twoje zdrowie? Masz okazje!
Zapraszamy wszystkich śląskich sympatyków tej dyscypliny w najbliższą sobotę 16go Maja o godzinie 11:00 w okolice Pól Marsowych (Brama nr 1 Stadionu Śląskiego), gdzie wspólnie z TVP3 Katowice będzie nagrywany program o nowej formie rekreacji ruchowej jaką jest Nordic Walking. W programie przede wszystkim poruszony zostanie aspekt zdrowotny uprawiania tej formy rekreacji. Więcej informacji na www.walkingsport.pl lub +48 788 399 833.
slomers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 08:17   #49
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Nordic walking!

a ja mam pytanie. czy jest jakas roznica jak pracuja rece i nogi tzn prawa reka i lewa noga do przodu? nie moze byc np lewa reka i noga do przodu?

bo ja sobie tak mysle ze jak zagadam sie z kims albo stane przed skrzyzowaniem to zgubie rytm i bede chodzila "byle jak" a od skrzyzowania bede szukala tego odpowiedniego kroku przez kilka minut
czy to nie jest takie trudne do zalapania rytmu?

moze zachece faceta do cwiczen ale to jest kwestia do obgadania
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 18:39   #50
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie. czy jest jakas roznica jak pracuja rece i nogi tzn prawa reka i lewa noga do przodu? nie moze byc np lewa reka i noga do przodu?

bo ja sobie tak mysle ze jak zagadam sie z kims albo stane przed skrzyzowaniem to zgubie rytm i bede chodzila "byle jak" a od skrzyzowania bede szukala tego odpowiedniego kroku przez kilka minut
czy to nie jest takie trudne do zalapania rytmu?

moze zachece faceta do cwiczen ale to jest kwestia do obgadania
jest roznica bo naprzemienny ruch rak z kijkami i nog sprawia, ze zwieksza sie rotacja górnej części tułowia i klatki piersiowej oraz ruchomość barków i łopatek

Ja tez sie zaszczepilam i zakupilam kije Czy ktos moglby mi wyjasnic oznaczenia dotyczace indeksu wlokna weglowego CT2, CT4. W sklepie wyjasniano mi, ze CT2 to 100% wlokna a CT4 30%. Czy to prawda? Dotychczas spotykalam sie raczej z oznaczenie Carbon indeks 450 np CI450 co oznacza 45% wlokna.
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 07:37   #51
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie. czy jest jakas roznica jak pracuja rece i nogi tzn prawa reka i lewa noga do przodu? nie moze byc np lewa reka i noga do przodu?

bo ja sobie tak mysle ze jak zagadam sie z kims albo stane przed skrzyzowaniem to zgubie rytm i bede chodzila "byle jak" a od skrzyzowania bede szukala tego odpowiedniego kroku przez kilka minut
czy to nie jest takie trudne do zalapania rytmu?

moze zachece faceta do cwiczen ale to jest kwestia do obgadania

hm mi się wydaje że to najbardziej naturalny rytm człowieka... nie myśl o tym tylko idź.
Mi największą trudność sprawia pamiętanie o prostych łokciach, puszczanie kijka za biodrem... z drugiej strony spacer z instruktorką miałam w sobotę i po 4 dniach samodzielnych ćwiczeń coraz lepiej mi to wszytsko wychodzi. Staje się nawykiem. Coraz bardziej czuję że chodzenie techniczne daje faktycznie taki motorek czy jak kto woli KERS
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 15:18   #52
niezapomniana
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 617
Dot.: Nordic walking!

Uprawiałam Nordic Walking jesienią. Zimą była przerwa, ale niebawem znów wrócę do chodzenia. Powiem wam, że wagi nie kontrolowałam, ale jedno wiem na pewno- problem z kręgosłupem miałam rozwiązany. Nie bolał mnie, czułąm się lekko i miałam świetną kondycję. Super sprawa dla osób, które mają problem ze stawami. Bardzo ważna jest technika chodzenia. To nie chodzi o to, żeby iść i się kijkiem 'podpierać'. Wszystkie info na necie dostępne. Nawet na Y jest pełno filmików dla podglądnięcia.
MI też mówili, że śniegu jeszcze nie ma bo myśleli, że to kijki do nart ale kto by się ludźmi przejmował dziewczyny !!!!
Co do firm to polecam exel i leki. Sprawdzeni producenci, którzy robią fachowy sprzęt. Jak w każdym sporcie warto dać troszkę więcej pieniążków, ale mieć pewność, że nie zrobi się sobie krzywdy no i że efekty będą takie jak trzeba. NIe polecam aluminiowych i tych składanych a już zupełnie nie nadają się do nordicu kijki sprzedawane na Allegro za 30 zł.jedna wielka ściema. Poczytajcie na różnych forach o tym zanim zdecydujecie się na kupno jakiegoś złomu.
W lesie czy w parku uprawiać można jak najbardziej. Ja chodziłąm po asfalcie ze 'stopkami' na kijkach. Nie polecam gór z tego względu, że nie da się tam stosować techniki za bardzo i kijki będą służyć jedynie podpieraniu się..
No to chyba na tyle pozdrawiam wszystkich fanów Nordic Walking
__________________
"Do sukcesu nie ma żadnej windy... trzeba iść po schodach"
niezapomniana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 15:55   #53
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez niezapomniana Pokaż wiadomość
Uprawiałam Nordic Walking jesienią. Zimą była przerwa, ale niebawem znów wrócę do chodzenia. Powiem wam, że wagi nie kontrolowałam, ale jedno wiem na pewno- problem z kręgosłupem miałam rozwiązany. Nie bolał mnie, czułąm się lekko i miałam świetną kondycję. Super sprawa dla osób, które mają problem ze stawami. Bardzo ważna jest technika chodzenia. To nie chodzi o to, żeby iść i się kijkiem 'podpierać'. Wszystkie info na necie dostępne. Nawet na Y jest pełno filmików dla podglądnięcia.
MI też mówili, że śniegu jeszcze nie ma bo myśleli, że to kijki do nart ale kto by się ludźmi przejmował dziewczyny !!!!
Co do firm to polecam exel i leki. Sprawdzeni producenci, którzy robią fachowy sprzęt. Jak w każdym sporcie warto dać troszkę więcej pieniążków, ale mieć pewność, że nie zrobi się sobie krzywdy no i że efekty będą takie jak trzeba. NIe polecam aluminiowych i tych składanych a już zupełnie nie nadają się do nordicu kijki sprzedawane na Allegro za 30 zł.jedna wielka ściema. Poczytajcie na różnych forach o tym zanim zdecydujecie się na kupno jakiegoś złomu.
W lesie czy w parku uprawiać można jak najbardziej. Ja chodziłąm po asfalcie ze 'stopkami' na kijkach. Nie polecam gór z tego względu, że nie da się tam stosować techniki za bardzo i kijki będą służyć jedynie podpieraniu się..
No to chyba na tyle pozdrawiam wszystkich fanów Nordic Walking
W gorach to trekkingowe, regulowane sie przydaja ale jesli idzie sie szlakiem dosyc utartym to spokojnie mozna chodzic. Znajomi w Gorcach z kijami chodza.

Rzeczywiscie do nordica powinny byc nieregulowane kijki, chocby ze wzgledu na trwalosc. regulowane wlasnie w trekkingu sie sprawdza gdy czasem trzeba sie podeprzec jak jest stromo i kijek zlozyc. W Nordic odbijamy sie kijkiem raczej niz podpieramy.

I rzeczywiscie dla kregoslupa to swietna sprawa
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-01, 13:55   #54
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nordic walking!

Ponawiam zapytanie o oznaczenie indeksu wlokna weglowego CT2.
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 16:17   #55
daga88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 167
Dot.: Nordic walking!

czy poki nie naucze sie dobrze maszerowac z kijkami moga byc takie z marketu?
nie ukrywam, ze moj budzet jest bardzo skromny
daga88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 17:19   #56
niezapomniana
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 617
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez daga88 Pokaż wiadomość
czy poki nie naucze sie dobrze maszerowac z kijkami moga byc takie z marketu?
nie ukrywam, ze moj budzet jest bardzo skromny
to tak jak byś pytała czy poki nie nauczysz się grać w kosza możesz grać piłką gumową dla dzieci wiadomo, że każdy sport wymaga jakiejś kasy, ale z takimi kijami nie nauczysz się dobrze chodzić bo one nie mają 'spreżystości' jak kije do nordicu bo zapewne to jakies teleskopowe aluminiowe kijki treckingowe.... do tego potrzebna jest 'rękawica' na dłoń a nie jakieś sznurki bo nie będziesz mogła puszczać kijków po odepchnięciu się.... ehh długo by tu pisać. Nie ma sensu brac badziewia tylko po to żeby brać bo ani się nie nauczysz ani niebędzie efektu. To tak samo jak byś sobie jakieś patyki drewniane wzięła i maszerowała
__________________
"Do sukcesu nie ma żadnej windy... trzeba iść po schodach"
niezapomniana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 21:13   #57
daga88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 167
Dot.: Nordic walking!

a jakie kije byscie polecili?

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

dziekuje za odpowiedz.

a jakie kije byscie polecili?
daga88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 02:10   #58
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nordic walking!

swix czy exel sa ok. No i minimum tego wlokna weglowego zeby bylo 20% zeby byly w miare lekkie i nie przenosily bardzo drgan. Idealne beda 100% wlokna ale to juz cena idzie w gore.
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 02:27   #59
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Nordic walking!

W Szwecji równiez jest to bardzo poularne. Jest to bardzo fajna i zdrowa dyscyplina Korzystniejsza dla organizmu od biegania.
Jednak z miasta w PL , z którego pochodze widziałam może ze 2 osoby uprawiające ten sport, każdy na nich patrzął jak na czubków ;/
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 09:39   #60
niezapomniana
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 617
Dot.: Nordic walking!

Cytat:
Napisane przez ewelline Pokaż wiadomość
W Szwecji równiez jest to bardzo poularne. Jest to bardzo fajna i zdrowa dyscyplina Korzystniejsza dla organizmu od biegania.
Jednak z miasta w PL , z którego pochodze widziałam może ze 2 osoby uprawiające ten sport, każdy na nich patrzął jak na czubków ;/
u mnie też tak patrzyli jak ja wychodziłam a teraz więcej osób śmiga... kto by się tym przejmował. Największa głupota to patrzeć na to co sobie ludzie pomyślą, tak jak by mieli patent na to co stosowne i właściwe.. grrr
__________________
"Do sukcesu nie ma żadnej windy... trzeba iść po schodach"
niezapomniana jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-05 11:32:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:06.