japońskie soczewki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-31, 12:16   #1
lemonadegirl
Rozeznanie
 
Avatar lemonadegirl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 656

japońskie soczewki


Hej dziewczyny Zaintrygowały mnie japońskie soczewki powiększające oczy, ale niestety mam wadę wzroku. Gdzie, jeśli w ogóle, znajdę takie soczewki, które będą zarówno powiększac optycznie oczy, jak i korygować wzrok? Będę bardzo wdzięczna za waszą pomoc!
__________________
SG
Włosomaniaczka od czerwca 2013
lemonadegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 02:40   #2
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: japońskie soczewki

Takie soczewki są na PinkyParadise.com, ale zanim je kupisz musisz koniecznie skonsultować się z okulistą.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 08:01   #3
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: japońskie soczewki

OMG co to jest za sklep?
Pokazałaś ZUO

lemonadegirl-nosisz już soczewki czy dopiero chcesz zacząć?
Z soczewkami ostrożnie. Na stronie, którą podała Nyappy, część możesz kupić z ujemnymi mocami (masz minusy?) i to jest niespodzianka, ja nie miałam pojęcia, że w ogóle takie soczewki są w wersji korygującej!

Jeżeli to mają być Twoje pierwsze soczewki-bezwzględnie skontaktuj się z okulistą(także po to, aby dobrać moce-moc soczewek jest inna, niż okularów), najlepiej pokaż mu tę stronę, jeżeli jest taka możliwość.

Na pewno musisz zastanowić się, czy będziesz nosić je codziennie, czy "od święta". Opcja "codziennie" jest co najmniej dyskusyjna-to są wielkie soczewki, które skutecznie odetną (dobra-ograniczą) Ci tlen od sporego kawałka gałki ocznej-ale to moje gadanie, a wszystko wytłumaczy Ci okulista, po przyjrzeniu się z bliska Twoim oczom.

Jeżeli nie masz przeciwwskazań do codziennego noszenia soczewek (szczęściara), to może na "zwyczajne" dni zainwestuj w soczewki "tylko" zmieniające kolor. Mają mniejszy rozmiar i ich podstawową funkcją jest dbanie o Twój wzrok.

Wokół tych wielkich-azjatyckich-soczewek narosło sporo kontrowersji i mitów, spór jest gorący. A prawda jest taka, że każde soczewki nieprawidłowo noszone mogą skutecznie zniszczyć Twoje oczy.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 11:49   #4
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: japońskie soczewki

Soczewki Freshlook - zmieniające, podkreślające kolor i nowe -przezroczyste z ciemną obwódką powiększają oczy. Są odrobinę większe od tęczówki i mają właśnie ciemniejszą obwódkę dookoła (czyli tak jak japońskie), a wyglądają bardziej naturalnie. No i można je bez większych problemów kupić je w Polsce. Korekcyjne - plusy, minusy i zerówki też. Ale zgodzę się, że przed kupieniem szkieł lepiej iść do okulisty na badania, zamówić lepiej przez internet - bo o wiele taniej.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 12:18   #5
lemonadegirl
Rozeznanie
 
Avatar lemonadegirl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 656
Dot.: japońskie soczewki

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, dodam, że soczewki (zwykłe) noszę od całych trzech lat. Nie ma dnia bez soczewek na moich oczach

Freshlook- stamtąd raz zamawiałam właśnie swoje soczewki, jakoś rok temu, ale były to te zmieniające barwę . Muszę więc jeszcze popytać o te z ciemną obwódką

Rozważam też tę stronę pinkyparadise. Mam właśnie minusy. Ale jeśli mówicie że ten typ soczewek jest wyjątkowo niebezpieczny dla oka...
__________________
SG
Włosomaniaczka od czerwca 2013
lemonadegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 16:03   #6
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: japońskie soczewki

Cytat:
Rozważam też tę stronę pinkyparadise. Mam właśnie minusy. Ale jeśli mówicie że ten typ soczewek jest wyjątkowo niebezpieczny dla oka...

A tam od razu niebezpieczny. Ja noszę i jakoś nie oślepłam. Jedyne, co musisz zrobić to iść najpierw do okulisty.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 13:31   #7
Channthal
Przyczajenie
 
Avatar Channthal
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
GG do Channthal
Dot.: japońskie soczewki

Hmn.. może któraś z wizażystek posiada soczewki (podobnież nowy model) Awesome Black śr. DIA 15 mm od ColourVUE BIG Eyes?
__________________
To śmierć tak boli, czy to tylko trzask w kręgosłupie ?
Channthal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.