Bardzo małe piersi-czy iść do lekarza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-06, 16:32   #1
kolorkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 95

Bardzo małe piersi-czy iść do lekarza?


Witajcie. Moim problemem są bardzo małe piersi. Właściwie ich brak. Mam już 19 lat więc nie liczę na to, że mi jeszcze urosną jednak bardzo źle się z tym czuje i nie umiem siebie zaakceptować. Boję się również czy nie jest to jakaś nieprawidłowość :/
Jako mała dziewczynka miałam podejrzenie 'opóźnionego rozwoju fizycznego' czyli, że ogólnie rozwijałam się później niż rówieśnicy. Chodziłam nawet na wizyty do lekarza, jednak później Mama je zaniedbała, twierdząc że 'bez powodu nie będzie ze mną chodzić po lekarzach'
A teraz kiedy jestem już pełnoletnia, nie wiem nawet do jakiego lekarza się udać i czy wogóle warto do niego iść .
Wiecie może, tak orientacyjnie' ile czeka się do ginekologa na NFZ? Bo narazie na prywatną wizytę mnie nie stać.
Proszę o odpowiedź.
kolorkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 16:40   #2
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Bardzo małe piersi-czy iść do lekarza?

To zależy od przychodni. Najpierw poszukaj u siebie w mieście dobrego ginekologa na NFZ i się zapisz
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 16:47   #3
kolorkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 95
Dot.: Bardzo małe piersi-czy iść do lekarza?

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
To zależy od przychodni. Najpierw poszukaj u siebie w mieście dobrego ginekologa na NFZ i się zapisz
Mieszkam w małym miasteczku, gdzie jest tylko jeden ginekolog więc nie mam zbyt dużego wyboru...
Ale czy lekarz nie wyśmieje mnie, że przychodzę do niego z tak błahym problemem?

Edytowane przez kolorkowa
Czas edycji: 2015-01-06 o 16:49
kolorkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 16:50   #4
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Bardzo małe piersi-czy iść do lekarza?

Przychodzisz na wizytę aby zobaczyć czy wszystko ok z Tobą i cie zbada
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 19:59   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bardzo małe piersi-czy iść do lekarza?

Cytat:
Napisane przez kolorkowa Pokaż wiadomość
Witajcie. Moim problemem są bardzo małe piersi. Właściwie ich brak. Mam już 19 lat więc nie liczę na to, że mi jeszcze urosną jednak bardzo źle się z tym czuje i nie umiem siebie zaakceptować. Boję się również czy nie jest to jakaś nieprawidłowość :/
Jako mała dziewczynka miałam podejrzenie 'opóźnionego rozwoju fizycznego' czyli, że ogólnie rozwijałam się później niż rówieśnicy. Chodziłam nawet na wizyty do lekarza, jednak później Mama je zaniedbała, twierdząc że 'bez powodu nie będzie ze mną chodzić po lekarzach'
A teraz kiedy jestem już pełnoletnia, nie wiem nawet do jakiego lekarza się udać i czy wogóle warto do niego iść .
Wiecie może, tak orientacyjnie' ile czeka się do ginekologa na NFZ? Bo narazie na prywatną wizytę mnie nie stać.
Proszę o odpowiedź.
Do ginekologa się czeka tydzień, czasem miesiąc. Zależy od przychodni. Mówię o tych na nfz bo prywatnie to oczywiście szybciej.
Piersi nie każda kobieta ma duże a w tym wieku to już raczej im nie przybędzie, chyba, że wraz ze wzrostem wagi, ale przecież nie o to chodzi.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 22:32   #6
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Bardzo małe piersi-czy iść do lekarza?

Bardzo małe piersi - czyli jakie? Bo na Wizażu to raz jakaś biadoliła, że cycków nie ma, bo ma tylko miseczkę B
Miseczki A pozdrawiają
Idź do ginekologa, jeśli to Cię niepokoi, ale jeśli masz biust (czyli nie masz klaty jak facet), normalnie miesiączkujesz, to raczej wszystko z Tobą ok, tylko taka Twoja uroda. I spokojnie, piersi rosną, zwłaszcza po ciąży Moja mama też miała całe życie A, a po urodzeniu mojego brata ma B, urosły w czasie ciąży i już nie wróciły do dawnego, bardzo małego rozmiaru.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 18:52   #7
kolorkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 95
Dot.: Bardzo małe piersi-czy iść do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Bardzo małe piersi - czyli jakie? Bo na Wizażu to raz jakaś biadoliła, że cycków nie ma, bo ma tylko miseczkę B
Miseczki A pozdrawiają
Idź do ginekologa, jeśli to Cię niepokoi, ale jeśli masz biust (czyli nie masz klaty jak facet), normalnie miesiączkujesz, to raczej wszystko z Tobą ok, tylko taka Twoja uroda. I spokojnie, piersi rosną, zwłaszcza po ciąży Moja mama też miała całe życie A, a po urodzeniu mojego brata ma B, urosły w czasie ciąży i już nie wróciły do dawnego, bardzo małego rozmiaru.
Mam piersi ale są strasznie malutkie. Tak ogólnie to wszystko jest ok. Miesiączkuję dość regularnie i innych nieprawidłowości nie mam
kolorkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-12, 16:49   #8
anako1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 16
Dot.: Bardzo małe piersi-czy iść do lekarza?

A, że tak nieelegancko zapytam, ile ważysz? Jeśli jesteś szczuplutka, masz chude ramiona, widoczne żebra, to i piersi duże nie będą, wiem coś o tym. W końcu składają się głównie z tłuszczu. Jeśli masz normalną, przeciętną budowę ciała, a mimo tego piersi nie widać, to może być kwestia problemów hormonalnych, warto zbadać tarczycę, T3 i T4.
anako1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 17:20   #9
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bardzo małe piersi-czy iść do lekarza?

Cytat:
Napisane przez anako1 Pokaż wiadomość
A, że tak nieelegancko zapytam, ile ważysz? Jeśli jesteś szczuplutka, masz chude ramiona, widoczne żebra, to i piersi duże nie będą, wiem coś o tym. W końcu składają się głównie z tłuszczu. Jeśli masz normalną, przeciętną budowę ciała, a mimo tego piersi nie widać, to może być kwestia problemów hormonalnych, warto zbadać tarczycę, T3 i T4.
albo zwyczajnie ma małe piersi. to nie od razu problemy hormonalne czy budowa ciała. po prostu tak jest i też genetycznie jest to uwarunkowane.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 14:15   #10
kolorkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 95
Dot.: Bardzo małe piersi-czy iść do lekarza?

Cytat:
Napisane przez anako1 Pokaż wiadomość
A, że tak nieelegancko zapytam, ile ważysz? Jeśli jesteś szczuplutka, masz chude ramiona, widoczne żebra, to i piersi duże nie będą, wiem coś o tym. W końcu składają się głównie z tłuszczu. Jeśli masz normalną, przeciętną budowę ciała, a mimo tego piersi nie widać, to może być kwestia problemów hormonalnych, warto zbadać tarczycę, T3 i T4.
Ważę około 50 kg może nawet troszkę więcej. Jestem średniego wzrostu.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
albo zwyczajnie ma małe piersi. to nie od razu problemy hormonalne czy budowa ciała. po prostu tak jest i też genetycznie jest to uwarunkowane.
Moja mama mówiła, że przed ciążą również miała małe piersi. Może nie tak małe jak ja, ale po urodzeniu dziecka znacznie się powiększyły.

Edytowane przez kolorkowa
Czas edycji: 2015-01-18 o 14:18
kolorkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 14:37   #11
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bardzo małe piersi-czy iść do lekarza?

Cytat:
Napisane przez kolorkowa Pokaż wiadomość
Ważę około 50 kg może nawet troszkę więcej. Jestem średniego wzrostu.



Moja mama mówiła, że przed ciążą również miała małe piersi. Może nie tak małe jak ja, ale po urodzeniu dziecka znacznie się powiększyły.
Moja teściowa też tak twierdzi jednak to nie piersi a waga się powiększyła a co za tym idzie piersi wydają się większe bo jednak są zbudowane z tłuszczu. Więc im będziesz grubsza tym będziesz miała większe piersi, logiczne. Ale jak po ciąży nagle schudniesz do poprzedniej wagi to Ci ewentualnie wiszące worki zostaną a nie większe piersi.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-18 15:37:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.