Strasznie dużo piję... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-03, 14:32   #1
Wanda85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 329

Strasznie dużo piję...


OK - tytuł tego wątku to czysty PR, bo nie chodzi mi tu o alkohol, ale o zwykłe płyny - konkretnie wodę niegazowaną, herbatę czarną bez cukru oraz różne napary ziołowe typu szałwia, skrzyp, rumianek - bo tylko takie rzeczy pijam (dobra, wypijam też jedną kawę każdego dnia, ale filiżanka kawy jeszcze nikogo nie zabiła).

Od dłuższego czasu się zastanawiam - mówi się powszechnie, że należy pić 2l płynów dziennie. Moja lekarka jakiś czas temu, zaleciła mi picie 2l WODY dziennie - i bardzo mi to poprawiło samopoczucie i pozwoliło pozbyć pewnych dolegliwości.

Ale dodatkowo do tej wody pijam też herbatę i napary ziołowe. Bo lubię i odczuwam potrzebę napicia się czegoś ciepłego w ciągu dnia. Czyli do tych 1,5l - 2l wody dochodzą minimum dwa DUŻE (350-400 ml) kubki innych płynów.

Słuchajcie, jak to jest? Czy ja się elektrolitów nie pozbawiam, czy coś? Wiadomo, że za dużo pić nie można. Niby herbata, kawa i niektóre zioła to diuretyki, więc pozbawiają wody, ale czy to znaczy, że wychodzę na zero: szklankę wody zeruje kubek herbaty?

W zasadzie jak się zastanawiam - to ja cały czas coś piję... Jak tego nie robię, to mi się pić chce.

Ktoś ma podobnie? Inaczej? Wie coś na ten temat? Wie, kogo zapytać?

PS. Zdaję sobie sprawę, że istnieje forum dietetyczne, ale ono jest... trochę dziwne.
Wanda85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 14:43   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez Wanda85 Pokaż wiadomość
OK - tytuł tego wątku to czysty PR, bo nie chodzi mi tu o alkohol, ale o zwykłe płyny - konkretnie wodę niegazowaną, herbatę czarną bez cukru oraz różne napary ziołowe typu szałwia, skrzyp, rumianek - bo tylko takie rzeczy pijam (dobra, wypijam też jedną kawę każdego dnia, ale filiżanka kawy jeszcze nikogo nie zabiła).

Od dłuższego czasu się zastanawiam - mówi się powszechnie, że należy pić 2l płynów dziennie. Moja lekarka jakiś czas temu, zaleciła mi picie 2l WODY dziennie - i bardzo mi to poprawiło samopoczucie i pozwoliło pozbyć pewnych dolegliwości.

Ale dodatkowo do tej wody pijam też herbatę i napary ziołowe. Bo lubię i odczuwam potrzebę napicia się czegoś ciepłego w ciągu dnia. Czyli do tych 1,5l - 2l wody dochodzą minimum dwa DUŻE (350-400 ml) kubki innych płynów.

Słuchajcie, jak to jest? Czy ja się elektrolitów nie pozbawiam, czy coś? Wiadomo, że za dużo pić nie można. Niby herbata, kawa i niektóre zioła to diuretyki, więc pozbawiają wody, ale czy to znaczy, że wychodzę na zero: szklankę wody zeruje kubek herbaty?

W zasadzie jak się zastanawiam - to ja cały czas coś piję... Jak tego nie robię, to mi się pić chce.

Ktoś ma podobnie? Inaczej? Wie coś na ten temat? Wie, kogo zapytać?

PS. Zdaję sobie sprawę, że istnieje forum dietetyczne, ale ono jest... trochę dziwne.
Miałaś badany poziom cukru we krwi? Dla mnie by to było niepokojące, żeby przy takich ilościach wypijanych płynów dalej czuć pragnienie. Ile możesz wytrzymać bez picia? Czy budzisz się w nocy częściej, niż raz, żeby się napić?
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 14:46   #3
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Strasznie dużo piję...

cukrzyca?
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 14:47   #4
Wanda85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 329
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Miałaś badany poziom cukru we krwi? Dla mnie by to było niepokojące, żeby przy takich ilościach wypijanych płynów dalej czuć pragnienie. Ile możesz wytrzymać bez picia? Czy budzisz się w nocy częściej, niż raz, żeby się napić?
Tak, wyniki badań mam w normie. Dużo piję od zawsze, a kiedyś mimo to miałam za mało wody w organizmie. Nie budzę się w nocy z pragnienia. Tj. jeśli się obudzę, to wezmę łyk wody, ale żeby mnie goniło, to nie.

I to pragnienie, które czuję, też nie jest jakieś wielkie. Spokojnie wytrzymam bez picia nawet trzy godziny w ciągu dnia (fakt, potem będzie mi już się bardzo chciało pić, ale to chyba raczej normalne?).

Zastanawiam się, czy przypadkiem sobie organizmu nie przyzwyczaiłam, ja po prostu bardzo lubię wszelkie herbaty i dlatego je pijam.

Ale też - jeśli jest zimno, to mogę w ogóle nie pić (tylko ciepłe). Robię to mimo to, bo to źle w ogóle nic nie pić w ciągu dnia, ale zaraz potem lecę do wc.
Wanda85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 14:52   #5
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Strasznie dużo piję...

Jeśli masz dobre wynika badań to co w tym złego?
Też dużo piję. Dwa kubki wody rano po przebudzeniu, potem dwa kubki kawy, w pracy 3 kubki herbaty, potem jeszcze z kubek-dwa wody (w zależności czy mam trening czy nie), w domu znowu dwie hrbatki i jakiś soczek/lemoniadę. W lecie jeszcze więcej tego wychodzi

Siedzę w pracy w klimatyzowanym pomieszczeniu, naturalnie dość dużo się pocę. Nie uważam by było coś nie tak. Taka uroda, dopóki wszystkie wyniki w normie to nie widzę problemu.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 14:53   #6
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez Wanda85 Pokaż wiadomość
Tak, wyniki badań mam w normie. Dużo piję od zawsze, a kiedyś mimo to miałam za mało wody w organizmie. Nie budzę się w nocy z pragnienia. Tj. jeśli się obudzę, to wezmę łyk wody, ale żeby mnie goniło, to nie.

I to pragnienie, które czuję, też nie jest jakieś wielkie. Spokojnie wytrzymam bez picia nawet trzy godziny w ciągu dnia (fakt, potem będzie mi już się bardzo chciało pić, ale to chyba raczej normalne?).

Zastanawiam się, czy przypadkiem sobie organizmu nie przyzwyczaiłam, ja po prostu bardzo lubię wszelkie herbaty i dlatego je pijam.

Ale też - jeśli jest zimno, to mogę w ogóle nie pić (tylko ciepłe). Robię to mimo to, bo to źle w ogóle nic nie pić w ciągu dnia, ale zaraz potem lecę do wc.
To bym chyba raczej się skłaniała do wersji, że tak masz, skoro wyniki ok i w nocy się nie budzisz co chwilę, jakichś porażających ilości nie wypijasz zarazem. Przy najbliższej wizycie zapytaj też lekarza, co o tym sądzi.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 14:54   #7
Wanda85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 329
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Jeśli masz dobre wynika badań to co w tym złego?
Też dużo piję. Dwa kubki wody rano po przebudzeniu, potem dwa kubki kawy, w pracy 3 kubki herbaty, potem jeszcze z kubek-dwa wody (w zależności czy mam trening czy nie), w domu znowu dwie hrbatki i jakiś soczek/lemoniadę. W lecie jeszcze więcej tego wychodzi

Siedzę w pracy w klimatyzowanym pomieszczeniu, naturalnie dość dużo się pocę. Nie uważam by było coś nie tak. Taka uroda, dopóki wszystkie wyniki w normie to nie widzę problemu.
Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
To bym chyba raczej się skłaniała do wersji, że tak masz, skoro wyniki ok i w nocy się nie budzisz co chwilę, jakichś porażających ilości nie wypijasz zarazem. Przy najbliższej wizycie zapytaj też lekarza, co o tym sądzi.
Dzięki! Teraz trąbią wszędzie, żeby za dużo nie pić, to człowiek zaczyna wpadać w paranoję
Wanda85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 15:01   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Strasznie dużo piję...

podstawą powinno być sprawdzenie poziomu cukru we krwi. chociaż niektórzy zwyczajnie tak mają i tyle piją.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 15:06   #9
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Strasznie dużo piję...

A tak z ciekawości. Jak ma się picie do poziomu cukru?
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 15:10   #10
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości. Jak ma się picie do poziomu cukru?
Zwiększone pragnienie bywa pierwszym symptomem cukrzycy, dlatego nie należy go lekceważyć. Pierwszym badaniem w takiej sytuacji jest właśnie poziom cukru we krwi.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 15:14   #11
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Strasznie dużo piję...

Ja też jestem takim "pijakiem". 1,5 l wody to minimum, do tego mnóstwo herbat i w ogóle cały czas muszę mieć coś ze sobą do picia. Cukier mam w normie i ogólnie wyniki super. Ktoś mi zasugerował niedawno, że to może być na tle nerwowym, w sensie taki jakby to powiedzieć... tik, nawyk?
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 15:14   #12
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Zwiększone pragnienie bywa pierwszym symptomem cukrzycy, dlatego nie należy go lekceważyć. Pierwszym badaniem w takiej sytuacji jest właśnie poziom cukru we krwi.
Ok ale dlaczego jest to jeden z objawów cukrzycy? W sensie że co ma niby się tym piciem regulować?
P.S. Mam cukier w normie po prostu się zastanawiam.
Poza tym serio 3 litry płynów jak się ktoś poci/siedzi w klimie/jest gorąco/dużo je to nie jest jakaś ogromna ilość ilość. to w sklai doby wychodzi szklanka picia na 2 godziny średnio.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 15:22   #13
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Ok ale dlaczego jest to jeden z objawów cukrzycy? W sensie że co ma niby się tym piciem regulować?
P.S. Mam cukier w normie po prostu się zastanawiam.
Poza tym serio 3 litry płynów jak się ktoś poci/siedzi w klimie/jest gorąco/dużo je to nie jest jakaś ogromna ilość ilość. to w sklai doby wychodzi szklanka picia na 2 godziny średnio.
Stężenie glukozy we krwi jest podwyższone -> w końcu przekracza próg nerkowy (normalnie glukoza jest resorbowana w nefronach) -> ponieważ glukoza jest substancją osmotycznie czynną, to ,,pociąga" ze sobą wodę -> wydalamy za dużo wody z moczem -> musimy dużo pić.

Ilość wypijanych płynów to naprawdę indywidualna kwestia, po gruntownym zastanowieniu stwierdzam, że wypijam może litr płynów dziennie, maksymalnie 1,5 litra, bo nie odczuwam potrzeby picia więcej, piję, jak mi się chce, tak samo, jak jem. Jedynie w lecie, przy upałach, zdarza mi się napić ,,z rozsądku".

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2015-02-03 o 15:27
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 15:30   #14
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Stężenie glukozy we krwi jest podwyższone -> w końcu przekracza próg nerkowy (normalnie glukoza jest resorbowana w nefronach) -> ponieważ glukoza jest substancją osmotycznie czynną, to ,,pociąga" ze sobą wodę -> wydalamy za dużo wody z moczem -> musimy dużo pić.

Ilość wypijanych płynów to naprawdę indywidualna kwestia, po gruntownym zastanowieniu stwierdzam, że wypijam może litr płynów dziennie, maksymalnie 1,5 litra, bo nie odczuwam potrzeby picia więcej, piję, jak mi się chce, tak samo, jak jem. Jedynie w lecie, przy upałach, zdarza mi się napić ,,z rozsądku".
Brzmi logicznie.

Poza tym wydaje mi się, że zapotrzebowanie na płyny wyynika też z trybu życia. Jeśli ktoś dużo się rusza i więcej je, to też będzie potrzebował więcej pić.
Przecież ja potrafię w trakcie i po treningu wypić łącznie litr.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 15:57   #15
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez Wanda85 Pokaż wiadomość
Tak, wyniki badań mam w normie. Dużo piję od zawsze, a kiedyś mimo to miałam za mało wody w organizmie. Nie budzę się w nocy z pragnienia. Tj. jeśli się obudzę, to wezmę łyk wody, ale żeby mnie goniło, to nie.

I to pragnienie, które czuję, też nie jest jakieś wielkie. Spokojnie wytrzymam bez picia nawet trzy godziny w ciągu dnia (fakt, potem będzie mi już się bardzo chciało pić, ale to chyba raczej normalne?).

Zastanawiam się, czy przypadkiem sobie organizmu nie przyzwyczaiłam, ja po prostu bardzo lubię wszelkie herbaty i dlatego je pijam.

Ale też - jeśli jest zimno, to mogę w ogóle nie pić (tylko ciepłe). Robię to mimo to, bo to źle w ogóle nic nie pić w ciągu dnia, ale zaraz potem lecę do wc.
a jakie konkretnie badania robiłaś?
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 15:58   #16
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Strasznie dużo piję...

Nadis, ale to też kwestia nawyków. ja kiedyś piłam bardzo mało, zaczęłam wmuszać w siebie wodę i teraz czuję pragnienie jak nie wypiję odpowiedniej ilości płynów. 1,5l mineralnej to norma + kawa i herbata.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:01   #17
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Nadis, ale to też kwestia nawyków. ja kiedyś piłam bardzo mało, zaczęłam wmuszać w siebie wodę i teraz czuję pragnienie jak nie wypiję odpowiedniej ilości płynów. 1,5l mineralnej to norma + kawa i herbata.
Ja w moje 1,5 litra wliczam kawę i herbatę, a mało co innego piję Na pewno jest to kwestia nawyku, ale nie cierpię w siebie wmuszać picia, momentalnie mi się niedobrze robi, tak samo mam, gdy zjem ,,z rozsądku". Też wiadomo, że jak ważę 50 kg, to będę pić mniej, niż mój TŻ, który wyższy ode mnie jest o 30 cm i waży dwa razy więcej prawie :P
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:21   #18
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Strasznie dużo piję...

Herbata to akurat nie na plus :P Za jedną szklankę herbaty powinnaś wypić 2 wody :P
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:22   #19
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Herbata to akurat nie na plus Za jedną szklankę herbaty powinnaś wypić 2 wody
Zależy jakiej. Wysusza głównie czarna. Owocowe, czerwone i zielone już nie.
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 16:23   #20
Wanda85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 329
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
a jakie konkretnie badania robiłaś?
Standardowe - nie było potrzeby robić innych.

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Zależy jakiej. Wysusza głównie czarna. Owocowe, czerwone i zielone już nie.
Ojj, zielona to straszny diuretyk!
Wanda85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:33   #21
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Strasznie dużo piję...

Ja w lecie piłam po 2-3l wody mineralnej + 1-2l yerba mate. Wyniki w normie, po prostu lubię dużo pić.

Teraz też piję ok. 2l wody + parę herbat w ciągu dnia.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:56   #22
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Strasznie dużo piję...

oj, zielona herbata odwadnia.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 17:02   #23
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Nadis, ale to też kwestia nawyków. ja kiedyś piłam bardzo mało, zaczęłam wmuszać w siebie wodę i teraz czuję pragnienie jak nie wypiję odpowiedniej ilości płynów. 1,5l mineralnej to norma + kawa i herbata.
Ja nie potrafię w siebie wmusić wody ani nawet picia. Możesz mi napisać jak sobie wyrobić taki nawyk? Walczę z tym od kilku lat, a nadal bywa, że rano wypiję kawę i dopiero ok. 20 szklankę wody albo herbatę. Wiecznie słyszę od lekarzy, że mam pić więcej i nie czuję pragnienia. Tylko jak naprawdę jest upał albo mam kaca albo ćwiczę. Nosiłam przy sobie małą butelkę z wodą i wypijam jej może z 1/4 w ciągu dnia.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 17:09   #24
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Strasznie dużo piję...

Może aplikacja na telefon? Jest taka, że musisz 'podlewać' kwiatka - zaznaczając, ile wypiłaś Musisz wypić odpowiednio duzo, zeby kwiatek nie zwiedl
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 17:27   #25
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Może aplikacja na telefon? Jest taka, że musisz 'podlewać' kwiatka - zaznaczając, ile wypiłaś Musisz wypić odpowiednio duzo, zeby kwiatek nie zwiedl
O dzięki, zaraz poszukam.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 17:28   #26
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
oj, zielona herbata odwadnia.
dawno obalone, tak samo w przypadku kawy

http://food-forum.pl/naukowcy-obalaj...kawy-odwadnia/

idąc tym takiem myślenia można powiedzieć że woda też odwadnia bo im więcej pijemy tym więcej chodzimy "za potrzebą"

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2015-02-03 o 17:30
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:10   #27
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Strasznie dużo piję...

Sprawdź glukozę, krzywą cukrową, Na, Ca, Mg, K, kreatyninę, mocznik, kwas moczowy, morfologię z rozmazem i badanie moczu.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:57   #28
mietowka84
Rozeznanie
 
Avatar mietowka84
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 694
Dot.: Strasznie dużo piję...

Tez pierwsze co to o cukrzycy pomyslalam...
__________________
Lubię czytać

Każdy kot to czarodziej, w którego głowie dzieje się więcej, niż możemy sobie wyobrazić.
mietowka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 19:09   #29
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Strasznie dużo piję...

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Ja w moje 1,5 litra wliczam kawę i herbatę, a mało co innego piję Na pewno jest to kwestia nawyku, ale nie cierpię w siebie wmuszać picia, momentalnie mi się niedobrze robi, tak samo mam, gdy zjem ,,z rozsądku". Też wiadomo, że jak ważę 50 kg, to będę pić mniej, niż mój TŻ, który wyższy ode mnie jest o 30 cm i waży dwa razy więcej prawie :P
Mam tak samo, też wszystkiego wypijam około 1-1,5l i jakoś nie czuję potrzeby wmuszać w siebie więcej, bo po prostu jest mi niedobrze (z jedzeniem mam tak samo).
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 20:22   #30
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Strasznie dużo piję...

Autorko, a czy po wypiciu takiej ilości różnych płynów nie masz efektu przeczyszczającego?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-07 15:59:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.